Gezondheidscentrum in Merenwijk Schot in Witte Singel- Doelen-plannen 'Verschil met vorig college zal in 1976 pas blijken' Agenda van Leiden Ds. Gossee deed intree in Oude Wetering Tafeltennis voor scholieren Delegatie vroeg aandacht voor schoolbegeleiding Visserijberichten Burgerlijke stand 'Sinterklaas' leek wat voorzichtiger Visserijbank overgenomen Jubilarissen bij 'Katwijk' Toch subsidie voor actie van Wereldwinkel in Leiderdorp TROUW/KWARTET WOENSDAG 4 DECEMBER 1974 STAD EN REGIO L3 Stuurgroep ontwikkelde strategie voor oprichting LEIDEN Enkele bewoners van de Merendijk hebben in een nota aan B. en W. en de raad voorstellen gedaan om te ko men tot een gezondheidscen trum in deze week. De bewo ners, mr. J. L. A. Kessen, me vrouw P. M. Kessen-Van Tey- lingen en pastor-opbouwwerker J. A. A. van Well schrijven, dat zij na de vergeefse pogingen van de werkgroep Gezondheidszorg Merenwijk, die al eerder bezig is geweest om een gezondheids centrum te realiseren, toch nog wel mogelijkheden zien om zo'n centrum tot stand te brengen. Met instemming van de inmiddels opgeheven werkgroep Gezondheids zorg hebben zij een ontwikkelings strategie voor een centrum opge steld. OUDE WETERING 'De nacht is ver gevorderd, de dag is nabij. La ten wij dan de werken der duister nis afleggen en aandoen de wape nen des lichts'. Met deze tekst uit Romeinen 13 deed ds. E. H. Cossee, onder grote belangstelling, zijn in trede als predikant van de Remon strantse gemeente te Oude Wete ring. Hiermee heeft Oude Wetering weer een eigen predikant binnen de Re monstrantse Broederschap. De be vestiging van ds. Cossee vond plaats door prof. dr. H. J. Heering, die reeds lange tijd een belangrijke rol in Cossee's leven vervulde. Hee ring was het die hem tot de theolo gie studie deed besluiten, een be sluit dat nu zijn afronding heeft gekregen. De bevestiging viel samen met de viering van de eerste Advent, mede daarom had prof. Heering -Panlus' woorden: 'het is thans.'vVöór ji'de ure om uit de slaat tp ont^akeh. Want het heil"is "óns.'nu* mlef tabij dan toen wü tót °hèt geloof kwa men' (Rom 13 11) tot onderwerp van zijn preek gekozen. Hij wees erop dat Paulus doelde op het grote ogenblik, dat elk mens in zijn leven heeft, waarop het heil, dat hij ver wacht, niet altijd zichtbaar hoeft te zijn of ons al vooruit kan zijn. Na bevestiging hield ds. Cossee zijn intreeprfeek, waarin hij er de aan dweilt op .vestigde dat wij leven in on "wereld waarin we de werken der duisternis voldoende kennen, maar de wapenen des lichts, zoals ge noemd in de Efeze brief, vaak te weinig onderkennen, met name: 'de voeten geschoeid met de bereid vaardigheid van het evangelie des vredes'. In aansluiting op deze tekst wenste NOORDWIJKERHOUT Aange moedigd door het succes in voor gaande jaren wil de tafeltennisver eniging N.S.S.S. tijdens de kerstva kantie een tafeltennistoernooi voor de Noordwijkerhoutse scholieren organiseren. Er wordt gespeeld op maandag 23 en dinsdag 24 decem ber in de gymzaal aan de Dr. No- lenslaan. op beide dagen 9 uur. Leerlingen van de Noordwijker houtse scholen kunnen zich tot ui terlijk 9 december opgeven bij het hoofd van de school. Jongens en meisjes die buiten Noordwijkerhout een school bezoeken en ook willen meedoen, kunnen zich opgeven op zaterdag 7 december van 2 tot 5 uur in de gymzaal aan de Lange- velderweg, ingang Kerkplein. KOUDEKERK Als een St. Nico- laasverrassing kwam een delegatie van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs, de oudercommissie en leerkrachten van de Burg. de Her- derschool énHummeloord maanda gavond op het gemeentehuis te Koudekerk. De heef.;w,.de Weerd las een gedicht voor, waarin werd gevraagd alsnog voor de schöleöhè- geleidingsdienst een plaatsje op de begroting in te ruimen. Een fraai gecalligrafeerd exemplaar van dit gedicht werd aan B. en W. aange boden, samen met een grote bak steen waarin een fles geestrijk vocht was verpakt. Daar de officiële tekst van de be leidsnota nog niet is vastgesteld, werd door B. en W. beloofd alsnog bijzondere aandacht aan dit onder werp te wijden. KATWIJK AAN ZEE 3 december, Kw 42 en 135: 729 kantjes, Kw 172: 236 kantjes, Kw 153: 27 k makreel. Prijzen: volle haring 133-148; steurharing 120: makreel 75,40. Aan de dlnsdagmarkt werden te IJmui- ien aangevoerd. 665 kisten kabeljauw. *ü8 kisten koolvis. 379 kisten wijting. 10 kisten schol. 41 kisten schar, 46 kisten haring. 89 kisten diversen. Prijzen in guldens per 40 kg: kabeljauw I 120-96. II 136-124, III 104-88. IV 108-88. V 94-74, koolvis II 50. III 58-57, IV 57. schol II 114, III 110, IV 94, wijting III 78- 60, haring I 36.80, bot 38-34, steenbolk 57- 41, lever 72-60, witte koolvis I 91, II 76. schar 77-74. Per stuk: haai 338. Besommingen: VL73 7860, VL89 600, VD25 2430, WR1 9600. Spanvlssers. VD19 en VD73 10.200, UK17 en UK56 3250, UK200 en UK234 3480, BÜ152 en EB28 7660, IJM207 en IJM209 7020, UK208 en UK236 12.300. Geboren: Alexander zv A J Maas en A M Truijers: Jochem O zv J Neuteboom en LAP Strumpel: Ronnie zv K G van der Voorst en E G Kranenburg; Jlllls Walter zv J G M Raadschelders en J G J Hogenboom; Cassandra dv A Janssen en S E van den Berg: Johannes zv F van der Laan en J Prins. Overleden: L Zitman 16 okt 1922 echt- gen. v. M van der Sluljs; G M van der Laaken 12 feb. 1896 echtgen. v. J Holle- ma qé ws whqtolstraten 14 nov 1907 man; C Kort 10 Juli 1889 man. C H M Veldboer 24 aug. 1942 echtgen. v. F H Zuljdwljk: H W C Agatz 8 maart 1904 echtgen. v. J A Hage; M A Catln 10 Juli 1887 m. A J D Holtz: H Cohen 8 april 1907 man; J C Blobbe 12 maart 1908 man. Gehuwd: D v. Meljgaai a en A E Blans- Jaar; M. v. Es en A J Uvstendorp. de heer Moree, voorzitter van de Remonstrantse Broederschap, ds Cossee na afloop van de dienst, 'veel kapotte zolen' toe, met de verzekering dat de Broederschap zijn werk in Oude Wetering niet uit het oog zal verliezen. In zijn dankwoord onderstreepte ds Cossee nog de mogelijkheid om tot goede contacten met de andere kerken in Oude Wetering te komen. In hun procedure-voorstel verzoe ken de opstellers van de nota (de stuurgroep) huisartsen te zoeken, die bereid zijn in een gezondheids centrum te werken. In afwachting van de realisering van het centrum zou bezien moeten worden of er mogelijkheden zijn tot het starten van een groepspraktijk in flats of in houten keten. De met de huisartsen uitgebreide stuurgroep zou vervolgens contact moeten opnemen met personen en organisaties, die aan het stichten van een gezondheidscentrum een bijdrage kunnen verlenen. Daarna zou de stuurgroep enkele alterna- tieven moeten onderzoeken, die zij ook op hun financiële konsekwen- ties bekijkt. De begeleiding bij het te voeren overleg, de verzorging van administratie en documentatie zou vanuit de Welzijnsraad kunnen geschieden. Groepspraktijk In hun voorstellen geven de schrij vers ook een omschrijving van de begrippen gezondheidscentrum en groepspraktijk en sommen zij een aantal voor- en nadelen op. Een gezondheidscentrum is geves tigd in een centraal gebouw, waar binnen een groepspraktijk functio neert. Binnen dat gebouw zijn ver der een dépendance van de samen werkende kruisverenigingen (con sultatiebureau en wijkverpleging) en van samenwerkende instellingen op het gebied van de maatschappe lijke dienstverlening (zoals het hulp- en adviescentrum Meren wijk). Liefst is in het gebouw ook nog een (groeps-)praktijk van tan dartsen gevestigd. En eventueel een dépendance van de gemeentelijke geneeskundige en gezondheids dienst. Tenslotte een praktijk van een ver loskundige en van een fysiothera peute. Tussen al deze voorzieningen bestaat een vaste vorm van samen werking. Als belangrijk kenmerk van een groepspraktijk noemt de nota: een aaneensluiting van huisartsen met als doel: combinatie van praktij ken. Die gecombineerde praktijk omvat: een gemeenschappelijk praktijkhuis, gemeenschappelijk personeel, gemeenschappelijke technische uitrusting en een admi nistratie. Men streeft bij zo'n groepspraktijk naar een gelijke praktij kom vang voor de artsen, er is een verdeling met het maatschappelijk werk en van lasten en baten, samenwerking met de wijkverpleging. Ontvluchte koe nam auto op de hoorns NOORDWIJK De politie heeft heel wat te stellen ge had met een koe die er tussen uit kneep, toen een handelaar bezig was het dier uit te la den bij een slachtplaats aan de Hoofdstraat. De koe rende via de Abraham van Royenstraat de Grent op. Twee politie-patrouilles ruk ten uit om het niet ongevaar lijke dier te vangen. De koe was inmiddels bij 'De Baak' verschenen en werd later op de Rembrandtweg gesigna leerd. Hier zagen de patrouil les kans haar in te sluiten, maar het beest doorbrak de omsingeling door een politie wagen op de hoorns te nemen en met een enorme sprong slaagde zij er in aan de ach tervolgers te ontkomen. In 'De Zuid' volgde een ware klopjacht, waarbij de koe en passant haar woede koelde op een geparkeerde brommer. Door handig manoeuvreren slaagden de politiemannen er in het dier van de druk bere den Oude Zeeweg te houden en naar de Koepelweg te diri geren. Ter hoogte van de vroegere villa Ruys, liep de koe een duinterreintje op, dat daarna door politieauto's werd geblokkeerd. Een kara- bijnschutter van de politie legde het gevaarlijke koebeest neer. LEIDEN De inkopen voor het heerlijk avondje zijn bijna gedaan. De indruk, althans in de stad, bestaat, dat het winkelend publiek bij zijn uitgaven de nodige voorzichtigheid in acht heeft genomen. De in het algemeen toch al dure decembermaand en de prijsstijgingen allerwegen lijken hun remmende uitwerking op een al te royale Sinterklaas niet te hebben gemist. Alhoewel pas morgen aan het eind van de dag nauwkeurig kan worden gezeg hoe het koopgedrag in het algemeen is geweest. Het barre weer kan er een oorzaak van zijn, dat velen hun inkopen uitstelden tot vandaag of morgen. Een vrijdagavond jl. was 'Geven voor leven' natuurlijk een geduchte concurrent. Trouwens, deze actie kan de Sinter klaas-bestedingen toch wel hebben beïnvloed. Het zullen er niet weinigen zijn die hun eigen inkopen wat hebben beperkt om 'Geven voor leven' zo royaal mogelijk te gedenken. Het heerlijke avondje zal er beslist niet minder door zijn. ADVERTENTIE Voor Gouden en Briljanten kwaliteits-sieraden en de voordeligste prijzen blijft uw adres Juwelier v. d. Water 01.u. .Haarlemmerstraat 181 Grote keuze en vak-service. NIEUWKOOP De Nederlandsche Middenstandsbank en bestuur en ledenvergadering van de Coöpera tieve Visserijbank te Nieuwkoop hebben overeenstemming bereikt inzake integratie van de zaken van de Visserijbank in die van de NMB. Begin januari zal de NMB een kan toor in Nieuwkoop openen. De Coö peratieve Visserijbank was voorna melijk plaatselijk werkzaam en had een balanstotaal van ca. 5 mil joen. LEIDEN In de vergadering van maandagavond heeft de Universi teitsraad nog een klein vervolg be handeld op de bouwnota van twee weken geleden. Het betrof hier de 'bestekklare projecten 1975'. De raad stemde ermee in dat in 1975 begonnen wordt met de bouw van het pre-klinisch laboratoriumcom plex ('de derde toren') op het bui tenterrein. De universiteit zal hier voor een beroep doen op het zgn. 'parkeerartikel'. Vanuit Den Haag is namelijk een bedrag beschikbaar gesteld voor nieuw te beginnen werken, waarvoor de universiteiten een opgave moesten doen. Beste- dingsgereed waren twee plannen: Overigens zit er al flink schot in de Witte Singel/Doelen-plannen: een interdepartementale werkgroep zal mogelijk deze week nog een gunstig advies aan de betrokken ministers uitbrengen over de bebouwing van dit gebied. De raad aanvaardde dat het college van bestuur het ministerie zal ver zoeken geld ter beschikking te stel len om snel de bouw van de derde pre-klknische toren te beginnen. De bouw zal tussen de twee en drie jaar in beslag nemen. Voorwaarden bij deze aanvaarding waren dat de prioriteit voor Witte Singel/Doelenterrein (twee weken geleden vastgestejd in de bouwno- waar nu parasitologie gehuisvest is, voor een alpha-faculteit gebruikt kan worden. Voor de andere ruim ten die vrijkomen zijn kandidaten genoeg: biologie en sociale weten schappen. Het college van bestuur deelde ver der nog mee dat het voormalige Elisabeth-ziekenhuis aan de Hooi gracht In juli/augustus 1976 voor universitair gebruik klaar zal zijn. Belastingverhoging no dig LEIDEN 'Pas in 1976 zullen de wezenlijke verschillen tussen het oude en het nieuwe college van B. en W. duidelijk naar voren komen. Dan zal ook de meerjarenbegroting worden aangeboden. Dat de begroting voor 1975 nu al wordt ingediend (16 december begint de begrotingsbehandeling in de raad), komt om een lange aanloopperiode te verkrijgen voor deb egroting voor 1976, die veel meer het stempel van het nieuwe college zal kunnen krijgen'. Aldus wethouder Van Dam, die gis termiddag aan de pers de nieuwe begroting aanbood. Hij zei verder dat het college voor 1975 nog vast zit aan het beleid van de afgelopen jaren. Dat betekent o.a. dat vol gend Jaar het beleid van het inte ren op de reserves van de gemeente wordt voortgezet. Volgend Jaar zal echter ook worden bekeken in hoe verre in de toekomst kan worden afgeweken van dit financieel be leid, dat destijds op voorstel van het oude college door de meerder heid van de raad werd goedgekeurd. Prioriteiten De wethouder merkte ook op, dat de programma's van de verschillen de partijen niet zozeer verschillen wat de inhoud betreft maar veeleer waar het 't tempo en de prioritei ten aangaat. Het huidige college wil veel spoed betrachten met de reorganisatie van het bestuurlijk en ambtelijk apparaat. Voor 1975 is daar op de begroting vijf ton voor uitgetrok ken. Er zullen volgend jaar drie hoofddirekteuren worden benoemd en drie bedrijfspersoneelschefs. Op korte termijn zullen de be staande secretarie-afdelingen van de gemeente (zoals volkshuisves ting. verkeer en stadsontwikkeling) opnieuw worden gegroepeerd in en kele grote werkverbanden, met aan het hoofd een hoofddirekteur. Er zullen ongeveer vijf hoofddirectora ten worden gevormd, maar het aantal staat nog niet precies vast. Enkele hoofddirekteuren zullen worden gekozen via interne reorga nisatie.Het CDA en de VVD hebben al zware aanvallen gedaan op de vijf ton, die het college volgend jaar voor de reorganisatie wil be steden. Ook hebben zij kritiek op de belas tingverhoging. die B. en W. willen doorvoeren. De WD wil in het geheel geen belastingverhoging, terwijl het CDA de helft van de verhoging wenst, die het college voorstaat. De belastingverhoging van een kwart miljoen is nodig om het tekort te dekken. Bij ongewij zigd beleid in vergelijking tot voor gaande Jaren, is er tussen de 1% en 1*6 miljoen beschikbaar voor nieu we taken. Een half miljoen daarvan gaat naar de reorganisatie van het gemeentelijke- en bestuurlijke ap paraat. Na aftrek van de rente en aflossing van de onrendabele inves teringen (investeringen die volledig op de gemeente drukken en niet uit tarieven en rijksvergoedingen te rugkomen zoals wegenaanleg) en benodigd geld voor personeel en nieuwe uitgaven, blijft er dan een tekort van ongeveer een miljoen. En dat kan ten dele worden opge vangen door belastingverhoging. Zwembad Er is overigens 7 miljoen beschik baar voor extra investeringen. Eén van de belangrijkste uitgaven vol gend jaar zal de aanleg van het nieuwe zwembad 'De Zijl' zijn. Ook voor de reconstructie van de Bree- straat (busbaan en riolering) is veel geld uitgetrokken, evenals voor de restauratie van gemeentelijke mo numenten. Verder zijn er hoge be dragen uitgetrokken voor voorzie ningen tegen de wateroverlast in het Noorderkwartier en de rehabili tatie van het Noorderkwartier en de Kooi. Verder staat op het inves teringslijstje de bouw van negen noodlokalen in de Merenwijk. Op welzijnsgebied wordt in de be groting 1975 geld uitgetrokken voor de clubhuizen de Zevensprong, Meerburg, het Breehuys en het Westerkwartier, de kinderopvang, de nazorg voor gehandicapten en het H.A.C. Merenwijk. Voor verbe tering van verkeerslichten is 32.000 uitgetrokken. In de perso nele sfeer worden uitgaven gedaan voor een bedrag van 245.000. Enkele andere grote uitgaven: re novatie Haver- en Gortebuurt 236.000), aanvullend krediet voor herstelplan woningen Ververstraat 340.000), scholenbouw in de Me renwijk, Gezondheidscentrum in de Merenwijk 50.000). herindeling Waaggebouw, vervanging EHD-au- to's, asfaltering Burggravenlaan en investeringen voor de toeleverings bedrijven in de Waard. De wethouder zei nog dat in 1975 gerekend kan worden op een aan vullende uitkering van het Rijk van 8.8 miljoen. Hij zal proberen meer verfijningsregelingen aan de over heid voor te stellen. KATWIJK In motel 'Sassen- heim' bood de direktie van de che mische industrie Katwijk aan het personeel een diner aan. Allereerst werd aandacht besteed aan het feit, dat 5 personeelsleden dit jaar 12% jaar bij het bedrijf werkzaam wa ren, te weten S. A. van der Duim (afdelingschef), L. Guyt (bedie ningsvakman), M. Mastenbroek (tabletteur), T. Ouwehand (labora torium) en J. v. d. Werf (expedi tie). Zij ontvingen allen een grati- fikatie en werden toegesproken door de beide directeuren drs. G. C. Th. van Dorp en J. A. Stoffel en de personeelschef, de heer C. Boter - mans. De heer Van der Duim dank te namens de jubilarissen. In juni bestond het bedrijf 60 jaar en ook dit feit werd uiteraard in de verschillende toespraken belicht. Door het personeel werd aan de direktie een bedrag van 2.000 als jubileumgeschenk aangeboden, waarbij de direktie op haar beurt toezegde, dit geschenk te willen be stemmen voor de aktie 'Geven voor leven' en de stichting 'Meer en Bosch' (epilepsiebestrijding) te Heemstede. Gefluorideerd water in Noordwijk van de baan NOORDWIJK Dat Noordwijk binnen afzienbare tijd weer tot flu oridering van het drinkwater zal overgaan, lijkt niet waarschijnlijk. B. en W. achtten het vrijwel onmo gelijk aan de eisen te voldoen, die in het wetsontwerp tot wijziging van de waterleidingwet met het oog op de fluoridering van het drink water worden gesteld. Onder meer wordt in het ontwerp aan ieder waterleidingbedrijf bindertd het verstrekken van ongefluorideerd water aan bezwaarden opgelegd. Men denkt aan verstrekking van dergelijk water in gebottelde vorm en tegen normaal tarief. Overal waar de consument zijn levensmid delen betrekt moeten voorraden aanwezig zijn. De warenwet contro leert het gebottelde water. De kosten van één en ander komen voor re kening van de bezwaarden en niet- bezwaarden. Volgens het college zullen er geen nieuwe fluoride- ringsinstallaties komen. Anderen zullen wellicht worden stil gelegd. Academische examens LEIDEN Geslaagd aan de rijksu niversiteit: Doet. ex. geschiedenis kand. ex. Franse taal- en letter kunde P. J. Smith (Den Haag) en A. A. M. de Jong (Buiten Kaag); W. v. d. Toorn (Leidschendam) en mej. E. E. Rutgers (Leiden): doet. ex. Franse taal- en letterkunde mej. L. Quispel (Schiedam) en mej. J. v. Oorschot (Voorschoten); doet. ex. Semitische taal- en letterkunde W. Raven (Lelden)doet. ex. En gelse taal- en letterkunde C. F. H. Meijer (Lelden); doet. ex. W. Soci ologie H. W. Schilperoort (Hoek van Holland) en E. P. Bakker (Maartendijk) en de dames E. M. Wiegman-Roosenschoon (Leiden) en J. R. Westhuls- de Vries (Zuid- Laren); kand. ex. kunstgeschiede nis de heer D. C. W. Venemans (Wassenaar). het Witte Singel-plan en de derde "ta) niet in gevaar komt en dat de woensdag 4 december pre-klinische toren. Zoals bekend is er een alternatief plan voor de Wit te Singel en het door de universi teit aan te kopen Doelenterreki. Gebouwd kan daar waarschijnlijk pas worden begin 1977. wat inhoudt dat er de eerste jaren nog geen echte (kosten) concurrentie zal zijn met het plan voor de derde toren. vrijkomende ruimten een oplossing zullen bieden voor de ruimtenood in de universiteit. Er zal namelijk 8000 m2 vrijkomen door de huisvesting van vakken als celbiologie, parasitologie, electro- nenmicroscopie, fysiologie en gene tica in de derde toren. Dat bete kent onder meer dat Rapenburg 33, LEIDERDORP Voor de raad maandagavond begon aan de af werking van een uitvoerige agenda, werd door de beëdiging van de heer J. Nievaart het bestuurscollege weer compleet. Er werd diepgaand ge sproken over het onderwerp 'voort gang plannningsproces'. Hoofdzaak was de vraag op welke wijze aa*i de te realiseren projecten prioriteit zal worden gegeven. Binnenkort ontvangen alle leden van de raad een lijst van projecten die in de toekomst moeten worden gerealiseerd. Per fractie kan men hieraan een puntenwaarde toeken nen en zo vaststellen aan welke volgorde men de voorkeur geeft. De raad voelde niets voor het voor stel van B. en W. om de zaak eerst in aparte commissies te bespreken. Men geeft er de voorkeur aan dit desnoods in een extra raadsverga dering (in het openbaar) te doen. Het voorstel om de werkgroep we reldwinkel een subsidie van 565 te geven ter bestrijding van de kosten voor een inzamelingsactie, ontmoette bezwaren bij de WD. 'Het is', aldus wethouder Tichler, 'geen gemeentelijke taak deze za ken te subsidiëren omdat het doel niet plaatselijk is. Om deze reden hebben wij ook voor andere instel lingen, b.v. de Nierstichting, subsi die geweigerd. De bestemming van deze actie in Leiderdorp is bekend, nl. Mozambique en het Frelimo. Op zichzelf een goed doel maar niet uit te leggen als een Leiderdorps be lang. Hiermee zouden wij ons bege ven op het terrein van de ontwik kelingssamenwerking. De heer Hekkelman (P.C.G.) vond dat de subsidie was bedoeld om steun te geven aan een plaatselijke groep 'die initiatieven ontplooit en die het verdient dat wij deze subsi die zonder voorbehoud verlenen'. Na een schier eindeloze discussie werd het voorstel met 10 tegen 7 stemmen, aangenomen. Dljlstra.it 2a. 10 tot 11 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Gerecht 10, 4.30 tot 6 uur spreekuur soc. raadsvrouw. VRIJDAG 6 DECEMBER Rapenburg 24. 22 uur Jazz-zolder Hot House amerlkaanse saxofonist George Co leman, begeleid door het trio Rob Ager- beek. ZATERDAG 7 DECEMBER SOS-tel. hulpdienst tel. 071-25202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren dag en nacht te bereiken. Apotheken In regio Leiden: De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apothe ken ln de regio Lelden wordt van vrijdag 29 nov. tot 6 dec. waargnomen door de Zuiderapotheek, Lammenschansweg Lel den, en de apotheek Van Breest Smallen- burg te Leiderdorp. Tvens op zatrdag tot 1 uur de Ogstgester pthek, Wll- ehlmlnaprk a8, en d apothek Vorsch- FILMS IN LEIDEN TOT 5 DECEMBER Luxor: Stationsweg 19, tel. 21239. 'Badge 373'. 18 J. dag. 14.30, 19 en 21.15 uur en zo extra voorstelling 16.45 uur. Lldo: Steenstraat 39. tel. 24130. The good, the bad and the ugly', 18 J. dag. 14.30 en 20 uur. Studio: Steenstraat 39, tel. 33210. 'Tram- lljnbegeerte', 14 J. dag. 14.30, 19 en 21.15 uur en zo extra voorstelling 16.15 uur. Trianon: Breestraat 31, tel. 23875. 'De vijf van do Vierdaagse'. 14 J. dag. 14.30, 19 en 21.15 uur; zo 14.15, 16.30, 19 en 21.15 uur. Camera: Hogewoerd, tel, 24919 'Het hofje van begeerte', 18 J. dag. 19 en 21.15 uur. Kindermatinee 'Laurel en Hardy als struikrovers' a.l. wo-za 14.30, zo 14 en 16.15 uur vr-za 23.30 uur 'The Chase'. Rex, haarleraraerstraat 52. tel. 25414. 'Huisvrouwenrapport'. 18 J. dag. 14.30, 19 en 21.15 uur. Klndermatlnee wo en za 14.30 uur 'De schat ln het Zllvermeer', a.l. Nachtv. 'Het autonummertje', 18 J. vr-za 23.30 uur. Klassealdclingcn: Volwassenen dagelijks van 11.15 tot 12 uur. van 14 tot 14.45 Bezoekuren ziekenhuizen: 8t. Elisabeth- ziekenhuis: uur en van 18.30 tot 19 30 uur: Kraamaf- deling dagelijks van 11.15 tot 12 uur (alleen v. echtgen van 15 tot 16 uur en van 18.30 tot 19.30 uur; Kinderafdeling: dagelijks van 15 tot 18.30 uur. 3e klasse: Volwassenen dagelijks van 14 tot 14.45 uur en van 18.30 tot 19.30 uur; Kraamafdellng dagelijks van 15 tot 16 uur en van 18.30 tot 19.30 uur: Kinder afdeling dagelijks van 15 tot 18.30 uur. CCU (Hartbe wakening) dagelijks van 14.15 tot 14.45 uur en van 19 tot 19.30 uur. Intensieve verpleging: Dagelijks van 14 tot 14.30 uur en van 18.30 tot 19 uur. Diaconessenhuls: Middagbezoekuur 13.45- 14.30 uur. Avondbezoekuur 18.30-19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00- 19.00 uur alleen voor ouders zondag 14.00-15.00 uur voor overige familieleden. Kinderen beneden 14 Jaar hebben geen toegang op de kinderafdeling. Endegeest: Dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur: zondag 11-12 uur en 14 tot 15 uur; eerste klasse de gehele dag. Annakllnlek: Klasse afdeling van 13.30 tot 15.30 uur, van 18.30 tot 20.00 uur; Derde klasse van 13.30 tot 14.30 uur, van 18.30 tot 19.30 uur. Avondbezoek voor de kinderzaal uitsluitend voor de ouders, alleen op woensdagavond van 18.30 tot 19.30 uur. Academisch Ziekenhuis: Voor alle patiën ten (behalve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Elke dag 15.00 tot 16.00 uur. 18 30 tot 20.00 uur. Voor de prema- turenafdellng gelden de volgende bezoek uren (alleen voor ouders) maandag tot klas 11 tot 11.30 uur 13.30 tot 14.15 uur en 18.30 tot 19.30 uur. 3e klas 13.30 tot 14.15 uur en 18.30 tot 19.30 uur; Kraam afdellng 13.30 tot 14.15 uur. alleen voor

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3