wervend Arnhem ziet ekomst erg somber in KERSTMIS LANGS DE LIJN WON bemiddelt bij NAC Afrekening WK J7 7 T~!7 el is prachtig, maar opleiding jeugd stagneert Winst Wiersma Kritiek op Gerard Maarse TROUW/KWARTET HOOFD ADVERTENTIE EXPLOITATIE -KT/KWARTET DINSDAG 24 DECEMBER 1974 SPORT T11-K13 nze badminton-medewerker EM Voordat de badmintoncompetitie begon, werd de dasse-debutant BC Arnhem aangeduid als een gevaarlijke er. Maar het bestuur hield voorzichtigheidshalve de boot af. re ons maar handhaven, dan zijn we tevreden', luidde het I vervolgt: 'Maar laat ik dan lellijk de naam van de coach Coene noemen. Want aan «J eeft de ploeg ontzettend veel ken gehad'. Dat onderstreept Jacobsz (22), die een be- ire tweede speelster bleek de gerenommeerde Agnes r Meulen-Geene. 'Als Louis was geweest, dan waren we over gekomen. Hij is ontzet- ithousiast en kan ons gewel- >eppen. Hij belt ons 's mor- jor de wedstrijd op. Gaat bij langs om te kijken of ze wel uit bed is. Het lijkt mis- wat overdreven, maar bij het nidig, en het werkt', tarste taak die Louis Coene jp zijn schouders gelegd vas het in de hand houden iette Agnes van der Meulen. 'Agnes is een natuurtalent, rom vind ik het zo ver- elijk jammer, dat ze niet rieuzer is'. Ondanks haar ge- htige instelling maakte Ag- Ch een goed seizoen. Ze alleen twee keer buigen voor yers (Duinwijck). 'Voor ie- Ivan Agnes' klasse is elke artij er een te veel', stelt de nastrevende Coene echter. UREN Arnhem heeft ook ontzet- iel te danken gehad aan de van de twee engelse mili- Ferdy Vincent en Chess die gelegerd zij in (ich, een legerplaats net over Coene: 'Ze hebben erg utine. trainen in de leger- ook behoorlijk. Bovendien n komst het voordeel, dat faee jongeren Fred Jacobsz (hard Pal (18) niet meteen leeuwen gegooid behoefden :n. Ze konden als derde en eginnen. Dat vond ik erg want het lijkt me bepaald De-foordeel als je een seizoen ™Tet ene pak op je broek na "erekrijgt. Dat kan frustra- iveren, die heel lang blijven ken. Nu worden Fred en geleidelijk aan rijp ge- oor het grotere werk'. positief punt van het enschap vindt Beke de pu- 1 i die Arnhem nu ten deel >at hebben we hard nodig'., 29-jarige physiotherapeut, ze situatie is niet zo roos- fals het wel lijkt. We hebben wSl problemen, die we graag iten willen brengen'. Hier- ilt Hans Beke op de enorme ':atieproblematiek waarmee •nhem te kampen heeft. :ort komt het hier op neer. 952 opgerichte badminton- naetfft al vanaf zijn ontdaan te 1 gehad met speelzaaT-pro- l De club is begonnen in fen. Daarna betrok men een n het complex Musis Sacrum b door een bestemmingswij- weer moest verlaten. Vervol- bm Arnhem in een wijkhuis waar slechts ruimte was «vee banen. Oud-voorzitter frenbos (41): 'Die ruimte was te klein, maar door wat te met de breedte konden a 2 banen uitzetten'. ploeg van Arnhem inderdaad de sterkste in de eerste afdeling is, laat ook voorzitter Hans Beke z'n reserves varen: 'Het is een fan tastisch seizoen geweest. En heeft mijn verwachtingen zelfs over troffen'. parool. Nu na 9 competitiewedstrijden gebleken is, dat de keur- Voorzitter HANS BEEKE: verwachtingen overtroffen. zaakt'. Nadat het veilingbestuur de huur opzegde, vertrok de BC Arn hem noodgedwongen - want de ge meente Arnhem had geen accomo- datie meer beschikbaar - naar 'bui ten', naar Het Koetshuis in Velp waar de club zes jaar lang speelde. Aangezien de eigenaar failliet ging werd et Koetshuis verkocht en moest Arnhem opnieuw op zoek naar een ander onderkomen. en.' URES ien dit wijkgebouw door de groei van de BC Arnhem op geven ogenblik ook weer te (leek, vond men een ontf^r- in de Arnhemse veilinghal. ds: 'Het hing van het aantal ,en kratten af over hoeveel voor[we konden beschikken. Bo- i had de veiling een tegel- ïiet egaal dus, waardoor nog I blessures werden veroor- Het toenmalige bestuur onder lei ding van Jan Dorenbos zond in die periode een noodkreet uit, die de gemeente Arnhem niet onbeant woord liet. Jn het seizoen 73/74 bereikte de BC Arnhem eindelijk zijn doel. MMen kreeg de beschik king over de tot sporthal omge bouwde Pauluskerk (4 banen) en één avond de Escahal (negen ba nen). 'Die gunstige situatie duurde echter maar één jaar', aldus voor zitter Beke. 'De Rijnhal werd be stemd tot evenementenhal, waar door de handbal-vereniging Swift naar de Escahal verhuisde. En toen hadden wij nog slechts de Paulus kerk over'. Met het desastreuze gevolg dat Arnhem het ledenbestand rgoreus moest inkrimpen. Beke: 'We heb ben 80 van onze 300 leden moeten afvoeren. Bovendien zijn een aan tal mensen weggegaan, ondermeer omdat zij niet meer konden spelen op tijden die hen het beste uitkwa men. Zij vonden - naar mijn j0ee niet ten onrechte - dat er door de gedwongen spreiding van speeluren veel van de gezelligheid verdween.' Hierdoor is de BC Arnhem behoor lijk vast komen te zitten. 'We kun nen eigenlijk geen kant meer uit', zegt Hans Beke. 'Natuurlijk is het prachtig, dat we groepskampioen zijn geworden en nu om het lands kampioenschap mogen gaan spelen. Maar onze toekomst is somber. We kunnen vrijwel geen nieuwe jeugd opleiden. Dat betekent, dat we een enorme veer moeten laten als - bijvoorbeeld - onze twee Engelse spelers bij ons weggaan. Niet dat dat op korte termijn gaat gebeuren, maar de mogelijkheid zit er altijd in. En dan blijft er maar één alter natief over: wegzakken naar een veel lager peil. Wat dan weer ten koste gaat van de propaganda in zone regio voor de badmintonsport'. HINDERLIJK Daar komt nog bij. dat de Johan de Witthal (de officiële naam van de Pauluskerk) ook niet om over naar huis. te schrijven is. De felle tl- buizen zijn uiterst hinderlijk, om dat men bij badminton veel in de hoogte moet kijken. Bovendien is een gedeelte van de wanden van licht schrootjes hout en dat is ook allesbehalve ideaal. Beke: 'We had den ook erg veel last van een preekstoel, die één van de vier ba nen praktisch uitschakelde. Maar de gemeente heeft de preekstoel vorige week weggehaald. Dat is een hele verbetering. Verder heeft men enkele muren geschilderd'. Ondanks de moeilijke situatie waarin de BC Arnhem verzeild is geraakt, blijft men alle mogelijke pogingen in het werk stellen om het toekomstperspecitef wat te ver beteren. Jan Dorenbos: 'We lopen al jarenlang met plannen rond om een eigen hal te bouwen. We heb ben ook geprobeerd om een zoge naamde 'rackethal' te bouwen, een aecomodatie die geschikt zou zijn voor de racket-sporten badminton, tennis, squash. Dat plan is afge sprongen, maar we blijven hard aan het werk'. Financieel is deze zaak rond te krijgen, gelooft Do renbos.: 'Als het tenminste als uit gangspunt nemen, dat er een be hoorlijke zelfwerkzaamheid is van de leden. En dat we de groijd in erfpacht krijgen. Want als we die moeten kopen, dan wordt het wel een ontzettend moeilijke zaak'. Maar dat is toekomstmuziek. Voor lopig is het zaak voor de BC Arn hem om verbeteringen in de marge te bewerkstelligen. Hans Beke: 'De gemeente Arnhem heeft inmidfiels begrip getoond voor onze proble men. Maar ze zitten zelf met de moeilijkheid, dat er na het wegval len van de Rijnhal als sporthal niet meer voldoende zalen zijn. Niette min schijnt er een piepklein kansje te zijn. dat we weer één avond de beschikking krijgen over de Esca hal. En daar hoop ik dan maar op, want anders voorzie ik een verdere achteruitgang van het ledenbestand met alle gevolgen van dien'. TED VAN DER MEER Op hettotoformulier no 18 komen En- gelse wedstrijden voor. De stand In de Britse eerste divisie Is: Ipswich Town 23 13 2 8 33-18 28 Everton 22 8 12 2 32-22 28 Manchester City 23 11 6 6 29-27 28 Liverpool 22 11 5 6 30-19 27 West Ham Utd. 23 10 7 6 40-30 27 Middlesbrough 23 10 7 6 35-27 27 Stoke City 23 10 7 6 37-30 27 Burnley 23 10 5 8 41-37 25 Newcastle Utd. 22 9 6 7 31-30 24 Derby County 22 8 7 7 34-31 23 Wolverhampt. W. 22 7 9 6 28-27 23 Sheffield Utd. 22 9 5 8 30-34 23 Leeds United 23 9 4 10 31-28 22 Birmingham 23 9 4 10 34-36 22 Queens Park R. 23 8 5 10 25-31 21 Coventry 23 6 8 9 30-40 20 Arsenal 22 7 5 10 26-27 19 Tottenham H. 23 7 5 11 28-33 19 Chelsea 22 5 9 8 24-37 19 Carlisle 23 7 3 13 23-29 17 Leicester C. 22 5 6 11 20-31 16 Luton Town 22 2 7 13 18-35 11 van onze speciale verslaggever BREDA Gisteravond heeft een delegatie van de Vereniging van Voetbal Oefenmeesters in Neder land (WON) een bemiddeling spoging inzake de trainerscrisis bij ere-divisie club NAC GEDAAN. De Bredase club, die enige weken geleden Henk Wullems plotseling de laan uit stuurde, moet vóór 15 januari 1975 weer een A-trainer in dienst hebben. Tot die datum is de Zeeuw Jo Jansen, die slechts over een B-diploma beschikt, ge machtigd NAC in het voetbaltech- nische vlak te leiden. Eerst in de loop van deze week zal bekend worden, welke resultaten de be middeling van het VVOX-duo Jaap van der Leek (secretaris generaal) en Jan Rab (voorzitter) heeft gehad. NAC's bestuurslid Lemmens toon de zich gisteren enigszins ver baasd over de bereidwilligheid van de WON in de kwestie te bemiddelen. Lemmens: 'Wanneer ik aan de houding van de WON van veertien dagen geleden terug denk, ddn is die nu wel iets meer gematigd'. Zoals beend. uitte de WON scherpe kritiek op het bestuur van NAC. toen Wullems aan de kant werd gezet. Wanneer het aan Jaap van der Leek had gelegen, was NAC tot 'besmet' gebied verklaard. Temeer daar in het verleden oe- enmeesters als Ben Peeters en Bob Janse ook al op een weinig elegante manier bij NAC verdwe nen. Toen echter op een bijeenkomst van A-trainers, georganiseerd op initiatief van Bert Jacobs (Roda JC). Pim van de Meent (FC Am sterdam) en Frits Ivorbach (Wa- genongen), solidariteit in het trainerswereldje vooralsnog utopie bleek, kwam dan ook naarvoren, dat het voor een andere A-trainer mogelijk moest zijn bij NAC te gaan werken. Als eerste en niet ngewilligde eis werd daarbij gesteld de onmiddellijke terugkeer van Wullems. De heer Lemmens liet gisteren overigens weten, er begrip voor te hebben, dat er een nieuwe A- trainer dient te komen naar het oordeel van de WON. "Er is wel eens een vergelijking geweest met het Ajax van het vorige seizoen dat Knobel ontsloeg en waar 'Haarms als B-trainer de leiding kreeg. Maar het schijnt dat er daar ook nog iemand met een A- diploma op de loonlijst stond. Die situatie kennen we hier niet. Wij hebben twee B-trainers. En vol gens de reglementen dient eer daarom een A-trai er te komen', aldus de heer Lemmens. AMSTERDAM Wederom een pro- duktieve zitting in het Suikerdam- toernooi, want in de vijfde ronde konden drie positieve scores wor den aangetekend. Nationaal kampi oen Harm Wiersma bleek in het positiespel veel te sterk voor Raba- tel. Wiersma maakte nu niet de fout zoals een aantal maanden ge leden in een toernooi te Lille, toen hij de Fransman in gewonnen posi tie nog liet schieten. Koeperman herstelde zich van zijn nederlaag in de voorgaande ronde door de tweede Franse deelnemer Hisard te overwinnen. Hij versloeg in een klassieke strije Hisard, die in het late middenspel nogal wat foutjes maakte. Voor de Russische oud-wereldkampioen was dat ge noeg om het duel in zijn voordeel te beslissen. Grootmeestergroep: Baba Sy S(en) - Tsjegolev (Sov) 1—1; Clerc (Ned) - Bas- sirou Ba (Sen) 1—11Koeperman (Sov) - Hisard (Pra) 2—0); Smith (VS) - Hermelink (Ned) 02: Gantward (Sov) - Drost (Ned) 1—1) Wiersma (Ned) - Ra- batel F (ra) 20. Stand: 1. Baby Sy 8 punten. 2 ex Aequo; Wiersma en Koeperman 7; 4. Clerc 6; 5. cx Aequo: Gantwarg, Tsjelolev. Baslrou Ba en Hermelink 5: 9. Smith 4; 10. Ex Aequo: Rabatel en Drost 3; 12. Hisard 2. GRONINGEN Wiebe Kort. dames trainer van het gewest Friesland, heeft tijdens de wedstrijden om de B-kampioenschappen in Groningen, stevige kritiek geuit op kernploeg trainer Gerard Maarse. De gebaarde Fries kreeg onlangs het grote talent Pietie Postma weer onder zijn hoe de, nadat de 18-jarige rijdster uit Langweer 'stage' had gelopen bij Maarse. 'Ik heb Pietie Postma daarvoor twee jaar bij me gehad', aldus Kort. 'Toen ik haar terug kreeg wist ik niet wat ik zag. De stand van de voeten was helemaal verkeerd. Dat had ik er juist uitgekregen. Ze ver valt weer in oude fouten en dat is jammer. Pietie maakt haar slag niet meer af en moet het nu meer van knokken hebben dan van glij den'. Wiebe Kort betreurde het ook dat er geen enkel overleg was geweest tussen hem en Maarse. 'Toen Truus de Koning vorig seizoen in de kernploeg kwam gebeurde dat wel. Waarom kan het nu dan niet? Ge bleken is dat Pietie Postma niet zo goed tegen de sfeer in de kernploeg kon. Het leeftijdsverschil was ge woon te groot. Ik ben eigenlijk wel blij dat ze weer bij me terug is'. Voor het Nederlands kampioen schap dat op 11 en 12 januari in Assen wordt gehouden kwalificeer den zich tijdens het B-kampioen schap de volgende rijders: Wouden berg, Moek, Heida, Vos, Draaijer, Rotteveel, Oudshoorn, Hofman en Oudt. Bij de sprinters dwongen De Boer Kraayveldt, Palsma en Van der Kreeke kwalificatie af. Bij de dames kwalificeerden zich: Pomper, Schuurmans, Kate, Heslin- ga, Jaarsma, Zeinstra, De Koning, De Jong, Vomer, Falkena en Van den Berg. (ADVERTENTIE) Het landelijk ochtendblad wil op korte termijn, wegens het aanvaarden van een betrekking elders van de huidige functionaris, in kontakt komen met gegadigden voor de functie van De medewerker die wij zoeken zal het volgende profiel vertonen: zijn leeftijd is ongeveer 35 tot 45 jaar heeft reeds een ruime commerciële ervaring, m.n. op het gebied van de acquisitie, zo mogelijk in een dag bladbedrijf of uitgeverij weet op een juiste wijze gebruik te maken van de gegevens op het gebied van marketing- en media- research en is vanzelfsprekend bekend met de moderne verkooptechnieken zal stimulerend/motiverend leiding kunnen geven aan een team van landelijke en regionale vertegenwoor digers, telefonische acquisitie en een secretariaat. De totale groep bestaat uit 30 personen. in staat en bereid om eventuele reorganisaties te initiëren en te begeleiden. Wij achten dit een zodanig zware functie, dat tegenover deze eisen een zeer aantrekkelijk pakket (primaire en secundaire) arbeidsvoorwaarden staat. Inlichtingen over de functie kunt u verkrijgen bij de heer ing. O. Postma, telefoon (020) - 220383. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan de perso neelsafdeling Perscombinatie, Witbautstraat 131, Amster dam, t.a.v. de heer L. F. O. Stomps. KNVB kan spelers gaan betalen HAMBURG De Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond mag rekenen op een uitkering van 3,1 miljoen gulden uit de winst van het eindtoernooi om het we reldkampioenschap voetbal, dat deze zomer in West Duitsland werd gehouden. Gisteren werd in Hamburg bekend gemaakt dat het totale winstbedrag van de wedstrijden rond 50 miljoen gulden bedraagt. Een tiende deel van deze som gaat naar de FIFA en een kwart naar de organiserende Westduitse voetbal bond. De overige 65 procent werden als volgt over de deelnemende lan den verdeeld: Wereldkampioen West-Dultsland: 3,2 miljoen gulden. Nederland en Brazilië: 3,1 miljoen. Polen: 3 miljoen. Joegoslavië: 2,6 miljoen. Oost-Duitsland: 2,5 miljoen. Argentinië en Zweden: 2,4 miljoen. Italië: 1.3 miljoen. Schotland en Chili: 1.1, 1.2 miljoen. Haiti, Zaire. Uruguay. Australië en Bulgarije: 1.1 miljoen. Het toernooi om het wereldkampi oenschap heeft een uitgavenpost van ongeveer 17,2 miljoen gulden gevergd. je Jaap stond weer op. Hij |2e thermostaat wat hoger. e „jar het buffet en schonk zich d °js whisky in. Met veel water. d best van de \dokter. Hij keek Je voorkamer. bofc wat drinken Annabel? kleintje dan. Je zit weer te k hè. Laat dat nou Jaap. I het weer gemerkt. Altijd. Bajèef eind van het jaar werd wenkber. Ze kon hem niet naar voor een wandeling. mtter was slecht en sinds hij schrn rechterknie was geholpen betief lopen ook niet meer zo Hj had van alles geprobeerd. I-18& zelfs bij een café-baas ge- tlie op zolder een massage- Qd staan. En een oude vriend -Am naar Limburg gestuurd, n de trein terug had hij het i er al weer af gehaald. Het .te erg. fcht haar het glaasje. Kneep i haar jeugdige wang. Op de eg naar zijn fauteil pakte hij boekenkast een plakboek dat nou niet Jaap. had tl geroepen. Hij had gezegd I alleen maar wat ging bla- zag hij het allemaal weer Hch. Rinus Michels op de ers in het Webley stadion, as de mooiste Europa Cup ij nog altijd. Die eerste had tugd gedaan. Er ivaren com- Ien in de pers gekomen dat lees ook voor een groot deel ina ren was aan de visie van het (tuur. R r bij Biesheuvel en Vonhoff kojCatshuis. Tja, dat waren nog uistrjden. ;ts lp Europa Cup. Eentje in iq 777 nog wel. Toch wel gek jjf daar zo'n succes te heb- Iaar de roddel en de achter klap waren er toen al. Geen ruzie kon binnenshuis gehouden worden. Hem kon niets verweten worden. Als hij de pers toesprak zei hij nooit iets. Ja behalve tegen die ene krant dan. Dat was toen nog de grootste. Hij keek even naar het weekblad in de krantenbak. Hij was toch maar abonnee gebleven. Die achterdocht die er tegen het bestuur was gekomen. Iedereen had geprobeerd Ajax kapot te schrijven. Maar het was ze niet gelukt. Nou had hij toch die pagina open geslagen. Hij had geprobeerd twee pagina's tegelijk om te slaan. Het was mislukt. Hij keek naar buiten. Het was warempel begonnen te sneeuwen. Dat hoorde nou echt bij kerstmis. Hij trok een zaWoek uit z'n broek en snoot eens flink. Word je verkouden Jaap? Nee het is niets meisje. Ik snuit even m'n neus. Je zit weer bij die pagina zeker? Per ongeluk. JOHAN CRU IJ FF NAAR BARCELO NA. Het stond met grote letters op de voorpagina. Logisch hij had het de jongens zelf verteld. Exclusief stond er bij. Ja hij had z'n publici- teits-belangen goed in de hand ge had. Maar het was toch een zwarte dag geweest. Hij bladerde even te rug. Ja daar was tiie foto. Johan Cruijff tekent voor zeven jaar bij Ajax. Alles was opgelost, geen probldmen meer. De Europa Cup zou eeuwig in Nederland blijven. Hij zag zichzelf staan in zijn va kantiekleren. Hij zocht weer waar hij gebleven was. Ai. JOHAN NEESKENS NAAR BARCELONA. Weer exclusief na tuurlijk. Dat was dan het begin van het einde. Het ivas over op dat moment. Hij wist het. Maar hij wilde de weg terug ook meemaken. Zoals een groot man. Hij moest ineens lachen. Ajax gaat kapot aan drank en vrouwen. Hij gluurde naar Annabel. Dat was een vermakelijke periode geweest. Ko- bels, Koba, nee Knobel heette hij. Ach ja daar hadden ze nog wel plezier om gehad. Eerst moeilijke plannen gemaakt hoe ze ooit van die man af zouden komen en toen ineens Idat verhaal. Goed, het had later een paar centen gekost om die man schadeloos te stellen. Maar toch. Nog maar eens een glaasje in schenken. Jij ook Annabel? Nee Jaap. Laat maar. Toen ging de bel. Wie kan daar nu zijn Jaap. Ik weet het niet maar het zal wel dringend zijn als iemand op Kerstavond door de sneeuw langs komt. En hier in de buurt is er nog nooit iemand een kopje suiker ko men lenen. Ik doe. wel open. Hij voelde (zich opgewerkt toen hij vaar de deur liep. Wie kon dat zijn. Misschien een van de oiide be stuursleden of een supporter met een fles wijn. Soms waren er van die aardige gebaren. Dat waren toch ook de goede kanten. Hij opende de deur en verbleekte. Hij voelde plotseling weer een scheut pijn in zijn knie. CorCor, jij hier op deze avond? Ja Jaap. Mag ik binnenkomen? Het is toch altijd Oudejaarsa vond als jij je jaarlijkse korte visi te aflegt. Hij voelde zich weer de oude wor den. Jaap. Het is nu een speciale gele genheid. Mag ik binnenkomen? Dat moet dan maar. Hij gooide de deur iets te hard dicht. En pakte de besneeuwde jas van Cor aan. Cor was ouder gewor den. Er zaten rimpels in zijn ge zicht. Maar zijn toupetje van spier witte haren zat nog even onberis pelijk en hij Was nog even bruin als altijd. Cor sloeg de sneeuw van z'n broek. Kom maar door. Hij keek wat verontschuldigend naar Annabel. Hier is Cor. Ze draaide Zich om. Haar gezicht verstrakte. Het is toch geen Oudejaarsa vond. En zo goed zijn we dacht ik niet bevriend. Maar Annabel, hij zegt dat het iets speciaals is. Als het maar niet te lang duurt. Ze had alleen maar koel naar hem geknikt. Toen draaide ze zich weer om. Neem een stoel. Ja Jaap. je zult wel verrast zijn me nu al te zien. Maar ik zei al dat het een bijzondere gelegenheid was. Dat moest wel. Eigenlijk wilde hij niets meer met hem te maken heb ben. Dat was de man die Johan Cruijff naar Barcelona had gehol pen. En die Johan Neeskens weg hdd gehaald. Ja er was wel weer een speler bij gekomen door hem, maar toch. Later waren de anderen dankzij Cor ook weggegaan. Ruud Krol, Wim Suurbier, Horst Blan kenburg, Barry Hulshoff, Arie Haan, Gerrie Milhren, Johnny Dus- baba, René Notten. Jan Mulder, Johnny Rep, Ruud Geels. Dat had alleen maar via Cor nieuwd spelers wat geld opgeleverd. Maar hij had kunnen kopen. Dat had weer veel meer gekost. En toen was Johan Cruijff terug gekomen. Om zijn laatste voetbal- dagen in Amsterdam te slijten. Gratis voor niks had hij geroepen. Maar onderhand. Er weiNl een spe ciale regeling getroffen. Johan zou tot zijn pensioen een ton per jaar krijgen. Later was Johan Neeskens ooic teruggekomen. Ook voor een ton tot zijn pensioen. En Ruud. en Johnny, en Barry, en Wim. Alle maal. Dat had een lieve duit ge kost. Goed er stond een Europa Cup tegenover. Eentje nog. Voor de oude mannen, werd er geschreven. Daarna was het allemaal voorbij. Behalve voor hem en zijn bestuurs leden. Eigenlijk alleen maar ellen de. Maar hij wilde de afgang mee maken. Jaap. waar denk je aan. Niks. Maar ik heb het geld niet klaar liggen. Dat begrijp ik Jaap. Ik ben ook met een speciale bedoeling wat eer der gekomen. Voor de draad ermee Cor. Hij merkte dat hij op het plakboek was gaan (zitten. Het zat nogal on gemakkelijk door die ribbeltjes- band. Hij verschoof wat. Jaap, je weet toch wel wat er op 1 januari gebeurt. Ik zou het niet weten. Johan heeft besloten zich hele maal uit de zzken terug te trekken. Hij keek verrast op. Nou las hij de kranten niet zo goed meer de laat ste tijd. Maar dat bericht had hij niet mogen missen. Ja. Hij gaat nu definitief met Danny in Liechtenstein wonen. Zijn kinderen nemen alles over. Jaap, hij heeft er genoeg van. En daarmee is mijn taak ook voorbij. Je bedoelt Ja Jaap, iiÊderdaad. geen Oude jaarsavonden meer. Ik kom die honderdduizend gulden niet meer ophalen. Johan heeft gezegd dat het niet meer hoeft. Hij heeft jullie van de verplichtingen ontslagen. Wat wil je drinken Cor? Zijn hart klopte hevig. Hij was blij. Annabel was achter hem gaan staan en streek zacht door zijn haar. Ineens moest hij weer zijn zakdoek tevoorschijn halen. Hij snoot eens fors. Cor, ik ben diep ontreord. Ach Jaap, het heeft lang genoeg geduurd vind Johan. En hij weet ook tiat het geen vetpot is in de derde klasse amateurs. Buiten viel de sneeuw met grote vlokken. Echt Kerst, dacht Jaap.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13