BREDER Geen bonificaties meer in de Tour Niels Holmstroem: geen invalide maar Europees topscorer Alle schoenen uit deze advertentie zijn van echt leerfi Tennisteams te koop Javelange: VK'78 in rgentinië Spanning uit )ekerstrijd jshockeyers Grenscompetitie Geen hockey Voetballer voor meer voor Frans Spits leven geschorst 2275 L ÓUW/KWARTET WOENSDAG 18 DECEMBER 1974 JOUW/F mompetitie voor het eerst interessant met vier, vijf gelijkwaardige ploegen SPORT Tll-Kll jtn onze volleybalmedewerker EN HAAG Met de 3-2 overwinning van Corbulo op Zaan '69 de competitie voor de eredivisie volleybal in grote mate be- mjst. De Voorburgers hebben nu immers 4 punten voorsprong op voor de landstitel tot favoriet bestempelde Zaankanters, ver legen eerder de VC Tilburg en staan op Blokkeer eveneens al jjjsr punten voor. Toch is het ook hier de schijn die bedriegt. ant wat was er gebeurt als Wim Hoeboer, de belangrijkste spel- rdeler bij de Zaandammers, bij de 3-7 voorsprong in de vijfde siI% toen de stand 2-2 was, geen kramp had gehad en daardoor uitvallen DENVER (AFP) De Fran- saègaise Durr en de Australiër Tony Roche zullen van team moeten veranderen willen zij meeblijven doen aan Ameri kaanse stedencompetitie. De ploeg waarvoor zij uitkwa men, de 'Racquets' uit Den ver, winnaar van het kampi oenschap van dit jaar, is te koop. Bud Fischer, eigenaar van het team uit Colorado, heeft verklaard, dat hij ge noodzaakt is zijn team te ver kopen omdat hij zijn geld wil stoppen in en prof-basket- halteam. Na Minnesota en Detroit is Denver de derde ploeg van de stedencompetitie (WTT), die stopt. Minnesota b®| Verdwijnt en Detroit is ver- Ef kocht aan Indianapolis. og< gr" gei ir Ier i 2 L tel •n JENOS AIRES (AP) De voor- 'P ter van de internationale voet- lfederatie (FIFA), de Braziliaan ao Havelange, heeft er geen twlj- 1 over laten bestaan dat het we- ldvoetbalkampioenschap in 1978 Argentinië en niet in België en iderland gehouden zal worden, ivelange, die ook voorzitter van i Braziliaanse voetbalbond is, rklaarde dat het toernooi om de treldbeker in 1978 zonder manke- in Argentinië zal plaats vinden, zei dat hij in februari in de ;entijnse hoofdstad zal terugke- om een definitief rapport over voorbereidingen voor het toer- >oi in ontvangst te nemen, tvelange zei een en ander op een [rsconfe'rentie in Buenis Aires ir hij een bezoek bracht aan het .dion van Mar del Plata, waar gedeelte van de wedstrijden het wereldkampioenschap van zal plaats vinden. FIFA-voorzitter zei dat hij tij- ins een eerder bezoek dit jaar aan lenos Aires kritiek had geleverd de stand van zaken bij de voor leidingen voor het wk, maar ont- inde dat hij zou overwegen de idrondes van het kampioenschap ers te laten houden. •als bekend verwachten Neder- ind en België, dat het W.K.-bu- fau van de FIFA onder leiding f 8L. M op U95inisaq ibz saS poddoj asi0Aip ap uba Suipiaiuee u ueniqaj ui jagjaqneN uba an een onzer verslaggevers 1 MSTERDAM De beslissingen in e bekerstrijd bij de ijshockeyers jkt te zijn gevallen. Tilburg Trap ers heeft door een 37 overwin ing op HIJS de toppositie stevig handen genomen en met deze wee ploegen zijn ook Nijmegen, msterdam en Smoke Eaters uit ieleen praktisch zeker van een laats in de top-zes. die gaan strij- en om het Nederlands kampioen- chap. )ie titelstrijd zal - evenals ook nu iet geval is in de bekercompetitie - Hoogstwaarschijnlijk een aangele- enheidworden van Tilburg Trap- lers en HIJS. Met daarbij de beste ansen voor de Tilburgers. >p de Uithof in Den Haag onder- ïreepten de Tilburgers hun kandi- latuur voor beker en titel in ieder eval duidelijk. De nederlagen (en iitschakeling voor de 1973-1974 fi- lale van het Europa Cup-toernooi) egen de Tsjechoslo waakse kampi- >en Pardubice bleken voor de Trappers geen verdere nadelige ge volgen te hebben gehad en na een natige eerste periode (HIJS kwam oen met 10 voor door een doel- •unt van Krikke) sloeg de ploeg in de tweede periode ook toe. Christi- lans, Domm, De Heer en Tuma •ogen toen de 10 achterstand in een 14 voorsprong om en vanaf lat ogenblik was de strijd gestre den. Gobol groeide in het Trappers- doel naar grote hoogte en speler/- coach Domm was verreweg de beste nan van het ijs. loewel HIJS en Tilburg Trappers elkaar nog een keer ontmoeten (in Tilburg) lijkt door de 37 winst Tilburg Trappers zo goed als zeker van de bekerwinst. Met de maxi male score uit 16 duels (32 punten) Ëi de doelcijfers 187-43 wordt de óglijst aangevoerd. HIJS volgt et vier punten achterstand en de doelcijfers 14566 op de tweede plaats. OELRENNEN Plngeon. de Franse coureur die ln 1967 de Ronde van HranJcrljk won en twee jaar later die van Spanje, heeft besloten zijn wie- llerloopbaan te beëindigen. Pingeon ■para zijn besluit toen kwam vast te I Baan dat hij geen deel zou uitmaken van de nieuwe equipe, die door Chris tian Lapeble wordt geleid. Kees van Zweeden, de langzamer hand vergrijsde Corbulocoach daar over: 'Natuurlijk hebben we geluk gehad dat dit met Hoeboer gebeur de. Maar toch toonde ze karakter door zo goed terug te komen en van deze omstandigheden te profi teren. Je weet het met mijn ploeg anders nooit. Die twee eerste sets gingen prachtig. Die wonnen we toch maar gemakkelijk met 156 en 157. Het wordt echter in deze competitie dan altijd nog moeilijk ook maar meteen de derde set te winnen. Dat het niet gebeurde kwam omdat de afspraken die we ln het begin gemaakt, hadden niet meer nagekomen werden'. 'De opdracht in deze wedstrijd was voor mijn jongens er enkele spelers uit te zoeken, die onze lastige serve slecht konden opvangen. Wie dat waren, nou zoek ze maar uit: een Kees Tinga, een Henry Scholten en een Hans Valkenburg. Dat werd in de derde set vol g ehouden. Toen ging die serve weer veel te lief. Het is logisch dat je tegenstander daar van profiteert. Want vergeet niet, dat daar aan de andere kant van het net een goede ploeg staat. Een Harry Veldhuis, en Hans Valken burg en een Wim Hoeboer kunnen er altijd nog wat van. Dat vindt je niet alleen bij Zaan '69 maar er zijn zo nog een paar ploegen. Ook al hebben we nu gewonnen, we zijn nog lang geen kampioen'. 'We hebben dit eigenlijk nog nooit zo meegemaakt', aldus nog steeds Van Zweeden. 'Het is eigenlijk voor het eerst, dat de competitie in de breedte zo sterk geworden is. Voor heen waren het meestal maar twee ploegen die de dienst uitmaakten. Nu moeten we altijd nog rekening houden met een Blokkeer, een VC Tilburg, en ook nog een Orawi. Dat betekent dat in feite de strijd nog volkomen open is'. Een mening die ook door Jaap Korsloot, de coach van de Zaanse ploeg, onderschreven wordt: 'Het is natuurlijk altijd jammer als je ver liest. Vooral als dit op deze manier gebeurt. Vanaf de derde set hadden we het spel volkomen in handen. De 915 en 615 setstanden in de derde en vierde set spreken voor zichzelf. Ook de 3—7 voorsprong in de vijf de set is aan geen twijfel onderhe vig. Men heeft kunnen zien dat de blessure van Hoeboer de inleiding voor de 158 winst van Corbulo was. Op zichzelf verdiend natuur lijk. Voor ons jammer. Aan de an- De ploeg van Corbulo op weg naar nieuwe winst. Voorop van links naar rechts Peter Kool (6), Wim Keyzer (3) en Jurrien Kooien (4), daar achter Fred van Westbroek. Frank van Overeem en Johnny Groen. AMSTERDAM De eredivi- sieploegen Orawi, VC Tilburg en de Rotterdam Comb, gaan met de drie Belgische ploeten een grenskompetitie organise ren. Van Belgische zijde ne men zeker deel Turnhout en Rebels Liers. De deelname van Brabo uit Antwerpen is vrijwel zeker. 'Met deze wed strijden willen we het tekort aan wedstrijden die we door de hudige kompetitie ten op zichte van vorig jaar minder spelen,, kompenseren', aldus Leen Hoogerwerf van Orawi. 'Voorlopig is besloten, dat de kompetiticresultaten van de Belgische en Nederlandse ploegen hierin meetellen dere kant moet van ons niet al te hoge verwachtingen hebben. Men vergelijkt ons nog steeds met het oude AMVJ. Maar dat kan niet, want de omstandigheden zijn ge woon heel anders. Er zijn andere jongere spelers bijgekomen. Die hebben tijd nodig om zich in te spelen. Bovendien stond in de AMVJ-ploeg nog altijd Geert Trom petter en een Thieu de Jager'. 'Verder moet men niet uit het oog verliezen, dat bijvoorbeeld Kees Tinga al twee jaar op lager niveau gespeeld heeft en dat de gehele ploeg vorig jaar in de eerste divisie speelde. Dat is natuurlijk veel ge makkelijker als de eredivisie. Het feit echter, dat we in de kopgrep zitten, duidt er natuurlijk wél op, dat het topnieau wat lager ligt dan in andere jaren'. Een mening die- ook onderschreven wordt door Harry Veldhuis, die ook in deze wedstrijd beslist niet zo briljant was als in andere jaren. De Zaandamse gymnastlek-leraar daarover: 'Logisch, we trainen maar twee keer in de week. De meeste andere ploegen oefenen drie keer per week. Daardoor heb je misschien minder spelvastheid. Het gevolg is natuurlijk weer, dat de nerveusitieit een rol mee gaat spe len. Neem bijvoorbeeld Henry Scholten. Die is normaal bij ons een van de goede stoppers. Ik had het trouwens zelf ook. Er waren momenten dat ik nu de bal miste, wat vroeger bepaald niet gebeurt zou zijn. Het drukt teveel op ons dat we de favorietenrol opgedrongen krijgen'. Frank van Overeem, de tweede Corbulo spelverdeler naast de weer zo goed na voren komende Jurrien Kooien: 'Iedereen praat nu alsof we nu al kampioen zijn. Zaterdag moeten we tegen Blokkeer. Goed die ploeg heeft dan al twee neder lagen geleden. Maar vergeet niet dat die spelers dan tegenover hun oude clubmakkers Johny Groen en Jurrien Kooien spelen. Dat maakt onze spelers natuurlijk nerveus, maar dat prikkelt die Blokkeer-spe- lers enorm. Wint Blokkeer die wed strijd, wel dan is de competitie weer volkomen open. Dan mag men zeggen dat het spel aan de top wat minder geworden is, maar door die verbreding neemt de spanning enorm toe. Dat zie je ook aan de publieke belangstelling. Zaan '69 heeft elke competitie-wedstrijd thuis een vol huist en dat geldt ook voor ons. De mensen zien nu elke week spannende wedstrijden. Vorig jaar had je in feite maar twee wedstrijden per jaar'. KOOS HAMER Ook ploegentijdrit van programma PARIJS (AFP) In de Ronde van Frankrijk 1975, de 62ste editie van de wielerrondrit, zullen geen tijds- vergoedingen (bonificaties) meer worden toegekend. Het was één van de mededelingen die de organisato ren in Parijs hebben gedaan. Ook de traditionele ploegentijdrit wordt van het programma afgevoerd. De Rondë van Frankrijk heeft een lengte van ongeveer 4000 kilometer en bestaat uit 22 etappes, een reeks die wordt, onderbroen door twee rustdagen. De start is op 26 juni in Charleroi (Belgi), de finish op 20 juli in Parijs, op de Champs Ely- sees. Er zijn vier individuele tijdrit ten, met een totale lengte van 94 kilometer, tegen 56.9 in 1974. De renners zullen vrijdag 11 juli de afstand tussen Clermont Ferrand en Nice per vliegtuig overbruggen. De etappes zijn als .volgt: Donderdag 26 Juni Proloog: Individuele tijdrit (6 km in Charleroi: Vrijdag 23 Juni, eerste etappe, eerste gedeelte Charleroi-Molen- heek (93 km), tweede gedeelte Molen- beek-Roubaix (107 km); zaterdag 28 ju- nl-bweede etappe, Roubalx-Amlens (120 km); Zondag 29 Juni - derde etappe. Amlena- VersaUles (171 km): Maandag 30 Juni - vierde etappe. Versailles- Le Mans- (218 km): dinsdag 1 juli- vijfde etappe. Le Mans-Merlin Vendee (260 km): Woensdag 2 juli - zesde etappe, tijdrit op circuit van Merlin Vendee (20 km): Donderdag 3 Juli zevende etappe. Merlin Vendee-Angouleme (245 km); Vrijdag 4 Juli- achtste etappe. Angoulerae- Bor deaux 136 km); Zaterdag 5 Juli- negende etappe, eerste gedeelte Langon-Fleurace (120 km), tweede gedeelte individuele tijdrit Fleurance-Auch (29 km): Zondag 6 Juli- rustdag: Maandag 7 Juli- tiende etappe. Auch-Pan (202 km) o a. Col Sou- lor; dinsdag 8 Juli- elfde etappe. Pau- Saint Lary-Soulan (154 km) o.a. Col du Tourmalet: Woensdag 9 Juli- twaalfde etappe. St. Lary Soulain- Albi (234 km); bl-Super Lloran (256 km); Vrijdag 11 donderdag 10 Juli- dertiende etappe, Al- jull- veertiende etappe, Aurillac- Puy de Dome (174 km Zaterdag 12 Juli- rust dag in Nice; Zondag 13 Juli- vijftiende etappe, Nice- Pra Loup (219 km o.a. Col la Colmine. Coullllole; Maandag 14 Juli- zestlende etappe, Serre Chevaller-Morzlne Avoriaz (260 km) o.a. Col Gallbler, La Madeleine. Aravls. ColombiereWoensdag 16 Juli- achttiende etappe. Morzine-cha- let. individuele tijdrit (39 km): Donder dag 17 Juli- negentiende etappe, Thonon les Ba ins- Chalon sur Saone (235 km» o.a. Col la Faucllle: Vrijdag 18 Juli- twintlgste etappe. Chalon (Pouiliy en Auxols) Melun (259 km); Zaterdag 19 Juli- eenentwintigste etappe Melun-Sen- 1 is (215 km); Zóndag 20 Juli- tweeënt wintigste etappe, Parijs-Parijs (criteri um) 150 km). Haarlem wil transfersom van Bordeaux Van onze speciale verslaggever HAARLEM Precies twintig minuten duurde zijn carrière bij Haarlem. Twintig minuten, die Niels-Christian Holmstroem drie jaar geleden na zijn transfer van FC Den Haag naar Haarlem in een oefenduel speelde. Een knieblessure maakte toen een einde aan zijn optreden en zou zo bleek later na onderzoek door een tweetal artsen ook een einde maken aan zijn toch wel succesvolle voetbalcarrière. Niels Holmstroem werd in Haar lem voor verder profvoetbal af gekeurd. Hij kreeg tevens het ad vies mee om noodt meer te voet ballen. Zou dat wel gebeuren, zo werd voorspeld, dan was de kans erg groot, dat er onherstelbaar letsel optrad. Niels Holmstroem en Haarlem trokken er hun con clusies uit. Node, want Haarlem dacht door de komst van de Deen in ruil voor de naar Den Haag vertrekkende Breg- man, het aanvalsprobleem te hebben opgelost. Holmstroem kreeg van Haarlem toestemming zijn contract verder thuis in De nemarken 'uit te dienen' en keerde terug naar Kopenhagen. Een jaar lang kwam Holmstroem inderdaéd niet meer in actie. Daarna meldde hij zich weer bij zijn oude club KB Kopenhagen. Aanvankelijk nog niet zo succes vol, maar dit seizoen kwam de 'Grote Vorm' terug. Niels-Chrls- tian Holmstroem schopte ln 22 wedstrijden 26 ballen in het doel, werd daarmee topscorer, voert daarmee ook vóór PSV'er Willy van der Kuylen de Euro pese schutterslijst aan (Van der Kuylen heeft 17 treffers uit 13 wedstrijden achter zijn naam staan) en ls en passant in zijn vaderland ook gekozen tot de voetballer van het jaar. Vorige week tenslotte kwam het nieuws, dat Holmstroem een contract voor twee jaar heeft getekend bij de Franse eerste divisieclub Bordeaux. Een transfer, die begrijpelijk bij het in degradatiegevaar verke rende Haarlem de nodige ver wondering heeft gewekt. Hans Arnoldy, de secretaris van de Haarlemmers: 'Wat nu gebeurt, is voor ons onbegrijpelijk. We waren al verwonderd dat hij het afgelopen seizoen in Denemar ken weer op dat niveau mee speelde. Zoals we ook alweer ver wonderd waren geweest, teen we hoorden, dat hij ondanks het negatieve advies toch weer was gaan voetballen. Het is voor ons daarom juist zo onbegrijpelijk, omdat de artsen bij het advies aan Holmstroem om nooit meer te spelen en bij het afkeuren van hem voor het voetbal beslist niet zo maar even te werk zijn gegaan. Dat kon trouwens ook niet in verband met de verzeke- ringsuiteringen'. Voor Haarlem betekende het af keuren van Holmstroem zowel sportief als financieel een te genvaller. 'Dat hij weer als ama teur voor KB Kopenhagen (de club die mede door Holmstroems inbreng in Denemarken opnieuw aan de top eindigde) speelde, was voor Haarlem verwonderlijk, maar verder zonder consequen ties', aldus Arnoldy. 'Nu hij ech ter heeft gemeend een nieuw profcontract te moeten tekenen, verandert dit de zaak duidelijk. Officieel is de transactie ln de vorm van een verkoop ons nog niet bekend, de formele bevesti ging hebben we nog niet, maar we zijn zeker van plan stappen te ondernemen om de ons toe komende transfersom of vergoe ding zoals dat tegenwoordig heet, te claimen. Haarlem heeft daar recht op'. Dat recht zou volgens Haarlem zijn neergelegd in artikel 26 van de reglementen van het betaalde voetbal. Haarlem wil hiervoor de KNVB inschakelen. Een verzoek, gericht aan de Deense bond, is inmiddels verlopen. 'WIJ kun nen', zegt secretaris Erik Hyldstrup namens de Deense bond, 'Haarlem niet steunen ln zijn actie tegen Holmstroem. We hebben de papieren van Holm stroem gecontroleerd en hij heeft geen enkele verbintenis meer met deze ploeg'. Haarlem daarentegen gaat er vanuit, dat een speler die weer als amateur wordt vrijgegeven, bij het tekenen van een nieuw contract wel degelijk te maken heeft met zijn vroegere werkge ver. Hans Arnoldy: 'Het ls daar bij beslist niet zo. dat we van Holmstroem of de vereniging Bordeaux een bedrag willen ont vangen dat in overeenstemming is met zijn kwaliteit als topsco- rere van Europa. Zou je daarvan uitgaan, dan moeten er inder daad verschrikkelijk grote be dragen op tafel komen. We wil len het geheel gewoon zo eerlijk mogelijk spelen en zoeken op deze basis dan ook een oplos sing'. Voorlopig wacht Haarlem op het oordeel en eventuele stappen van de KNVB. Daarna zal met Bordeaux moeten worden ge sproken. Arnoldy: 'Maar los van deze financiële problematiek: het blijft natuurlijk een uiterst vreemde zaak, dat een man toch weer zo goed is gaan voetballen, terwijl hij volgens de hem af keurende artsen in Nederland de kans op invaliditeit Mep'. AMSTERDAM Frans Spits heeft definitief een streep onder zijn hockeycarriere gezet. Spits, die eni ge tijd geleden al afscheid nam als international in de wedstrijd tegen België, zal begin 1975 naar Londen worden overgeplaatst, waardoor hij ook zijn hockeyactlviteiten bij Am sterdam moet beëindigen. Tegen Groninger Studenten speelde hij anderhalve week geleden zijn laat ste wedstrijd. DEVENTER De afdeling Gelder land (G.V.B.) van de KNVB heeft twee voetballers bijzonder zwaar- gestraft. P. Rimissa van de voetbal vereniging Aerdt uit het gelijkna mige plaatsje werd voor levenslang geschorst omdat hij in de wedstrijd DCS 4 tegen Aerdt 3 de scheids rechter met een karateslag knock out had geslagen. Voor tien jaar van de voetbalter reinen verbannen werd J. Vossel- man van Enst uit Enst. Hij had in de wedstrijd Enst 3 tegen V. L. 2 de scheidsrechter geslagen en getrapt. (ADVERTENTIE) 'n Vrolijk kerstfeest in ^echt leer van van Haren Heerlijke jucht- lederen jongens- loafer met fijne antislip zool. In zwart of bruin - juchtleder 00 27-30 'SP&JK- best, dit 35 meerkleurige 7C. bandschoentje in *c~*q M7c groen-geel-rood 36-39 39,75 nappa|eder 27-30 ^75 31-35 45,75 37,75 39,75 Herenmaten 44,75 Voor de allerkleinsten! Dit leuke band- schoentje. In zwart lakleder of rood leder 18-19 20-21 23,75 22-23 24,75 24-26 26.75 Staat en zit als gegoten dit heerlijke schoentje met extra zachte voering. In zwart nappaleder of Charmante lak- zwart lakleder leder of nappa- •v-v-vc leder pump voor 5/ feestelijke dagen gg75 Prachtige mode schoen met moderne zoo!. In zwart nappa- ieder of zwart lakleder^»^ 75 Vlotte heren- molière met perforatiemotief in neus. In zwart nappa of bruin uitpoetsleder Fijne loafer met uitstekende pasvorm. In zwart of beige leder

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 11