ïenti volgt Andom op; roepen naar Eritrea monden wil Ulster kwijt, )ublin wil het niet meer Labourpartij wil regering-Wilson wet voorschrijven Burton: Churchill was laf en massamoordenaar aile Selassie staat privé-fortuin af id-Amerika icht breuk ssen Chili Mexico toe Bevrijdingsfront Thuislandleider waarschuwt Zambia Ira wil van Shell benzine-stations in VS kopen Senaatscommissie in VS verbiedt steun aan UNESCO Tyfoon teistert de Filippijnen Callaghan waarschuwt voor 'ondemocratisch socialisme' oordieren zullen tot vergelijk moeten komen :%W/KWARTET VRIJDAG 29 NOVEMBER 1974 BUITENLAND T7-K9 IS ABEBA (AP, Reuter, UP1) De militaire leiders in Ethiopië hebben gisteren generaal Te- ienti gekozen als opvolger van de zaterdag doodgeschoten voorzitter van de militaire raad, i Andom. Inmiddels zijn troepen gestuurd naar de opstandige provincie Eritrea in het noorden iet land, terwijl de afgezette keizer Haile Selassie bereid zou zijn een groot deel van zijn privé- in naar Ethiopië te laten overkomen. Is gostermorgen in het voor- keizerlijke paleis in aanwe- id van de mUitaire raad beëd- n de bekendmaking stond niet j ook de andere posten zal lien die generaal Aman be de, zoals voorzitter van de rraad van ministers en minis- an defensie. al naar verwachting optreden aatshoofd zonder veel feitelij- ïacht. Zijn voorganger heeft joging om meer dan een ui- ;bord te zijn met de dood >n bekopen. Ethiopië's werke- sterke man blijft Mengistoe Mariam, het hoofd van het cabinet van het militaire be- Hij is eveneens eerste vlce- itter van de militaire raad. wordt de vijfde regeringslei - linds de militairen begin dit begonnen aan hun geleidelijke iitie waarmee zij het feodale ■rijk ingrijpend wilden her in. Deze aanvankelijk vreed- verlopende omwenteling )1J de keizer al zijn macht kwijtraakte, kwam zaterdag in een bloedige stroomversnelling met de standrechtelijke executies van 59 voormalige hoge functionarissen, onder wie eerste ministers en de kleinzoon van de keizer, die zich aan corruptie zouden hebben schul dig gemaakt. Aonhara-stam Vor de functie va nBenti ozouden verschillende kandidaten zijn ge weest, aldus zegslieden Addis Abe ba, onder wie een burger. De uiteindelijke en wellicht voorlo pige winnaar Benti (53) is van gewoon soldaat opgeklommen tot zijn huidge rang van generaal. In het begin van de zestiger jaren was Benti militair attaché in Washing ton. Hij is lid van de Koptische kerk en afkomstig uit de machtige Amhara-stam waartoe ook de Kei zer en vrijwel de gehele Etioplsche toplaag behoren. Benti werd op 28 september door generaal Aman benoemd tot bevel hebber van de in het oosten gesta tioneerde derde divisie. Deze be noeming werd twee dagen later door de militaire bestuursraad nie tig verklaard waarmee voor het eerst blijk werd gegeven van span ningen tussen Aman en de militai re achterban die de feitelijke macht in handen heeft. Benti nam ruim een maand geleden het bevel van de tweede leger in de noorde ogenblik op minder dan twaalf ki lometer van Asmara liggen. Het wordt niet uitgesloten dat zij een aanval op de hoofdstad zullen doen. Radio Ethiopië heeft een boodschap uitgezonden dat overal in het land rust heerst en dat er geen sprake is van verwarring. Volgens het station is het leven voor de Ethiopische burgerij veilig en normaal. In de uitzending werd verder ge zegd dat het Ethiopische volk zal uitmaken wat er met ex-keizer Haile Selassie gebeurt. De vorst staat onder huisarrest ln zijn pa leis. De bestuursraad heeft berich ten ontkend als zou zij van plan zijn ook de vorst te executeren. Selassie heeft, naar gisteren bekend werd, twee weken geleden een do cument ondertekend waardoor hij instemt een deel van zijn privé- fortuin in het buitenland over te dragen aan de nieuwe militaire li- ders in het land. Wellicht heeft deze financiële concessie de keizer 't leven gered. Op het ogenblik worden besprekingen gevoerd tus sen Ethiopische regeringsvertegen woordigers en Zwitserse diplomaten over de rekeningen die de ex-keizer heeft bij Zwitserse banken. Het be drag waar het om gaat loopt ver ln de miljoenen dollars. Binnenkort reist een missie van Ethiopische bankiers en juristen naar Zwitser land. ICO STAD (AP/AFP/Reuter- Een groot aantal Latijn- rikaanse landen heeft de tussen Mexico en Chili ver- rnd en aangedrongen op een e isolering van het Chileense ld. Op de tiende conferentie Amerikaanse landen die lid 'van de Internationale arbeid- nisatie (ILO) is de officiële ense delegatie onwettig verkl- Besloten werd verbannen ense vakbondsleiders uit te n als de ware leiders van de ense arbeiders. hili zou de secretaris-generaal ie Chileense beweging van re- donair links (MIR), Andres ,1 Allende, de leden van de jing hebben meegedeeld dat jn functie opgeeft en naar het nland vertrekt. Andres Allende van wijlen president Salvador ide, was hoofd van MIR gewor- nadat leider Miguel Enriques oktober in een gevecht met eger was gedood. Swent Isabelita Peron van co heeft de eerste reis die zij het buitenland zou maken af- t, 'wegens regeringszaken Mevrouw Peron zou naar de lanse hoofdstad Lima gaan de topconferentie van achter insamerikaanse staatshoofden, •tweede president die niet naar t gaat is Alofonso Lopez Mi- sen van Colombia, die met een [opstand tegen de duurte van leven zit. Bij gevechten met mstraten zijn zeker zes politie ten gewond geraakt. lijke provincie Eritrea op zich. Zijn troepen vechten daar tegen het bevrijdingsfront ELF, dat wil dat deze provincie onafhankelijk wordt. Benti's voorganger Andom, die zelf uit Eirtrea afkomstig was, stond een akkoord met de opstan dige beweging voor. In de kustprovincie Eritrea woont één tiende van de in totaal 25 miljoen Inwoners van het Oostafri- kaanse land. eritrea werd jarenlang door de Italianen bestuurd. Musso lini gebruikte het als uitvalsbasis voor zijn oorlog tegen de keizer. Na de tweede wereldoorlog kwam het onder Ethiopisch bestuur In 1962 werd Eritrea de veertiende provin cie van het keizerrijk. Een deel van de Moslembevolking, die voornamelijk aan de kust woont, voelt zich achtergesteld in het overwggende christelijke Ethio pië, wat in 1965 leidde tot de op richting van ELF: Troepen van de bevrijdingsbeweging zouden op het Australië klaagt over Franse kernproeven NEW YORK (Reuter) Australië heeft ha een brief aan secretaris generaal Waldheim van de VN la ten weten, dat de Australiërs als gevolg van de Franse kernproeven van dit jaar een tienmaal zo sterke straling hebben moeten doorstaan als na de Franse experimenten van vorig jaar. Volgens de brief nam Frankrijk in 1974 zeven kernproe ven. 'Denk om onze rechten' MAFEKING Met het oog op de contacten die volgens het blad Die Burger achter de schermen gaande zijn tussen vertegenwoordigers van premier Vorster en president Ka- oenda heeft een van de zwarte thuisland-leiders gewaarschuwd te gen ontspanning ten koste van de rechten van Zuid Afrika's zwarte bevolking. Het was hoofdminister Lucas Man- gope van DBophuthtswapa, die - in Mafeking aankondigde enige zwarte Afrikaanse staten te zullen bezoe ken om hen erop te wijzen 'dat zij, wanneer zijeen gesprek met Zuid- Afrlka aangaan, moeten aandringen op onze bevrijding'. De huidige pogingen tot het herstel van contact met de zwarte staten zullen tot mislukking gedoemd zijn 'als wij verdrukt worden en aan ons fundamentele mensenrechten ontzegd worden', aldus Mangope. LONDEN De nationale Iraanse oliemaatschappij voert momenteel besprekingen met de Shell met het doel een belang te verwerven in het netwerk van benzinestations van de Shell aan d oostkust van de Ver. Staten. Indien dit doorgaat, zo weet de Financial Times te melden, zal het veruit de grootste investering wor den, die tot dusverre door welk olieproducerend land in het Midden Oosten ook gedaan ln dit onderdeel van de petroleumindustrie. Iran en de Shell zouden al meer dan een jaar met elkaar in gesprek zijn over deze zaak als onderdeel van een plan voor de gezamenlijke bouw van een olierafflnaerij met een capaciteit van 500.000 vaten per jaar in Iran. Volgens een woordvoerder van de Iraanse nationale oliemaatschappij kan de definitieve beslissing om streeks de jaarwisseling worden verwacht. WASHINGTON (UPI) De Ameri kaanse Senaatscommissie voor bui tenlandse betrekkingen heeft een amendement op de begroting voor buitenlandse hulp aangenomen, waarin bepaald wordt dat de UNE SCO, de organisatie van de VN die zich bezig houdt met onderwijs, we tenschap en cultuur, geen Ameri kaans geld meer zal ontvangen. De UNESCO moet volgens deze Se naatscommissie drie resoluties te gen Israël terugtrekkem, voordat zij opnieuw in aanmerking kan komen voor de Amerikaanse bijdrage. On langs nam de UNESCO resoluties aan waarin bepaald werd dat Israël geen steun meer zou krijgen voor haar onderwijs en culturele verbe tering, dat Israël uitgesloten werd van de regionale werkgroep van de UNESCO en verder dat de Pales tijnse bevrijdingsorganisatie (PLO) wel hulp zou ontvangen. Venezuela stelt nationalisatie staalindustrie uit CARACAS Venezuela heeft be sloten de volledige nationalisatie van zijn ijzer- en staalindustrie uit te stellen. Aanvankelijk zou de overneming eind dit jaar geschie den. Op 1 Januari a.s. zal Venezuela het bestuur van de Orinoco Mining Company en Iron Mines Company, dochterondernemingen van respec tievelijk U.S. Steel en Bethlehem Steel overnemen. Deze nemen het grootste deel van de Venezolaanse ijzerertsproduktie voor hun reke ning. Deze bedraagt momenteel 27 miljoen ton per jaar. Venezuela is echter nog niet geheel uitgerust voor een algehele overne ming van de industrie. Vermoede lijk heeft Venezuela een jaar nodig voor het aanbrengen van de beno digde bestuurlijke veranderingen. MANILLA (UPI) Een tyfoon die met windstoten van over de 200 kilometer per uur gisteren over de Filippijnen trok heeft een spoor van verwoestingen nagelaten. Hon derd huizen werden vernield. In zes provincies werden meer dan 135.000 mensen dakloos. Volgens het rode kruis zou er slechts één dode zijn. Vijf mensen liepen verwondingen op. LONDEN (AP, Reuter) Op het congres van de Britse Labour partij in Brighton groeit de kloof tussen partij en regering. Aan gedrongen is op een andere partijstructuur, waardoor het con gres macht over de regering krijgt. Het congres heeft gisteren drie mi nisters gesteund die kritiek op het eigen kabinet hadden uitgeoefend, wat hen op een berisping van Wil son kwam te staan. Ook werd op het jaarcongres een motie aange nomen dat de Labourregering het beleid moet uitvoeren wat het con gres heeft aanvaard. 'Als wij als partij de regering niet kunnen vra gen rekening te houden met de wensen van de overweldigende meerderheid van de partij, wat drommel doen wij dan in die par tij', verklaarde de indiener van de motie, William Curtin, afgevaardig de van Liverpool. Verder zijn op het congres ontwerp- ROME (Reuter) De Britse fil macteur Richard Burton heeft in het Amerikaanse dagblad The New York Times geschreven dat hij sir Winston Churchill 'een massamoordenaar en een laf aard' vindt. Burton heeft gisteren in Rome verklaard dat hij niets van zijn woorden terugneemt, ook al zei hij het te betreuren als zijn artikel de weduwe van sir Win ston, Lady Churchill, pijn heeft gedaan. 'Maar ik geloof dat zij mij, hoe slecht ik haar ook ken, zal begrijpen', aldus Burton. Stukken uit Burtons artikel zijn in Engeland gepubliceerd en hebben daar felle reacties tegen de acteur uitgelokt. Burton schreef zijn artikel nadat hij onlangs was opgetreden in een gedramatiseerde televisie- verfilming van het leven van Churchill, die morgen honderd jaar geleden werd geboren. Bur ton schreef dat hij zes weken sir Winston was geweest. 'Mijn aan matiging en minachting voor ie der ander groeide uit tot absur diteit en toen ik het artikel schreef was ik sir Winston zelf die in een van zijn 'hondse' stemmingen over zichzelf schreef'. In een geschreven verklaring voor journalisten in Rome wijst Burton erop dat Churchill een man was die een ongemotiveer de haat had tegen het mijnwer kersmilieu en die in de twintiger jaren opdracht gaf enkele mijn werkers neer te schieten. De executie werd uitgevoerd. Burton is zelf zoon van een mijnwerker uit Wales. De Britse acteur gaat volgend jaar een aantal colleges geven aan het St. Peters College in Oxford over de 'krankzinnigheid van grote mannen'. De vijf on derwerpen van 'corrupte groot heid' die worden behandeld zijn, aldus Burton, 'politieke corrupt heid (Churchill, Stalin), de cor ruptie van de rijkdom (Julius Caesar), de corruptie van een aanbeden acteur of actrice (Ri chard Burton, Elisabeth Taylor?) artistieke corruptie (Pablo Pi casso) en nationale corruptie (het verval van Engeland als gevolg van de werdldoverheer- sing die nu de VS corrumpe ren). Burton besloot zijn mededelin gen met: 'Als wij groots corrum perende grote mannen als Chur chill hadden zou ik wwer in Engeland gaan wonen, ondanks het slechte wee. En ik zou belas ting betalen zoals iedereen en zonodig straatveger worden'. resoluties ingediend waarin kritiek wordt geuit op de huidige begroting die volgens de aanhangers van de linkervleugel in strijd met de socia listische beginselen steun wil verle nen aan in moeilijkheden verke rende particuliere bedrijven. In een andere resolutie wordt aangedron gen op een snelle beslissing over het Britse lidmaatschap van de Eu ropese Gemeenschap, waar links- Labour tegen is. Door links worden pogingen ondernomen minister van prijzen Shirley Williams uit het be stuur te zetten omdat zij gepleit heeft voor handhaving van het Britse lidmaatschap van de EG. Minister van buitenlandse zaken James Callaghan hield echter een rede die er op neer kwam dat de Labourleiding niet zal toegeven aan de toenemende druk van links uit de partij. Callaghan waarschuwde, in zijn functie als voorzitter van de Labourpartij, voor 'ondemocratische vormen' van socialisme. HIJ kreeg applaus maar werd niet zo toege juicht als zijn voorgangers. Callaghan zei 'dat als Engeland wil overleven de maatschappij veran derd moet worden. Maar vrijheid is een kostbaar goed dat onder andere dreigt te worden ondermijnd door de instorting van de marktecono mie. 'Het land moet zich hoeden voor een vorm van collectivisme die zich weinig laat gelegen liggen aan de primaire rol van het parle ment of de heerschappij van het recht. Daarom zij wij democrati sche socialisten waarbij ik op belde woorden de nadruk leg', aldus Cal laghan. Bomontploffingen Wilscn waarschuwde op het congres de machtige vakbonden dat de looneisen beperkt moeten blijven om te helpen de economische pro-, blemen te overwinnen. 'Het is een illusie te geloven dat grote loons verhogingen u beschermen tegen prijsverhogingen. Zij doen de prij zen juist sneller stijgen'. Zij ver nietigden de sociale rechtvaardig heid door de inflatie te bevorderen die niet zozeer de rijken maar de gewone mensen treft, aldus de eer ste minister. VS rekent met China PEKING (AFP) De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken. Henry Kissinger, heeft gisteravond in Peking, na afloop van zijn ze vende bezoek aan China verklaard, dat de Verenigde Staten vastbeslo ten zijn 'ernstig rekening te hou den met de zienswijze vn China bij het voeren van de Amerikaanse buitenlandse politlek'.KIsslnger heeft in Peking ln het geheel meer dan tien uur met Chinese leiders gesproken, in hoofdzaak met vice- premier Teng Hsiao Ping en met zijn ambtgenoot SJla Koean Hoea. De Amerikaanse mi nister vertrekt vandaag naar Was hington. r Chris Blankenburgh iloedige strijd in Ulster heeft in Engeland en in de Ierse Republiek reacties van afkeer ontlokt, ien opmerkelijke bedrage zouden kunnen leveren tot het doorbreken van het Noordierse dilemma. em van hetd ilemma is de kop- halsstarrigheld waramee ver- 'oordelijke Noordierese politici, [gestuwd door hun achterban, pren het eens te worden over de er waarop de provincie moet en bestuurd. De protestantse jderheid zegt doodsbang te zijn inlijving van Ulster bij de Ierse ibliek en meent Brits te moeten pn. De katholieke minderheid srt haar streven naar een ver ft Ierland op te geven. )me organisaties zoals de 'pro- tiele' IRA en protestantse groe- als de UVF, UFF, UPAG en houden met bomaanslagen en rische moorden de Noordierse ketel gloeiend heet. Een perio- an Britse curatele over Ulster gevolgd door een poging tot istants-katholiek provinciaal lur te komen. Maar dat mis- na een massale stakingsactie 'orotestanten, zodat Noord-Ier- nu opnieuw rechtstreeks onder bestuur staat. d-Ierland is na vijf jaar vech- wat meer dan 1100 doden 'erde een sociaal ontwrichte inleving geworden, die Enge llanden vol geld kost. Ulster is Zwarte Piet die Engeland met ?te uit handen zou geven. Maar [waardig genoeg wordt het Is duidelijker dat de Ierse Re- lek de Zwarte Piet-kaart in geval toegespeeld wil krijgen, deze ontwikkeling biedt per- Hef. Ulster dreigt in een isole ment te raken, waarbij protestan ten en katholieken tenslotte zouden worden gedwongen tot een verge lijk te komen om het vege lijf te kunnen redden. Engeland In de afgelopen weken is de anti- Noordierse stemming in Engeland fors toegenomen, vooral sinds de bomaanslagen in Birmingham. Noord-Ierland dwingt de Britse re gering er constant 15.000 militairen op de been te houden. Jaarlijks moet gemiddeld zo'n 2 tot 3 miljard gulden in de crisis-provincie wor den gestopt. De Labourregering van Harold Wilson heeft haar handen thans vol aan de economische en sociale problemen op het Britse vasteland. In Engeland ageren di verse actiegroepen al geruime tijd voor terugtrekking van Britse sol daten uit Ulster. Maar sinds kort wordt zelfs door gezaghebbende bladen, zoals het zondagsblad The Observer en al veel eerder door The New Statesman gepleit voor een troepenaftocht binnen een periode van een paar Jaar als stok achter de deur om de twistende Noordierse partijen tot inschikkelijkheid te be wegen. Charles Carter, hoogleraar aan de universiteit van Lancaster, waar schuwde de Noordieren begin deze maand dat het Britse publiek mis selijk begint te worden van de Noordierse crisis. Als er nu in En geland een volksstemming zou wor den gehouden zou een overgrote meerderheid bereid zijn Ulster in de steek te laten, opdat de Noordie ren elkaar dan desnoods maar af maken als zij daar zin in hebben, aldus Carter. De Engelsen, zo ver volgde hij, beschouwen de Noord ierse protestanten geenszins als hun verwanten maar doodgewoon als een Ierse volksstam, die zich volgens hen even onbeschaafd ge draagt als de hen bestrijdende Ierse volksstammen. Ierse Republiek In de Ierse Republiek is de rege ring van premier Liam Cosgrave al geruime tijd bezig met het zo ver mogelijk afhouden van de Noord ierse boot. Cosgrave verklaarde eer der dit jaar plechtig dat hij Ulster erkende als een deel van het Britse koninkrijk. Dit was een opzienba rende uitspraak, daar de Ierse grondwet Ulster als deel van de Ierse Republiek omschrijft. Deze de-facto erkenning van Ulster zou als een stap in de richting van de Noordierse protestanten kunnen worden uitgelegd. Ze hadden de Ierse aanspraken op Ulster steeds als een hard argument gehanteerd. Maar de regering Cosgrave weiger de verder te gaan. Herziening van de grondwet werd op de lange baan geschoven. Een wetsontwerp die de vrije verkoop van voorbehoedsmid delen in de katholieke Republiek mogelijk zou maken, haalde het niet. Premier Cosgrave stemde hoogst persoonlijk tegen. Maar de Ierse premier ging nog verder. Hij verklaarde tevens dat het geweld in Ulster in de Ierse Republiel het verlangen naar here niging met Ulster heeft gedood. Katholieke politici in Ulster waren woedend en beschuldigde Cosgrave openlijk van verraad aan hun zaak. Ierse hereniging wordt nu door de regering in Dublin zelfs niet langer met de mond beleden, wat nog wel onder de vorige premier Jack Lynch gebeurde. Tijdens Lynch' re gering werd al aan de oprechtheid van deze wens getwijfeld daar in geen enkele lade van een departe ment in Dublin plannen klaarlagen voor acties bij een samensmelting van belde Ierlanden. Voor de Ierse Republiek is hereni ging ln de afgelopen jaren echter steeds minder aantrekkelijk gewor den. De komst van Ulster zou bete kenen dat de Republiek blijvend wordt opgezadeld met een miljoen opstandige protestanten. Econo misch gezien is Ulster nauwelijks nog aantrekkelijk, gezien de sociale ontwrichting en de grote schade die in vijf Jaar tijd is aangericht. De Ierse econoom Brendan Dowllng rekende onlangs voor dat hereni ging zou betekenen dat de Ieren 43 procent meer belasting moeten gaan betalen. De Ierse regering heeft het bovendien veel te druk. Er wordt hard gewerkt aan c' in dustrialisatie door het lokken van buitenlandse bedrijven vla belas tingvoordelen en investeringsfacill- Ravage na een bomexplosie in Ulster. Gemiddeld ontploffen twee bommen per dag en wordt zeven maal daags op iemand geschoten. In de afgelopen vijf jaar was dit ruim 1100 maal dodelijk raak. Bij sectarischc moordpar tijen zijn in totaal meer dan 270 mensen omgekomen. Onnoemelijk is het aantal panden dat door bommen is ver nield. Onmeetbaar is de haat die tussen beide groeperingen in Noord-Ierland is gegroeid en de psychische schade die vooral aan jongeren is toegebracht. teiten. Bovendien begint de Repu bliek door het toetreden tot de Europese Gemeenschap eindelijk wat op te leven. De groeiende weerzin van Engeland en de Ierse Republiek Jegens Ulster is een politiek gegeven dat Noord ierse politici aan beide kanten van de scheidslijn aan het denken moet zetten. Zij staan voor het blok, want het alternatief de vorming van een onafhankelijk Ulster blijkt steeds duidelijker een on haalbare kaart te zijn. Experts zijn het erover eens dat Ulster bij een dergelijke oplossing snel naar het bankroet zou hollen. Thomas Wil son, een econoom uit Glasgow re kende voor, dat de Noordieren dan 50 procent meer belasting zouden moeten gaan betalen. Het op Britse leest geschoeide systeem van socia le voorzieningen zou ondergraven worden. Ulster zou een eigen bui tenlandse politiek moeten gaan voeren, lid zien te worden van de EG en een eigen politie en defensie bekostigen. Een dergelijk door pro testanten gedomineerd Ulster zou nergens sympathie ontvangen en een gemakkelijk doelwit zijn voor een vernietigende guerrilla. Het betekent dat de Britse regering behalve de Zwarte Piet ook alle andere kaarten in handen heeft. De laatste troefkaart die Londen nog in Noordierse handen laat. is de Noordieren de kans bieden vol gend voorjaar een grondwetgevende vergadering (Constitutional Con vention) te kiezen. Deze raad van 78 personen mag een plan maken voor een Noordiers bestuur. Londen heeft geëist dat het weer een be stuur moet zijn waarin de macht tussen protestanten en katholieken wordt gedeeld. Voorts moet ook nu de Ierse Republiek enige mate van Inspraak ln een aantal kwesties worden verleend de 'Ierse di mensie'. Maar Juist omdat de 'loya listische' protestantse meerderheid dit in mei niet nam, viel het vorige protestants-katholieke bestuur van Ulster uiteen. Uit de Britse voorwaarden kan daarom duidelijk worden afgelezen dat de Noordierse protestanten een allerlaatste kans op zelfbestuur voor Ulster wordt geboden. Als de nieuwe poging opnieuw door mas sale stakingsacties wordt getorpe deerd komt Ulsfer blijvend onder Britse curatele. Maar waarschijnlijk is het dan de Britse regering dan werkelijk zal verklaren dat de troe pen nog vijf Jaar of korter ln Ulster blijven en dat de Noordieren dan zelf maar ometen bepalen of de hel in hun provircle losbreekt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 9