Werkgevers moeten nu >ver de brug komen' Automobilisten als 'moderne barbaren' Moties die kans maken in Tweede 'kosten' ruim half miljard Verklaring vraagt steun voor Israël Fout of niet, Nieuwegein stuurt tóch 2800 gulden naar 'Geven voor Leven' èrvoersbonden na nachtelijk akkoord over tachograaf: Ondertekend door 86 Nederlanders n METZLER- n het begin van deze eeuw sprak de Kamer al over maximumsnelheid VERGEEF MIJ, VERGEEF MIJ, NATASJA! TE MOGEN LEVEN! EEN GRONINGER PASTORIE IN DE STORM UITGEVERIJ T. WEVER B.V. FRANEKER >U W/KWARTET VRIJDAG 29 NOVEMBER 1974 BINNENLAND T3-K5 in een onzer verslaggevers 5N HAAG/UTRECHT 'Wij zien in het resultaat van het vervoersover- r een duidelijke hint van de regering aanhet adres van de werkgevers. Zij len hun woorden over verbetering van het arbeidsklimaat in het wegver- er moeten omzetten in daden" Dit zei gisteren voorzitter J. Berghout van de drijfsgroep wegvervoer van de Vervoersfederatie, waarin NW en NKV n georganiseerd. Het nachtelijk beraad in Den Haag is teneinde. Vermoeide chauf feurs stappen na drie dagen actievoeren in hun vrachtwagens. De foto toont de afreis in het plaatsje Wemhout (bij Roosendaal). woord 'de bom is gebarsten' door de radio, hetgeen duidde op een oproep tot ontruiming van de grensblokkades. blijkt dat de werkgevers in dit icht in gebreke blijven, dan rest Vervoersfederatie niets anders het contact met hen en met ne de grootste werkgeversorga- atie NOB Wegvervoer te ver- ^ken. zei hij. federatie toonde zich verheugd ir handhaving van invoering van tachograaf (rit-tijdenmeter )per december. Winstpunten van de luffeursactie vond de heer Berg- it een stuk bewustwording onder werknemers dat het hier om een k loonpolitiek gaat en dat er nu 'lier overleg tot stand komt over structurele verbetering van de voor het wegvervoer. De vak- hebben als eis gesteld dat spoedig mogelijk de basisionen hoog moeten en dat een veertig- ge werkweek wordt ingesteld, al iens over een cao voor 1975 ;t> rdt gepraat. rainff overleg rl i de overeenstemming, die gis- r morgen rond half zeven werd 5. eikt. is langdurig overleg vooraf 3ll;aan. Bij de besprekingen, die Dl'den gevoerd op het ministerie Ah justitie, was de actiegroep tnpuffeursvereniging west niet be- i kken. Minister Boersma sociale zaken) en staatssecretaris Van Hui ten (verkeer en waterstaat) wilde alleen overleg plegen met de offi ciële organisaties. Eerst werd met de werkgevers en werknemersorga nisaties. Eerst werd met de werkge vers en werknemersorganisaties af zonderlijk gesproken, later in de nacht werd ook gezamenlijk overleg gepleegd. Het akkoord dat in de vroege ochtend werd bereikt, had ook de instemming van de chauf feursvereniging-West. waarop op dracht werd gegeven de blokkade op te heffen. Het belangrijkste punt voor de werknemersorganisaties om tot een vergelijk te komen, was de toezeg ging dat gesproken zal worden over herstructurering van de CAO. Eer der deze wek liepen besprekingen op het ministerie van verkeer en waterstaat hierover vast omdat de werkgevers toen alleen wilde pra ten als een centraal akkoord tot stand is gekomen. Voor de werkge vers was van doorslaggevende bete kenis de toezegging van de regering het rijtijdenbesluit te herzien, zodat op korte termijn een meer werkba re situatie ontstaat. De chauffeursvereniging-West zei gisteren het resultaat van het over leg als een overwinning te zien. De vereniging vertrouwt erop dat de komende tijd de oorzaken, die heb ben geleid tot de actie van de chauffeurs, op de juiste wijze aan de orde zullen worden gesteld. De chauffeursvereniging, die op 9 no vember is opgericht, zegt ver tien duizend leden te beschikken. De vereniging beschikt echter niet over een leden-administratie. Eerder dan verwacht werden giste ren in de loop va nde ochtend de grensblokkades ontruimd. Pantser wagens en eenheden van rijkspoli tie en marechaussee waren alleen nog nodig bij de belangrijke gren spost Bergh-Autoweg bij Arnhem, waar 's mogens om zes uur een onverwachte ontruimingsactie werd uitgevoerd. Zeven vrachtwagens werden weggesleept, waarna een groot deel van de overige chauf feurs uit eigen beweging weer ging rijden. De meesten gaven de indruk blij te zijn. dat de actie achter de rug was. Verzet werd in elk geval niet geboden. Toen kort daarna het achtelijk be raad in Den Haag tot overeenstem ming had geleid, begon de stoet vrachtwagens bij vrijwel alle gren sposten langzaam In beweging te komen. Vanuit het actiecentrum in Delft klonk voortdurend het wacht- AMSTERDAM Ondermeer een vijftiental oud-minister en oud staatssecretarissen, de burgemeesters van vier grote steden, de bisschop van Breda, de praeses en de secretaris van de synode van de Nederlandse Hervormde kerk, en de president van de Hoge Raad hebben hun naam geplaatst op een lijst van in totaal 86 be kende Nederlanders, die op de bres willen staan voor Israël. Ze heben daartoe hun handteke ning geplaatst onder een 'Verkla ring inzake Israël'. De initiatiefne mers, prof. dr. E. H. van der Beu gel, Simon Carmiggelt. prof. dr. L. de Jong, prof. dr. C. L. Patijn. mgr. A. C. Ramselaar, mr. Y. Scholten en oud-burgemeester van Rotter dam. W. Thomassen, hebben ieder in eigen kring contact opgenomen met relaties en ekenden Op zuiver fprmele gronden wilden slechts en kelen, ondermeer de voorzitters van enkele Kamerfracties, hun handte kening aan de actie onthouden. In de verklaring wordt een beroep gedaan op de publieke opinie, de volksvertegenwoordigers en de re-' In onze parlementsredactie EN HAAG Met het honoreren van de stroom moties en amen- menten, die een dikke kans maken te worden aangenomen door Tweede Kamer, zal een bedrag gemoeid zijn van ruim een half lljard gulden. confessionele fracties menen t de regering het pakket maatre ten van 3,5 miljard gulden er fuwelijks voor behoeft te vergro- n. Het kabinet zou het pakket pogelijk in zijn geheel waar Innen maken, met andere woor- n er zal geld overblijven. En zo dreiëneenhalf miljard gulden al irden overschreden, dan zal dit *ITA Alles wordt zwart voor mqn Igen, als ik voor het bord sta'. nog niet zo'n ramp zijn. Het over schot op de betalingsbalans laat een toeneming van het begroting stekort toe. Het zou zelfs niet erg zijn als de betalingsbalans volgend jaar een klein tekort zal vertonen, meende het AR-kamerlid Vermaat. Het accent van de moties viel op een verdere lastenverlichting voor het bedrijfsleven. De confessionele fracties vinden dat het bedrijfsle ven er in de regeringsmaatregelen maar bekaaid is afgekomen. Twee moties van de heer Scholten (CHU) en een motie van de heer Van Amelsvoort (KVP) beogen daarin verandering te brengen. De eerste motie van de heer Scholten vraagt van de regering de investe ringsaftrek en de vervroegde af schrijving op gebouwen in principe langer dan een jaar te laten duren. Met zijn tweede motie wil hij be reiken dat ook machines voor de verhoogde investeringsaftrek en vervroegde afschrijving in aanmer king komen. Met de uitvoering van de moties zal al gauw een paar honder miljoen gulden zijn geme- oid. De motie Van Amelsvoort beoogt binnen het pakket maatregelen een verschuiving aan te brengen ten gunste van het bedrijfsleven. Het is bijvoorbeeld twijfelachtig dat de achthonderd miljoen gulden voor de houw ook inderdaad zal worden uitgeven, aldus de heer Van Amels voort. Hij vindt daarom dat nu al besloten moet worden het bedrijfs leven ruimere investeringsfacilitei ten toe te staan en/of de vennoot schapsbelasting te verlagen. De drie rno'ies hebben de steun van naar verwacht wordt de meerderheid van de Tweede Kamer. Bij dit alles blijven de confessione le fracties ook bij hun eis dat er voor de zelfstandigen een ruimer belastingaftrek moet komen. Zij denken aan het optrekken van de inkomensgrens tot zestigduizend gulden om voor de aftrek in aan merking te komen. De regering wil niet verder gaan dan veertigdui zend gulden. Inmiddels heeft de regering een wetsontwerp over deze kwestie bij de Kamer ingediend. Het meningsverschil met de rege ring zal daarom eerst uitgespeeld worden bij de behandeling ervan. De grootste regeringspartij, de PvdA, bleef er gisteren bij dat het pakket maatregelen met een verde re verlaging van de loon- en in komstenbelasting en/of een verla ging van de AOW-premie uitge breid zou kunnen worden. Dr. Dol man (PvdA) zag er echter vanaf de wensen van zijn fractie nu al hard te maken. Hij beloofde minister Duisenberg echter dat hij er in januari op terug zal komen. Dr. Dolman weigerde daarentegen te rug te komen op zijn amendement de reiskostenaftrek (binnen een straal van elf kilometer) te verdub belen van vijftig naar honderd gu1- den. Het amendement kost de schatkist zestigmilioen gulden. OVNc GEV9ER TW9E drie miljoen belas tingbetalers zullen er een voor deeltje van hebben van 25 gulden. Drie andere moties maken even eens kans te worden aangenomen. Het zijn een motie-Vermaat (ARP), waarin de regering wordt gevraagd de leeftijdsgrens voor ongehuwden in verband met de Inkomstenbelas ting op korte termijn te verlagen. Een tweede motie Vermaat. waarin wordt verzocht weduwnaars met jonge kinderen ruimere aftrekmo gelijkheden te geven. En tenslotte een motie-Dolman, waarin wordt gevraagd de investeringsaftrek voor gebouwen buiten de randstad ver der op te trekken. De oppositiepartijen dienden even eens een reeks moties in. Een aan tal daarvan is bedoeld om met na me de confessionele fracties in ver legenheid te brengen. Onder meer de motie De Beer waarin wordt gevraagd de onderhoudskosten aan de eigen woning weer aftrekbaar te doen zijn voor de belasting. Ver wacht wordt dat de confessionele partijen over deze zaak eerst een nadere gedachtewisseling met de regering willen. Verbrugh (GPV) vroeg in een motie de inflatiebe- strijding een sterk accent te geven. Van Gorkum (PPR) diende moties in het pakket regeringsmaatregelen me) 1140 miljoen gulden te ver minderen en het resterende geld onder, meer te gebruiken voor uit breiding van de arbeidsbureaus. Van Aardenne (VVD), vroeg een extra bijdrage uit de schatkist voor AWBZ en AWW-fondsen en Koning (VVD) een verlaging van de ven- nootschapsbelasting. gering weerstand te bieden aan Arabische druk en Israël 'duidelijk steun' te verlenen. 'We betreuren het dat de regeringen van West- Europa. de een meer. de ander minder, zich in de afgelopen jaren van Israël gedistancieerd heben. Daarmee hebben zij het Arabisch extremisme, in de kaart gespeeld en de gevaren voor Israël vergroot', aldus de verklaring die ook zegt: 'De Palestijnse bevrijdingsorganisa tie heeft de vernietiging van de staat Israël en de verdrijving der Joden in haar beginselprogramma opgenomen en daarin tot dusver gehandhaafd. Niemand mag daar de ogen voor sluiten'. De verklaring was ondertekend door de volgende 86 Nederlanders: prof dr. W. Albeda. Rotterdam. H. Algra Huizum, prof. jlir. dr. P. A. M. Altlng von Geusau Olsterwljk. Hedy d'Ancona Amsterdam, prof. mr. H. L. Bakels Groningen, prof. dr. J N Bakhuizen van den Brink Lel den, prof. dr. M. A. Beek Groningen, mr. J. H. Beekhuls Driebergen, prof. dr. E. H. van der Beugel Den Haag. dr. F. Boer winkel Driebergen, prof. dr. C. J. P. Bottcher Leiden. Mies Bouwman Blart- cum. mr. P. M. H. van Boven Breda. Jhr mr. P J. W de Brauw Den Haag. H. G Bu:ter Groningen, ds J J. Buskes Am sterdam. Simon Carmiggelt Amsterdam, prof. dr. H. G. B. Casimlr Heeze. prof mr. R. P. Cleverlnga De Steeg. prof. dr. H. Daalder Den Haag. prof. dr. I A Diepenhorst Zeist. mr. J. Donner Den Haag. dr. W. Drees Den Haag. dr. \V. Drees jr. Den Haag. prof. dr. S. Dresden Lelden, mr. H. Drlon Leiden. Willem Duys Blaricum. Ben Eikerbout Hilver sum. prof. dr. J. E. Ellcmers Groningen, mgr H. C. A. Ernst Breda, vlce-admlraal b.d.'.A van Es Wassenaar, prof. dr. A. de F roe Amsterdam, mr. M van der Goes van Naters Wassenaar, jhr. Ir. A. C. D. de Graeff Den Haag. ds M. Groenenberg Utrecht. Bernard Haltlnk Blaricum. prof. drs. V Halbersladt Amsterdam, dr A H van den Heuvel Den Haag. S'.eto Hoving Amsterdam, mr G van 't Hul! Amster dam. ds. J. C. H. Jörg Den Haag. Jasperl- na de Jong Amsterdam, orof. dr L. de Jong Amsterdam, drs. H A Korthals Lelden. Relnold Kuipers Amsterdam, dr. J. Kymmell Amsterdam, prof. dr H W. Lambers Rotterdam. J Lanser Utrecht. Osc9r van Leer Amsterdam, dr. 5. L. Mansholt Wapserveen, mr. V G. M. Ma- rljnen Den Haag. Ischa Meijer Amster dam. G. Ph. Mok Amsterdam. Theo Olof Amsterdam, Geert van Oorschot Amster dam. prof dr J. H. Oort Oegstgeest. dr. C. L. Patijn Amsterdam, prof. dr. J Pen Groningen. Alexander Pola Amsterdam, mr. C. H. F. Polak Oegstgeest. Koos Postema Amersfoort, mgr. A. C Ramse laar Utrecht. J W. Rengellrtk Hilversum, prof dr. K. van het Reve Amsterdam. A. H. Richters-Wolvius Rotterdam, mr. H. van Rlel Den Haag. A. Roland Holst Bergen, dr. I. Samkalden Amsterdam, mr. Y. Scholten Den Haag, Haya van Some- ren-Downer Rotterdam. Paul Steenbergen Den Haag. dr. L. J B Stuvt Den Haag. orof. dr. B. A Sl.les Amsterdam, mr. P. J. M van Thie) Helmond. W Thomassen Schoorl. mr. E H Toxopeus Groningen, drs. B. J. Udink Rotterdam. Henk van Ulsen Amsterdam, prof. dr. J. Verkuvl Amsterdam, dr E. J. W. Verwcy Utrecht. Vonhoff Utrecht. Mvra Ward m, rz T UHnrri- Den Haag. mr.' G freule mr. C. W. wogen Den Haag. Wiarda Den Haag, Wttewaal! van Stoet- Zanstra Amsterdam. ADVERTENTIE bril: ieders oogmerk! EN HAAG Wie het parlement alleen via pers en tv volgt kan de indruk krij- >n dat er zich op het Binnenhof constant uiterst spannende affaires afspelen. Ze- »r het kabinet-Den Uyl lijkt er niet aan te ontkomen van de ene geruchtmaken- s zaak in de andere verzeild te raken. In rustiger tijden bestaat het kamerwerk lhter voornamelijk uit langdurig doorkauwen van ingewikkelde en voor de bui- pstaander vaak onbegrijpelijke onderwerpen. ie dan toch het fijne van t taaie overleg wil weten fmt terecht bij de Hande- Igen, de bijgeschaafde let- rlijke verslagen die de ste- igrafische dienst maakt. izc dienst bestaat 125 jaar dit was voor de Leidse iliticoloog dr. Nico Cramer |n in de honderdduizenden .nleiding te gaan grasdui- igina's Handelingen die in e 125 jaar zijn verschenen, llangrijke en aardige ge- iurtenissen uit het verle- in heeft hij opgetekend in |n boek 'Wandelingen door Handelingen', dat deze iek bij de staatsdrukkerij verschenen. standpunten van de ver- hillende politieke groepe- dgen mogen gewijzigd zijn al die jaren, maar opval- nd is dat onderwerpen karover we ons nu druk aken. vroeger óók aan de de zijn geweest. Wie her men zich niet de verhitte pcussies verleden jaar over jvoering van de maxi- jumsnelheid van honderd kilometer. Daar hadden ze het in 1908 ook al over. Toen ging het overigens over de vraag of een auto mobiel maximaal vijf. tien of vijftien kilometer zou mogen rijden. Alleen de rijken konden toen een auto kopen. En het volk had er alleen maar last van. Het rijgedrag van de rijkaards liet daarbij ook nog te wensen over. Tal van automobilisten zijn mo derne barbaren, die onze wegen onveilig maken', zei het AR-kamerlid Van Asch van Wijck. Desondanks was hij tegen het voorstel van een fractiegenoot de door de regering voorgestelde maxi mumsnelheid van vijftien kilometer tot tien kilometer terug tc brengen. De -rege ring vond vijftien kilometer passend omdat dit even snel was als een paard in draf, terwijl tien kilometer vol gens Van Asch van Wijck meer weg had van een ezelswagen in drag en het was toch wel belachelijk de auto daarmee te vergelijken, vond hij. Paarden zijn soms ook van doorslaggevend belang ge weest voor belangrijke wet sontwerpen. Zo nam de ka mer in 1900 met één stem verschil de wet op de leer plicht voor het lager onder wijs aan. Het wetsontwerp zou zijn verworpen indien graaf Schimmelpenninck in de Kamer had meegestemd. Hij was echter afwezig door een val van zijn paard. Ook het alcoholgebruik is momenteel een omstreden zaak. Dat was het ok al in 1881. De liberalen wilden het drankgebruik aan ban den leggen, maar dat stuitte tot grote verrassing op be zwaren van de katholieke leider Schaepman. Hij vond dat de arbeider best twee borreltjes per dag mocht drinken. 'Jenever is de Ne derlandse volksdrank en koffie, bier of wijn zijn.of te slecht van kwaliteit of te duur voor het volk', rede neerde hij. Sindsdien wer- Schaepman den twee boreeltjes als een 'Schaepmannetje' aange duid. Voor het komende 'jaar van de vrouw' zijn in het boek ook aardige dingen te vin den. Wat te denken van het verzet in 1916 van de chrls- telijk-historische voorman De Savornin Lohman tegen de mogelijke komst van vrouwen in het parlement. Hij vreesde dat een zakelij ke behandeling van voor- De Savornin Lohman stellen door de aantrek kingskracht van de dames kamerleden zou worden aangetast. De heren zouden dan een voorstel niet meer steunen omdat ze het ermee eens waren, maar omdat ze de vrouw die het voorstel deed zo begeerlijk vonden. Dat probleem kon niet ver holpen worden door alleen mannen van oudere leeftijd in de kamer te kiezen. 'Er zijn mannen, die op alle leeftijden de vrouw char mant vinden, dat gaat niet over', aldus het CHU-kamtr- lid. Er slaan in het boek na tuurlijk ook onderwerpen die niet meer terugkomen, zoals het verlies van Neder- lands-Indië en Nieuw Gui nea, maar ook staaltjes van het radicale anti papisme van sommige protestantse fracties. Bekend is het suc ces van de SGP-afgevaar- digde ds. Kersten die met zijn verzet tegen het Neder landse gezantschap bij de paus in 1925 de val van het coalitiekabinet Colijn ver oorzaakte. Minder bekend wellicht is de actie van het SGP kamerlid ds Zandt nog in 1953 tegen de verroom- sing van de Nederlandse bankbiljetten. Tot zijn grote verontrusting ontwaardde hij op een nieuw biljet van 25 gulden Ineens de katho lieke heilige Sint Martlnus. Premier Drees nam de zaak luchtig op, temeer daar hij erop kon wijzen dat op het bankbiljet veel groter de fi guur van Salomo en spreu ken 11:24 uit de statenver taling te zien was. Dr. N. Cramer: 'Wandelin gen door de Handelingen'. Staatsuitgeverij. Den Haag. Van onze verslaggeefster f NIEUWEGEIN Of er nu een verkeerd post-tarief is gehan teerd of niet, de gemeente Nieuwegein maakt 2800 gulden over aan de actie 'Geven voor Leven'. Dat bedrag menen we te hebben bespaard, en dat stellen we dus beschikbaar', zegt de voorlichter van de gemeente. Over de juistheid van het bedrag ontstond gisteren enige beroe ring in Nieuwegein. Ambtenaren hadden in overleg met de plaat selijke PTT berekend dat het zelf-rondbrengen van stencils en kaarten de gemeente 2800 gul den zou besparen, en daarom trokken burgemeester F. J. Her- msen en zo'n honderd ambtena ren er op uit om huis- een-huis de post (een oproep tot mede werking aan een bevolkingson derzoek) in de bus te doen. Het zo bespaarde geld zou naar de actie worden overgemaakt. Maar plotseling kwam de directeur-ge neraal van de PTT met de me dedeling dat er kennelijk een verkeerd tarief was toegepast bij deze berekening, en dat de tota le bsparing slechts 940 gulden zou zijn. Er ontstond lichte con sternatie op het gemeentehuis: zou al dat werk dan voor een habbekrats zijn gebeurd? Telefoontjes over en weer maak ten uiteindelijk duidelijk dat er een vergissing in het spel was geweest. Wie die vergissing zou hebben gemaakt blijft overigens nog de vraag: de PTT meent dat er niet genoeg Informatie is ver strekt aan het postkantoor in Nieuwegein, en dat daardoor de berekening ten onrechte op 2800 gulden werd gebaseerd: de ge meente blijft erbij dat zij wel voldoende informatie heeft ge geven en dat een lager tarief in dit geval niet kon worden ge hanteerd. 'Maar ach. het doet er niet toe wie er gelijk heeft. Het gaat erom dat 'geven voor leven' 2800 gulden krijgt', aldus de ge meente-voorlichter. (ADVERTENTIE) SERGEI KDURDAKOV co deed brt grondig— SERGEI KOURDAKOV Omvang 240 tekstpagina's en 16 blz. toto's. In fraaie paperback- uitvoering. Prijs 15, Het aangrijpende levensverhaal van de jonge Russische politie functionaris Sergei Kourdakov. wiens taak het was de gelovigen in de Sowjet-Unie te vervolgen en die daardoor zelf tot geloof kwam. Een onthullend boek. boeiend geschreven en geïllustreerd met vele authentieke foto's en documenten. De eerste druk verscheen in juli j.l.de VIERDE is zojuist gereed gekomen 'TROUW' schreef over dit boek; 'Een aangrijpend getuigenis van de geloofsmoed der kleine baptisteng roepen- in een uithoek van Siberië, van de bekering van een vervolger, van de kloof tussen communis tische idealen en communistische werkelijkheid'. JOHANNA-RUTH DOBSCHINER Een Nederlandse jodin vertelt haar geschiedenis. Omvang 260 tekstpagina's en 16 bladzijden foto's. In fraaie, gebonden uitvoering met geplastificeerd stofomslag in vierkleurendruk. Prijs 17,50. De eerste druk van deze uitgave verscheen in mei j.l.; de VIJFDE is zojuist gereedgekomen. Duidelijker bewijs dat het getuigenis van deze christen-jodin diepe indruk heeft gemaakt, kan nauwelijks worden gegeven. 'TROUW' schreef: 'Dat er overal blijkbaar graag naar dit boek ge grepen wordt, zal vooral liggen in de onbevangen en rechtstreekse manier, waarop Hanna Dobschiner haar verhaal, haar getuigenis geeft'. J. A. ADER-APPELS u-én Groninger pastorie in de storm Omvang 366 tekstpagina's en 8 bladzijden foto's. In fraaie gebonden uitvoering met geplastificeerd stofomslag ii vierkleurendruk. Prjjs 17,50. In dit boek beschrijft mevr. Ader de verzetsstrijd van haar man. Ds. B. J. Ader. die honderden joodse landgenoten (o.w. Hanna Dob schiner) een schuilplaats bezorgde en tenslotte zelf gefusilleerd werd. Dr. J. J. Buskes zei van dit boek: 'Zeer nuchter en reëel, maar juist daardoor bovenmate boeiend. Alleen al de brieven die Ds. Ader vanuit de gevangenis aan zijn vrouw schreef, maken voor mij dit boek tot een kostbaar bezit'. En 'TROUW' schreef: 'Wie dit bijzondere verzetsboek nog niet mocht kennen, doet goed het naast 'Te mogen leven' te lezen' Zojuist verscheen de ACHTSTE DRUK. Deze boeken kunnen binnen enkele dagen in uw bezit zijn als u gebruik maakt van de be stelbon. Zend deze. voorzien van uw naam en adres, aan uw boekhandel of (in open enve lop, zonder postzegel) aan: ANTWOORDNR. S Telefoon (05170) 3147; bjj geen gehoor 2436. BON Zend mij rechtstreeks via boekhandel: ex. S. Kourdakov VERGEEF MIJ. NATASJA! Paperback 15. ex. J R. Dobschiner. TE MOGEN LEVEN! Gebonden 17,50. ex. J. A Ader-Appels, EEN GRONINGER PASTORIE IN DE STORM Gebonden 17.50. Naam: Straat: Plaats: Datum Doorhalen wat u niet wenst. CP2 24 6 27 13 22 14 9 8 11 29 33

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 5