Militairen lopen uit Seedorf naar Den Haag EEN WINTER VOL GEVAREN D. Pereboom: overal de stuwende kracht Radio- en televisieprogramma's Even puzzelen Ergernis 25-29 november Koppelbaas in arrest hulp Wilde Ganzen: wèl voor Koerden Actiecomité wil haast met Hemspoortunnel Leo Hanekroot (66) overleden TROUW KWARTET DONDERDAG 28 NOVEMBER 1974 BINNENLAND RADIO EN TV SMIDJE VERHOLEN Van onze radio- en tv-redactie DEN HAAG Twaalf Nederlandse militairen uit het kamp Seedorf bij Hannover in West-Duitsland lopen in een estafette naar ons land. Ze zijn gisteren gestart en de finish ligt vrijdagavond voor het congresgebouw in Den Haag, waar dan ook het 'eindpunt' is van de actie 'Geven voor Leven'. Ze zullen 412 kilometer afleggen Vandaag en morgen worden ze in radioprogramma's evolgd Ze hou den zich precies aan tijden, die aan het spoorboekje doen denken. Vrij dagmorgen vertrekken ze bijvoor beeld om 4.53 uur uit Deventer zodat ze om 6.21 uur in Apeldoorn zijn, om de tocht dan voort te zetten via Amersfoort. Utrecht. Woerden, Bodegraven, en Zoeter- meer. Om 181.6 uur is de. aankomst in Voorburg en om 19.00 uur wordt het Malieveld in Den Haag bereikt. Onderweg proberen ze nog bedrij ven over te halen om hun één bedrag per kilometer te geven. Dit komt dan bij de chèque van ruim twintigduizend gulden die ze meeb rengen. De militairen in ons land, maar ook in het buitenland gele gerd, hebben spontaan allerlei feestjes en initiatieven opgezet om de kas van 'geven voor leven' te vullen. Datzelfde geldt ook voor op varenden van de H.M. Rotterdam en de H. M. Van Galen. 'Koninklijke' gift Gisteren is ook op het gironummer 2747 een chèque binnengekomen van het koninklijk huis. De stand op het gironummer is nu boven het miljoen gekomen. Bank- en Gironummer2747 AktieKWtofbeftrifcfrig wn kater bi jaefean. Aktiaburo Sehuiurtwtj 10, Hilvcnum. TcR '02150-49941 Nu de zaak is te overzien blijkt dat drie gedeelten van Amsterdam niet bereikt zijn. Ret zijn het oude wes ten, oud-zuid en de grachtengordel. De post bezorgt nu (in tegenstel ling tot de aankondiging dat bezor gers van advertentiebladen het zou den doen, de enveloppen. De bewoners van deze wijken kun nen vrijdagavond zelf de envelop pen naar de geopende AMRO-kan- toren en de kantoren van de spaar bank voor de stad Amsterdam brengen of in de blauwe girobussen doen. die pas om tien uur worden gelicht. Van een verslaggever NIJMEGEN De politie heeft woensdag de 44-jarige koppelbaas A. W. van E. uit die plaats gearres teerd. De man wordt ervan verdacht onregelmatigheden in zijn boek houding gepleegd te hebben. Van E. was failliet verklaard, iets wat voor hem niet de eerste keer was. De man werd aangehouden op de Waalbrug in Nijmegen. (ADVERTENTIE) MARTINE BIJL en ANTON PIECK Het 5 december-cadeau! In 6 kleurendruk - 19,90 SPROOKJES van de EFTELING In 11/2 maand meer dan 20.000 exemplaren verkocht! In elke boekwinkel Omniboek Den Haag Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM 'Wanneer komt het geld van de wilde ganzen?', vroeg dokter Ad Hendrlkx. die onder de door hongersnood en ziekten be dreigde koerden werkt in een door Martin Pool geschreven artikel in Trouw-Kwartet van zaterdag. De arts, uitgezonden door de hul porganisatie Terre des Hommes, richtte zijn ongeduld ook op de kerken, set internationale Rode Kruis en de Nederlandse regering. Ds. Huug Noordermeer, directeur van de Wilde Ganzen, vertelt in een brief aan onze krant dat de Wilde Ganzen wél hebben gehol pen. Hij zegt: 'Als één van de allergrootste behoeften werden de kens genoemd. De Wilde Ganzen beloofden er 2500 en dankzij hun enthousiaste achterban hebben we die belofte inmiddels kunnen waar maken. Het geld dat toen nog overbleef is vorige week direct overgemaakt aan het medisch team van Terre des Hommes. Maar het project loopt nog door. Nog elke dag komen er bedragen voor de Koerdische kin deren binnen. Daarom blijft giro 40.000 voorlopig voor deze actie open. Alle bedragen, die nog nako men. worden zo vlub mogelijk naar Terre des Hommes doorgezonden. Snelle hulp is zeker hier dubbele hulp. Op zondag 10 novembe rvlogen de Wilde Ganzen voor de koerden 31.000 gulden bij elkaar'. In memoriam NCRV-man van eerste uur De naam van de heer D. Pereboom te Ede is zo nauw verweven met de geschiedenis van de NCRV dat vele leden van deze vereni ging wel zeer diep getroffen zullen zijn door het bericht dat hij op 86-jarige leeftijd is overleden, juist nu de NCRV haar vijftig jarig bestaan viert. Zoveel als in zijn vermogen lag leefde hij nog mee. In 1925, onge veer een half jaar na de oprichting van de NCRV, werd hij propagan daleider en lid van het dagelijks en algemeen bestuur en sindsdien is hij jarenlang de stuwende kracht geweest achter alles wat de vereni ging hecht en sterk koe maken. Zijn acties op dit gebied kregen vermaardheid en vonden ook na volging. De grote toogdagen die hij wist te organiseren, als er iets bij de NCRV te vieren was, levennu nog in de herinnering van vele mensen in Nederland voort. De ouderen weten hoe heet het was tijdens de grote landdag in Apel doorn en ook over het generaal appel in het Feyenoordstadion te Rotterdam en over de Jubo's 1 en 2 in het grote Sonsbeekpark te Arn hem zijn nog vele leuke verhalen in omloop. Het zou verkeerd zijn bij het over lijden van de heer Pereboom alleen te schrijven over zijn vermogen om grote toogdagen te organiseren. Ze ker. zijn organisatietalent open baarde zich al vroeg. Maar dit ta lent zou tekort heben geschoten als hij niet tevens een man was geweest die met grote wijsheid en bedachtzaamheid te werk kon gaan. Elke bepaling in de statuten en het Je zag het aankomen: de heer Kloos raakte meer en meer geïrriteerd door de manier waarop een verslaggever van 'Kenmerk' zich tegenover hem opstelde. Het draaide om zijn uitspraken over een eventuele vestiging van Hoogovens in Zuid-Afrika. Na enige malen belerend te zijn toegesproken, gooide de heer Kloos het sein op rood door te vragen, waar de reporter eigenlijk naar toe wilde. Vervolgens deed hij iets, dat voor zover ik mij kan herinneren, nieuw was voor de Nederlandse televisie: Kloos beet zijn ondervrager toe: 'Ik vertik het een beetje om door u in het beklaagdenbankje te worden ge plaatst'. Zo was het niet bedoeld, kreeg hij ten antwoord, maar toen was de ergernis al een feit. De nieuwe IKOR-serie 'Heeft de regen een vader?' kan uitgroeien tot een goede aandrager van gespreksstof in het gezin. Maar dan zou ik de geënsceneerde onderdelen wat minder nadrukkelijk gespeeld willen zien. Het liedje kwam nogal goedkoop over en was in plaats van kinderlijk, duidelijk vanuit een oudere geest bedacht. Aart Staartjes staat vermeld onder de medewerkers en daarom begri j pik FFRDINAND niet. waarom men hem niet in de stijl van 'De Straat' kinderen heeft laten ondervragen naar hun indrukken bij de dood en de begrafenis van een kameraadje. Dat zou veel meer indruk hebben gemaakt dan de bedachte monoloogjes. Ik heb een kennelijk goed gespeeld tv-spel (Wat zou u doen?) laten schieten voor de eerste aflevering van een serie EO-programma's onder de titel 'Holland, ze zeggen'. Daar mag nog wel wat aan gesleu teld worden, want niet alleen de mensen van de in de schijnwerpers gehaalde streek moeten het aan trekkelijk vinden, maar ook de kijkers daarbuiten. Meer aandacht zal ook dienen te worden besteed aan de technische kanten van zo'n uitzending. Vooral de geluids weergave liet veel te wensen over Aan ae klanknuancering van de Koninklijke Militaire Kapel werd door de slechte microfoon opstelling beslist tekort gedaan. Wie naar het volgende EO- programma bleef luisteren, kon zelf constateren, dat de opnamen van delen uit Bachs 'Weihnachts Oratorium' aanzienlijk professio neler was aangepakt. Hier waren de verschillende zanggroepen en orkestonderdelen voor de luisteraar duidelijk te onderkennen. Voor 'Panoramiek' sprak Klaas-Jan Hindriks met minister Van der Stoel over enkele actuele zaken in de buitenlandse politiek. Voor lezers die geïnteresseerd hun krant volgen kreeg het gesprek geen verrassende wendingen. Alles hebben zij al eerder kunnen lezen. Ook dat het Midden-Oosten voorlopig nog een van de grootste zorgen zal blijven. TON HYDRA 49. 'Overalls heb ik bij de vleet', riep Klungelmanns gedienstig uit. Hij haastte zich een grote doos uit een vak te voorschijn te halen, waarin overalls in allerlei maten en kleuren opgeborgen zaten. Doch de nijvere textielwinkelier zou geen gelegenheid krijgen zijn waren uit te stallen, aan te prijzen en aan de man te brengen, want Juist op dat ogenblik begon de telefoon te rate len. 'Een ogenblikje alstublieft', zei Klungelmanns en hij repte zich snel naar het duistere kantoortje achter de winkel, waar de telefoon stond opgesteld. 'Met textielhandel Klungelmanns en Co.' zei de brave borst en wie zal zijn verbazing be schrijven toen hij aan de andere kant van de lijn de stem zijns burgemeesters herkende. 'Obent u het burgemeester', zei Klungel manns. 'Juist, ik ben het', gaf mr. De Rhauwe Bullepees met een snauw te kennen.'Luister jij eens even vrind. Toen ik zojuist door de ruiten van mijn werkkamer naar buiten keek. zag ik een mansper soon met stekelhaar jouw winkel binnenlopen. Klopt dat? Dat is die nieuwe smid van het dorp, is 't niet?' 'Jja, hoogedelachtbaar- welgestrenge, het was smidje V..Verholen', antwoordde Klun gelmanns sidderend, want hij ken de de burgemeester. Juist', vervolg de de burgemeester onbarmhartig. 'Ik heb nu een aardig ideetje in verband met het ontwikkelingsplan van Rijkhuyzen, Klungelmanns. Ik denk dat ik een groot parkeerter rein voor het gemeentehuis ga a leggen. Als plaats voor dat park >im terrein had ik jouw snertwli^ y uitgezocht. Die kan onteigendT afgebroken worden, voel je v' Klungelmanns antwoordde itar want de arme sukkel zag zich alLjjt de bedelstaf gebracht en was f niet in staat iets te zeggen. I kunt maar op één manier ont#ch fing krijgen van die afbraak, Klfch gelmanns'. sneed de ijskoude sLs1 van de burgemeester door Klunf® manns' gekwelde trommelvlies 1 'Ik ben namelijk menslievend, je. en ik heb 't erg met je te d b Jij mag niets verkopen aan smkk Verholen. Nu niet en nooit'. En deze woorden maakte de buént meester een eind aan het gespri ;e door B. Buddingh', oud- adjunct-directeur NCRV huishoudelijk reglement van de NCRV kende hij uit zijn hoofd. Hij realiseerde zich dat een vereniging, hoe groot ook, toch zodanig moet functioneren, dat ook een gewoon lid zijn egje kan doen. Welnu dat kon. en op de ledenvergaderingen werd daarvan dan ook bijzonder goed gebruik gemaakt. Misschien is dat wel een van de redenen dat de NCRV nooit in haar bestaan twis ten heeft gekend die tot bestuurs- crises of dergelijke heben geleid. Een vergadering, waar de heer Pe reboom het woord voerde, had nim mer een saai verloop. Hij uitte zich steeds op zeer spontane wijze en wilde graag dat een ander dat ook D. Pereboom deed. 'Neem geen blad voor de mond', was vaak één van zijn aan moedigingen. Zijn belangstelling ging ook uit naar vele zaken die van plaatselijk belang waren. Hij. is niet alleen jarenlang lid van de raad van de gemeente Ede geweest, hij had ook zitting in vele besturen van verenigingen en in commissies. Of het omde politiek ging, om de schaapskudde op de Ginkelse hei, of om het voorzitterschap van het bejaardencentrum, niets was hem teveel. Hij was overal de stuwende kracht. Tijdens een Jubo werd hij ridder in de Orde van Oranje Nas sau. En bij zijn pensionering bevor derde men hem tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Met hem is de laatste heengegaan die gerekend kunnen worden tot de oprichters van de NCRV. Ee>n man wie vele jaren zijn gegund geweest, die een rijk leven heeft gehad en die zich geborgen wist in zijn Heer en Heiland. Moge dat zijn kinderen en verdere familie troost geven. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Het actiecomité Hems poortunnel '75 heeft gisteren bij de Tweede Kamer-commissie voor ver keer en waterstaat aangedrongen op een spoedige vervanging van de Hembrug door een spoortunnel. Zij hebben zich inmiddels verzekerd van de steun van Tweede Kamerleden van een groot aantal politieke par tijen, waaronder alle regeringspar tijen. Het actiecomité meent dat met de bouw van de Hemspoortunnel onder het Noordzeekanaal bij Amsterdam niet alleen het openbaar vervoer tus sen Amsterdam en Noordholland bo ven het Noordzeekanaal is gediend, maar dat de bouw ook een positieve bijdrage kan leveren aan de bestrij ding van de werkloosheid. Reeds op korte termijn kan met de bouw van deze tunnel worden begonnen, waar door binnen enkele maanden werk ontstaat voor tweehonderd mensen. Noordholland telt in de bouw twee duizend werklozen waarvan de helft in de regio Amsterdam-Zaanstad. Intussen zijn gisteravond acht trei nen uitgevallen terwijl er één veertig minuten vertraging kreeg, doordat de Hembrug tengevolge van een de fect na het passeren van een schip bijna drie kwartier te lang open bleef staan. 27 Het was langer dan ze had gedacht. Het verhaal maakte de indruk dat de schrijver er de tijd voor had genomen, dat er geen noodzaak was het te publiceren. Er waren al bijna driehonderd pagina's uitgetikt en voorzover ze kon beoordelen, waren er nog wel tweehonderd over. Ze had, verdiept als ze in Robert was. niet eens gemerkt, hoe veel vlugger de schrijver was gaan werken toen hij het eind naderde. Ze voelde dat het uit was, hoewel hij het niet had gezegd. De familiesage had het punt in de tijd bereikt, waarop de jonge Lawrence Devlin zijn reis in de wereld was begonnen: wat daar na kwam stond wel in de krante knipsels en dossiers. Devlin was niet iemand die over zijn beroemde ja ren zou schrijven. Ze tikte maar één bladzijde in dat lunchuur en nam er een nieuwe map voor. Ze deed het al uitgetikte manuscript en het origineel In twee grote enveloppen om mee naar huis te nemen en zette er netjes een merkteken op. Alles was weer opgeruimd toen Mary terugkwam. Ze wilde niet dat iemand het wist. en zeker niet ie mand die Jackson Hayward kon vertellen dat het manuscript er was, zodat Elizabeth het misschien via hem zou horen. Devlin had geen haast gehad met de publikatle. en zij evenmin. Hij had het haar gegeven en ze hield het tot het haar een geschikt ogen blik leek het af te geven. Die avond legde zij de twee enve loppen in een kast in het atelier en CATHERINE GASKIN Radio vandaag HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende Woord. 7.08 (S) Preludium: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en Nu. 7.55 Aangestipt: progr.overz. 8 00 Te Deum Laudamus: gewijde muz. 8.24 Op de man af: evang. commentaar bij de tijd. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. voor de hulsvrouw. 8.45 (S) Podium: inf. over gezin en samenle ving. 9.45 (S) Onder de hoogtezon: progr. voor de zieken. 10.30 Nws. 10.33 (S) Orkestpalet: klass. muz. 12.00 (S) Bel Canto: operettemuz. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en Nu. 12.55 (S) Herv. middag- dienst. 13.15 (S) Lichte koorzang. 13.30 (S) Globaal: muz.. reportages en menin gen. (15.30 Nws. 16.30 (S) Hier en Nu.) 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en Nu. DONDERDAG 28 NOV. NA 18 UUR 18.0C Tijd vrij vooi muziek in vrije tijd. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpanora ma. 18.53 Zojuist verschenen: boekbe spreking. 19.00 (S) Leger des Hellskwar- tier. 19.15 (S) De wereld zingt Gods lof: verzoekprogr. van gewijde muz. 19.30 (S) NCRV-Jubileum operaconcert door het Omroeporkest. Groot Omroepkoor en zangsolisten. 22.00 Ziek zijn - beter wor den: een BIJ de Tljd-serle (4). 22.20 De kerk vandaag: nws en comm. 22.30 Nws. 22.40 (S) Hier en Nu. 23.00 Samen maar hoe?, reportage. 23.20 Album: minder bekende bladzijden uit de muzikale Ro mantiek (S en Mono). 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje (gr.). (8.00 Nws: 8.11-8.21 Radiojourn.) 8.50 Morgen wijding. NOS: 9.00 Spiegel van Belgie. 9.35 Waterstanden. AVRO: 940 Schoolra dio. 10.00 (S) Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen: populair verzoekpla- tenprogr. In mono en stereo. (11.00 Nws: 11.03-11.05 Radiojourn.) 11.3C (S) Rond om Twaalf: een uur allerlei voor leder een. met om 11.55 Beursber. 12.30 (S) Sportrevue. 13.00 (S) Nws. 13.11 Radio journ. 13.21 (S) Omzien naar muz. 14.10 (S) 't Is historisch, progr. over geschle- dénls. 14.30 (S) D* Koperen tuin. hoor spelserie. 15.14 (S) aspecten: kunstrubr. 16.00 Nws. 16.03 Radiojourn. 16.05 (S> Kindermagazine. 17.00 (S) Mobiel - een beweeglijk progr. voor beweeglijke men sen. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojourn. PP 18.20 Uitz. van de ARP. IKOR: 18.30 Kleur: Inf. en comm. over zaken van kerk en samenleving. AVRO: 19.00 (S) Promenade Orkest. 19.30 (S) Jeugd en Ritme. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. AVRO: 20.05 Radiojourn. 20.10 Inleiding tot het avondprogr. 20.15 (S) Residentie orkest met solisten: moderne muz. 22.20 (S) Essay, een progr. waarin over kunst wordt doorgepraat. 22.50 Van avond laat nws. 23.20 Radiojourn. 2325 HILVERSUM III TROS: 7.02 Drie op Je boterham. 903 (S) Pep op drie. 11.03 Drie draalt op verzoek. 12.03 Drie draalt tussen de mid dag: Boter. Klaas en Prijzen. 14.03 Pop- Kontakt: De Hugo van Gelderen-show met de Ned. tlpparade. 16.03 De Hltmees- ters: De Ned. Top-40. bekeek ze tevreden. Het was het begin van een nieuwe levenswijze. Op den duur zouden alle papieren van Devlin zo worden geordend. Het zou voor André Duval, in Sion, een lange vervelende winter wor den. Het was duidelijk, hoewel er in de rapporten uit Bern nooit over werd gesproken, dat Duval rusteloos was. Hij had niet verwacht dat dat baantje als kelner blijvend zou zijn. zei hij. En er was niets te rapporte ren van St. Martin, zodat hij zelfs niet het gevoel had dat hij zijn geld had verdiend, hetgeen hii, als goede Zwitser, prettig zou hebben gevon den. 'Niets te rapporteren', zei Willsden. 'Dat is op zichzelf al iets'. Dat was het nieuws: er gebeurde niets op St. Martin. Raedler werd maar zelden gezien en Elizabeth nooit. 'Bezoekers?' vroeg Canfield. 'Nee. er is voor zover Duval weet geen mens in de buurt geweest'. 'En er staat niets over haar in de krant. Niets'. Canfield hield dat re gelmatig bij. 'Het is net of zij ook dood is'. Sally kreeg steeds sterker het ge voel dat er iemand in het atelier rondsnuffelde. Ze kreeg nooit een absoluut bewijs, maar ze was er toch van overtuigd. Ze kon wel niet precies zeggen of er iets verlegd of gestolen was..dat was onmogelijk omdat ze niet eens wist wat er eigenlijk was. Er was te veel en er was geen bladzijde bij die genum merd was. of van een datum voor zien, en er waren ontelbare notities die beslist niet van iets waren dat Devlin ooit had gepubliceerd. Het was een grote verwarring en het zou een massa tijd kosten het alle maal te lezen, en ze Degreep dat het erg naief was geweest te den ken dat ze alles van haar vader wist. Ze had hem gekend zoals een kind zijn vader kent, niet zoals een vrouw een man kent. Zij leerde nu ---- een heel andere man kennen. Soms (S) Jazz sPectrum- 23.5o-24.oo Nws. vond ze tussen de buhdels papieren brieven van vrouwen van wie ze nooit had gehoord: brieven die voor Devlin alleen bedoeld waren geweest. Het was een geweldige, bijna hope loze taak, maar ze ging ermee door omdat ze bezeten was door het idee, dat het een wedren was tus sen haar en nog iemand, alles van Devlin te weten, waarbij deze pa pieren hen konden helpen. Ze vroeg zich wel eens af waarom. En wie het kon zijn. Elizabeth? Had Elizabeth iemand gestuurd om wat ze dacht dat niet van Sally was weg te halen? En als dat zo was, wat was er dan verdwenen? Waren er ergens hiaten? Nee, die waren er niet. Toen dacht ze plotseling dat Elizabeth misschien wel in Devlins flat had laten inbreken, maar dat zou toch al te bespottelijk zijn. Elizabeth had het recht een ander slot op de deur te laten maken: ze kon doen wat zij wilde. Sally dacht er even aan zelf ook een ander slot te nemen of er een bij te laten maken, maar ook daar zag ze van af. want dan zou ze Robert uitleg moeten geven en er was niets uit te leggen. Zou ze hem vertellen dat ze bang was? Maar waarvoor? Ze had alleen gezien dat er nieuwe vegen in het stof op de boekomsla gen waren. (wordt vervolgd) Speciaal Op een aflevering van Colditz (20.20) volgt het programma van de ombudsman. Ned. 1 21.15 Q Pierre Janssen weet nooit pre cies waar hij terecht komt wanneer hij met kunst bezig is. Wel weet hij nauwkeurig hoe hij de aandacht van geïnteresseerde kijkers moet vasthouden. Ned. 2 22.25 O In Achter het Nieuws: een nieuwe regeling voor oorlogsslach toffers die niet de Nederlandse na tionaliteit meer hebben, de actie van de vrachtwagenchauffeurs en Jolian van Minnen op het partij congres in Boekarest. Ned. 1 22.05 Tot de specialiteiten die Peter Alexander presenteert behoren naast veel Duitse artiesten ook de zingende 'Kleine engelen' van Ko rea. Dultsl. 2 19.30 Tanzania probeert het westerse onderwijssysteem af te schaffen. Het probleem is wat daarvoor in de plaats moet komen. Duitsl. 1 21.45 0 Christina Deutekom, Bruno Prevedi, het Groot Omroepkoor en Het Omroeporkest werken o.l.v. Carlo Franci mee aan het opera- concert t.g.v. het gouden jubileum van de NCRV. Hilv. 1 19.30 O Wim Ramaker en prof. Ober man (Tiibingcn) in gesprek met dr. C. F. Beyers Naudé, directeur van het Zuidafrikaanse christelijke in stituut. Dit gesprek komt in de plaats van het aangekondigde 'Sa men maar hoe? Hilv. I 23.00 Aan de hand van stripverhalen en de daarbij behorende historisch verantwoorde tekeningen gaat de Schoolradio in lioorspeltrant kinde ren vertrouwd maken met cultuur geschiedenis. Hilv. 2 09.40 TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 14.00-14.50 Schooltelevisie NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal J11 VARA 19.05 De Stratemakeropzeeshow F 19.30 Horen zien zwijgenP] Slapstick- en stomme 10 filmfragmenten if NOS 20.00 Journaal D( VARA 20.20 Colditz. tv-serie 21.15 De Ombudsman r 21.40 Dokters ter zee, tv-serie lu 22.05 Achter het Nieuws M NOS 22 55 Den Haag vandaag ia 23 10 Journaal m NEDERLAND II TELEAC 18.15 Flexibele school - les 10 NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal AVRO 19.05 Geen woorden maar daden, wedstrijdprogr. NOS 20.00 Journaal AVRO 20 21 Schlagerfestival 1974 NOS: 18.02 Joost mag niet eten. TROS: 19.02 (S) Poster: De geschiedenis van de popmuz. 20.02 Ferry Maat's Soul-Top 10. 21.01 (S) Sesjun: jazz en blues. 22.02 (S) De Hugo van Gelderen Show met de Ned. 1.02 De Nachtwacht. EO: 5.02 (S) Old time religion: Blue Grass gospelmusic. 530-7.00 (S) Matinata: muz. voor de vroege ochtend. Tina York: zingt op het schlage: tival. 22.20 Ronduit gezegd 22.25 Kunstgrepen, een progr. c mensen en wat zij maken NOS 22.50 Journaal Horizontaal: 1. mak. 3. papegaai, 6. Turks bevelhebber, 9. rondhout, 10. gebak, 12. en anderen (afk.), 13. visje, 15. mannetjeseend, 17. aantal, 19. nachtvogel, 21. handel, 25. wiel, 26. troefkaart. 27. purperkleurige herfstbloem. 31. Bretonse zang. 32. lof. 34. maalinrichting. 36. onder richten, 38. voorvoegsel, 39. hulp middel op schepen. 41. water in Friesland. 42. geit. 43. vlug. 44. soort bijl. Vertikaal: 1. baan voor balspel, 2. koemestvocht, 3. bloeiwijze, 4. Oud- Egyptische zonnegod. 5. vlaktemaat, 7. kleur, 8. vis, 10. ver, 11. kleding stuk, 14. barbaar. 16. bij de hand. 18. muzieknoot. 20. zwaardvis, 22. godin van de aarde, 23. open plaats in een bos, 24. bergweide. 28. in- sekt, 29. Eerwaarde Heer (afk.), 30. water in Limburg, 31. soort aap, 33. handegge, 34. snijwerktuig. 35. dwaas. 36. stuk stof, 37. landtong. 40. kindergroet. Oplossing van gisteren: 1. Ieder, 2. eloge, 3. doren. 4. Egede, 5. renet, 6. madat, 7. akela, 8. de gen, 9. alert, 10. tante. DEN HAAG De journalist Hanekroot is op 66-jarige lee in Den Haag overleden. Hij wasi lementair en politiek redacteul kunstredacteur. Lange tijd wal verbonden aan De Maasbode, later, na de fusie met De Ti Later was hij nog als kt recensent verbonden aan de bh van de Brabantpers en medewi voor kunstzaken aan het Flnan Dagblad. De heer Hanekroot wa: der meer voorzitter en later e van de katholieke Nederlandse j nalistenkring, voorzitter van df van Nederlandse journallstend nisaties, waaruit later de Nederll se Vereniging van Journaliste! ontstaan. Hij was lid van de I voor de journalistiek, en officii de orde van Oranje-Nasau.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6