Wegenbouwers vrezen ioor plan Westerterp .000 meer werklozen deïïjd deTijd Franse vakbeurzen hadden gunstig '74 Weekblad ieztg bedrijf Bon ]lf procent Braziliaanse xport gaat naar ons land r1 Disconto VS verlaagd Desseaux praat met V D over tapijtprijzen bezuiniging van ƒ500 miljoen bekritiseerd mm antoor Banco do Brasil in hoofdstad ipans bedrijf aat Suez- lanaal uitdiepen taits krediet por Joegoslavië Fiat in Born boos over uitlatingen industriebond NKV Enka gaat IJssel zuiveren Nog geen besluit over landbouw prijzen verwacht Weekblad Kleiner tekort op Britse betalingsbalans Beter gespaard in november 'Stad Rotterdam' verliest cassatieberoep Forse stijging in New York lOUW/KWARTET WOENSDAG 11 DECEMBER 1974 FINANCIëN/ECONOMIE TUS13/L13 !N HAAG De Nederlandse Vereniging van Wegenbouwers is zeer bezorgd over de overheidsnota arin wordt gezegd, dat uitgaven voor weg- en waterbouw door langzamere verstrekking van ver mingen met ongeveer 500 miljoen gulden omlaag moeten worden gebracht. Wanneer in enig jaar lanig wordt bezuinigd, wordt de directe werkgelegenheid van minimaal 5.000 mensen en indirect in een wellicht evengroot aantal mensen aangetast, meent de Vereniging.. egens de grote arbeidsintensiteit de wegenbouw zal elk miljoen lden, die in enig jaar niet wordt tgegeven. ongeveer 15 arbeids- aatsen onbezet laten. 'Het is ider meer duidelijk dat dit min- r besteden van elk miljoen geen rbetering geeft in de vele files, tijdens steeds meer uren per rk- en rustdag op onze wegen treden'. een brief aan minister Wester- p van Verkeer en Waterstaat rinnert de Vereniging eraan, dat minister onlangs in een voor- acht het totale werkenpakket in grond-, weg- en waterbouw op 3 a miljard gulden schatte. De helft irvan zou aanleg en onderhoud ireffen van wegen en straten in neenten, waterschappen en in rkavelde terreinen Het probleem evenwel, aldus de wegenbouwers, t de lagere overheden (provincie, neenten, waterschappen) die dat betalen moeten in de grootste finan ciële moeilijkheden zijn en nauwe lijks middelen hebben om hun wegen te onderhouden. Daarbij wordt op gemerkt. dat onderhoud arbeidsin tensiever is dan de bouw van nieu we wegen. De vereniging acht het zinvol juist hier meer middelen ter beschikking te stellen, mede ook uit de bedra gen, die het kabinet ter stimule ring van de werkgelegenheid en ter verbetering van de economie be schikbaar gaat stellen. Naar aanleiding van de voorgeno men besparingen stellen de wegen bouwers. dat dit een zevende deel betreft van de totale produktie. Be halve dat dit de werkgelegenheid van 5.000 mensen in gevaar brengt en indirect van misschien nog eens evenveel, wekken de plannen van Westerterp onrust. Die hebben zo zegt de Vereniging in de brief tot gevolg, dat er onnodig een extra werkloosheid in stand wordt gehouden, van 1 a 2 pet. van de personeelsbezetting op alle niveau's. De Vereniging stipt ook de extra gevolgen aan die de prijsstijgingen hebben. In 1974 is de kostenstijging waarschijnlijk 19,1 procent. Dit veel hogere percentage dan waarmee de minister rekening heeft gehouden heeft ernstige invloed op de hoe veelheid werk. Een gelijkblijvend bedrag aan opdrachten betekent nl. een volumevermindering van onge veer 20 procent. Wanneer minister Gruyters in zijn verkenning van de bouwproduktie tot 1978 rekening houdt met een over de hele linie toenemend volu me van grond-, weg- en waterwer ken van 2 procent per jaar, dan is een 22 procent groter bedrag aan opdrachten nodig om deze prognose te halen. Wanneer de bedragen vol gens de Wet Uitkering Wegen nau welijks nominaal toenemen dan be- AMSTERDAM De Franse Vakbeurzen kunnen op een guratig jaar 1974 terugzien. Dit zei de heer Jozef L. de Groot, delégué des salons spécialisés frangais aux Pays Bas, tijdens een ontvangst in het nieuw geopende kantoor van de Franse Vakbeurzen in Am sterdam. tekent dit inderdaad, dat er in vo lume bijna 20 pet. minder kan wor den gedaan. De Vereniging dringt er met klem bij minister Westerterp op aan, dat hij voorzieningen treft om de enor me invloed van de prijsstijging op het volume aan te besteden werk af te wenden. Ten slotte zegt de Vereniging dat de brief is opgesteld met voorken nis van de vereniging 'Centrale Baggerbedrijf' te Leidschendam, de Nederlandse Vereniging 'Kust- en Oeverwerken' te Rotterdam en de Vereniging van aannemers in de grond-, water- en wegenbouw te Utrecht. fSTERDAM Nederland is voor bijna il procent van dé totale arde betrokken bij de Braziliaanse export. Ons land wordt armede alleen overtroffen door de Ver. Staten met een aandeel n iets minder dan 17 procent in de uitvoer van Brazilië. zei dr. Angelo Calmon de Sa, sident van de Banco do Brasil, lens een bijeenkomst naar aan- ding van de opening van een itoor van deze bank in Amster- im. Het is de bedoeling, dat dit AIR0 De beheersmaatschappij 0 liet Suezkanaal heeft de Ja- nse onderneming Penta Ocean ïstruction opdracht gegeven w het uitdiepen en verbreden het Suezkanaal, zo is donder- in Cairo bekendgemaakt. In de ste fase van de werkzaamheden het kanaal weer bevaarbaar eten maken zal het zover wor- 1 uitgebaggerd dat er schepen t een diepgang van 53 voet door men. Dat is bijna 16 meter. een later stadium zal de diepte 67 voet (ruim 20 meter) worden iracht. Voor het kanaal als ge- g van de zesdaagse oorlog van - 7 onbevaarbaar werd was het ien geschikt voor schepen met i geringere diepgang dan 38 voet •ed 11 meter). De eerste fase van werkzaamheden die de Japanse atschappij zal verrichten gaat 140 miljoen dollar (364 miljoen den) kosten en vermoedelijk 42 anden duren. PURADO Joegoslavië zal van Pt-Dultsland tegen uiterst zachte prwaarden een krediet van 700 woen mark krijgen om de econo- pche ontwikkeling van het land rder te stimuleren. De helft van bedrag zal worden aangewend de electriciteltsvoorziening te ■beteren, terwijl de andere helft worden gebruikt om buitenland- I kapitaalgoederen te kopen. De png verplicht Joegoslavië niet aankopen in West-Duitsland. |ide partijen zien het krediet als [definitieve afdoening van de na- pisdaden in Joegoslavië. kantoor een bijdrage zal leveren aan de uitbouw van de economi sche en financiële betrekkingen tussen Nederland en Brazilië. Ten aanzien van de importverhou dingen liggen de zaken anders. Daarbij gaat West-Duitsland aan de kop. Dit land voorziet nl. voor 13 procent in de importbehoeften van Brazilië. Nederland komt op hoog stens 2,5 procent uit. De Banco do Brasil, die op de Fortune-lijst van banken buiten de Ver. Staten de 25e plaats inneemt met een balanstotaal van 16,6 miljard, heeft de laatste jaren een grote groei doorgemaakt. Dit dankt zij de expansie van de Braziliaanse economie als gevolg van de indus triële ontplooiing. Hoewel krediet verlening aan landbouw en veeteelt nog altijd de voornaamste activiteit BORN De directie van de Fiat- fabrieken in het Zuidlimburgse Born overweegt een kort geding aan te spannen tegen de Industrie bond NKV. wanneer uitlatingen over het bedrijf in het vakbonds blad Industrierevu niet worden herroepen. In Industrierevu heeft de Indus triebond NKV gezegd dat 'met Fiat in Born niet valt te praten'. Ook verwijt de bond de bedrijfsleiding niet democratisch en sociaal-fat soenlijk op te treden, ook omdat Fiat Born geen ondernemingsraad kent, maar wel een 'vertrouwens- clubje van de directie'. Deze uitlatingen zijn bij de directie in het verkeerde keelgat geschoten. Volgens directeur M. Clermonts wordt door het artikel de werkgele genheid in Limburg in discrediet gebracht. Inmiddels hebben de leden van het NKV, die bij Fiat in Bonn werken, zich van het artikel gedistancieerd. Directeur Clermonts zei dat hij de verontwaardiging die vooral ook bij bedrijfsleiding en afdelingschefs is ontstaan geheel kan delen. Hij zal vandaag met de concernleiding van Fiat in Amsterdam verder overleg plegen. Angelo Calmon de Sk, president van de Braziliaanse centrale bank. uitmaakt van de Banco do Brasil, is zij zich de laatste Jaren steeds meer gaan toeleggen op de industriefi nanciering. Volgens de president van de Banco do Brasil heeft Brazi lië grote verwachtingen van de ontdekkingen van olievoorkomens voor de kust en in het Amazonege bied. Indien de voortekenen niet bedriegen, zou het land zich over een jaar of vijf wel eens zelf kun nen bedruipen met olie. Momenteel wordt uitvoering gegeven aan een plan, dat beoogt de suikerriet- produktie op te voeren en de ver werkinginstallaties voor suiker te vernieuwen en uit te breiden. ARNHEM Enka Glanzstoff maakt deze maand een begin met de bouw van een enorme waterzui veringsinstallatie langs de IJssel in Arnhem. De lozing van zinksulfaat moet daarmee worden terugge bracht tot drie procent van wat er nu in de rivier verdwijnt. Ook het 'normale' afvalwater wordt veel zuiverder- nog maar een vijfde zal er overblijven van de huidige rom mel die de twee Enkafabrieken, sa men met het hoofdkantoor en het onderzoekcentrum, in het water la ten verdwijnen. De installatie kost 30 miljoen. Het rijk, dat de bouw verplicht heeft gesteld, neemt daarvan ongeveer 10 miljoen voor zijn rekening. BRUSSEL De ministers van landbouw van de EG hebben de tweedaagse vergadering afgebroken en de meeste agendapunten opge schort tot toekomstige bijeenkom sten. Verwacht wordt dat de beslis sing over het voorspel van de Eu ropese Commissie om de landbouw prijzen volgend jaar met bijna 10 procent te verhogen, pas in januari zal worden genomen. Duidelijk is wel, dat de meningsverschillen over de prijzen groot zijn, dat het nog de vraag is ofde ministers wel tot overeenstemming kunnen komen. (ADVERTENTIE) In het 15e nummer I van: J Wat wil Andxiessen eigenlijk? nnia neemt Britse ifcrzekeraar over N HAAG Ennia heelt alle Welen verworven van de in Lon- i gevestigde Triumph Insurance topany Ltd. te Britse verzekeringsmaatschap- beweegt zich overwegend op het "ed van schadeverzekeringen, via makelaars op de Londense «t worden verworven, met na- to de sector van internationale 'cos. De verwerving van Tri- Pn betekent een verbreding van activiteiten van de Ennia-groep. •ml Premie-inkomen van Triumph dl iroeg in het afgelopen boekjaar 9 miljoen pond sterling (ca. 3aW miljoen). "het oog op verdere uitbreiding de activiteiten heeft Ennia op 11 genomen het kapitaal van de öroph Insurance Company met 1 'Joen pond sterling te vergroten, benodigde middelen heeft Ennia ■winden aangetrokken. "UTiph Insurance Company staat •jj® overneming geheel los van financiële moeilijkheden ver ende Triumph Investment Trust heeft op deze trust ook geen wie vordering. A. van Stolk (R'dam) krimpt in: 21 ontslagen ROTTERDAM BIJ het moederbe drijf van Abraham van Stolk te Rotterdam moeten 21 personeelsle den afvloeien. Met vakbonden en ondernemingsraad is overeenstem ming bereikt over een afvloeiings regeling. Het bedrijf zegt dat het aanzienlijk teruggevallen volume van de bouwmarkt dit jaar ook bij Abraham van Stolk te Rotterdam (plaatmaterialen, zacht- en hard hout, houtconstructies, plafonds, scheidingswanden en keukens) ge leid heeft tot een overcapaciteit bij een aantal onderdelen van de on derneming, die sterk op deze markt zijn aangewezen. Ziekenhuislening voltekend AMSTERDAM Op de 10,5 pet 20- jarige obligatielening 1975 van 10 min ten laste van de Stichting St. Jans-Gasthuis in Weert is voor een dusdanig bedrag ingeschreven dat bij de toewijzing een belangrijke reductie moet worden toegepast, al dus emittenten. De inschrijving op deze lening stond maandag open. De uitgifte- koers was 99 pet. KVP, ARP en CHU bespreken deze week de statuten van net Christen-Democratisch Appèl, de nieuwe partij die zij via het tussenstation van een federatie willen bereiken, voor dat CDA loopt de KVP het hardst Fractieleider Frans Andriessen ziet zelfs voor zijn partij geen weg terug meer. Uitvoerig ondervraagd door Rob Vermaas bekent hij onder meer in Den Uyl geen man te zien "met wie ik nou eens gezellig een borrel ga drinken". De verloedering van een commune I De grote brand van de veertiende november op de Amsterdamse Nieuwezijds Voorburgwal staat niet op zichzelf. De geschiedenis van de eeuwenoude Tabakspanden" is er een van een langzame verloedering waarin kwetsbare jonge krakers zijn overgeleverd aan de meedogenloze onderwereld van de heroïnehandelaars. Een bokser zonder werk De Antilliaan Edwin Nicodemus Alberto, oftewel "Fighting Mack", de laatste Europese kampioen die het Nederlandse beroepsboksen opleverde, is weer eens terug van weggeweest. Maar het publiek heeft daar tot nu toe nauwelijks iets van gemerkt rijp voor een I Invullen en in open envelop zonder postzegel zenden aan: Weekblad de Tijd, Antwoordno. 6, Amsterdam. Noteer mij s.v.p. als kwartaalabonnee a f. 20,-per kwartaal (1.1 t/m 1.4.1975): jaarabonnee a f. 75,-per jaar (1.1 t/m 31.12.1975) voor de periode t/m 31 december ontvang ik de nog in '74 verschijnende nummers gratis. Naam - Straat - Postgiro (Handtekening)— LONDEN Op de lopende rekening van de Britse betalingsbalans is in het derde kwartaal van dit jaar een tekort ontstaan van 781 miljoen pond sterling (gecorrigeerd voor seizoensinvloeden) vergeleken met een nadelig saldo van 990 miljoen in het tweede kwartaal. Dat heeft het ministerie van financiën in Lpnden bekendgemaakt. De Britse olierekenmg vertoonde een deficit van 918 miljoen pond (in het tweede kwartaal was dat 927 miljoen pond). De handel in andere goederen dan olie leverde een tekort op van 244 miljoen pond vergeleken met een nadelig saldo van 436 miljoen pond in het twee de kwartaal. Op de balans van de onzichtbare handel ontstond een overschot van 381 miljoen pond (in het tweede kwartaal was er een surplus van 373 miljoen pond). AMSTERDAM November ls voor de diverse spaarinstellingen wisse lend verlopen. Bij de RPS trad een klein spaaroverschot op van 1 min tegen een ontsparing van 2 min in november vorig jaar. Inge legd werd 216 min en uitbetaald 215 min. Voor november 1973 wa ren cijfers 187 min respectievelijk 189 min. Eind november bedroeg het totale spaartegoed bij de RPS 8547 min tegen 7908 min een Jaar daarvoor. Ook bij de Spaarbank voor de Stad Amsterdam, een andere grote in stelling, trad een soortgelijk ver schijnsel op. Hier werd 143,2 min ingelegd en 140,9 min opgeno men, wat resulteerde in een over schot van 2,3 min tegenover een ontsparing in november 1973 van 2,6 min. Het totale tegoed bij de Spaarbank bedroeg eind november 1690.1 min tegen 1562,8 min een jaar daarvoor. Het aantal reke ningen nam in deze periode toe van 833.600 tot 846.700. Bij de Spaarbank voor Rotterdam werd 136,2 min gestort en 133.J min opgenomen. Het overschot van 3,1 min staat tegenover een ont sparing in november 1973 van 3.8 min, toen 116,8 min werd gestort en 120,6 min werd opgenomen. Eind november bedroeg het totale tegoed bij de Spaarbank 1502,7 min. De Bondsspaarbank voor Midden- en Oost-Nederland zag in november eenzelfde verloop als in november van het voorgaande jaar. Er trad een ontsparing op van 600.000 tegen ruim 700.000 in november 1973. De kasopnamen in de eerste dagen van december liggen in ver band met Sint Nicolaas iets boven het normale niveau. Het totale spaartegoed bedroeg eind november 858 min. NED. FONDSEN IN NEW YORK NEW YORK Kon. Olie noteerde giste ren (ln dollars): 26%-%. Philips 8%-% Unilever 30*4-31% en KLM 15%-%. Op gave Hornblower en Weeks. EFFECTENKOERSEN AVONDV £RK FER AMSTERDAM in het telefonisch avondverkeer kwamen gisteravond de volgende koersen tot stand (tuussen haakjes de officiële slotkoers van giste ren. AKZO 39.00-39.20 (39.10). Hoogovens niet genot. Kon. Olie 67.00 gb-67.80 gl (67.10). Philips 22.00-22.50 GL (21.90). UnUever 79.80-8.30 (79.20). KLM niet genot. (41.00). DOW JONES INDEX Indust. Sporen (JtUL Obi. Mods 6 dec. 577.60 138.70 65.89 66.62 847.6 9 dec. 579.94 138.39 65.86 66.87 837.7 10 dec. 593.87 140.67 67.55 834.0 Aaed. Obi. Toe a. L. 6 dec. 15.500 17.640 1813 241 1178 9 dec. 14.660 21.100 1809 505 853 10 dec. 15.690 1821 941 439 Koersen in Montreal 5/12 9/12 10/12 0.75 0.87 0 856 11% 11% 11% Weliswaar moeten, als gevolg van de achteruitgang van de economi sche situatie, sommige exposanten verstek laten gaan. hier stond tegen over dat de opengevallen plaatsen weer snel werden bezet door ande ren. Vergeleken met 1973 kwamen dit jaar in totaal 25 procent meer buitenlandse bezoekers naar de Franse vakbeurzen. Frankrijk telt zo'n kleine 90 vak beurzen. die jaarlijks, dan wel twee-jaarlijks worden gehouden. Ongeveer tweederde van het totaal aantal beurzen voor 90 procent in Parijs gehouden draagt een internationaal karakter. Centraal Hoewel het 'centralisme* door som mige Fransen wordt betreurd, blijkt De Hoge Raad heeft het cassa tieberoep van de verzekeringsmaat schappij 'Stad Rotterdam' ingesteld tegen het vonnis van het Hof in Den Haag ln de FIOD-zaak verwor pen. Het hof had, evenals ln eerste Instantie de Rechtbank ln Rotter dam, het verzekeringsconcern een boete van ƒ250 opegelegd wegens de weigering van de 'Stad Rotter dam' de boeken en bescheiden ter inzage te geven aan de Fiscale In lichtingen- en Opsporings dienst (FIOD). Het hof was tot de veroordeling gekomen, nadat de procureur-gene raal de maximale boete van 5.000 had geëist. Het ging hierbij om overtreding van artikel 49 van de Algemene Wet inzake Rijksbelas tingen. De FIOD hanteerde dit ar tikel om bij verzekeringsmaat schappijen als de 'Stad Rotterdam' gegevens op te sporen van verze kerden, die hun 'zwart geld' in ple ziervaartuigen heben gestoken en zo de belasting ontduiken. De 'Stad Rotterdam' weigerde de FIOD hier voor onbeperkte inzage van de boe ken en bescheiden, omdat naar haar mening daarbij de bescher ming van de gegevens in de privé- sfeer in het gedrang komt. economisch gesproken de centrale positie van Parijs toch aanzienlijk bij te dragen tot het commerciële succes van de Franse vakbeurzen. Bij het laatste moet overigens wel worden bedacht, dat Parijs over een drietal grote tentoonstellings terreinen beschikt alsmede over de voor dergelijke vakbeurzen be nodigde infrastructuur, als hotelac commodatie en goede spoor- en luchtverblndlngen. Vandaar, dat de Franse vakbeurzen, aldus de heer De Groot, zonder problemen kun nen opgaan in de dagelijkse sfeer van het Parijse leven. Dit in tegen stelling tot elders, waar dit soort evenementen meestal het dagelijks leven verstoort. Het succes van de Franse vakbeur zen moet overigens niet alleen wor den verklaard uit de gunstige ma teriële omstandigheden. Frankrijk heeft tijdig ingezien, dat een vak beurs die zich internationaal wil noemen haar deuren wijd dient open te zetten voor de concurren tie. WASHINGTON Zes van de in totaal twaalf centrale banken (Fe deral Reserve Banks) in de Vere nigde Staten heben hun bankdis- conto nu verlaagd van acht tot 7.75 procent. De Federal Reserve Board, het overkoepelende bestuur van de Amerikaanse centrale banken, heeft namelijk ook de Federal Reserve Banks in Boston, Richmond, Chica go en Dallas toegestaan het discon to te verlagen. Afgelopen vrijdag was hiervoor reeds toestemming ge geven aan de Federal Reserve Banks in New York en Philadelphia. De maatregel is genomen in ver band met de vermindering van de vraag naar krediet en de daling (sinds de zomermaanden) van de rentetarieven. Het is de eerste dis contowijziging sinds eind april (toen ging het disconto omhoog van 7.5 naar acht procent). Boven dien is het de eerste verlaging sinds december 1971, toen het bankdisconto omlaag ging van 4.75 naar 4.5 procent. Industriebond NW bang voor prijzenoorlog Van een onzer verslaggevers OSS Desseaux (tapijten) voert besprekingen met Vroom Dreesmann over het besluit van het warenhuis om merk-tapijten onder de door de fabriek vastgestelde prijzen te verkopen. Dit heeft het bestuur van Desseaux in de jaarvergadering meege deeld. De directie van V D wil door het nemen van deze maatregel de vloerbedekkingsprijzen doorzichti ger maken. De tapijten zullen wor den verkocht tegen een prijs, waar in geen servicekosten (maatnemen en leggen) zijn begrepen. Op deze wijze hoopt V D te kunnen concurreren met de detailhandel, die zich ook niet hield aan de vaste prijzen van de fabriek en die de marktverhoudingen door allerlei gratis dienstverlening ondoorzichtig maakte. De Industriebond NW is niet ge lukkig met de stap van V D. In het jongste nummer van WIK, het weekblad van de bond, wordt ge vreesd voor een prijzenoorlog, die weliswaar leuk is voor de consu ment, maar een gevaar is voor de werkgelegenheid in de tapijtindus trie. Volgens WIK heeft V D van de grote tapijtfabrikanten in Neder land verlangd, dat de verkoopprijs omlaag gaat. Het warenhuis zou daarbij hebben gedreigd zijn voor raden. die nogal groot zijn, met forse kortingen te verkopen. De In dustriebond is bang dat V D tegenmaatregelen van de tussen handel uit, die gedreigd heeft geen tapijt voor de detailhandel meer af te nemen als de fabrieken V D tegemoet komen. De fabrikanten worden dus van twee kanten onder vuur genomen: een boycot van de tussenhandel of een prijzenoorlog ontketend door V D, waaronder de zwakkere zaken zullen bezwij ken. In beide gevallen zal de werk nemer de dupe worden, aldus WIK. Gepleit wordt daarom voor ingrij pen van de rregerlng. NEW YORK ACF Industrie* AJreo Allied Chemical Alum. Co of Am American Brand* American Can Am Cyanamld Am Electr Power Am Metal Climax Am Motors Am Smelt St P Am Tel St Tel Ampex Anaconda Armco Steel Atlant Richfield Bendlx Bethl. Steel Boeing Burlington Ind Can Pacific Ry Celanese Chase Manhattan Cbessle System Chrysler aervtoe Clttys Colgate Colt Induatrtc, Commonw Edlsor Cons Edison Cont Can Cont OU Curttss Wright Curtlss Wright A Dart Ind Deere and Co Dow Chemical □u Pont (KI) Eastman Kodak 9/12 10% 35 35 10% 10% 23"29% 26 27% 30% 30% 24% 25% 20% 20% 14% 14% 31% 32% 3% 3% 14% 14% 42% 43% 2% 2% 13% 13% 21% 22% 87 86% 24% 24 16% 16% 13% 14% 12% 13% 24% 24% 26% 26% 50% 51 7 7% 45% 44% 21% 23% 22% 23% 23 23 6% 6% 23 24 39% 40% 6 5% 17% 18 12% 13% 38% 3© 51 54% 86% 88% Bovls Husky Nat. Gas Mass. Ferguson Nat. Resources SheU Canada First Nat City 38% 29% Allegheny Pow 12% 12% Akzona 11% 11% Am Standard 8 8% Amsted Ind 34% 34% Cerro 11% 11% Chad bourn Corn Chase Select Fd U 77 Columbia Gaa 20% 20% Comlnoo —23% Cont Telephone 1010% Gen Electrlo Gen Fonds Gen Motors Gen Publ Util Gen Te) St Tel Getty OU GUette Glmbel Brothers Goodyear I an P Gulf OU 33% 34% 17% 17% 29% 30% 10% 10% 16% 16% 123% 126 16% 16% -11% 12% 12% 13% 3 65 3.64 L 3.691 10% 10% 11 Fluor Corp Gen Cigar 18% 16% 10% 10% Illinois Central Ind Instlco o% o% Int Busln Mach 168% 172 Intern Harvester 20% Oexd Int Nick of Can 20% 20% Int Paper 32% 33% Int Tel A Tal 1413% Ling Lemco Voug 9 9% Litton Ind 3% 3% Lockheed Aircraft 3% 8% Marcor 14% 14% Martin Marietta 13% 13% May Dep Stores 20% 21 McDonnell Dougl 8% 8% Mobil OU Corp 32% 33% Nabisco 22 22% Nat Cash Reglat 14%e 15% Nat Distiller* 13% 13% Nat Gypsum 8% 8% Nat 8teel 31% 31% Nat Lead Ind 11% 11% Int Bank for Res )8%b9%b Int Flav Frag 26% 26% Int Paper (84) Oiln Pac Gas and B1 Penn Central Pepslco Phelps Dodge Philip Morris Phillips Petr Procter St Gambl 14% 15% 19% 20% 1% 1% 37% 36% 27 28% 44%e 45% 35% 37% 8081% RCA 10% texd Republic Bteel 21% 22% Reynolds Ind 49% 50% Royal Dutch Petr 26% 26% Santa Fé Ind Sears Roebuck Shell OU Southern Co Southern Pacific Southern RaUw Sperry Rand Stand OU Calif Stand Oil Indiana Studebak Worth Sun OU Texas Oulf Texas Inst Transamerica Unilever Union Carbide Unl Royal United Aircraft United Brands 26 26% 42% 44% 42 44% 9% 9% 26% 26% 39% 39% 26% 27% 21 21% 79% 83 21% 21% 36% 37 20% 21 65% 68 5% 6% Kansas City Ind Kansas Power KLM Kroger 8% 8% 18% 18% 15% 15% 14% 15% Madison Fund 6 6% Nat Can 8% 9 NY Centr A S3 North West R 58% 59% 31% 31% 37% 38% 5% 5% 29% 29% 2% 2% 85% 36% West Union Tel 9%e 9% Westlnghouse El 8% 8% Wool worth 8% 8% N Am PhUlpe Co 12% 12% Occidental petr 12% 12% Reliance Group 6% Standard Brands 47 48% Tandy 12 li Union Bleotr 9% 9s. United Electr 2% Ug Corp 10% 10% Western Bancorp 15% 15%

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13