Warmonders in woord en beeld Gewestvorming belangrijk onderdeel van discussie 'Twentwel' biedt gezelligheid Vraag naar part-timers onder vrouwen gering Sassenheim-zuid krijgt uitsluitend laagbouw Werkloosheid Alphen e.o. Nieuwe Leidse Courant Dodelijk ongeluk op Schilkerweg Muzikale vesper in de Groene Kerk Oprichting KAT in Alphen onmogelijk IGOR vergadert vanavond in Alphen Geslaagde aktie Groene Kruis Voor kamerbewoners en nog niet getrouwde jongeren Voetbalclubs willen onderling mixen Visserijberichten Veemarkt Leiden Marktberichten TROUW/KWARTET WOENSDAG 11 DECEMBER 1974 STAD EN REGIO WARMOND 'Kent u ze nog: de Warmonders?' is het motto van een nieuwe uitgave van de Europe se Bibliotheek te Zaltbommel. Het boekje werd samengesteld door A. de Hoog en A. G. van der Steur. 'Kent u ze nog?' is een reeks die de mensen-van-tien in. een bepaalde gemeente, dorp of stad centraal stelt, in de periode 'grootvaders tijd'. Achtendertig foto's met passende bijschriften nemen de lezer mee terug naar het verleden. Over het algeeen zijn de foto's, waaronder zeer oude, goed van kwaliteit. Maar de paar minder scherpe prenten, zoals die van 'Opoe van Seggelen', die samen met haar man aan het begin van deze eeuw met een hon- dekar pakjes in Warmond bezorgde doen aan het geheel van het foto boekje geen afbreuk. Het zou te ver voeren een uitge breid overzicht te geven van de inhoud, van het boekje voor 24.90 bij de boekhandel te koop. Ook zou het verrasslngs-element voor dege ne die het koopt verloren gaan. Wij doen daarom een kleine greep en beginnen met foto 1, waarop het Warmondse gemeentebestuur staat afgebeeld uit 1929. De foto werd genomen toen burgemeester A. J. Schölvinck voor de laatste keer de Warmondse raad, na een ambtspe riode van ruim tweeëntwintig jaar, presideerde. Een andere foto num mer 3. toont de 'gezaghebbers' en de daarop volgende prent een War- monds voetbalelftal uit 1920. Een 'groepsfoto' uit 1925 gunt. een blik in de Burgemeester Ketelaarstraat, vroeger de Verlengde Dorpsstraat. En wie herinnert zich nog W. J. Meskers. van 1925 tot 1960 de olie man van Warmond? Meer van die dorpse tafereeltjes komt u tegen in 'Wie kent ze nog? Ook echte groepsfoto's ontbreken niet. Zoals op pagina 16 waar een zangkoor staat afgebeeld. Schoolfo to's en de 'Harmonie van War mond' roepen ook tal van herinne- kori-ni k ori-n imtt'S-tïrfc-tï e-Tci&iof kori-niouws-uit-Sc-lce^ï k or t -mw HSfWl ALPHEN De geregistreerde ar beidsreserve is in november t.o.v. de vorige maand met 75 of wel 25 procent toegenomen en bedraagt nu 377. Wat neerkomt op 1.57 pro cent van de afhankelijke mannelij ke beroepsbevolking. Vergeleken met november 1973 betekent dit een stijging van bijna 40 procent. De werkloosheid in de metaalsector is deze maand het sterkst gestegen en wel met 50 procent. Daarop volgt een toeneming van de werk loosheid onder handelspersoneel met 30 procent, onder bouwarbei ders met 25 procent en onder kan toorpersoneel met bijna 20 procent. De toegenomen werkloosheid in de metaalsector toont zich deze maand het sterkst onder plaatwerkers en monteurs van geoefend niveau. In de bouw is de gestegen werk loosheid vooral terug te vinden on der timmerlieden (woning- en uti liteitsbouw) en huisschilders. Mo menteel staan 15 timmerlieden en 30 huisschilders als werkzoekend ingeschreven. De gestegen werkloosheid onder het kantoorpersoneel betreft voorname lijk algemeen administratieve men sen. De deze maand op het arbeids bureau binnengekomen vraag naar mannen is met 35 procent gedaald. Deze daling kwam het sterkst tot uitdrukking in de sectoren bouw (35 procent) en metaal (30 pro cent). Het aantal ingeschrevenen onder de vrouwen is deze maand met 15 procent toegenomen. Met name het aanbod van vrouwelijk winkelper soneel is sterk gestegen. De vraag naar vrouwen is deze maand t.o.v. de vorige maand nau welijks gewijzigd. Bedroeg de vraag in oktober 79. november laat een vraag van 76 zien. Het aanbod van vrouwen die zich beschikbaar stellen voor een ge deeltelijke dagtaak, in hoofdzaak kantoorpersoneel, is deze maand met 10 gedaald en bedraagt nu 62. De vraag naar part-time krachten is zeer gering. Geneesheer Machen, zoals afgebeeld in ringen op. Eén van de sfeerrijke plekjes is nummer 25, met de Warmondse ge neesheer C. H. C. Machen. Op de foto staat hij afgebeeld in de tuin van het huis Dorpsstraat 68, op welk adres hij sedert 1860 woonde. Op de bok zit Kees van Winsen. Dokter Machen had een belangrijk aandeel in de ontwikkeling van Warmond. Hij was het die de 'Kent u ze nog?', bij de koets met Kees van Winsen op de bok. bloembollencultuur naar Warmond bracht en die voor de ontspanning en ontplooiing van de Warmonders zorgde. Zo stond de 'Harmonie van Warmond' mede onder zijn leiding. Het bijschrift vermeldt: 'Zijn werk zaamheden vielen ongeveer samen met het burgemeesterschap van A. Nederburgh en het is niet overdre ven vast te stellen dat de dokter in de periode méér voor Warmond be tekende dat de vriendelijke, maar toch wel minder initiatief tonende burgemeester'. We begonnen met het eerste prent je, wij besluiten met het laatste: een familiefoto van de Warmondse geschiedschrijver William Machen, met vrouw en kinderen. Zijn leven swerk: Warmond voorheen en thans. KAMIES SASSENHEIM Voor de 'hearing' die het gemeentebestuur over het bestemmingsplan Sassenheim-Zuid organiseerde, bestond gro te belangstelling. Er waren veel zakenlieden en bewoners uit Sas senheim-Zuid. Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving 0P DE BRES VOOR EEN STERKE CHRISTELIJKE PERS TER AAR Maandagavond is de 45-jarige J. S. Ticheloven uit Uit hoorn op de Schilkerweg, nabij het zogeheten Vrijerslaantje, bij een ongeluk om het leven gekomen. Vermoed wordt, dat een tegenligger hem verblindde waardoor hij met zijn auto op een aan de achterkant normaal verlichte tractor reed. Toen de vernielde auto werd wegge haald, reed een bestelauto uit Ter Aar, met twee inzittenden op het wrak in. Zij werden licht gewond. De Ter Aarse brandweer heeft later de beide vernielde auto's wegge haald. W eihnachts-oratorium in Maranathakerk RIJNSBURG Woensdag 11 de cember. vandaag, wordt in de Ma ranathakerk een kerstconcert gege ven door de christelijke gemengde zangvereniging 'De Lofstem'. Het begint om 8 uur. Medewerkenden zijn: Marijke Morel-Van Mourik (sopraan), Dini Baars (alt), Cees Barnhoorn (tenor), Rien Vis (bas), Hans van Kruistum (orgel), Wim van Meeuwen (fluit). Arjan Siere- veld (fluit) en het tienerkoor o.l.v. Peter Bontje. Uitgevoerd wordt het Weihnachts- oratorium van H. Barth. Vrijdag zal de recensie in onze krant worden gepubliceerd. OEGSTGEEST Op zondagavond 15 december wordt in de Groene Kerk te Oegstgeest een muzikale vesper gehouden. Uitgevoerd wordt muziek voor de kersttijd met het Gloria D gr. t. van Vivaldi, instru mentale 'Noëls' voor orgelsolo en een aantal bekende en minder be kende kerstliederen. Solisten zijn Christine Kalsbeek (alt), Marianne Kool (sopraan) en Theo Goedhart (orgel). De Willi- brordcantorij musiceert onder lei ding van cantor Egbert van Goor. De toegang is gratis. Er zal echter een collecte worden gehouden voor de 'Stichting Orgelfonds Groene Kerk'. ALPHEN AAN DEN RIJN Pogin gen om te komen tot een Konsula- tie- en Adviesteam zijn tot nu toe mislukt. Het doel van een KAT is om tot samenwerking te komen tussen alle instellingen voor de geestelijke gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening, in het belang van een zo goed mogelijk welzijn van de samenle ving. Namens het Intergemeentelijk Overlegorgaan Rijnstreek (IGOR) heeft het collegelid J. den Haan deelgenomen aan de besprekingen. Na een vlotte en veelbelovende start is het overleg tussen verschil lende instellingen echter moeilijker geworden, waardoor de oprichting van een KAT. die van deze samen werking afhankelijk is. een onmo gelijke zaak werd. Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE Donderdag 12 december: hoog water 2.00-14.18 uur; laag .water 10.16-22.30 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN Het college van overleg van het intergemeentelijk overlegorgaan Rijn streek (IGOR), heeft de Raad van Overleg een werkprogram 1974-1978 toëgezonden. Het werk program loopt vooruit op de beleidsnota die het college reeds in het vooruitzicht stelde. Na afweging van de prioriteiten zullen de verschillende onderwerpen in deze beleidsnota hun plaats krijgen. F. L. Weiter. planoloog van 'Stad en Landschap' zei o.a. dat het gaat om het voornamelijk oude gedeelte van Sassenheim, waarvoor nog geen bestemmingsplan geldt, wat kan leiden tot ongewenste gevol gen. De belangen van bedrijven en bewoners moeten tegen elkaar wor den afgewogen. Er is een flinke werkgelegenheid, die er moet blij ven. Waar oude woningbouw ver dwijnt moeten nieuwe woningen komen. Het plan mag niet storend werken, waarbij als voorbeeld werd genoemd het winkelareaal in het centrum. Het ligt niet in de bedoeling op korte termijn veel te veranderen. Na de pauze werd een flink aantal vragen beantwoord, meest door de burgemeester. Gevraagd werd o.a. naar de parkeergelegenheid in de omgeving van de Oude Postbrug en verlaging van de brug. Moeilijke Een belangrijk onderwerp van dis cussie zal de gewestvorming zijn. Ook wordt de noodzaak gevoeld van een gericht voorlichtingsbeleid. Het college vindt dat het Igor zich niet kan en mag beperken tot de ge meentebesturen. Ook de inwoners van deze streek moeten op de hoogte zijn en blijven van interge meentelijke zaken. Op het gebied van de volksgezondheid is het niet uitgesloten, aldus het college, dat de organisatie van een regionale gezondheidsdienst en het operatio neel maken daarvan, tot de taak van het Igor gaat behoren. De tot standkoming van de regionale am bulancedienst Rijnstreek zou reeds als onderdeel van een zodanig plan kunnen worden aangemerkt. Vragenlijst In 1975 zal de inventarisatie van de beleidsvoornemens op het gebied van de ruimtelijke ordening gebun deld kunnen worden. Door het rondzenden van een uitgebreide vragenlijst kan een gezamenlijk be leid van ruimtelijke ordening ge stalte krijgen. Een gecoördineerd beleid is nodig op het gebied van de woningzoe kenden uit de Igorgemeenten zélf en daarbuiten. Dit betekent het op elkaar afstemmen van de lijsten woningzoekenden, nadat de be schikking is verkregen over alle vergelijkbare gegevens van de Igor gemeenten. Andere punten die de aandacht vragen in het werkprogram zijn: Het toewijzingsbeleid bejaarden- NIEUW-VENNEP Tijdens een bijeenkomst in 'De Rustende Jager' vond de trekking plaats van de gratis loterij van de winkeliersvere niging waarvan de opbrengst be stemd is voor het Groene Kruis. Voorzitter P. G. van Buyten van de winkeliersvereniging kon een be drag van 9600 aanbieden aan Groene Kruis-voorzitter, de arts G. Nugteren. Hiervan worden instru menten gekocht ten behoeve van de dependance in Linquenda. Voor de loterij moesten 350 num mers worden getrokken, wat veel tijd in beslag nam. Hoofdprijs van deze Slnterklaasaktie is een diep- vrieskist. huisvesting, woonwagenkampen, so ciale werkvoorziening en vestigings plaatsen voor de tuinbouw, het verbeteren van het openbaar ver voer en de bestuurlijke problemen, die samenhangen met een goede organisatie van de recreatievoorzie ningen. Het Igor, waaraan tien gemeenten deelnemen om regionale plannen en problemen te bespreken, verga dert woensdagavond (vanavond) om half acht in het raadhuis van Alphen. De vergadering is open baar. Agendapunten zijn onder meer: een voorstel van het college om commissievergaderingen geheel of gedeeltelijk openbaar te maken. De beslissing of een onderwerp in het openbaar of besloten behandeld moet worden, wordt door de voor zitter van de commissie genomen, zonodig in overleg met de commis sieleden. Het college vindt het niet gewenst de vergaderingen in het openbaar te houden. Op de agenda staat ook een bespreking van het ministeriële plan voor een nieuwe gewest inde ling van Zuid-Holand. Volgens deze nieuwe indeling zou Alphen en om streken gevoegd worden bij Leiden en de Bollenstreek. Joegoslavisch orkest donderdag naar Leiden LEIDEN In de Stadsgehoorzaal zal op donderdag 12 december een K&O-concert gegeven worden door het beroemde symfonie-orkest uit Dubrovnik. De eveneens vermaarde violiste Jenny Abel zal solistische medewerking verlenen in het vi oolconcert van Ludwig van Beet hoven. De dirigent van het orkest, Nikola Debelic, werd in Zagreb geboren. In 1961 kreeg hij de hoogste onder scheiding op het Internationale Di rigentenconcours te Besanon. Jenny Abel kreeg haar eerste viool lessen van professor Ulrich Koch. Toen zij veertien jaar was trad zij toe als leerling van de Meesterklas van de vioolpedagoog Max Rost'al in Londen. Zes jaar later begon Jenny Abel haar solistencarrière. Het programma vermeldt werken van Jarnovic (een componist die tei Joegoslavië leefde van 1740 tot 1804), Beethoven (vioolconcert in D), Bartok (Roemeense Volksdan sen) en Schubert (derde symfonie). LEIDEN Te weinig jong vol wassenen, die op kamers wonen of nog bij hun ouders, weten, dat in het Breehuis aan de Breestraat op zolder een socië teit speciaal voor hen is. Sociëteit 'Twentwel' heeft graag nieuwe leden. Dat bleek uit een gesprekje dat we met Nico van Leeuwen, voorzitter van 'Twentwel' hadden. In oktober, toen de sociëteit ging draaien liep het erg goed. Maar door de verbou wing vorig jaar en een tijdelijke sluiting van het jeugdhuis dat in hetzelfde gebouw is gevestigd, kwam de klad er een beetje in', vertelt Nico ons. De sociëteit heeft nu 55 leden met een vaste kern van 20 mensön. Beide sexen zijn ongeveer fifty-fifty vertegenwoor digd. Centraal staat in de sociëteit de gezelligheid en de ontmoeting met elkaar. Verder wordt er wat ge damd, geschaakt en gesjoeld. Er worden zelfs hele competities opge zet, Ook kun je bij de bar pijltjes schieten, leuk dus om je agressie wat af te reageren. Ieder lid heeft af en toe bardienst. De sociëteit draait financieel volle dig rond. Alle schulden zij«n afbe taald en er hoeft helemaal niet gesubsidieerd te worden. Wel moe ten nieuwe leden een inschrijfgeld van een tientje betalen en een contributie van drie gulden per maand of dertig gulden per jaar ineens. WELKOM Het is een misverstand, dat de so ciëteit bij het 'Breehuis' het jeugd huis dus. zou horen. Wei worden bepaalde faciliteiten van het jeugd huis gebruikt bijv. de stencilmachi ne. Ook zijn er goede contacten met de jeugdhuiswerkers. Het staat ook los van de stichting Jeugdha- ven. die de ruimte ook aan de sociëteit ter beschikking stelt. De sociëteit is in 1964 gegroeid uit een kring van gereformeerde jon- geren. Ds. Haverkamp had toen veel kamerbewoners in zijn wijk. Die werden aangeschreven en daar uit ontstond een gespreksgroep, die een keer in de veertien dagen bij elkaar kwam. Later kwam het ac cent sterker op de gezelligheid te liggen. Het zijn zeker niet alleen gerefor meerde jongeren, die nu komen. Iedereen boven de twintig is wel kom op de sociëteit, na een onder linge kennismaking. Er 'is wel een zekere beslotenheid, wat ook in de contributie tot uitdrukking komt. De meeste leden van de sociëteit werken overdag. Er zijn praktisch geen studenten lid. De sociëteit is dinsdag, woensdag en zondag open van 9 tot 12 uur 's avonds en vrij dag-en zaterdagavond tot 1 uur en ook nog wel eens later. zaken waarvoor een oplossing wordt gezocht. Over de bebouwing tussen de Zuilhofstraat en 'de Ber- nardus' werd gezegd dat dit pre- mie-woningbouw zal worden, be stemd voor inwoners van Sassen heim. Aan hoogbouw wordt niet gedacht. Bewoners uit de Zuider straat krijgen voorrang. Het opknappen van huizen die niet meer aan de eisen voldoen, werd 'water naar de zee dragen' ge noemd. In verband met oversteekplaatsen op de Hoofdstraat gaf de burge meester een pluim aap de verkeers- brigadiertjes. Over de Hoekstraat- bebouwing worden momenteel in B. en W. besprekingen gevoerd. De Narcissenlaan zal géén doorgaande verkeersweg worden. Het bestemmingsplan Wasbeek zal in 1975 worden vastgesteld. Zo gauw mogelijk zullen woningen in de premie-sector worden gebouwd. In zijn slotwoord zei burgemeester Kret dat 1 juni het bestemmings plan-Zuid moet zijn vastgesteld. ALPHEN AAN DEN RIJN Een aantal voetbalclubs in deze regio is voorstander om de standaardelftal len die uitkomen in de afdelingen Leiden en Gouda, onderling te mixen. Maandagavond was in de kantine van de Aphense Boys hier over een informatie-avond. Zowel clubs uit de afdeling Gouda als Leiden waren vertegenwoordigd, zo als Söhoonhoven, Waddinxveen, Ni- colaas Boys, Alphia en Alphense Boys. Deze clubs gaan zich nu be raden om een dergelijk verzoek van zo'n gemixte competitie aan de bei de afdelingsbesturen voor te leggen. De diverse clubs vinden dat het voetbal attractiever wordt als de clubs onderling eens wisselden van afdeling. Sommige clubs spelen al jaren tegen dezelfde tegenstanders. Aan de dinsdagmarkt werd te IJinuiden aangevoerd: 538 kisten kabeljauw. 552 kisten koolvis, 430 kisten schelvis, 484 kisten wijting. 9 kisten schol, 17 kisten schar, 188 kisten diversen. schol III en IV 98-92. schelvis I 94. II 98- 61. III 86-64, IV 61-36, Wijting III 75-33, IV 28, schar 98-82. poontjes 43-28. haal 61-32. heek I 202-182, II 178-160. III 184- 72. BESOMMINGEN KW 15 52.000, KW 171 2.100. KW 4 1.100, KW 210 850, IJM 94 1.300, VL 112 32.700. SPANVISSERS KW 33 en KW 180 1.700, UK 208 en UK 236 3.400. UK 200 en UK 234 1.300, UK 78 en UK 295 3.700. UK 23 en UK 48 1.600. UK 17 en UK 56 6,300. VD 19 en VD 73 6.300, VD 54 en VD 77 1.700. KATWIJK AAN ZEE Dinsdag versche nen aan de haringafslag: KW 141, 348 kantjes en 182 kantjes makreel, KW 42 en KW 135, 126 kantjes. Prijs steurha- rlng 111-118, Ijle steur haring 95-100, volle haring 112-130, makreel 73,90. LEIDEN, 10 december Er werden to taal aangevoerd 3280 dieren, gespecifi ceerd als volgt: Slachtrunderen 4-00, ge- bruiksvee 249. graskalveren 45, vette kal veren 17, nuchtere kalveren 1488. veulens 6, varkens 53, lopers 54. biggen 351, schapen of lammeren 573, bokken of gelten 44. Slachtvee, slachtrunderen stieren lo kwal 6.00-6.45 pr kg geslacht gewicht, 2e kwal. 5.55-5.85, vaarzen le kwal 5.35-5.85, 2e kwal 4.90-520, koelen le kwal 530-585, 2e kwal 460-500, 3e kwal 430-450, worstkoei en 405-435, nuchtere slachtkalveren 1.25- 200 pr kg levend gewicht, melk- en kalfkoelen 1400-2050 p st, varekoelen 760- 1675. graskalveren 450-1000. nuchtere kal veren voor fok of mester ij rood 100-300, zwart 75-265, lopers 115-125, biggen 70- 82.50, schapen 100-160, lammeren 170-230, drachtige zeugen 400-500, gel ten 15-85. Slachtrunderen aanvoer groot, handel vlot, prijzen zelfde als maandag, kalf- en melkkoeien aanvoer klein, handel rede lijk, prijzen stabiel, varekoeien aanvoer matig, handel redelijk, prijzen stabiel, graskalveren aanvoer minder, handel ma tig, prijzen stabiel, nuchtere kalveren aanvoer minder, handel redelijk, prijzen 6tabiel, lopers en biggen aanvoer minder, handel redelijk, prijzen Iets hoger, scha pen en lammeren aanvoer ruim, handel vlot, prijzen stabiel, geiten aanvoer min der, handel goed, prijzen stabiel. KATWIJK AAN DEN RIJN Groente- velling 10 december. Aanvoer 170 ton waspeen en 4 ton schorseneren. Prijzen waspeen AI 490-650, All 260-570, BI 390- 960. II 410-520, Cl 720-800, II 370-570, bloemkool 10 per bak I 87. II 49-50, boerenkool 67-70, breekpeen 300-820. groe ne kool 27, rode kool 17-21, schorseneren A 110-151. B 79-97. C 7-16, spitskool 42- 92. spruiten 27-50. uien 350-550. LEIMUIDEN Op zondagavond december zal in het gemeenschaj centrum 'Het Spant' een Voll kerstzang worden gehouden. Buri meester Breen zal dan een komstwoord spreken waarna ds. de meditatie verzorgt. Ds. De Vre houdt de schriftlezing e«n kapelai Van Alkemade verzorgt het sk woord. Medewerking zal ook w< den verleend door het gemengi koor van 'Gloria Deo' terwijl Di van der Meer weer aan het orf zal zitten. LEIMUIDEN Op vrijdag 13 dl cember om 8 uur houdt de ijscli 'Nut en Vermaak' de algemene vt gadering in zaal Keijzer. Behalve gebruikelijke agendapunten, ook de huldiging van H. Meijer E. van Velzen op het prograi Aftredend en herkiesbaar zijn Wallet en J. W. de Ren, aftredei en niet herkiesbaar zijn J. df Hartog en E. van Velzen. ALPHEN Op zondag 15 deceml vindt in gebouw Kindervreui waar de Volle Evangelie Gemeenj te Alphen aan den Rijn haar menkomsten houdt, een bijzondi gebeurtenis plaats, die specifiek noemd kan worden voor deze loofsgemeenschap. Enkele niei toegetreden leden zullen namellj de doop door onderdompeling oi vangen. Men ziet in deze gemeente (die i| veel opzichten is teruggekeerd nai de praktijk van de eerste christen gemeenten) de doop als een daa van geloof na een volwassen keuz en als een belijdenis van het fel dat bij de dopeling een innerlijk verandering heeft plaatsgevondf Een verandering die zich het laat omschrijven met het wooi 'bekering'. LISSE Als de j aarvergaderü van de Harddraverijvereniging se en Omstreken' vrijdag 20 decei ber wordt gehouden, zal voorzitt G. A. Schalij op eigen verzoek, scheid nemen. Dit in verband mf z'n leeftijd. Voorgesteld zal word( de contrinutie te verhogen van tot 10. LISSE De recreatiecommissl van het gemeenschapscentrum D Poel organiseert een avond voc het maken van kerststukjes i dinsdag 17 december vanaf 8 uur. LISSE De Katholieke Verenigic Ondernemers Bloembollenvak hei dacht het 25-jarig bestaan. D KVOB heeft in de afgelopen jare veel voor de bollenkwekers wete te bereiken. Waarderende woorde richtte voorzitter Van Saase tot Braam, uit Heemstede de enige no in leven zijnde mede-oprichter. ZOETERWOUDE De gemeente raad vergadert 12 december om uur. De age<nda vermeldt o.a. be schikbaar stellen van een kredle voor de inrichting van het deri lokaal van de openbare kleutei school: vaststelling ontwerp-begro ting 1975. NOORDWIJKERHOUT De raa' komt 19 december om 8 uur bijee De agenda vermeldt o.a. verhui VVV-kantoor, krediet voor bram weeraccommodatie, krediet voor aanleg van een verhard handba veld sportaccommodatie De Boet horst, kredieten voor de restaurat va.n de hervormde kerk, verhogin belastingen, vaststelling begrotin gen 1975. LISSE De speeltuinvereniging d 'Bijenkorf' gaat ingaande woensda 11 december een cursus bloem schikken organiseren in het ge bouw van de speeltuin aan de Ko fiingstraat, 8 uur. De cursus die lessen duurt, staat onder leidin van mevrouw Bergers. LISSE Onder het motto 'Arte mis' moibien' organiseert de socié teit 'Artemis' zaterdag 14 decembe een Spaanse avond in haar soosge bouw aan de Heereweg nabi Vreewijk. SASSENHEIM Tijdens de mene ledenvergadering van Oranjevereniging werd de aftreden de voorzitter J. van Vliet gehuldigd Zijn opvolger, D. van Biezen sr memoreerde de wijze waarop Vsi Vliet 20 jaar als bestuurslid (d laatste 12 jaar als voorzitter) di belangen van de vereniging beha tigde. Hij overhandigde een pai gouden manchetknopen, mevrou Van Vliet kreeg bloemen. Ook wer de heer Van Vliet het erevoorzitte schap aan geboden en ontving h een gouden O.V.-speld. Namens h gemeentebestuur sprak wethoudf Mazee woorden van waardering dank. Ook ere-lid A. Kapitijn kreeg gouden O.V.-speld uitgereikt. TER AAR Zaterdagavond half is er in het Parochiehuis een dan avond voor gehuwde paren. De brengst is voor de jeugd van voetbalvereniging Altior. ZOETERWOUDE Donderdag dec. 8 uur komt de raad bijee Agenda: voorbereidingsbesluit vo het gebied ten oosten van Noordbuurtseweg, krediet voor richting van derde lokaal van openbare kleuterschool. ALPHEN AAN DEN RIJN Zate dagmorgen hebben leden van raad onder leiding van burgemeei ter Gallas een excursie gemaal naar het nieuwe politiebureau de nieuwe brandweerkazerne, het politiebureau was het de com missaris die de gasten ontving. 1 de brandweerkazerne de brand weercommandant T. J. Hannaar die aan de hand van een serie dia' tekst en uitleg gaf over de werk zaamheden van de brandweer. Hi« was het vooral de alarmcentrale de nodige aandacht kreeg. SASSENHEIM Een geziene per soonlijkheid op kerkelijk gebied zowel in eigen parochie als daar buiten, gaat Sassenheim verlaten Het is kapelaan R. M. KuypeR (43), één der pastores van de Pan cratius-parochie. M.i.v. 1 januari hij benoemd tot pastor van Martelaren van Gorcum-parocbK in De Lier. Gedurende de vieren eenhalf jaar dat hij in Sassen heim werkzaam was, heeft kapelaan Kuypers zich doen kennen als ie mand. die zijn taak bijzonder se rieus opvatte. Hij stond vooral be kend om zijn oecumenische opstel ling. Zo nam hij deel aan interker kelijke gesprekskringen en was direct betrokken bij de activiteiten van de commissie Saemenwerkend' Kerken Sassenheim.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4