Rondom moord Kennedy film die indruk maakt EEN WINTER VOL GEVAREN FILMPREMIÈRES VAN DEZE WEEK Zwakke, ook boeiende scenes bij terugzien 'Op Hoop van Zegen' Radio- en televisieprogramma's 'Moordenaars van een president' Extra-bijdrage (tijdelijk) voor bouw eigen huis De eerste Frank Martin (84) overleden Even puzzelen Sherry TROUW/KWARTET VRIJDAG 22 NOVEMBER 1974 door Ber Huising President Kennedy werd vermoord in Dallas.. Lee Harvey Oswald kreeg de schuld. Voor hij kon ge tuigen werd hij, op weg naar de gevangenis, neergeschoten door nachtclubhouder Jaca Ruby. Vele anderen die ophelderingen hadden kunnen geven overkwam iets: hartaanval, verkeersongeluk, zelf moord of moord. Het onderzoek bleek onvolledig te zijn. Rapporten waren tegenstrijdig. Wat de doofpot niet inging deed veel vermoeden, maar bewees net te weinig. Kennedy werd niet ver moord door Oswald maar vermoe delijk door huurlingen van politie ke tegenstanders. Daarover maakte David Miller een film, naar een scenario van Dalton Trumbo. Met de historische gebeur tenissen, weergegeven door de do cumentaire filmjournalen: toespra ken van Kennedy en Martin Luther King, over rechten voor negers, te rugtrekken uit Vietnam, toenade ring tot de Sowjet-Unie: geestdrif tige aanhang in Washington en Texas: Kennedy's tournee door Texas: de aanslag, de rouw, de moord op Oswald.opnamen die de wereld schokten en nu nog tref fend zijn. En daar omheen, niet documentair, ook niet in stijl, is een speelfilm gemaakt over de samenzwering, die niet onthuld werd. Met Will Greer als een oude oliemiljonair, die eerst nog aarzelt, maar later voor de aanslag betaalt. Met Burt Lancas ter, Robert Ryan en anderen die de moord voorbereiden. Met hulp van politici en (gewezen) CIA- en FBI- agenten; met een stel moordenaars die uitvoerig getraind worden in het schieten op dat ene rijdende doel; met alle intriges die van Os wald de verdachte moeten maken, zonder dat hij ergens van weet. Dat alles is bedacht, uiteraard, maar wel op grond van wat er aan het door Ber Huising Vijftig jaar geleden, op 22 november, stierf Herman Heijermans. Honderd jaar geleden begon Esther van Rijk toneel te spelen. Van 1900 af was zij Kniertje in Heijermans' Op Hoop van Zegen, meer dan twaalfhonderd keer. Het stuk werd meer dan tweeduizend maal gespeeld, voor de oorlog en daarna weer. Het werd tweemaal verfilmd ook. In 1918 al en in 1935. Met deze laatste film, gere gisseerd door A. Benno worden Heijermans en zijn beroemdste Kniertje herdacht. Esther de Boer- Van Rijk was al 82 toen zij haar levensrol voor de ca mera bracht. Zoals zij dat deed op de planken, maar wel meer inge houden, 'kleiner' en toch groots. Het is nog best te begrijpen dat zij er, toen al vijfentwintig jaar. de mensen diep mee ontroerde. Al is er inmiddels wel wat veranderd in de wijze van toneelspelen, en van filmen. Toen verfilmde Benno eigenlijk ge woon het toneelspel. Wat hij er aan toevoegde, omdat dat met film kon. werd niet het beste. De ondergang van de Hoop die 'drijvendde doodkist' in de stormnacht, in de film verbeeld, doet nu aan als een scène in de Weesper Trekvaart (bij Cinetone), waarbij flink gespo ten werd en de camera meer be woog dan het wrak op de baren. De •zeemansliedjes' die er, bij kalmer weer. ook in moesten, halen Heyer- mans' meesterwerk niet omhoog. Buitenopnamen die het. wat plaat selijke sfeer betreft, wel aardig doen, laten des te duidelijker uitko men dat er overigens teveel met geschilderde decors werd gwerkt. Het stuk werd bovendien bekort tot toenmalige bioscooplengte. Door dat alles, en meer nog, wert het op het toneel pakkender dan als film. Maar daarin zijn toch boeiende en ontroerende herinneringen vastge legd. Aan Kniertje zoals Esther de Boer-van Rijk die speelde. Aan de, legendarische komiek, Augstus Kiehl bijvoorbeeld die toen ook al eenenachtig het oude dove grappige Daantje kostelijk neerzet te. Aan Annie Verhuist die een drama tisch bewogen Jo speelde. Jo was de verloofde van Geert, de opstan dige zoon van Knier, redelijk ge- daandoor Frits van Dongen. Ba rendje as haar andere zoon, die zo bang was, wat de toen nog jonge Jan van Ees verschrikkelijk over dreef. Knier had hen naar zee ge dreven en zij verloor beide zoons. Willem van der Veer deed de reder, die de Hoop liet uitvaren, hoewel dronken Simon, gespeeld door Wil lem Hunsche, duidelijk 'gewaar schuwd' had dat die schuit rot was. Rot maar wel verzekerd. Simons dochter Marietje. die haar aan staande verloor, werd met een lieve zuiverheid verbeeld door Cissy van Bennekom. Er waren anderen die het aardig deden, en ook toneelspe lers die er veel te theatraal tege naan gingen. Regisseur A. Benno hield dat niet in de hand. Ook met andere film middelen werkte hij soms lukraak. Er zitten verrassende goede dingen in zijn film, en slechte. Maar daar over hoeft nu niet meer geoordeeld te worden. Het uitbrengen van Op Hoop van Zeven is een herdenking aan een van de sterkste Nederland se toneelstukken, aan een sociaal bewogen treffend protest ook, en aan de mensen die het toen deden. (Amsterdam- Cinetol, al.) (ADVERTENTIE) treinen superieur ir techniek en kwalite licht kwam, en met een praktische logica, die voor zo'n organisatie toegepast moet worden. Doordat niet alle feiten bekend werden blij ven er in deze film ook wel vraag tekens hangen. Er moest trouwens nadrukkelijk gesteld worden dat het hier maar ging om een fictie, een denkbeeldige verklaring van wat er achter de moord van Ken nedy gezeten kan hebben. Maar die fictie is aannemelijker dan wat er ooit officiëel (niet) werd verklaard. En daardoor is Moordenaars van een President een indruk makende film, niet alleen als moordverhaal, maar ook als een moedige poging om een der Amerikaanse schanda len te tonen. (Amsterdam- Tuschinski II, 14 J.) Ester de Boer-Van Rijk als Kniertje in 'Op hoop van Zegen'. DEN HAAG Het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke or dening wil door een tijdelijke extra bijdrage de bouw van eigen wonin gen stimuerlen. In een brief van het ministerie aan de gemeentebesturen staat dat met ingang van 18 november tot nadere aankondiging naast de jaarlijkse bijdrage, die bp grond van de gel dende regeling kan worden verkre gen, een bijdrage ineens zal worden toegekend. De hiervoor noodzakelij ke wijziging van de subsidiereger- ling zal spoedig bekendgemaakt worden. Na mr. G. van Walsum en Wim Thomassen donderdag voor en kele uren weer in het Rotterdamse stadhuis, zoals Achter het Nieuws liet zien is André van der Louw de derde socialistische burgemeester van de Maasstad. Maar de eerste, die in een houtje- touwtje-jas en voorin naast de chauffeur naar zijn installatie reed en ook de eerste die heeft gezegd zijn salaris schandelijk hoog te vinden. Onderweg naar zijn nieuwe baan vertelde hij aan een VARA- verslaggevers graag een bijdrage te zullen leveren aan de totstand koming van een eerlijker inkomsten verdeling. Voor wat hij naar zijn gevoel teveel gaat verdienen, zal hij enkele liefdadige doelen op zoeken. Ook daarin zit eigenlijk nog een scheef elementje, want duizenden Nederlanders bedrijven milddadigheid van het loon waarmee zij maar net kunnen rondkomen. Ga maar eens na hoeveel kerken, scholen en stichtingsgebouwen zijn neergezet en hoeveel sociale ver enigingen draaiende worden ge houden met het geld van 'kleine luiden'. In de actualiteitenrubriek van de VARA werd een indruk gegeven van de verhoogde waakzaamheid van het Israëlische leger op de hoog vlakte van Golan. Bij de ene soldaat overheerst de vrees dat het opnieuw oorlog zal uitdraaien: anderen hopen dat Amerika en Rusland dit niet zullen toestaan. Maar, wat is die hoop waard? Onzekerheid werd ook gepeild onder de werknemers van DAF, die moeten wennen aan werktijdverkorting. In het begin vonden zij de extra vrije dagen wel leuk. Ze konden iets doen waar ze anders nooit aan toekomen. Wanneer je echter met de camera je oog laat gaan over de uit gestrekte terreinen die afgestampt staan met nieuwe, nog onverkochte auto's, dan besef je dat men zich zorgen maakt over nog verder in eenstorten van de economie. Waar door de vrees groeit dat daarmee het eigen bestaan rechtstreeks wordt bedreigd. Niet alleen in die Eind- hovense autofabriek overigens. Het nieuwe TROS-programma Even Bijsturen, zal nog wat beter uit de verf moeten komen. Ook voor wat betreft de keuze van onderwerpen Een reportage over de organisatie van de regionale brandweer hoort niet bepaald thuis in een programma voor mensen die, zoals aangekondigd, 'ondanks alles auto- en motorrijden nog steeds plezierig vinden.' Het rijden in een brandweerauto die op topsnelheid onderweg is naar een ramp. is geen plezierritje. Brand- blussen is evenmin een lolletje en daarvoor komt trouwens meer kijken dan wat Even Bijsturen liet zien. TON HYDRA NAARDEN In het Diaconessen- huis te Naarden is gistermiddag op 84-jarige leeftijd overleden de "Ne derlandse componist van Zwitserse afkomst Frank Martin. Hij verbleef sinds 1946 in ons land. Frank Martin, geboren 15 december 1890, studeerde piano en muziek theorie bij Joseph Lauber in Genève. Hij verbleef na de eerste wereldoor log achtereenvolgens in Zürich, Ro me en Parijs. Deelnemers bekend voor songfestival HILVERSUM Zanger Albert West, zangeres Debbie en de groep Teach In zijn de eer te beurt geval len met elkaar te concurreren op het nationale songefestival, dat op 26 februari in het Jaarbeurs Con grescentrum te Utrecht wordt ge houden. Diegene die door een jury uit alle provincies wordt aangewe zen mag straks Nederland verte genwoordigen op het Eurovisie Songfewtival, dat op 22 maart in Stockholm wordt gehouden. De gang van zaken is anders dan andere jaren wanneer er slechts één solist of één groep werd afge vaardigd. Op het nationale songfes tival werd dan uitgemaakt welk van de ingezonden liedjes over bleef Evenals andere Jaren kan iedereen een liedje inzenden voor elk van de twee solisten en voor de groep. De beste uitvoerder en het beste liedje worden aangewezen. 44. Willem Halsker, de body buil der, paarde aan een buitengwoon sterk lichaam een intelligente en speelse geest. Dat bleek wel duide lijk uit het wegschieten van zijn peukje, want dit was geen lukraak wegschieten geweest. Nee, nee. Wil lem had weloverwogen op de laad bak van de zojuist langsrijdende militaire vrachtauto gemikt. Met een sierlijke boog was het peukje temidden van al die rookbommen en de andere spulletjes terecht ge komen en dat deze spulletjes van buitengewoon brandbaar materiaal vervaardigd waren, bleek wel dui delijk uit het verdere verloop van de geschiedenis. Een knal weer klonk, toen nóg een en toen zelfs een hele serie knallen. En tegelijk maakt de zuivere, Rijkhuyzense lucht plaats voor een onnoemelijk aantal d(kke, trillende, donkere en FERDINAND stinkende rookwolken, die de nog steeds met zijn vuurwapen zwaaiende Janus Paxse geheel om ringden en insloten. 'Gegroet o brave Janus!' lachte Willem rap en sprong in de tram die juist klin gelend wilde wegrijden. De door rookwolken omsingelde Janus had niet genoeg tegenwoordigheid van geest om ook in de tram te sprin gen. Nee, hij bleef snikkend en proestend achter in de rookwolken, die een geweldige prikkelhoest ver oorzaakten. Toen de roolwolken eindelijk zo'n beetje waren opge trokken, was de tram allang uit Rijkhuyzen weg en Janus kon dus geen vorderingen meer maken met de arrestatie van Willem Halsker. Al met al was de situatie hier mee beslist nog niet tot voilé tevre denheid van de militairen gerei Zij waren immers verantwoord voor de rookbommen, doch rookbommen waren er thans meer. Toen gaf de lange, ma korporaal er blijk van, dat strepen niet voor niets gekri had en dat hij over een uitste opmerkingsvermogen beschikte, had in het voorbijgaan duid gezien, dat de koddebeier een revolver te voorschijn geto had, waarmee hij allerlei woest dreigende bewegingen had maakt. Hieruit trok deze brave litair een misschien wel wat barige, maar toch zeker niet logische conclusie. 'Jij hebt schot op onze auto gelost, vuit!' riep de brave dienaar vaderlands. 'Daar zul je voor ten! Ik zal alles aan de ko vertellen!' Radio vandaag 22 Zij wachtte bevend van boosheid en ellende over dit armzalige afscheid op een lege taxi, haar armen vol met wat zij uit de flat had meegenomen, en de chauffeur hielp haar bij het instappen. Ze zag zelfs de man niet die op het trot toir naar haar stond te kijken en als zij hem wel had gezien, zou 'hij haar niet zijn opgevallen, omdat hij even onopvallend was als de man van Funston en Brown in de flat. Londen was vol van dergelijke mannen. Toen ze terug was In het atelier, legde zij alles op de sofa en rookte een sigaret terwijl ze het bekeek. Het was zo verschrikkelijk weinig wat haar gebleven was. Toen ging haar blik langs de kasten aan de muur, die vol zaten met Devlins papieren, dertig jaar aan ongesor teerde aantekeningen en krabbels. Zij had nog een massa over. "Veel meer dan Elizabeth O'Mara Spence zelfs maar kon dromen', zei ze tegen Tim, en toen maakte ze haar sigaret uit. Ze vertelde Robert die avond wat ze uit de flat had gehaald. 'En dat is het eind', zei ze. 'Het is voorbij. Wat nu? Wat moet ik nu gaan doen? Vreemd.voegde ze eraan toe, 'er is eigenlijk geen eind. Geen begrafenis of wat. ook. En ik geloof dat hij daar blij om zou zijn ge weest. Hij heeft altijd een hekel aan begrafenissen gehad'. Toen kWam er weer een nieuwe gedachte in haar op. 'Er zal wel eens een CATHERINE GASKIN testament voorgelezen moeten wor den'. 'Niet voordat. 'Ja, Ik weet het. Niet voordat hij wettig dood is verklaard. Hoe lang duurt zoiets?' 'Daar zal Ik naar Informeren', en hij voegde er zo snel dat ze hem bijna niet verstond aan toe: 'We moesten maar gaan trouwen'. 'Ja. binnenkort.nu nog niet'. Hij keek haar wat vreemd aan, en zij zag dat hij zijn lippen stevig op elkaar kneep. Maar hij zei niets meer, zij had liever gehad dat hij dat wel had gedaan. Hij wist niet hoe na ze eraan toe was geweest ja te zeggen, omdat ze niet meer op de terugkeer van Devlin behoefde te wachten. Robert had het haar kunnen laten zeggen als hij het echt had gewild. Dat was misschien de moeilijkheid, dat ze geen van beiden echt zeker waren. Zeker wa ren ze alleen als ze in eikaars armen lagen, maar ze moest steeds denken aan Iets dat Devlin eens had gezegd over het huwelijk.dat er heel wat tijd buiten het bed werd doorgebracht, en dat het daar was dat de zaak verkeerd kon gaan. Canfield ging nog laat uit die avond toen Sally Devlin de laatste restjes van haar kindertijd met De vlin had thuisgebracht. Hij stak, zonder dat hij het eigenlijk van plan was geweest. Edgwaren Road over en liep in de richting van Maida Vale. Maar toen wist hij wel dat hij al lang had verlangd naar die hoge muur met de deur erin te lopen. De plataan in het tuintje werd beschenen door het licht uit het bovenraam van het atelier, de boom had nog maar weinig bla deren over nu. Hij bleef daar een poosje staan en vroeg zich af of ze schrikken zou als hij door de poort naar binnen ging en aanklopte. Toen zag hij de Aston Marie die voor het huis stond geparkeerd, een opvallend dure wagen tussen de andere auto's. Het was de auto van Robert Halstead, dat wist hij even zeker alsof zijn naam erop stond. En Canfield ging dus terug langs, het kanaal en dat was een wande ling die hij In die herfst en winter nog heel dikwijls maakte. Vaak zag hij het licht op de kale takken van de plataan en bijna altijd stond de wagen van Robert Halstead voor het huls geparkeerd. Canfield was vijf dagen in Rome geweest om een conferentie van ministers van buitenlandse zaken te verslaan voor zijn krant; het was saai maar niet onplezierig, sleurwerk geweest en de herfstzon was warm, hij hóefde geen op dracht voor Willsden uit te voeren en niets te rapporteren. Maar dat plezierige gevoel verdween al gauw toen hij opdracht kreeg zich dade lijk na zijn terugkeer bij Willsden te melden. 'Bekijk dit eens', zei Willsden, Can field over het bureau een rapport aanreikend. 'Het is net binnenge komen van een van onze mensen in Zwitserland. Hij werkt voor die ontwapeningsconferentie. Het gaat over Devlin.of liever over De vlins vrouw'. Voor hen was zij nog steeds Devlins vrouw, er was geen positief bewijs dat Devlin dood was en zij zagen hem nog steeds in verband met Fergus en die over hoop gehaalde kamer in Beiroet. (wordt vervolgd) HILVERSUM I KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Eadinerie. (7.30 Nws. 7.41-7.50 Echo.). 8.24 Overweging. 8ö0 Nws. 8.36 Gymn. v.d. hulsvrouw. 8.45 De wonderlijke letter M. 9.40 schoolradio. 10.00 (S) Aunade: klass. muz. (10.30 Nws.). NOS: 11.30 Blik op de derde wereid. 11.45 Blik op Europea. KRO: 12.00 (S) Van Twaalf tot twee met om 12.26 Med. 13.30 Nws en 12.41 Echo. 14.00 Lieven en leven. 1'4.15 Schoolradio. 14.45 (S) Interlokaal op vrijdag. (15.30 Nws.). 17.00 Zonder grenzen. 17.10 (S) De huts- geklutste kinderspelen. 17.30 Nws. 17.32 Echo Magazine. P.P.: 18.19 Utlz. RKPN. KRO: 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Verkenning op soc.-maatsch terrein. 18.58 Marktber. 19.00 (S) Springplank: progr. voor Jpnge art. 19.30 (S) In antwoord op uw schrij ven: verz.pl.progr. 21.00 (S) De blanke top. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.40 (S) Goal. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II AVRO 7.00 Nws. 7.11 Ochtengymn. 7 20 (S) Dag met een gaatje met om 8 00 Nws en om 8.11 Radiojournaal. 9.00 Schollra- dio. NOS: 9.20 Wat heeft dat kind, pedag. rubr. 9.35 WAterst. 9.40 Toerlsmo. AVRO: 10.00 (S) Voor de kleuters. 10 10 Arbeidsvitaminen. (11.00 nws, 11.03-11.05 Radiojournaal) 11.30 Knipperlicht 1155 Beursber. 12.00 (S) De platenkeuze van Willem Strletman. Overheidsvoorlichting: 12.30 Uitz. voor de landb. AVRO: 12 40 (S) De Koninklijke Luchtm. Kapel. 12.55 Radiojournaal. 13.00 Nws. VPRO: 13 11 Vandaag dit, morgen dat. 13.25 Progr. overzicht. 13.30 Interview. 14.00 Muziek. 15.30 Vrouwen 16 00 Nws 16.03 Vandaag dit, morgen dat. 16.05 Nova Zembla. 17 3C Welingelichte kringen. 17.55 Med. VPRO: 18.00 Nws. 18.11 Vandaag dit, morgen dat. 18.20 Essay. 18.30 Progr o- verz. 18.31 Embargo. 19.30 Radio Vrij Belgle. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. VARA 20.00 Nws. 20.05 (S) Philh. ork. met solist. 21.30 Theater en filmnws. 21.40 (S) A. Alt en klavecimbel. B. Om roep Kamerkoor, C. Fluit en plano. 22.40 (S) De Staalkaart. 23.35 Muz. van deze eeuw. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM ni EO 7.02 (Sj Gospelsound. 8,02 Klank bord. 8.10 (S) Tussen thee en koffie. 9.03 De muzikale fruitmand. TROS: 10.03 (S) Pep op drie. 11.03 Drie draalt op verzoek. NCRV: 12.03 (S) Drie tussen de middag. 13.03 (S) Hier en Nu. 13.08 Drie tussen de middag. NOS: 14.03 Pop-Kontakt I. 16.03 De Hitmeesters. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. 19.02 Drie loopt achter. AVRO: 20.02 Ralio- journaal. 20.05 Eurohits. 21.02 De Negen uur-Show. 22.02 Radiojournaal. 22.05 Su perclean Dreammachlne. 23.02 (S) Vana vond laat. 0.02 Radiojournaal. 0.05 Wee- kendMuzlek Magazine. 1.02 Soultlme U- S.A. 2.02 Continu de nacht door. 4.02 Voor dag en dauw. (2 02, 4.02 en 5.57 Radiojournaal). NCRV: 6.02-7.00 (S) Klaar wakker. Speciaal 0 De KRO brengt hoogtepunten uit het programma van het Barnum Bailey Circus. Ned. 2-19.15 0 Na het journaal ontbrandt de concurrentie tussen Willem Duys met zijn Muziek Mozaïek bij de AVRO (Ned. 1-20.21) en Aad van den Heuvel, die de Van Speyk-show van de KRO presenteert. Ton van Duinhoven en Dimitri Frenkel Frank gaan weer op zoek naar 'Het Grote Ongenoegen'. Ned. 2-20.20 O Een aflevering van de goede BBC-serie De Gebroeders Ham mond (21.35) wordt gevolgd door Televizier Magazine. Onderwerpen zijn: de stakingen in Frankrijk en de economische situatie in ons land. Ned. 1-22.25 Q Ad Langebent spreekt met pre mier Den Uyl. Ned. 2-22.55. Q Heinz Riihmann is postbode en wordt miljonair in de film Brieftra- ger Miiller. Duitsl. 1-20.15 In de gedramatiseerde documen taire Finland onder beschuldiging wordt een reconstructie getoond van het onder druk van de Russen in 1945 gevoerde proces tegen acht Finse politici. Duitsl. 2-21.30 0 Naar aanleiding van de NCRV- actie Geven voor Leven spreekt in het KRO-programma Fons Disch met de Groningse kinderarts J. A. de Vries. Hilv. 1-16.00 0 Moessorgski's opera Khowantsji- na (in orkestraties van Sjostako- witsj en Rimski-Korsakow) is te beluisteren in VARA-Klassiek. Hilv. 2-20.05 TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-11.35 Schooltelevisie NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal AVRO 19.05 AVRO's Toppop presenteer de Nat. Hitparade NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Muziek Mozaïek Willem Duys, presentator 'M Mozaïek'. 21.35 De gebroeders Hammond, feuill (8) 22.25 Televizier Magazine 23.05 AVRO's Sportpan. NOS 23.25 Journaal NEDERLAND II TELEAC 18.15 Sportleiding les B NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal KRO 19.05 Hoogtepunten uit het Barnum en Bailey Circl is NOS 20.00 Journaal 20.20 De van Speijk show ofdan liever de lucht iep 22.55 Interview met de Minister-President 23.05 Trekking Algemene Loterij Nederland NOS 23.10 Journaal Horizontaal: 1. stembuiging, 2. dwaas-kleverige stof-koor, 3. ver- velend-voorzetsel-bar, 4. bende-toe spraak, 5. Jongensnaam-aantal- vreemde munt, 6. verzuim-na dato (afk.), 7. stap-stevig-heden, 8. ho- ningbrij-rondhouttelwoord, 9. stan daard maat bij de ijk-ieder,. Verticaal: 1. overheidsorgaan, 2. akelig-hoofddeksel, 3. baan voor balspel-gekheid-familielid, 4. voor zetsel-een welnig-de gezamenlijke edelen, 5 keurig-schaakterm-voor, 6. putemmertje-slingerplant. 7. meisjesnaam-dunne plek in weef sels, 8. Europeaan-boom-troefkaart, i 9. eigenwaan. OPLOSSING VAN GISTEREN 1. Ot, 2. rot, 3 toer, 4. toren, 5. mentor, 6. monster, 7. monter, 8. tenor, 9. roet, 10 oer. 11. re. Advertentie) 1 2 3 4 5 6 7 8 9 2 3 4 s 6 7 8 9 Wie Spanje kent,kent Osborne slier jet Calidad Snperior üit er ïu loi - K> lar

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6