an Mulder: 'Ik tarde, zakelijke wil niet een prof worden' !r komen wel weer betere tij den' TJBLIEK IS FC AMSTERDAM VERGETEN jacied teleurgesteld na conflict in 'de mens Keizer' )k Spitz Kohn weet niet waarom FC Twente zo uit vorm is geraakt Euwe zoekt kontakt met Bobby Fischer W/KWARTET DINSDAG 26 NOVEMBER 1974 SPORT T13/K1? [JN Er is er één te en van de zo koel acterende eden die het duel met ïtus morgen wél met wat emoties benadert. Dat- is Mulder, eigenlijk pas weer terug op het internationale en misschien juist daarom evol ambitie. 'Ik ben net zo at ik die wedstrijd kan spe lls een pupil die op zater- iddag zijn eerste partijtje voetballen' vergelijkt hij - en het geeft exact weer vat zijn gezicht uitstraalt. alléén ambitie kan het rijn. r, het is bekend, trekt zich ïtriges rondom hem aan per- jk aan, verwerkt ze duidelijk jker (en ook weieens onjuist) mt daardoor minder frequent »en topprestatie. 'Eigenlijk', lij, 'ben ik tot dusver precies alf uurtje tevreden over mezelf st. Dat was tegen Telstar, ik inviel, pal nadat ik weer ;n was verklaard. Voor het e ben ik nog aan het verken- ik dat is binnen het woelige Ije van Ajax heel moeilijk. zaken leiden af. De hevige iversen tussen het Ajax-be- en Arie de Wit en de 'affaire Eeizer' om de meest in het oog [ënde maar eens te noemen. die een prooi werden van de lale sportpers. Mulder gaf, rraagd. let wel, zijn mening, em telkens weer afleidde van zijn eigenlijke taak bij Ajax: zo goed mogelijk spelen. Bekend is dat Mulder bijvoorbeeld Piet Keizer op belde om bij hem te informeren hoe de controverse tussen hem en Kraay precies in elkaar zat. Het wekte de indruk dat Mulder sympa thie koesterde voor Keizer. Het pakte anders uit, Mulder verander de van mening, liet Piet begrijpe lijkerwijs daarover teleurgesteld al leen achter. Ook nu geeft Mulder, desgevraagd, zijn mening: 'Ik wilde met dat telefoontje niet de pübliciteit op me gericht hebben, Ik wilde geen valse gevoelens etaleren. Maar ik vond het wel nodig bij Piet te informeren. Daarna heb ik ook Kraay gehoord en nu vind ik dat Piet de zaak te veel vanuit zijn 'eigen ik' heeft benaderd. Mag ik? Ik heb toch ook een mening. Piet heeft gereageerd als een kind waar van een snoepje wordt afgepakt. En dat is hem onwaardig. Hij is niet één keer, maar twee keer bij een elftalbespreking weggelopen, tegen Roda en tegen Excelsior. Dat vond ik kinderachtig. Ik geef toe dat ik ook na het eerste telefoontje wel met Piet had moeten gaan praten, ik weet nu ook zeker dat ik dat ook ga doen. Piet wilde dat wij, spelers van Ajax, een soort staking hadden uitgeroepen. Maar dat is onmoge lijk? Bovendien, tijdens het gesprek tussen Piet en de spelersgroep was hij volkomen ongeïnteresseerd. Dat verrastte me. Eerst móest hij niets van de pers hebben, toen wel, later wil hij met de spelers praten en komt er weer niets uit'. Jan Mulder praat heel 'open' over die problemen. Als ik stel dat je 'iemand' (en Piet Keizer is meer) niet zomaar weg kunt doen, be aamt hij dat. 'Den niet dat ik Piet niet mis. Tijdens de training mis ik een geinponem, een klasse- vent, een fantastisch voetballer. Ik mis ook de mens Keizer. Daar heb ik zelfs erg veel moeite mee gehad. Maar het tegenstrijdige is dat ik toch ook weer in de mens Keizer teleurgesteld ben. Zoals hij mis schien weieens in mij teleurgesteld is geweest'. Met name het probleem-Keizer leidde Mulder af. terwijl juist voor hem. de man die na een dermate langdurige blessure eindelijk weer eens terug is, optimale voorberei ding noodzakelijk, is. Daarom is Mulder bewust afstand van die pro blemen rond Ajax gaan nemen, er as. nu Juventus dat telt. Toch zegt UEFA CUP JUVENTUS-AJAX Hij: 'Ik wil niet een harde zakelijke prof worden. Ik heb een beetje de Belgische mentaliteit. Van nature ben ik vriendelijk kritisch, alleen tegenover mezelf ben ik chagrijnig. Ik vind dat- leefklimaat onder de spelers ook toch niet zo verzake lijkt. Neem internationals als Ruud .Krol, die krijgt toch nog 100.000 gulden van de KNVB. Hoor je hém daarover zeuren? Zo hard zakelijk is hij dus blijkbaar niet. Maar dat lees je nooit wat over in de krant. JVel, als de spelers volkomen ge rechtvaardigd wat meer geld vragen- yoor deelname aan een wereldtoer- .ftooi'. Jan Mulder komt met die uitspraak duidelijk op voor zijn collega's (maar ook voor zichzelf) die im mers vaak voor 'Geldduivels' wor den versleten. 'Ik ben ook niet vies van geld. Maar ik wens wel nivelle ring, maar dan van onder af aan. De lage lonen moeten opgetrokken worden. Het heeft toch geen zin als ik geld afsta aan een onderontwik keld land? Dan pakt zo'n minis tersvrouw toch het meest, zo weinig vertrouwen heb ik in de regering. Aan de andere kant, als het Ajax ooit slecht zou gaan en de boeken zouden dat ook uitwijzen, dan ben ik echt bereid daarover te praten. Dan zou ik. best met een lagere salaris genoegen willen nemen'. Vooralsnog draait Ajax nog mee in het UEFA-cuptoernooi, de interna tionale competitie en in de eigen bekerstrijd. Maar de sportpers, zo stelt althans Mulder, levert alsmaar kritiek: 'Cruijff weg, Neeskens weg, nu weer Pietje weg. Dat ga je toch merken. Wat willen de journalisten van ons. Dat we spelenderwijs over elke ploeg heen lopen? De tegen stand is sterker, wij zijn van min dere klasse, dus valt er ook minder te verwachten. De sportpers ziet het ook niet zo zitten. Het voetbal in Engeland en Duitsland stelt niets voor, schrijven ze. Maar een ploeg als Helmond-Sport kan nog niet eens tegen een vierde-dlvisie- ploeg uit Engeland op, zo slecht is dat. Nederland heeft aardige top clubs, maar dat was het dan'. Vooropgesteld, discussiëren is met Jan Mulder wel degelijk mogelijk. Toch handhaaft hij zijn eigen me ning. Daar zal zijn wat eigenwijze karakter wel de oorzaak van zijn. Mulder: 'Wat je zegt wordt vaak verkeerd uitgelegd. Als ik aan een journalist vertel dat ik van kunst houd en later misschien een galerie in Brussel wil beginnen, ben ik onmiddellijk een semi-intellectueel. En dan wordt er gespot. Als ik zeg dat Willem van Hanegem er straat vechtersmethodes op nahoudt, dan denken ze dat ik Willem niet mag. Maar hij is een fijne kerel, een keiharde voetballer. Dat zijn me thodes getolereerd worden, dat Is de schuld van de scheidsrechters, niet van Willem. En als ik zeg dat voetbal voor mij een 'tijdverdrijf' is, vindt iedereen dat ik kapsones heb. Maar alles wat ik doe is voor mij een 'tijdverdrijf'. Ik wil zo lang mogelijk leven, ik wil geen zelf moord, ik wil genieten. Wel, om die tijd door te komen, werk ik, voetbal ik dus. Dat bedoel ik niet denigre rend tegenover de voetballerij, maar zo wordt het wel uitgelegd. En daar word ik moedeloos en mis selijk van'. Dat nu zijn woorden, die vaak in een gesprek met Mulder terugkeren. Er eenmaal op gewezen, zegt hij het zich bewust te zijn. 'Als een journalist mijn mening vraagt, dan krijgt hij hem, al is die mening negatief', reageert hij. Het gaat te ver om Mulder het buitenbeentje in de topvoetballerij te noemen, wel lijkt hij een 'denker' en dan mis schien nog beter: 'een piekeraar'. 'Ik vind de mensen soms zo goed koop', zegt hij, 'vooral in de voet ballerij. Er is sprake van een dege neratie. Zo'n programma rond Wil lem van Hanegem, Sterrenkijken van de TROS, dat vind ik vreselijk. Ik weet wel dat de meeste mensen het heerlijk vinden, maar moet ik daar dan ook, aan meedoen? Nee JAN MULDER: 'Ik voetbal nog steeds met het grootste plezier'. toch? Nou, dat geef ik toe, dan ben ik zeker eigenwijs'. In Turijn wordt Ajax nog altijd gevierd als een sterrenploeg. Het stadion zal morgen dan ook zeker vol zijn. De Ajacieden zijn hier vedetten, al vindt Mulder van niet. 'In Nederland is alleen Johan Cruijff een vedette. Als hij niet pHEDE FC Twente's trainer Spitz Kohn heeft vrijdag de UEFA-cup tegenstander van dit seizoen, Dukla Praag, aan jverk gezien. De Luxemburger werd in de thuiswedstrijd van tegen Zbrojovka Brno met een aanvallende ploeg gecon- leerd. Een elftal, dat naast techniek tevens over fysieke kracht kte. Evenwel ook een Tsjechisch team, dat door het accent aanval, achterin niet altijd even sterk opereerde. ar dat Kohn toch met enig isme naar Nederland is terug- _rd. Want juist tegen derge- tegenstanders, liggen er voor Twente mogelijkheden. Wan- EV er temporiserend voetbal t gespeeld, reikt FC Twente 1 taans naar het hoogste niveau. getuigde bijvoorbeeld de idstrijd tegen Ipswich Town maanden geleden tijdens de t ronde voor de UEFA Cup J Ipswich mocht vrijwel voort- Tid aanvallen. Maar dankzij de ltse specialiteit van de coun- er toch met 2-2 afgeslo- jst waarschijnlijk zal FC Twen- fit tegen Dukla Praag ook van la de taktiek te verwezen- eenmalige vorm moeten aobn. Want FC Twente kan op uoment niet putten uit een rggevende reeks van recente re- e ten. De club verkeert overdui- 19t in een impasse. Een moei- periode, die voor FC Twente itionaal niveau in wezen nu al jende gevolgen heeft. Want nederlagen in de competitie Ajax, Excelsior en Wagenin- leeft de oostelijke formatie nu de (definitieve?) aansluiting de top verloren. En dat is aardig, omdat het met een igroep is gebeurd, die bijna !de is, waar het vorige seizoen haar na het kampioenschap mee werd gemist. Speurend naar het waarom van de terugval, is er niemand in het Twentse kamp, die een aanwijsbare reden kan aanvoeren. Cees van Ierssel, de klasserijke rechtsback, komt er bijvoorbeeld niet uit. Hij bevestigt de indruk 'dat het bij het mogelijke en onmogelijke van het voetbal behoort. Het is duidelijk dat het niet loopt en de vorm gewoon weg is. Maar vraag je mij waarom, ik zou je het niet kunnen vertellen'. Van Ierssel ontwijkt zodoende enigszins de mogelijke, wat vage reden, van een ontbrekend zelfver trouwen. Zo ziet Spitz Kohn het en voerde dat zondagmiddag na het ternauwernood bij FSC gewonnen bekerduel ook aan. Misschien frustreert de toekomst Twente. Want nü de situatie van UEFA CUP DUKLA-FC TWENTE het moment al een beetje uitzicht loos is, moet maar worden afgewacht, hoe de Twentse toe schouwer daarop reageert. Best mo gelijk, dat hij topclub Twente laat vallen. Want zelfs in de slotfase van het vorige seizoen, toen FC CEES VAN IERSSEL: 'Het is duidelijk dat het niet loopt en de vorm gewoon weg is'. Twente toch een reële kans op de titel had. liep het Diekman-stadion slechts bij uitzondering helemaal vol. Een feit is dat de terugval door werkt in de spelersgroep. En dan ook in negatieve zin. Zo was er vorige week al een incident tussen Epi Drost en de spelers-trainer. Kohn zegt evenwel die rel als opge lost te beschouwen. Kohn: 'Die zaak is uitgepraat. Drost kankerde op spelers, laat ik het daarop hou den. Dat kan niet in de rust. Maar het probleem is uit de wereld'. En inderdaad fungeerde de driftig ge barende Drost zondag tegen FSC als aapvoerder-libero. Maar in dat elftal ontbrak dan weer Willem de Vries, de wat bon kige voorstopper. Een afwezigheid, waar de Vries gisteren nog niet exact de réden van wist. De Vries: 'Ik had de vorige week maagklach ten. Zaterdag is Kohn bij mij geko men en vroeg hoe het ermee stond. Toen hij van die klachten hoorde, wilde hij kennelijk geen risico nemen en heeft toen Overweg op gesteld. Wanneer dat inderdaad de reden is geweest, dan kan ik daar wel vrede mee hebben'. Vervolgens verklaart De Vries ove rigens wel, dat de sfeer binnen de club gewoon goed is. Hij zegt: 'Er is niets loos. De sfeer is prima. Iedereen ziet natuurlijk dat het minder gaat. Er wordt ook veel over gesproken. Maar niemand weet, hoe dat komt. Natuurlijk leeft het onderwerp publiek ook bij de spelers, want wanneer er veel pu bliek komt, dan gaat het ons ook goed'. Naast de blijvende vraagtekens, heeft Kohn en heel Twente wel een geldig excuus voor de uitblijvende resultaten. Want vooral na de ab sentie van de verleden week aan een meniscus geopereerde rechts buiten Jaap Bos, is de neergaande lijn ingezet. Bos. deze zomer van FC Groningen gekomen, ontwikkel de zich in de aanvangsfase als een opmerkelijke versterking voor de Twentenaren. Zelfs nam hij in de competitiewedstrijd tegen Haarlem eens vier goals voor zijn rekening. Maar meer nog, door zijn flitsende speelwijze, fleurde het traditioneel nooit zo opwindende aanvalsspel van FC Twente danig op. Na de gedwongen afwezigheid van Bos heeft Spitz Kohn de gevolgen van een vrij smalle selectie moeten ervaren. Want het alternatief voor Bos heeft tot dusver bestaan uit Eddie Achterberg en zondag dan Jan Jeuring op rechts. Voetballers, die als pinch-hitters misschien nog waardevol kunnen zijn. maar in vergelijking met Bos toch duidelijk tekort komen. Inmiddels zit Twente met de problemen en probeert ermee te leven. Kohn komt niet verder dan een uitspraak als: 'Er komen wel weer betere tijden'. Het is voor FC Twente te hopen, want wanneer het in de competitie blijft lopen als tot nog toe. dan resteert FC Twente een sombere nabije toe komst. En dat hoeft dan niet direct op internationaal niveau door te werken. Want de routine in dat vlak en het gegeven dat FC Twente zich aan een verdedigend taktisch concept gemakkelijk aanpast, is er. Een behouden FC Twente, gokkend op de counter, omdat men daar ondanks alle zorgen, toch altijd nog de spelers voor heeft. Zo ongeveer, zal het tegen Dukla Pragg wel wor den. MATTY VERKAMMAN 'ERDAM De tot nog toe afgewerkte wedstrijden in het toernooi om de UEFA-beker hébben Amsterdam veel geld gekost. De one-manshows tegen Hibernians Malta trokken gezamenlijk nog duizend mensen en zelfs de thuiswedstrijd tegen Internazionale (15.000) leverde door de opkomst van het publiek een nadelig saldo op. Daarom hoopt FC Amsterdam dat een zeker tegenstander als Fortuna Düsseldorf morgenavond het publiek enigszins zal op- Ikken uit de eeuwige lethargie. Dat is het enige woord, diep binnenin weet heel FC - jerdam dat er toch weer niet irr]l mensen naar het Olympisch d pn zullen komen. 'We hebben j uitgeschakeld', zegt trainer van de Meent (36), 'maar je dat de mensen dat wat schelen. Ze zijn die prestaties ng weer vergeten. Ze zijn al- vergeten hoe goed we vorig ien draaiden. Prestaties tellen ng niet meer'. Van de Meent is overtuigd dat het publiek wegblijft omdat de een of an- ploeg weinig resultaten boekt. ,ejjde Meent zoekt de oorzaken veqde terugval in publieke belang- °3ng bij een groot aantal andere fkfren. Nederlandse mentaliteit is de rfilschuldige, aldus Van de juflt. 'We hebben het hier veel fe mé. Geld, geld, ggeld en nog eens 1 Dat willen de mensen en het t met zo weinig mogelijk werk. dat betreft gaan we de goede j op. In de huidige recessie ■Ben de mensen het moeilijker lfFaar het moeilijk gaat zoekt afleiding'. Mde Meent haalt de voorbeelden ^'van Engeland, Spanje en Ita- f Landen die het economisch niet Jfced gaat, maar waar de stadi- Ïiomvol zitten. "Kijk naar Roda voegt hij eraan toe. 'in Lim- gaat het slechter dan hier. UEFA CUP FC AMSTERDAM - FORT. DUSSELDORP Daar komen de mensen wel kijken. Amsterdam Is altijd al een rot stad geweest voor voetbal. Er is veel te veel hier: bioscopen, theaters. Artis en noem maar op. De Amsterdam mer heeft alles, behalve de ellende'. De theorie is niet nieuw, Hans Croon (nu trainer van Lierse SK) ventileerde deze gedachte al eerder. Maar de theorie gaat de laatste jaren in steeds sterkere mate op voor het Nederlandse voetbalkli maat. 'We denken allemaal dat we het zo goed doen hier', aldus Van de Meent, 'Iedereen vindt dat we in Nederland het mooiste voetbal spe len. Misschien ls dat ook wel zo, maar het publiek vindt er geen bal meer aan'. Karakter, dat is wat de Nederlandse voetballer heden ten dage mist. ka rakter dat is het ook wat er ont breekt aan het Nederlandse publiek. Van de Meent: 'Als ik een speler wegschop omdat hij volgens mij niet voldoende inzet en karakter heeft, dan zouden alle andere trai ners moeten zeggen: die. neem ik niet. Dat doen ze in Engeland ook. Daar zijn .ze solidair, ipaar .ljier staan er onmiddellijk twaalf clubs klaar om die jongen met open ar men te ontvangen'. Terugkomend op zijn eigen FC Am sterdam zit Van de Meent in -feite met dezelfde problemen. 'Als je ziet wat een karakter jongens als Flin- kevleugel cn Jongbloed opbrengen, dan is dat hartverwarmend. Zulke jongens dragen het elftal, maar ik mis er nog een paar van dat soort'. FC Amsterdam kampt dit sdizoen duidelijk met een dualisme. De schitterende prestaties van de afge lopen competitie gaf de ploeg het idee het nu alleen met voetbal af te kunnen. Nu gebleken is dat dat niet lukt, predikt Van de Meent opnieuw de inzet, het spektakel voetbal. Juist dat soort voetbal zal Amster dam ook nodig hebben tegen For tuna DH14ësseldorf. Want Fortuna is het prototype van een Westduitse rploeg: karakter, inzet en een 90 minuten durend gevoel zich te moeten manifesteren. Van de Meent: 'Inter was met wat sluwlg- heid nog te pakken. Nu zal het anders moeten. Er zal weer gebik keld moeten worden'. Daarom was Van de Meent zo positief na de (nieuwe) nederlaag, afgelopen zon dag in.de bekerwedstrijd tegen Ro da. Van de Meent: 'Ik heb gezien dat de instelling weer aan het PIM VAN DE MEENT: 'Amsterdam heeft alles, behalve ellende'. groeien is. Er heerst weer een goe de mentaliteit. De jongens zijn weer bereid ervoor te knokken. Wij zijn echt over het dieptepunt heen'. De door Van de Meent gesignaleer de opleving gaat echter gepaard met nieuwe problemen. FC Amster dam zal woensdag enkele van zijn geroutoneerde krachten missen. Chris Dekker ep Gerard van der Lem gaan zelfs niet eens mee naar het trainingskamp in Zeist vanmid dag. Jan Fransz, Frits Flinkevleugel en Leen van der Merkt zijn herstel lende van blessures. De laatste drie zullen wel spelen, maar voor zeker heid heeft Van de Meent toch weer Theo Cornwaal. na een jaar afwe zigheid. aan zijn selectie toege voegd. 'Met Dekker en Van der Lem had ik al een opstelling in mijn hoofd', zegt Van de Meent, 'nu zal ik weer iets anders moeten beden ken'. FC Amsterdam staat morgenavond weer voor het dilemma: Aanvallen, spektakel brengen, maar mogelijk de boot in gaan om dat juist Fortu na dit spelletje graag ziet. Of. spe len vanuit een gesloten verdediging met het risico dat de weestrijd als kijkspel weer aantrekkelijk wordt. Van de Meent: 'Als we gaan jagen gaan we kapot. Het resultaat staat voorop. Maar er liggen mogelijkhe den. Die gasten zoeken alleaal hun eigen mannetje op. Die volgen ze de hele wedstrijd. Als ze de ver keerde pakken, komen er kansen voor ons'. En manager Tonnie Bruins Slot: 'We moeten in ieder geval voorkomen dat we een goal tegen krijgen. Als we de nul hou den zijn we al een heel eind. Zo is Ajax er ook door gekomen. Alleen aar omdat ze thuis geen doelpunt tegen kregen'. FC Amsterdam verdient het dat er morgenavond flink wat mensen naar het Olympisch Stadion komen. Gewoon omdat de ploeg het hele vorige seizoen en een deel van dit seizoen voetbal speelde dat het aanzien waard was. Omdat Amster dam niet het slachtoffer mag wor den van een wrange Nederlandse voetbalmentaliteit. Een ploeg die in de derde ronde van de UEFA-beker speelt, heeft toch iets in zich dat goed is. Amsterdam zal er in de UEFA-bekerwedstrijden in ieder geval even hard tegenaan gaan als in de competitie. Van de Meent: 'Ik zie het niet als een extra last. Daar denk ik niet aan. We moeten pak ken wat we pakken kunnen'. JAN DEE meedoet tegen Zwitserland komen er geen 15.000 toeschouwers. Wil lem van Hanegem deed wel mee, maar voor hem komen de mensen blijkbaar niet. Voor Jan Mulder ko men de mensen ook niet. De enige echte vedette is toch Cruijff. De anderen zijn gewoon hele goede voetballers. Ik heb een hekel aan die verering trouwens, ook hier in Italië. De pers zal de boel ook wel flink opjutten. Maar misschien moet ik meer aan de TV-recensie van Nico Scheepmaker over de An- dré van Duin-show denken. Die schreef dat hij de show slecht vond, maar dat het publiek in de zaal klaarblijkelijk genoot en dat die show dus toch goed was. Mis schien moet ik hetzelfde standpunt innemen, maar ik vind dat moei lijk'. Jan Mulder een negativist, vraag je je af? 'Welnee. We bespraken alleen punten waarover ik anders denk. Als je vraagt heb je nog lol in voetballen, zeg ik: Ja. Ik geniet van elke training, van elke wed strijd. Als een kind. Als ik dat niet meer had, stopte ik direct, geloof me. Als ik morgen het stadion bin nen kom, denk ik toch: wat fijn'. KEES JANSMA Van onze sportredactie AMSTERDAM De internationale schaakfederatie, FIDE, zoekt op het ogenblik kontakt met wereldkampi oen Bobby Fischer om een titelge vecht te organiseren tegen uitdager Anatoli Karpov, die afgelopen vrij dag de tweekamp tegen Viktor Kortsnoj won. 'We hebben nog geen reactie gehad van Fischer', zei FIDE voorzitter Max Euwe gisteren, 'na de wedstrijd Karpov-Kortsnoj. Die wedstrijd was bedoeld om een uitdager voor hem te vinden'. Euwe die een gedeelte van de Rus sische tweekamp in Moskou bij woonde, zei dat Fischer nog steeds de wereldkampioen is. 'Wat er door wie ook is gezegd, voor ons, de FIDE, is Fischer de regerende we reldkampioen en we proberen hem op het ogenblik te benaderen'. Eu we zei verder dat 'in het belang van de situatie' hij niet wilde ver tellen hoe de FIDE tegenover Fi scher stond. Euwe: 'Wat ik hem wel graag wil vertellen is dat de Russen erg graag zouden zien dat er een titel gevecht plaatsvond'. In een inter view dat Euwe vorige week een dagblad in Moskou toestond, zei hij, dat er op het ogenblik drie steden die interesse hebben in de organi satie van een tweekamp om de wereldtitel in april 1975: een stad in Italië, Zweden en Mexico. Fischers uitdager, de 23-jarige Ana toli Karpov, student in Leningrad, heeft gisteren in Moskou een pers conferentie gegeven. Daarin zwaai de hij Fischer toch enige lof toe. 'Ik ken niet garanderen dat ik zal winnen, want Fischer is een genie. Toch geloof ik niet dat ik helemaal kansloos ben'. Fischer heeft al eens in het open baar gezegd dat hij niet wil spelen tegen de winnaar van de twee kamp. Karpov vertelde daarover: 'Als de wedstrijd plaatsvindt zal ik klaar zijn. Als de strijd geen door gang vindt dan zullen alle voorbe reidingen toch niet tevergeefs zijn geweest omdat ik dan gewend zal zijn aan Fischer's speelwijze en weer wat trainingservaring heb op gedaan'. MOTORSPORT Gerrlt Wolslnk Ir In de Amerikaanse plaats Llvermore vier de geworden in de voorlaatste moto- cross voor het open Amerikaanse kam- ploenshcap. De Belg Roger Decoster, die de titel niet meer kan ontgaan, zegevierde voor de We6tduitser Willi Bauer en diens landgenoot Adolf Weil. TENNIS De 18-jarige Zuldafrlkaan- se Ilona Kloss en de Australische Ker ry Melville hebben de damesdubbel finale gewonnen van de Zuidafrlkaan- se tenniskampioenschappen. Zij zege vierden binnen het uur over het ais eerste geplaatste tweetal Margaret Court/Diane Fromholz (62. 63). De Amerikaan Jlmy Connors prolon geerde zijn titel in het heren enkel spel. In de finale zegevierde hij met 7—G. 63. 31 over zijn landgenoot Arthur Ashe

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13