'Spelen op niet driftig plaatsen vanwaar mensen naar concert hollen' Geen subsidie voor de Wereldwinkel Leiden krijgt erg dure huur- en koopwoningen Van Aken steunt bouwplan C en A Water duurder Kerst-in Breehuys 't Karrewiel Bijval Lef r Dagwinkels op -Vijf Meiplein Petra-jeugdkoor Gratis Raad Oegstgeest stelde begroting 1975 vast Buizennet 'de Vliet' Kerstverrassing voor invalide iotjfltMtyolal. Kort nieuws uit de regio Denkt u nog steeds dat een vrouw alleen maar kost? AjW E&LEfll"ly4ü'" [ff J Levensverzekeringen v-y helder als glas Korte Voorhout 20 Den Heao Tei. 070-469262* jfROUW/KWARTET DINSDAG 24 DECEMBER 1974 STAD EN REGIO L3 lLeids Sociaal Muziek Ensemble' komend jaar naar Engeland LEIDEN Zes jonge mensen, voor het merendeel studenten, heb- !ben zich enige jaren geleden verenigd in het 'Sociaal muziek en- 'semble'. Een mooie naam met een duidelijke doelstelling die Sas- ikia de Loos formuleert met een gemak alsof public relations haar jdagelijkse bezigheden zijn. 'We gaan daar naar toe, waar de men- isen nu bepaald niet driftig naar een concert in de stad hollen'. En ze verduidelijkt: 'ziekenhuizen, bejaardentehuizen en hofjes, het laatste uitsluitend 's zomers. Op zichzelf is dit niets bijzonders, want s dat doen er velen'. Maar van het jaar hebben ze hun speel-plaats uitgebreid tot de hal van de stations in Nederland, waar toe ze de hulp inriepen en verkre gen van de Nederlandse Spoorwe gen. Eerst in Rotterdam, daarna in Utrecht. Ze kregen reisfaciliteiten en een vriendelijke ontvangst van de persdienst van de N.S., die in middels de NOS had gewaarschuwd. Dat resulteerde in een vraagge- sprekje voor de radio. 'Wel leuk', vond Saskia de Loos'. Maar vooral niet te veel trammelant er omheen, want dat behoort niet tot de doel- stelling.'. En dit laatste wordt zwaar genomen en hoog in het vaan meegedragen. Er komt geen pet of hoed aan te pas. Ze doen het 71 omdat ze het fijn vinden. Leuke reacties kwamen van de zijde van het publiek. Een meneer: 'Als jullie nog een stukkie spelen, blijf ik en neem ik de volgende trein'. niet eens een hartelijke luisteraar zal zijn geweest die naar zijn por- temonnaie heeft gegrepen toen hij het bordje 'Sociaal muziek ensem ble' las. vervuld als hij was van goede kerstgedachten en de bran dende vraag tot welk heilsleger ze zouden behoren. 'Goed gezien van de N.S. om Chris- (tine Lobeek (fluit), Saskia de Loos (fluit), Wik Ornée (viool), Jan-Be rend Kan (fagot), Thijs de Graaff w (cello) en Wolter de Loos (cello) deze keer vlak voor kerstmis te 1 nodigen in de hal van het station (Rotterdam, waar ze zondagavond iom half acht gedurende een uur (verdwaalde reizigers, treinmissers 'en andere belangstellenden hebben (vergast op Andrea Gabrieli, Bois- mortier en op de Elisabethan Quin- «ets van de meneer, die de geschie- jdenis is ingegaan als 'anonymous', Je moet lef hebben om daar dood- is gemoedereerd te gaan zitten tussen r_ alle mogelijke kofferwriemelaars, jen te spelen, serieus te spelen, en te (te doen alsof alleen de muziek de 3 Wereld uitmaakt. Ze vragen niet: 'houden jullie nu eens even je ka kels dicht, want je ziet toch, dat we j zitten te spelen', zoals wel eens een (heel enkele keer op een jeugdcon- cert in de Stadsgehoorzaal gebeurt. m Nee, dat is nu juist de sociale kant. Een ieder die wil luisteren kan dat tioen, en de rest neemt zijn koffer :r_ jen zijn trein. Het deert hun niet. En toch vraag ik mij af, of er nu Ij- LEIDEN Binnenkort zal de raad e: een voorstel behandelen om grond a- op het Vijf Meiplein uit te geven voor de bouw van een aantal dag winkels. Als de desbetreffende H. raadscommissies en de raad hun goedkeuring hieraan geven, zullen de de winkels gebouwd worden door n' Nationaal Grondbezit NV in Den Haag. B. en W. hebben al hun goedkeuring aan het plan gehecht. te 1 LEIDEN Op Kerstavond, dinsdag 24 december, zal er in de Petrakerk aan de Kooilaan een speciale kerst- dienst worden gehouden, die geheel wordt verzorgd door het Petra jeugdkoor. Door middel van eigen tijdse teksten en liederen is ge tracht een zinvolle dienst in elkaar te zetten. Voorganger in deze dienst is ds. Hortensius. Aan de dienst gaat een samenfeang vooraf: de aanvang hiervan is gesteld op ns kwart vóór elf. Ze hebben geleerd hun houding te bepalen, want ze zijn als straat-, of liever gezegd: als parkmuzikanten begonnen. Dat was in Lausanne. Ze waren op tournee met het Neder lands Jeugdorkest in Zwitserland. Christine Lobeek, Saskia en Wol- ther de Loos en nog een paar anderen namen het initiatief en posteerden zich met hun instru menten in een park. Verbazing en verbijstering van voorbijgangers over zoiets ongewoon spontaans, maakten plaats voor bijval. En zo is het gekomen. Het werd in Leiden duchtig doorgesproken. Er kwamen een paar enthousiastelingen bij. Programma's werden ingestudeerd. En voorzichtig werd het opgebouwd. Verleden jaar speelden ze tijdens de Leidse feestelijkheden rond het regeringsjubileum van de koningin in de Breestraat en op het stadhuis plein. ook in het stadhuis en in de Lakenhal. Twee leden van het Sociaal Muziek Ensemble. Thijs de de Graaf (rechts) en Wolter de Loos (links) temidden van ernstig luisterende reizigers in het Rotterdamse station. Voor volgend jaar hebben ze nog T). grotere Plannen. Met een al toege- Bllllieilkort aCtieplail V001* de billlieilStad zegde subsidie van het ministerie f zegde subsidie van het ministerie van CRM (een vergoeding van on kosten) gaan ze naar Londen en Liverpool, pe organisatie is zo goed als rond. Dan zullen Saskia, die de meester titel rechten in haar zak heeft, haar man Wolther de Loos, die volgend jaar zijn artsenbul hoopt te behalen, Christine Lobeek, lera res aan een analistenschool, Jan- Berend Kan, student oude talen, Wik Ornée, student Nederlandse taal en Thijs de Graaff. student aan de TH te Delft in hun oude station-car beplakt met het em bleem van hun doelstelling door Engeland tuffen. Waar ze zullen spelen? Saskia de Loos zegt laconiek: 'hospitaals, sta tions (Waterloo-station in Londen) en op straat. De Engelsen zullen het beslist kunnen waarderen. Het ministerie van CRM zou mis schien eens kunnen overwegen, dit zestal naar Amerika te sturen. Amerikaanse college-students over stromen elk jaar, in gigantische koren verenigd, de concertzalen in Europa. Voor die concerten betaalt men hier een paar slordige guldens. Op hun beurt zouden de Amerika nen kunnen horen, hoe ze in Ne derland, of om precies te zijn: in Leiden muziek maken. Alleen, het Sociaal Muziek Ensem ble doet het gratis. B. RIJNDERS Wethouder Waal sprak daar vrijdag in de raad zijn bezorgdheid over uit. Hij vond, dat het beeld er maar somber uit ziet 'omdat men bij dergelijke prijzen buiten allerlei huursubsidies en buiten de woning wetsector valt'. De plannen zijn niet meer terug te draaien omdat de premie-aanvragen al zijn ver stuurd. zei hij verder. De grondtransacties voor deze bouw zijn in de zomer van 1973 in grote haast tot stand gebracht. De we thouder voelde er weinig voor te bouwen 'de Haagse overloop' en vond dat in de eerste plaats ge bouwd moet worden voor de Leidse bevolking en de economisch aan Leiden gebondenen. De koopwonin gen op het Waardeiland zullen ook erg duur worden, duurder dan aan vankelijk was geraamd. De duurste woningen zullen 360.000 gulden gaan kosten. De wethouder noemde deze ontwikkeling van huren en prijzen een punt van grote zorg voor het college. De goedkoopste grond op dit mo ment om op te bouwen ligt in de Leeuwenhoek. Bij een wat gecon centreerde bouw ziet de wethouder hier wel mogelijkheden voor hui zenbouw in de woningwetsector. Woningbouw in de Stevenhofjes- polder, waarop door verschillende raadsleden deze week de aandacht is gevestigd, roept bij de wethouder nogal wat vragen op. Bijvoorbeeld of de exploitatie wel sluitend kan worden gemaakt. 'Dat hangt mede af van de rijksbijdragen' zei de wethouder. Woningbouw in de binnenstad blijkt ook niet goedkoop te zijn. Ter bevordering van de woonfunk- tie in de binnenstad bestaan er d- wordt verbeterd OEGSTGEEST Het vraag- en antwoordspel van college en raadsleden na de algemene beschou- LEIDEN Het gemeentebestuur wingen in de Oegstgeester raadszaal verliep in de de middaguren op rustige wijze. Maar tijdens de JJ® heeft besloten om niet in cassatie avonduren kruiste Boesje (PvdA) de degen met burgefeester Eysinga over het onderwerp publieke te gaan bij de Hoge Raad naar tribune aanleiding van het arrest van het Amsterdamse hof over de gebreken aan het buizennet van het zwem- bad 'de Vliet'. Binnenkort zal de raad voorgesteld worden een bedrag van bijna 97.000 beschikbaar te stellen voor de verbetering van het j0_ buizennet van het zwembad. ALPHEN AAN DEN RIJN De kinderen van de vijfde klas van de o.l.s. Oudshoorn aan het Marsdiep hében een mooi staaltje van medemen selijkheid getoond. Elke dag rijdt de heer Van Donk in zijn invalidewagen langs de school. Hij steekt dan zijn hand op en de kin deren zwaaien altijd naar hem terug. Maar daar is het niet bij gebleven. Er werd in de klas geld ingezameld voor kerstcadeutjes. Donderdag middag trok de klas naar Vliestroom 227, waar de fami lie Van Donk woont. Daar werden door de kinderen een kerststukje, kalender, een el pee en een grote fruitmand aangeboden. Tot slot zong de klas een aantal liedjes uit een kerstmusical die vrijdagmid dag in de school werd opge voerd. De heer Van Donk die sprakeloos was van zo veel belangstelling werd samen met familieleden uit genodigd de hele kerstmusical in de school bij te wonen. Boesjes stelde voor de toehoorders op de tribune de gelegenheid te geven vragen te stellen of na af loop van de raadsvergaderingen een onderonsje te organiseren. Burge meester Van Eysinga zei dat er altijd een goed contact met de aanwezigen na afloop van een raadszitting was. In de 'wandelgan gen' of in de hal van het gemeen tehuis. Een raadslid treedt tijdens de vergadering op voor degenen door wie hij gekozen is, terwijl vragen op de tribune en/of opmer kingen soms zeer individueel zijn. De wethouder Thorn (openbare werken), Gmeligh Meyling (CRM) en Temmlnck (Financiën en on derwijs) antwoordden ieder voor zich de fracties. Er is overleg gaan de met de woningbouwvereniging Buitenlust voor de bouw van be jaardenwoningen aan de M. H. Tromp,aan. Gedacht wordt aan een tweetal aangepaste woningen voor gehandicapten. De heer P. van Veen (CDA) die dit plan gelan ceerd had vroeg de gemeente een inventarisatie te maken van nog beschikbare grond voor de bouw van meer bejaardenwoningen. Mej. Blom van het Dienstverleningscen trum heeft onder de bejaarden een enquete gehouden waarvan de re sultaten in februari bekend worden. Wethouder Meylingh deelde mee dat er geen aparte mllieunota komt en dat deze wordt opgenomen in de kuituurnota. Het omhakken van boompjes en struiken nabij de Hof- brouckerlaan als gevolg van de re constructie en aanleg van sportvel den had nogal wat stof doen op waaien bij de miliegroep. 'U zult zien dat het straks daar mooier Wereldwinkel wordt dan het was'. Hij deelde mee dat op het ogenblik alle plannen en gegevens m.b.t. de bouw van een overdekt zwembad worden verza meld en dat er binnen niet al te lange tijd een bijeenkomst aan ge wijd zal worden. Men hoopt dit bad. dat gemeld is bij de zgn. werkgelegenheidspot uit de extra impuls die het rijk geeft aan de bestrijding van de werkloosheid te kunnen realiseren. Reeds nu is men bezig aan de begroting voor 1976. Het ruwe plan zal in het voorjaar naar de raads commissies gaan. Wethouder Temminck beloofde meer inzicht te zullen verschaffen in de nieuwe beleidslijnen die het college voorstaat. Hij verwachtte dat de inkomsten uit de onroerend- goed-belasting niet gunstiger zullen zijn. Men is landelijk bezig de mu ziekscholen óók landelijk te gaan subsidiëren. De huidige tarieven zijn wel veel gestegen. 'Wij moeten de financiële zijde van de algemene muzikale vorming (AMV) duidelijk in de hand houden t.o.v. het indivi duele onderwijs'. De sanering van de riolering in de oude dorpskern heeft de volle aan dacht. Wethouder Thorn: wij ver wachten de officiële kostenbera- mlng voor het eind van 't jaar, de voorlopige is al bij openbare wer ken. De opmerking van WD-zijde of Warmond en Leiden niet kunnen participeren (financieel) bij de bouw van een overdekt bad deed wethouder Thorn meedelen dat er wel ambtelijke contacten zijn op dit punt. Een zaak die overigens nog wel eens zal worden aange roerd.' Als een rode draad door het geheel liep de Wereldwinkel die niet ge subsidieerd wordt door de gemeente omdat men niet voldoet aan de eisen in de subsidieverordening. Een onderwerp dat gekoesterd werd door de PvdA-PPR-fractie. Overi gens zal de marktverordening dus danig aangevuld worden dat B. en W. kunnen beschikken over een standplaats die kosteloos ter be schikking gesteld kan worden aan een vereniging-instantie met een niet-commercieel doel. 'Dan hoeft de Wereldwinkel geen staangeld meer te betalen'. Dat subsidie aan de Wereldwinkel niet toegekend wordt o.m. omdat het geen gemeentelijk belang is. was koren op de molen van jurist Boesjes (PvdA) die zich uitvoerig verdiepte in de jurisprudentie van de zaak en het begrip 'belang' ter discussie stelde. Het kondde uit in een motie toch subsidie te verle nen, die het echter in de raad niet haalde. Alleen de PPR-PvdA fractie stemde vóór. De PvdA. die ook pleitte voor wijzi ging van de woonwagenwet zodat er in de regio meer kleine centra zouden ontstaan kreeg van wethou der Thorn een afdoend antwoord. Deze zei o.m. dat in kleinere centra de jeugd wel eens de dupe kon worden. Binnenkort valt ten aan zien van de telefonische hulpdienst een besluit te verwachten. Het voorstel van de PvdA-PPR om een persconferentie van de ge meente te laten bijwonen door één of meer raadsleden vond geen in stemming bij de voorzitter. 'Het wordt dan een soort afspiegelings vergaderingetje', aldus burgemees ter van Eysinga: 'zoals het nu funktioneerd gaat het veel beter'. Dat de plannen rond Haaswijk een rol van betekenis gaan spelen is zeker. LEIDEN 't Breehuijs. uiteraard aan de Breestraat. organiseert een kerst-in waar iedereen toegang heeft. Wie slecht ter been is kan met een auto worden gehaald. De kerst-in wordt gehouden op eerste en tweede kerstdag en is beide dagen geopend van 's morgens elf uur tot 's avonds twaalf uur. Er zijn diverse activiteiten: volksdansen, spelletjes, yoga. informatiestands van aktlegroepen, doorlopend films, cabaret, optreden van folk- en blues- groepen en troubadours en er is een damsimultaan. Op eerste kerstdag om tien uur begint met belangstellenden een gesprek over kerst en over de kerst in. Het gaat er dan om hoe ieder zijn eigen kerst beleeft. Wellicht wordt dat gesprek op tweede kerst dag, dan ook om tien uur 's avonds, voortgezet. Op tweede kerstdag be gint om half zeven een kerstmaal tijd met kerstlicht en gitaarmuziek. Daarvoor moet men zich tevoren opgeven. 't Breehuijs doet een beroep op autobezitters om zich beschikbaar te stellen voor vervoer van en naar de kerst-Ln van mensen die slecht ter been zijn. Daarvoor zijn op het ogenblik nog maar een beperkt aantal auto's beschikbaar. Wie zich voor het vervoer beschikbaar wil stellen, wordt verzocht 't Breehuijs te bellen (30983). LEIDEN De Leidse Duinwater maatschappij gaat de watertarieven met twintig procent verhogen. De verhoging gaat op 1 januari in. (ADVERTENTIE) LEIDEN In de Merenwijk en opj het Waardeiland zullen in de komende jaren huizen worden ge bouwd met een huur, die zo hoog is, dat de Leidenaars zelf er in het algemeen niet aan toe zullen ko men. De Nationale Nederlanden zal in de Merenwijk 1400 huizen gaan bouwen, waarvan de huur zal liggen tussen de 500 en 600 gulden of zelfs hoger. plannen om een fonds te vormen uit bedragen, die beschikbaar ko men, wanneer woonruimte wordt onttrokken ten behoeve van be drijfsdoeleinden. De voorstellen lig gen op dit moment bij de Kamer van Koophandel voor advies en zul len aan het eind van januari in de gemeentelijke commissies worden besproken. B. en W. zullen binnenkort komen met een actieplan voor de binnen stad. Binnen deze raadsperiode zal er ook een structuurplan voor de binnenstad komen. Doel van het actieplan is om inzicht te krijgen in wat op korte termijn de moge lijkheden zijn ter verbetering van het Leidse centrum. De wethouder merkte op, dat de vraag naar toe ristische routes en fietsroutes o.a. een van de actiepunten zal zijn. Voor het verkeer vond hij een par keer- en verkeerscirculatieplan noodzakelijk. Over de bailey-brug bij molen de Valk merkte hij op. dat het de vraag is of die er wel moet komen. Op verkeersgebied bracht hij ook nog even de paarde- tram en de mini-busjes ter sprake. Över de paardetram: 'In Utrecht komt die, dus toch iets om eens over te denken'. Voor de mini- busjes zullen kostenopgaven wor den opgevraagd. Tenslotte nog: 30 km uur rijden in de binnenstad is juridisch nog niet mogelijk en: 'De parkeertarieven zullen omhoog moeten'. Wethouder Verboom deelde vrijdag mee, dat het aantal van 800 te renoveren woningen per jaar niet gehaald kan worden. De lauwheid van bewoners bij renovatie weet hij aan het feit dat men totnogtoe de zaak verkeerd aanpakte. Hij vond het niet juiste te beginnen met vage plannen voor de woonomge ving. 'Je moet eerst met concrete verbeteringen voor de woningen zelf komen zoals een douche'. Over de bejaardenhuisvesting zei hij, dat ook bejaarden vaak graag in de binnenstad willen wonen. Hij vond een bejaardenflat in de buurt van het station niet zo gek. We thouder Waal had eerder al gezegd, dat hij de bejaarden graag weer terug wil krijgen in de hofjes. HOTEL-CAFE-RESTAURANT STEENSTRAAT 55 L0DENV 22509 Op aanvraag zender «f u graag suggesties voor menu's ALPHEN Mej. G. Herling en mej. E. Bos. tot voor kort werkzaam bij Rijnstroom, voorheen Martha- Stichting, hebben de gouden me daille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau ontvangen voor hun jarenlange werkzaamheid bij dit te huis. Mede in verband met de be perking van de omvang van het werk op Rijnstroom hebben zij dit huis nu verlaten. ALPHEN Vanavond om 20.20 uur zijn de Lenteklokjes te zien op de NCRV-televisie. in het programma 'Muziek in uw straatje". Zij zingen ook samen met de zangeres Caroli ne van Hemert. AARLANDERVEEN Vrijdag 27 december houdt de schaakvereni ging 'De Veenpioenen' een groot kerstschaaktoernooi, voor de jeugd in de leeftijd van 8 tot en met 15 jaar. Dit toernooi, dat in een zaal van de Geref. kerk aan de Dorps straat wordt gespeeld, begint 's- morgens om negen uur en eindigt 's middags om vier uur. Voor deel neming kan men zicj tpt 24. DE CEMBER MELDEN, BY P. J. Gies- bergen, NLOORDEINDE 24. tel. 01725-1709. De kosten voor bedra gen, voor leden van de vereniging 0,50, voor niet-leden 1. VALKENBURG Ds. J. C. van Hunnik te Ermelo heeft bedankt voor de toezegging van beroep van de Hervormde Gemeente Valken burg. VALKENBURG Geboren: Moli- sen, zv M Touzani en A Akajov, Arnoud C zv J de Vries en J van - Eijk. Lijsia C zv H Star en A de Ondertrouwd: W Mensch en M J van Duijn. Getrouwd: N Beers en M van den Berg. VALKENBURG Uitgaande van de Geref.-Herv. Evangelisatie-com missie wordt een Kerstzangdlenst gehouden op 24 december om 8 uur in de Hervormde kerk. Medewer king wordt verleend door Valken- burgse Harmonie en de Zangvere niging 'Advendo'. De verbindende tekst zal worden gesproken door Sipke van der Land. LISSE De voorzitter van de harddraverijvereniging 'Lisse en Omstreken' dr. G. A. Schalij achtte de tijd gekomen om als voorzitter af te treden. Vrijdagavond werd van hem afscheid genomen en werd de heer A. P. van Berkel tot voorzitter gekozen. De scheidende voorzitter werd tot ere-voorzitter benoemd. Tot nieuw bestuurslid de heer J. W. M. van Stein jr. Het voorstel om de contributie te ver hogen van 5 tot 10 per jaar werd aangenomen. KATWIJK AAN ZEE De vereni ging 'De Kanarievogel' houdt op 24, 27. 28. 30 en 31 december een tentoonstelling in de sporthal. VALKENBURG De kerstzanga vond die dinsdagavond in de Her vormde kerk wordt gehouden be- gint om half acht en niet zoals eerder is meegedeeld om acht uur. LEIDEN Wethouder Van Aken heeft zich vrijdag in de ge meenteraad bereid getoond de nieuwbouwplannen van C en A te steunen. Wel heeft hij bedenkingen tegen de vormgeving van de pui. Daarover wil hij nog nader overleg. de vraag of dat voldoende is. Wet houder Waal hoopt dan ook dat het Rijk in het monumentenjaar wat extra toeschietelijk zal zijn. Wethouder Waal merkte even later op, dat ieder het recht heeft pan den op de monumentenlijst probe ren te laten plaatsen (zoals het gebouw van de Raad van Arbeid, dat C&A voor haar uitbreiding wil gebruiken) maar dat het iets an ders is of je dat ook moet honore ren. De raad zal op 20 januari dit punt moeten behandelen en een uitspraak moeten doen omdat Lei den voor 1 februari gereageerd moet hebben op het voorstel om het gebouw van de raad van arbeid op de monumentenlijst te plaatsen. In het monumentenjaar 1975 wil het gemeentebestuur ook ernst ma ken met de restauratie van monu menten. Zij is van plan in 1975 de Latijnse school, het Herenlogement bij de Burcht en de Zijlpoort aan te pakken. De Zijlpoort heeft nogal geleden onder de stormen van de laatste tijd. Er is onlangs een stei ger om de poort geplaatst omdat door de storm het pannendak ge deeltelijk was vernield. In 1975 zal de raad ook een nota beschermde stadsgezichten worden aangeboden. Dat is van belang voor de subsidiëring van rehabilitatie- plannen. Leiden bezit 1072 geregi streerde monumenten en in feite zelfs zo'n 1400. In het investerings schema is voor restauratie een be drag van 9 ton uitgetrokken. Het is (ADVERTENTIE) Dat dit ean verkeerd uitgangspunt is toont onderstaand voorbeeld: I 7.264,- op haar 60e jaar belastingvrij (bij een nog hogere rentestand zal dat zells meer zijn). 150.000,- als zij onverhoopt vóór haar 60e overlijdt. Oók weer belastingvrij. Deze torse bedragen kosten voor een vrouw van 30 jaar f 269,50 per jaar. Voor dat bedrag neemt zij deel aan ons Risico Waarde-projekt2. Waardoor het gezin is beschermd tegen de financiële klap bij plotseling overlijden. Hopelijk is dat niet nodig, want dan is er aan 't einde van de projektduur een aardig verjaarskado voorhanden. Er is dus veel zekerheid voor weinig geld te koop. Zodat u het niet bij een gedachte hoeft te laten De goede verzekeringadvlseur kent E&L. Ale de beste. De wethouder vond dat Jammer, dat Leiden zo weinig geld krijgt uit de Woonhuispot. dat is een subsi diepotje voor woonhuisrestauraties. Leiden krijgt uit dat potje 110.000 terwijl het om ƒ300.000 had ge vraagd. Een stad als Delft met veel minder monumenten (572) krijgt 342.000 en Dordrecht met 781 monumenten krijgt zelfs 630.000. Dat is een situatie die kennelljky historisch is gegroeid', merkte de wethouder op 'maar je zou het geld eigenlijk gewoon eerlijk moeten verdelen'. Voor het herstel van walmuren zijn drie nieuwe plannen bestekklaar gemaakt: voor het Rapenburg van af de Gijzelaarsbank tot aan de Nonnenbrug, de Oude Singel vanaf de Lakenhal tot aan de Oostdwars- gracht en een deel van de Nieuwe Rijn. Voor herbestratingen zijn weer twee projecten van elk een miljoen aangemeld voor financie ring via aanvullende werken'. Maar de situatie op dit punt blijft zorg wekkend'. vond de wethouder. De Bakker Korffstraat en de Rijndijk- straat zullen ook bij 'aanvullende werken' worden aangemeld voor ri oleringsverbetering. Voor de renovatie van de Bree- straat komt een spoorboekje. Er hoeft geen angst voor te bestaan, dat de marktenroute het niet zal kunnen houden wanneer ze het verkeer van de Breestraat (waaron der het busverkeer) in twee rich tingen) zal moeten gaan verwer ken.' Dit zei wethouder Waal op grond van informatie, die hij hiero ver had ingewonnen. Hij zei ook, dat het historisch gezien niet zo logisch is om op de gerenoveerde Breestraat bomen te plaatsen. Ook zijn er technische problemen wat dit betreft. Onder het trottoir ko men wellicht kabels en dan is het plaatsen van bomen niet mogelijk. Als de kabels onder het wegdek komen geeft dat weer problemen bij defecten in de kabels. Wethouder Van Aken had eerder al over de Breestraat opgemerkt, dat hierbij economische belangen niet ondergeschikt worden gemaakt aan de belangen van de stadsontwikke ling. 'Er is goed overleg met de verschillende betrokken organisa ties waaronder het LCC en de hele procedure bij de renovatie wordt van a tot z met alle betrokkenen doorgenomen', zei hij. Hij noemde het openbreken onvermijdelijk. De koopavond wil wethouder van Aken in geen enkel opzicht aantasten. 'Zij bewijst voortreffelijke diensten aan de winkelstand en wordt door veel consumenten benut.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3