Seen extra recht oor vreemdeling Nederland eens met modder overstroomd caravan-rai amsterdam 'Ontslag leraar die CPN-lid is mist iedere rechtsgrond' yao-onderhandelingen in beroepsvervoer mislukt Kamerleden lopen weg bij installatie van emancipatiecommissie inister belooft nieuwe wet ir ici ig ^"rcl„°«X;TenvdeT08 honderden dorpen weggevaagd hebben Minimumprijs melk twee cent omhoog Senaat achter plannen van Duisenberg' Gemachtigde bij behandeling beroep: Grondbewegingen zouden eeuwen geleden lortuskliniek ijgt apparatuur n rechter terug In 10e eeuw 'opgedroogd zoutmeer' Laatste dag - tot 10 uur vanavond! 1IJW/KWARTET WOENSDAG 18 DECEMBER 1974 BINNENLAND T3-K5 onze parlementsredactie HAAG De Tweede Kamer heeft gisteren de wet goedgekeurd, waardoor de burger in beroep fvd gaan bij de Raad van State tegen beslissingen van de overheid. Vluchtelingen en vreemdelin- die over de grens komen en weer uit het land worden gezet, krijgen dit recht echter niet. n A ei ker pt fc tmendement van mevrouw An- Kappeyne van de Copello ÏÏffeze rechtsbescherming te ge- werd verworpen. De PvdA en rajvp. ARP en CHU die zeker de recht voor de vreemdelin- waren. stemden tegen, omdat ster Van Agt had gedreigd het le wetsontwerp in te trekken, zou tot gevolg hebben gehad, niet alleen de vreemdelingen, iedereen de rechtsbescher- had gekregen die nu in de -estelde wet wordt verleend. Hirouw Kappeyne was erg boos j het dreigement van de minis- ^"Dat. is een politieke truc', riep it. 'Hij schopt de fracties weer ireel. maar laat de vreemdeling ou staan', De meerderheid van famer legde zich er bij neer, extra bepalingen voor de idelingen in de wet op te ne- omdat minister Van Agt be- dat hij nog voor het eind dit parlementaire jaar met een >1 ?oorstel voor de vreemdelingen mm tomen. i «f dit voorstel zal niet zover zo bleek gisteren uit de reac- eder an de minister in de Tweede er dat alle vreemdelingen het van beroep krijgen. Hiermee de minister in tegen het ad- van de Raad van State over zaak en tegen de mening van iroot deel van de Kamer, nteq heeft nee' de bewindsman over de vluch- de gastvrijheid denkt, t~Le uit zijn i nterruptie van het jg van de heer Jurgens (PPR): '-1* de vreemdeling geldt: nee u en ja kunt u krijgen. 'De iter voerde vooral het bezwaar dat letterlijk iedere vreemde- of hij nog in het buitenland net de grens over is, bij een ende terugwijzing zich kan be en op de Raad van State. Ant- ijft r L* eite isse •mee Pil, taat. ooi geschil over loonstijging Pl elljl kleli serwl m >-4.40, teit :ewlc ida: rmd hten in •dam. hij pr v zo'n Het van betfo! t m besl hon< tw op Mej. mr. A. Kappeijne van de Coppello woord van Jurgens: maar de pro blemen van de administratie mo gen toch niet ten koste gaan van de rechtsgang. Deze problemen kunnen voor een groot deel worden ondervangen door het instellen van een spoedprocedure. Maar de minister van justitie hield vol: het gevolg zal zijn, dat veel vreemdelingen, die hier niet beho ren, toch op 'Neerlands bpdem' zul len blijven. Zij kunnen immers niet worden uitgewezen, omdat hun procedure bij de Raad van State nog loopt. Door dit langer verblijf krijgt de vreemdeling op zich zelf alleen aanspraak om niet over de grens te worden gezet. De minister sprak verder met klem ldöö 1 ■ttige een verslaggever !CHT De onderhandelingen over een nieuwe cao voor het pepsgoederenvervoer zijn gisteren afgebroken. Volgens een rdvoerder van de vervoersfederatie van NKV en NVV zijn de ie td (gevers niet met serieuze voorstellen voor een optrekking van icee« chauffeursloon gekomen. reringspremie van 25 gulden per week op te nemen naast de in het bedrijfsleven te verwachten verho gingen, aldus NOB-Wegtransport. Eventuele verschillen zouden dan per 1 januari 1976 en 1 januari 1977 worden weggewerkt. de bewering tegen, gisteren in deze krant weergegeven, dat de advies commissie, waarop de vreemdeling zich nu kan beroepen, handelt op instructie van het ministerie van justitie. De rechtsonzekerheid voor de vreemdeling, had mevrouw Kap peyne van de Coppello nog be toogd, is toch wel erg groot. Hij moet maar het geluk hebben in contact te komen met een advocaat of een kamerlid. Het is toch veel beter, dat de vreemdeling zich kan beroepen op een onafhankelijke rechter. Ook in West-Duitsland en België hebben de vreemdelingen al een dergelijk recht. Nederland blijft achter. De minister laadt nu de verdenking op zich, dat de be slissingen tot uitwijzing, die nu worden genomen, niet de toets van de kritiek kunnen doorstaan. Schaduw Het voorlopig uitsluiten van de vreemdeling wierp een schaduw- over het belangrijke besluit de bur ger meer rechtsbescherming te ge ven. Kamer en minister hebben lang over de moeilijk op te stellen rechtsregels van gedachten gewis seld. Het wat genoemd wordt 'ge meen overleg' leverde enkel verbe teringen op zoals een scherpere aanduiding van wat een besluit (beschikking) van de overheid is. Ook nam de minister op aandrang van de Kamer de bepaling over, dat het speciale rechtscollege (afdeling rechtspraak genoemd), wanneer een overheidsinstantie zich niet aan de uitspraak houdt, gedwongen wordt tot het geven van een scha deloosstelling (amendement-Schol ten). Belangrijk was verder, dat de Kamer met algemene stemmen het amendement van mevrouw Lückers (KVP) accepteerde, waardoor ook fiscale en notariële juristen in het rechtscollege kunnen worden be noemd. Hiervoor was een amendement van de PvdA verworpen om in het ge heel geen benoemingseisen te stel len. De motie-Franssen, waarin wordt gevraagd te werken aan het meer doorzichtig maken van de rechtsmogelijkheden van de burger haalde het met algemene stemmen. Zijn motie, dat de leden van de Raad van State (als onafhankelijke rechters) geen commerciële neven functies mogen hebben, kreeg al leen de stemmen van de progres sieve partijen en haalde het niet. De stukken van de afdeling recht spraak van de Raad van State kun nen niet als een geheim worden aangemerkt. De Kamer besloot dit door het amendement-Goudsmit aan te nemen. ARP, CHU, DS'70, SGP en RKPN stemden tegen. Tot slot moet nog genoemd worden, dat het amendement van de PvdA werd aanvaard, waardoor ook be roep kan worden aangetekend te gen een beslissing op grond van de bioscoopwet (afkeuren van een film). Mevrouw Paula Wassen-van Schaveren, voórzittör van de nieuwe Nationale Adviescommissie Eman cipatie samen met premier Den Uyl, die de commissie gistermiddag installeerde. DEN HAAG Premier Den Uyl heeft gisteren de omstreden Ad viescommissie Emancipatie ingesteld. De taak van deze commissie is de regering te adviseren hoe op allerlei terreinen zoals onder wijs en wetgeving een eind kan worden gemaakt aan de achter stelling van de vrouw bij de man. Over deze doelstelling is iedereen het eens, minder eens is men het echter over de samenstelling van de commissie. De commissie staat onder voorzitterschap van mevrouw drs. P., Wassen-van Schaveren, oud- fractievoorzitter van D'66 in de Eerste Kamer en bestaat voorts uit zeven links georiënteerde leden, vijf confessionelen en één liberaal. 'Er zitten teveel vertegenwoordigers van linkse groeperingen in', vinden de vrouwelijke kamerleden van KVP. AR, VVD en DS'70. Zij wilden een commissie die een betere afspiegeling is van heersen de maatschappelijke en politieke stromingen in ons land. En omdat dit nu niet het geval is liepen deze kamerleden gisteren demonstratief weg bij de installatie-bijeenkomst. Wel aanwezig was daar de voorzit ster van de KVP-vrouwenbewegin gen mevrouw Andreissen, de echt genote van de KVP-fractieleider in de Tweede Kamer. Kinderachtig 'Het is jammer dat deze kamerle den zich zo gefrustreerd voelen: ik vind het een beetje kinderachtig om dan nu weg te blijven', reageer de de commissie-voorzitster giste ren op het wegblijven van de vrou welijke kamerleden. In haar speech wees zij er nog eens op dat de commissieleden op basis van des kundigheid zijn gekozen. 'Het is onmogelijk in deze commissie een afspiegeling te geven van alle 14 politieke partijen en de meer dan 50 vrouwenbewegingen in ons land, aldus mevrouw Wassen. bruis veren,ei0ften, die zijn gedaan tijdens :onflict over de tachograaf, zijn 55. gebleken, aldus de vervoersfe- ier|etie- een uitspraak gaat vra- 5.60- over de vraag of men de cao- rhandelingen nog wel moet K<idteetter1, ^4 4o|akbonden menen dat de chauf- een loonachterstand van hon- gulden per week moeten inha- Maar de werkgevers gaan niet elenjer dan het al eerder gedane web 0(J de lonen bij wijze van J111 'Een loos gebaar' dus de bon- Premier Den Uyl ging op de gere zen meningsverschillen niet in. Hij zei dat het emancipatiestreven van de regering ertoe moet leiden dat voor vrouwen zowel als mannen een grotere vrijheid van keuze ont staat, zodat zij op eigen wijze hun léven vorm en inhoud kunnen ge ven. Drs. Den Uyl wees er echter op dat het naief is te onderstellen dat volledige gelijkschakeling van mannen en vrouwen alleen door overheidsmaatregelen te bewerken zou zijn. 'Het gaat ook om een verandering van de mentaliteit, een bewustwordingsproces, dat vooral afhankelijk is van het denken en opvattingen in alle sectoren van de maatschappij'. Volgens de premier is er niet alleen bij mannen, maar ook bij vrouwen nog een taaie weerstand tegen we- zelijke veranderingen van hun le venspatroon, waarin de vrouw au tomatisch de rol van huismoeder op zich neemt. Dat veranderen is een zaak van lange adem, maar het is daarbij niet de bedoeling dat, aldus premier Den Uyl, de vtouw zich in hetzelfde hartkwalen en maagstoor nissen veroorzakende circus van prestatie en concurrentie gaat stor tten als de man. Drs. Den Uyl zei te hopen dat de vrouw niet meer als tweede ge slacht wordt beschouwd maar met net zo'n vanzelfsprekendheid en gelijkheid door de maatschappij wordt aanvaard en behandeld als de man. De commissie zal voor haar werk steun ontvangen van het sociaal en cultureel planbureau en van acht nauw bij de zaak betrok ken ministeries. Van een verslaggever DEN HAAG De minimumprijs voor verpakte volle melk gaat (waarschijnlijk begin volgende week) omhoog met twee cent per liter, van 83 tot 85 cent per liter. Dit heeft het produktschap voor zui vel gisteren besloten. Het produktschap aanvaardde een verordening tot verhoging van de minimum-melkprijs. In de nieuwe opzet vervalt de maximum-prijs (het maximum voor de prijs die bij levering aan de detailhandel bere kend mag worden). Van onze sociaal-economische re dactie DEN HAAG —Een bezorgde Eerste Kamer is gisteren akkoord gegaan met de belastingplannen van de regering, alsmede het miljarden- programma om de werkgelegenheid te stimuleren. Die bezorgdheid van de senaat gold vooral de effecten die de uitgavenexpansie op langere termijn zullen hebben. De Kamer vond het niet juist volgende kai- netten met de financiële gevolgen op te zadelen. Mede daarom hielde KVP-er Ter Windt, daarin gesteund door de andere christen-democrati sche fracties en de VVD, een plei dooi om de sociale premiedruk te stabiliseren. Minister Duisenberg (financiën) deelde de zorg van de Kamer. Hij zegde de Senaat toe. dat in de meerjarenraming de effecten van het pakket maatregelen nauwkeurig aangegeven zullen worden. Evenals de Tweede Kamer meende ook een meerderheid van de Eeerste Kamer dat de maatregelen meer ten gun ste vaneen verlichting van de las ten van het bedrijfsleven hadden kunnen uitvallen. De anti-revoluti onair Chrisiaanse betrerde het dat de regering in het pakket geen ruimte heeft overgelaten voor het parlement om die verschuiving ten gunste van het bedrijfsleven aan te kunnen brengen. De Senaat had ook nogal bezwaren tegen de manier waarop de maatre gelen zijn gepresenteerd. De VVD'er De Wilde sprak van een 'ratjetoe', en Christiaanse van een 'wetgevend rommeltje'. In tegenstelling tot De Wilde had hij echter minder kritiek op de inhoud van de maatregelen. Christiaanse waarschuwde de rege ring en wel voor dat de investe- ringsaftrekregeling een erg inge wikkelde zaak dreigt te worden. Het idee de belastingverlaging in een bedrag ineens uit te keren had hem erg aangesproken. Minister Duisen berg zegde hem toe dat bij een eventuele volgende belastingverla ging opnieuw nagegaan zal worden of zo'n uitkering ineens mogelijk is. DEN HAAG Het bestuur van de Vereniging voor christelijk voortgezet onderwijs in Zwolle heeft op geen enkele manier aan nemelijk gemaakt dat godsdienstleraar G. J. Los zich heeft schul dig gemaakt aan plichtsverzuim. Het besluit de heer Los te ont slaan als docent aan het Carolus-Clusius-college in Zwolle mist daarom elke rechtsgrond. Dit betoogde gisteren de heer J. W. Steenbeek als gemachtigde van de heer Los bij de behandeling van de ontslagkwestie door de Commissie van beroep. Godsdienstleraar Los is op 14 oktober ontslagen wegens zijn lidmaatschap van de CPN. Vol gens de heer Steenbeek is het rechtspositioneel niet toelaatbaar het lidmaatschap van een bepaalde politieke partij onverenigbaar te achten met het leraarschap aan een school, zolang de betrokkene niet handelt in strijd met de omdat de chauffeurs tot zo mogelijk in het jaar moeten a van een arbeidstijdverkor- Uzen van 42.5 tot 40 uur per week. 13? iruren r over de betaling van overuren ii; geen overeenstemming worden iéts ikt. In het beroepsgoederenver- lei. wordt momenteel 8.10 per redlUUr betaald. De bonden willen toeslag van dertig procent op basisuurloon en de werkgevers sen niet verder te gaan dan loging tot een tientje, werkgeversorganisaties betreu- het afbreken van de onderhan- ïgen, aldus een woordvoerder NOB-wegtransport. De werkge- hebben in afwachting van een elijke voortzetting van het ge it eind januari hun leden gead- ird per 1 januari de lonen te Ds~ I ogen overeenkomstig hun voor oren. ®n- werkgevers hebben aangeboden e cao voor 1975 een herstructu- Van onze redacteur wetenschappen ENSCHEDE Modderstromen van onvoorstelbare omvang hebben het geologi sche en historische verleden van ons land in een tot nu toe ongedachte mate be paald. De dekzanden in oostelijk Nederland zijn als een dikke brij uit het Oosten komen aanvloeien. De Romeinse schepen dit in Zwammerdam zijn opgegraven, waren onder een modderstroom bedolven. een onzer verlaggeefsters STERDAM Het ziet ernaar dat de Amsterdamse abortuskli- i aan de Sarphatistraat btnnen- theropend zal kunnen worden, is het gevolg van het feit, dat "°u Amsterdamse rechtbank gister- Idag besloten heeft de in beslag amen medische apparatuur te- «te geven aan de arts L. P. fhom die h00fd van deze klinlek En dat was geen plaatselijk incident. Massale grondbe wegingen worden in Ro meinse kronieken over het midden van de derde eeuw beschreven in Europese en Noordafrikaanse gebieden en in het Midden-Oosten. De chaotische toestand waarin het Romeinse rijk kwam te verkeren zou voor een belangrijk deel tever klaren zijn uit het voorko men van massale grondbe wegingen, die op grote schaal landbouwgronden hebben verwoest. In Nederland, Duitsland èn Engeland zouden zulke grondbewegingen tot in de dertiende en veertiende eeuw zijn voorgekomen. Honderden dorpen verdwe nen letterlijk van de kaar ten. Deze opzienbarende be schouwingen, die ten dele alleen nog maar het karak ter van redelijke veronder stellingen hebben, gaf dr. Doeko Goossen gisteren in zijn intreerede als gewoon hoogleraar in de bodem- kaartering aan het Interna tionaal instituut voor lucht- kaartering en aardkunde (ITC) in Enschede. Hij was daar tot nog toe lector. Voor de meeste vlakke ge bieden, aldus dr. Goosen, wordt aangenomen dat zand. klei enzovoort er is afgezet door rivieren, de zee. de wind, en gletsjers. Dat zijn processen die we in de praktijk nog steeds kunnen zien gebeuren, en bewust of onbewust wordt aangeno men dat oude afzettingen onder soortgelijke omstan digheden ontstonden. Maar veel afzettingen, ook in Ne derland, zijn volgens prof. Goossen het gevolg van ca tastrofale massabewegingen 'over grotere gebieden dan men geneigd is aan te ne men'. Uitgebreid zet hij uiteen hoe van water doordrenkte grondlagen door een aard schok plotseling hun struc tuur kunnen verliezen en vloeibaar worden. Nog in oktober vorig jaar raakte een kalkachtige kleilaag in Zuidoost-Span je op drift en liep over een afstand van 28 kilometer de zee in. Ook is het mogelijk dat een zand laag diep in de bodem op een dergelijke manier vloei baar wordt, waarna de hele toplaag erboven, met be groeiing en huizen, weg drijft. Daarvoor is het be staan van grote hoogtever schillen niet noodzakelijk. Prof. Goosen trof in Colum bia tekenen aan dat een ge bied van tweemiljoen hecta re ooit van een 'helling' van één op honderd was afgegle den. Hij beschrijft de golfver schijnselen die in een mod derstroom optreden, en be schrijft hoe hij sporen daar van terugvond in de grond laag die de Zwammerdamse schepen bedekte, en in de Nederrlandse dekzanden. In die laatste zijn ook leem- kluiten aan te treffen de grootste was een meter dik die op geen andere denk bare manier dan meege sleurd door een modder stroom op hun huidige plaats terecht gekomen kunnen zijn. En het eenmaal afgezette zand was niet stabiel, aldus prof. Goosen. Herhaaldelijk zou de toplaag met alles wat daar woonde en groeide in bepaalde gebieden weer wegschuiven. Toen de Ara bische reiziger Tartoesji in de tiende eeuw de Nederlan den bezocht, meldde hij dat het land er uitzag als een opgedroogd zoutmeer zonder enige begroeiing. Goosen: dat klopt met ontbloot zand na een afschuiving. Nu is een enkele waarneming voor de historicus een zwak be wijs. Maar de annalen van de abdij van Wittewierum maken melding van bouw land dat wegdreef naar la gere plaatsen in 1287 en verscheidene andere jaren. Geologisch blijkt in het IJs- selmeer in de dertiende eeuw meer dan twee meter leem te zijn afgezet. In het Duitse district Anhalt ver dwenen in de veertiende eeuw 473 dorpen. In het licht van dit soort meldingen vindt Goosen ook het oude verhaal over het verdwijnen van 33 dorpen in de Dollard 'heel ongeloof waardig', en het ontstaan van de Riesbosch in het ene jaar 1421. Nu kleine kans Hij acht de kans op dat soort natuurrampen tegen woordig 'uiterst klein'. Maar zijn beschouwingen hebben toch betekenis voor de hui dige situatie, want er is ook een soort massabeweging die niet op gang wordt gezet door de aardschokken die verantwoordelijk moeten zijn geweest voor de histori sche verschuivingen. In een vlak land dat doorsneden wordt door waterwegen, heeft de onderliggende zandlaag de neiging, opzij naar het diepste punt weg te bewegen. Een dergelijke 'on dermijning' zou wel eens de bron kunnen zijn, vermoedt hij, van het zand dat wij uit rivieren baggeren, en dat voor de kust van de Noord zee wordt aangetroffen. Dat zou mede de oorzaak kun nen zijn van verschijnselen als dijkval en oeverval: zand dat zich van onder het vas teland heeft verplaatst naar het water. De getij beweging zou de ondermijning nog aanmerkelijk versterken. Nader onderzoek naar de juistheid van deze veronder stelling lijkt hem belangrijk. De meeste gegevens zijn al beschikbaar in verschillende rapporten over de eigen schappen van het zand, over waterbewegingen, bagger- werkzaamheden enzovoort. Als op basis van zo'n onder zoek, aldus prof. Goosen, de verantwoordelijke autoritei ten tot de conclusie komen dat volledige afsluiting van de Oosterschelde toch nodig is (omdat de getijgbeweging Zeeland verder het water in helpt), moeten ze wel be denken dat om dezelfde re den de afsluiting van de Westerschelde nog nodiger zou zijn. De theorieën van prof. Goo sen zullen in vakkringen on getwijfeld discussie oproe pen. Wie in afwachting dar- van zijn volledige (Engelse) verhaal wil lezen, kan dat te pakken krijgen door storting van 9,10 op giro 270141 van uitgeverij Waltman in Delft ('Inaugurale rede Goosen.). meer het teruggeven van de n de |aratuur betekent, dat nu de kli- uc k heropend kan worden (dok- ADVERTENTIE heropend kan worden (dokter boer weet niet of het een auto- ^isch gevolg is van het ander) LW. hiJ zUn praktijk op de kortst voor?elijke termiJn weer openstellen, raadkamer van het Amsterdam gerechtshof zal in januari zijn ichikking bekend maken over het of niet verlenen van verlof aan rechter-commissaris in Haarlem °r het doen van huiszoeking in abortuskliniek Bloemenhove in dan wel het in beslag ater toen van de apparatuur. 59. er Dondtomstede, iviet c. Meer dan 580 modellen vouw-, toer en stacaravans op 46.000 m2. Dagelijks geopend van 10-17 uur en 19-22 uur. Zondag van 10-17 uur. Toegang f 5,-. Kinderen tot 14 jaar f 3,-. Voordelige trein-toegangsbiljetten bij NS-stations. Gratis kindercrèche voor de kleintjes. De Rai is bereikbaar met tram 4 en 25. bus 8 of 15 en de bussen 10,41 en 42 vanaf Plein 1960. grondslag en het doel van de schoolvereniging. Zeer bewust, zoals hij zei. ging de heer Steenbeek niet in op de prin cipiële vragen of een lid van de CPN leraar kan zijn aan een chris telijke school en of een christen lid kan zijn van de CPN. Wel erkende hij dat het voor het bestuur juist om die vragen draait. Dat bleek ook uit het verhaal dat de Amster damse advocaat mr D. W. O. A. Grosheide namens het Zwolse schoolbestuur hield. Mr. Grosheide hield de door mr. J. van Aartsen gepresideerde Commis sie van beroep voor, dat het school bestuur een raadsel is hoe iemand akkoord kan gaan met een ideolo gie, in casu die van de CPN die haaks op die van het christendom staat. Hij legde er de nadruk op dat de grondslag van de CPN atheïs tisch is. Daarin, aldus de pleitbe zorger van het bestuur, onder scheidt de CPN zich ook van ande re politieke partijen in Nederland: 'De CPN is de enige partij die zegt dat de grondslag van het christen dom fout is. Een partij als bijvoor beeld de WD bemoeit zich daar niet mee'. De heer Steenbeek stelde zich daar even nadrukkelijk tegenover dat het lidmaatschap van een vereni ging of partij niet impliceert dat ook de grondslag ten volle onder schreven wordt. Hij ontzegde het bestuur het recht met twee maten te meten: 'Iemand die lid is van de ARP, wordt ook de ruimte gegeven aan de grondslag van die partij een eigen interpretatie te geven. De ve le geloofsrichtingen die in de ARP zijn vertegenwoordigd, spreken in dit verband boekdelen'. Behalve wegens zijn lidmaatschap van de CPN is de heer Los ook ontslagen op grond van het feit dat hij het bestuur niet heeft meege deeld lid van die partij te zijn geworden, en omdat de leraar geen of onvoldoende rekening zou heb ben gehouden met de omstandig heid dat die politieke keuze voor de meeste ouders en leden van de schoolvereniging onaanvaardbaar zou zijn. De heer Steenbeek voerde aan dat de heer Los zijn CPN-lidmaatschap niet expresseiijk heeft verzwegen. Enerzijds zou hij niet hebben be vroed dat daarover zo'n deining zou ontstaan, aan de andere kant zou hij hebben getracht de school en de politieke partij gescheiden te houden. De heer Steenbeek vond dat laatste 'alleen maar in hem te prijzen'. Met betrekking tot de derde ont slaggrond voerde de gemachtigde aan dat opvattingen van ouders over politieke partijen niet relevant zijn, omdat het alleen van belang is hoe de heer Los als leraar heeft gefunctioneerd. Daarbij wees hij erop dat het lidmaatschap van de CPN van de heer Los nimmer aan leiding heeft gegeven tot klachten van ouders. 'Er zal', aldus de heer Steenbeek, 'stellig nog wel een aantal politieke partijen zijn, dat door menig ouder en lid, betrokken bij deze Zwolse school, als onvere nigbaar met het leraarschap geacht wordt'. De Commissie van beroep zal schriftelijk uitspraak doen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 5