Clubliefde van Ruud Bröring groeide door meniscusoperatie HBSS heeft de moed nog niet opgegeven Bouwen aan de toekomst Elf zat er dag voetballers krijgen nog één kans 'Noordwijk is toch méér dan alleen maar een voetbalclub' Loosduinen: prestaties niet zó belangrijk Oefenwedstrijden Weerrapport van zaterdagvoetbal 's-Gravenzande niet blij met 'groep Yerheij' TROUW/KWARTET MAANDAG 2 DECEMBER 1974 SPORT K13 NOORDWIJK Niet alleen Zwart Wit bewaart trieste herinneringen aan de op 8 november gespeel de topper tussen de Rotterdamse formatie en Noordwijk. Werd Zwart Wit. toen dat was in de tijd dat men op zaterdag nog wel eens placht te voetballen nadrukkelijk afgeslacht, ook voor de Noordwükse rossige spits Ruud Bröring (27) was het duel geen onverdeeld genoegen. Met nog een kwartier te gaan in de eerste helft maakte de even vaak verguisde als bejubelde Noordwijk-aanvaller zo'n ongelukkige beweging, dat hij direct aan de inmiddels wel erg lange rij door een meniscusblessure gevelde voetbal lers kon worden toegevoegd. Inmiddels is De Bro zo noemen ze hem nu eenmaal verlost van een stukje van die opstandige menis cus en' beweegt hij zich min of meer 'soepel' op krukken door het ouderlijk huis. Zeldzaam snel vergeleken bijvoorbeeld met de lij densweg die Albert Spaanderman ondervond alvorens te worden ge holpen is Bröring onder het mes gegaan en dat stemt hem uiteraart tevreden. Hij vertelt: 'In die wed strijd tegen Zwart Wit kwam mijn kn,ie op slot te zitten. Dat was de maandag er na nog zo en toen is onze trainer John Eelman meteen in actie gekomen. Een week later werd ik in het Haarlemse Maria- ziekenhuis opgenomen. Daar wor den massa's mensen van een menis cus afgeholpen door doktoren Bot man en Geertman. En echt niet alleen voetballers. Je kan op de gekste manieren een meniscus op lopen'. waarna er een technisch verhaal volgt over botten en spie- rep, want daar weet Ruud Bröring als leraar lichamelijke opvoeding alles van. Vorige week woensdag kon hij het ziekenhuis verlaten na daar reeds intensief met het her stelprocesvooral van de spieren te zijn begonnen. Een ding be treurt De Bro: ze hebben zijn me niscus géjat. Hij: 'Ik had aan de dokter gevraagd of ik hem in 'n pot je, terug kon krijgen om hem bij Noordwijk in te kantine te zetten. Na de operatie hebben ze hem bij mijn bed gezet, maar je bent na tuurlijk zo'n dag verschrikkelijk duf en toen ik hem op een gegeven moment wou pakken was-ie ver dwenen Zonder meniscus zelfs niet in een potje maar met krukken is het begriipelijk dat hij niet treurt over de afgelastingen van de laat ste weken. Integendeel, hoe minder wedstrijden hij mist hoe beter en met een herstelproces van zo om en nabij de acht weken ziet het er inderdaad naar uit. dat Ruud Bröring niet al te veel zal hoeven te missen. Plezierig voor hem en leuk voor Noordwijk, dat de laatste weken aldus de strompelende spits een werkelijk hartverwar mende belangstelling heeft be toond. Bröring: 'Het bestuur, de supportersclub, de spelers ze zijn allemaal een paar keer geweest en ik moet zeggen dat me dat echt iets heeft gedaan. Het betekent dat Noordwijk toch wat meer is dan alleen maar een voetbalclub. En als die mensen kwamen, informeerden ze echt niet alleen naar de datum waarop ik weer zou kunnen voet ballen. Ik heb altijd voor nogal wat beroering in de club gezorgd en dan toch al die belangstelling, da's ge weldig.' Een de spraakzame Ruud Bröring. is er bij wijze van spreken nog stil van. Maar inmiddels gaan zijn gedach ten al weer uit naar de lopende competitie, waarin Noordwijk met een tweede plaats hoog genoteerd staat. Bröring over het Noordwijk- van-nu: De grote kracht ligt mo menteel op het middenveld. Jon gens als Sjoerd Boot en Ben Barten kunnen daar goed snelheid maken en dat is met een Jan Willem Bogers in de voorhoede alleen maar gunstig. We spelen anders dan vroeger. Nu storen we in de voor hoede als nooit tevoren en gaan we veel meer in de richting van wat zo mooi heet: totaalvoetbal. Het is al leen jammer dat het doelpunten maken zo slecht lukt. We kunnen het spel best maken, maar goals ho maar. In de voorhoede zijn we niet van die geweldige schuttersfiguren. maar het komt pok omdat er vanuit de tweede .lijn te weinig wordt ge schoten. En dat is juist belangrijk als je steeds aanvalt en met zijn allen voor die pot hangt.' Echt enthousiast wordt Ruud Bröring als trainer John Eelman ter sprake komt. Hij'Vooral op taktisch gebied leert hij ons enorm veel. Het probleem is echter dat tussen taktische instrukties en het uitvoeren daarvan zo'n groot ver schil bestaat. Vorig seizoen lukte dat helemaal niet. We begrepen het wel. maar in het veld waren we 't weer vergeten. Maar het gaat steeds beter. Dat merk zelf wel. Taktisch ben ik altijd ontstellend zwak ge weest: het enige dat ik wist was dat ik met die bal naar het andere doel moest. Eelman heeft me in die anderhalf jaar heel wat bijge bracht. En wat ook plezierig is: je kan met die man na afloop praten over de gang van zaken, over het waarom Hij is voor mij een echte prof. iemand tegen wie ik met zijn A-diploma opkijk. Hij heeft van ons ook een team van knokkers gemaakt. De inzet is geweldig. Zelfs Albert Spaanderman werkt er te genwoordig voor en gezien het ka rakter van Albert vind ik dat erg goed.' Om aan te geven hoe John Eelman zijn pupillen weet te moviteren vertelt Br-Bra-Bro de volgende anekdote: Vorig jaar. stonden we er nogal slecht voor toen we tegen Zwart Wit moesten. Maar. zeiden de Zwartwitters tevoren, als we te gen jullie moeten dan is dat een wedstrijd van technische ploegen en dan laten we elkaar voetballen De week daarna tegen Nunspeet zouden ze echter de beuk erin zet ten, want Nunspeet moest degrade ren. Met die feiten begonnen we aan die wedstrijd. Maar wat blijkt? Zwart Wit gaat me daar een partij lopen schoffelen. Verschrikkelijk. Voor de laatste wedstrijd tegen Zwart Wit waren wij dat allang vergeten, maar Eelman niet. Vlak voor de wedstrijd herinnerde hij ons daaraan. Nou dan wil je wel. Al waren er op die achtste november vier met een meniscus uitgevallen. Zwart Wit hadden we toch gepakt.' Ruud Bröring gaat over het alge meen door voor een jongen, dié alleen maar kan dollen. Dat is een wat scheve voorstelling van zaken. Dat blijft wel als we 't over zijn werk als gymleraar hebben. Hij heeft momenteel een technische school in Amsterdam, twee glo-scholen in Leiden (de Karei Doorman School, en Willen de Zwijger School) en een blo-school in Leiden (de Van Voorthuizenschool. Ruud Bröring is gek cp kinderen ('En op scheids rechters. 'Inhakend op zijn visie op het scheidsrechterscorps die hij besloot met de mededeling zelf nog eens te gaan blazen). Over zijn werk' Als vakman kan je natuurlijk op een technische school meer dan. omdat ze zo spontaan zijn. Je hebt de andere kant zijn die jongere kinderen fijn om mee te werken, omdat ze zo spantaan zijm. Je hebt bovendien een taak als opvoeder. En groot deel van de opvoedende taak is verlegd naar de scholen. Het is heerlijk om kinderen bij te brengen hoe ze met elkaar om kun nen gaan. Dat merk ik het meest op de blo-school. Door groepsopdrachten kun je ze samen laten werken. Toch moet je je natuurlijk erg aan passen aan die kinderen. Hoe los je op zo'n schoei ordeproblemen op en hoe motiveer je ze om iets te doen0 Daar moet ik echt lang over pein zen. Voorlop'g wil ik met zoveel mogelijk schooltypen kennis maken om ervaring op te doen, maar ik zie mezelf nu niet direct tot mijn 65ste voor de klas staan. Op latere leef tijd gaat het denk ik meer in de richting van coachen en dat lijkt me ook ".-el leuk'. Ruud Bröring: 'Je kan op de gekste manieren een meniscus op lopen'. ZEIST Morgenmiddag om half vi.il' laat bondscoach Arie de Vroet op het KNVB-sporteentrum in Zeist twee selectieteams tegen elkaar aantreden. Daaruit zal de selectie van het Nederlands Amateurelftal worden samengesteld, dat volgend jaar zal uitkomen voor de voorron den van het Olympisch voetbal- tournooi. Voor morgen zijn de vol gende spelers uitgenodigd: P. van der Valk (AFC), de Rooy (Alte- naj, C. Veenendaal (FC Amster dam), K. .1. Meerman (Arnemui- den). A. Slot (Bergentlieim), H. Aukema en H. dcMAN" (beiden van DOVO). J. Koppendraaier (DWV). J. Muller (Ede). L. Corduwener (EHC). 11. Spermon (Hermes DVS). L. Lahaye (MKC). C'. Kartcns (Noordwijk), J. den Hollander (Quick Boys) L. Wesel (RBC). A. van den Broek (RKC), F. Reuser (Rood Wit), J. van Duilemen en J. van der Leek (beiden van RVC>. A. van der Spoel (RVVII). I). Muys (Spakenburg). A. Buvens (Spijke- 'Ondanks laatste plaats in de tweede klas SCHIEDAM HBSS ziet het nog steeds zitten. Dat mag op merkelijk genoemd worden als aangetekend wordt dat de Schie- d^mse formatie met slechts twee punten hekkesluiter is in de tweede klas B. Vqor de buitenstaander zal dit de gedachte oproepen dat HBSS de toekomst somber inziet. Niets is minder waar. Met vereende krach ten proberen de 34-jarige trainer Rob Claassen en elftalleider Rien Klink (tevens voorzitter) de ploeg uit de misère te halen. De aanzet daartoe werd drie weken geleden gebeuren. Er werd nagegaan waar- dltmaal tegen Zwaluwen, vonden KJink en Claassen dat er iets moest gebeuren. Er werd negegaan waa- a&n het voornamelijk schortte bij de Schiedammers. Dat bleek voor al in het mentale vlak te liggen. Al snel zocht men contact met oud-trainer Aad Bierhuizen, die tien jaar deze functie bij HBSS had vervuld. Van zijn huidige club Ex- célsiror '20 kreeg hij toestemming orti als 'mental-coach' voor HBSS té gaan optreden. Rien Klink daar over: 'Met nadruk stel ik dat Aad Bierhuizen met de taktiek en de trainingen niets te maken zal hebben. Hij is alleen zaterdags aanwezig en zal voor de wedstrijd en in de rust de spelers een 'op- përppertje geven'. Hij zit. zelfs niet op de bank'. Daarmee ontzenuwt Klink eerdere bèrichten als zou Bierhuizen als eén soort 'supervisor' op gaan tre- Rob Claassen den met vergaande bevoegdheden. Zó vergaand dat er zelfs al sprake van zou zijn dat trainer Claassen op non-actief zou worden gesteld. Klink: 'Uit die berichten hebben we lering getrokken en we zullen voortaan samen de pers te woord staan'. Met Excelsior '20 is overeengeko men dat Aad Bierhuizen voor drie wedstrijden 'op proef is'. Na die wedstrijden zal bekeken worden of we daarmee doorgaan. Trainer Claassen verduidelijkt: 'Doordat de competitie de laatste weken stil heeft gelegen, heeft Bierhuizen zijn opwachting als 'mental-coach' nog niet heeft kunnen maken. Er valt op dit moment dus nog niets van te zeggen. Uiteraard verwachten we er iets van. We willen nu eindelijk die serie nederlagen wel eens door breken'. Mét Aad Bierhuizen heeft Rob Claassen zelf al een gesprek gehad: 'Dat was een heel fijn gesprek en ik twijfel er ook niet aan dat er een goede samenwerking met Aad Bierhuizen van de grond zal ko men'. Hij is er gelukkig mee, dat er één man blijft, die uiteindelijk de opstelling van het topteam samen stelt: 'Het is natuurlijk goed om samen over de problemen te pra ten. maar er moet één man zijn die het laatste woord heeft. Anders krijg je ongetwijfeld op een gegeven moment geharrewar, stelt Rob Claassen onomwonden vast. Hij is goed te spreken over het 'arsehaal spelers dat hij tot zijn beschikking heeft. Met name aan het begin van het seizoen heeft hij nogal moeite gehad met de opstel ling. 'Er waren een paar vakanties verkeerd gepland en bovendien was een aantal spelers van de selectie- groep afgevallen. Voeg daarbij de spelers, die eerst ln de selectie kwamen en de verklaring is snel gevonden. Van de oude kern had Rob Claas sen niet meer de beschikking over Jan van Heest (verdedigde 27 jaar het doel van het topteam). die met voetballen stopte en Harrie Jung- man ging het in een lager elftal proberen. Bovendien vertrokken Wim Rademakers en Plet van Gulik naar respectievelijk Excelsior '20 en GSS. Daar stonden diverse nieuwe Rien Klink spelers tegenover. Spelers als Paul Marseille (Zwart-Wit'28). Aad van Dijk (Demos) en doelman Cees Verdam (eigen kweek) staan nu als vaste keus in het eerste elftal van HBSS. Daarnaast komen Ronald Fischer (ex-CVV) en Jaap Verwey (kwam van Sparta) in de tweede elftal goed uit de verf. Dit nieuwe elftal moest natuurlijk aan elkaar wennen, bovendien had Rob Claassen de pech. dat steunpi laar Tijs Rademakers na de eerste competitiewedstrijd ernstig gebles seerd aan de kant moest blijven. Tot op heden heeft hij nog steeds zijn rentree niet gemaakt. Rob Claassen meent dat er duide lijk kwaliteit in de ploeg aanwezig is en dat die eigenschap er eens uitkomt: 'We hebben iedere wed strijd redelijk voetbal geëtaleerd, zonder dat we ooit zijn wegge speeld. Steeds gingen we op een ongelukkige manier de boot in. Op een gegeven moment gaat echter alles tegenzitten'. Rien Klink (zes jaar elftalleider en al twee jaar voorzitter) betreurt het dat een vereniging vaak alleen op de pres taties van het eerste elftal wordt beoordeeld: 'Als die dan net zoals op dit moment bij HBSS tegenval len. kom je als vereniging ln zijn totaliteit in een ietwat ongunstige hoek'. Waarmee Klink wil zeggen dat er ln de onderbouw van HBSS een bloeiende ontwikkeling gaande is, die door de buitenstaander niet gezien wordt. Zo wordt er tegenwoordig aan de jeugd veel aandacht besteed. Prof voetballer Theo van Toledo (SW) traint wekelijks de pupillen en de A-jeugd. Klink: 'Op deze manier willen we de doorstroming wat soe peler laten verlopen. Ook met het tweede en derde elftal gaat het dankzij een betere begeleiding met de prestaties de goede kant uit'. Niet alleen in prestatief-opzicht wil HBSS in de toekomst beter voor de dag komen, ook denkt Rien Klink aan een modernisering van het sportpark. Hij daarover: 'We zijn op het ogenblik bezig met de aan zet tot de bouw van een overdekte tribune. De vergunning daarvoor DEN HAAG 'Wij willen niet t^n koste van alles zo hoog mo gelijk voetballen, maar wel een akntal knapen sport laten be drijven', stelt de voorzitter J. KJuiper van de derde klasser Loosduinen. Het typeert de ver eniging, dat men in het geheel niet gebukt gaat onder de slech te prestaties van het eerste team (voorlaatste in de derde klas A), maar veel meer de ac tiviteiten rond het te bouwen clubgebouw naar voren haalt. Trainer Piet de Zoete (neef van de geblesseerde FC Den Haag prof) in het eerste jaar bij Loosdui nen (voorheen trainde hij Postdui ven en Honselersdijk) wel duidelijk inders. De Zoete: 'Het Is voor mij allemaal nog een aftasten. Aan het begin van dit seizoen heb ik door vakantie problemen van diverse spelers geen constante groep gehad. Daarnaast waren er blessures van onze aanvoerder Jan Molenkamp (enkel: vijf wedstrijden gemist) en Pfct-er Akkermans (meniscus). Nu is Robbie Bres in militaire dienst (Duitsland). De broer van Hans Bres (ex-Loosduinen: nu: FC Den Raag) heeft dan ook met een dui delijke vormdaling te kampen. omstandigheden, waaronder De Zoete moet werken zijn niet opti maal. Het trainingsveld op het aan- lelegde sportvelden complex is veel te klein (30 x 50 meter). De Zoete: 'Je bent zo beperkt in je moge lijkheden. De oefenstof die je hebt is vaak afgestemd op grote velden'. Ook had hij te maken met het vertrek van een aantal vaste eerste elftalspelers, zoals Wim de Houwen (verhuisd), Harry van Dijk (HBS). John Zwaansdijk, Freek Bakker en Teun van der Kruik. De selectie- groep werd aangevuld met Carel Legrand (Die Haghe) en een aantal uit de jeugd overgenomen spelers. Voor de enthousiaste aanvoerder Jan Molenkamp ook actief ln de bouwploeg is de lage klassering geen reden tot paniek. Molenkamp: 'We hebben vaak met een punt verschil verloren en soms wat pech gehad (JAC: twee doelpunten afge keurd). Als je de ene week wint van DUNO, dan ben je sterk ge motiveerd om de volgende tegen stander te bestrijden. Jammer is dan dat alles wordt afgekeurd'. De gevarieerde training, met af en toe een Cooper-test. staat de voorstopper Molenkamp wel aan. Evenals het bestuur heeft hij grote waardering voor de van het C- diploma voorziene De Zoete. Volgens Jan Molenkamp is er geen echte spelbepaler en ligt het pro bleem bij de voorhoede, die de bal niet genoeg in de ploeg kan hou den. 'Het gevolg'is dat de achterhoe de onder zware druk komt te staan, waardoor er gaten vallen'. De tweede voorzitter. Piet Brak. meent dat. als de ploeg goed draait, het een goede middenmoter kan worden. Wél stelt hij dat de even tuele versterkte degradatie (afhan kelijk van degradanten uit tweede klas voor Loosduinen) een onaan vaardbare zaak is: 'Wij hebben dan ook onze bezwaren bij de KNVB kenbaar gemaakt', Over de bouw van het clubgebouw is hij méér opgetogen. Brak hiero ver: 'We hebben al jaren plannen, maar op het oude veld mochten we maar vier jaar spelen, hetgeen in middels twaalf jaar is geworden. Er is een bouwcommissie gevormd en door allerlei acties (loterijen, ver koop kaarsen en balpennen, feesta vonden) is er 35.000, —uit de vereniging gekomen. Door renteloze leningen beschikten we over 45.000,Doordat een aantal leden contacten met de bouwwereld heeft, bespaarden we door goed koop in te kopen 10.000,V Onder leiding van de steeds weer stimulerende Jan Nieuwenhuis levert de ploeg keer op keer grote prestaties. Op een droefgeestige za terdagmiddag kun je. ongeveer vijf tien werkers aantreffen, waaronder een aantal selectiespelers, dat het nieuwe clubgebouw van een dakbe dekking voorziet. Als er één tot de ontdekking komt dat er geen bouten meer voorradig zijn; kunnen de Loosduiners in hart en nieren het niet nalaten om even een balletje te trappen. Dit tekent de sfeer bij Loosduinen. Secretaris S J. Pronk stelt: 'Be stuurlijk Is de bouw een zware last. We hebben alles zelf ingekocht en op vergaderingen vergde het vele uren gesprekstof'. Met voorzitter J. Kuiper is hij erg blij. dat men nu de beschikking heeft over drie speelvelden omgeven door veel groen. Bovendien komen de Loosdui ners dichter bij de nieuw te bouwen woonwijk 'Kraayensteyn' en ver wachten dardoor een nieuwe impuls voor de uit. het Hervormde jeugd werk voortgekomen sportvereniging. Het bespelen van de velden met ADS en Postduiven wordt in het geheel niet als een bezwaar gezien. 'Wél hebben we een beheercommis sie ingesteld om de gemeenschap pelijke belangen te coördineren, zoals o.a. prijzen in de cantin?'. aldus P. Brak. Moeilijkheden met het overgaan van spelers naar een van deze twee en andere verenigin gen kent men nauwelijks. Spelers, die zijn weggegaan, vinden we te rug bij FC Den Haag (De Zoete en H. Bres). Wout Visser is van zijn avontuur bij RCV weer op het oude nest teruggekeerd. Voor ronselpraktijken voelt het nuchter en hardwerkende bestuur van Loosduinen in het geheel niet. J. Kuiper: 'Iedereen kan bij ons lid worden, maar hij moet zich wel bij ons aanmelden. Voor vergoedingen voor reiskosten, voelen wij als be stuur niets. Wel hebben we voor de selectie eer, aantal shirtjes en broek jes aangeschaft. Onze sponsor (Ron van Haaienheeft de selectie en het eerste jeugdteam trainingspakken aangeboden'. Als de secretaris geconfronteerd Piet de Zoete (rechts) en Jan Molenkamp (links) hebben geen reden tot paniek. wordt met de uitspraak van Jerrie de Rijk, trainer van Duno, dat nog nooit een Haags zaterdagteam (waarschijnlijk door gebrek aan mentaliteit) in de hoogste regionen is gekomen, dan wijst hij ook een andere reden aan: 'Je hebt in Den Haag een spreiding van talenten (165 verenigingen). In Loosduinen heb je al drie clubs. In een dorp is het talent vaak in een vereniging geconcentreerd. iDe Haghe redde het ook niet, kon dat niet. want het heeft geen eigen complex, men was te afhankelijk van VIOS. Een eigen clubgebouw is dan ook erg belang rijk'. Dezelfde Pronk is voor deee regio contactman van 'Eurosportring', een organisatie die zich bezighoudt met internationale sportverloede ring. In dit kader organiseert Loos duinen op Hemelsvaartsdag een In ternationaal jeugdtoernooi. Gelukkige omstandigheid is dat men o.a de Engelse en Deense ploegen in de dichtbijgelegen jeugd herberg Ockenburg kan onderbren gen. Vóór dit toernooi hoopt men het nieuwe clubgebouw al in gebruik genomen te hebben om zodende de acht senioren en 13 juniorenteams een nieuwe Impuls te geven. De vader van de altijd hulpvaardige fysiotherapeut en ex-Loosduiner Piet de Zoete zal het'een ander wel toejuichen. Hij beheert al jaren be- langenloos de kantine HENK SMIT rotterdam IJ.s en weder dienden worden morgenavond twee oefen wedstrijden gespeeld. Het zijn: NSW-Zuidland (8.00) en Zwervers- DIIZ (8.00). nisse). B. Pesman (Velocitas). M. Quanjel (Veritas). L. van Vliet (Xerxes), H. Koelewijn (IJssel- meervogeis) en W. van der Horst (ZFC). hebben we wellicht aan het eind van dit jaar. Bovendien hebben we een sponsor, die zijn steentje bij draagt'. Klink denkt ook al aan 1976. het jaar waarin HBSS 50 jaar zal bestaan. 'De bedoeling is dat groots op te gaan zetten, als voorproefje Organiseren we in februari een groot carnavalsfeest. Er komt dan een grote tent op het complex te staan'. Wie nu de indruk krijgt dat HBSS alleen maar een gezelligheidsvere niging is, heeft het goed mis. Trai ner Rob Claassen voegt daaraan toe: "Toen ik begin vorig seizoen bij HBSS kwam. heb ik dat ook duidelijk gevraagd of ik niet bij een gezelligheidsvereniging terecht zou komen. Ik vind namelijk dat de prestaties voorop staan en dat daarna pas de gezelligheid komt'. Claassen (in het dagelijks leven speldocent aan de Haagse sportaca- demie) voelt zich thuis bij HBSS en is bijzonder goed over de organisa tie van de Schiedamse twee deklasser te spreken; 'Met de kwes tie Aad Bierhuizen is dat nog eens duidelijk gebleken. Er is helemaal geen pressie van bovenaf (lees: het bestuur) geweest om Aad als men tal-coach er bij te nemen. We. Rien en ik. hebben samen dit idee ontwikkeld en aan het bestuur voorgelegd, dat snel haar toestem ming gaf'. Nogmaals, we hebben alle vertrouwen in de toekomst, Je moet wel de grootste negatieveling zijn. als je het,nu.niet meer ziet zitten'. LEO HOOGERWERF 24 augustus: aangenaam voetbal weer: droog, maar wél bewolkt. Er worden geen wed strijden afgekeurd. 31 augustus: bewolkt en fris. Maar alle wedstrijden gaan door. 7 september: storm en regen teisteren de velden. Een ge ring aantal wedstrijden wordt afgelast, maar door de erbar melijke weersomstandigheden trekt de ontmoeting N'oord- wijk-Quick Buys (altijd goed voor 4 a 5000 bezoekers) slechts 1000 kijkers. 14 september: ideaal weer voor voetbal: weinig wind en zon. 21 september: zwaar bewolkt met regen. Er worden echter geen wedstrijden afgelast. 28 september: het gehele za- terdagvoetbal wordt reeds op vrijdag afgekeurd wegens de slechte terreinomstandighe den. Er worden nog wél enke le oefenwedstrijden vastge steld. 5 oktober: een groot deel van bet bekerprogramma en voor de eerste klas vastgestelde wedstrijden worden afgelast. Regenval maakt hel verblijf op een sportveld niet aange naam. 12 oktober: wéér is 'Pluvius* de grote boosdoener: diverse wedstrijden in de derde en vierde klas worden afgekeurd. De duels die wél worden ge speeld. krijgen regenval te verwerken. 19 oktober: ongeveer de helft van het programma moet noodgedwongen worden ge schrapt. Tijdens de wedstrij den regent het niet meer. al is het wél fris. 26 oktober: enkele ontmoe tingen kunnen door de terrein- omstandigheden geen door gang vinden. Aangenaam is het evenwel niet om op een sportterrein te vertoeven al is het droog. 2 november: in district West II verdwijnt alléén Herman- dad-Stellendam door slechte terreinomstandiglieden van het programma. Het weer is (de tijd van het Jaar in aan merking genomen) nauwe lijks voor verbetering vatbaar. 9 november: opnieuw is het mis met het weer. Niettemin wordt slechts een gering deel van de ontmoetingen afgelast. Tijdens de wedstrijden is het zwaar bewolkt en valt er een geringe hoeveelheid regen uit de hemel. 16 november: de KNVB keurt vrijdags al het gehele zater dagvoetbal af. Er wordt zelfs géén enkele oefenpartij meer vastgesteld. Zó slecht is het! 23 november: het vastgestelde inhaalprogramma wordt reeds op vrijdag in zijn geheel af gelast. Achteraf té voorbarig daar veel clubs op zaterdag morgen nog een oefenwed strijd arrangeren. 30 november: de vastgestelde wedstrijden verdwijnen weer op vrijdag van het program ma. Enkele clubs trotseren niettemin de motregen om een oefenpartij af te werken. •S-GRAVENZANDE Het is niet te verwachten, dat de voetbalvere niging 's-Gravenzande (ook wel be- end als 'Rood Wit') komend sei zoen van start zatl gaan met een zondagafdellng. Oud-elftalleider Wim Verheij had plannen in die richting, maar het bestuur van 's- Gravenzande wenste geen mede werking te verlenen aangezien het aannam, dat dit ongetwijfeld ten koste zou gaan van de zaterdagaf deling. Het bestuur had de 'groep Verheij' (Sjaak Helderop. John Moens, Piet van der Hoeven) on dermeer de vraag voorgelegd of er- garanties waren, dat er géén zater dagvoetballers zouden overstappen naar de zondagsectie. Daar men die garanties niet kon geven, besloot het bestuur van 's-Gravenzande af te zien van verdere samenwerking. Wim Verheij tracht nu op eigen initiatief plannen tot 'zondagvoet bal op he' Juliana-sportpark' te realiseren

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13