EEN WINTER VOL GEVAREN Even puzzelen Dagrecept 1 u Els Buitendijk van het scherm Man ernstig gewond bij vechtpartij Geen wonder Ziekenhuisraad boos op fondsen over 'wanbetaling' li S BEZOKGEHS AGENTE Man verborg hasj in zijn schoenzolen TROUW/KWARTET VRIJDAG 27 DECEMBER 1974 UIT VAN LEZERS Wereldwinkel In Amsterdam is er ook op wereld winkelgebied werkloosheid. Meni geen heeft een vergeefsetocht naar de Nieuwe Zijds Kapel gemaakt. Dit gebouw is echter sinds augustus als wereldwinkel gesloten. Niet ver daarvandaan, in de doopsgezinde Singelkerk. Singel 452, is iedere vrijdagavond vanaf 20 uur en iede re zondagmorgen vanaf 11.30 uur wereldwinkel. Bovendien is deze gedurende de Kerst-kom-er-ln tot en met 31 december Iedere dag (of avond) geopend. Amsterdam D. Veenstra Dzn. Beroep op kerkleden (7) Het begrip kerk wordt inhoudloos indien men zonder enige toelich ting beweert, de oude belijdenissen in duscussie te willen stellen, ter wijl dr. Wiersinga aan diezelfde be lijdenissen zijn plaats in de kerk ontleent, aangazien hij hier twee maal zijn 'ja' aan verbonden he.eft. Waar liggen de grenzen van de tucht? Daar het 'beroep' in een formeel kader blijft, zou men de zelfde redenering kunnen volgen als men in plaats van Wiersinga 'een atheïst' invult. Een atheïst zai men niet in de kerk willen hand haven. maar tot hoever gaat dit dan wel op? Eveneens het gelijk trekken van '26 en '44 en de zaak Wiersinga suggereert dat tucht per definitie ve. keerd is en roept even eens de raag op van de grenzen van het dus-mssle stellen van de belijdenisae-.-h r,?n'. Amstelveen riieo den Haan Hans Becker Beroep kleden (8) We hebben als geref. kerken blij en dankbaar te zijn voor de uitspraak van onze synode in de zaak dr Wiersinga. De ondertekenaars die tegen dit besluit hun ernstige be zorgdheid hebben, mogen wel be denken. dat zij, bij het aanvaarden van hun ambt hebben beloofd zich aan Gods woord en de belijdenis te houden. Groningen K. H. Berends Slachthuizen Hebt u het verslag gelezen in Tr.-Kw. over toestanden in slacht huizen? Terwtlle van afgod econo mie schijnt alles toelaatbaar te we zen. Wie zich hier niet tegen verzet is mede schuldig. Misschien kan de dierenbescherming hier iets berei ken, maar dan daadwerkelijk door ons gesteund. Ook voor de dieren wereld geldt: kom Here Jezus kom haastelijk. Zeist W. D. van Binsbergen VVD Zeer openhartig geeft mevrouw Haya van Someren-Downer in het interview van 20 dec. j.l. te kennen dat de leden van de VVD bitter weinig bereidheid tonen om een redelijke contributie te betalen. Dat is met recht een blijk van geestelij ke armoede bij het gros van de WD-leden. Benepenheid en gebrek aan offerbereidheid spreekt daaruit. Hengelo A. J. Suir Wiersinga (27) In zijn boekje 'De tien geboden' schrijft dr. J. Koopmans: 'Van de prediking van de geboden moeten wij leren de vergeving van de zon den en de gerechtigheid in Christus te zoeken. Niet onze eigen gerech tigheid is onze bevrijding, maar al leen de gehoorzaamheid van Jezus Christus. Aan Hem is vervuld al hetgeen geschreven is in het boek ADVERTENTIE) Korte, duidelijk geschreven, liefst aan één kant getypte, brieven kunnen worden gestuurd naar: Secretaris Hoofdredactie Trouw/ Kwartet, Postbus 859, Amsterdam. Bij publlkatie wordt de naam van de schrijver vermeld. van de wet en dat om onzentwil. Wie dat gelooft, beantwoordt aan de diepste bedoeling van de gebo den en in zijn leven zullen frag mentarisch en zeer bescheiden, in derdaad!, tekenen worden opgericht door de genade van de Heilige Geest, tekenen van gehoorzaamheid en vrede, tekenen van het konink rijk. waarvan de geboden van God profeteren. Dokkuin W. E. Torensma Wiersinga (28) Lang was dit kerkelijke dogma der verzoening een zaak waarover niet gediscussieerd mocht worden. In de hervormde kerk was het o.a. prof. Smits die de kwestie discutabel stelde en in de gereformeerde ker ken dr. Wiersinga. En na hen zul len er andere theologen komen, die mensen aan het nadenken zullen brengen. Dat zal blijven gebeuren zolang het geloof een levende zaak is en blijft. En zolang de bijbel niet een boek is uit een ver verleden maar een bron van inspiratie en bezinning. Amsterdam René G. E. Mensink Beroep op ker' '^n (9) Hebben de ondertr van het beroep op kerklee' 'e brief gelezen die het nv van de synode aan dr. Wi. geschre ven heeft en die voiuu g gepubli ceerd is? Heel deze brief getuigt van de besliste bedoeling der syno de om een conflict te voorkomen. Maar nu vraagt de synode dr. Wier singa dat hij ook zijnerzijds hiertoe wil medewerken. Zij doet een be roep op zijn bereidheid het oordeel der kerk te eerbiedigen en zich trouw te houden aan haar belijden. Mag zij dat niet vragen? Zij heeft daartoe het volste recht nu dr. Wiersinga hiertoe aanleiding gege ven heeft en nu dit nodig is om de vrede en de eenheid te bewaren. Maar men eert dr. Wiersinga niet als men nu alvast gaat zeggen dat hij natuurlijk wel zal weigeren. Het beste wat wij kunnen doen is voor hem bidden dat de Here hem alle nodige wijsheid wil geven om de juiste beslissing te nemen. Utrecht dr. C. J. Goslinga Beroep op kerkleden (10) De geesten worden nu wel duidelijk openbaar. Gelukkig. De werkelijk heid der verzoening wordt door niemand onder ons betwijfeld, zeg gen deze geschrokkenen. En Wier singa ontkent dat Christus voor ons het gericht Gods gedragen heeft en hij ontkent dat de verzoening aan het kruis werkelijk volbracht zou zijn. Ik vraag u: bent u nu niet geschrokken? Renkum G. H. Speijers Beroep op kerkleden (11) Onder de zestig ondertekenaars zijn enkele professoren in de thelogie. Weten deze mensen dan niet dat men kan protesteren via kerkera den classes en synode? Waarom heeft men dat dan niet gedaan! Nu wekt men onrust in de kerken en zo bevordert men een eventuele scheuring. Oudega O. Zandstra Wie Spanje kent,kent Osborne sherrj Handtekeningen Dertig jaar geleden heeft Europa lij delijk toegezien dat een derde deel van het joodse volk vernietigd werd. Het is echter een grove mis vatting om te denken dat men z'n schuldcomplex kwijt kan raken door nu Israël te steunen. Het onrecht dat de joden is aangedaan kan men niet goedmaken door an deren. in dit geval de Palestijnen onrecht te doen. De Palestijnen zullen nooit accepteren dat ze uit hun land zijn verdreven. Ze zullen voor hun terugkeer blijven strijden Niet het Joodse volk wordt in Israël met de ondergang bedreigd, maar wel het zionisme. Als de gerefor meerde synode vindt dat het zio nisme gered moet worden moeten ze hun handtekenactie voortzetten, maar als de synode het joodse en het Palestijnse volk recht wil doen. dan is het verwarrend en gevaarlijk om Israël te steunen. Amsterdam Mevr. T. H. de Jong Van een verslaggever HILVERSUM Els Buitendijk heeft besloten per 1 januari haar functie als televlsie-omroepster bij de NCRV neer te leggen. Zo heeft de NCRV meegedeeld. De NCRV had Els Buitendijk twee jaar geleden gevraagd de plaats van Rieke van Epen als tv-omroep- ster in te nemen. Rieke van Epen ging toen over naar de actualitei tenrubriek van de NCRV 'Hier en Nu'. AEls Buitendijk zal wel haar werkzaamheden als radio-actrice en presentatrice blijven voortzetten. Rudi Careli 'beste spelleider' Van een verslaggever MUNCHEN De lezers van het Westduitse programmablad 'Bild und Punk' hebben de Nederlander Rudi Carrell tot de beste spelleider in het afgelopen jaar uitgeroepen, zo is gisteren in München bekend gemaakt. Hij kreeg 28 procent van de stem men en de Westduitser Hans Ro senthal 24.48 procent. DEN HAAG Op kerstavond (dinsdag) heeft zich in de Haagse Kempstraat nabij de hervormde Ju- lianakerk een vechtpartij voorge daan, waarbij twee mannen gewond raakten. De eerste de 22-jarige tuinman D. de K. liep daarbij zoda nig ernstig hersenletsel op, dat hij de Wassenaarse Ursulakliniek moest worden geopereerd. De ande re de 23-jarige tekenaar P. J. van der T. kreeg door een haal met een paraplu een wond in het gelaat. De politie kon de zaak gisteren nog niet tot klaarheid brengen, omdat er een groep van circa tien personen bij betrokken zijn geweest. De re cherche heeft de zaak in onderzoek. De heer Van der T. heeft zich in het Westeindeziekenhuis laten be handelen en is daarna naar het hoofdbureau gegaan om aangifte wegens mishandeling te doen. De politie heeft hem tot eerste kerst dag aangehouden als mogelijke ver dachte. Hij blijft onder verdenking. Voor de zwaar gewonde tuinman is het levensgevaar geweken. De man was met enkele familieleden op weg naar de kerstnachtdienst en raakte om onduidelijke redenen in een vechtpartij verwikkeld. In het voorportaal van de Julianakerk was hij door het opgelopen letsel onwel geworden en in elkaar gezakt. De opening van de 'Heilige Deur' als symbolisch begin van het Heilige Jaar, is bepaald geen wonder. Zelfs geen wonder van techniek. Als de paus drie keer met een hamertje op de gelegenheidsdeur heeft getikt, trekken tientallen jonge kerels aan touwen, waardoor het gevaarte kan telt. Het lijkt een tafereel uit de tijd van Michelangelo en Leonardo da Vinei. Opvallend bij deze aan ver nieuwing toezijnde ceremonie was, dat van de gezichten van al die in pontificale kledij gehulde kardinalen en andere prelaten niets feestelijks afstraalde. Eerder kwam ons via het scherm verstarring tegemoet. Met de beste bedoelingen heb ik mij dinsdagavond voor de buis gezet om het NCRV-spel Achter in de Molukken te volgen. Want ik ben altijd in voor 'Tempo Doeloe'. Maar ik heb het niet lang kunnen volhouden. De sfeer lag ontzettend ver achter de Molukken. zo ongeveer tussen de halte NOS en het station van Hilversum. Vandaar dat de kapiteinshut weinig van een schip en alles van een studio had. Misschien is het verderop in het verhaal iets beter geworden, meer naar wat Johan Fabricius voor ogen heeft gestaan bij zijn verhaal. Maar met een zo volslagen on-Indisch begin kan ik mij dat niet voorstellen. Dan te bedenken dat wij een slordige vier eeuwen al banden hebben met de Archipel. De speelfilm The Bishop's Wife uit 1948 zal de kijkers wel in twee kampen hebben verdeeld. De af- wijzers en de genieters. Een mid denweg bestond er nauwelijks met de wondereriverrichtende Gary Grant. Of zouden de af wijzers toch af en toe hebben verlangd ook zo'n begrijpende en speels ingrijpende figuur in hun midden te hebben, af en toe? Pierre Janssen wist zijn Kunst grepen een boeiende en goed in de kerstsfeer passende apotheose te geven. Zijn keus was dan ook met het beroemde Portinari-altaar 'uit de kunst'. De tragische bijzonder heden over de schilder Hugo van der Goes gaf aan dit programma een innig-menselijke dieptewerking Het daarop aansluitende AVRO programma leek een grote over gang naar oppervlakkigheid. Toch meen ik, dat in die door Bob Rooyens met kleur en beeldtrucages geraffineerd gebrachte show een tragisch element zichtbaar werd gemaakt. Ik doel op de meisjes die op Gilbert O'Sullivan hun verering en stille verlangens richtten. Verlangens die iets te maken moeten hebben met eenzaamheid en het zoeken naar een mens bij wie ze wat begrip ontmoeten. En ik kreeg het gevoel dat Gilbert zich deze relatiebewerking bewust is. Colditz en Kun Fu zorgden donderdag voor een portie span ning. Omdat echter deze krant veel vroeger dan normaal op de persen moest, heb ik van de programma's na tien uur niets kunnen zien. Ton Hydr? Van een verslaggever UTRECHT De Nationale zieken huisraad (NZR) is erg boos op zie kenfondsen die de verpleegprijs voor hun verzekerden niet of niet geheel betalen. Onder het kopje 'Wanbetalers' noemt directeur mr. L. C. Wesseldijk dit verschijnsel in het tijdschrift van de NZR 'ontoe laatbaar'. 72. 'Wel alle sleutelgaten-nog-an- toe!' mompelde Toos. 'Daar staat iemand aan onze deur te morrelen! Dat zal ik hem inpeperen!' Ze trok zich onhoorbaar terug in haar ka mer en ze begon snel te overleggen op welke wijze ze het best han deend kon optreden. Dat ze daarbij niet het allereerste aan gillen dacht, moge wel typerend voor haar heten. Intussen voorzag ze zich van een stel warme slofjes met vilten sooltjes, waarin ze enerzijds geen koude voeten zou krijgen, maar waarmee ze anderzijds tóch on hoorbaar voortsluipen kon. Nu ze zo ver gekomen was. dat ze zich ge zwind en comfortabel kon voortbe wegen, keem ze rond naar een bruikbaar wapen. Het eerste, waar haar oog op viel, was een gevulde lampetkan. Eerst dacht ze er even over om de inhoud van deze kan uit te storten over het nietsvermo edende hoofd van de betrapte in breker. Maar ze verwierp dit denk beeld al gauw, want een natge- gooide inbreker zou onmiddellijk op de loop gaan. Nee.ze moest die onverlaat onschadelijk maken om hem vervolgens aan de justitie over te leveren. Toen bedacht ze, dat keukens gewoonlijk een aanbe velenswaardig arsenaal van trefze kere hak-, slag- en kernwapens be vatten. Daarom sloop ze nu on hoorbaar de t rappen af, van plan om in de keuken iets bruikbaars voor de komende veldslag uit te zoeken. Janus Paxe, geheel on bewust van het feit, dat iemand die snode bedoelingen reeds doorzien had, was er intussen in geslaagd deuren van de smidse te ope aj Héél voorzichtig schoof hij ze elkaar langzaam, centimeter centimeter. Toen sloop hij de si se binnen, op zoek naar de 'Hm.daar staat het oude stje'. mompelde Janus. 'Als brokkie oud roest in de bi ls' vliegt, is er ook niet veel aan vi ren. En als het een beetje wil. J de hele smidse' nog mee. ook. H ha.Een kwaadaardig glansde zin zijn kleine oogjes hij knarsetandend op het auto'tje afsloop. Het maanlicht, dun door de ramen en de i deur naar binnen zeefde, deed er nog ééns zo sinister uitzien PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN IK GEWOF DATHU NAARONSWIl, ^eTTO'M P'JP^EB,K KAMF.M'. NOG EF.M PAAR KSTF.LS HEF.TN06 NOOIT EEN 6EZIENJj (ADVERTEHT1E) VACATURES AGENTSCHAP AMSTELVEEN Voor de bezorging van dit ochtendblad Voor de organisatie van de bezorging Aanmelden: DAGBLAD TROUW. Telefoon 020—220383, toestel 28. 50 Hij lachte weer toegeeflijk. 'Je zult er toch wel geweldig uitzien, dat doe je altijd. Maar het is zo immers veel gemakkelijker? Bespaart je een massa gedoe, en je kunt langer in St. Martin blijven. En. o ja. geeft me vooral de lijst voor de uitnodigingen'. 'Ik heb geen lijst. Ik ben nog nooit eerder getrouwd geweest'. 'Nou. maak er dan maar een'. Hij probeerde geduldig te blijven, maar zij zag hoe hij in gedachten alles naging wat hij nog met haar moest bespreken en hij vervolgde: 'En ik heb met Simpson over de kat gesproken. Hij wil wel voor hem zorgen. Hij zal hem de dag voor je vertrek met een taxi komen halen'. 'Als wij gaan. Elizabeth heeft ons nog niet uitgenodigd'. Robert gaf geen antwoord: hij ver trouwde op de invloed van de pers. en hij geloofde niet dat Elizabeth daar tegen opgewassen was. Sally had hem niet verteld dat Elizabeth kanker had. dat had zij niet ge kund. al wist zij zelf niet waarom. Josh Canfield werd ook niet verge ten. 'Hij is al vrij lang bij Croft. Ik heb eens geïnformeerd. Zij zijn daar erg over hem te spreken. En hij heeft een boek geschreven over Selwyn Griffith. Natuurlijk was Griffith een onmogelijke vent. CATHERINE GASKIN maar Canfield heeft blijkbaar zijn materiaal uitstekend verwerkt. Het is nu natuurlijk wat anders.hij heeft nu een goed onderwerp. Het zou alleen beter zijn geweest als Hay ward iemand had uitgezocht die wat bekender was. Maar ach. dat zal wel in orde zijn. Het zal wel de eerste van een hele reeks biografie- en over Je vader worden. Zij zou het prettig hebben gevon den als het hem iets had kunnen schelen wat voor soort man Can field was: zij wilde dat hij besefte dat hij bedreigd werd. dat hij haar stevig had gekust en had gezegd dat ze niet mocht gaan. of dat zij niet langer dan drie dagen mocht wegblijven, of dat hij erop had gestaan mee tc gaan. maar zij wachtte tevergeefs. Zij wilde dat Josh Canfield opbelde dat ze hem nog eens zou kunnen spreken voor hun vertrek, want als ze niet naar St. Martin gingen, was ze misschien getrouwd voor ze hem weer zag. Er werd nu haast achter gezet. Hayward maakte bekend dat er over twee weken een herdenkings dienst voor Lawrence Devlin zou worden gehouden in St. Martin's- in-the Fields. In dezelfde medede ling stond dat hij een Lawrence Devlin Stichting in het leven wilde roepen en verwachtte dat hij daar bij de steun zou krijgen van Eliza beth O'Mara Spence. en dat. hij Joshua Canfield de opdracht had gegeven de biografie van Lawrence Devlin te schrijven. Voor Canfield was deze tijd beslis send. Het was nu openbaar gewor den. De vreemdelingen in het kas teel van St. Martin wisten nu dat hij bij Hayward en Sally Devlin zou zijn als zij bij Elizabeth op de stoep stonden. Zij moesten hen vanwege de openbare mening wel binnenla ten. En dus werd het nu tijd inlich tingen in te winnen over Joshua Canfield, en als zij ook maar iets alarmerends vonden, was het wel mogelijk dat zelfs de publieke opi nie niet zou helpen om de deur van St. Martin te ontsluiten. Zij had den niet veel tijd omdat deze agen ten in vreemde landen werkten, met hun geheime dienst als enig hulpmiddel, maar er was tijd ge noeg om twijfel of argwaan in hen op te wekken. Er hing veel vanaf hoeveel aandacht zij aan lijn bui tenlandse reizen hadden besteed en of zij zijn contacten daar erg zorg vuldig hadden nagegaan: maar er hing ook veel af van het feit of zij een diepgaand onderzoek naar zijn financiën hadden ingesteld en hoe veel tijd het hun kostte erachter te komen dat hij regelmatig een plaats bezocht waarvan zij wel wis ten dat het een centrum van con traspionage was, ondanks de firma naam waarachter men zich ver school. Radio vandaag HILVERSUM I KRO; 7.00 Nws. 7.02 Het levende Woord. 7.07 (S) Badlnerie. (7.30 Nws. 7.41-7.50 Echo.) 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. voor de hulsvr. 8.45 De wonderlijke letter M. 9.40 Leren ze nog wat. 10.00 (S) Aubade, met om 10.30 Nws. NOS: 11.30 Blik op de Derde We reld. 11.45 Blik op Europa. KRO: 12.00 (S) Van twaalf tot twee met om 12 30 Nws. 12.41 Echo. 14.00 Lieven en Leven. 14.15 Leren ze nog wat. 14.45 (S) Interlo kaal op vrijdag met. om 15.30 Nws. 17.00 Zonder grenzen. 17.10 (S) De hutsgeklut- ste kinderspelen. 17 30 Nws. 17.32 Echo magazine. KRO: 18.30 Nws 18.41 Echo. 18.50 Ver kenning. 18.58 Marktberichten. 19,00 (S) Uit het operette-album. 19.30 (S) In antwoord op uw schrijven. 21.00 (S) De blanke top. 22.25 Overweging- 22.30 Nws. 22.40 SGoal: sport. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM 11 AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7 20 (S) Dag met een gaatje. (8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal. 8.30 De Groenteman. 9.00 (S) Violoncel en plano. NOS: 9.20 Wat heeft dat kind, pedag. vubr. 9.35 Waterst. 9.40 Toerïsmo. AVRO. 10.00 (S> Voor de kleuters. 10.10 (S en Mono) Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws. 11.03-11.05 Radiojournaal.) 11.30 (S) Knipperlicht. 11.55 Beursberichten. 12 00 (S) Klassieke kamermuziek. OVERHEIDSVOORLICH TING: 12.30 Ultz. voor de landbouw. AVRO. 12.40 (S) De Johan Willem Prlso Kapel. 12.55 Radiojournaal. 13.00 Nws. VPRO: 13.11 Vandaag dit, morgen dat. 13.25 Progr.overzicht. 13.30 Interview. 14.00 Muziek. 15.30 Vrouwen. 16.0 Nws. 16.03 Vandaag dit. morgen dat. 16.05 Nova Zembla: Inegritett In de mode. 17.30 Welingelichte kringen. 17.55 Med. VPRO: 18.00 Nws. 18.11 Vandaag dit. morgen dat. P.P.: 18.20 Ultz. C.H.U. VPRO: 18.30 Progr.overzlcht. 18.31 Em bargo. 19.30 Radio Vrij Belgte. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. VA RA: 20.05 (S) Muziek van de familie Pucclnl. 21.45 (S) De Staalkaart. 22.40 (S) Klassieke kamermuziek en koorzang 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III EO: 7.02 (S) Gospelsound. 8.02 Klank bord. 8.10 (S) Tussen thee en koffie. 9.03 (S) De muzikale fruitmand. TROS: 10.03 Pep op drie. 11.02 Drie draalt op verzoek. NCRV: 12.03 (S) Drie tussen de middag. 13.03 (S) Hier en Nu. 13.08 Drie tussen de middag. NOS: 14.03 Pop Kontakt I. 16.03 De Hltmeesters. NOS: 18.00 Joost mag niet eten 19.02 Drie loopt achter. AVRO. 20.02 Radio journaal. 20.05 Eurohits. 21.02 De Negen- Uur-Show. 22.02 Radiojournaal. 22.05 (S) Superclean Dreammachlne. 23.02 (S) Vanavond laat. 0.02 Radiojournaal. 0.05 Weekend-Muzlek-Magazine. 1.02 Soultlme U.S.A. 2.02 Continu de nacht door. 4.02 Voor dag en dauw. (2.02. 4.02 en 5.57 Radiojournaal). NCRV: 6.02-7.00 (S) Klaar wakker. Speciaal Q Grootste publiektrekker is na tuurlijk Toon Hermans. De AVRO presenteert zijn volledige theater show in Carré. Ned. 1/20.21 9 De TROS vertoont De man die Liberty Valance doodde, met John Wayne en James Stewart inde hoofdrollen. Ned. 2/20.21 Een etentje voor drie is een tv- spel van Gerard Lemmens. Hij vraagt begrip voor mensen die los willen komen van de consumptie dwang. Ned. 1/23.20 9 Van het concert dat de Italiaan se sopraan Renat a Tebaldi vorige maand heeft gegevens in Amster dam, is het eerste deel te beluiste ren. Ned. 2/22.00 9 De samenstellers van het maga zine Titel, Thesen, Teinperamente, houden zich bezig met de vraag wat er staande blijft van de cultuur. Duitsl. 1/22.00 Q In De Blanke Top: 'D e goeie ouwe tijd is de tijd toen het onze voorouders zo slecht ging'. Hilv. 1/21.00 9 De VPRO zet 'de wereld van muziek en geluid op zijn kop of andersom'. Hilv. 2/14.00 VARA-Klassiek is gewijd aan de familie Puccini. Hilv. 2/20.05 Q Als Cees van Zijtveld aan de beurt komt. is het 'Soultime'. Hilv. 2/01.02 TV vandaag NEDERLAND I AVRO 14.00 Robinson Crusoe, tekenfilm 14.45 Gewoon een vlucht, filmrep. 15.15 Doornroosje op schaatsen: ijsshow NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal AVRO 19.05 AVRO'sToppop 20.00 Journaal 20.21 Toon Hermans in Carré IKOR 23.20 Een etentje voor drie 24.00 Journaal. NEDERLAND II NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal TROS 19.05 Zorro, jeugdserie 19.30 Boter, kaas en eieren 20.00 Journaal 20.21 The Man who shot Liberty Valence 22.00 La diva: Renata Tebaldi 22.40 Interv. met de Minister-President 22.55 Journaal Van een verslaggever SCHIPHOL De huidige schoe nenmode heeft een 25-jarige Pakis taanse koopman kennelijk op het idee gebracht hasj te smokkelen in de dikke zolen van een paar uiterst hippe wandelschoenen. De Pakis taan A. N. had zich echter geen rekenschap gegeven van de oplet tenheid van de douane op Schiphol, die hem op de luchthaven aanhield. Het gewicht van de schoenen was voor de douanebeambte een ri om het paar aan een nader on zoek te onderwerpen. De koffer de man bij zich had bleek meer geheimen te bevatten. In taal vond men ongeveer 5 kilog hasj, verborgen in de dubbele dem van de koffer, in tubes, in doosje schoencrème, in een i haarcreme en een blikje poeder Kruiswoord-puzzel woord, 13. voorzetsel, 14. halsdoek, 15. insekteneter, 16. knaagdier. 17. vogel, 18. water in N. Br.. 20. dras- kolk. 21. mak, 22. vreemde munt, 24. pers. voornaamw., 25. voorlich ting, 26. muzieknoot, 27. akelig, 28. lof, 29. steunend deel ener zolde ring, 30. twijg. Verticaal: 1. bespiegeling, 2. niet gesloten, 3. ligplaats voor schepen. 4. boom, 5. waterplant, 6. spil van een wiel, 8. sporeplant, 9. bon1 11. schaakterm, 12. mikpunt, 14 15. gemalen graan, 16. vertragi toestel, ,17. durf. 19. tam, 20. t tal, 22. opgegeven werk, 23. b< ton, 25. moerasvogel. 26. wate 27. voorzetsel, 28. water in F land. Oplossing 1. melis, 2. apart, 3. kopie, 4, 5. enkel, 6. Egede, 7. leest. Horizontaal: 1. patroon. 5. tussen- zetsel. 7. heldendicht. 8. verkeerd. 10. scheepsvloer. 11. visje, 12. lid- Jiddische vis 2 eieren 1 aubergine zout matzemeel of bloem 1 kleine ui 750 gr. kabeljauw 60 gr. boter De aubergine wassen in plakken snijden. Koken gedurende 8 minu ten in water met zout. Uit lekken. Klop de eieren los met zout. Beboter een vuurvaste sch Haal de plakken aubergine doo bloem en daarna door het ei. ze naast elkaar op de schotel, de ui en strooi dit haksel ove aubergines. Dan de stukken leerde kabeljauw in het ei d< en weer op de ui leggen. Smel boter en giet die over het ger< Zet de schotel gedurende een uur in een vrij warme oven. Menutip: Jiddische vis. gesto bietjes, aardappelen, chocoladf, met mandarijntj pl

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4