Breznjew niet naar M.-Oosten 10% 9» Laatste assemblee der VN was ook bitterste Verwarring over Angola-Conferentie Wilbur Mills: drank deed C mij vreemde dingen doen j> Drie doden bij rellen in Z.-Afrikaanse mijn 1 Onenigheid tussen Moskou en Cairo zou reden zijn Per 1 januari 1975 geldt een lagere rente voor nieuwe beleggingsbewijzen met een looptijd van 5 jaar: Rijkspostspaarbank Indianen in VS bedreigd door hongerdood Protest tegen martelen priesters op Filippijnen Derde Wereld maakt zich breed, Westen vertwijfeld 'Nucleaire interpol is broodnodig' CIA-woordvoerder ontkent zuiveringen Cuba en Venezuela knopen opnieuw relaties aan I TROUW/KWARTET DINSDAG 31 DECEMBER 1974 BUITENLAND T7/K6. MOSKOU, CAIRO (AP, AFP, Reuter, UPI) De Russische partijleider Leonid Breznjew gaat in januari niet naar Egypte, Irak en Syrië. Het bezoek is voor onbepaalde tijd uitgesteld. Dit heeft het Russische persbureau ATSS gisteren bekendgemaakt. (ADVERTENTIE) 'Een nieuwe datum voor het bezoek, dat voor beide zijden aanvaardbaar is, zal later worden vastgesteld', al dus TASS. Tot vorige week woensdag was in de Russische pers veel geschreven over Breznjews bezoek en onder meer gezegd 'dat de volken van Irak. Syrië en Egypte er met grote spanning naar uitkijken'. Maar na woensdag werd opeens met geen woord meer over Breznjews reis gerept. Het Kremlin had de Egypti sche ministers van buitenlandse za ken en van oorlog dringend uitge nodigd naar Moskou te komen, waar zij zaterdag slechts zeer kort met Brazniew hebben gesproken. Noch in Cairo, noch in Moskou is uiteengezet waarom Breznjews reis is afgelast. Over de redenen van het uitstel zijn door diplomatieke zegslieden, waarnemers en com mentatoren uiteenlopende verkla ringen gegeven. Onenigheid De meest genoemde reden, die voor het uitstel is gegeven, is dat de Sowjet-Unie krachtige eisen aan Egypte heeft gesteld, waaraan pre sident Sadat niet wil voldoen. Zo zou Moskou verlangen dat Cairo zijn beleid, dat sterk gebaseerd is op Henry Kissingers Midden-Oos- tendiplomatle, drastisch ombuigt en steun gaat geven aan de Russische wens zeer spoedig de Midden-Oos- ten-conferentle in Genève te her vatten. Daarnaast zou onenigheid bestaan over de wapens die Cairo van Mos kou wil. De Sowjet-Unie zou slechts bereid zijn hypermodern wapentuig te verschaffen als het directe controle op het gebruik ervan kan blijven uitoefenen. Sadat zou ech ter de handen volledig vlij willen houden. Russische wrevel over Sadats nei ging sterk op de Amerikanen te bouwen bleek zaterdag uit een arti kel ln de Prawda, waarin werd ge waarschuwd dat 'imperialisten ach ter Israël' eenvoudig pogen de Is raëlische bezetting van. Arabische gebieden te verlengen. Maar daar naast werd gezegd dat de regering in Cairo bezig is de particuliere sector van de economie te ver sterken en de deur opent voor in vesteringen van buitenlands kapi taal. Dit bedreigt, aldus Moskou, de progressieve ontwikkeling van Egypte. Een andere verklaring is dat Brez njew zou vrezen dat zijn bezoek aar. Cairo niet alle aandacht op hem zou vestigen omdat rond half janu ari ook de sjah van Iran en koning Feisal van Saoedi-Arabië in Cairo op bezoek zijn. Een derde theorie i$ dat Moskou mogelijk 'weloverwo gen' van een bezoek van Cairo heeft afgezien om Kissinger een betere kans van 9lagen te geven voor een nieuw initiatief in zijn Midden-Oostendiplomatie van 'klei ne stapjes' voorwaarts. Volgens deze opvatting zou Breznjew vreeen dat Russische wapenleveranties aan Egypte, die het resultaat van zijn topoverleg met Sadat zouden zijn. de spanning zou doen toenemen en Israël minder gevoelig maken voor concessies. Gezondheid Een vierde verklaring, die vooral in Frankrijk nogal aandacht kreeg, is dat Breznjews gezondheid te wén sen zou overlaten en hij daarvoor, en mogelijk ook gezien zijn positie in het Kremlin, van een reis naar het Midden-Qosten heeft afgezien. Zo wordt erop gewezen dat Brez njew niet alleen Cairo, maar ook Irak en Syrië laat wachten. Het Franse dagblad Le Monde schreef dat de twee Egyptische ministers Ismail Fachmy en Mohammed Ab- del-Ghany Breznjew zaterdag slechts 35 minuten hebben gezien en dat het overleg niet in het Kremlin, maar zeer ongebruikelijk, in een gebouw van de Russische regering werd gevoerd. In Frankrijk was eerder al gemeld dat Breznjew er bij zijn bezoek aan president Giscard d'Estaing slecht uitzag en dat toen bepaalde pro grammapunten waren vervallen. Ook zou er in de Sowjet-top nogal wat bezwaar bestaan tegen de vele buitenlandse reizen van Breznjew. Uit bronnen bij de Russische am bassade in Cairo werd gisteren gezegd dat het uitstel van het be zoek mogelijk door 'binnenlandse overwegingen' is veroorzaakt. Di plomaten in Londen wezen er echter op dat het Kremlin andere taktieken zou hebben gehanteerd bij ziekte of een bedreigde positie van Breznjew om een zo belangrijke gebeurtenis als zijn bezoek aan het Midden-Oosten af te gelasten. Palestijnen De Palestijnse Bevrijdingsorganisa tie (PLO) zegt het bestaan van Israël te aanvaarden als eerst de rechten van de Palestijnen worden erkend. In een vraaggesprek met het Amerikaanse weekblad News week. verklaart een hoge PLO- woordvoerder dat de PLO Israël al 'demografisch erkent'. 'Het volgen de stadium zal wettiging zijn, maar alleen als eerst onze nationale rechten worden erkend'. looptijd huidige rente rente per 1 jan. *75 5 jaar De rentevergoeding op de reeds uitgegeven beleggingsbewijzen blijft uiteraard ongewijzigd. uw nationale spaarimtelling WASHINGTON (UPI) Wilbur Mills, de voormalige invloedrijke voor-Fj zitter van de begrotingscommissie van het Huis van Afgevaardigden heeft aangekondigd dat hij Congreslid zal blijven en op zal houden met drin- ken. Hij had eerder al laten weten dat hij afziet van het voorzitterschap L van de commissie, dat hij ruim 15 jaar heeft vervuld. L Mills zei in een verklaring dat hij zich de laatste tijd had gerealiseerd L dat hij een aleaholicus was geworden en dat zijn perioden van dronken- j schap zijn merkwaardig gedrag van het afgelopen jaar verklaarden. Hij L kwam verscheidene keren in opspraak door dronken te verschijnen en i door escapades met een Argentijnse striptease-danseres. L 'Ik weet nu uit ervaring dat ik in goede staat ben zolang ik niet drink. L En met behulp van God, bevoegd medisch advie sen de steun van vrienden L zal ik in goede staat blijven. Daarom beu ik van plan lid te blijven van[r| het Amerikaanse Congres', aldus de verklaring van Mills. Spinola ontkent beschuldigingen NAIROBI, LISSABON (Reuter, AFP) Over de datum waarop de Angolese bevrijdingsbewegingen met Portugal besprekingen zullen beginnen over de Angolese onafhankelijkheid is enige verwarring ontstaan. s Ie GENEVE (DPA) De India nen in verscheidene delen van de Verenigde Staten wor den deze winter bedreigd dooi de hongerdood, zo heeft de persdienst van de Lutherse wereldbond in Genève be kendgemaakt. Directeur Crawford van de nationale Lutherse raad voor Indianen heeft een beroep gedaan op religieuze hulporganisaties en op de Amerikaanse staatsbur gers om de Indianen te hulp te komen. De oorspronkelijke bewoners van Noord-Amerika hebben veel te lijden van de sterke inflatie en van misoogsten, veroorzaakt door droogte in de afgelopen zomer. In ver scheidene streken zijn de re serve-voorraden van vroegere oogsten vrijwel uitgeput. De Indianen moeten zo spoedig mogelijk levensmiddelen krij gen om hongersnood tegen te gaan, aldus de wereldbond. JOHANNESBURG (UPI, AP) Bij gevechten in een kopermijn in Anglovaal, in de Zuidafrikaanse Kaapprovincie, zijn zondag nacht drie mijnwerkers om het leven gekomen en 35 gewond ge raakt, zo werd gisteren door functionarissen van de mijn bekend gemaakt. Volgens een woordvoerder van de mijn ging het om stammenonlusten tussen leden van de Xhosastam (uit Transkei) en leden van de Tswanastara (uit Bophutatswana). Aan de gevechten is door de veilig heidspolitie, die met honden en traangas tussenbeide kwam, een einde gemaakt. In januari zullen de leiders van de thuislanden een bespreking hebben met premier Vorster over de om standigheden van de Afrikanen die in de steden leven, zo heeft de hoofdmiriister van de Lebowa Ban toestan, Cedric Pathudi, bekend ge maakt. De Zwarte Afrikanen ih de steden zijn formeel burgers van hurt thuisland en worden be schouwd als gastarbeiders in blank Zuid-Afrika. Apartheid Het Zuidafrikaanse dagblad Rand Daily Mail schreef hierover giste ren: 'De harde apartheid bepaalt dat gezinnen in de plattelandsre servaten moeten blijven terwijl de mannen in de steden komen wer ken. Zo worden mannen voor lange tijd van hun vrouwen en kinderen gescheiden, hetgeen veel lijden en sociale problemen tot gevolg heeft. In de steden leidt deze situatie tot buitenechtelijke omgang, tot buiten echtelijke kinderen, geslachts ziekten, homosexualiteit, geweld en slechte eetgewoonten. Op het plat teland heerst onzekerheid, zijn er vaderloze kinderen en bestaat on dervoeding en honger. Deze afschu welijke situatie zou geen ogenblik langer getolereerd moeten worden door een maatschappij die er ook maar enige aanspraak op maakt beschaafd te zijn', aldus dit dag blad. De Zuidafrikaanse regering heeft de beperkte bewegingsvrijheid die was opgelegd aan de Afrikaanse advocaat Godfrey Pitje opgeheven. Pethudi van Lebowa zei dat de maatregel was ingetrokken na zijn bemiddeling. De beperkingen wer den Pitje in 1973 voor vijf jaar opgelegd krachtens de wet op on derdrukking van het communisme. De Britse minister van buitenland se zaken, James Callaghan zal van daag in de Zambiaanse hoofdstad Loesaka aankomen voor besprekin gen met president Kenneth Kaoen- da over de kwestie Rhodesië. Gal- laghan zal nog vijf andere Afri kaanse landen bezoeken: Botswana. Malawi, Tanzania, Kenia en Nigeri- a. Waarnemers verwachten dat hij ook een onderhoud zal hebben met de Rhodesische nationalistische lei ders. Eén van, deze leiders, de presi dent van de Afrikaanse Nationale Raad (ANC) bisschop Abel Moezo- rewa heeft van de Rhodesische au toriteiten zijn paspoort terug ge kregen, zo is gisteren door zegslie den in Salisbury verklaard. Hij heeft herhaalde malen tevergeefs geprobeerd zijn paspoort terug te krijgen. HONG KONG (Reuter) In Hong Kong is een groep van ongeveer 30 studenten bij een kerk voor 24 uur in hongerstaking gegaan uit protest tegen de gevangenhouding en marte ling van twee RK priesters op de Filippijnen. De twee priesters, Edicio de la Torre en Manuel Lahoz. zijn zelf voor onbepaalde tijd in honger staking gegaan. Zij werden op 13 en 14 december door de Filippijnse autoriteiten gearresteerd op verden king van 'ondermijnende activitei ten'. Gisteren meldden diplomatieke bronnen uit de Keniase hoofdstad Nairobi dat de conferentie op 3 januari zou beginnen en wel in de Keniase plaats Mombasa onder voorzitterschap van president Jomo Kenyatta van Kenia. Terwijl dr. Jonas Savimbi, de leider van de bevrijdingsbeweging UNITA zater dag in de Zambiaanse hoofdstad Loesaka bekendmaakte dat de be sprekingen, waaraan ook de twee andere Angolese bevrijdingsbewe gingen (FLM en MPLA) zullen deelnemen op 10 januari in Lissa bon zouden beginnen. Het bericht uit Nairobi werd niet van officiëlev zijde bevestigd en de Kaniase bronnen hadden ook geen verklaring voor de vraag waarom datum en plaats van de komende besprekingen veranderd waren. weringen volkomen onwaar zijn. Hij schreef dat de Carvalho een systematische lastercampagne tegen; hem voerde. Generaal De Spinola l^rad op september af als president nadat hij het onderspit had gedolven in n: de machtsstrijd tegen jongere, meer radicale officieren van de bweging der strijdkrachten. Spinola De Portugese ex-president Antonio de Spinola heeft gisteren beschul digingen tegengesproken dat hij gedreigd zou hebben te zullen vra gen om militaire interventie van de Verenigde Staten of Zuid-Afrika in Mozambique. Die beschuldiging was geuit door brigade-generaal Otelo de Carvalho, één van de leidende figuren in de beweging der strijdkrachten. Volgens De' Carvalho heeft De Spi nola in de eindfase van de onder handelingen met het Frelimo over de onafhankelijkheid van Mozambi que overwogen om militaire hulp van de Verenigde Staten of Zuid- Afrika in te roepen. Toen de Car valho er bij de toenmalige presi dent De Spinola op aandrong de macht over te dragen aan het Fre limo, zonder een volksraadpleging, antwoordde De Spinola: 'Nee, dat zal niet gaan. Want als het nodig is ga ik met (de toenmalige president van de Verenigde Staten) Nixon praten en hij zal dan Amerikaanse troepen sturen. En als Nixon het niet doet zal Zuid-Afrilca ons troe pen sturen'. De Spinola verklaarde gisteren ln een ingezonden brief» in het dagblad O Seculo dat deze be- NEW YORK (Reuter) Het afgelopen jaar is voor de Verenigde Naties één van de meest bewogen jaren tot nu toe geweest. Tegenstellingen tussen de verschillende leden kwamen scherp aan het licht en de geloofwaardigheid van de volkerenorganisatie werd in het westen nogal betwijfeld. Vóór augustus, als de volgende Algemene Vergadering begint, zullen verschillende regeringen de rol van de volkerenorganisatie bekijken. Nu al lijken enkele landen ervan overtuigd te' zijn dat de Ver enigde Naties meer een hinderpaal dan een hulpmiddel zijn bij het bereiken van hun doelstellingen. Maar de overgrote meerderheid, met name de kleine en zwakke staten, vinden de organisatie on misbaar. Veel diplomaten zijn van mening dat een eerste voorwaarde om de Volkerenorganisatie beter te laten functioneren de wil van alle partijen is compromissen te sluiten, eikaars politieke en economische belangen te aanvaarden en te be grijpen en confrontaties te vermij den. De plaats van de Verenigde Naties stond dit jaar met name in de belangstelling tijdens de discussie over de versterking van de rol van de volkerenorganisatie. In het ver leden had een dergelijk debat niet meer opgeleverd dan oppervlakkige discussies en vrome resoluties. Deze keer gebruikten 'de Verenigde Sta ten en enkele andere Westerse lan ded die ongelukkig waren met de gang van zaken in de Assemblee de gelegenheid voor een felle aanval op de taktiek van de derde wereld. De vertegenwoordiger van Wash ington John A. SCali herhaalde een zinsnede van president Ford uit diens rede voor de Algemene Vergadering op 18 september. Het Amerikaanse staatshoofd had het toen over: de tirannie van de meerderheid. Hij gispte ook de nei ging van de Algemene Vergadering om. verreikende eenzijdige onrea listische' resoluties aan te nemen die niet kunnen worden uitgevoerd. Storm Deze kritiek veroorzaakte een storm van verontwaardiging bij de ont wikkelingslanden. De vertegen woordigers begaven zich de één na de andere naar het spreekgestoelte om de bal terug te spelen naar de westerse landen. Hun betoog had veelal dezelfde kern: dat de 51 landen die de Verenigde Naties ABDELAZIZ BOETEFLIKA hebben gèsticht de regels hebben opgesteld voor een organisatie die nu 138 leden telt. En die 51 menen de VN nog steeds te kunnen ge bruiken om hun zin door te drij ven. Een hele serie gebeurtenissen heeft de tegenstellingen tijdens de zitting van dit jaar aan het licht gebracht, maar drie sprongen eruit: de uitsluiting van Zuid-Afrika uit de lopende zitting, ln weerwil van het drievoudige veto ln de Vei ligheidsraad op het voorstel om de ze republiek te schorsen. 9 de beperking van de mogelijk heid van Israël om tijdens de zitting van de assemblee stuk voor stuk op alle veroordelende redevoeringen in te gaan. Er zijn gedelegeerden die geschokt zijn over wat zij ervaren als een groeiende anti-semitisme. Een Amerikaanse afgevaardigde noemde de Algemene Vergadering, 'de meest uitgesproken anti-semitische organisatie sinds Hitiers Rijksdag'. Diplomatiek en politiek is Israël door de meerderheid van de alge mene vergadering in een hoek ge drongen waar nagenoeg alleen de Verenigde Staten nog onomwonden steun geven aan de Joodse staat. Zuid-Afrika heeft helemaal géén supporters meer, hoewel de de wes terse Janden zijn recht tot verte genwoordiging in de Volkerenorga nisatie blijven verdedigen. Zij gelo ven dat de beste manier om veran dering te brengen in het apartheids- beleid het kritisch volgen en de druk van de wereldorganisatie is. Toch is er weinig kans dat Zuid- Afrika weer kan deelnemen aan het werk van de Algemene Vergadering, tenzij het besluit tot diepgaande ve: ^nderingen in de rassenpolitiek, tot het opgeven van zijn onwettig verklaarde bestuur over Zuidwest- Afrika (Namibië) en tot verdere compromissen met zwart Afrika. Sommige afgevaardigden geloven dat Zuid-Afrika tot voorbeeld zal dienen voor een soortgelijke actie tegen, Israël volgend jaar. tenzij Tel Aviv zich terugtrekt uit het in 1967 veroverde Arabisch gebied en snel tot overeenstemming komt met de Palestijnen. De Amerikaanse vertegenwoordiger bij de Verenigde Naties, John Scali, herhaalt voor een bjjna lege zaal president Fords beschuldiging over de 'tirannie van de meerderheid' binnen de volkerenorgani satie. Het besluit een waarnemerssta- Boeteflika tus te geven aan de Palestijnse bevrijdingsorganisatie (PLO) van Jasser Arafat, en De overheersende figuur tijdens de zitting van de algemene vergade ring het afgelopen jaar was haar voorzitter, de Algerijnse minister van buitenlandse zaken Abdelaziz Boeteflika. De 39-jarige sigarenro- kende Arabische diplomaat zorgde er persoonlijk voor dat de Zuidafri kaanse delegatie buiten de deur bleef, gaf persoonlijk opdracht voor de bejegening van Jasser Arafat als staatshoofd en was de gewiekste tacticus achter een serie anti-wes terse resoluties waarvan Algerije de uitgesproken sponsor was. Een er varen waarnemer bij de Verenigde Naties merkte op dat 'niemand Boeteflika ooit van objectiviteit zal beschuldigen', terwijl de New York Times hem de meest grillige voor zitter noemde die de Algemene Vergadering ooit heeft gehad. Wei nig van zijn bewonderaars zullen dat willen betwisten. Zij geloven echter dat het de plicht van Boeteflika is om de Algemene Vergadering te leiden als de mili tante derde wereldleider die hij is, zelfs als hij daardoor af en toe in conflict met de minderheid is in de assemblee. Als hij ooit in moeilijk heden kwam kreeg hij overweldi gende steun van de ontwikkelings landen, dankzij hun stemmenmeer- derheid. Vrij wel zeker zal Boetiflika ook in augustus de voorzittershamer han teren als de Verenigde Naties een speciale vuur en zwavel zitting de zevende houden over econo mische problemen. Vuur en zwavel De laatste zitting van de Algemene Vergadering die was begonnen met vuur-en-zwavel retoriek werd be sloten in een sfeer van meer be grip. Afgevaardigden van verschil lende landen erkenden dat het een nuttige oefening was geweest die de lucht geklaard had en die én de PARIJS (Reuter) Fred Iklé, de directeur van het Amerikaanse bu reau voor wapenbeheersing en ont- wapening, heeft opgeroepen tot de stichting van een internationale politiemacht die diefstal moet voor komen van nucleair materiaal en. eigengemaakte atoombommen. In een vraaggesprek met het Fran-n- se dagblad Le Monde zegt Iklé datjdf het betrekkelijk gemakkelijk is zelf kernwapens te fabriceren van ge stolen plutonium of verrijkt urani um. Een soort 'interpol voor nucle aire materialen' acht Iklé noodza kelijk om te voorkomen dat onver antwoordelijke organisaties over kernbommen gaan beschikken en deze zonder meer zouden kunnen inzetten voor chantage. Het Amerikaanse dagblad The New York Times berichtte zondag dat in de VS verscheidenen tonnen ver rijkt uranium en plutonium volko men verdwenen zijn. De Ameri kaanse energiecommissie, die zïchl met de controle op kernmateriaal1C bezig houdt, is er niet in geslaagd het verdwenen materiaal op te spo ren, aldus het blad. WASHINGTON (UPI) Een woordvoerder van de CIA. de Ame rikaanse centrale inlichtingen dienst, heeft ontkend dat er in de't dienst zuiveringen aan de gang zijn. Dit in verband met beschuldi-e gingen dat de CIA in de zestiger 3- jaren omstreeks 10.000 Amerikanenbr in de VS heeft bespioneerd. Del woordvoerder zei dat wel heel wat CIA-ambtenaren gebruik maken" van financiële voordelen van vroeg-) tijdig vertrek. Hij wilde niet zeggenfee: of hun heengaan te maken had mett de recente rellen rond de CIA-L spionage. Gisteren waren berichten!® verspreid dat opnieuw drie CIA-pe functionarissen ontslag hebben ge-[ nomen uit de afdeling die dest-ijdsjjt de binnenlandse spionage zou heb-L ben uitgevoerd. De woordvoerder zei dat over de|e CIA-zaak geen nieuwe verklaringenpii worden afgelegd totdat presidentjrc Ford donderdag naar WashingtonL terugkeert. Ford heeft een rapport[', over de CIA-activlteiten ontvangen) en zal daar spoedig een verklaring" over afleggen. De Democratische senator WilliamL Proxmire, heeft zondag verklaarde dat hij op basis van 'goede infor-r matie' en uitlatingen van 'betrouw-f1 bare personen' tot de slotsom isf I gekomen dat berichten over bin-)! nenlandse spionage van de CIA, juist zijn. Proxmire heeft in het verleden meermalen kritiek op de* CIA geleverd. EN td i westerse èn de ontwikkelingslanden eraan herinnert had dat een keer tje wederzijds respect noodzakelijk is. Ondanks het voortdurende han denwringen over de toekomst van de Verenigde Naties twijfelt nie mand eraap dat de volkerenorgani satie deze crisis zal overleven. Opti misten vertrouwen jtelfs dat de Ver enigde Naties versterkt uit de strijd zullen komen. Al was het alleen maar omdat de kleine staten de Verenigde Naties nodig hebben om zich sterk te maken tegenover de grote of de reuzen-mogendheden zullen het nu van de organisatie wel blijven inzien al hebben zij dit lange tijd overschat, vooral de VS. De Verenigde Naties zullen de func tie van wereldforum blijven vervul len. En dat is in deze tijd van toene mende (vooral economische) con frontatie, hard nodig. HAVANNA (AFP) Cuba en Venef' zuela hebben besloten hun diploma-' tieke en handelsbetrekkingen, die ir 1961 werden verbroken in het kader_f van de boycot tegen het regiem var* Fidel Castro, te hervatten. Dit weri zondag in Havanna in een gemeen schappelijke verklaring bekendge, gemaakt. De permanente vertegen woordigers van beide landen bij di Verenigde Naties te New York heb ben deze verklaring ondertekend Men verwacht dat in januari ambas sadeurs zullen worden uitgewisseld! Opstand in Ierse gevangenis afgelopen DUBLIN (Reuter) De opstant van ongeveer honderd IRA-gevange- nen in de gevangenis van Portlaoist in de Ierse Republiek is zondagnacht beëindigd. De politie bestormde dl gevangenis en bevrijdde de 27 gijze^ laars die door de gevangenen wer-, den vastgehouden. De Ierse ministe van justitie Patrick Conney heef verklaard dat geenszins aan de eisei van de gevangenen is tegemoetgeko men. Geëist was onder meer ee» schelding van de gevangenen in le den van de officiële en leden vai^ de provisionele IRA.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6