Om lekker op te zitten. Europa Meubel 'Bollenstad' Sassenheim volkomen van de baan haagse schouw i.MEUBELA^ in Vrijspraak in zaak ongekeurde haasjes 336.- 495, Lekker zitten! En wat voor een stof! Surrealisme bij het LAK n P l^l <s> Sm (f Iral1> TROUW KWARTET VRIJDAG 29 NOVEMBER 1974 korfc-n i euuc-ui t-3c-ref;Io kori-wieuws-'U it-ö e-Tc&io kort-mourci-mt-öe-tegio kort-ni «uws-iri, t-3e-3ce^io kor t -rriou vrr.-Tii t-d c-tokïo ZOETERWOUDE Medio februari zal er de nieuwe 'Gids voor de gemeente Zoetenvoude' verschijnen. Met de samenstelling is een begin gemaakt. Instellingen, verenigin gen, organisaties, clubs e.d. is ver zocht hun mutaties met spoed schriftelijk door te geven aan de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie aan de Noord- buurtseweg. ZOETERWOUDE In het bijzon der uitgenodigd door de winkeliers vereniging WIZO brengt Sint Nico- laas zaterdag een bezoek aan Zoe- terwoude. De begroeting vindt om 11.15 uur plaats aan de Miening waarna de Sint een rijtoer maakt door het dorp. TER AAR Woensdag hield de verkeerscommissie, die gevormd is uit afgevaardigden van de ouder vereniging of oudercommissies van de vier basisscholen in Aardam- West, een instructie-avond voor de onlangs gevormde verkeersbrigade. Vanuit de commissiekwam de sug gestie ook ouders of andere belang stellenden voor dit werk te interes- seren. De gedachten gaan uit naar 65-plussers en anderen met vrije tijd; zij kunnen zich in verbinding stellen met mevrouw Wassenaar, Dr. A. Schweitzerstraat 13, Ter Aar, tel. 3161. TER AAR De afnemers van het waterleidingbedrijf 'De Elf Ge meenten' in Ter Aar, Zevenhoven, Nieuwveen, Nieuwkoop en Noorden zijn dinsdagavond rond 22 uur en woensdagmiddag rond het midda guur verstoken geweest van lei dingwater als gevolg van een buis breuk in een trasportleiding buiten Zegveld. Tot nu toe zijn er volgens Ir. R. J. W. Pin van het waterlei dingsbedrijf geen ernstige gevolgen bekend. Van produktiestilstarid was sprake bij 'Allin Drinks' in Ter Aar. terwijl de conservenfabriek van Uyttewaal het produktieverlies tot slechts één uur beperkt zag. RIJNSBURG Zoals al werd be richt begon de CJV in Rijnsburg, et een aktie voor het projekt Morija. Tot nu toe is 775 bijeengebracht. Over enkele weken zal een nieuw onderdeel van de aktie van start gaan. Voor het reeds genoemde be drag kunnen honderd vijf tig kinde ren in Lesotho worden ingenët te gen mazelen. LISSE Op 1 december zal de heer A. J. M. van Wickeren zijn 40- jarig jubileum bij het onderwijs Weren. Hij begon zijn loopbaan te Heeten (gem. Raalte). In 1947 werd hij benoemd aan de St. Joseph- school. Sinds 1 maart. 1956 is hij hoofd van de St. Willibrordschool.' RIJNSBURG Woensdagavond had in de 'Voorhof' de jaarvergade ring plaats van buurtvereniging Kanaalstraat. Toneelgroep 'Het Centrum' voerde het stuk 'Potasch en Pprlemoer in conserven' op. Een fijn gebaar van de toneelgroep was. dat de verdiensten van deze avond werden overgemaakt naar de aktie 'Geven voor Leven'. Ook g rimeur Wim Hoppezak droeg zijn inkom sten over aan deze aktie. KATWIJK De duplexwoningen Jacob van Heemskerklaan nr. 24 en Jan Evertsenlaan nr. 11. zijn on langs ontruim*?. Van de gelegenheid is gebruik gemaakt de splitsing van deze woningen ongedaan te maken zodat nu twee normale woonhuizen zijn ontstaan. KATWIJK Het Sportfondsen- bad-Katwijk heeft de gemeente verzocht om een aanvullende ge meentelijke bijdrage in het exploi tatietekort over 1974 van 73.000. Het tekort was over dit jaar aan vankelijk begroot op 340.000. KATWIJK Van de Vereniging Hospitaalkerkschip 'De Hoop' ont ving de gemeente een schrijven, waarin een beroep wordt gedaan financiële steun te verlenen om de sterk gestegen exploitatiekosten, hoofdzakelijk als gevolg van de for se prijsverhogingen van gasolie en overige scheepsbenodigdheden te kunnen opvangen. Men wordt ge confronteerd met een stijging van ca. 200.000 in één jaar op een budget, van rond 1.400.000. B. en W., stelden de raad voor de subsidie te verhogen tot 500. VOORHOUT De brug in de En gelselaan. de kruising met de Van den Bergh van Heemstedeweg zal, KOUDEKERK AAN DEN RIJN In de afgelopen zomer heeft de heer F. Pennenburg uit Leiden de dameskapsalon van de heer Groot in de Prins Bernhardstraat overge nomen. Hij heeft deze kapsalon nu uitgebreid met een heren-afdeling. Op zaterdagmiddag 30 november a.s. om 16 uur zal burgemeester C. M. van der Linden de salon ope nen. SASSENHEIM Bij de voortgezette begrotingsvergadering ging de voorzitter uitvoerig in op de kri tiek van twee fractiewoordvoerders tijdens de algemene beschouwing. 'We lijden allen op het ogen blik aan gebrek aan visie. Plaatselijk, provinciaal en nationaal, omdat er alom aarzelingen zijn opge komen t.a.v. de juistheid van de ontwikkeling. Opvallend veel nota's worden gevraagd en uitgebracht, die uitmonden in discussies, maar zelden in een beleid.' Aldus voorzitter Kret. 'Een verandering in fundamentele aanpak klinkt wat ongeloofwaardig voor een gemeentebestuur van een plaats die niet groeien mag en niet groeien wil, die grote moeite heeft met het verwerken van de conse quenties van regionale groei en waakzaam is om niet teveel te wor den gestoord door aanleg van we gen en spoorwegen. Wat wel in overweging genomen kan worden, is een meer op schrift gestelde informatie over bestuurs- en be leidszaken. Hierbij moet echter worden bedacht dat één van de oorzaken van de financiële gezond heid van Sassenheim ligt in het feit dat een voorzichtig personeels beleid is gevoerd, zodat de kosten van het ambtelijke apparaat de an dere uitgaven niet overwoekeren'. KINDER BOERDERIJ Wethouder Westerbeek zei dat de centrale financiering remmend werkt. Buitenstaanders kunnen denken dat Sassenheim de boot heeft gemist wat betreft sporthal, instructiebad enz. Meermalen is men hiervoor in Den Haag geweest, maar dit is afhankelijk van de ur gentie. De flatbouw van de Park laan zal waarschijnlijk in het ko mende voorjaar beginnen. Wethouder Mazee meende dat hon denveldjes evenals zandbakken uit een oogpunt van volksgezondheid niet gewenst zijn. Over het onder wijsniveau is geen enkele reden tot zorg. De sporthal zal soelaas bren gen in het gebrek aan gymnastie- kruimte t.b.v. de basisscholen. Dat de sporthal er nog niet staat komt omdat in het verleden de besturen van de twee MAVO-scholen dach ten zelf in de gymnastiekbehoeften te kunnen voorzien. Over cultuur en recreatie, in het bijzonder de openbare bibliotheek, zei hij dat deze zaken bij herhaling aan de orde zijn geweest. Wel staat vast dat het particuliere initiatief niet om hals moet worden gebracht. 'Voor particuliere initiatieven is er op het gemeentehuis altijd eenopen oor'. WAN DELTUIN Over de sporthal merkte de we thouder op dat het rapport van de Ver. Ned. Gemeente niet alleen za ligmakend is, maar wel vereist. Zonder rapport van de V.NG. géén subsidie en lening. Over het ijs clubterrein deelde de wethouder mee dat de mogelijkheid t.b.v. de voetbalclubs wordt onderzocht. Een wandeltuin in samenwerking met de gemeente is geen haalbare zaak. De werkgelegenheid is niet los te zien van de hele regio. Er komt een rapport van de Kamer van Koop handel. De voorzitter zei dat aan een meer jarenplanning niet is te ontkomen i.v.m. budgettering en dekking. Voor een intergemeentelijke be graafplaats heeft men te Voorhout en Lisse geen interesse. Over het doorgaand verkeer, waar Sassen heim met andere streekgemeenten van te lijden heeft, zei hij, dat overneming van wegen financieel niet mogelijk is. Alle verkeersvoor- zieningen zouden ook op kosten van de gemeente komen. De bezet ting van de plaatselijke rijkspolitie is 18 man. terwijl er behoefte aan 23 is. Over de z.g.n. bollenstad was de voorzitter kort. Hij verwees naar de uitspraak van commissaris Vrolijk bij diens werkbezoek te Leiderdorp, dat Sassenheim wat dit betreft vol komen van de baan Is. In de tweede instantie zei de heer Van Eisen, dat men moet blijven aankloppen bij hogere instanties t.b.v. grote projecten. Van der Fan- ge zei voorstander te zijn van een openbare bibliotheek, maar wees ook op de plaatselijke chr. biblio theek, die ruim 30 jaar 'pro deo' werkt. KATWIJK Met de 'Vereniging tot bevordering van het Vreemde lingenverkeer in de gemeente Kat wijk', Stadhoudersdreef 18, is in principe overeenstemming bereikt 32.500) over de aankoop van het haar in eigendom toebehorende pand Badstraat 28., Het pand is gelegen in het volgens het vigeren de Wederopbouwplan te saneren dorpsdeel waarvan de opstallen moeten worden opgeruimd: voor de prijs van 32.500. Met de heer C. Ouwehand, E. A. Borgerstraat. 6, bereikten B. en W. overeenstemming over de aankoop van E. A. Borgerstraat 6: 34.000. Het perceel is gelegen in de fase E. A. Borgerstraat-Buitensluisstraat van het volgens het bestemmings plan Katwijk aan Zee te saneren dorpsdeel. Met de heer K. Varkevisser, Burg. Smitsstraat 14 Utrecht hebben B. en W. overeenstemming bereikt over de aankoop van Louwestraat 39K; 10.000. De woning ligt in het gebied waarvan de bebouwing dient te worden geamoveerd om plaats te maken voor nieuwe een gezinswoningen. Met de heer J. van Beelen, Sluis- weg 35F, bereikten B. en W. over eenstemming over de aankoop van Sluisweg 35F: 30.000. Het perceel ligt in het vplgens het bestémmings- Gemeente Katwijk doet tal van aankopen plan Katwijk aan Zee te saneren dorpsdeel. Met de heer C. A. de Vreugd, Sluis weg 35H, bereikten B. en W. over eenstemming over de aankoop van Sluisweg 35H: 19.500. Het perceel ligt in de fase Loggerstraat-Sluis- weg van het volgens het bestem mingsplan Katwijk aan Zee te sa neren dorpsdeel. Met de heer Th. Heemskerk. Stati onstraat 8, bereikten B. en W. overeenstemming over de aankoop van dit door hem bewoonde pand, met bijgebouwen en ondergrond: 64.000. Dit perceel is gelegen in het volgens het bestemmingsplan Katwijk aan Zee te saneren dorps deel (deelplan Tramstraat). Er ko men daar maisonnettes in 4 bouw lagen. Met de heer P. van Diggele, Sten- gelinstraat 10, hebben B. en W. overeenstemming bereikt over aan koop van dit pand: 75.000. De woning ligt in een gebied waarvan de bebouwing dient te worden gea moveerd om plaats te maken voor de aanleg van een openbare weg met parkeerstrook. Met de heer Jac. van der I Torenstraat 3 te Katwijk aan Ze overeènstemming bereikt over aankoop van Torenstraat 3, met: daarbij behorende grond en be bouwen: 70.000. Het perceel in het saneringsgebied van deelplan Tramstraat. Met de heer A. Pronk, Annastri 2, bereikten B. en W. overeenstem ming over Zuidstraat 75d en 7 ter 25.000. De percelen zijn gelester in het volgens het bestemmin V plan Katwijk aan Zee te sanei dorpsdeel waarvan de opst~"n moeten worden geamoveerd het bouwen van eengezinswonjii gen. Met de heer A. van der Bo£te Zuidstraat 125, alhier, bereikten!} en W. overeenstemming over aankoop van Zuidstraat 45.000. Het perceel is gelegen?, het volgens het bestemmingspL Katwijk aan Zee te saneren do^R deel. Met de heer E. Oostingh, Rijnstr n 96, is overeenstemming bereikt o;1_ de aankoop van zijn aan het VecEl einde hoek Rijnstraat, alhier g^ gen bedrijfsterrein met de daa staande opstallen: 200.000. ligt in het voornemen een zesL eengezinswoningen, daar te b^); wen. ter LEIDEN In het Academiegebouw aan het Rapenburg heeft het Leids Akademisch Kunstcentrum een tentoonstellin ingericht van Neder landse surrealistische werken van en aantal kunstenaars. Het surrealisme in de schilderkunst dateert al van omstreeks 1923, toen het vele 'expressionisten' duidelijk werd dat zij hun idealistische ver wachtingen wel ten grave onden dragen. De oorlog 1914-18 had geen vernieuwing gebracht. Wat is het surrealisme? Het onbe wuste in de kunst. In het surrealis me vormden krachten van de meest heterogene geaardheid een soort samensmelting. Het realisme ging in het surrealisme op. Anderzijds vloeiden oo abstracte en construc tivistische tendensen in het surrea lisme samen. Niet het vormenpro- bleem stond in het middelpunt van de belangstelling, maar een nieuwe inhoud: het leven, zo^ls dit uit het onderbewustzijn naar boven komt. Met andere woorden: het boven- werkelijke moest worden uitge beeld. zoals wonderen, dromen en schijnbare tegenspraken en toeval len. De tentoonstelling, die nu in het Akademiegebouw is ingericht, tracht enkele aspecten van het Ne- erlandse surrealisme te belichten. De kunstenaars zijn J. H. Moesman, C. J. van Geel, Emile van Moerker ken, Her de Vries, Willem van Leusde en Theo en Gertrude van Baaren. Van onze rechtbankverslaggever LEIDERDORP/DEN HAAG 'We zitten in Nederland met een nare zaak. Er worden grote hoeveelheden vlees, vooral varkens haas, uit het buitenland ingevoerd die hoogstwaarschijnlijk besmet zijn', aldus de officier van justitie bij de Haagse politierechter in de zaak tegen een vleeshandel uit Leiderdorp. Deze zaak werd overtreding van de vleeskeuringswet ten laste gelegd. Het ging om een partij varkens haasje svan 235 kilo, die vermoede lijk uit Zuid-Afrika afkomstig was. In een Katwijkse slagerij werden de haasjes aangetroffen, terwijl ze niet van een keuringsstempel wa ren voorzien. De Leiderdorpse han delaar zou daarvan de leverancier zijn geweest. Deze ontkende met beslistheid dat de haasjes geïmporteerd waren. Volgens hem kwamen ze van een groot bedrijf uit Oss waar ze ook gekeurd waren. Verdachte had de in dozen verpakte haasjes in Lei den volgens voorschrift aangeboden ter keuring en later bij de slager afgeleverd, die eveneens de voorge schreven keuring aanvroeg. CONCURRENTIE Toen ontstond echter twijfel over de herkomst van het vlees. Ver dachte zei als een van de grootste verkopers van varkenshaas in ons land veel concurrentie te ondervin den van geimporteerd vlees, dat erg in trek zou zijn. De voornaamste reden daarvan is dat die haasjes worden ontvet en ontvliest. Om die reden ging hij ook daartoe over, waardoor de haasjes overeenkomst gingen vertonen met de Zuidafri- kaanse. De controleur van de dienst volksgezondheid deelde mee de overtuiging te hebben dat het om geïmporteerd vlees ging. Ook de officier van justitie was die mening toegedaan en eiste 10.000 gulden boete, waarvan de helft voorwaar delijk en een proeftijd van twee jaar. Pleiter weers erop dat het bedrijf van verdachte goed bekend staat en het bewijs niet geleverd was. Zodoende vroeg hij vrijspraak. De politierechter deelde deze mening en sprak verdachte vrij. De officier zal tegen deze uitspraak in hoger beroep gaan. met een ribbeltje. Blijf zitten waar je zit? Hoeft niet meer vandaag de dag. Wie zelf wil bepalen hoe hij zit en waar hij zit, wie eindeloos wil kombineren en variëren, kan zijn of haar gang gaan met deze trendzitters van Europa Meubel. Dat zijn elementen van soepel verend polyether, op rubber singels en gesteund door een stevige houten body. Karaktervolle katoenen rib, die geraffineerd veel weg heeft van gewassen jeans in de originele blauwe kleur. Nu nog mooier door de patch-work look die d.m.v. een gloednieuwe techniek op de stof kon worden gedrukt. De rechte elementen zijn 70 cm. breed/65 cm. hoog en kosten per stuk. De hoekelei De hoekelementen zijn 85 cm. breed/65 cm. hoog en kosten per stuk. Bloe djiens met een ribbeltje. Voor eigen-wijze-woners. Die'zich dan ook rap naar Europa Meubel spoeden. Want er is geen eindeloze voorraad van deze eindeloze meubeltjes! VRU i SERVICE TT KRESJ Home Centre, Voorschoterweg 45 01718-7 3541, Valkenburg Z.H. EUROPA

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 20