Verruiming van begrip ■passende arbeid' geen iplossing werkloosheid 'Kwaadaardig gezwel op aardoppervlak' Chauffeurs sluiten grens af leraar op christelijke §hool kan geen lid fjn van algemene bond Uitspraak Den Uyl betwist Geen zeven uur per week bezoek voor Hans van Z Vrachtwagen over de kop geslagen jStstel voor nota rkgelegenhcid van Red Band natuurlijk 'Zesde zintuig' van vissen kan prooi opsporen Demonstratie voor huis Van der Stoel Stichting wil proefproces over verhogen alimentaties Hoogleraar over groei en activiteiten van wereldbevolking: 'Moeder is zoek - en wij zijn haar ziekte' lister Boersma in commissievergadering: Aantjes wil opheldering stemgedrag PLO-toelating Zeven jaar cel voor Armeniër o: onze sociaal-economische redactie J HAAG Een verruiming van het begrip 'passende arbeid' op grond waarvan een werkloze ander werk zal moeten accepteren levert geen noemenswaardige bijdrage tot de bestrijding 0IJde werkloosheid. Minister Boersma (sociale zaken) heeft dit gisteren gezegd in een commissie- dering van de Tweede Kamer. is geen wonderolie. Ik ver- se^it er daarom niet veel van', de minister. Wel gaf hij toe de arbeidsbureaus het begrip inde arbeid verschillend inter nen. Het gevaar van rechtson- ;heid is daarom niet denkbeel- De minister heeft daarom pteevers- en werknemersorgani- xtefs een brief geschreven met het wiek een speciale commissie in eleven te roepen, die zou moeten lan hoe de criteria van 'passen- worden toegepast. De Sjinissie zou op grond van haar ogirzoek verschillen moeten glad- iai|:en- Rietkerk ging deze toe- ijj Ing van de minister niet ver acjeg. Een verruiming van het mjp passende arbeid zal volgens ngi zeker tot gevolg hebben dat de ank naar en het aanbod van werk IjF op elkaar zullen aansluiten. (rbeidsbureaus zullen er volgens m I ook scherper op moeten toe- atJ dat werklozen een programma teiher- of bijscholing accepteren, kiende een. motie bij de kamer zijn wensen kracht bij te :iet er overigens niet naar uit leze motie veel weerklank zal Nel Barendregt (PvdA) zei irbeeld voor een uitbreiding her- en bijscholingsmogelijk- te zijn. maar van een 'scho ols straf', zoals de heer Riet- zou voorstellen moest ze wei- iebben. Jverlangen van de heer Rietkerk cn' wel vertolkt in een brief van ad van Werkgeversverbonden de Tweede Kamer. De raad it het opvallend dat ook in de |ge situatie het bedrijfsleven [onvervulde vacatures heeft en I bijna zeventigduizend. Daar 'ttol nog bij. aldus de raad. dat honderdduizend arbeidsplaat- in^ioodgedwongen moeten worden iePt door buitenlandse werkne- 1H 'Dit betekent dat tegenover oegemiddeld honderdvijftigduizend nd(lozen dit jaar zeker tweehon- io" derdduizend arbeidsplaatsen staan die in het geheel niet of niet door Nederlanders worden bezet', aldus de raad. De raad trekt hieruit de conclusie dat vraag en aanbod niet goed op elkaar aansluiten en wellicht de arbeidsbemiddeling ook niet geheel optimaal verloopt .Eerder dan nu het geval is zou daarom een uitke ring krachtens de werkloosheidswet moeten worden geweigerd als de betrokkene onvoldoende kan aanto nen dat hij ook zelf heeft gepro beerd weer aan de slag te komen, en als een aanbod tot (om)scholing wordt geweigerd. De kamercommissie besprak de in- terimnot ainzake de bestrijding van de werkloosheid. Vrij algemeen be stond het gevoel dat deze nota in verband met de laatste ontwikkelin gen al weer wat achterhaald is. De discussie spitste zich daarom niet zo sterk toe. Wel kreeg minister Gruyters (volkshuisvesting) de wind van voren over de extra be steding van zeshonderd miljoen gulden in de bouw. De Kamer heeft de indruk dat een flink gedeelte van dit geld in de randstad zal worden besteed, ter wijl juist de regio ervan zou moe ten profiteren. Minister Gruyters legde uit dat het heel moeilijk is in het noorden en in Brabant en Lim burg nog projecten van de grond te krijgen, ook al omdat er in het verleden extra geld voor de bouw in de regio beschikbaar is gesteld. De PvdA-er Wieringa diende een motie in de zeshonderd miljoen vooral buiten de randstad te beste den. Alleen in steden in het westen waar de werkloosheid groot is zal ook een gedeelte van het geld mo gen worden besteed. De motie werd door alle regeringspartijen mede ondertekend. De minister zei er weinig moeite mee te hebben. Minister Boersma kondigde verder aan dat hij een brief naar de ban ken zal sturen met het verzoek hem l lorzitter Unie 'School en Evangelie' VOO onze onderwijsredactie ^TERDAM In het 'bulletin' voor het christelijk onderwijs an" drs. T. M. Gilhuis de vraag, of een leraar aan een christelijke jsi^ol lid kan zijn van de Algemene Bond van Onderwijzend Per- neel (ABOP)Uit zijn artikel valt op te maken, dat de voorzit- ïe Van de Unie 'School en Evangelie' de vraag ontkennend beant- op vrijwillige basis in te lichten wanneer zich in bepaalde bedrijven moeilijkheden voordoen. De rege ring zou dan snel op deze proble men kunnen inspelen. De minister rekende de kamer voor dat een verlaging van de pensioen gerechtigde leeftijd met één jaar circa een miljard gulden zou kos ten. Arbeidstijdverkorting noemde hij een weinig voordelige zaak. De loonkosten worden erdoor opgedre ven en dat zal werkgevers weer inspireren arbeidsbesparende inves teringen te doen, aldus drs. Boers ma. De minister constateerde een ver schuiving in de arbeidsmoraal. Het accent komt minder te liggen op het inkomen, maar meer op het sociaal prestige dat eraan gekop- .peld is. de sociale contacten die het met zich meebrengt e.d. Nel Baren dregt: 'Na het ethisch reveil van minister Van Agt en het agrarisch reveil van minister Van der Stee nu gelukkig een minister die een verschuiving in de moraal gewoon als feit accepteert'. Van een verslaggever DEN HAAG Volgens staatssecre taris Glastra van Loon (Justitie) zijn de berichten, dat Hans van Z. zes k zeven uur per week bezoek mag ontvangen 'uit de lucht gegre pen'. Wel zijn enige tijd geleden de bezoekmogelijkheden voor Van Z. verruimd van een half uur tot een uur per week. Dit is gebeurd op grond van soci aal-psychiatrische indicatie, aldus de staatssecretaris in zijn antwoord op vragen van het Tweede Kamer lid mevrouw Cornelissen (KVP). Het langdurige verblijf van Van Z. in het selectiecentrum voor terbe schikking gestelden in Utrecht vloeide voort uit een noodsituatie. Er is uitzicht op een mogelijke overplaatsing van Van Z. In inrichtingen voor tbr wordt bij een verblijf van lange duur, het dragen van eigen kleding toege staan. aldus de staatssecretaris. Ook mogen de gedetineerden hun ver blijf met enig meubilair een meer individueel karakter geven. Hans van Z. maakte van die voorrechten gebruik en vulde zijn meubilair aan met enkele door hem zelf gemaakte voorwerpen. Ook werd hij in de gelegenheid gesteld de fotografie als hobby te beoefenen. Maar dit gebeurde, aldus de heer Glastra van Loon, met inachtneming van de eisen voor de orde en veiligheid binnen de inrichting. Waarschijnlijk door een technisch mankement is gistermorgen bij de Nauemasche Vaart ter hoogte van VVestzaan een tien-tons vrachtwagen geladen met aardappelen over de kop geslagen. Een tege moet komende wagen kwam op de vangrail tot stilstand. De ravage was groot. Men begon direct met het overladen van de aardappelen. Persoonlijke ongelukken deden zich, buiten enkele lichte verwon dingen, niet voor. Vervolg van pagina 1 De reacties op de acties lopen in middels sterk uiteen. De vervoers- bonden menen, dat uitsluitend de belangen van de werkgevers wor den gediend en dat de chauffeurs zichzelf in het vlees snijden. De werkgevers slaagden er, door de voorschriften niet na te leven, tot dusverre in hun chauffeurs met een laag basisloon en een prestatiebelo ning net zo lang aan de slag te houden, tot een redelijke beloning was bereikt. Invoering van de ta chograaf zou. aldus de bonden, schriften mogelijk maken. Voorzitter C. Groenendijk van de vervoersbond CNV schetste de inge wikkeldheid van de actie met de controle op naleving van de voor een scheiding der geesten en dat opmerking, dat er sprake is van het gaat om een uniek stuk. bekos tigd door de werkgevers met mate riaal van de werkgevers en uitge voerd door de werknemers, die via hun vakbonden beter hadden kun nen weten en die ondermijning willen van het rijtijdenbesluit dat al drie jaar van kracht is. Hij zei begrip te. hebben voor de moeilijke positie van de werkne mers. Hun cao-beloning is te laag en door eindeloos veel uren te ma ken, komen zij aan een redelijk inkomen. Beperking van het rijtij denbesluit stelt hen nu voor het blok. Het loon zal drastisch omhoog moeten: in een redelijke tijd moet arbeid kunnen worden verricht, aangepast aan de aard van het vervoer, waarbij de vervoerprijs omhoog moet, aldus Groenendijk. Een aantal collega-chauffeurs heeft zich inmiddels tegen de acties van ADVERTENTIE) :ru,e grootste deel van het vierde ^ftin van de Unie is gewijd aan *1?;ontslag van de Zwolse CPN- Kees Los. De heer stelt zich duidelijk achter YrvZwolsé schoolbestuur, als het wrt om de vraaS of je tegelijk de en van een christelijke school statuten van de communisti- PartÜ voor je rekening kunt n11' ^an n'et' meent hij. 5 je kunt niet tegelijk het heil van God en de mens. stelt in een dis- no° een nieuw Punt aan de Hij herinnert eraan, dat de Los ook lid is van de Algeme- ?ond van Onderwijzend Perso- 1 De ABOP is aangesloten bij ^iiVVV en is de 'openbare' pen- 01*1 van de Prot. Chr. Bond van erwijzend Personeel. [gilid wordt van de ABOP moet, jns de statuten, instemmen eaI de grondslagen en het doel ldaj de bond. Dat houdt volgens *^el drie van de statuten in: 'de 1 Mrtiging van de belangen van ^onderwijs, en de opvoeding in an.nigemeen en die van het open- 3Ï en daarmee gelijk te stellen cesirwijs in het bijzonder'. In een fite beleidsnota staat dan bo- ^ien, dat 'de bond zich onver- opstelt achter de algemene pi. Pogingen om de verstarde op levensbeschouwe- ojgebied te doorbreken volgt het Idbestuur met veel interesse en to'almming'. )r i Gilhuis vraagt zich af, of de a Los door zijn lidmaatschap delde ABOP niet reeds blijk gege- istigheeft. dat hij zich te ver van -en1n' groep, organisatie, milieu en HAAG De werkgelegenheids- zal niet voor het einde van het bij de Kamer kunnen worden jdiend. Minister Boersma (sociale ti) heeft deze tegenvaller giste- lln de Tweede Kamer meegedeeld, wacht wordt dat de nota nu eerst jgbruari klaar zal zijn. weede Kamer die gisteren de ijrimnota inzake de situatie van rerkgelegenheid besprak reageer- ieleurgesteld. De interimnota was fle Kamer niet al te best gevallen, deze vertraging erbij werd de ning er niet beter op. De ver- ng wordt veroorzaakt door de ■jlechtering van de economie. De moet aan de nieuwe situatie ♦den aangepast. klimaat verwijderd heeft. Zijn ant woord op die vraag is: 'Wie tekent voor het christelijk onderwijs, legt zich vast. Hij hoort bij het christe lijk onderwijs. En niet bij het openbaar onderwijs. Reeds hier blijkt duidelijk: er zijn grenzen'. In het bulletin gaat de voorzitter van het Zwolse schoolbestuur mr. J. in 't Veld, uitvoerig in op de vragen die in Trouw-Kwartet van 28 sep tember jl. geformuleerd zijn. Naar zijn mening heeft deze vraagstel ling defeiten verdoezeld. Het gaat in de statuten van de CPN niet om een botte formulering van partij discipline, waaraan je je. als het misgaat, nog kunt onttrekken door voor die partij te bedanken De CPN vraagt immers actieve mede werking van elk lid in haar streven om aan de macht te komen. Als dan eenmaal deze godloze ideologie aan de macht is, kun je je daarvan niet meer afmaken door te bedan ken, schrijft hij. de CVW gekeerd omdat zij er geen heil in zien en bovendien de hand van de werkgevers in de actie me nen te bespeuren. Zij noemen de actie ondoordacht en vrezen grote schade voor de agrarische sector. De directeur van het Centraal Bu reau voor de Tuinbouwveilingen de heer Laarman is het wel met de eisen, maar niet met de acties van de chauffeurs eens, omdat de ex port ernstig wordt gedupeerd. Van werkgeverszijde 'heeft men over het algemeen begrip getoond voor de acties. Inmiddels hebben de fracties van Van onze redacteur wetenschappen UTRECHT Vissen en andere wa terorganismen, zoals insectenlarven, veroorzaken in het water om zien heen heel kleine elektrische span ningsverschillen. die door sommige andere vissen kunnen worden waar genomen. Met zo n 'zesde zintuig' is bijvoorbeeld de dwergmeerval uitge rust, die er zijn prooidiertjes mee opspoort en herkent in modderige plassen waarin hij ze onmogelijk zou kunnen zien. Met dezelfde 'elektriciteitszintuigen' kan hij ook overigens in dat mod derwater de weg vinden. Het blijkt namelijk dat ook plaatselijke ver schillen in de samenstelling van de bodem elektrische spanningsverschil len in het water veroorzaken. De grond werkt als een soort grote elektrische batterij, zij het dat de opgewekte spanningen erg laag zijn: enkele duizendste volts per strek kende meter. Maar voor de dwergmeerval is dat genoeg om te merken waar hij heen- zwemt, blijkt uit het onderzoek dat dr. R. C. Peters, die gisteren in Utrecht op de elektrische zin van deze vis in Utrecht promoveerde. Hij kon dat met dressuurproeven aan tonen. Ook sommige zeevissen, waaronder de haai en de rog. kun nen elektriciteit 'voelen'. Er zijn ook vissen die bovendien zelf elektrische spanningsstootjes kunnen afgeven. Bij deze soorten, waaronder de Afri kaanse olifantsvis, die hier nogal eens in aquaria wordt gehouden, speelt elektriciteit mede een rol bij het herkennen van soortgenoten. Al langer bekend zijn de sterk-elektri- sche vissen, zoals de sidderaal, die gevaarlijke spanningsstoten van enkele honderden volts afgeeft. Bij de olifantsvis gaat het om een paar volt. de VVD en de CHU in de Tweede Kamer in schriftelijke vragen ver zocht om opschorting van de invoe ring van de tachograaf en aanpas sing van het rijtijdenbesluit. De PvdA-fractie stelt zich op het standpunt, dat de actie overbodig, misleidend en schadelijk is. Men heeft wel begrip voor de problemen van de chauffeurs maar is van me ning dat verbetering via acties van de vervoersvakbeweging moet lo pen. Van een verslaggever DEN HAAG Leden van het Komi- tè Anti Duitse Terreur (KADT) heb ben gisteren gedemonstreerd voor de woning van minister Van der Stoel om te bereiken, dat de be windsman de belofte die hij aan me vrouw Augustln zou hebben gedaan, zal nakomen. De minister zou be loofd hebben de mogelijkheid te onderzoeken om een gesprek onder vier ogen mogelijk te maken tussen de in Duitsland gevangen gehouden Ronald Augustin die in hongersta king is, en twee vertrouwensmannen van de familie Augustin, mr. Bak ker-Schut en dr. J. P. Teuns. Voor 't huis werd een spandoek opgehan gen met de tekst: 'Duitsland-Fol- terland', en op ramen werden af fiches geplakt. In de tuin van de minister werd een kruis geplaatst met daarop de woorden 'Holger Meins, wie volgt?' Van een verslaggever DEN HAAG De Stichting Organi satie Gescheiden Mensen in Den Haag wil door middel van een proefproces een uitspraak uitlokken over de indexering, het aan de prijs ontwikkeling koppelen, van alimen taties. Mr. J. A. Schuering uit Den Haag zal namens de SOGM dit pro ces voeren. De stichting betwist, dat de aan de prijsstijging gekoppelde alimentaties inderdaad ingevorderd kunnen worden door een deurwaar der, zonder een nieuwe uitspraak van de rechter. Ook bestrijdt de SOGM dat de door minister Van Agt vastgestelde ver hoging van zestien procent van 1 januari 1975 zou slaan op de alimen tatie-bedragen zoals die reeds in 1974 met twaalf tot 54 procent zijn verhoogd. Van onze redacteur wetenschappen AMSTERDAM In een beklemmend 'sprookje' vergeleek prof. dr. E. A. van Sloo- ten gisteren groei en activiteiten van de wereldbevolking met de ontwikkeling van een kwaadaardig gezwel op het oppervlak van de aarde, dat het gevaar van overlijden van de patiënt zeer dichtbij brengt. Met zijn rede 'Moeder is ziek, of wat kunnen wij van de kanker leren?' aanvaard de prof. Van Slooten het bijzonder hoogleraarschap in de chirurgie van gezwel len aan de universiteit van Amsterdam. In de roes van het energie-vreetfeest dat in de tweede helft van de ne gentiende eeuw begon, zei hij. heeft niemand gelet, op haar die alles moet verzor gen en die allen moet voe den. Nu pas zien we hoe slecht zij er aan toe is. Moe der Aarde is 'een oude zieke vrouw'. En wij zijn haar ziekte'. 'Elk biologisch systeem heeft regelmechanismen', aldus prof. Van Slooten. 'Voor ons hebben zij een paar honderd generaties vrij efficiënt ge werkt. Onze natuurlijke mi cro-biologische vijanden hebben de vermenigvuldi ging geremd, voedseltekort en ontbrekend transport drukten groeispurts de kop in. Dit evenwicht is sinds honderd jaar verstoord, en wij artsen zijn daar voor een groot deel verantwoor delijk voor. Wij hebben ons in ons eigen vak verdiept, hebben van alles uitgevon den om het mensenleven te beschermen en te behouden, zonder ons rekenschap te geven van de gevolgen, net zo min als de uitvinders van de stoommachine en de ex plosiemotor, de vuurwerk makers en de eerste atoom- splitsers. Kennis kan erg ge vaarlijk zijn. God had na tuurlijk gelijk met zijn ap pelboom, maar de gladde verborgen verleider door brak al spoedig het taboe. Sindsdien zijn kennis en consumptie nauw verbonden gebleven'. De grote vraag is volgens prof. Van Slooten, of de re cente veranderingen in de westerse manier van leven nog omkeerbaar zijn. 'Afge zien van de vraag of het nu zo erg is als het gauw met moeder, en daarmee met ons, afgelopen zal zijn - er moet toch een keer een eind aan komen, dat is zeker - kunnen wij als dokters het toch niet laten, erover te denken of er behandelings methoden zijn'. Verwekker De ziekteverwekker gaat dus denken over het behoud van de patiënt. 'Wat wij zoeken is te vergelijken met de toe stand van een patiënt met lymfatische leukemie, een evenwicht ergens halverwe ge gezond en ziek, waarbij beide partijen zich lange ja ren kunnen handhaven. Af en toe een weinig ingrij pende behandeling, en dan weer waakzame rust'. Vanuit zijn medische erva ring kwam prof. Van Sloot en tot doelstellingen voor de behandeling van de patiënt Aarde. Binnen één generatie zal de groeiende bevolking gestabiliseerd moeten wor den, en moeten we maatre gelen treffen om een afna me zonder stoornissen te la ten verlopen. Voorwaarde daarvoor is, dat het arme deel van de wereldbevolking 'ervan overtuigd kan zijn. dat de oude dag ook zonder de hulp van de eigen kinde ren zorgeloos zal zijn'. Ten tweede zal afbraak en verbruik van niet vervang bare structuren en stoffen die voor het voortbestaan van gastvrouw èn gasten noodzakelijk zijn, moeten worden afgeremd en gestopt. 'Wij zullen een n iet-con sumptief levenspatroon moeten ontwerpen met be hulp van onze tot nu toe verworven kennis, op vrij wel elk gebied. Hoe dat pa troon en die maatschappij - vorm er uit zullen zien, hangt voor een groot deel af van de voorultzicht°n op de omvang van de wereldbevol king. en van de tijd die we moeder - en dus ook onszelf, nog w'llen geven'. Eveneens gistermiddag aan vaardde dr. F. J. Cleton zijn bijzonder hoogleraarschap in de inwendige geneeskun de. gespecialiseerd op de ge- zwelziekten. Beide leerstoe len zijn ingesteld door het Vederlands Kankerinstituut. Prof. Cleton hield een meer vaktechnische voordracht, met het accent op nieuwe behandelings- en onder zoekmethoden van kanker op het terrein van hormo nen en geneesmiddelen. UW/KWARTET DINSDAG 26 NOVEMBER 1974 BINNENLAND T3/K5 'Wél twee blokken bij grondwetsherziening' Van onze parlementsredactie DEN HAAG —Minister de Gaay Fortman heeft gistermiddag publie kelijk premier den Uyl tegenge sproken, dat het de bedoeling van de door het kabinet voorgestelde grondwetsherziening zou zijn, poli tiek Nederland in twee blokken op te splitsen. De minister deed dit in de vergade ring van de vaste Tweede Kamer commissie van grond- en kieswet zaken. waar de KVP afgevaardigde Van der Sanden een bericht uit Trouw-Kwartet vain 18 juni voor legde, waarin premier Den Uyl als volgt wordt geciteerd: 'De Intenste van de grondwetherziening die het kabinet heeft voorgesteld is dat er in de toekomst twee grote politieke blokken met nog wat randpartijen overblijven'. Daarvoor zouden vol gens dit citaat met name zijn be doeld de voorstellen tot invoering van de rechtstreeks gekozen forma teurs, gecombineerd met het be perkte districtenstelsel. De heer Van der Sanden las dit citaat voor, omdat minister De Gaay Fortman in een vorige com missievergadering had ontkend dat het kabinet deze bedoeling heeft en ook dat zijn voorstel tot grindwets- herziening tot de vorming van twee blokken zou leiden. De minister ontende dit gisteren opnieuw, ook nadat de heer van der Sanden het citaat van de premier had voorgele zen. Ook staatssecretaris Glastra van Loon sprak gistermiddag tegen dat het kabinet met zijn plannen een twee blokken systeem voorheeft. Ter vergadering diepte vooral de communist Bakker een nog niet vaak gehoord bezwaar tegen de in- troduktie van de gekozen formateur uit. Bakker noemde een dergelijke figuur gevaarlijk: hij zal in een minderheidspositie, maar met een groot aantal stemmen van kiezers achter zich, gedoemd zijn te mis lukken in het parlement, dat hem niet het vereiste vertrouwensvotum zal verschaffen. In die situatie zal, aldus Bakker, gemakkelijk een strijd tussen parlementen kiezers kunnen ontstaan. De formateur, die de meeste stem men heeft behaald, zal. nadat hij m het parlement een nederlaag heeft geleden, geneigd zijn de Tweede Kamer te ontbinden om zijn zaak opnieuw aan de kiezers voor te leggen. Minister De Gaay Fortman meende dat een recht streeks gekozen formateur de Ka mer niet naar huis zal mogen stu ren ,als hij haar vertrouwensvotum niet heeft gehaald, maar die regel wordt niet in de nieuwe grondwet vastgelegd. Intussen heben de afgevaardigden van KVP, ARP en CHU, de heren van der Sanden, De Kwaadsteniet en Scholten, gisteren een motie in gediend waarin van de regering wordt gevraagd, geen voorstellen te doen die de gekozen formateur grondwettelijk mogelijk maken. Zij menen aat dit afbreuk zou doen aan het parlementaire stelsel, zoals wij hetin Nederland keginen. Het is nog steeds te verwachten dat deze motie een ruime meerderheid in de Kamer zal halen. De heer van der Sanden zei gister middag dat hij devoorstellen van het kabinet tot invoering van een beperkt districtenstelsel zal af wachten. Dezer dagen is bekend geworden dat het kabinet zal voor stellen het land in twaalf kiesdis tricten te verdelen, waarbinnen de evenredige vertegenwoordiging zal gelden. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De AR-fractielelder mr. W. Aantjes is niet gelukkig met het Nederlandse stemgedrag in de Verenigde Naties ten aanzien van de Palestijnse kwestie. Nederland onthield zich van stemming over de resolutie waarin de Palestijnse be vrijdingsbeweging de als vertegen woordiger van de Palestijnen werd erkend. Mr. Aantjes vindt dat Nederland te gen deze resolutie had moeten stem men, omdat het besluit eenzijdig is en helemaal niet ingaat op de moei lijke positie van Israël. De AR-frac- tieleider wil over deze zaak ophelde ring vragen aan minister Van der MOSKOU (UPI) Een Armeniër is vrijdag tot zeven jaar gevangenis en drie jaar verbanning veroordeeld omdat hij met anderen een nationa listische partij zou hebben willen op richten in Armenië. Dit heeft de dis sidenten natuurkundige Andrej Sa- charov zaterdag in zijn woning in Moskou aan de pers meegedeeld. Hij sprak van 'een bittere vlek op de Sowjet-justitie'. 'Een pond snoepjes en een ons wortelen? Heb je dat wel goed geschreven, Rita?'

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 5