bibliotheek in Houtkwartier leeft nijpend ruimtegebrek Krachtige veilingen bundeling Zuid-Holland Druk bezochte receptie van Stem des Volks Uitbreiding kerkhoven in Voorhout gaat door Mercedes-Benz Kunst na Arbeid oogst bewondering Nieuwe samenwerking gaat 1 januari a.s. in Noordwijk verhoogt enkele belastingen Middenstander in raad Oegstgeest KDC speelt gelijk tegen LDG J. Padt van CRM Winkelopening over)eden (56) in december Gemeenteraden vergaderen Matrix ontsloot deuren nieuwe loods zuinig van huis uit Inde serie lichte vrachtwagens, typen LP608 -LP913, biedt Mercedes-Benz u een uitge breide keuze. Met 4 en 6 cilinder dieselmotoren van 85 of 130 DIN-pk. Met een bruto laadvermogen van 4 tot 6 toa Hoge topsnelheid Informaties worden u gaarne verstrekt door: Automobielbedrijf ADRI MULDER B.V. Rijnsburgerweg 86b RIJNSBURG Tel.01718-73144 KWARTET MAANDAG 25 NOVEMBER 1974 Ira eisen door nieuwe onderwijssystemen STAD en REGIO L3 (ADVERTENTIE) EN Tien jaar filiaal Houtkwartier van de openbare bibliotheek Leiden, waarvan zes jaar in de zorgen. Zorgen om de ruimte, loeroppervlak van het filiaal dat is gevestigd in een gedeelte van de kelder van de scholengemeenschap Louise de Coligny. Uit ing daar is om bouwtechnische redenen niet mogelijk. LEIDEN Het 80-jarig jubileum van het mannenkoor 'Kunst na Ar beid' heeft zijn bekroning gevonden in een concert in het 'Antonius' clubhuis dat onder leiding stond van de jonge, consciëntieuze diri gent Nico de Raad. Met verwonde ring, maar ook met bewondering hebben we geconstateerd dat dit zo zelden gehoorde mannenkoor zich ineens een plaats heeft verworven in de rij van goede Leidse vocale ensembles. Koortechnisch heeft het zich behoorlijk ontwikkeld, zij het dan ook dat wij enkelen van de leden moeten aanraden hun en thousiasme wat in te tomen tenein de de geëgaliseerde koorklank niet in gevaar te brengen. Maar dat is dan ook de enige opmerking. Wat een prachtig materiaal, in het to taal genomen, goed gedisciplineerd met gelijke inzetten, aandacht voor uitspraak, en voor alles zuiverheid, hetgeen voor een a-capellakoor in Palestrina en Lassus de zwaarste opgave is. Dirigent Nico de Raad heeft zijn koor pas twee jaar onder zijn hoede en hij heeft wonderen verricht. Met een dergelijk programma van hoge kwaliteit mag hij met zijn mensen best eens wat meer op de voor grond komen. Na de pauze lag het accent qp het feestelijk gebeuren, waartoe het koor en orkest van Sempre Avanti onder leiding van Koos Kukler en vele solisten een spirituele bijdrage hebben geleverd. DEN HAAG Het bestuur van de Provinciale Veilingorganisatie Zuid-Holland is accoord gegaan met een krachtige bundeling van de groenten- en fruitveilingen in Zuid-Holland. De vernieuwde organisatie zal 1 januari a.s. haar werkzaamheden starten. Per die datum begint ook het nu nog op te richten 'Veilingbureau Zuid-Holland' zijn werkzaamheden. De aanzet tot deze nieuwe structuur dateert van ruim een jaar geleden toen het provinciaal veilingbestuur een commissie de opdracht gaf tot het instellen van een onderzoek naar de wenselijkheid van een her structurering van de organisatie. Deze commissie bestond uit de he ren ir. W. van Soest (directeur Tuinbouw en Akkerbouw van het ministerie van landbouw en visse rij), dr. W. H. Kemmers (algemeen directeur van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen) en J. Dekker (Bureau van Bond West- land). De opdracht werd gegeven tegen de achtergrond van de reeds bestaande en nog steeds toenemen de wensen om tot een verdere bun deling van krachten te komen. Het teruglopen van het aantal veilingen B Rijnders. speelde hierbij ook een rol van LEIDEN De Leidse arbeiderszengvereniging 'De Stem des Volks' recipieerde zaterdagmiddag in het Antonius-ciubhuis ter gelegen heid van het 70-jarig jubileum. Afgevaardigden van andere Leidse koren, van de Bond, van het gemeentebestuur en van elders kwa men hun gelukwensen aanbieden. Ook dirigent Henk Briër werd natuurlijk daarin betrokken. Enkele sprekers boden een envelop pe met inhojud aan, zeker een wel kom geschenk in deze, ook voor de koren, zo dure tijd. Binnengebrach te bloemen en planten fleurden de bijeenkomst op. Namens de Nederlandse Bond van Arbeiderszangverenigingen, sprak J. Oostrijk. Hij gewaagde van het ho ge peil, waartoe de 'Leidse Stem' is gestegen: 'Men is hier tot kunst met een grote K gekomen'. Hij betreurde het, dat de sport zoveel meer subsidie dan de amateurvere nigingen geniet. Er is veel concur rentie met t.v. en auto te verduren. Gelukkig zijn er tekenen van ken tering; hier en daar meldt de jeugd zich weer aan. KWALITEIT De heer Langezaal vertegenwoor digde het NVV (in plaats van de voorzitter, die juist een paar urn- geleden dppr een auto-ongeluk was uitgeschakeld). Hij roemde de kwa liteit van de ook door hem bezochte jubileumuitvoering. De heer Weideman sprak als oud voorzitter van 'De Stem' en haalde oude herinneringen op. Hij betreur de het, dat de jeugd 'De Stem' in de steek laat. Nieuwe Leidse Courant Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving OP DE BRES VOOR EER STERKE CHRISTELIJKE PERS Oud- (nu ere-) Bondsvoorzitter Kuil zei, dat de Leidse Stem' in enkele opzichten 'er uit springt'. Hij vond het jammer, dat de oude strijdliederen niet meer worden ge zongen en vooral, dat het NW alle cultuur-organen heeft losgelaten. De 'Leidse Stem' feliciteerde hij met zo n dirigent als Briër. De Utrechtse afgevaardigde, de heer Broekmans, herinnerde aan de gecombineerde uitvoering in de Rotterdamse Doelen. Hij hoopte op verdere samenwerking. Verder spraken nog de heren Zand bergen (voorzitter Contact-groep Leidse korem) en Eikerbout (sinds vrijdag voorzitter van de Leidse PvdA). Voorzitter Mooten (van de jubile rende 'Stem') bedankte tenslotte voor alle gelukwensen en goede ga ven. NOORDWIJK De gemeente heeft voor 1975 een sluitende be groting. Wel zullen voor de realise ring van het programma belastin gen moeten worden verhoogd. De werkelijke uitgaven zijn in de be groting 1975 gestegen van 17.966.000 tot 21.036.000 tegen een stijging van de inkomsten van 18.669.000 tot 21.316.000. De fi nanciële positie is duidelijk minder gunstig geworden. Kon in 1973 en in 1974 nog resp. 750.000 en 250.000 in het ontwikkelings- en reservefonds worden gestort, in het komende jaar is daarvoor niets be schikbaar. Voor onvoorziene uitga ven kan een bedrag worden ge raamd van 279.695. Vorig jaar werd hiervoor 326.632 uitgetrok ken. waaraan nog tijdens de be handeling 130.000 kon worden toegevoegd wegens te verwachten hogere uitkering van het rijk in de politiekosten. betekenis. Hierdoor kunnen name lijk de nu nog bestaande regionale veilingorganisaties de haar opge dragen taken niet meer adequaat vervullen. Dat geldt voor de Kring Zuid-Holland Zuid en voor de Kring Zuid-Holland Centrum in bijzondere mate. Maar ook Bond Westland, de regio nale veilingorganisatie die vanouds de sterkste banden met haar leden onderhoudt, komt met haar huidige aantal van slechts drie leden in een moeilijke positie Genoemde regionale organisaties zullen dan ook nu de herstructurering van de provinciale veilingorganisatie Zuid-Holland een feit is te zij ner tijd worden opgeheven. Outillage De nieuwe structuur biedt alle le den-veilingen de organisatorische outillage, die zij nodig hebben. Aan specifieke wensen van individuele veilingen of van groepen veilingen kan dan ook worden voldaan. Of dat nu een glasgroentenveiling, een vollegrondsgroentenveiling of een consumptieveiling is. Het is duide lijk dat behoefte tot en de mate van samenwerking (op soms ver schillende terreinen) bij de ene veiling veel groter zal zijn, dan bij de andere veiling. Organisatorisch en juridisch past- dat allemaal uit stekend in de provinciale veilingor ganisatie 'nieuwe stijl'. Teneinde dit te kunnen bereiken zijn enkele duidelijk te onderscheiden vormen van activiteit gecreëerd. Een eerste vorm daarvan is de al gemene belangenbehartiging van de ledenveilingen. Ook het bevor deren van de samenwerking tussen de aangesloten veilingverenigingen is hierin mede begrepen. Een ande re, belangrijke vorm van activiteit is het verfijnen van maatregelen en adviezen uitgaande van het Centraal Bureau. Het coördineren van werkzaamhe den voor meerdere veilingen is een derde vorm van activiteit, die het bestuur van de provinciale veilin- OEGSTGEEST De heer S. C. Bijl (48) volgt raadslid M v d. Voet op. Eerder werd genoemd de heer Th. van Hazel, maar die liet weten voorlopig het raadlidmaatschap niet op zich te nemen. Met de komst van de heer Bijl. heeft een midden stander zijn intrede gedaan in de gemeenteraad van Oegztgeest. In de De Kempenaerstraat heeft het nieuwe raadslid samen met z'n va der een textielbedrijf. De heer Bijl maakt deel uit van ae CDA-fraktie. KATWIJK Het tweede tiental van de Katwljkse damclub KDC speelde een wedstrijd tegen LDG. De strijd eindigde met een voorlopige stand van 9-9 Ook werd. een wedstrijd gespeeld tegen Samen Sterk I uit Hazerswoude. De wedstrijd eindigde met een voorlopige stand van 7- 9 ln het voordeel van SSI. Uitslag bor denwedstrijden: Hoofdklasse Th. Zwets- loot-M. L. Dijkstra 1-1, B. de Bruln-J. Zwaan 0-2. G. v. d. Wiel-J. Schoneveld Pzn 0-2. Tweede klasse: C. de Winter-H. Verloop 0-2. Chr Vermeer-P Vasilda 0-2. G. Hoek- A v d Bent 2-0. T. Guijt-S. Sip 2-0. LEIDEN Het Lelds City Centrum, waarin verenigd de Leidse grootwinkelbe drijven en middenstand, heeft aan zijn leden het volgende advies gegeven Inzake d openingstijden van de bedrijven gedu rende de St. Nlcolaas- en Kerstperiode: St. Nlcolaas: Donderdag 28 november 9 00-21.00 uur; vrijdag 29 november 9.00- 21.00 uur: zaterdag 30 november 9.00- 18.00 uur: maandag 2 december 13.00- 21.00 uur; dinsdag 3 december 9.00-21.00 uur: woensdag 4 december 9.00-21.00 uur; donderdag 5 december 9.00-17.00 uur. Kerstperiode: Donderdag 19 decmeber 9.00-21.00 uur; vrijdag 20 december 9.00-21.00 uur; zater dag 21 december 9 00-18.00 uur, maandag 23 december 13.00-21.00 uur. dinsdag 24 december 9.00-17.00 uur. dinsdag 31 de cember 9.00-17.00 uur. DEN HAAG De heer J. Padt, hoofd van de afd. Toneel en lette ren van het ministerie van CRM is donderdag op 56-jarige leeftijd ge heel onverwacht overleden. Hij was aan het ministerie verbonden se dert 1 augustus 1971. De heer Padt heeft een afwisselen de ambtelijke loopbaan gevokgd. Hij was voordien verbonden aan de Akkerbouwcentrale, de Ver. van Ned. Gemeenten, plaatsvervangend hoofd kunstzaken te Haarlem en daarna ln Leiden. gorganisatie op zich an nemen voor groepen aangesloten leden veilingen. Tenslotte kan worden besloten tot het verrichten van werkzaamheden voor derden. Deze activiteiten die nen dan wel nauw verband te hou den met de doelstelling van de Provinciale Veilingorganisatie Zuid- Holland. Voor het verrichten van deze acti viteiten staat het 'Veilingbureau Zuid-Holland ter beschikking dat in opdracht en onder toezicht van het bestuur de werkzaamheden uit voert. Dit nog op te richten vei lingbureau is dus beschikbaar voor alle mogelijke voorkomende activi teiten die moeten worden verricht voor de provinciale veilingorganisa tie. voor groepen veilingen, eventu eel voor individuele veilingen en voor de uitvoering van regelingen en overeenkomsten die aan dit bu reau wordt opgedragen. Tot deze activiteiten behoort ook het voeren van het verenigingsse cretariaat. LEIMUIDEN De gemeenteraad komt dinsdag 3 december bijeen om 8 uur. De agenda vermeldt o.a.: wijziging vergoedingsregeling vrij willigers gemeentelijke brandweer; Verkoop bouwgrond; Krediet ten behoeve van slopen woningen; Be roep tegen weigering van een ver gunning voor de bouw van een bedrijfswoning ten behoeve van Conservenfabriek L. P. Uijttewaal B.V.; Krediet voor reconstructie ge deelte Dokter Stapenseastraat; Grondruil met E. J. van Velzen en A. Kinkel; Verhuur perceeltjes grond aan I. den Dekker; Aanleg tennisbanen in sportpark; Garan tieverlening voetbalvereniging de Kickers; Benoeming leden ver- keerscommissie; Benoeming leden College van Beheer Energiebedrijf Rijnland. LEIDERDORP De raad komt bijeen maandag 2 december om 8 uur. Op de agenda staan onder meer de volgende voorstellen: Beëdiging J. Nievaart; Voorstel in zake de voortgang planningsproces; beschikbaarstelling lokaalruimte ten behoeve van de Stichting Leid se Scholen voor de Detailhandel; Bouwrijp maken gedeelte industrie terrein aan de Zijlfiijk, onderhand se aanbesteding der werkzaamhe den en beschikbaarstelling van het daarvoor benodigde krediet; herzie ning voorschriften, behorende tot het bestemmingsplan 'Zijlkwartier'; aanbrengen van wielrijdersstroken op het wegdek van de Gallaslaan, Grotiuslaan en Vossiuslaan; ver huur grond ten behoeve van het voortgezet onderwijs in het ont- werp-bestemmingsplan 'Buitenhof- I'; wijziging van de met de 'Alge mene Woningbouwvereniging Lei derdorp' gesloten geldleningsover eenkomst; toekennen subsidie over 1974 aan Veilig Verkeer Nederland en de stichting 'Houtkampgroep Leiderdorp'; vaststelling van de ge- bruiksvergoeding voor de ijsbaan met kantine over 1974 en 1975; pre-advies, behorende bij de Nota Openbaar Vervoer, uitgebracht door de Stuurgroep voor het Verkeers- en Vervoersplan voor de Leidse Agglomeratie: Subsidiëring 'We- reldwinkel-Unctad-Werkgroep' in de kosten van een inzamelingsak- tie; subsidiëring 'Commissie Kerst in '74'; vaststelling subsidiepercen tage algemeen maatschappelijk werk Stichting Maatschappelijke Dienstverlening 'Midden-Rijnland' over 1975; subsidiëring Stichting Juridisch Adviesbureau 'De Leidse Rechtswinkel' over 1974. WARMOND De raad vergadert donderdag 28 november om 8 uur. Op de agenda staan o.m. de volgen de voorstellen: verlenen van mede werking ingevolge voor de stichting van een gemeenschapsruimte bij de beide basisscholen; Verlening van garantie en aanwijzing kopers van de door bemiddeling van de Stich ting Eigen Woningbezit Warmobd te bouwen premiewoningen; Verho ging tarieven van het gemeentelijk waterleidingbedrijf; Verkoop drie kavels bouwgrond in het bestem mingsplan 'Endepoel II'; Subsidie Stichting Telefonisch Hulpdienst Leiden; Belastingmaatregelen voor 1975. iliaal heeft een vloeroppervlak ïonderddertig vierkante meter, r werkruimte voor het perso- u zonder een adekwate ruimte mensen die naslagwerken wil- ïzien, met veel te veel boeken-, n. waardoor veel te weinig üuimte. <e loop van het komend jaar ;it de nieuwe bibliotheekwet in ng. Die wet gaat eisen stellen ,i de bibliotheken en ook een e subsidie regelen. Eisen wor- ;esteld aan het aantal boeken, b aan personeelsbezetting en B an vloeroppervlakte. De groot- an het boekenbestand, die weer is vanwege het aantal Qian dat van de bibliotheek ge- (gaat) maken, noodzaakt in van het filiaal Houtkwar- a een vloeroppervlakte van dui- vierkante meter. ïlijk is het al zo dat voor het e 1 Houtkwartier geen boek; kan worden gekocht. Niet it het geld er niet voor is, gewoon omdat ze niet meer e ien worden neergezet in de te krappe ruimte. Voor die volgend jaar verplichte duizend vierkante meter moet een nieuwe ruimte ^worden gezocht, want uitbreiden zit er niet in. En die ruimte is er volgens directeur W. J. Hariot, die de openbare bibli otheken in Leiden beheert. Naast de gymnastiekzaalv an de Louise de Coligny-scholengemeemschap aan het verlengde van de Mariënpoel- straat ligt een terrein waarop prachtig een bibliotheek- kan wor den gebouwd volgens directeur Ha riot. Hij heeft dat ruim een jaar geleden fier brief aan de gemeente Leiden aten weten, maar hij heeft er nog altijd geen antwoord op gekregen. Het terrein waar de bibliotheek op aast is het enige geschikte in de wijk waar de bibliotheek zijn toch zo nuttige werk kmoet doen. Op schuiven naar Oegstgeest kan niet ingevolge de wet. 'We staan eigenlijk met de rug tegen de muur', zegt directeur Ha riot. 'Natuurlijk zal wanneer de wet in werkingtreedt een overgangsre geling een tijd gelden, maar toch zal op een moment de bibliotheek in het Houtkwartier aan de wette lijke eisen moeten gaan voldoen'. Het filiaal Houtkwartier is eigenlijk een bibliotheek met aparte proble men en daardoor aparte zorgen. De bibliotheek moet niet alleen aan de leesbehoefte van de wijkbewoners voldoen, maar ook aan die van de vijf schoolgiganten die in het Houtkwartier en omgeving staan. Dat betekentd at boeken die mid delbare scholieren voor hun lijst moeten lezen in enorme aantallen aanwezig moeten zijn. Maar dat mag de sortering, de spreiding van het boekenbestand niet in de weg staan. Tijdens schoolpauzes en vooral op het uur dat de scholen sluiten is er een ware druktein de bibliotheek van leerlingen die hun boeken ko men ruilen. De eisendie aan een bibliotheek worden gesteld zijn sterk veranderd toen het onder wijssysteem werd gewijzigd. Leer lingen moeten steeds vaker projec ten doen, een bepaald onderwerp uitdiepen. 'En dan kan het gebeu ren dat er ineens een hele klas voor je neus staat die allemaal boeken over bijen willen hebben. Wij hebben hier de oplossing ge zocht door dat soort boeken in de naslagcollectie op te nemen, maar daarvoor moet je hier wel weer voldoende ruimte heben om de mensen neer te zetten'. Kortom: het filiaal Houtkwartier zit met een nijpend ruimtepro bleem waarvoor de oplossing niet moeilijk lijkt. Of het moet voor de gemeente financieel onoverkome- lijkzij n. jDE.V Tijdens een bijzonder Hrmele en gezellige opening- ~>chtigheid heeft prinses Beatrix -Jrdagoehtend de nieuwe accom- '~jlatie van de toeivereniging Aso- j j-De Vliet in gebruik gesteld. De 1(1pses, vergezeld door haar parti er secretaresse niej. M. H. Wolt- werd behalve door een grote pigte Asopos-De Vliet leden en met name ontvangen door M. Vrolijk, commissaris der ko- gin in Zuid Holland, M. A. van PJ .wei iigtc Je"' :t j:ort-Tii ouu-s-na t-flc-renlo; yiort-Mi nu vs-u t-flo-TCtfio ort-ri ouus-uit-Ro-iegio' for t -m ou im-ni t-rlo-rofcïo der Have, burgemeester van Leider dorp en twee bestuursleden, R. Maaskant en mcj. H. Dekker. Na de aankomst om 11 uur, verliep het ongeveer een uur durende program ma op «en zeer vlotte en onge dwongen manier, waarbij officiële en onofficiële gasten zich mengden. Prinses Beatrix ging een door roei ers uit het water gehaalde en ge dragen acht vóór en ontsloot de deuren van de nieuwe loods. Daar na volgden enkele informele toe spraken en bezichtigde de prinses het nieuwe gebouw en een foto expositie, waarbij ondermeer foto's uit de aktieve roeitijd van de prin ses zelf, te bezichtigen waren. Het oplaten van een grote ballon luidde het vertrek van de prinses, om 12 uur in. Een lunch en een receptie vormden het sluitstuk van deze voor Asopos-De Vliet zeer belan grijke dag. VOORHOUT Alvorens aan een lange raadagenda te beginnen las burgemeester G. A. Stolioijk een brief voor van het CCP-raadslid Kelder, waarin hij meedeelde om ■persoonlijke reden als raadslid te bedanken. De voorzitter noemde dit een verlies. Wethouder IJdo (CCP) moest zich ehk'ële malen verdedigen met name bij het voorstel 'uitbreiding be graafplaatsen'. Hoewel er nog niet voldoende gegevens zijn, wensten B. en W. een uitspraak van de raad, of hij vóór uitbreiding dan wel verplaatsing zou zijn van de be graafplaatsen v£ui de Hervormde Gemeente en het R. K. Kerkbe stuur. Tegen de uitbreiding stem den mevrouw Wijling PPR en de heer De Wit (PvdA). Bij de benoeming van een sport en recreatiecommissie zei de heer De Groot geen behoefte aan een dergelijke commissie te heben. wanneer er een sportraad zou zijn. Toch wenste hij dat een advaardi- ging van de Jeugdraad als kandi daat zou worden toegevoegd. De heer J. W. de Gruijter (WD) zou ook naast het benoemen van deze commissie een sportraad willen zien. Als lid werden benoemd; J. H. Huigsloot (voorzitter), mevrouw Wijling. J. H. de Gruijter, A. in 't Velde n P. Verdegaal. Muziekvere niging St. Cecilia krijgt een verho ging van subsidie van twee- naar druizend gulden. Een voorstel om een nieuwe kleuterschool 'de Gru- thorst' te bouwen vond bij WD en Gem. Bel. geen goed gehoor. De heer J. H. Dirkse meende dat de bijzondere scholen hun eigen boontjes moeten doppen. Ook de heer J. Warmenhoven (gem.Bel.) stemde tegen. Haarlemmerstraat 181 (hoek Hooglandse Kerksteeg) is het adres van juwelier-hor log er v. d. Water, waar U de grootste collectie in de beste merken vindt en zoals U weet 'altijd voor deliger'. Gouden sieraden - horloges - klokken - Gero cassettes - briljant. Eigen ateliers, waardoor prima vakservice. Doet er Uw voordeel mee. Ook met de a.s. feestdagen. IJl -°IlkenBURG De hervormde iehieente hield in het nieuwe vere- een verkoopmiddag- 1J| avond, waarvan de opbrengst %emd is voor de Inrichting van nieuwe jeugdgebouw. De op- was 6600. De UNI-collecte heeft opgebracht. ItGSTGEEST Onder auspiciën het Katholiek Vrouwengilde. irdt vanavond (maandag) een .Qorlichtingsavond gehouden door Nlrstichting Nederland, in de izefzaal van het Parochiehuis. Het igint om 8 uur. ÊGSTGEEST Dinsdagavond budt de gemeente een bijeenkomst hetvRijnlands Lyceum, speciaal jdoeld voor nieuwe ingezetenen, i sondermeer een vertoning van lla's over oud- en nieuw Oegst- |est. ti ATWIJK Vrijdag 29 november i!lndt in de aula van de Juliana- avo de centale telling plaats van aktie Geven voor Leven. U°ER AAR De collecte van de bracht 1800 op. [ATWIJK Vanavond, maandag. rr irgadert de VW in 'de Doedel' in E.A. Borgerstraat. De heer Van ;mond vertoont een film over atwijk. ipttATWIJK Vanavond, maandag, vibreekt de heer J. Klein Hanaveld de Oranjezaal over 'Als een uit het vuur gerukt'. Het enegint om 8 uur. defclJNSBURG De buurtvereniging hield haar jaarfeest •nfa de verslagen begon het stuk en Perlemoer in conser- a- an'. gespeeld door het toneelgezel schap 't Centrum onder regie van van Nieuwkoop. Het was de rebremière. Het stukduurde ongeveer xh. uur en had veel succes. Vooral Se hoofdrolspelers Potasch (Jaap de etMooy) en Perlemoer (Joop Heems- ;erk) hadden een lange rol, die zij iubliem vertolkten. (Advertentie) I

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3