Leids college van B en W zet zijn beleid op papier Üf Vermist v.d.wiel Torenwijzer knapte af Tokheim sluit Turk gepakt Overval op transportbedrijf 'Een klein concert' in het LAK-theater Kampman bracht Instituut Nabije Oosten tot bloei let op't markante van uw kin! v.d.wiel Marktberichten SH Ledenstop voor Rijnkanters Grof vuil Leiden Visserijberichten K!_ TROUW/KWARTET ZATERDAG 7 DECEMBER 1974 STAD EN REGIO 'Goede verwachtingen van Geivestwet' LEIDEN Het Leidse program college heeft een beleidsnota ge publiceerd. Een nota waarin de visie en de plannen van het col lege voor Leiden staan ver woord. Vrijwel aan het eind van de inlei ding van de nota staat gemeld dat 'een flink aantal concrete maatre gelen in nader uit te brengen no ta's zal worden ondergebracht'. Er komt een 'lange-termijnplan' een nieuwe nota personeelsbeleid, die in 1975 het licht zal zien. er komt een inventarisatie van de behoefte aan ruimte voor woningen, voor werkgelegenheid en voor recreatie, er komt een nota over de leer plicht, er zal een beleidsplan ko men met betrekking tot de stich ting van sociaal-culturele instellin gen. er komt een sportvelden nota eind 1975, die weer een onderdeel zal vormen van een sportnota die in 1977 zal verschijnen en er komt een nota over de relatie burgerij- gemeente. 'De huidige bestuurlijke indeling in Nederland voldoet niet langer. Aan de ene kant heeft de gemeente taken die doeltreffender kunnen worden vervuld door grotere be- stuurseenheden, aan de andere kant kunnen bepaalde taken beter worden vervuld door kleinere be- stuurseenheden dan die van de grootte van de gemeente Leiden', schrijven B. en W. in hun nota. 'Taken die een groter gebied be strijken dan de huidige gemeente Leiden zijn onder andere: ruimte lijke ordening, de sociaal economi sche ontwikkeling, volkshuisvesting; verkeer en vervoer, voortgezet on derwijs. onderwijsbegeleiding, mi lieubeheer, cultuur en welzijnsbe vordering, volksgezondheid, sport recreatie, politie, brandweer en energievoorziening'. - Gewest ALPHEN AAN DEN RIJN Grote activiteit heerste er donderdagmiddag rond de to ren van de Adventskerk in Alphens centrum. De grote wijzer van de klok. altijd nog zo n 125 centimeter lang. was geknapt en dreigde naar be neden te vallen. Een gedeelte van de Castellumstraat werd er tijdelijk voor afgezet. Een ladderwagen van de Leidse brandweer die van Alphen was niet lang genoeg voor de ongeveer veertig meter hoge toren kwam er ten slotte aan te pas om de gevaarlijke wijzer eraf te halen. Deze foto schoot Dirk Ketting in de huisjes verworden woningen. B. en Schagenstraat. één van de kleine straatjes in Marendorp-Oost. Vroeger een woonstraatje. Nu een straat tot pak- W. van Leiden zeggen in hun nota tegen de 'verpakhuizing van de Leidse binnenstad iets te gaan doen'. Nu het 'oude' gewest Leiden schip breuk heeft geleden zal door het college van harte worden meege werkt aan de toestandkoming van een krachtig gewest met een geko zen gewestraad. Het college heeft goede verwachtingen van de op stapel staande gewestwet. In de ont- werpwet is Leiden opgenomen in een aantrekkelijk gebied, vindt het college. Daarin is ook Alphen aan den Rijn opgenomen. De adviesfunktie van funktionele raden en wijkcomité's zal worden versterkt. Dat is een uitvloeisel van de principebeslissing over de gede centraliseerde besluitvorming. Het bestuurlijk kader waarin de raden ftn wijkcomité's hun taken verrich ten zal in 1975 gestalte krijgen. De overdracht van beslissingsbevoegd heid zal pas later mogelijk zijn. De bevoegdhed.en van het gewest en de financiële mogelijkheden zullen daarbij ook een belangrijke rol spe len. Als zal worden overgegaan tot het oprichten van een wijkraad, zal dat gebeuren als experiment en dat zal niet voor 1977 mogelijk zijn. dus aan het eind van de zittingsperiode van het college. Een andere punt dat in de nota aan de orde komt is het slechte beeld dat men van Leiden heeft. Het college hoopt daarin verbete ring te brengen door een evenwich tige 'Leiden-promotion'. Ook zal aandacht worden besteed aan de vorm van een publieke leeskamer, hoorzittingen, en de vorm van ge meentelijke publicaties, in het bij zonder een gemeenteblad, gerichte brochures en tentoonstellingen. In de periode van 1975 tot 1978 zal de organisatie van het gemeentelijk apparaat zijn nieuwe vorm krijgen. Het ligt in het voornemen de raad voor te stellen in 1975 het aantal te BeVClllgeil formeren werkverbanden te bepa len. hoofd-directeuren aan te trek ken en een begin te maken met de feitelijke invoering van de nieuwe werkverbanden. stad en de bereikbaarheid binnen de binnenstad zullen aan de orde komen. Het college zal zich nader beraden over voorstellenom te ko men tot beperking van het goede renvervoer in de binnenstad. Woningen Het college streeft ernaar 800 wo ningen per jaar op te knappen. Het zal van de opgedane ervaringen af hangen in hoeverre dat aantal moet worden gewijzigd. De renova tie van de particuliere woningen baart het college veel zorg. De binnenstad krijgt in de nota ook ruime aandacht. Het college wil ernaar streven de verpakhuizing in de binnenstad tegen te gaan. Men wil het proces stoppen en het in omgekeerde richting in gang zetten. Onderwijl zal een aantal binnenstadsprojekten worden aan gevat of worden voortgezet. Het betreft vooral de Haver- en Gorte- buurt, de Herengracht-Zijlsingel, de Camp, de reconstructie van de Breestraat met omgeving. Met dat laatste hoopt men in 1975 te kun nen beginnen. Voor de binnenstad is een fietsroute in voorbereiding. De bereikbaarheid van de binnen- Er zullen maatregelen worden over wogen om de ambtenaren van het bureau huisvesting beter te beveili gen tegen bezoekers die onder be dreiging en geweldpleging hun doel trachten te bereiken. Dat geldt overigens ook voor ambtenaren van de sociale dienst. Over de financiële problemen van huurders, in het bijzonder die van de Merenwijk. schrijven B. en W. in de nota dat zij hopen dat de nieuwe huurwet in 1975 gestalte zal krijgen. Betaalbare en zelfstandige huisvesting voor werkende jongeren zal door het college sterk worden bevorderd. De verantwoordelijkheid voor de huisvesting van buiten landse gastarbeiders ligt naar de mening van het college primair bij de werkgevers. 'Zij zijn moreel ver plicht aan deze van huis en gezin gehaalde arbeidskrachten onderdak te verschaffen'. De Churchillbrug en de doortrek king van de dr. Lelylaan moeten worden gerealiseerd. Dan kunnen als wijkverbindingswegen dienen: het Stationsplein, de Oegstgeester- weg, de Willem de Zwijgerlaan, En- gelendaal. Hoge Rijndijk, Kanaal- weg. Churchilllaan, dr Lelylaan. Plesmanlaan en Station. Grote projecten Drie grote projekten staan op sta pel die een groot geslag zullen leg gen op het ambtelijk apparaat: de bouw van het academisch zieken huis. een Alternatief voor het Witte Singelplan en de werkzaamheden cjie samenhangen met de aanleg van de Schiphollijn. Het welzijnsbeleid van het college van B. en W. zal zijn gericht op het scheppen van gelijke kansen voor iedereen en zal zich daarom in het bijzonder richten op de achterge bleven groepen in de maatschappij. Er zijn een aantal maatregelen in het verschiet om die achterstand terug te dringen, onder andere door stimulering van onderwijs, het club- en buurthuiswerk en derge lijke. De leegloop van scholen eist een scholenplan, dat erop gericht zal moeten zijn om te komen tot vor men van samenwerking. In ver band met de leegloop van scholen wil men ook het scholenbouwbeleid kritisch bezien. Op korte termijn zullen twee nieu we club- en buurthuizen worden gesticht. Het vrijwilligerswerk zal worden gestimuleerd. Sport Sportbeoefening kost Leiden al zo'n twee miljoen aan subsidie, maar ondanks dat zijn er nog tekort sportvelden. Men wil op dit gebied gaan samenwerken met de univer siteit. Ook het bouwen van school sportlokalen met subsidie van CRM behoort volgens het college van B. en W. tot de mogelijkheden. Er zal worden gestreefd naar het instellen van een Leidse raad voor de milieuhygiëne. Bij het afgeven van hinderwetvergunningen zullen de milieuaspecten in het vervolg nog zwaarder gaan wegen. De ver vuiling van de stad zal moeten worden tegengegaan. In 1975 zal daarom' een gerichte milieuactie worden ondernomen. Er zal nog worden gezocht naar een definitieve plaats voor de nieuwe cMttrale bibliotheek. Ook de vesti ging van de muziekschool vraagt om herziening. De muziekschool voldoet niet meer aan de eisen van deze tijd. Aan het slot van de tien pagina's tellende nota kondigt het college het instellen van een commissie aan die zich bezighoudt met zorg voor monumenten. Niet alleen voor gebouwen, maar ook voor straat- meubilair, verlichting, plaveisel en dergelijke. Leiden heeft er weer een nota bij. één die weer een heel stel volgende aankondigt. Rector L. de Coligny LEIDEN Sedert het vertrek van drs. P. Bakker vaceert de functie van rector van de Louise de Co- ligny-scholengemeenschap Naar aanleiding van de oproepen meldden zich zeventien sollicitan ten. waarvan er een zich terugtrok wegens benoeming tot rector aan zijn eigen school. Zeven sollicitan ten werden voor kennismaking uit genodigd. Vertegenwoordigers van het onder wijzend en niet-onderwijzend per soneel van de Louise de Coligny- scholengemeenschap. de oudercom missie en de Gemeenschappelijke Schoolraad voor het openbaar on derwijs werden bij de beoordeling van de zeven opgeroepen sollicitan ten betrokken. De voordracht ls: 1. Dr. G. A. Steffens, rector van de Thomas a Kempisscholengemeen- schap te Zwolle: 2. C. C. Akkerman, conrector van de Louise de Colignyscholenge- meenschap te Leiden. Bollenkwekers tegen contributieverhoging VOORHOUT De leden van de Algemene Vereniging voor Bloem bollencultuur afdeling Voorhout verwierpen het voorstel van het hoofdbestuur om de contributie te verhogen. Voorzitter L. A. Zonneveld hield een pleidooi voor het lidmaatschap van de vereniging. Er zijn nog al tijd bedankjes, ondanks de vele voordelen die de leden toch genie ten. Tijdens deze vergadering werd erop geattendeerd dat er veel bloembol len door de regen zijn vernietigd. Het komende seizoen wordt 'met lood in dé schoenen' tegemoet ge gaan. Aankoop 'Cronesteijn' LEIDEN Aan de gemeente Lei den is te koop aangeboden de bui tenplaats Cronesteijn gelegen in het Vlietpark. ter grootte van 39.44.69 ha. Aangezien de gemeente ter plaatse reeds ca. 40.00.00 ha grond in eigendom heeft, kan door de aankoop van de buitenplaats Cronesteijn een aaneengesloten be zit ter grootte van ca. 800.000 ha. worden verkregen, waardoor de mogelijkheid wordt geschapen een gedeelte van het Vlietpark te reali seren. SASSENHEIM Afgelopen dagen waren dieven weer actief.in Sas- senheim. Zo werd in de nacht van dinsdag op woensdag een waren huis aan de Hoofdstraat bezocht, waarbij men binnenkwam door een zijdeur te forceren. Uit een bureau lade m het winkelkantoor werd 2400 buitgemaakt. Woensdagmid dag was het dat uit de garderobe van het Motel van een Italiaan een bontjas ter waarde van circa 2500 werd gestoleri LEIDEN L'oor de 76 mensen die bij Tokheim pompenassemblagebe- drijf in Leiden werken, is bij het Arbeidsbureau ontslag aangevraagd. Tokheim zal de overeengekomen zes maanden opzegtermijn in acht nemen. Zoals bekend, kondigde het bedrijf enige tijd geleden al aan de pro- duktie over te brengen naar Schot land. Het wachten voor Tokheim is op de ontslagvergunning van het Arbeidsbureau. Wanneer die binnen is. is de bedrijfssluiting na zes maanden een feit. LEIDERDORP De Belgische rijkswacht heeft donderdagochtend de 27-jarige turkse arbeider Suley- man K. uit Leiderdorp aangehou den. De rijkspolitie had om zijn opsporing verzocht, omdat de man ervan wordt verdacht zondagavond 1 december in het turkse woonoord te Leiderdorp zijn landgenoot M. Ca kar (29) bij een ruzie te hebben doodgestoken. In de verwarring die daarna ontstond had K. kans ge zien te vluchten. Van een onzer verslaggevers HOOFDDORP Gistermorgen is een overval gepleegd bij het tran sportbedrijf Middelkoop in Hoofd dorp. Twee mannen, vermoedelijk Zuid-Europeanen. kwamen om streeks half tien het kantoor bin nen. maar alleen adjunct-directeur Feenstra op dat moment aanwezig was. De mannen vroegen hem om werk. en na een ontkennend ant woord trokken zij een pistool en vroegen om geld. Terwijl een van hen de adjunct-directeur in be dwang hield, haalde de andere een geldkist leeg waarin ongeveer 1500 gulden zat. Ook moest de heer Feenstra persoonlijke bezittingen afgeven. Daarna vertrokken de overvallers met de auto van de adjunct-dirctur De waonden op de- luchthaven Schiphol. LEIDEN Op woensdag 11 decem ber om 20.15 uur brengt het Leids Academisch Kunstcentrum een avondvullende voorstelling van 'Een Klein Concert' door Liselore Gerritsen, Laurens van Rooyen en Harry Sacksioni. De vorm van dit K'.ein Concert is die van een mu- ziekvoorstelling door drie gelij kwaardige partners. De teksten van Liselore, zowel gezongen als gespro ken, worden omlijst en overgeno men door de muziek en de muzika le ideeën van Laurens en Harry. Ze spelen daarnaast composities van henzelf en van anderen. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Zakenman. Zelfbewust. Met karakter. Zo iemand heeft 'n montuur met karakteristieke glazen nodig, 'n Koppel van persoonlijkheid. v. d. Wiel is mééster in 't accentueren van 'n kloeke blik. Wie anders... weet er het fijne van ...van brillen! Nieuwe Rijn 62 i Lelden. Minimale haringvangst KATWIJK De bemanning van de Kw. 123 'Holland', van rederij Ouwehand, zal zeker zijn benijd door veel collega's, toen hij aan wal kwam met een hoeveelheid haring die ruim 100.000 besomde. Het gaat slecht met de haring vangst en door het iuwe weer is er een geringe aanvoer. Op plaatsen waar nog Nederlandse visserssche pen op haring jagen, wordt niets gevangen. In de Ierse Zee moet wel haring zitten, maar door het weer is het vissen van de Nederlanders hier slechts één dag mogelijk ge weest. De resultaten waren mini maal. LEIDEN Dr. A. A. Kampman is afgetreden als directeur van het Ned. Instituut voor het Nabije Oos ten. Zijn opvolger is dr. E. van Donzel. Opgericht op 19 augustus 1939 be schikt het Instituut thans over een uitgebreide boekerij, waarbij de Assyrlologische afdeling een unieke plaats inneemt. De afdelingen Egyptologie als ook de afdeling Pa lestijnse oudheidkunde volgen in belangrijkheid op de afdeling Assy- riologie. Voorts beschikt het Insti tuut over een verzameling kleita bletten die in 1952 van de toenma lige directeur professor De Liagre Böhl konden worden aangekocht. Een belangrijke financiële impuls kreeg het Instituut toen de heer Frank Scholten in 1942 een deel van zijn vermogen alsmede zijn bi bliotheek aan het Instituut? naliet. Aan hem herinnert de Frank Scholtenkamer waarin de Oud-tes- KATWIJK AAN DEN RIJN, 5 december Groenteveiling. Aanvoer 186 ton was- peen. Prijzen waspeen AI 510-640, II 260- 580. BI 930-120U, II 280-410, Cl 860-980, II 740-950. bloemkool 6 I 152. 8 I 125-126. II 40-95. 10 I 79-89. II 30-45. 12 I 60-78. II 30-58. andijvie 50-97. boerenkool 46-49. bos peen n 73, breekpeen 310-680. sprui ten 42-63. LEIDEN 6 december Groente- en Fruitveiling. Appelen 45-56. peren 24-44. andijvie 127-150. kroten gekookt 70. boe renkool 39-46, rode kool 27. prei 85-92, spinazie 193-210. stoofsla 45. spruiten A 61-66. B 59-62, C 38-47, uien 13-15, witlof 185-105, sla zwaar 30-39. bleekselderij 30. bospeen 141, peterselie 14-15, selderij 22- 24. KATWIJK AAN DEN RIJN Groente veiling 6 december: aanvoer 175 ton waspeen. Prijzen AI 5-710. II 260-600. BI 800-1140. II 240-500. Cl 880-960. bloem kool 8 per bak I 110-139. 10 per bak 88- 91. 12 per bak 46-97. 15 I 37-51. andijvie 46-49. boerenkool 53-58. bospeen 62-70. breekpeen 62-70. groene kool 22, spitskool 67. uien 410-600. tamentische afdeling alsmede de bibliotheek voor de Palestijnse ar cheologie is ondergebracht. Midden in oorlogstijd nam profes sor Kampman het initiatief om een bibliografisch-recenserend tijd schrift op het terrein van de oriën talistiek Bibliotheca Oriëntalis op te richten. Mede door dit tijdschrift heeft het Instoituut een plats in de internationale oriëntalistiek ver worven. Vanuit het Leidse Instituut ontwik kelde prof. Kampman initiatieven om te komen tot de oprichting van een Instituut in het Nabije Oosten, dat in 1958 in Istanbul door Z.K.H. Prins Bernhard werd geopend. Het instituut is dankzij prof. Kampman tot grote bloei gekomen. exclusieve N meubelen INTERIEURVERZORGING VERDUYN RIJNSBURG Rapenburg lb. tel. (01718)-13036. HAARLEMMERMEER De afde ling onderwijs heeft een brochure uitgegeven 'Van school en wat nu'. De brochure is bestemd voor de ouders van wie kinderen nu nog op de lagere school zitten die vol gend jaar naar het voortgezet on derwijs gaan. RIJNSBURG De gemeenteraad zal zich op 11 december over een voorstel van B. en W. buigen om in het recreatieplan Het Waterbos vier tennisbanen aan te leggen. Enige tijd geleden werd de tennisvereni ging 'De Rijnkanters' opgericht, die nu al driehonderd leden heeft. Dit aantal is een maximum voor vier banen, zodat er eigenlijk al sprake is an een ledenstop. De banen zullen wat B. en W. betreft in 1975 kunnen worden aangelegd. De kosten van het aan leggen van de vier banen met een oefenbaan worden geraamd op 120.000. Gelet op de financiële positie van de tennisvereniging stellen B. en W. voor in 1975 een huur te vragen van 10.000. De kosten van de bouw van een clubhuis worden geraamd op 130.000. Onder leden en sympa thisanten van de vereniging is een obligatielening tegen lage rente ge- KATWIJK In de kokende week wordt grof vuil opgehaald op don derdag in de dinsdag- en vrijdag- wijk-^" LEIDEN Maandag 9 december wordt in de volgende straten grof vuil opgehaald: Herensingel (van Medusastraat tot Lage Rijndijk), Hambroeklaan. Kooilaan, Celebe- sstraat. Decimastraat, Sieboldstraat, FloresStraat, Bloemstraat, Formosa- straat. Borneostraat, Driftstraat. Lombokstraat, Javastraat, Medusa straat. Parkstraat, Koolpark, Atjeh- straat (van Kooilaan tot Sumatra- straat), Ambonstraat, Madoera- straat. Lage Rijndijk. Voorstraat, Sumatrastraat, Atjehstraat (van Sumatrastraat tot Soembastraat). Soembastraat. Balistraat, Timor- straat, Ringkade, Bonairestraat, Arubastraat, Surinamestraat, Antil- lenstraat, Curaaostraat, St. Maar tenstraat. St. Eustatiusstraat, Saba- straat. Bankastraat, Bilitonstraat, Kooihof. Woensdag in deze straten: Jacq. Urlusplantsoen, A. Noordewierlaan, C. Schuytlaan. Diepenbrocklaan. Joh. Verhulststraat, Richard Hol straat, Obrechtstrkat. Churchilllaan, Willem Pijperstraat, Peter van An- rooystraat. Joh. Wagenaarlaan. Va- leriusstraat. Van Blankenburgstraat, Julius Róntgenstraat, Mozartstraat. Bernagrd Sweersstraat, Sweelinck- laan, Eduard van Beinumstraat. Brücknerstraat, Debussystraat, Ra- velstraat, Chopinstraat, Moesorgski- straat, Caesar Franckstraat, Verdis- traat, Schubertlaan, Mahlerstraat, Handelstraat, Beethovenlaan, Vival- distraat. Bachstraat. Corellistraat, Toscaninilaan, Berliozpad.Rossini- straat, Lisztpad. Mendelssohnkade, Wagnerplein, Brahmslaan, Tsjai- kowskikade, Sibeliusstraat, Bartok- straat. Kennedylaan, Max Reger- laan, J. Haydnlaan. Apollolaan, Smétanastraat, Paganinilaan, Scar- lattistraat, Griegstraat, Donizetti- laan. Donderdag komt de kraakwagen in deze straten: Paramaribostraat, Co- rantijnstraat, W. de Zwijgerlaan. Abr. Crijnssenstraat. Van Riebeeck- hof, J. P. Coenhof. Pieter Both- straat, Stuyvesanthof, Alb. Agnes- 'straat, Ch. de Boutonhof, Jul. van Stolberghof, Anna van Burenhof, Marnixstraat (van W. de Zwijger laan tot Volkstuinen). Zwarte Pad. Merenwijk. Herensingel (van Me dusastraat tot Julianastraat). Julia- nastraat. Julianakade. Sophiastraat. Anna Paulownastraat, Alexander- straat., Prinsenstraat. Oranjestraat, Lusthoflaan. Dillenburgerstraat, Nassaustraat, Mecklenburgerstraat, Os- en Paardelaan, Bernhardkade, Marijkestraat, Margrietstraat, Ire- nestraat, Bernhardstraat. Ten slotte rijdt dekraakwagen op vrijdag 13 december door de vol gende straten: Haagweg, Rijndijk, Dijkhoflaan, Valkenburgseweg, Da Costastraat, Klikspaanweg, De Ge- nestetstraat, Nic. Beetsstraat, Pot gieterlaan, Tollensstraat, Schim melstraat, Oltmansstraat, Hase- broekstraat. Borgerstraat. de Len- nepstraat, ten Katestraat, Tous- saintkade, Staringkade. Kneppel- houtstraat. Multatulistraat. Fred, van Eedenlaan. Lod. van Deyssel- straat. A. Verweystraat, Jacq. Perk-I straat. H. Gorterstraat. L. Coupe russtraat, Hoflaan, Willem Kloos- laan. Boshof. Duinhof. Meerhof, Akkerhof. Weidehof, Telderskade. Mulderstraat, Gerrit Kasteinstraat, Segaarstraat. van Diemeistraat. Rooseveltstraat. plaatst waarop op dit moment voor rond 50.000 is ingetekend. Voor de resterende bouwkosten wordt een geldlening aangegaan. De ten nisvereniging wil het clubhuis, dat zo groot wordt dat eventuele uit breidingen va het aantal tennisba nen kunnen worden opgevangen, in eigen beheer uitvoeren en onder houden. Een aantal leden is afkomstig uit de gemeente Valkenburg. In princi pe is overeenstemming bereikt tus sen belde gemeentebesturen over het gezamenlijk dragen van de las ten van de tennisbanen. Aanvoer donderdag te IJmulden: 250 kilo tong. 62 kUo tarbot en griet. 211 kisten kabeljauw. 645 kisten boolvls. 117 kisten schelvis. 204 kisten wijting. 509 kisten schol. 152 kisten schar, 2 kisten makreel. 151 kisten diversen. Prijzen ln guldens per 1 kilogram: hei 1- kleln middeltong 12.82-12.22, tongl 11.80- 11.54. II 10.81-10.53. Prijzen ln guldens per 40 kilogram: tongschar 163-136. schartong 60. bot 29. lever 57. lom 62. ham 210. steenbolk 50- 40. poontjes 68-22. finten 15. haal 65-35. hammen met kop 114-80. krab 36-22 leng 71-68. baars 39-25, witte kool vis I 108. III 94. IV 76, tarbot 276-243. griet 261-140. kabeljauw I 102-90. II 144-85. III 94-82. IV 98-82. V 96-54. koolvls II 67-54. III 60- 54. IV 52-48. schelvis I 94-90. II 98-86. III 100-94, IV 91-67. schol I 84-78. II 100-83, III 114-86. IV 104-78. wijting III 63-48. makreel III 43. schar 96-57. Besommingen: IJM 36 57.000. 44 7 49.000. GO 24 11.900. 26 12.000. KW 210 I 1900. 213 5300. 24 ƒ30.500. 167 7300. VD 143 /4800. SCH 2 5600. UK 218 4000. UK 89 en 123 5000. Aanvoer vrijdag te IJmulden: 5780 kilo tong. 87 kilo tarbot en griet. 201 kist kabeljauw. 407 kisten koolvls. 128 kisten schelvis, 357 kisten wijting. 706 kisten schol. 82 kisten schar. 10 kisten makreel. 323 kisten diversen. Prijzen ln guldens per 1 kilogram: grote tong 9-8.61. grootmiddel tong 11.56-11.16. klelnmidde! tong 11.63-11.32. tongl 10.23- 9.80. II 935-9. tarbot 10.95-1051. Prijzen in guldens per 40 kilogram tongschar 168-132. poontjes 31. hammen met kop 124-92. haal 42-25. lever 59. leng 68-49. bot 28. steenbolk 50-47. Inktvis 100. krab 52-31. schartong 42. tarbot 280-240. griet 216-144. kabeljauw I 102-70. II 124- 75. III 102-82. IV 98-84. V 81-54. koolvls II 64-57. III 70-63. IV 56-52. schelvis I 84. II 90. III 97. IV 70-55. schol I 84-78. II 83-79. III 84-69. IV 86-72. wijting III 70-49. ma kreel II 58-31. sprot 66. schar 76-60. ham men 224-210. Besommingen: KW 29 12.700. 34 SCH 173 7200. VL 89 430. WR 57 29.900. IJM 29 39.200. 211 22.000. VD6 8200. KATWIJK Dinsdagnacht 3 de cember verliet de 20-jarige Eleono- ra Elizabeth van Eldik. wonende te Katwijk, in overspannen toestand haar ouderlijke woning. Sindsdien is van haar niets meer vernomen. Een ongeluk wordt gevreesd. Signalement: lang 1.60 a 1.65 m: zeer tenger figuur: half lang zwart haar: Indonesisch type. Ze droeg een bril met groen montuur en was gekleed in een donkerbruin geblok te korte jas met bontkraag, een spijkerbroek en bruine open schoe nen. Een ieder die inlichtingen kan ver schaffen wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de ge meentepolitie Katwijk, tel. 01718- 14041. of met de politie in zijn of haar woonplaats. ADVERTENTIE f auto-inzittenden brand glas inbraak ongevallen rechtsbijstand reis storm wettelijke aansprakelijkheid voor particulieren ziekte KlNU ziektekosten ....om zéker tezijnj vraag inliehtingea aan vw awfwbtm of eventueelaaa n.9. verzekeringsmaatschappij

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3