Haarlem bouwt door met Hughes PSV-DE GRAAFSCHAPTE EENZIJDIG De echte Falcon? Trainer Wullems als kop van Jut FC Twente herstelt langzaam FC Utrecht weer op goede weg Uitzichtloze wedstrijd voor Doetinchemmers NAC vroeg Van Eek reeds als opvolger van Wullems Deze week afrekening van WK '74 Koel, licht, droog. Ontslag bij NAC 'normale' aktie Omstreden zege van Roda JC op NAC TROUW/KWARTET MAANDAG 2 DECEMBER 1974 SPORT T8-K8 Van onze speciale verslaggever EINDHOVEN Zo'n wedstrijd als PSV-De Graafschap. De nieuws gierigheid naar het oplopen van de score ten voordele van PSV, overheerst. Hoeveel wordt het verschil tussen topclub PSV en semi- prof vereniging De Graafschap. In die richting denkt het publiek en voetballende voetballers. Van tevoren al geen echte wedstrijd. Want daar liggen de verhoudingen te scheef voor. De Graafschap beseft deksels goed, dat het een ongelijke partij gaat spelen. petitie. Natuurlijk, er waren er weer zestienduizend in het Philips-sport- park. Door de bank genomen voet balt PSV immers aantrekkelijk. Veel doelpunten vooral. Maar PSV- De Graafschap accentueerde toch vooral het uitzichtloze van een club als De Graafschap voor een derge lijke wedstrijd. Veelbetekenend haalde Evert Teunissen later het competitieverloop in West-Duits- land aan. Zaterdag was daar. één land verderop, al weer sprake van talloze verrassingen en sensationele wedstrijden. Teunissen lispelde desondanks: 'Nee, toch niet uitzichtloos voor mij, deze wedstrijd. Zeker, ik zou Trainer Teunissen neemt maatrege len om mentale tegenslag middels al te grote cijfers te voorkomen. Hij kiest uiteraard voor de verdedi ging. Verzachtend heet het: keuze voor de counter. De gevolgen blij ven niet uit. Want het grote PSV krijgt toch wel kansen. Maar de produktie stokt bij 3—0. Volstrekt logisch natuurlijk, die overwinning. Want een dubbeltje wint niet gauw van een kwartje. UITZICHTLOOS PSV-De Graafschap werd wel een wedstrijd bij uitstek, die aantoonde dat er concurrentie zal moeten be staan voor een aantrekkelijke com- ook over een Edström willen be schikken. Maar ik moet de realiteit zien. En wanneer ik dan een jon gen als Carry Steinvoort bezig zie, dan ben ik toch tevreden. Hij heeft als rechterspits Gerry Deijkers geen gelegenheid gegeven om op te ko men. En dat is toch een specialiteit van Deijkers'. Woorden, die accentueerden hoe verdedigend De Graafschap te werk is gegaan. Gerry de Jonge, de enige die constant voorin bleef, vulde aan: 'Je staat natuurlijk tegen een overmacht. Normaal loopt een ver dediger achter mij aan, maar nu loop ik hem achterna'. MOEILIJK Begrijpelijk dat PSV-De Graafschap op die manier een weinig aantrek kelijke bedoening werd. Temeer, omdat PSV niet goed raad wist met een dusdanig defensieve ploeg. Rij vers later: 'Tegen dit De Graaf schap was het moeilijk voetballen. Er was geen ruimte. Maar ik heb een positief punt gezien: de terug gekeerde vorm van Ralf Edstriim. Ralf was vooral in de lucht weer sterk'. Inderdaad bewees de Zweed ander maal dat hij in de lucht slechts via overtredingen te stoppen is. Een methode, dat moet gezegd, waar De Graafschap niet aan wilde. Teunis sen had de boomlange Eduard Schreur geen vaste keus op Edström gezet. Maar toch niet met de opdracht om hem in de lucht te bekampen. Teunissen verduidelijk te: 'Edström komt springend tot een hoogte van 3.10 m. Dan heeft het geen zin om met hem mee te springen. Hij bereikt een zelfde hoogte als bekende Amerikaanse basketballers. De bedoeling was dat Schreur wel op Edström zou blij ven. maar dat de verdedigers kort op de tegenstanders zouden blijven, wanneer Edström kopte'. Een taktiek die toch niet helemaal slaagde. Twee goals kwamen tot stand nadat'Edström doorkopte, het eerste en derde doelpunt. De eerste goal na een half uur, toen Edström de bal uit een comer van Van der Kuylen met het hoofd naar Réne van de Kerkhof transporteerde. Vallend stootte de rechterspits de bal achter de overigens uitstekende teruggekeerde) keeper Nico van Zoghel. Tevoren was er één kans voor De Graafschap geweest. Na een kwar tier al. toen Gerry de Jonge inder daad een keer op punt van scoren stond. Van Beveren redde toen nogal gelukkig. Een moment, dat Teunissen later dankbaar zou aan grijpen om zijn taktiek te verdedi gen. ONGESTRAFT Vlak voor rust werd het 20, toen Henk Koenders de bal verspeelde aan Willy van de Kerkhof, die Van der Kuylen in staat stelde zijn ere- honderd, te scoren. Een prestatie, waar hij na afloop voor werd ge huldigd. Een goal ook zijn zes tiende in zijn tiende competi tiewedstrijd dit seizoen die ge volgd had moeten worden door een rit s van andere. Want vooral na rust kwam de koningschutter her haaldelijk in een heerlijke positie. Verder dan nog één doelpunt (o- verigens een klasse-exemplaar, dat ontstond na een trekbal van René van de Kerkhof en een neerleggen de knik van Edström) in de tweede helft kwam hij evenwel niet. Waar me hij vooral benadrukte, hoe on gestraft PSV bij vlagen mocht schutteren. Want vrees voor een tegengoal bestond er niet. En dat was eigenlijk jammer. PSV-De Graafschap werd op die wijze na melijk nog al een vervelende voet balwedstrijd. PSV-DE GRAAFSCHAP 3—0 (2—0) 29. René van de Kerkhof 10. 39. Van der Kuylen 20. 71 Van der Kuylen 3 0. Scheidsrechter: Vervoort. Toeschou wers: 19.000. PSV: Van Beveren; Krugh. Van Kraay. Nordqvlst. Deijkers; Willy van de Kerk hof, Strik, Van der Kuylen; René van de Kerkhof, Lubse, Edström. De Graafschap: Van Zoghel: Schoenma ker, Van Londen, Zaaier. Overgoor; Pou- lus (Veen), Hlddink, Koenders; Steen voort. De Jong (Hazelhekke), Schreur. MATTY VERKAMMAN Trainer vast in het zadel ondanks weinig punten Van onze speciale verslaggever HAARLEM Barry Hughes, trainer van Haarlem, was duidelijk na het het gelijkspel (1-1) van zijn elftal tegen FC Den Haag. Refererend aan de gang van zaken rond zijn collega Henk Wullems. zei hij: 'Voorlopig hoef ik niet met trillende benen rond te lopen. Er hangt mij geen ontslag boven het hoofd. Het bestuur en ik weten wat we aan elkaar hebben'. En Beer Wentink, aanvoerder van Haarlem: 'Niemand bij ons praat of denkt ook maar aan ontslag voor Hughes. Hij btijft gewoon nog twee jaar en misschien wel langer. En trainer ontslaan brengt je alleen maar verder in de put Even heb je succes maar daarna krijg je dubbele klappen. Eigenlijk is het bedrog. Bij ons heerst een rustige sfeer rondom Hughes, dat is veel beter om te werken. Het moet steaks rustig aflopen' Van onze sportredactie ROTTERDAM Het bestuur van de eredivisie club NAC, dat trainer Henk Wullems, vrijdag zijn congé gaf, heeft enkele weken geleden de bij Helmond Sport ontslagen trai ner René van Eek gepolst om bij de Bredase club in dienst te treden. Van Eek heeft toen laten weten dat hij niet wenste mee te werken aan de ondergang van een collega. Van Eek blijft overigens de belangrijk ste kandidaat voor de functie van oefenmeester bij NAC. Wanneer echter alle emoties rond het plotse linge ontslag van Wullems zijn ge luwd, zal de 36-jarige Van Eek waarschijnlijk ook op het aanbod van de Bredase ploeg ingaan. ENSCHEDE Tegen Telstar toonde FC Twente duidelijk te kenen van herstel na de reeks weinig florissante uitslagen van de laatste weken. Hoewel de En- schedese equipe bleef steken op 1-1 het eerste verliespunt dit seizoen in het Diekman-stadion werd er bij vlagen weer zo knap gespeeld dat de zware duels tegen PSV, FC Amster dam, Dukla Praag en Feyenoord met redelijk optimisme tege moet kunnen worden gezien. De thuisclub opende tamelijk sterk en dat leverde al ln de tiende minuut een doelpunt op. Een verre en- zuivere pass van aanvoerder Drost bereikte Zuidema, waarna Pahlplatz door Van der Vall in po sitie gemanoeuvreerd werd en dat betekende, onhoudbaar voor de dappere Van 'der Meeren, 1-0. FC Twente probeerde door te druk ken maar werd in dat streven be lemmerd door scheidsrechter B^ck. die enkele keren volledig mistastte bij het hanteren van de buitenspel regel. Bovendien onthield de arbi ter de formatie van Kohn een zui vere strafschop toen Jeuring bin nen het zestienmetergebied door André tegen het gras werd gekwakt. Wel correct was de beslissing van Beek drje minuten voor de pauze een treffer van Zuidema af te keu ren omdat deze met een gestrekt been op Van der Meeren was In gegleden. Ook in de tweede helft nam FC Twente, met de midden velders Thijssen en Van der Vall als sterkste steunpilaren, het heft ln handen, maar meer dan een op de vuist eindigende Inzet van Zui dema leverde dit niet op. Telstar, dat tot dan vrij angstig had gespeeld, besloot eindelijk eens Iets terug te doen. Vlak nadat Fens en Stout de plaatsen van Helling en De Wit hadden Ingenomen, kreeg Van Kooten een fraaie k3cs na een mlstrap van Drost, maar de Velsense spits gaf zijn lob Iets te veel vaart mee. Drie minuten later was het echter wel raak. Couperus kon ongehinderd oprukken en voorzetten, bij welke actie de hele Twentse defensie werkeloos bleef toekijken. Doelman Ardesch viel tevergeefs uit en voor Stout was het een simpele klus 1-1 te laten aantekenen. De Enschedeërs probeerden furieus om alsnog de winst binnen te ha len. maar meer dan een handvol hoekschoppen leverde het offensief niet op. Bijna was de thuisclub een paar seconden voor het einde nog naar een nederlaag gespeeld. Van Kooten, Stout en Fens, die alle drie volmaakt vrij stonden, slaagden er echter geen van allen in het voor bereidende werk van Jonker, die eerder een gele kaart had gekregen wegens het vasthouden van Rhijs- sen. -f te ronden. FC TWENTE—TELSTAR 1—1 (l—O) 10. Pahlplatz I—0. 68. Stout 1—1. Scheidsrechter: Beek. Toeschouwers: 8500. FC Twente: Ardesch: Van Ierssel, De Vries. Drost. Oranen; Thijssen, Van der Vall. Kotten: Jeuring. Zuidema. Pahl platz (Achte-berg). Telstar: Van der Meeren: Drless n. Zwaan, Andre. Blschot; Bijl, Hell.ng (Fens). Jonker; De Wtt (Stout). Van Kooten. Couperus. Zo kun je ook zoeken naar de oplossing van een penibele situatie. Niet dat het direct lukt. zoals gis termiddag tegen FC Den Haag. Want Haarlem speelt ronduit slecht, het voetbal van een de gradant. Of zoals Aad Mansveld zei: 'Ik zie Haarlem het niet redden in de eredivisie'. Die conclusie lijkt voorbarig, maar gezien de mo mentopname was Manvelds opmer king terecht. Haarlem voetbalt cha otisch. nerveus, zonder enig over leg. De terugspeelbal van Wentknk ln de 37ste minuut was daar een voorbeeld van. Ausputzer Piet van de Berg begreep het niet en de bal kwam in dc voeten van Hehk van Leeuwen. Hij passeerde Van de Berg en doelman Poldervaart en trok de bal ln het lege doel. De teruggekomen Haarlemmer Vrijhof knalde daarop de bal geheel onge lukkig in eigen doel. Wentink: 'Typisch het voetbal van een degradant, onrustig en panie kerig. Dit was de derde keer dit seizoen dat we in eigen doel scho ten. Marijt tegen De Graafschap en Van de Berg tegen AJax deden het ook al een keer. Dat mag niet meer gebeuren'. Haarlem raakte niet helemaal van slag af. maar rommelde voort ter wijl het veel energie in de slag gooide. Hughes:'Dat vind ik posi tief voor een ploeg die onderaan staat en achterkomt. We lieten de hoofden niet hangen. We toonden spirit om terug te vechten, er is enthousiasme In het elftal. En daar ben ik erg blij mee'. In de 29ste minuut van de tweede helft werd Haarlem beloond. Wen tink kopte uit een ideale voorzet van Boszhard een droomdoelpunt in. Hughes sprong voor de dug-out op en zweepte het publiek op zijn ploeg te steunen. Dat lukte, waar door FC Den Haag nog enigszins in moeilijkheden kwam en zich uit eindelijk nog maar bepaalde tot achteruitvoetballen. Trainer Bos- kov: 'We hadden ln Haarlem een moeilijke tegenstander went de ploeg vocht voor zijn laatste kans. Een nederlaag zou waarschijnlijk fataal zijn geweest. Maar dit was de derde keer dat we als bezoekende club een voorsprong hebben wegge geven. Drie keer hebben we de lei ding gehad en toch maar twee pun ten veroverd. Dat is veel te weinig. Dat komt doordat we nog routine missen'. Toch is FC Den Haag weer een beetje uit de narigheid van de laat ste weken. Henk van Leeuwen, bij voorbeeld. draaide uitstekend in de eerste helft. Hij zei: 'We hebben de bal goed in de ploeg gehouden, alleen moeten we nog beter omspringen met de kansen'. Hij doelde op de goede mogelijkheden van Leen Swanenburg, die twee keer een uitstekende kans kreeg. En Mansveld: 'Nu maar afwachten of we ook zo in thuiswedstrijden gaan spelen. Alleen waren er een paar jongens die zich niet honderd procent gaven. Soms had ik de indruk dat we maar met negen man speelden. Dat moet veran deren. Maar met dit voetbal moe ten we langzaam uit de moeilijk heden kunnen komen'. Daar hoopt Haarlem ook op. Hug hes: 'We leven nog, dat ls op dit moment het belangrijkste. Nu ko men de weken dat we punten moe ten pakken. MVV en Excelsior uit en Sparta en NAC thuis, dat moet kunnen', en Wentink: 'Ondanks ons slechte spel hebben we toch een punt gepakt. Dat telt nu alleen. Want met punten kun je het voet bal terug brengen ln de ploeg, op geen andere manier. In alle rust werken we verder en dan moet het een keer lukken'. HAARLEM—FC DEN HAAG 1—1 (0—1) 36. Vrijhof 0—1 (eigen doel). 73. Wen- tins 1l. Scheidsrechter: Boosten Toe schouwers: 3000. Haarlem: Poldervaart; Wentink. Van den Berg. Houben. Vrijhof (Marijt); Feterls. Peys. Van de Aar; Sadek. Pot (Wetzel), Boszhard. FC Den jlaag: Thle: Van Vliet, Mansveld. Korevaar: De Caluwe (Ouwehand). Pera- zlc. Bres; Jol. Van Leeuwen. LIng. Swa nenburg. HARRY VERMEEGEN De Haarlemmers Wentink y Marijt (rechts) komen te laat. Doel man Thie heeft de bal vast. Korevaar hoeft verder geen assistentie meer te verlenen. EREDIVISIE PSV-captaln WlllF van der Kuylen gaat onverdroten voort met doelpunten ma ken. Opnieuw scoorde hij tweemaal en heeft nu reeds een voorsprong van liefst zes doelpunten op Ruud Geels, die dit maal niet ln het veld kwam. 1. Willy van der Kuylen (PSV) 17. 2. Geels (Ajax) 11. 3. Edström (PSV) en Kreuz (Feyenoord 9. 5. Venneker (Spar ta) 8. 6. Brokamp (AJax) en Vreyssen (NAC) 6. 8. Blsch (Roda JC). Ressel en De Jong (belden Feyenoord). Hazelhekke (De Graafschap). Couperus (Telstar). Zuidema (FC Twente). Van Hanegem (Feyenoord). Nannlnga (Roda JC), Rog geveen (Excelsior) Jansen (FC Amster dam). Groenendijk (Wagenlngen) 5. EERSTE DIVISIE Herman Heskamp die met drie doelpun ten topscorer van de dag ls geworden, heeft door deze productiviteit tevens de 1. Heskamp (PEC) 15 doelpunten. 2. Toonstra (Heerenveen) 14. 3. Polko (Her acles) 9, 4 en 5 Jovanovlc (FC VVV) en Haan (SC Cambuur) 8. 6-8. Groeneweg (SW), Grltter (FC Groningen) en Hofs (Vitesse) 7. 9-13. Kreekels en Jacobs (Eindhoven). Bleyenberg (S CCambuur), DEN HAAG De KNVB zal deze week de afrekening ont vangen van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal dat in West Duitsland is gehouden, 'wij zullen in de loop van.de maand december de bedragen kunnen vaststel len die spelers en clubs krij gen'. aldus Ton Zwikstra, de financiële expert van het sec- tiebestuur betaald voetbal. 'Volgens de reglementen moe ten binnen vier maanden na de laatste wedstrijd de finan ciële gegevens bij de FIFA worden ingeleverd. De finale werd op 7 juli gespeeld, zodat de paoieren uiterlijk 7 no vember bij de FIFA binnen moesten zijn. Deze organisa tie moet de afrekening goed keuren en daarna kunnen de gegevens naar de nationale voetbalbonden worden gezon den. Nu bekend Is dat het financiële overzicht nog deze week bij de bond binnen komt staat vast dat we voor het eind van het jaar met de spelers en clubs kunnen afre kenen. (ADVERTENTIE) UTRECHT Het ziet er nu toch wel naar uit dat FC Utrecht de goede weg heeft teruggevonden. Enthousiast spelend werd MW gis teren in het Utrechtse stadion ge durende zeventig minuten volko men gedegradeerd en de overwin ning was dan ook geheel verdiend. Deze had zelfs nog hoger uit kun nen vallen als de thuisclub ook in de slotfase was blijven doorgaan. Dat gebeurde echter niet met als resultaat dat MVV toch nog wat kon terugkrabbelen en tot 4-2 op haalde. Vooral met de snelle Hulshorst had de Maastrichtse verdediging het de ze middag erg moeilijk. De kleine en beweeglijke Utrechter ontglipte steeds weer aan bewaker Braam en kon zich naar hartelust uitleven. Na een snelle sprint zette Hulshorst het verdedigend ingestelde MVV al vrij snel op een achterstand. De Limburgers trokken hierna wel wat meer naar voren maar erg veel problemen kreeg Suvee, die de grie perige Henriksen in het doel ver ving, niet op te lossen. Het werd voor de rust door een afstandsschot van Hildebrand 2-0. Overigens keurde scheidsrechter Geurens een zo op het oog glaszuiver doelpunt van Laine af. Na rust bleef FC Utrecht fel en pittig spelen en opnieuw had Huls horst succes (3-0). MVV kwam nogal eens in moeilijkheden met de feilloos werkende Utrechtse buiten- spelval. Nadat Whery met een draalbal doelman Matthijssen kans loos had gelaten en daarmee de stand op 4-0 had gebracht, schakel de de thuisclub een versnel.ing te rug. Hierdoor kon MVV ln de slot fase nog wat terugdoen en door Lacrolx en Dijkstra werd de eind stand bepaald op 4-2. FC UTRECHT—MVV 4—2 (2—0) 15 Hulshorst 10. 31. Hildebrand 20 50 Hulshorst 30. 60. Wery 4—0, 71 La crolx 4—1. 73. DIJ'-stra 4—2. Scheidsrech ter: Geuren-. Toeschouwers: 7500. FC Utrecht: Suvee; Oostrum. Adrlaanse Kronshorst. Wilschut; Hildebrand. Van Maurlk (Van Sta), Cabo; Wery Van Veen, Hulsborst. MVVMathljssen; Braam. Dijkstra La crolx. Colombaln; Herben, Streuer. Kerst ges; Bonfrere, Lalne (Van Broekhoven) Rahja (Geljselaers). Van onze speciale verslaggever BREDA Zes dagen voordat Henk Wullems vrijdag door het be stuur van de Bredase eredivisievereniging NAC met behoud van salaris tot het einde van zijn contract (eind juni) de laan werd uitgestuurd, had Fokke Nienhuis, de nog maar pas benoemde voor zitter, Henk Wullems gevraagd hoe al die geruchten over een mo gelijk ontslag voor de NAC-trainer toch in de wereld waren geko men. Ondanks het hard-aangekomen verlies in de bekerstrijd bij eerstedivisieclub Volendam (het enige front waarop de Bredanaars de laatste jaren nog succesvol meestreden) zei Nienhuis: 'We heb ben vertrouwen in Wullems. Er is geeh enkele aanleiidng het con tract voortijdig met hem te verbreken.' Zes dagen later had dezelfde Fokke Nienhuis. afkomstig uit Leiden waar hij hoofdklasser UVS leidde, nauwelijks een kwartier nodig om een streep te zetten onder het trai nerschap van Henk Wullems. Wul lems: 'Er werd me gezegd, dat het bestuur geen vertrouwen meer in me had. Verder heb ik toen ook maar niet meer gevraagd. Ik was er kapot van'. VERBITTERD Wullems is verbitterd over de gang van zaken. Zegt bijvoorbeeld het niet te kunnen plaatsen, dat het bestuur als amateurs gebrek aan vertrouwen aanvoert, terwijl de spelersgroep wél en nog steeds ach ter hem staat. Zoals zaterdagmid dag nog Ad Bakker verklaarde. Zo als eerder ook Martin Vreyssen zei het niet eens te zijn met de beslis sing van het bestuur. 'Zij zeiden het rot te vinden, maar kunnen natuurlijk niets anders doen'. Of, zoals Bakker vertelde: 'Wij zijn in dienst van de club. En hoewel we het beslist niet met de gang van zaken eens zijn, moeten we gewoon trachten er verder het beste van te maken'. Voor Henk Wullems zijn de geruch ten rond zijn voortijdig vertrek on danks anders luidende verhalen niet vóór zijn absentie bij de com petitiewedstrijd tegen FC Amster dam gekomen, twee weken geleden. Wullems, ziek thuis, werd vervan gen door assistent trainer Jo Jan sen en Jacques Vlsschers, oud spe ler en nu elftalbegeleider. Wullems: 'Zij wilden daarbij gewoon solidair met mij zijn en weigerden na af loop commentaar. Toen zijn de ge ruchten gekomen. Maar Jansen en Vlsschers hadden er geen zin in op suggestieve opmerkingen in mijn richting te antwoorden. De geruch ten zijn daarna steeds hardnekkiger geworden, dat ik spoedig op straat zou staan. Dat is dan gebeurd'. BOTSINGEN Henk Wullems, nogmaals, kan het niet begrijpen dat liet vertrouwen in hem is opgezegd. 'Er zijn nooit conflicten geweest binnen de spe lersgroep. Er zijn ook nooit eerder op- of aanmerkingen gemaakt, waaruit je zou moeten afleiden, dat men het met Henk Wullems als trainer niet zag zitten. Wel zijn er op een ander niveau botsingen ge weest. Tijdens de afgelopen trans ferperiode onder meer'. Achtergrond van dat conflict was de financiële positie waarin NAC verkeerde. Het nieuwe bestuur van de Bredase vereniging, waarin vol gens Wullems niet Nienhuis, maar vice-voorzitter Harks de dienst uit zou maken, wilde schuldenvrij naar de gemeente kunnen stappen om voor^subsidie aan te kloppen. Wul lems: 'Ik zag het principieel duide lijk anders. Het bestuur (lees: Harks) wilde gezond naar de ge meente stappen, ik heb steeds ge zegd, dat die gezondheid via het veld, via de prestaties verwezenlijkt moet worden. Ben Je op een mo ment schuldenvrij maar heb je geen spelersmaterlaal, dan Is het ook uitzichtloos. Heb je daarente gen een behoorlijk draaiende ploeg, dan trek je publiek, ontvang Je meer recettes etc. Ik heb daarbij steeds aan het team gedacht. Ook op het moment, dat wij ons vorig seizoen veilig stelden na de over winning op kampioen Feyenoord. Er zijn mij toen aankopen toege zegd. Maar daar ls n'ets van waar gemaakt. Wat ls gebeurd? NAC is Bertus Quaars aan PSV kwijtge raakt en kocht slechts Wlm Bron van Excelsior terug. Niets ten na dele van Bron, maar in wezen toch zeker geen versterking van de ploeg. Toen al heb ik erop gewezen, dat NAC zonder voldoende verster kingen opnieuw ln de narigheid zou komen. Pas toer daarna de resulta ten Inderdaad slecht waren en er narigheid kwam, kon ik plotseling wél iemand gaan kopen'. PANIEK Henk Wullems ging voor NAC op stap naar Denemarken en Joegosla vië. Hij keerde uiteindelijk met lege handen terug. Zijn verklaring: 'Ik wilde geen paniek-aankopen doen. Daar heb je, zo is al zo vaak gebleken, gewoon niets aan. Het bestuur heeft nu wel in paniek gehandeld. Is, omdat het nog zt kort functioneert, wellicht niet ge wend aan dit soort situaties. Aan het vechten tegen de degradatie. Maar echt, ik meen het, welke trai ner men ook aan wil stellen, nie mand kan met dit NAC. met deze overigens plezierige spelersgroep, méér bereiken dan een plaatsje juist boven de degradatiestreep. Meer is gewoon niet mogelijk'. Henk Wullems is iets meer dan één vol seizoen in Breda werkzaam ge weest. Hij kwam aan het einde van het seizoen 1972-1973, toen het be stuur van de Bredase vereniging enkele wedstrijden voor het einde Ben Peeters de laan uitstuurde. Wullems slaagde toen met NAC en won nadat de ploeg onder Pee ters al de finale had bereikt en onder meer Ajax had uitgeschakeld de bekerfinale tegen NEC. Het seizoen 1973-1974 bracht Wullems opnieuw een strijd tegen de degra datie (laatste wedstrijd reddend af gesloten) en een optreden in een nu kansloos verloren bekerfinale (6-0 tegen PSV). Het seizoen 1974- 1975 duurde tenslotte maar elf wedstrijden. Wullems: 'Ik had niet verwacht als de kop van Jut te zullen fungeren. Maar het verhaal is bekend. Ook al is het spelersbe stand duidelijk minder maar er zijn geen resultaten, dan krijgt de tral- ner de schuld, dan moet hij eruit'. PETER ONVLEE KERKRADE Door een omstre den doelpunt van invaller Jo Koer- ver heeft Roda JC zondagmiddag voor 9000 toeschouwers het moeilij ke tijden doormakende NAC op de knieën gekregen. Alle NAC-spelers protesteerden heftig toen Koerver na een kopbal van Nanninga in het doel schoot. Scheidsrechter Wellin- ga wilde echter niets van buiten spel weten en kende de treffer tenslotte toch toe. Daarmee kreeg Roda iets te veel. NAC, dat na het ontslag van Henk Wullems voor het eerst assistent Jo Jansen op de bank had zitten, grendelde het doel van uitblinker doelman Jan de Jong kundig af. De beidé vleugelspelers De Goede en Bish werd geen centimeter ruimte gegeven waardoor spits Nanninga geïsoleerd kwam te staan. Toch zou dezelfde Nannings voor de beslissing zorgen. Hij kopte een hoge bal door naar Koerver die ineens inschoot. NAC verloor dus toch, het schokeffect had niet ge werkt. Kruisen en Bakker van AC kregen de gele kaart. RODA JC-NAC 1-0 (0-0). Coerver 1-0 Scheidsrechter Welllnga. Toeschouwen 9.000. RODA JC: Van de Mierden, Broeks, Pfeif fer. Dijkstra. Blatter. Witjes. Zlegler I (Zuldersma). Advocaat. De Goede (Koer ver). Nanninga. Bish. N. C: De Jong. Bakker. Krijnen. Kruisen. Van den Dries, Vermeulen, Bouwmeester, Smlds, Vreyssen, Brouwers, Van Rooy,

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 8