NU NOG VOORDELIG MEUBELEN KOPEN üassenheims mannenkoor n januari in het zilver Agenda van Leiden 0M«TO6 Bestaande A Z Leiden hindert ontwikkeling rzr/ Jp£LOP^L U KIEST UIT GROOTSTE KOLLEKTIE VAN DE RANDSTAD:6000m1 )ncert op 16 januari met Iwan Rebroff Insluipers gearresteerd Kerstconcert afwisselend programma Gedood bij botsing tegen boom ilver en glas in de Lakenhal i/ ee' Ik bü 'Doorrijder' gepakt rsssmmmmsm ../A; «ESf, m -%/> JOUW/KWARTET VRIJDAG 27 DECEMBER 1974 u' 3. ga' onze correspondent SSENHEIM Eén der Sassen - mse koren viert in januari zijn reren jubileum. Het is het Sas- heims Christelijk Mannenkoor, een niet meer weg te denken ats inneemt in het plaatselijke enturele leven. oor dat op 11 januari 1950 d opgericht, telde toen 12 leden, lf nu 29. Trouwe leden vanaf het zoste uur zijn: Z. J. de Jong, die itj jaar voorzitter was, N. de Vries, Z. de Vries, Z. J. de Vries, C. iders en R. Duiker, die vanaf de bestuurslid was. koor telt in feite ook nog twee neèilarissen, de heer Duiker als be- kjurslid en dirigent Job C. de is, die beiden het koor 25 jaar bijzondere wijze dienden. Te- s moet de familie De Vries met genoemd worden, die met )n t minder dan zes broers w.o. de ïei gent, een belangrijk aandeel le gende. Ook de pianist Piet van is ruim 20 jaar aan het koor (toonden. ,c* ee jaar na de oprichting werd ;a£jds aan een concours te Leiden lgenomen, met een le prijs in 4e afdeling. Het jaar daarop, in 3. werd te Dordrecht in de 2e eling een le prijs behaald, en in a 5 werd te Tilburg in de le afde- le prijs, plus het hoogste aan punten van het hele concours. Job de Vries was er toen de a gentenprijs. In 1956 werd nog een 2e prijs in de ere-af de ling be haald, maar daarna heeft men niet meer aan concoursen deelgenomen daar deze in de regel op zaterdag worden gehouden, wat voor de le den en dirigent niet goed uitkwam, o.a. door sportbeoefening van meer leden en muzieklessen van de diri gent. In de loop der jaren werd deelge nomen aan zangersavonden te Haarlem, Amsterdam, IJmulden, Aalsmeer enz. Daarnaast zingt het koor geregeld in bejaardencentra, kerkdiensten en het Acad. Zieken huis te Leiden. In de Gereformeerde kerk worden in het voorjaar altijd concerten ge geven, waarbij voor de pauze veelal werken uit de Renaissance worden uitgevoerd, en na de pauze operaf ragmenten. Hoogtepunten waren o.a. de jubileumconcerten met de Koninklijke Militaire Kapel en het Haags Jeugdkoor. Vaak werd bij de jaarlijkse concerten medewerking verleend door Caroline van Dorp-v. Heyningen. sopraan. In 1960 werd te Gelsenkirchen een uitwisselings concert gegeven, een Duits kerk koor kwam toen naar Sassenheim. Het jubileum wordt groots gevierd, met een concert op donderdag 16 januari waaraan meegewerkt wordt door Caroline van Hemert, alt, en de beroemde Iwan Rebroff met zijn balaika-orkest. Iwan Rebroff naar Sassenheim te laten komen, was een suggestie van oud-voorzitter De Jong. Aanvanke- ik is ln Leiden tot 2 januari: Luxor: lonsweg 19. tel. 21239: 'Pas op we M n d'r op' 14 jr. dag. 14 30. 19.00 en ;1115 uur. met kerst ook 16.45 uur. Oude- sdag alleen 14.30 uur. (era: Hogewoerd, tel. 24919: Tot en 30/12 'DUlinger' 18 jr. da.g. 19 en 5 uur. za. wo 14.30 en zo 14 en 16.15 'Dik Trom' a.l. Nachtvoorstelling vr a 23.30 uur: 'Le charme discret de la geolsie' 18 jr. Vanaf dinsdag 31/12 middag 14.30 en avond 19 en 21.15 'Louis de Punès' a.l. Nachtvoorstel- geprolongeerd. Steenstraat 39. tel. 24130: 'The with the golden gun' 14 jr. dag. 19 en 21.15 uur. Oo zondag en met t zijn de tijden: 14.30. 16.45, 19 en i uur. lio: Steenstraat 39. tel. 33210. TVtarie- van Nieumeghen' 18 jr. tijden zie Breestraat 31. tel. 23875: 'Robin i?' d' a.l. (Walt Disney) dag. 14.30. 19 en uur. met kerst en zondag's 14.15. I. 19 en 21.15 uur. Haarlemmerstraat 52. tel. 25414: onder tiroler rokjes' 18 jr. dag. 19 en uur. tevens ma. di. do, vrij en zo Kindermatinee: za en wo 14.30 'Asterlx en de helden' a.l. Nacht- ,*i stelling: "Mijn tante is een sexbom' M r. vr en za 23.30 uur. Lekuren ziekenhuizen: St. Ellsabeth- r enhuls: jiseafdelingen: Volwassenen dagelijks 11 15 tot 12 uur. van 14 tot 14.45 van 18 30 tot 19 30 uur: Kraamaf- iarO. lar be dagelijks" Van"iïTl5 tót 12 uur v echtgen van 15 tot 16 uur en 18 30 tot 19 30 uur: Kinderafdeling: 'lijks van 15 tot 18.30 uur. ,fch tlasse: Volwassenen dagelijks van 14 14 45 uur en van 18.30 tot 19.30 uur; amafdellng dagelijks van 15 tot 16 en van 18.30 tot 19.30 uur: Kinder- te ding dagelijks van 15 tot 18.30 uur. CCU (Hartbewakenlng) dagelijks van 14 15 tot 1445 uur en van 19 tot 1930 uur. Dlaconessenhuis: Middagbezoekuur 13.45- 14.30 uur. Avondbezoekuur 18 30-19 30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14 00- 19 00 uur alleen voor ouders zondag 14 00-15 00 uur voor overige familieleden. Kinderen beneden 14 Jaar hebben geen toegang op de kinderafdeling. Endegeest: 14.30 uur: z uur; eerste klasse de gehele dag. Annakllniek: Klasse afdeling van 13.30 tot 15 30 uur. van 18 30 tot 20 00 uur: Derde klasse van 13 30 tot 14.30 uur, van 18.30 tot 1930 uur Avondbezoek voor de kinderzaal uitsluitend voor de ouders, alleen op woensdagavond van 18.30 tot 19.30 uur. Academisch Ziekenhuis: Voor alle patiën ten (behalve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Elke dag 15.00 tot 16.00 uur. 18 30 tot 20 00 uur. Voor de prema- turenafdellng gelden de volgende bezoek uren (alleen voor ouders) maandag tot en met vrijdag 18 30 tot 18 45 uur. Zater dag en zondag 15.30 tot 15.45 uur. Be zoek aan ernstige patiënten; wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de hoofdverpleeg ster hiervoor speciale kaarten verstrek ken. Alphen aan den Rijn: Rijnoord le en 2e klas 11 tot 11.30 uur 13.30 tot 14 15 uur en 18.30 tot 19 30 uur. 3e klas 13.30 tot 14.15 uur en 18 30 tot 19 30 uur; Kraam- afdellng 13.30 tot 14 15 uur, alleen voor lijk was dit financieel niet haal baar, maar toen Rebroff vernam dat het hier om een jubileum ging, verleende hij z'n medewerking graag, en kwam met een nieuw, haalbaar voorstel, waarvan gretig gebruik werd gemaakt. Het concert op 16 januari zal voor de pauze bestaan uit motetten van Palestrina, enkele negro-spirituals in een bewerking van de dirigent, solo's van Caroline v. Hemert o.a. uit de Messias van H&ndel, en de Alt-Rhapsodie van Brahms, samen met het koor. Na de pauze worden er enkele fragmenten uit 'die Zau- berflöte' van Mozart door het koor gezongen en enkele liederen van Schubert en Verdi, alsmede een so lo van Donizetti door Caroline v. Hemert. Maar het hoogtepunt na de pauze is wel het optreden van Iwan Rebroff, die bekende en minder bekende liederen zingt zoals 'Eintönig klinkt das Glockchen'. 'Kosakkenpatrouille', 'Mit der Troï- ka'. 'Lied der Wolgaschlepper' en Abendglocken'. Op vrijdag 24 januari is er van 5 tot 7 uur 's avonds in het Oude Koningshuys een receptie. NOORD WIJK De laatste maan den deden zich te Noord wijk een aantal insluipingen voor. die zowel overdag als 's nachts plaatsvonden. Aan dit euvel heeft de politie dezer dagen een eind kunnen maken. Er bleek niet één, maar zelfs twee Insluipers, geheel onafhankelijk van elkaar, op pad te zijn geweest. Een van hen. een 40-jarige haven arbeider uit Scheveningen, liep te gen de lamp, toen hij zich op ver dachte wijze rondscharrelend bij auto's ophield. Voor een surveille rende politie-patrouille was dit aanleiding hem naar het bureau te brengen. De man bleek een goede bekende van de recherche en een recidivist op het gebied van inslui pingen, waarbij hij op zoek naar geld en etenswaren zelfs ijskasten niet oversloeg en ook rookartikelen meenam. De andere insluiper is een 22-jarlge Hagenaar, die onlangs te Ridder kerk op heterdaad werd betrapt en zich in tal van andere plaatsen in het land aan dergelijke feiten schuldig maakte. Te Noordwijk ope reerde hij in het Beeklaan-kwar tier. Ook de inbraak in een telefooncel aan het Rederijkersplein is opge helderd. Hieraan hebben zich een tweetal jongelui uit Amsterdam schuldig gemaakt. Zij forceerden de automatische installatie en namen het zich daarin bevindende geld mee. STAD EN REGIO Do LEIDEN Het traditionele Kerst concert, dat K O nu al jaren lang organiseert, bood een bonte wisseling van werken, uitvoerenden en componisten: onder leiding van Frits Kox hoorden we het Geweste lijk Orkest voor Zuid-Holland, het Nederlands Madrigaalkoor en een groot aantal solisten. In te gaan op alle details zou on mogelijk zijn, vandaar dat ik me tot enkele impressies wil beperken. Het Gewestelijk orkest was de ge hele avond goed op dreef, als bege leiding voor het koor. Caroline van Hemert en voor instrumentalisten: het fluitconcert van Cimarosa kreeg dankzij hen de vereiste glans, daar de twee fluitisten te verschil lend geaard waren om een juist evenwicht te vinden; Vivaldi's con certo grosso werd met het concerti no van Pleun van der Linden, Stel la Massey, Carlos Cardinaal en cla- vecinist Tijn van Eijk een hoogst plezierig hoogtepunt en ook de mij onbekende Franticek Brlxl had best goed kunnen klinken, als de orga nist Jan Schmitz in het tweede deel niet zo was gaan 'trekken'. Faurés eerste deel uit Pelléas heb ik zeer bewonderd, in de Sicilienne lag het tempo m.i. te hoog, hetgeen alle romantiek eraan ontnam. Het koor zong fraai enkele frag menten uit het Kerstoratorium van Saint Saèns, doch bereikte een be- nijdenswaardig-mooi resultaat in het fragment uit Berlioz' Enfance du Christ: hieruit had ik gaarne wat meer gehoord, nu de uitvoering van het volledige werk niet zoals eerst gepland was binnen af zienbare tijd zal kunnen doorgaan. Caroline van Hemert. de bekende hoge alt. is nog steeds het sterkst in volksliedachtige werkjes, van daar dat ik veel meer waardering had voor haar zo zuiver aangevoel de God rest ye, dan voor de tech nisch wel vaardig, doch met weinig geladenheid vertolkte fragmenten van Saint Saëns en Handel. Uiteraard moest het concert beslo ten worden met samenzang: Frits Kox wist de zaal zeer goed in de hand te houden, zodat er fris en enthousiast gezongen werd. Nadat verscheidene boeketten wa ren uitgedeeld ging het publiek te vreden, al was het wel zeer laat, naar huis. Dra. A. van der Veen-Wiersma SASSENHEIM Op de avond voor kerst om kwart voor negen reed de apotheker Muyzert uit Sassenheim die met zijn gezin op weg was naar zijn week-end huisje te Een (Dren te) door onbekende oorzaak in Em- meloord tegen een boom. De heer Muyzert (42) overleedt spoedig aan zijn verwondingen. Zijn echtgenote liep een hersenschudding op. De drie kinderen bleven zonder letsel. Meer plaatselijk nieuws staat op pag. 6 r IDEN Deze maand is de zil- rverzameling van het stedelijk iseum De Lakenhal, die in delen het gehele gebouw was ver- reid, met uitzondering van het idszilver, in een aantal vitrines engebracht in de onmiddellijke lijheid van de glascollectie. nieuwe opstelling is chronolo- sch, waarbij tevens zoveel moge- k is gelet op de oorspronkelijke nctie van de voorwerpen. Over - Jet algemeen gat het om zilver dat ira eids gekeurd' is, maar er zijn p*1' (zonderingen, b.v. bij het stadszil- *seI r. dat deels in Den Haag werd rm steld. De Leidse goud- en zilversmeden waren verenigd in een eigen gilde, dat lange tijd in de huidige Lode- wijkskerk was gehuisvest. Ieder jaar werd een bestuur gekozen, dat tenminste uit een deken en twee keurmeestèrs moest bestaan. Men was eerst leerjongen bij een meester-zilversmid om omstreeks de leeftijd van 20 tot 25 jaar de meesterproef af te leggen. Alle ge maakte voorwerpen moesten door de twee keurmeesters worden ge controleerd. Hierna werd pas het stadskeur ingeslagen. Dat duurde tot 1814. Van dat jaar af moesten voorwerpen ter keuring worden aangeboden bij een der waarborg- kantoren. Voor Leiden is zulk een kantoor gevestigd in Den Haag. In de nieuwe hal is door de techni ci van het museum hard gewerkt aan een nieuwe opstelling van de boeiende en veelzijdige zilvercollec tie. De opstelling omvat een zestal vitrines aan de voet van de grote trap. De collectie is chronologisch gerangschikt, te beginnen met de 17e eeuw en doorlopend tot 19.26. Ze sluit aan bij de glascollectie, die vorig jaar in dezelfde ruimte werd ondergebracht, zodat stijlkenmer ken e.d. in beide soorten voorwer pen gemakkelijker met elkaar ver geleken kunnen worden. LEIDEN In het op dinsdag ge houden gesprek met de werkgroep milieubeheer aan de Leidse univer siteit is bij monde van de hooglera ren Querido, Van Rijssel, Smeenk en Van Voorthuisen en de heren Verhey en Van Zwet nader inge gaan op de drie essentiële taken van een Academisch Ziekenhuis: onderwijs, onderzoek en patiënten zorg. In de nieuwe functionele or ganisatie van het medisch gebeu ren. die aan de ieuwbouw voor fa culteit en ziekenhuis ten grondslag ligt, zijn veel waarborgen, dat deze taken goed verricht kunnen wor den. Deze functionele organisatie is bij uitstek multidisciplinair, in te genstelling tot de huidige organisa tie, die in principe rondom een aantal specialismen is gegroepeerd. Ook geeft de nieuwe organisatie betere voorwaarden, dat alle facili teiten aan mankrachten middelen snel en efficiënt te mobiliseren zijn. De huidige organisatievorm is ont staan in een tijd, dat de grote specialismen nog gekenmerkt wer den door een kleine samenhang en een groot deel van de nieuwere specialismen nog in opkomst was. Die organisatie vond zijn logische vertaling in een gescheiden pavil joensysteem. Door de geweldige toenemeing van verrichtingen per patiënt en door de veelheid van specialismen, die zich met een enkele patiënt bezig houden is een bouwwijze noodzake lijk geworden die de diverse disci plines samenbrengt en bovendien de samenhang binnen de taken van onderwijs, onderzoek en gezond heidszorg waarborgt. Deze ontwikkelingen leiden tot de nu geplande continubouw. De be staande bouw hindert de verdere integrale ontwikkeling van de ge neeskunde aan ziekenhuis en me dische faculteit. NIEUSKOOP Het kunstgenoot schap 't Regthuys heeft in Het oude Raadhuis een wintertentoon stelling ingericht onder de titel 'Winters van Weleer'. Prenten, te gels, stoven, vuurtesten, doofpotten, oude sleden, prikstokken, bezems, lampen, lichtjes, een sneeuwschui ver e.d. herinneren aan de vroegere winters, maar ook zijn er potka chels, kolenbakken en haardplaten te zien. Deze leuke tentoonstelling is tot5 januari met uitzondering van de nieuwjaarsdag, dagelijks van 2-5 uur te bezichtigen. LISSE Op 2januari wordt in de grote zaal van 'Rustoord' een bij eenkomst gehouden. 3 uur. waarin ds A. C. Scherpenisse. Schevenin gen, zal spreken over de 'Toekomst verwachting van de christen'. Een kinderkoor zal medewerking verle nen. NOORDWIJK Na een uitgebrei de speurtocht wist een patrouille van de Noordwijkse politie de hand te leggen op een 29-jarige fabri kant uit Sassenheim, die op de Witte de Withstraat een aanrijding had veroorzaakt en zonder zich be kend te maken was doorgereden. De schade liet hij over aan een der bewoners van de Witte de With straat, die 's morgens zijn voor de deur geparkeerde auto grotendeels vernield aantrof. Aan de hand van ter plaatse aan getroffen sporen stelde de politie vast. dat een hei-gele BMW bij de botsing betrokken moest zijn ge weest. Een patrouille zocht daarop het dorp af en vond op de Zout manstraat de beschadigde BMW te rug. Deze bleek toe te behoren aan de man uit Sassenheim, die in een zomerverblijf aan de Quarles van Uffordstraat huisde. Hij bekende na het gebruik van enkele pilsjes de nachtelijke aanrijding te hebben veroorzaakt. Zelfs na acht uur sloeg zijn blaaspijpje nog groen uit, meldden de politiemannen. LISSE Grof huisvuil wordt te Lisse opgehaald als volgt: op 2 januari 's morgens in de Dinsdag- wijk zonder Poelpolder en de Vrij- dagwijk met de flats Meer en Duin: 's middags in de Donderdagwijk. Op 8 januari 's morgens in de gehele Poelpolder en 's middags in de Maandagwijk zonder de Poelpolder, LEIDEN Het gebouw van het zuiveldistributiebedrijf 'de Landbouw' aan de Rijnsburgersingel wordt op het ogenblik afgebroken. Het bedrijf werd indertijd opgeheven en opgenomen in het moederbedrijf van Menken in Wassenaar, waartoe het vroeger ook al behoorde. waar gezelligheid extra voordelig 'itf LEIDEN Lange Gracht 5 (aati de City-Ring) Tel. 0 71-21645 bij molen De Valk Parkeerplaats voor 1000 auto s LISSE Kanaalstraat - Heereweg Tel/02521-14642. Eigen parkeerterrein.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3