Gesprek over kernenergie is hard nodig EEN WINTER VOL GEVAREN Kloos ongerust over medianota Van Doorn Radio- en televisieprogramma's m Even puzzelen Dagrecept Kaping Kabinet achter advies kiesraad Politie wil meer weten over bankloper Kodde Canada beperkl olie-uitvoer naar Ver. Staten Vijf dronken rijders, negen rijverboden Vlamingen betogen voor Vlaams Brabant TROUW'KWARTET MAANDAG 25 NOVEMBER 1974 BINNENLAND /RADIO-TV T Omroepen worden de dupe Van onze radio en tv-redactie HILVERSUM De nota media-be- leid van minister van Doorn zal een enorme opschudding veroorza ken bij de omroeporganisaties. Dat is de mening die de heer A. H. Kloos. voorzitter van de VARA, heeft uitgesproken op de vergade ring van de verenigingsraad van de VARA. De heer Kloos vroeg zich af. hoe de toekomst van de omroeporganisa ties eruit zal zien als het lidmaat schap van een omroep ontkoppeld wordt van het abonnement op een programmablad. 'Hoe komt men aan leden als er niet meer automa tisch een abonnement op de gids uit voortvloeit? De vroegtijdig uitgelekte nota van de minister heeft als grote ondui delijkheid, dat niet wordt aangege ven. hoeveel leden er moeten zijn om voor een bepaalde hoeveelheid zendtijd in aanmerking te komen. De heer Kloos vroeg zich af of de omroepen dezelfde aantallen leden blijven houden, na ontkoppeling. Als de minister eist, dat er naast het abonnement voor de volle prijs nog een tientje lidmaatschap ver schuldigd is, dan is dat pure lasten verzwaring. 'Hoe pakt dat uit voor omroepen die het moeten hebben van de kleine man?' Ook de toekomst van de gids zag de heer Kloos somber. Hij vreesde dat, wanneer het auteursrecht op de programma-gegevens zou worden opgeheven, iedereen vrij over die gegevens kan beschikken. 'Er zijn nu al uitgevers, die met een num mer van een familieblad klaar zit ten, met Ingebouwde programma gidsen'. Kloos vroeg zich af of de omroepen aan die concurrentieslag zouden kunnen meedoen. Als dat niet het geval was dan zou de VARA eron der lijden. Op dit ogenblik finan ciert. deze omroep immers uit zijn overschot op de exploitatie van de gids - twee miljoen - het gehele verenigingsapparaat, bouwt er een reservering uit op voor studiobouw en kan er ook voor programma financiering uit putten. Moet dat straks allemaal uit de lidmaat schapsgelden gebeuren?' Sprekende over de plannen van minister van Doorn om de zendtijd van de NOS aanzienlijk terug te schroeven ver wachtte de heer Kloos stormen van protest, met name van medewer kers van de NOS en van leden in het NOS-bestuur' Dr. J. H. Kruisinga: Vervolg van pagina 1 onderhandelaars hadden zaterda gochtend getracht de kapers aan de praat te houden met de onjuiste mededeling, dat de 13 Palestijnse gevangenen vanuit Cairo op het vliegveld van Tunis waren aange komen. In werkelijkheid vervoerde het toestel slechts drie afgevaardig den van de Palestijnse bevrijdings organisatie PLO. met wie de kapers niet wilden onderhandelen omdat zij weigeren het gezag van Arafat te aanvaarden en de PLO niet als enige vertegenwoordiger van het Palestijnse verzet wensen te erken nen. Toen de kapers dit 'bedrog' ontdek ten kort voor de executie van de Duitser was een PLO-afgevaardigde aan boord van het Britse toestel gegaan om met de kapers te praten deelden zij de verkeerstoren mee dat zij een begin zouden maken met de executie van de 43 gijze laars. De Tunesische minister van binnenlandse zaken, Tahar Belk- hodja, die de onderhandelingen op het vliegveld leidde, antwoordde daarop: 'In dat geval zult u uw verantwoordelijkheden moeten aanvaarden en wij de onze'. De kapers trokken zich van deze mede deling niets aan. Kort daarop vol trok zich het drama voor de geo pende achterdeur van het vliegtuig. Met de handen op de borst gevou wen verscheen een man in hems- mouwen, een schot klonk en de man viel op de grond. Een meisje, vermoedelijk een stewardess, sloot onmiddellijk de deur achter hem. De Duitser werd op een brancard weggedragen. Later werd meege deeld dat hij aan zijn verwondin gen was bezweken. De kapers lieten daarop weten elke twee uur een gijzelaar dood te schieten als niet aan hun eis vrijlating van de dertien Palestijnen in Cairo zou worden voldaan. Dit ultimatum werd in de loop van de zaterdag steeds verlegd, totdat zaterdaga vond een Egyptische Boeing 707 met de vijf van de dertien guerril lastrijders arriveerde. Minister Belkhodja deelde mee dat de Tune sische president Bourguiba, na voortdurend contact met Cairo, Ra bat en Algiers, tot dit compromis was gekomen. SMIDJE VERHOLEN Van een verslaggever SOESTERBERG Zonder een fundamentele discussie over de kern energie zal de Tweede Kamer stap voor stap genoodzaakt zijn het be leid van het kabinet te volgen. En als dat ontwikkeling eenmaal in gang is gezet, zal het erg moeilijk zijn de zaak terug te draaien. Het is dan zelfs de vraag of op verantwoorde wijze kan worden bijgestuurd. Dit heeft dr. J. H. Kruisinga, de fractievoorzitter van de CHU in de Tweede Kamer, zaterdag gezegd op het najaarscongres van de CHJO. (De jongerenorganisatie van de Ontslagbeleid van bestuur VPRO wordt onderzocht HILVERSUM Het aangezegde ontslag van de Algemeen secretaris van de VPRO heeft zaterdag op de ledenraadsvergadering van deze omroep in Gooiland in Hilversum, voor enorme opschudding gezorgd. Mikpunt was bij veel sprekers het bestuur, dat deze beslissing heeft genomen. Uitdrukkingen als 't is griezelig dat werknemers bij de VPRO afhanke lijk zijn van een onbekwaam be stuur' tekende de situatie. Herin nerd werd aan de vorige algemeen secretaris ds. Immink en de vorige direkteur de heer Ter Schegget. die eerder hun congé gekregen hadden. De derde in deze rij wordt nu René Witte, omdat hij niet zou voldoen. Na veel heen en weer gepraat werd zaterdag uiteindelijk besloten dat een commissie van leden van de ledenraad de taak krijgt het beleid van het bestuur in deze kwestie te onderzoeken. De conclusies zullen ter discussie worden gesteld in een latere vergadering van de leden raad. Het bestuur liet wel weten dat het bij het reeds ingenomen besluit zal blijven, maar het zal worden opgeschort. CHU). De heer Kruisinga meent dat zo spoedig mogelijk een debat tussen kabinet en parlement moet worden gehouden over het energie beleid. Het kabinet heeft thans te veel accent gelegd op de ontwikke ling van kerncentrales. De CHU had dit liever anders gezien. De CHU wil de veiligheid zonder meer voor op stellen en van daaruit bezien in hoeverre kernenergie kan worden toegepast. De voorzitter van de CHJO, Chris van Gulik toonde zich tevreden over de groeiende christen-demo cratische samenwerking in de Tweede Kamer. Hij noemde het eensgezind optreden inzake defen sie en abortus, het algemeen poli tiek debat en het rapport 'groen licht 1975' van de gezamenlijke landbouwcommissie van de drie fracties. DEN HAAG Het kabinet heeft zich achter het advies van dé kies raad gesteld dat, indien er voor ver kiezingen een beperkt districtenstel sel wordt ingevoerd, bij de komende grondwetswijziging. Nederland voor de Kamerverkiezingen in twaalf dis tricten wordt verdeeld. "Voor de Eer ste Kamerverkiezingen zouden er slechts zes districten komen. ROTTERDAM Bij het onder zoek van de Rotterdamse politie naar de moord op de 64-jarige ban kloper J. Kodde blijkt dat er nog steeds geen duidelijk beeld is van de manier waarop de heer Kodde de 12de november de dag van zijn moord heeft doorgebracht. De politie verzoekt dan ook ieder een die de bankloper die dinsdag vanaf half acht 's ochtends heeft gezien zich met haar In verbinding te stellen, tel. 143144. WASHINGTON (Reuter) Canada is van plan zijn olie-export naar de V£>' drastisch te beperken en op den duur zelfs geheel te stoppen. De minister van energie Donald Mcdo nald heeft aangekondigd dat de uitvoer op 1 januari zal worden teruggebracht van 900.000 tot 800.000 vaten per dag en op 1 juli tot 650.000 vaten. De uitvoering van het plan wacht nog op een definitieve overeenkomst van de regering in Ottawa met de afzon derlijke Canadese provincies, waar olie wordt gevonden. Volgens het plan zou de export in 1982 geheel ophouden. Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken betreurt het plan en hoopt, dat de Canadese regering alsnog op haar voornemen zal terugkomen. De regering van Bahrein heeft een overeenkomst met westerse olie maatschappijen getekend, waarbij het land een 60 pet. aandeel zal krijgen in de oliewinning in het land. ROTTERDAM Bij de controles op alcoholgebruik bij weggebruikers zijn dit weekeinde in Rotterdam 2268 automobilisten aangehouden. Vijf chauffeurs kregen een proces verbaal wegens dronken rijden, aan negen mensen werd een rijverbod opgelegd, en 191 bestuurders kregen een proces-verbaal wegens andere overtredingen. Aanloop actie ver van huis De aanloop naar deze week te voeren actie Geven voor Leven is ver van huis genomen, in Grand Rapids. Zaterdagavond hebben we kunnen zien, hoe daar vijf duizend emigranten hun Nederlanderschap hebben zitten beleven. Hoe de banden met het moederland hebben getrild van emoties bij het zingen van vaderlandse liedjes die de meeste kinderen hier waarschijnlk niet meer leren. Het door de NCRV over gevlogen programma was bepaald geen artistieke topper en de door een lokaal televisiestation geleverde beelden waren matig tot slecht. Maar er is ginds en toch ook wel een beetje hier genoten op het niveau waar eerlijke sentimenten zich best mogen bewegen. En Johan Bodegraven incasseerde veertien duizend dollar voor het goede doel. Dit inzamelingsprogramma in de Nieuwe Wereld was in volkenkundig en cultureel opzicht ook nog leer zaam. We willen het wel eens vreemd vinden, dat de Ambonezen in ons land liever bij elkaar blijven wonen in kampen dan zich over allerlei nieuwbouwwijken te laten versprei den. Nederlanders in de vreemde vertonen echter een soortgelijke neiging. De vierenzeventig jarige meneer Vogel is evenals zijn vader in Amerika geboren (opa vertrok daarheen in 1836) en ook de derde generatie spreekt nog altijd keurig Nederlands en houdt vast aan het oer-Hollandse cultuurpatroon. In het NOS-programma 1 op zondag hebben de heren Arie Groenevelt, voorzitter van de Industriebond NVV en jonkheer mr. P. O. J. Sickinghe, topman van de Verenigde Machine Fabrieken vinnig slag geleverd. De visies liepen uiteraard geweldig uiteen en in een groot deel van het debat was het wellis van de een het nietis van de ander. De heer Sickinghe bood zijn tegen stander aan een maandje bij hem in de top van het bedrijf mee te lopen om wat hij noemde enige vooroordelen en frustraties kwijt te raken. De vakbondsman ging er niet op in. Toch klonk er in dit door Brugsma geleide langs elkaar heen praten enig zicht op ee nontmoetingspunt in de toekomst. De heer Sickinghe zei: 'Het kan best zijn dat de visie van de heer Groenevelt op lange termijn werkelijkheid wordt'. En die visie heeft betrekking op een maatschappij waarin niet het economisch gewin voorop staat en niet alleen enkelingen beslissen over het lot van velen. Ik vermoed dat tal van ouderen, liefhebbers van de filmserie Colditz. het de VARA een beetje kwalijk hebben genomen, dat de aflevering Vreemde eend in de pijp zo laat werd uitgezonden en dat niet werd gewisseld met het kunstprogramma Signalement. Maar dan zouden twee feuilletons gelijktijdig op het scherm zijn verschenen en dat mag niet. Het eerste net heeft in zulke zaken voorrang, dus moest Colditz wachten op het droeve slot van het negende deel van De Wolvenman. Deze NOS serie muntte ook nu weer uit door natuurlijk en ge voelig spel, waardoor enkele zuivere en ontroerende scènes ontstonden. TON HYDRA BRUSSEL (ANP) Naar schatting tussen de 30.000 en 40.000 Vlamin gen hebben gisteren in Halle, de meest zuidelijke Vlaamse stad van België, betoogd tegen verdere Waalse expansie vanuit de hoofd stad Brussel. Aan die betoging, ge organiseerd door een negental Vlaamse verenigingen, werd deelge nomen door Vlamingen van alle politieke richtingen. Ook kamer- en senaatsleden deden er aan mee. De voornaamste eis van de betogers was dat de grenzen van Brussel bepaald zullen blijven op wat ze nu zijn en dat de Franstaligen daar buiten geen nieuwe zogeheten 'taaifaciliteiten' zullen krijgen. De demonstranten vroegen een aparte provincie, 'Vlaams Brabant', in het leven te roepen. 46 'Een beste vermomming, wat?' riep Willem Halsker uit, toen hij zich zelfgenoegzaam in de spiegel bewonderd had. 'Ik ben er van overtuigd, dat ik in dit costuum niet gauw herkend zal worden' 'Dat kon best eens wezen', lachte de kundige kostumier. 'U doet zeker mee aan een of andere amateurto neelvoorstelling, als ik het vragen mag?' 'Inderdaad', lachte Willem fijntjes. 'Haha, het wordt een voor stelling. waarnaar reikhalzend wordt uitgezien. De spelers verlan gen er nog meer naar dan liet publiek. Jonge, jonge, wat zullen de mensen opkijken als we over een maand of wat met onze comedie in het licht van de openbaarheid tre den. 'Dat is de ware toneel geest, die daar uit Uw woorden spreekt', zei Lodewijk Kleereboer van Kletserhoven aangedaan. 'To neelspelen stemt tot grote dank baarheid en wekt gevoelens van de FERDINAND diepste, artistieke bevrediging op. Maar het is als een hardnekkige ziekte ook. Als deze ziekte je een maal te pakken heeft, dan laat-ie je nóóit meer los. Dat is het tragi sche lot van ons, acteurs. Ach mijnheertje, als ik nog terugdenk aan de successen, die ik mocht behalen, dan zou ik van puur geluk in tranen kunnen uitbarsten. Daar schrok Willem Halsker wel een beetje van want hij kon beslist geen huilende mannen verdragen. Daarom vroeg hij maar gauw hoe veel de huur van het kostuum be droeg voor de maanden, dat hij het nodig dacht te hebben. 'Dat zal de somma'van honderdtachtig gul den bedragen', zei Lodewijk en er blonken enige kunstzinnige tranen in zijn oog. 'Ik vraag eigenlijk veel te weinig maar omdat ik in U een verwant ziel heb ontdekt, mag U het kostuum voor dat spotprijsje hebben.Willem vond hei zijn hart toch wel een beetje dï ook al omdat hij van verws zielen geen zier verstand had. M omdat hij niet van afdingen hi betaalde hij de gevraagde prijs z der mopperen. 'Ziezo, dan ga ik maar', zei hij. 'Ik houd het pak i want ik wil het meteen eens zijn waarde beproeven. Knoop n eigen pak maar in een bunde: Dat neem ik dan wel over schouder mee'. Zo gezegd gedaan. Kijk, daar loopt de eenv dige landsman al op straat, v; hij natuurlijk duchtig de aanda trok van de stadsjeugd van G vendrecht. Edoch.hij had zóveel uitgegeven voor het smi pakje, dat hij geen geld meer 1 voor de tram. Is het dan zo vree: dat alleen een vriendelijke la bouwer bereid was hem een lift zijn kar te verschaffen? PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN *WAT? DOKTER DILI U6T0 N16T IN HETrrr—JTf ziekenhuis! weiNee! 24 Willsden keek hem wat uilachtig aan. 'Heb je daar enig bewijs van beste kerel?' 'Ik geloof het gwoon niet'. 'Dat is erg ontroerend. Maar wat hebben wij aan zo'n simpel ver trouwen? Ik bedoel maar, als defi nitief komt vast te staan dat De vlin werkelijk contact met de Russen had. was er een ernstig lek op St. Martin'. 'Weet die man uit Genève absoluut zeker dat het Zotow was? Kan hij zich niet hebben vergist?' 'Je hebt het rapport zelf gelezen. Hij was er zo zeker van dat het Zotow was die hij op dat plein zag als onder de omstandigheden mo gelijk is. Die Petrow-zaak is ten slotte al tien jaar geleden. Maar wij zullen natuurlijk moeten doen of hij het werkelijk was en stappen moeten nemen'. Het voorzichtige onderzoek dat zij instelden, onthulde dat de man die zich Hans Raedler noemde, beweer de dat hij in Leipzig was geboren. Bij de overgave van Duitsland be vond hij zich ten westen van de scheidingslijn en was daar gebleven. De papieren van Hans Raedler waren verloren gegaan in de verwarring van oorlog en onder gang. en in Leipzig kon niets ge controleerd worden. Hij had in 1957 een pas gekregen, in West-Duits- land. en die droeg de foto van de man die nu op St. Martin was. Zij stuurden een agent uit Bern. hartstocht bezat voor het maken die als kelner in Sion ging werken en die een gezonde Zwitserse van lange wandelingen. Sally wist niet wanneer ze voor het eerst het vermoeden had gekregen dat iemand haar in het oog hield. Het was ook maar zeer vaag. maar het gaf een onbehaaglijk gevoel. CATHERINE GASKIN Toen echter de melancholieke Engelse herfst overging in de win ter. leek het alsof het bij haar leven was gaan horen, een deel van het verdriet van het seizoen, iets dat zij zou moeten verdragen. Het was voor iedereen een seizoen vol verdriet, want in die herfst stierf- een president door moordenaars hand; in die herfst, toen de bittere nasmaak van de leugen van een minister van defensie bijna de Engelse regering ten val bracht, en het wantrouwen bleef hangen en wantrouwen scheen voort te brengen, zodat het vertrouwen van het volk diep werd geschokt. Sally's eigen tragedie ging op in de al gemene onrust het was best moge lijk dat zij het zich gewoon ver beeldde dat er op haar werd gelet omdat zij zo geschokt was door haar verlies. Toen zij erover nadacht, leek het haar dat dit gevoel een paar dagen nadat zij haar dingen uit Devlins flat had gehaald, was begonnen. Er was niets verstoord toen ze terug kwam van de flat, er was niets dat een waarschuwing kon inhouden: pas toen zij met het fotoalbum op haar schoot een kopje koffie dronk na het eten en een sigaret rookte, dacht zij een ogenblik dat het ver plaatst was, aangeraakt of verlegd. Zij hurkte neer voor de kast waarin zij alles zo maar boven op al het andere had neergelegd en keek weifelend naar die chaos. Ze kon zich onmogelijk herinneren of het album bovenop of onder de bundel brieven had gelegen, en of zij het er wel zo had ingeduwd: maar het gevoel dat het aangeraakt en geo- pen was. bleef. Zij haalde het nu te voorschijn en ging ermee op de sofa zitten. Voor in het album stonden foto's van haar als baby, samen met haar moeder, spelend met een speelgoed lammetje en later met haar eerste levende poesje. Haar vader had ze zeker bijna allemaal genomen, want er waren er maar weinig bij waar hij opstond. Er waren kiekjes van hem uit de oorlog, in RAF- uniform. en foto's waarop hij sa men met andere officieren stond: sommigen van hen waren later ge sneuveld, maar er waren er een paar waarmee hij in contact was gebleven na de oorlog. Hij geloofde niet dat de intimiteit die de angst en de verveling van de oorlog hun had geschonken, mannen tijdens de vrede kon binden. 'Het is eenvoudig niet normaal', zei hij. "En het heeft geen zin te doen alsof er niets is veranderd. Dat is er wel en wie zou er terugwillen?' Maar al had hij misschien tijdens de oorlog niet zijn best gedaan in leven te blijven, hij was zijn opvat ting van het vaderschap trouw gebleven, dat besefte ze nu ze de vakantiefoto's zag: in de dierentuin en op andere plaatsen in Londen. En toen zij ouder werd en hem overal na had kunnen reizen, wer den de achtergronden onbekend: de jungle, het wijde veld in Afrika, de puurheid van een eenzaam strand aan de' Karaïbische zee. Ze glimlachte terwijl ze ze bekeek, wat was het moeilijk geweest haar va der bij te houdenhij had een volwassenheid van haar geëist waar zij nog niet aan toe was, maar het was soms haast gevaarlijk opwin dend geweest Devlins dochter te zijn. Het was geen wonder dat ze niet op haar achttiende was ge trouwd. ze wist nooit wanneer hij haar bij zich zou roepen. En dat was wel het moeilijkst geweest toen hij met Elizabeth trouwde: de steeds groter wordende zekerheid dat hij haar nooit meer bij zich zou laten komen. Ze keek naar de foto's en vroeg zich af of ze hem toen niet voor het eerst had te leurgesteld. Hij had volwassenheid van haar geëist toen ze nog heel jong was, en toen ze zo oud was dat men het van haar kon verwachten, had ze gefaald. Het was hard nu te moeten bedenken dat ze nooit tegen hem had kunnen zeggen: 'Hoor eens. ik vind het best dat je getrouwd bent, maar ik wil er ook bij horen. (wordt vervolgd^ Radio vandaag HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende Woord. 7.08 (S) Preludium. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en Nu. 7.55 Aangestipt. 8.0,0 (S) Te Deum Laudamus. 8.24 Op de man af. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. voor de hulsvr. 8 45 (SI Plein publiek. 10.30 Nws. 10.33 (S) Kinderkoor. 10.50 Schoolradio. 11.00 fSl In 't zilver. 12 00 (S) De Ktlima Hawaiians Show. 12.21 Voor boer en tuinder. 12.26 Med. t.b v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en Nu, met aansl. Makro. 13.00 (S) Metr. Orkest. 13.25 (S) Onder schooltijd. TROS: 15.00 (S) Het kind en wij. 15.30 Nws. 15.33 (S) Klass. kamermuz. 16.00 (S) Een mondje Frans. 16.30 (S) Keerpunt. 17.20 Surina me Journ. TROS: 17.30 Nws. 17.32 Aktua. PP: 18.19 DS '70. TROS: 18.30 Nws. 18.41 (S) A la carte. (19.05-19.10 (S) Geven voor leven). EO: 20.00 De grote opdracht. 20.15 (S) psalmen. 20.30 (S) Interreglo. 21.00 EO-metterdaad. 21.07 (S) Wegwijs. 21.30 Uitz. van het Ned. Isr. Kerkgen. NOS: 21.45 Radlorama. 22.25 Ultz. van de Bond zonder Naam. NOS: 22.30 Nws. NCRV: 22.40 (S) Hier en Nu. NOS: 22.50 (S) Hobbyscoop. 23.20 (S) N.O.S.-Jazz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Spitsuur. (8.00 Nws. 8.11-8.23 Dingen van de dag). 9.00 (S) VARA Dansorkest. 9.5 Waterst. 9.40 Schoolrad. NOS: 9.50 (S) Muz. uit de Middeleeuwen en Renaissance. 0.3130 Meer over Minder. (11.00-11.02 Nws.) RVU: 11.40 De toe- se. 12.25 (S) prom. Ork. 12.50 Recht en slecht. 13.00 Nws. VARA: 13.11 Dingen v. d. dag. 13.20 Ombudsman. NOS: 13.30 Vonken onder de as. 13.50 (S) Eurolight. 14.15 Zoeklicht op Nederland. 16.00 Nws. EO: 16.03 Klankborg. 16.10 (S) Licht en uitzicht. 16.40 (S) Voor de kinderen. 17.00 (S) Na vijven. 17.40 Den Haag aan de lijn. NOS: 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Klankbord. 18.30 (S) Jeugdtoer. PP: 19.00 D'66. EO: 19.10 Lec tuur op tafel. 19.20 (S) gewijde muz. 19.45 Bijbelstudie. NCRV: 20.00 Nws. 20.05 Overdenking. 20.15 (S) Salomon. 21.45 (S) Oude muziek. 22.15 (S) Litera- ma - live. 22.45 (S) Werken uit de Barok. 23.25 (S) Klass. orkestmuz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III AVRO: 7.02 Drie op Je boterham. (8.02- 8.05 Radiojourn.) 9.03 (S) Pep op drie. 11.03 Radiojourn. 11.06 Drie draalt op verzoek. 12.03 (S) Drie tussen de middag. 14.03 Radiojourn. 14.06 Pop-Kontakt I. 15.03 Pop-Kontakt II. 16 03 De Hitmees- ters. (17.03-17.06 Radiojourn.) NOS: 18.02 Joost mag niet eten. AVRO: 19.02 Drie loopt achter. VPRO: 20.00 VPRO-maandag. AVRO: 1.02 Conti nu de nacht door. (2.02, 4.02 en 5.57 Radiojourn.) VARA: 6.02-7.00 Alfred La- garde. Speciaal Vandaag start de grote inzame ling van de actie Geven voor Le ven. (19.05), Na het programm Bel len aan vier miljoen deuren, gepre senteerd door Johan Bodegraven (19.40), brengt de NCRV De Droom van drie mannen op het scherm. Dit is een documentaire van Henk Mochel over de bestrijding van kan ker bij kinderen. Ned. 2/21.20 Als de laatste gelegenheid om in de slaapkamer van Napoleon te gluren voorbij is presenteert Wibo van de Linde de actualiteitenru briek van de TROS. Ned. 1/22.15 4$ In de micro-voetbalcompetitie van de NCRV komen Amsterdam mers üit tegen Belgen. Ned. 2/22.00 9 De Duitse sensatiepers zweept de volkswoede tegen een ongrijpbare inbreker op. Eskalation heet de tv- film over dit gebeuren. Duitsl. 2/21.15 Ernst O. Draeger maakte een tv- portret van de zangeres Joy Fle ming. Duitsl. 1/21.00 In Keerpunt van de TROS wordt belicht wat de Belgische zanger Will Perdy heeft moeten doorma ken sinds hij vier jaar geleden be kende homofiel te zijn. Hilv. 1/16.30 Q De NCRV zendt Joost van den Vondels tragedie Salomon uit als luisterspel. Hilv. 2/20.15 Boy Edgar brengt in VPRO- Maandag het programma Jazz in Nederland. Hilv. 3/21.02 TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal TROS 19.05 Arpad de Zigeuner, tv-serie 19.23 Het zal je kind maar wezen, tv-serie NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 Alles of niets 21.20 De liefdes van Napoleon, tv-serle 22.15 Aktua TV NOS 22.50 Journaal NEDERLAND II TELEAC 18.15 Naschol. huisartsen - les 4 NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal NCRV 19.05 Startschot Geven voor Leven 19.10 Zo vader, zo zoon 19.40 Bellen aan 4 miljoen deuren NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Kojak, politieserie 21.10 De droom van drie mannen: bestrijding van kanker bij kinderen 22.00 TV-Voetbal-Trofee 22.40 The Continental Singers 22.50 Uitz. van Symbiose 22 54 Journaal r i r i i L r f i i 1 i r 4 i 4 Horinzontaal woorden invullen die verticaal dezelfde betekenis hebben. 1. Touw, 2 palmboom, 3 plezier (Z.N.), 4 onkreukbaar, 5 dunne plek in weefsels, 6 eenmaal, 7 overblijf sel, 8 bloedhuis, 9 romeins keizer, 10 bloeiwijze. OPLOSSING VAN VRIJDAG. Horizontaal: 1 Intonatie, 2 nar- pek-rei, 3 saai-te-erg, 4 troep-rede, 5 Abe-tal-sen, 6 nalatig-nd, 7 tred- apl-nu, 8 ieme-ra-een, 9 etalon-elk. Vertiaal: 1 instantie, 2 naar-baret, 3 tra-oele-ma, 4 op-iet-adel, 5 net- pat-pro, 6 aker-liaan, 7 Trees-glee, 8 Ier-den-nel, 9 eigendunk. Hongaarse zuurkool 4 karbonaden 750 gram zuurkool 250 gram uien 75 gram boter potje zure rooni teentje knoflook 1 theelepel karwijzaad 1 theelepel paprikapoeder zout Het vlees met zout bestrooien eit de boter bakken tot het bruin Haal het vlees uit de pan en f de ui in dezelfde boter. Bestrooi ui met paprikapoeder. Doe dan aangebraden vlees er weer bij, vt knoflook en karwijzaad toe en er bovenop de zuurkool. Wat wi^ erbij en goed opletten dat de z niet aanbrand. Laat alles ruim half uur op een laag pitje smoi I Tot slot er de zure room doorij' ren. li Menutip: Hongaarse zuurkool, aa, appelpuree, beschuit met bessesap i

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4