TROUW/KWARTET PAULUS REIS 1975 17 dagen: 24 maart t/m 9 april 1975 vanaf f 1390.- STUDIE PROGRAM OVER PAULUS KNIP DEZE AANKONDIGING UIT HIJ KAN U VAN PAS KOMEN! A GEZONDHEID HET S.S. JUPITER: UW DRIJVEND HOTEL AANMELDINGSFORMULIER PAULUSREIS 1975 Na vele voorbereidingen en langdurige onderhandelingen is het er dan toch van gekomen. Met veel genoegen kondigen wij op nieuw een PAULUSREIS aan voor de lezers van de TROUW/- KWARTET-bladen. Niet zonder trots presenteren wij u hierbij te gelijkertijd het nog nieuwe en bijzonder comfortabele passagiers schip JUPITER van de Griekse rederij Epirotiki, waarmee deze 17- daagse reis in het Middellandse-Zeegebied zal worden gemaakt. Dit cruiseschip kwam in 1971 in de vaart en telt veel 2- en 3-per- soonshutten alsmede een beperkt aantal 4-persoonshutten. Alle hutten beschikken over een privé badkamer met toilet en douche of bad. Nadere bijzonderheden over de JUPITER treft u elders op deze pagina aan. Zoals aangekondigd vindt de PAULUSREIS 1975 plaats van 24 maart-9 april. Dat houdt o.a. in dat de reis samenvalt met Pasen. Een ideale combinatie, niet alleen voor de reis zelf, maar ook ten aanzien van het aantal op te nemen vrije dagen! Hoewel de naam van de reis het karakter ervan duidelijk maakt volgt hierbij nog een nadere toelichting: De PAULUSREIS is be doeld om deelnemers in de gelegenheid te stellen een aantal plaatsen te bezoeken, die de apostel Paulus op zijn reizen heeft bezocht en waarover in de bijbel wordt bericht. De reis voert door een groot deel van de Middellandse Zee met Genua als begin en Venetië als eindpunt. Aanloophavens zijn achtereenvolgens Civitavechia (Rome), Heraklion (Kreta), Haifa (Israël), Kusadasi (Turkije) en de Griekse havens Saloniki en Pireaus. Overal worden excursiemogelijkheden geboden naar plaatsen die bekend zijn uit de tijd van Paulus. In enkele gevallen zullen eveneens andere be zienswaardigheden worden bezocht. REISSCHEMA 24 maart vertrek per speciale TROUW-trein uit Nederland; 25 maart inscheping en vertrek uit Genua met het s.s. JUPITER 26 maart aankomst te Civitavechia; excursie naar Rome; 27 maart op zee; 28 maart op zee; 29 maart aankomst te Heraklion en excursie over het eiland Kreta; 30 maart op zee (1e Paasdag); 31 maart aankomst te Haifa met excursie naar Jeruzalem e.o. (2e Paasdag); 1 april Excursie vanuit Haifa naar Gelilea; 2 april op zee; 3 april aankomst te Kusadasi en excursie naar Epheze; 4 april aankomst te Saloniki en excursie naar Philippi; 5april aankomst te Piraeus en excursie naar Athene; 6 april excursie vanuit Piraeus naar Corinthe; 7 april op zee; 8 april aankomst te Venetië, ontscheping en vertrek per TROUW-trein naar Nederland; 9 april aankomst in Nederland en einde van de reis. (Wijzigingen voorbehouden) reissom Ondanks het feit, dat prijsstijgingen alom aan de orde van de dag zijn, kan deze PAULUSREIS worden aan geboden vooreen basisprijs van 1390,- p.p. In dit be drag is begrepen: Treinreis Nederland-ltalië v.v. met volledige verzorging; Bootreis met volledige verzorging en akkom modatie in een 4-persoonshut; Alle maaltijden; Deelname aan studieprogramma aan boord: Uitvoerigedokumentatie, waaronder route beschrijving. Voor akkommodatie in een 3-persoonshut wordt een toeslag van 100,- p.p. berekend en voor akkommo datie in een 2-persoonshut een toeslag van 300,- p.p. 1 -persoonshutten zijn niet beschikbaar. Toewijzing van alle hutten geschiedt in volgorde van binnenkomst der aanmeldingen. De verzorging aan boord van de JUPITER is voor alle deelnemers gelijk. In de aanloophavens worden excursies georgani seerd: 26 maart: Rome (1 dag) Tocht per touringcar van de haven Civitavechia naar Rome; rit door de stad; bezoek aan de Sint Pieter; bezoek aan de oud-christelijke catacom- bes. Kosten 45,- p.p. 29 maart: Kreta (Vi dag) Tocht per touringcar vanuit Heraklion over het ei land met bezoek aan de resten van de byzantijnse kerk, waar naar de tradititie Titus de eerste bis schop was (bij Gortyn); zo mogelijk bezoek aan de zuidkust (Schone Havens!) Kosten: 25,-p.p. .31 maart: Jeruzalem (1 dag) Tocht per touringcar. Op weg naar Jeruzalem be zoeken we Caesarea, waar Paulus verbleef, en An- tipatris, waar hij op weg naar Caesarea overnacht te. In Jeruzalem bezoek aan Oude Stad, met o.a. Tempelplein en burcht Antonia. Kosten 55,- p.p. 1 april: Galilea(1 dag) v Tocht per touringcar met bezoek aan het meer van Genesareth, Tiberias, Kapernaum, en op de te rugweg naar Haifa aan Nazareth. Kosten 45,- p.p. 3 april: Kusadasi (Vadag) Tocht per touringcar voor een bezoek aan de op gravingen van Epheze met de resten van de Arte- mis-tempel. Kosten 20,- p.p. 4 april: Saloniki (Vi dag) Bezoek aan de stad óf excursie per touringcarnaar de resten van het oude Philippi. Kosten 20.- p.p. 5 april: Athene I (1/2 dag) Tocht per touringcar van de haven Piraeus naar de stad Athene met bezoek aan de Acropolis en aan de Areopagus. Kosten 25,- p.p. 6 april: Athene II (V2 dag) Tocht per touringcar naar Corinthe (onderweg pas seren we het Kanaal van Corinthe). Bezoek aan de opgravingen van Corinthe uit de tijd van Paulus. Kosten 25,-p.p. Alle excursies zijn volledig verzorgd, ook maaltijden onderweg, en worden begeleid door ervaren Neder landse reisleiders, eventueel geassisteerd door plaat selijke gidsen. De mogelijkheid bestaat om op de ex cursies afzonderlijk in te tekenen. Deelnemers, die zich echter aanmelden voor alle 8 excursies krijgen een reductie van 35,- p.p. op het totale excursiepak ket, hetgeen inhoudt, dat zij in plaats van ƒ260,- slechts 225,- voldoen. Voor excursies kan men zich uitsluitend vooraf in Nederland opgeven. Deelnemers ontvangen hiertoe tijdig een opgaveformulier. wie kunnen deelnemen? x Deelname aan de PAULUSREIS staat in de eerste plaats open voor abonnees van de TROUW/KWARTET- bladen. Om twee redenen adviseren wij belangstellen den niet to lang met inzending van het aanmeldings formulier te wachten. Uit ervaring weten wij dat de be langstelling voor een dergelijke reis zeer groot is. Bo vendien wordt twee weken na verschijning van deze aankondiging de basisprijs met 100,- p.p. verhoogd, terwijl dan ook niet-abonnees kunnen inschrijven. kaart paulusreizen Als speciale attentie zal bovendien aan de eerste hon derd deelnemers aan deze reis een overdruk worden toegezonden van een kaart van het Middellandse Zee gebied - uit een Statenbijbel van 1714, waarop de rou tes van de reizen van Paulus zijn aangegeven. aanmeldingen Voor aanmeldingen verzoeken wij u gebruik te maken van het hierbij afgedrukte aanmeldingsformulier. Wilt u het duidelijk met blokletters invullen? Inschrijving geschiedt in volgorde van binnenkomst. Alleen schrif telijke aanmeldingen worden in behandeling geno men. Voor aanmelding van medereizende echtgeno ten is een aparte ruimte op het formulier gereserveerd. Indien het formulier voor twee personen van toepas sing is, dienen beide personen het ook te onderteke- ledere deelnemer ontvangt persoonlijk bericht of hij zij kon worden ingeschreven. Indien de reis is vol! 1 kend, ontvangt u daarvan eveneens bericht en kunt j desgewenst op een wachtlijst worden geplaatst. annuleringsverzekering Het is mogelijk dat een deelnemer in de periode vot afgaande aan de reis als gevolg van plotselinge oi standigheden genoodzaakt is van deelneming af zien. Indien een aanmelding ongedaan wordt g maakt, zijn per persoon de volgende bedragen schuldigd: Bij annulering tot 3 maanden voor vertr 30,-; Bij annulering tussen 3 maanden en maand voorvertrek 10% van dereissom. een minimum van 100,-; Bij annulering tussen 1 maand en 1 we voor vertrek 25% van de reissom; Bij annulering binnen 1 week voorverti 75% van de reissom. Voor deze reis kunt u bij ons een annuleringsverzek s ring afsluiten. Een dergelijke verzekering dekt bove genoemde financiële risico's, indien annuléring te minste een gevolg is van overmacht (waaronder ovs S' lijden, ernstige ziekte of ernstig ongevalsletsel vani verzekerde of zijn naaste niet-meereizende familie! den in de eerste of tweede graad). Een annuleringsverzekering kan alleen terstond I aanmelding worden afgesloten. De premie bedraa ƒ30,- p.p. en dit bedrag dient tegelijk met de eersj* betaling.te worden voldaan. betalingen De reissom wordt in 2 termijnen voldaan. Na ontvang van ons bericht van inschrijving betaalt men een es ste bedrag van 200,- p.p., eventueel vermeerderd rr de premie van de annuleringsverzekering ad 30,- p en uiterlijk 1 maand voor vertrek het resterende b drag met inbegrip van kosten excursies etc. Alle bel lingen dient men te storten op girorekening 46 45! ten name van het Instituut voor Internationale Exci sies te Bergen N.H., met duidelijke vermelding vani desbetreffende reis en het deelnemersnummer. verantwoordelijkheid De verantwoordelijkheid voor de uitvoering van de reis berust ook nu weer bij het Instituut voor Intern tionale Excursies, Postbus 54 te Bergen (N.H.). Eve tuele korrespondentie dient men rechtstreeks aan adres te richten. Dringend worden deelnemers echl t( verzocht de korrespondentie tot het uiterste te bepe )e ken. De deelnemers ontvangen over hun reis en al^ daarmede verband houdende zaken tijdig bericht. W zigingen moet het Instituut zich te allen tijde voorbln houden. Bij de organisatie van onze reizen gaan wij ervan uit, dat de deelne mers een goede gezondheid bezit ten en bestand zijn tegen de in spanningen die dit soort reizen met zich meebrengen. Athene: Acropolis Tijdens de dagen op zee en dan wel voornamelijk tijdens de zeereis van Genua naar Haifa zal de mogelijkheid bestaan deel te nemen aan een speciaal studieprogram ma over Paulus. Daarbij wordt enerzijds dieper op de figuur en het werk van Paulus ingegaan, terwijl de bijeenkomsten anderzijds bedoeld zijn als voorbereding op de komende excursies. Het studieprogramma zal worden geleid door een speciaal daarvoor uit te nodigen staflid. Vooraf gaande aan de reis wordt aan de deelne mers, een studieschema toegezonden. ritofeii.JK41 Wli...r.'",,:,', *-/}•■- 3 llllfl j! mill I llll «Illllfil Het passagiersschip, dat gedurende de gehele reis als uw drijvend hotel zal fungeren, is het 9000 brt. metende s.s. JUPITER van de Griekse rederij Epiroti ki. De JUPITER is een modern en com fortabel ingericht éénklasse schip, dat speciaal voor de cruisevaart is ontwor pen. Het kwam in 1971 in de vaart! Het 7 dekken tellende passagiersschip biedt tal van ontspanningsmogelijkhe den. Behalve ruime zonnedekken vindt u aan boord o.a. een bibliotheek, ruime lounges, een verwarmd zwembad, een kapsalon, een sauna, een grote confe rentiezaal (zelfs uitgerust met een si- multaanvertalingssysteemj, een film zaal, diverse bars etc. Alle ruimten aan boord zijn volledig air-conditioned, ter wijl de JUPITER bovendien is uitgerust met stabilisatievinnen, waardoor bewe gingen van het schip in woelig water tot een minimum worden beperkt. Alle hut ten beschikken over eenprivé badka mer met toilet en douche of bad. In elke hut is de temperatuur en vochtigheid afzonderlijk regelbaar. Kortom, de JU PITER is een uitermate fraai schip, dat zich voor een reis als de PAULUSREIS uitstekend leent! (S.v.p. met blokletters invullen) Naam:.. Leeftijd:. Geslacht: Adres: Woonplaats: Naam medereizende echtgenote: meldt zich als deelnemer/ster aan de TROUW/KWARTET PAULUSREIS 1975 Gewenste akkommodatie: O 4-persoonshut-ƒ1390,p.p. O 3-persoonshutƒ1490,p.p. O 2-persoonshutƒ1690,p.p. (1-persoons hutten zijn niet beschikbaar) Wenst u een annuleringsverzekering? Antwoord:.... Een eerste betaling van 200,p.p., eventueel vermeerderd met de premie van de annuleringsverzekering stort ik na ontvangst van mijn inschrijvingsbevestiging op girorekening 464596 ten name van het Instituut voor Internationale Excursies te Bergen (N.H.). Jk verklaar hiermede tevens aan de in dit programma genoemde verplichtingen te zullen voldoen. Ik ben geabonneerd op: Ik wil graag samenreizen met: "Handtekening: Handtekening echtgenote: 2 In te zenden aan het Instituut voor Internationale Excursies, postbus 54, Bergen i (N.H.). 0 1 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 16