Georganiseerde sport valt CRM aan 3mstreden Henny Beynvoort tan het besturen niet laten Mogelijk echt slot aan gestaakt duel ^an Doom's 'Sportbeleid 1974' negeert NSF nota 'Sport'70' NIEUW Remiadieethalvarine met60-65% m.av. 'Van Leeuwen en Van der Vlag vrijgesproken 'ndanks conflicten 25 jaar lang gewaardeerde NTBB bestuurslid Geen genade voor RIOS Lactose vrij Voor zijnhartenhaar lijn. Van Praag: Johan Cruijff komt terug Overwinning RZ (TROUW/KWARTET VRIJDAG 29 NOVEMBER 1974 SPORT T17-K19 (an onze speciale verslaggever )EN HAAG De georganiseerde sport kan de nota Sportbeleid et als een nota voor het toekomstige sportbeleid aanvaarden, at is de conclusie van de 'gehele georganiseerde Nederlandse jortbeweging', in een commentaar op de nota Sportbeleid 1974 in de minister van CRM, Van Doorn, zoals dat vandaag zal wor- en aangeboden. georganiseerde sport (bonden overkeoepelende organen), is te- ïrgesteld dat zij in feite niet irdt erkend als beleidspartner en '.uwelijks als gesprekspartner. De ita, zo is de georganiseerde sport- weging de afgelopen maanden dens een aantal bijeenkomsten aan de gezamenlijke stellingna- voorafgingen, tot de conclusie komen, negeert de beleidsvisie als die door haar in de nota ort '70 is geformuleerd en belicht ;chts één aspekt van de sportont- kkellng zo eenzijdig, dat van een ita Sportieve Recreatie inplaats a een Nota Sportbeleid moet irden gesproken. mensen aan vrijwillig kader jaren heeft verricht. Tekenend Is daar voor dat de toch zo belangrijke nota Sport '70 in deze ministeriële nota met één zin wordt afgedaan en vervolgens van tafel wordt ge veegd. Het geven van een zodanige prioriteit aan de vrijblijvende on georganiseerde recratiesport met daarbij behorende hoge subsidies wordt door ons als discriminerend ervaren', aldus zwembondvoorzitter Van der Krol. Tweedelig kpunt afgelopen weken hebben enkele ortbonden individueel bij monde n hun voorzitters al ernstige kri- k op de nota laten horen. Turn- nd-voorzitter Van Tielrooy wees t stuk geheel van de hand en es o.m. naar de aktiviteiten die n verbond in de loop der jaren al eft ontwikkeld op de gebieden jortieve recreatie) die nu door de nisteriële nota centraal worden iteld. Zwembond-voorzitter mr. ap van der Krol zei tijdens de ndsvergadering zelfs de indruk te bben, dat de georganiseerde Ne- rlandse sport het mikpunt was worden van politieke agitatie en (reldhervormers*. sportnota van de minister is in ge mate teleurstellend en bete nt een miskenning van het vele belangrijke werk dat de georga- ieerde sport met zijn duizenden Tegen die benadering van de recre atiesport za ldr. Wim van Zijll als woordvoerder van de samenwerken de sportkoepels en bonden in Ne derland zich vandaag ook opstellen. Reden: de minister brengt een tweedeling aan in de op recreatie gerichte sport. De nota gaat voorbij aan hetgeen door de georganiseerde sport in dit opzicht zelf in bewe ging is gebracht. De sportwereld wijst dan op de al in 1968 op gang gebrachte trimactie, op de Raad voor de Recreatiesport en de 'ver regaande beleidsvoorstellen de re creatiesport betreffende die in be ginsel ook door de ledenvergade ring zijn aanvaard'. De minister en zijn beleidsadvi- seurs nemen in hun nota Sportbe leid de draad van deze ontwikkelin gen echter niet op. 'De nota doet voorkomen', aldus de klacht van de georganiseerde sport, 'alsof er nu iets geheel nieuws door toedoen van de minister van CRM een aan vang kan nemen en recreatie en ontspanning in de sportbeoefening Zwembondvoorzitter Van der Krol: 'Georganiseerde sport is het mikpunt geworden van politieke agitatie en wereldhervormers'. alleen mogelijk zijn dankzij de uit vinding van de sportieve recratie door zijn departement'. De sportwereld spreekt er ook zijn verwondering over uit dat de mi nister gemeend heeft van een 'in geburgerde nomenclatuur' te moe ten afwijken en naast de door de sportwereld gebezigde term recrea tiesport (in samenhang met breed tesport, wedstrijdsport en topsport) nu het begrip sportieve recreatie hanteert. Een begrip, dat aldus de sportwereld, in geen enkel opzicht "Rvntprm'npl wezenlijk afwijkt van de inhoud van het begrip recreatiesport. sportwereld zegt over ervating, ka der. rukmte e n'know how' te be schikken om daadwerkelijk een bij drage te kunnen leveren aan de verdere uitbouw van het sportief bezig zijn door grotere groepen van de bevolking (de georganiseerde sport omvat ruim 2V2 miljoen men sen; de minister verwacht dat zeker nog eens 5 miljoen mensen zich sportief zouden kunnen gaan re creëren) richt de minister zich op andere groepen. De nieuwe in het vooruitzicht gestelde subsidierege ling ten behoeve van de sportieve recreatie (leiding, accommodatie) richt zich in het bijzonder op het lokale, in leder geval ongeorgani seerde niveau. 'Hier is', volgens de georganiseerde sport, 'sprake van een sterke en naar ons oordeel niet terecht be voordeling. De ontwikkeling van de georganiseerde sport heeft juist aangetoond dat steeds wwer grote groepen mensen werden opgevan gen en geactiveerd die tot nog toe nooit aan sport hadden gedaan. Het heeft geen zin te trachten de recre atiesport te monopoliseren, omdat juist deze vorm van sportbeoefe ning vraagt om nieuwe vormen van samenwerking en de enthousiaste medewerking ook van een aantal organisaties, dat niet rechtstreeks bij de sport is he trokken. Vooral wat de recreatiesport betreft ziet de Nederlandse sportwereld mogelijk heden voor samenwerking en taak verdeling tussen overheden en ver schillende vrije maatschappelijke organisaties van het particulier ini tiatief. Benadering De ministeriële visie verschilt niet alleen in benadering, maar echter ook in benadering. Daar waar de De Nederlandse Sportbewegi g voelt zich door de ministeriële nota ech ter volledig buitenspel gezet. De verandering van terminologie is er een symptoom van. Het passeren van de georganiseerde sport een ander. Het gevaar dreigt dat zowel de sportwereld als CRM naast el kaar zal gaan opereren, terwijl de een met kennis, ervaring en tech nisch kader de ander met financië le mogelijkheden kan aanvullen. Een onverwachte situatie? Beslist niet. Afgezien van het feit. dat er al veel langer een verwijdering tus sen de georganiseerde sport ener zijds en de overheid anderzijds was waar te nemen, die voorlopig resul teerde in het losweken van de toto lotto verdelingscommissie van de NSF naar de nu nieuw Ingestelde (bredere) commissie, was er het zich te weinig openstellen van de sportwereld naar buiten uit. Aan de ook binnen het kader van de sport wereld mogelijke ongeorganiseerde beoefening van sporten of zomaar plezierlf sportief bezig zijn in de vorm van bijvoorbeeld instuiven, is te weinig aandacht gewchonken. ^Kon ook niet', wordt er LS VER WEER AANGEVOERD, &OMDQT DE FINANCIëLE MIDDELEN GE WOON ONTBRAKEN^. De georganiseerde sportwereld, die aanvoert dat ook recreatiespor ten bewegingsrecreatie passen binnen de door haar in de nota Sport '70 geschetste structuur (er zijn ver binden tussen alle niveau's wat be slist niet hoeft in te houden dat de top en betaalde sport het eindpunt van de ontwikkeling moet zijn) vindt dat de rijksoverheid met haar nota Sportbeleid '74 een aantal kansen heeft gemist. Los nog van het feit, dat er ten aanzien van zaken als spelverru- wing, tuchtrecht, doping, medische aangelegenheden (overbelasting van vaak Jeugdige topsporters- en sters), top- en betaalde sport nau welijks op de materie is Ingegaan, wordt gesteld, dat met betrekking tot de ontwikkeling van een natio naal sportbeleid en de ontwikkeling van de recreatiesport mogelijkhe den onbenut zijn gelaten. PETER ONVLEE DEN HAAG De tuchtcommissle van het betaald voetbal van de KNVB heeft de FC Den Haag-speler Harrie van Leeuwen en Van der Vlag van SC Cambuur vrijgespro ken van het hen ten laste gelegde in de bekerontmoeting FC Den Haag tegen SC Cambuur wegens gebrek aan bewijs. De PAC speler Lukac werd voor drie wedstrijden geschorst en kreeg tevens een boete van 100 gulden, wegens het trappen van een tegenstander toen deze op de grond lag. De andere straffen zijn: Go Ahead: H. Rosenboom, een wedstrijd ge schorst met een proeftijd van een jaar en 75 gulden boete. SC Amers foort: G. Middelkoop, een wedstrijd geschorst, een wedstrijd onvoor waardelijk met een proeftijd van en jaar en 125 gulden boete. Ajax: J. Seegers, een wedstrijd voorwaar delijk met een proeftijd van een Jaar en 75 gulden boete. FC Den Haag: A. Kila, een wedstrijd ge schorst, een wedstrijd voorwaarde lijk en 200 gulden boete. SC Cam buur: W. Spindelaar, een wedstrijd geschorst en 100 gulden boete. PEC: J. van Renswouw. een wed strijd geschorst, een wedstrijd voor waardelijk met een proeftijd van een jaar en 100 gulden boete. FC Amsterdam: KI. Karte, een wed strijd geschorst, een wedstrijd voor waardelijk en 125 gulden boete. RODA JC: Th. Offermans. twee wedstrijden geschorst en 150 gul den boete. FCVW: P. Schuurs. een wedstrijd geschorst en 125 gulden boete. Tevens bleef de proeftijd van een lopende straf gehandhaafd tot 1 augustus 1975. JMEGEN Aan het slot van het gesprek merkt Henny Beyn- >rt op: 'Zelfs als ik het met iemand eens ben, dan opper ik nog waren. Dan krijg je tenminste de gelegenheid om iemands ar- imenten nog eens goed te horen. Pas daarna bepaal ik definitief ijn standpunt.' Het zou de lijfspreuk kunnen zijn van de man, kort geleden in Utrecht vorstelijk in de bloemetjes werd gezet, j had het gepresteerd om het 25 jaar lang uit te houden als lid n het hoofdbestuur van de Nederlandse Tafeltennis Bond. Als loning hiervoor ontving Beynvoort (hij was al erelid) uit handen n voorzitter Douwe de Vries de hoogste onderscheiding, de Gou- i Speld. idrik Willem Beynvoort 59 r oud, in het dagelijks leven teerder van een drietal textielza- in Nijmegen heeft vaak ars gelegen. Onder meer aan het le van de jaren vijftig toen hij lag nam als lid van het hoofd- iuur. Hij had een ingenieus tnetje uitgedacht om de NTTB- te spekken, maar zijn ideeën |en bij het merendeel van zijn ;a-bestuurders niet in goede Ik stelde voor om als bond Itennis-balletjes te gan verko- aan de clubs. De prijs zou iets [den verhoogd en het toegevoeg- 'iedrag zou in de bondskas vloei- Ik had al contacten met een •ikant. Toen ik in het bestuur gehoor kreeg, heb ik het op houtje doorgezet. Alleen im het overigens zeer geringe bedrag toen bij mij terecht. Ik efte wel, dat ik niet in het tuur kon blijven zitten. Ik heb jr die affaire nog 'n hoop gedon- gehad met de Economische Re- rche Dienst (ik weet wie me inkt heeft) maar ze konden me maken, want ik had m'n zaak- dik voor elkaar', t lang daarna maakte Beynvoort rentree in het bondsbestuur. 'Ik het besturen niet laten. Ik had jd erg veel kritiek op anderen. 1 zeiden ze tegen je: doe het zelf! Bovendien ben ik nog al :uchtig. Dat had ik al toen ik actief sportbeoefenaar was. Ik trouwens behoorlijk succesvol reest, want zowel bij tafeltennis 'bij voetbal heb ik in de hoogste klasse gespeeld. Met het oostelijke voetbalelftal heb ik zelfs nog een officieuze interland tegen West- Duitsland gespeeld'. Tien jaar geleden was Henny Beynvoort na een zware long-har toperatie gedwongen de actieve sportbeoefening ervaan te geven. 'Die periode vormde de ernstige crisis in mijn leven', aldus Beyn voort. De ras-Nijmegenaar heeft in z'n bestuurlijke loopbaan de meest ui teenlopende functies uitgeoefend: van wedstrijdleider tijdens de WK in Utrecht (1955) tot waarnemend bondsvoorzitter in het seizoen '69/'70. Beynvoort staat bekend als een harde werker. Altijd bereid om iets aan te pakken. Maar mede door zijn vasthoudendheid (NTTB- voorzitter De Vries: 'Henny is een enorme doordrammer, maar hij zal altijd loyaal zijn') en autoritaire image (streng gezicht, bars stemge luid) is zijn optreden vaak slecht gevallen. 'In mijn doen en laten heb ik altijd het belang van de tafeltennisbond voor ogen gehad. Wanneer dat belang in het gedrang kwam, dan was ik zelfs bereid om ondemocratisch te werk gegaan. Als er tijdens een vergadering een voorstel werd aangenomen, dat naar mijn idee niet voordelig voor de NTTB was, dan probeerde ik via de reglementen toch nog gaatje te vinden om het ongedaan te maken'. Conflicten en conflictjes bezaaien Beynvoorts bestuurspad. Twee spec taculaire voorbeelden. 'Sparta, de voorloper van het huidige AMVJ, ZEIST De amateur-tweede klasser RIOS uit Dordrecht blijft uitgesloten van deelne- meing aan de voetbalcompe titie. Het bondsbestuur van de KNVB heeft dit tijdens een vergadering in Zeist be sloten. De KNVB eiste twaalf dagen geleden betaling van achterstallige contributie, verzekeringsgelden, aflossing van een langlopende lening en boetes alvorens de club weer aan de competitie mag deelnemen en ziet geen aan leid dit standpunt te wijzigen. Zeker niet zolang de onlangs ingestelde commissie van on derzoek, die zich momenteel buigt over de financiële en bestuurlijke perikelen, zijn werkzaamheden niet heeft voltooid. RIOS dient in elk geval le voldoen aan zijn fi nanciële verplichtinven, aldus het besluit van de KNVB. De schuldenlast van de vereni ging bedraagt ongeveer 170.000 gulden. waarvan 100.000 gulden langlopend. HENNY BEYNVOORT: 'In mijn doen en laten heb ik altijd het belang van de tafeltennisbond voor ogen gehad'. (ADVERTENTIE! moest voor een competitiewedstrijd naar MW, in Maastricht. Daar wa ren honderden mensen komen op draven om sterren als de broers Cor en Jaap du Buy en Wil van Zoelen in actie te zien. Maar wat deed Sparta? Dat stuurde het derde team. omdat het landskampioen schap toch al binnen was. Dat ac cepteerde ik niet. Ik stelde, als competitieleider, de wedstrijd op nieuw vast. Dat nam men in Am sterdam weer niet, omdat er ner gens vermeld staat dat je' met je sterkste spelers móét opkomen. Maar ik vond de houding van Spar ta zoals dat ook in de reglemen ten omschreven staat strijdig met de belangen van de NTTB'. Tot twee keer toe kwam Sparta niet op en dat kostte de ploeg vier punten. Toen kwam het kampioenschap in gevaar en weken ze voor die 'door drammer van een Beynvoort: ze spéélden compleet tegen MVV'. Tijdens het tweede geval werd Beynvoort geconfronteerd met een complete spelers$taking. 'Dat was tijdens de Nederlandse kampioen schappen in Rotterdam, 'n jaar of vijftien terug. Eric Goudsmit (de huidige voorzitter van Deltalloyd en de afeling Amsterdam - TvdM) stond in zijn partij tegen de ster kere Wim Stoop vreselijk te schel den en te tieren. Toen heb ik Goudsmit uitgesloten van verdere deelname. De overige deelnemers waren solidair met Goudsmit en weigerden en Blok om verder te spelen. Dat duurde een hele poos en toen werd het duidelijk dat de spelers vastbesloten waren. Daarom stelde ik de partij Goudsmit-Stoop opnieuw vast, maar fungeerde zelf als arbiter. De partij verliep zonder wanklanken en Goudsmit verloor. Maar het toernooi was gered'. Henny Beynvoort die tijdens een interland tussen Nederland en En geland, waarbij hij optrad als te amcaptain, een fotograaf nogal hardhandig verwijderde 'want die man gebruikte blitslicht en dat mag bij tafeltennis helemaal niet' is door dit soort affaires met de regelmaat van een klok negatief in de pers gekomen. Hoewel hij de indruk wekt een erg dikke huid te hebben, is hij toch eerlijk genoeg om toe te geven dat hij zich vaak ernstig geraakt voelde. 'Maar ik be sef ook terdege, dat die artikelen soms terecht waren. Taktisch op treden is niet mijn sterkste punt'. Wat dat betreft heeft hij veel ont zag voor de ruim 25 jaar jongere bondsvoorzitter. 'Douwe de Vries' heeft een weergaloze vergadertech- niek. Hij bespeelt een vergadering uitstekend. Hij is ongetwijfeld een veel betere voorzitter dan ik ooit geweest zou zijn. Ik ben veel eerder geneigd om te zeggen: meneer, ik ben het om die en die reden volko men met u oneens. Wat natuurlijk weerstanden oproept. Het enige dat ik op De Vries heb aan te merken is, dat hij er voor mijn gevoel niet hard genoeg voor werkt. Hij zou zich nog wat meer voor de tafel- tenniszaak moeten inzetten'. De afgelopen jaren heeft Beynvoort de tafeltennissport zien veranderen. Vroeger vierde het amateurisme hoogtij, nu begint het commerciële aspect steeds grotere vormen aan te nemen. Dat betreurt de vice- voorzitter van de NTTB. want hij is een fervent voorstander van sport beoefening op recreatieve gronds lag. Ook al omdat semi-professio- nalisme enkele nare sociale bijver schijnselen heeft. 'M'n kinderen doen allemaal aan sport, waarvan twee aan tafeltennis. Ik heb hen altijd voorgehouden, dat ze het vooral als lichamelijke ontspanning moeten zien. In veel takken van sport wordt in de hoogste lasse tegenwoordig fors betaald. Dat heeft tot gevolg dat de betrokken spels verplicht zijn om erg veel te trainen. Volgens mij vindt er dan geen normale ontplooiing plaats. Maatschappelijk kunnen ze in de knel omen. Na hun sportcarrière maken ze vaak een niet te nder- schatten terugslag mee. Anders zou het zijn als men tijdens de jaren dat men topsport beoefent een be drag zou kunnen overhouden, waar mee een nieuwe start mogelijk is. Maar zó hoog zijn de winstpremies nou net weer niét'. De laatste jaren,zijn er nogal wat krote gedingen aangespannen tegen de NTTB. Dal stuit Beynvoort te gen de borst. 'Dat zou niet mogelijk moeten zijn. Een club wordt lid van de bond en accepteert dan de reglementen. Die voorzien in een goede rechtspleging via de Straf- commissie en de Commissie van Beroep. Hun uitspraak is bindend. Dat heeft men maar te accepteren. Zo niet, dan moet men het lid maatschap maar opzeggen'. Zo is Henny Beynvoort. Loyaal ten opzichte van de momenteel snel groeiende tafeltennisbond en die loyaliteit verwacht hij ook van an deren. Zelf omschrijft hij zich als 'redelijk conservatief maar met al lerlei twijfels'. Volgend jaar loopt zijn zittingsperiode af. Stelt hij zich dan opnieuw herkiesbaar? 'Als ik er de moed voor heb, weiger ik. Maar ik moet dan wel wat anders op bondsniveau omhanden hebben. Want ik hen niet iemand, die al leen maar vanaf de kant toekijkt!' TED VAN DER MEER Uitslag van zondag 24 november: Aantal deelnemers 1.101.014: Inleg 4.184.174,-. irljzenbedrag 1.087.482,—. le prijs: 2 winnaars, die elk bruto 347.809.- ontvangen: 2e prijs: 50 win naars. die elk bruto 3.974,- ontvangen: 3e prijs: 316 winnaars, die elk 943.- ontvangen; 4e prijs: 13475 winnaars, die elk 29.- ontvangen: 5e prijs: 26.833 winnaars, die elk 14 ontvangen. TOTO Uitslagen van zondag 24 november: Aantal deelnemers 315.905; Inleg 849.827.— Prijzenbedrag 461.362.—. le prijs: 3 winnaars, die elk bruto 73.054.- ontvangen. 2e prijs: 172 win naars, die elk 586.- ontvangen. 3e prijs: 2.763 winnaars,die elk 51.- ontvangen. TURIJN (AP) Ajax-vooreitter Jaap van Praag heeft in Turijn gezegd dat Johan Cruyff binnen 18 maanden in de opstelling van zijn oude ploeg zal terugkeren. Van Praag zei dit alvorens naar Amster dam terug te vliegen na de kleine 01 nederlaag die woensdag tegen Juventus werd geleden. Van Praag zei: 'Johan draagt Ajax nog steeds in zijn hart. Hij zal binnen ander half jaar bij ons zijn rentree ma ken wanneer zijn contract met FC Barcelona afloopt. Ik heb hem kortgeleden gesproken en hij heeft met zijn come-back ingestemd. De financiële bijzonderheden zullen geen probleem opleveren', aldus Van Praag. De magere 10 overwinning van Juventus op Ajax wordt door d Italiaanse sportpers over he talge- meen te klein geacht om via de return in Amsterdam tot de kwart finales van het UEFA-cuptoernool te kunnen doordringen. De sportscribenten waren van me ning dat de Juventus voorhoede de kans heeft aten liggen en waar schuwde ervoor dat Ajax thuis een veel aanvallender zal spelen. 'De voordelige marge van slechts een doelpunt is niet genoeg om de re turn in Amsterdam met enige rust tegemoet te zien' schreef de Mila nese sportkrant Gazzetto dello Sport, 'Juventus zal het in de re turn erg moeilijk krijgen omdat de Nederlanders op eigen veld bijzon der agressief zullen spelen'. De Milanese Corriere della Sera on derstreepte het heugelijke feit dat een Italiaans elftal eindelijk eens heeft kunnen winnen van een Ne derlandse topploeg. 'We moeten ons enthousiasme echter temperen aan gezien Ajax. zonder Neeskens en Cruyff, slechts een flauwe schaduw is van het machtige team dat de afgelopen jaren briljant en athle- tisch voetbal heeft gedemonstreerd Juventus heeft weliswaar ge wonnen, maar verzuimd om zich een grotere marge te verschaffen', aldus de corriere. ROTTERDAM Landskampioen basketbal RZ heeft gisteravond de eerste wedstrijd in de tweede ronde van het toernooi om de Europa Cup gewonnen. De Turkse titelhouder Muhafizgücil ging met 96-65 ten on der. Bij de rust leidde RZ nog maar met 40-32 omdat de Rotterdammers geen vat konden krijgen op het ver tragende spel van de Turken. Dat veranderde in de tweede helft van de matige wedstrijd echter toch nog. ZEIST De woensdagavond gestaakte eerste divisie wedstrijd tussen FC Dordrecht en het Nijmeegse NEC zal indien de periodestand of de klas sering op de normale ranglijst dat nodig maakt toch nog worden uit gespeeld. FC Dordrecht zal het laatste, nu niet gespeelde halfuur dan moe ten aantreden met negen spelers. NEC leidde op liet ogenblik dat scheids rechter Sicm Wcllinga moest besluiten de wedstrijd tc stoppen mat 0t. Een stand, waramee aan dat laatste halfuur ook zal moeten worden be gonnen. De unieke gebeurtenis op het Sparta-terreln woensdagavond nog nooit eerder is er in de 20-jarige schiedenis van het betaalde voetbal in Neder land een wedstrijd gestaakt omdtt één von beide elftallen te weinig spelers in het veld overhield vormen nog wel een forse juridische kluif voor de tuchtcommissle van de KNVB. Jan Huybregts. secretaris betaald voetbal: 'Voor zover mij bekend is de beslissing van de heer Wellinga om de wedstrijd te staken inderdaad juist geweest. Het reglement .schrijft voor dat een ploeg uit minimaal acht spe lers moet bestaan. Toen er dus nog maar zeven Dordtenaren over waren (Gerrit de Keizer en Frans Struis waren met twee gele kaarten wegge stuurd en nadat van het Hof en Dubbeld al geblesseerd waren vervangen was er daarna voor Roeland en Flaes reglementair geen vervanging meer mogelijk) moest de wedstrijd worden afgebroken. Wat er nu gaat gebeuren hangt in eerste instantie van de stand op de ranglijst af en de uitspraken van de tuchtcommissie'. Be belangrijkste vraag die de tuchtcommissie te behandelen krijgt is of er sprake van schuld is geweest van de zijde van FC Dordrecht aan het staken van de wedstrijd. Gesuggereerd is. dat met name de twee laatste blessures zijn gesimuleerd omdat de Dordtse ploeg zich niet langer met de gebeur tenissen op het veld kon verenigen. Huybregts: "Een moeilijke zaak om hard te maken. Daar wil ik ook zeker niet op vooruit lopen. Indien Dordrecht geen schuld zou hebben en de wed strijd moet worden uitgespeeld omdat deze van belang ls voor de stand (of eventueel dat van Sparta) worden afgewerkt. Heeft Dordrecht even- in de competitie, zal dat laatste half uur normaal op het veld van Dordrecht tueel wel schuld dan treden de normale strafbepalingen in werking. FC Dordrecht zal in leder geval bij het uitspelen van de wedstrijd met negen spelers moeten aantreden. De weggestuurde spelers zijn uiteraard uitgesloten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 19