Gespannen sfeer Katwijkse KOLOM Graven en Gravinnen Hervormde Gemeente Noordwijk in zorgen Kort geding naam kruisvereniging Belastingverhoging in gemeente Voorhout Door Niekjan van Kesteren W UI UCl I ItCl UCg 1 a V Cl I STKSE AMSTERDAM - In de Nieuwmarktbuurt hing ook gist Bestuur Vluchthaven Centrumplan binnenkort in gemeenteraad CCP Hillegom voor belastingverhoging Kreatieve cursus bij Harlekino Leidse politie organiseert prestatieloop Marktberichten Grond voor nieuwe Spar-vestiging Celstraf voor Egyptische kok Ondanks financiële meevaller: Kruispunt Janvossensteeg- 0. Vest tijdelijk afgesloten Meer groen langs de Langegracht Jongen aangereden Verdere uitbreiding Endegeest-paviljoen Steffens aanvaardt zijn benoeming Visserijberichten TROUW/KWARTET ZATERDAG 14 DECEMBER 1974 STAD EN REGIO L4 \1' 11*/| Jljl I) I* lij - (V l'ïl V* ('11 AMSTERDAM af,in Nieuwmarkt Grote behoefte aan premiewoningen RIJNSBURG De Rijnsburgse raadsleden hielden zich geruime tijd bezig met de hinderwet. Er werden nogal wat opmerkingen ge maakt over o.a. een omwalling rond de olietanks op de kwekerijen, het ketelhuis 40 meter van het woonhuis en van steen opgetrokken en een pijp van 8 meter lang of meer. Voor de kwekers betekent dit grote financiële consequenties. Het ziet ernaar uit, dat het Cen trumplan. binnenkort weer het on derwerp van publieke behandeling zal zijn. De gemeenteraad wordt volgende maand eerst binnenska mers geïnformeerd over de stand van zaken rond het plan en krijgt vervolgens in zijn vergadering van februari de gelegenheid te bepalen hoe het centrum van Katwijk Zee er in de toekomst uit zal zien. De raad zal kunnen kiezen uit vier plannen. Op tafel komen namelijk het oude en het nieuwe plan van OD 205. de schets van het bureau Geoproject én een ontwerp van het bureau Openbare Werken in Kat wijk. Dat laatste element is een verras sing. We heben van het voorjaar namelijk afscheid genomen van de verwikkelingen rond het Centrum plan in de veronderstelling dat er gewerkt zou gaan worden aan twee plannen. Aan een daarvan door OD 205 en aan de ander door Geo project. Beide bureaus zouden moeten proberen een plan te ma ken dat beter in Katwijk zou pas sen dan het oorspronkelijke ont werp van OD. dat door de raad verworpen was omdat het te groots was opgezet. B. en- W. heben echter, nadat de resultaten van de twee bureaus binnen waren. Openbare Werken gevraagd deze plannen eens te in terpreteren en op die manier tot een eigen ontwerp te komen. Men wilde voorkomen dat de tegenstel ling die in de vorige raad zo na drukkelijk een voortdurend be stond, (twaalf raadsleden voor het plan van OD en dertien leden te gen dat plan) in de nieuwe raad op de een of andere manier wederom gestalte zou krijgen. In dat licht bezien is het niet onhandig om een basis te scheppen waarop de ver schillende partijen zich zonder in het oog lopend gezichtsverlies zou den kunnen vinden. Vooral ook omdat het plan van OW elementen in zich heeft van de andere ont werpen. Het plan van OW handhaaft bij voorbeeld in navolging van Geo project een stuk van de bestaande bebouwing langs de Voorstraat, het projecteert een grote parkeerplaats, eveneens et als Geoproject, achter de Emmastraat. OW wijkt af van Geoproject waar deze dienst het centrale plein handhaaft. Dat plein, dat altijd kenmerkend is geweest voor de schetsen van OD 205. is door Geoproject niet in zijn plan verwerkt. Dit bureau heeft een ont werp gemaakt, dat nogal knus oogt. Er zitten veel kleine, kronkelige straatjes in en in plaats van een groot plein zijn er verschillende kleine pleintjes in het ontwerp op genomen. W andbebouwing Het plan van Openbare Werken, dat net als OD uitgaat van een brede wandbebouwing, wordt verder gekenmerkt door een grote mate van flexibiliteit. Er kan nog wel wat aan verknutseld worden, dit in tegenstelling tot de plannen van Geo en OD. die beide zo zijn opge zet dat er moeilijk mee geïmprovi seerd kan worden. Men hecht nogal aan die flexibiliteit, omdat men wel voorziet dat het best eens zou kun nen zijn dat waar nu nog winkels geprojecteerd zijn in werkelijkheid woonruimte geschapen zal moeten worden. Dit in verband met het feit dat men zich wat de aantal winkels betreft gebaseerd heeft op een CIMK-rapport van een paar jaar geleden. De kans. is groot dat de gegevens van dit rapport niet meer opgaan. Mede om deze reden, maar ook wel omdat men nogal geporteerd is voor een duidelijk plein, schijnt de voorkeur van B. en W. uit te gaan naar het plan van Openbare Wer ken. Het plan is ook om een andere reden handzaam. De breedte van de Badstraat, in het verleden ook een moeilijk punt bij de beraadslagin gen. is zo variabel gehouden, dat halverwege deze straat een plein gecreëerd zou kunnen worden. Het lijkt duidelijk dat het gemeen tebestuur gekozen heeft voor een andere aanpak dan in het verleden. Men is blijkbaar afgestapt van de starre benadering, die voorheen kenmerkend was voor het beleid in deze kwestie. Daarvoor in de plaats is een aanpak gekomen die erop gericht lijkt te zijn de voorwaarden te scheppen voor een soepele, veel mogelijkheden biedende discussie. Optimisme Dat kan een doeltreffende politiek zijn, omdat zij een versterkende invloed heeft op de sfeer van 'er moet nu toch eindelijk wel eens wat constructiefs gaan gebeuren met dat Centrumplan', die er naar te verwachten valt in de raad wel zal heersen. Als men inderdaad tot overeen stemming komt zou het mogelijk Volgens T. Kralt (ARP) is milieu erg belangrijk, maar als men door de hoge kosten geen kweker meer overhoudt, heeft men er ook weinig aan. Locoburgemeester H. de Mooy stelde voor het nog eens met des kundigen te bespreken, wat binnen korte termijn zou moeten gebeuren. Het zal dan weer in de raad wor den gebracht. Tennisbanen Alle frakties waren blij met de grondverkoop voor de 29 premiewo ningen. De veertig aanvragen voor de 29 huizen demonstreren wel de grote behoefte hieraan. B. en W. beloofden zo serieus mogelijk de verdeling te beijken. De bouwprijs is nog niet bekend. Een krediet van 120.000 voor de tennisvereiging had aller instem ming. De werklust van het vereni gingsbestuur werd geprezen. Er ko men vier banen ter beschikking. Op dit moment is er al een ledenstop. Verschillende frakties vroegen om aandacht voor de ijsclub. Momen teel zien B. en W. nog geen oplos sing. De IJsclub telt 2500 leden. Een opmerkelijk agendapunt was HILLEGOM WD'er Van Dalen stelde tijdens de raadsvergadering voor 100.000 beschikbaar te stel len voor een versnelde uitvoering van de Hillinenweg, de verkeersa der van de groeiende wijk Elsbroek. De aanleg is nodig om een dreigen de isolatie tussen twee apart groei ende wijken Meer Dorp en Elsy broek te doorbreken. Ook wilde hij 100.000 beschikbaar stellen voor de woningbouw. Dat geld zou ge bruikt moeten worden voor renova tie. Ir. J. Wotte hield de algemene be schouwing namens de PPR/D'66/PvdA en betreurde even als de twee andere frakties het late indienen der begroting. De frakties maken zich zorgen rond het uit breidingsplan Elsbroek-zuid 1. waarvoor kapitale bedragen werden besteed aan de voorbereiding, waarvan het resultaat is dat op nieuw an worden begonnen. Hij drong aan op voortvarendheid inza ke realisering van het transport centrum. De totale begroting is met 24 pet. toegenomen en de CCP vond het juist dat de financiële moeilijkhe den voor een deel worden opgevan gen door het verhogen van belas tingen en tarieven. De CCP is ver heugd over de scholenbouw in 1975. LISSE Aan de eerste cursus van het Creatief Centrum 'Harlekino' werd met enthousiasme deelgeno men. Dit is aanleiding om met een tweede cursus door te gan, die op 6 januari begint en waarvoor nog enkele plaatsen open zijn. Het rooster van de tweede cursus luidt: maandagavond 20 tot 22.30 uur pot tenbakken/boetseren vanaf 16 jaar; dinsdag 13.45-15.45 uur Kreatief werken volwassenen: 16-17.30 uur idem voor jeugd vanaf 8 jaar: woensdag 14-15.30 idem Jeugd tot 8 jaar: 20.30-22.30 pottenbakken/- boetseren vanaf 16 jaar; donderdag 9.30-11.30 kreatief werken voor vol wassenen; 16-17.30 Pottenbakken/- boetseren v.a. 8 jaar; 20.30-22.30 kreatief werken v.a. 6 jaar. Men kan zich nog opgeven bij Trudy van der Eerden, Zwanen- dreef 22 (telef. 02521-15575) of Ria Hulsman. Jos. Israelstraat 25 (22521-14847). LEIDEN Op zaterdag 21 decem ber organiseert de Leidse Politie Sportvereniging een prestatieloop in de omgeving van de Leidse Hout. Er kunnen afstanden worden gelo pen van 3% km (voor de jeugd), 5 of 10 km. De start is om 11.00 uur op de sintelbaan van het sportpark 'De Leidse Hout'. Deelnemers kun nen zich laten inschrijven vanaf 10.00 uur aan de kassa's op het sportpark. Inlichtingen kunnen worden verkregen bij J. Westbroek, tel. 071-64340. LEIDEN 13 december groente- en fruitveiling: appelen 81-110. peren 40-64, andijvie 77-125, kroten 14-15. gekookt 70. boerenkool 68-71, groene kool 27. nero 70- 77. stoofsla 45. spruiten A 70-74. B 58-62, C 39-44. uien 15-19, witlof 180-190, knol selderij 43-47, sla zwaar 16-24. bleekselde rij 30. peterselie 30, selderij 45-47. KATWIJK AAN DEN RIJN Groentevei ling 13 december aanvoer 126 ton was- peen. Prijzen AI 500-770. II 260-710. I 710-1150. II 360-590. Cl 830, II 530-610, bloemkool 8 per bak I 111. 10 per bak I 100, 12 pr bak 5052. II 37. boerenkool 70- 73. groene kool 22, bleekselderij 23-24. prei 29-55. radijs 48. spitskool 109. uien 380-640. LEIDERDORP Vandaag krijgen de dames van de zebra-oversteek- dienst van het gemeentebestuur en Veilig Verkeer een attentie aange boden uit dank voor de dit jaar verleende diensten. zijn dat men in september met de bouw zou kunnen beginnen. Dat klinkt haast ongelooflijk, na zoveel jaren van eindeloos getob. Wie daar nu al aan durft te denken verdient dan ook nog wel het pre- dicaat optimist. de herbegraving van de graven en gravinnen van het Hollandse Huis. De heer W. Bouwman stelde voor 57.500 te voteren, wat zeer in de smaak viel van de overige raadsle den. CRM stelt 20.000 ter be schikking. In Frederiksoord komt een nieuwe openbare kleuterschool, die eerst de beschikking krijgt over noodloka- len. De werkgroep Frederiksoord heeft wat dit betreft goed werk verricht. Over de nodige ruimte wordt overleg gepleegd met de in- spectrice van het kleuteronderwijs. TER AAR De raad van Ter Aar besloot dat de heer B. A. C. Zaal te Woerden gedeeltelijk zal worden tegemoet gekomen t.a.v. het verle nen van een bouwvergunning. De kassen op het perceel aan de Para dij sweg mogen worden hersteld (niet uitbreiden). Voor de schuur wordt geen bouwvergunning ver leend. Er zal geen sloop plaatsvin den in afwachting van het aflopen van de beroepstermijn. Het Mauritshuis in Langeraar zal worden gesloopt. De heer Paalman vroeg naar aan leiding van het agendapunt over de grondverkoop aan de nieuwe Spar- vestiging of er met 'de midden stand' van Ter Aar contact was geweest. De burgemeester verwees naar de negatieve reacties op een enquête onder de winkeliers van Ter Aar van 21 mei 1973, waarop het raadslid v. d. Vliet even later wist te vertellen, dat er iemand op 13 juni had gereageerd en zelfs zijn verbouwingsplannen had uitgesteld. Van een tweede gegadigde werd tijdens de raad melding gemaakt. Met 9 stemmen voor en 4 tegen werd besloten de grond voor de nieuwe Spar-vestiging te verkopen. De reconstructie van het Volhol- plein als gevolg van dit besluit kreeg de instemming van de raad. Het bestemmingsplan Langeraar werd aanvaard. De heer Boxce (VVD) sprak zich uit tegen open baarheid van de commissieverga deringen, maar verlangde wel de notulen, hetgeen de voorzitter toe zegde. Raadslid Hij dra pleitte nu al voor een georganiseerde kerstboomver branding om excessen te voorko men. AMSTERDAM Het bestuur van het tehuis voor moeilijk opvoedbare jongens De Vlucthaven in Amster dam heeft bij B. en W. zijn ontslag ingediend. De bestuursleden zien geen taak meer naast de beleids groep die het gemeentebestuur wil instellen om een eind te maken aan de moeilijkheden in het tehuis. De groep moet op korte termijn een beleidsplan opstellen en het gemeentebestuur adviseren. B. en W. zullen zich nader beraden op verder te nemen maatregelen, aldus een mededeling van de gemeente. AMSTERDAM De rechtbank heeft donderdag de 30-jarige Egenp- tische hulpkok Badie I. conform de eis veroordeeld tot zeven maanden gevanisstraf waarvan twee maan den voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar. Badie had op 7 augustus van dit jaar in een wo ning aan de Derde Oosterparkstraat in Amsterdam de uit Guyana geko men Charles Bholasingh met een mes in de keel gestoken. De Zuida merikaan liep hierbij een niet ge vaarlijke wond op. Toen de gealar meerde politie kwam dreigde Badie zichzelf dood te steken. Na lang praten en na een schot te hebben gelost, konden de politiemrnsen de Egenptenaar overmeesteren. De moeilijkheden met hem waren nog niet achter de rug. korfc-nacutis-m t-3c-3*e/:Io. k ort-nifïu vs-u i t-3 e-re/fio kort-ninui'K-nit-r) Q-m/fio kor t-ïi iouws-m t-flo-oce^io >or h-rdov vm-Ti i t-do-Tofrio AMSTERDAM In de Nieuwmarktbuurt hing ook gisteren een gespannen sfeer. De sloopwerkzaamheden, waarmee donderdag ge start was, maar die door acties van demonstranten gestaakt moes ten worden, lagen ook gisteren stil. De politie verscheen niet op het toneel. Terwijl loco-burgemeester Verhey op het stadhuis zich met andere leden van het college in het geheim beraadde over de volgende stappen tegen de actievoerders, werd op de hoek van de Dijkstraat en de Nieuwmarkt hard gewerkt aan het bewoonbaar maken van het pand, dat een dag eerder onder de sloop hamers had moeten vallen. Het ac tiecomité wil dat er zo spoedig mo gelijk weer bewoners in het pand trekken. Voor opnieuw aan de sloop kan worden begonnen, zou de ge meente volgens de actievoerders eerst weer een tijdvergende uitzet tingsprocedure moeten aanspannen. Intussen heeft het tactisch terug trekken van de politiemacht op verzoek van het gemeentebestuur, een frustrerende uitwerking gehad op de betrokken agenten. De politie heeft gemerkt, dat stopzetten van het politieoptreden bij een deel van het publiek is uitgelegd als een vorm van lafheid. 'We stonden voor aap', zei een kwade agent. 'We moesten lijdzaam toelaten, dat we met dakpannen werden bekogeld. In feite waren het aanslagen op ons leven; waar blijven we als handhavers van de wet, als we van hogerhand de opdracht krijgen ons bij dit onrecht neer te leggen.' Zoals bekend waren B. en W. van Amsterdam donderdag van mening dat het risico van een complete veldslag niet mocht worden geno men. Om de gemoederen tot rust te laten komen en niet het gevaar te lopen dat er slachtoffers zouden vallen, liet men de politie, die te paard, gemotoriseerd en te voet in groten getale aanwezig was, maar desondanks de slopers niet de nodi ge bescherming kon geven, plotse ling inrukken. Plan uitgelekt Het actiecomité Nieuwmarkt be raamde gistermorgen een plan om omstreeks drie uur in de middag als demonstratief protest vóór de woning van wethouder Han Lam- mers (publieke werken en stads- onwtikkeling) aan de Leidsegracht een of meerdere vrachtwagens een lading afval en puin op straat te laten storten. Het plan lekte bij de voorbereiding uit en het gevolg was, dat de politie nog voordat het kon worden uitgevoerd, het stuk van de Leidsegracht tussen Heren en Keizersgracht met politieauto's voor alle verkeer kon afzetten. (ADVERTENTIE) NOORDWIJK De Hervormde Gemeente van Noordwijk dreigt in ernstige financiële moeilijkheden te geraken. In 1973 waren de inkom sten nog toereikend om de uitgaven te betalen, misschien lukt het ook dit jaar nog, maar de begroting voor 1975 vertoont een tekort van 27.500 waarvoor de kerkvoogdij geen ddekkingsmogelijkheden ziet. Op een gemeentevergadering in 'De Rank' zette de kerkvoogdij bij monde van de heren Benschop en De Geus de situatie uiteen. Een groot deel van de mensen, die als lidmaat van de Hervormde Ge meente te boek staan, draagt niet of onvoldoende bij in de financiële lasten. Zelfs het bedrag van tien gulden per jaar dat aan de Genera le Kas moet worden afgedragen, voldoet men niet. De Hervormde Gemeente van Noordwijk telt ca. 3000 lidmaten, waarvan 700 op de dr. mr. Willem van den Berghstichting. Van de VOORHOUT Tijdens de begro tingsbehandeling deelde burge meester Stolwijk aan de raad mee dat het tekort van 48 000 kon worden teruggebracht tot 7500 omdat een meevaller kon worden geïncasseerd van f44.700 door een hogere rijksuitkering. Ondanks dat gaat de verhoging van de straatbe lasting, personele belasting, riool belasting en het reinigingsrecht toch door. Wat betreft de rioolbe lasting stemden Gemeentebelangen en VVD tegen. G.B. was ook tegen de personele belasting-verhoging. De heer Warmenhoven vroeg tij dens de algemene beschouwingen vooral aandacht voor de bejaarden zorg, de Nagelbrug, de Boekhorst laan en de controle op watervergif tiging. Mevrouw Wijling (PPR- PvdA) verwonderde zich erover dat het gemeentebestuur afzag van de bouw en exploitatie van een zwem bad en van de voorbereiding van een sporthal. De CCP wees op een eventuele verbetering van het Columbiabad door verwarming aan te brengen. De CCP voelt voor een verhoging van de hondenbelasting van 35 tot 50. De VVD vond het niet onverstandig als het zwembad van het verlanglijstje werd afgevoerd. Ze wil druk uitoefenen op het be stuur van de Stichting Bejaarden centrum om op korte termijn met plannen te komen. Uit de beantwoording van B. en W. bleek dat een intergemeentelijke samenwerking niet van de baan is. Wat betreft de bejaardenzorg zijn er veel plannen, maar het college wil op geen enkel punt vooruitlo pen. In het voorjaar 1975 wordt een onderzoek naar borstkanker gehou den bij vrouwen van 35 en ouder. Wat betreft de Boekhorstlaan wer den raad en B. en W. het niet eens. Dit punt werd afgevoerd tot een volgende vergadering. De begroting werd goedgekeurd. resterende 2350 zijn er 950, die financieel bijdragen. De overige 1400 doen niet mee, terwijl men wel voor het dopen van kinderen, trouw- en begrafenisdiensten als hervormd te boek wil blijven staan. De vrijwillige bijdragen vormen de voornaamste bron van inkomsten. In 1973 kwam als zodanig ruim 179.000 binnen, dit jaar rekent de kerkvoogdij op 197.000 maar dit bedrag is nog lang niet binnen en voor 1975 moeten de vrijwillige bij dragen ruim 244.000 opleveren, maar volgens de kerkvoogdij zal dit geen haalbaar bedrag zijn. Mocht men in gebreke blijven, dan zal de Hervormde Gemeente in de naaste toekomst, hoe ongaarne ook, het aantal predikanten tot twee moeten terug brengen, zo deelden de teleurgestelde kerkvoogden me de. Dr. J. G. B. Jansen bevestigde een en ander en deelde mee, dat de predikanten begrip voor de moei lijkheden van de kerkvoogdij kon den opbrengen. De mededeling van de kerkvoogdij maakte wel wat los en staande de vergadering boden zich vrijwilligers aan om voor het incasseren van de bijdragen op pad te gaan. De plaatselijke afdeling van de Ge- ref. Bond, die als Ichthus-wijk deel uitmaakt van de Hervormde Ge meente, bleek reeds een verhoging van haar bijdrage te hebben toege zegd. Wat de Grote Kerk betreft, denkt men na voltooiing van de restaura tie over te gaan tot stichting van een exploitatie-fonds. Verwacht wordt dat ook uit bepaalde culture le functies van het kerkgebouw in komsten komen. Een bijzonder woord van dank bracht president-kerkvoogd Ben schop aan de dames van de Federa tie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening, die een aktie op touw hadden gezet voor nieuwe stoelen in de kerk. Deze aktie had meer dan 30.000 opgebracht. LEIDEN Vanaf maandag 16 de cember wordt het kruispunt Oude Vest-Vollersgracht-Janvossensteeg voor alle verkeer afgesloten. Deze maatregel is nodig in verband met de vernieuwing van de gas- en waterleiding door de firma Hanab. De werkzaamheden zullen naar schatting vier dagen in beslag ne men. Met het oog op de afsluiting van ALPHEN De Alphense kruisvereniging zal per advertentie in de kranten van 2 januari, benevens in de gemeentelijke folder in de toekomst bekend maken, dat genoemde vereniging een samen voeging is van het Groene Kruis en Wit Gele Kruis. Ook in het drukwerk zal daarvan melding worden gemaakt. Dit is het resultaat van het kort geding dat vrijdag voor de vice- president van de Haagse rechtbank R. Philipsen werd gevoerd op ver zoek van de Prot. Chr. Oranje- Groene Kruis. Dit acht zich namelijk door de naamgeving geschaad, als gevolg van naamsverwarring. Mr. J. Duyn- stee, die namens eiseres optrad, had begrip voor het streven naar fusie zoals die algemeen zich laat gelden, doch vreesde, dat mede als gevolg van naamsverwarring, ook financieel nadeel zal ontstaan door ledenverlies. Juist omdat gesproken wordt over 'de' Alphense kruisvere niging, zal gemakkelijker verwar ring ontstaan. Een vergelijk met b.v. de Alphense middenstandsvere niging gaat niet op, omdat al thans bij de oprichting en kenne lijk nog geen middenstandsvereni- gïng was. Mr. J. in 't Veen optre dend voor gedaagde, constateerde dat de naam niet luidt 'de' Alphen se kruisvereniging, hetgeen verwar ring al beperkt. Bovendien lijken de namen van betrokken vereni gingen in het geheel niet op elkaar. Er zijn 19 verenigingen, waarvan de naam met 'Alphens' begint en pl. ontkende dat verwarring ont staat. Eindelijk deed mr. Duynstee de suggestie in alle publicaties gedu rende vijf jaar de toevoeging op te nemen, waarin opgenomen enz. Na enig overleg, gaven partijen te ken nen met genoemde suggestie ac- coord te kunnen gaan. het kruispunt bij de Janvossensteeg wordt ook de Janvossensteeg voor een deel afgesloten en wel het ge deelte tussen Clarensteeg en Oude Vest. Het doorgaande verkeer uit de richting Van der Werfstraat moet daarom tijdelijk via de Clarensteeg naar de Lange Mare rijden. Be stemmingsverkeer van de Lange Mare naar en langs de Oude Vest is tot de Janvossensteeg mogelijk maar het verkeer dient er wel reke ning mee te houden dat men alleen langs dezelfde weg terug kan. Kwekers Lisserbroek tegen verhoging contributie LISSERBROEK In het dorpshuls 'De Meerkoet' vergaderden de bol- lenkwekers uiit Lisserbroek. De be groting 1975 voor de algemene ver gadering kwam aan de orde, waar bij de leden zich met vrijwel alge mene stemmen tegen een verho ging van de contributie verklaar den. Naar de,landelijke vergadering zul len worden afgevaardigd J. Th. Straathof en H. Tulen. Voor het hoofdbestuur werden door de afde ling Lisserbroek L. J. C. Kaiteijn Jzn. en ir. H. Dankert kandidaat gesteld. Het financiële verslag van pen ningmeester P. Wessels meldde een klein voordelig saldo van 27,64. Het bezit van de vereniging be draagt nog 1447,42. J. P. van der Lely werd met algemene stemmen als secretaris herbenoemd. Een uit voerige discussie werd gehouden over het struktuuronderzoek. waar over binnenkort een rapport met conclusies is te verwachten. In Lis- sérbroek zijn de meningen inzake de te volgen gedragslijn wat teelt en handel betreft, enigszins ver deeld. exclusieve D,s$rSs«J> meubelen bij INTERIEURVERZORGING VERDUYN RIJNSBURG Rapenburg 1 b, tel. (01718) - 21955 LEIDEN Op het nu nog braak liggende terreintje aan de Lange gracht nabij het zogenaamde Huig parkje zal een voorlopige groen voorziening worden aangebracht in afwachting van eert definitieve be stemming van dit terreintje. De kosten hiervoor worden geraamd op 18.900. LEIDEN Donderdagochtend ver leende op het kruispunt Mozart- straat-Debussystraat een automobi list die uit de Debussystraat kwam geen vrije doorgang aan een brom fietser, die in de Mozartstraat reed in de richting van de Verdistraat. De 17-jarige jongen, die met z'n brommer op een voorrangsweg reed remde, raakte, toen hij de auto probeerde te ontwijken, in een slip en botste tegen de auto aan. Hij liep daarbij een lichte hersenschud ding op en moest naar het AZL worden overgebracht. LEIDEN De gemeente heeft toestemming gegeven de tweede fa se in uitvoering te nemen van het plan voor de verbouwing en uit breiding van het paviljoen heren E van het psychiatrisch ziekenhuis 'Endegeest'. De uitvoering van de bouwkundige werken is gegund aan de BV. aannemingsmaatschappij 'Ercica'. LEIDEN Dr. G. A. Steffens, rec tor van de Thomas a Kempisscho- lengemeenschap in Zwolle, die on langs werd benoemd tot rector van Louise de Coligny-scholengemeen- schap, heeft zijn benoeming aan vaard. Hij zal als rector in dienst treden met ingang van 1 april vol gend jaar. Aan deze benoeming zijn nogal wat problemen voorafgegaan omdat de meerderheid van de ouders en de leraren van de L. de C. scholenge meenschap de voorkeur gaf aan de andere kandidaat voor het recto raat, de heer C. C. Akkerman, die al enige tijd het rectorschap waar nam. Het college van B. en W. koos echter voor dr. Steffens omdat het meent, dat deze over meer onder wijskundige kwaliteiten beschikt. AANVOER IJMUIDEN, 13 dec. 830 kg tong, 19 kisten tarbot en griet. 315 kisten kabel jauw. 575 kisten koolvis, 209 kisten schel vis, 276 kisten wijting, 146 kisten schol. 62 kisten schar, 10 kisten makreel. 114 kisten diversen. Prijzen per kg: tarbot 14.48-14.08. gr. tong 12.39-11.92, grm. tong 14.12-13.60. kim tong 14.04-13.20. tong I 12.90-12.25, II 12.10-11.30. Per 40 kg.: tarbot 395-248. griet 216-180, heek I 200, heek II 212. bot 28-23. poon 71-43. haai 51-31. schelvis I 114-100. II 86- 84, III 104-75. IV 82-58, wijting III 78-50, IV 70-48, gr heek 222 m heek 218. schar 110-55. tongschar 181-156, ham 260. kl lom 66. koolvis 1 65. II 70-69 III 78-68. IV 54-51, schol I 100-88, II '110-88, III 108-100, IV 102-86, gr leng 73. kl leng 77, makreel II 58-27.20, kabeljauw I 133-104, II 190-104. III 134-96, IV 132-100, V 128-54, Bewvnmlngem KW 85 33.500, KW I 167 4.700, 214: 3000, 226 2.500, SCH 173 2.300 256 2.700. KW IV 1.300, KW I 137 4.800! KW I 185 4,700, WR 45 2.700. IJM 20 19.500. 154 4.00, VL 110 30.600. Spanvls- sers. UK 78 en 295 18.000, VD 19 en 73 1900. VD 24 en 89 1600. VD 54 en 77 600, IJM 207 en 209 2400 gulden. VALKENBURG Raadsagenda 11 dec.: Liquidatieplan voor het Ge west Leiden; Verhoging vergoediiv gen t.b.v. leden Vrijwillige Bramf. weer; Behandeling subsidie-aanvra gen; Behandeling gemeentebegro ting 1975. Er is ook op 19 december raadsvergadering. Agenda: Voortge zette behandeling gemeentebegro ting 1975. TER AAR In verband met het) verdwijnen van een speelgelegen- heid t.b.v. de bouw van 17 bejaar-; denwoningen in Aardam-West. had' het gemeentebestuur van Ter Aai belangstellenden opgeroepen voor! een hoorzitting, die in het gemeen-, tehuis werd gehouden. Van het ge meentebestuur was de heer W Paalman aanwezig. Burgemeester Van de Poel, wethouder Uyttewaal en het raadslid mevrouw Van de Werfhorst waren verhinderd door een vergadering van het Interge-j meentelij k Overlegorgaan. De meeste aanwezigen zagen 'de bak'i liever verdwijnen. Er werd voorkeur gegeven aan een aantal speelgele- genheden in de omgeving van Mijsstraat, Stouthandelsplein, Leeu werikspad en Vosholstraat. Een no ta over de definitieve situering van! speelgelegenheden in de gehele ge] meente Ter Aar is in de maak. KATWIJK Het tweede tiental van de Katwijkse damclub K.D.C. had Lisse I op bezoek. De bezoeken wisten deze wedstrijd te winnen] met 812. KOUDEKERK Zaterdagmiddag 14 december om half drie zal het kindercircus Capriole optreden in de grote zaal. Evenals vorig jaar organiseert de Ridderhofkring op Kerstavond, 2( december om half acht een Kerst- samenzang-bijeenkomst in de grote zaal van de Ridderhof. Medewer king wordt verleend door het Kou- dekerkse koor 'Soli Deo Gloria'. In januari organiseert de Ridder hofkring weer een tweetal Potten bak-cursussen. De duur is ongeveer vier maanden. De cursussen worden gehouden in de Ridderhof op woensdagochtend en donderdaga vond. Inlichtingen bij mevrouw Kroes, Dr. Vlaanderenlaan 30, tel, 2694. KATWIJK Zaterdagavond 14 de cember van 7 tot 7.45 uur wordt er weer gezongen uit het Liedboeg voor de Kerken o.l.v. drs. L. Haas noot, muziekleraar te Katwijk aan Zee. Iedereen is welkom in de Ont- moetingskerk aan de Nieuwe Duin weg. VOORSCHOTEN Raadsagenda 20 december: onderwijsvergoedinj gen, Voorstel tot benoeming van bestuursleden Stichting Prinsenhof Voorstel tot verkoop van bouwter] rein, gelegen in 'Adegeest'; Verkool en bouwrijpmaken van grond in d3 Hooghkamer. NOORDWIJK Woensdag 18 de cember 8 uur en donderdag 19 de cember 2 uur en half negen kom de raad- bijeen. Agenda: Vaststel ling gemeentebegroting en bedrijfs begrotingen 1975; Bedragen per leerling voor het openbaar en bij zonder lager onderwijs voor 1975. NOORDWIJK Raadsagenda dinsdag 17 december: Benoeming vaste gemeente-arts per 1 januari; Machtiging verhuur 38 woningwet woningen in Duinpark: Beëindiging pacht perceel teelland aan d« Beeklaan en bestemming van dal perceel voor volkstuinen; Verlich] tingsplan 'Weteringpad'; Verhoging aardgasprijzen per 1 januari; Prin- cipe-besluit omtrent aankoop wo ning in Vreewijk; Principe-beslulj omtrent verkoop pandje Noordzeei straat 15. NOORDWIJK Naar verwachting zullen deze maand de eerste van de 38 in aanbouw zijnde woning-wet: woningen in Duinpark voor bewo ning gereedkomen. Het uit étages woningen bestaande complex om- vat 15 bejaarden woningen en aangepaste woningen voor gehandi capten beneden en boven 15 wo ningen voor alleenstaanden en woningen voor kleine gezinnen. D huren zijn: 15 bejaardenwoninge: 155 per maand; 4 aangepaste wo ningen 220; 19 bovenwoningen 15 voor alleenstaanden 195: voor kleine gezinnen 220. NOORDWIJK Het bestuur vai de Dulnoordschool, de Verenigini voor protestants christelijk ondei wijs te Noordwijk aan Zee, heef enige jaren geleden het schoolge bouw aan de Nieuwe Zeeweg al hoofdschool en het gebouw aan di Huis ter Duinstraat als dependanc aangewezen. In het gebouw aan di Nieuwe Zeeweg zijn thans zes klas sen gehuisvest en aan de Huis te Duinstraat één klas. Door de veroudering van de bevol king van het zuidelijke deel vai Noordwijk aan Zee is het aanta leerlingen van de Duinoordschoö regelmatig teruggelopen. In ver band met deze ontwikkeling word het aantal verplichte leerkrachtei van deze school op grond van he gemiddeld aantal leerlingen ovei 1974 op 1 januari 1975 terugge bracht tot zes. Daar het gebouw aan de Nieuw Zeeweg zeven leslokalen telt ach het schoolbestuur het niet lange verantwoord de dépendance aan dl Huis ter Duinstraat te handhaven De zes klassen van de Duinoord school zullen worden ondergebrach in het gebouw aan de Nieuwe Zee weg. B. en W. hebben de gemeenteraai meegedeeld dat bij diverse in deze gemeente gevestigde verenigingei belangstelling bestaat voor het hu ren van een gedeelte van hel schoolgebouw. Zij zullen deze be hoeften nader onderzoeken. Als he schoolgebouw eigendom van de ge meente is geworden, komt er eei voorstel. Binnenkort zal een begin wordei gemaakt met de verbouwing vai het schoolgebouw aan de School straat, B. en W. stellen de raai voor, in de school aan de Huis tel Duinstraat tijdelijk het diensten centrum en een peuterspeelzaal on der te brengen. OEGSTGEEST Raadsagenda 11 december (half 8): Installatie van de heer S. C. Bijl als raadslid: Verhuur Dorpsstraat 66; Vereers- drempels Rembrandt van Rijnlaan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4