rrafische reproduktie ijkt naar de toekomst andelenkoersen in loop an 1975 weer stuk hoger tezig bedrijf OPEC wil olieprijzen koppelen aan die van industrieprodukten Gonzalez Byass Concurrentie benadeelt sociale positie werknemers Omzet dit jaar f 120 miljoen Het zilver raakt op Eisenpakket bonden in detailhandel EG-commissie voelt weinig voor plan Brandt Industrie voorziet minder bedrijvigheid Korter werken bij ASW :SSei?eoSwall Street nauwelijks prijshoudend Telefoon-gigant in VS overtreedt kartelwetgeving DOW JONES INDEX --o- - JW/KWAETET VRIJDAG 22 NOVEMBER 1974 FINANCIëN EN ECONOMIE TPNOZH15/DR17 er en meer rol van typische toeleveraar ITERDAM De bedrijfstak grafische reproduktie is in opbouw. Zij hoopt een belangrijke rol lan spelen in het kommunikatie-gebeuren van de toekomst. Dit zei de heer A. Koningsveld, vi- lorzitter van de Vereniging van Grafische Reproductie-Ondernemingen (V.G.R.O.) tijdens een bijeenkomst te Amsterdam. de mening van de heer Ko- sveld zal het reproduktiebedrijf en meer worden erkend als typische toeleveraar, in plaats als een onderdeel van de druk- Immers, de loonfactor speelt et reproduktieproces een over- nde rol. Optimale bezetting is om noodzaak. factor daarbij is, dat het niveau van reprospecialisten Iddeld 10 tot 15 hoger ligt dan van drukspecialisten. Enerzijds dit tot een groter risico bij Tbezetting, anderzijds maakt een specialistische aanpak te noodzakelijk. Bij gespeciali- le ondernemingen is een ge- ïatige bezettingsgraad wegens economische noodzaak eerder iarborgd dan bij min of meer rgeschikte afdelingen in grote- roduktie-eenheden, waar de be- ngsgraad van kostbare druk- en nu eenmaal onbetwiste prio- heeft. 'estering heer Koningsveld merkte verder dat voor het produceren op ïomisch en technisch aanvaard- wij ze in sterk toenemende mate investering in meer kapitaal intensieve apparatuur noodzakelijk is. Elke drie jaar verschijnt een nieuwe generatie repro-apparatuur. Tenslotte wees hij op de opmerking in het onlangs verschenen grafisch structuurrapport, dat de betrekke lijk kleine repro-afdeling in "een AMSTERDAM Grafische repro duktie is de naam van de bedrijfs tak van ondernemingen in Neder land. die zich bezig houden met de vervaardiging van beelddragers (cliché's, fotolitho's, e.d.) voor de grafische industrie. Ons land telt 85 van dit soort bedrijven, die zo'n 2200 man in dienst hebben. Geza menlijk zullen deze bedrijven (grootte van 1—500 werknemers) dit jaar een omzet behalen van 120 miljoen, te weten 55 mil joen cliché's, 55 miljoen fotoli tho's en 10 miljoen zetwerk en overige produkten. drukkerij als een flessenhals voor de bezettingsgraad van de totale onderneming werkt. Op grond van de technologische en economische ontwikkelingen in de branche, als ook gezien de structu rele marktverhoudingen en de ver wachtingen daaromtrent zag de heer Koningsveld voor de toekomst een drietal typen repro-onderne mingen en wel 1. grote onderne mingen (bijv. tot 500 werknemers), middelgrote bedrijven (25—100 werknemers) en tenslotte kleine ondernemingen (125 werkne mers). Door de opkomst van het fotografisch zetsel, waarbij het lood grotendeels zal verdwijnen, zal een aantal reproduktieondernemingen deze technologie integreren met die van de moderne beelddragerver- vaardiging. Grote kansen Hier liggen grote kansen voor dit soort bedrijven. Verder wordt on derzocht, of er mogelijkheden zijn voro de reptoduktie-bedrijven in de sfeer van de alternatieve media. Bijv. het uitgeven van boeken en tijdschriften op film, maar dan in micro-vorm, het zgn. micro-publi- OESO: lagere betalingsbalanstekorten in '75 PARIJS 1 De Organisatie van Olie-Exporterende Landen ver wacht begin volgend jaar een indexcijfer voor de prijzen van ruwe olie vast te stellen dat gekoppeld zal worden aan de prijzen van industrieprodukten die de olielanden uit de westerse landen in voeren. Dat heeft de Algerijnse minister van energie, Belaid Ab- dessalam, woensdag in een radio-interview gezegd. Ffttocamera's van duizenden kilo's komen te pas bij de vervaardiging van beelddragers, het ingewikkelde proces, dat een 'origineel' doormaakt voor het ingewikkelde proces, dat een 'oringineel 'doormaakt voor het een drukklare vorm is geworden. Het is echter ook mogelijk door middel van een zg. scanner, een aftastapparaat, zonder tussenkomst van een camera, een origineel op film over te brengen. De fotografische en de scanappara tuur zijn ontwikkeld met gebruikmaking van de nieuwste vindingen als computer en laserstraal. shing. Veel zal er ecther van afhan gen of de economische en maat schappelijke ontwikkelingen de groeikansen voor de kleine en mid delgrote repro-ondernemingen niet negatief zullen beïnvloeden. Volgend jaar juni is de VGRO de organisator van het 29e ln Am sterdam te houden congres van de Union Internationale des Indus tries Graphiques de Reproduction. Een internationale organisatie van dit soort ondernemingen, waarbij thans 2000 bedrijven met meer dan 50.000 man in dienst zijn aangeslo ten. Post (ABN): rente daalt tot 9 pet. een onzer verslaggevers STERDAM De ANP-CBS-index (algemeen) die een gemiddelde aangeeft van de aandelen- sen op de Amsterdamse beurs, kan in de loop van 1975 weer een niveau van 120 bereiken. Mo- iteel is het indexcijfer 62. De kapitaalmarktrente zal in de tweede helft van vorig jaar gedaald tot ongeveer 9,0 procent. Tot deze prognoses komt dr. J. G. Post, directeur planning en econo- :h onderzoek van de Algemene Bank Nederland. r de mening van dr. Post moe de aandelenkoersen voor 72 verklaard worden uit de ont- eling van de conjunctuurver- ïtingen. Die verwachting hangt ins dr. Post af van drie groot- n: de groei van de geldhoe- iheid, het conjunctuurklimaat in Itsland en de investerings-ge- (dheid in het Nederlandse be- fsleven. De groei van de geld- veelheid zal iets versnellen en investeringsactiviteit zal in de i van 1975 wel iets toenemen, verbetering van 10 pet. lijkt dr. geen onrealistische voorstel- wanneer men bedenkt, dat het ket overheidsmaatregelen, dat r de deur staat toch wel enig ct zal sorteren in het volgende Ook de Duitse economie zal in 1975 wel wat beter doen. Op nd van die genoemde factoren i-1 ft Post uitgerekend, dat de ANP- ex tot 120 kan stijgen. flatieverwachting aanleiding van de kapitaal- rktrente herhaalde Post zijn eer- gedane uitspraak, dat deze voor belangrijk deel afhankelijk is f de inflatieverwachting. Hij rziet voor de eerste helft van een inflatie van 10 a 10,5 pet voor het tweede halfjaar een 9 a 9,5 pet. Dat heeft tot olg, dat de inflatieverwachting, in het derde kwartaal van dit nog 8,2 pet. bedroeg, volgend jaar 9,2 zal bedragen. Deze ontwik keling zal een renteverhogend ef fect hebben van 1 pet. Er is echter ook een neerwaartse werking en wel door de aktuele stand van de conjunctuur, met an dere woorden: een stukje rente dat nog afhankelijk is van vraag en aanbod op de kapitaalmarkt. Aan gezien er in 1975 aanvankelijk nog een dalende investeringslust zal be staan, verwacht Post, dat de reële rente (grotendeels afhankelijk van vraag en aanbod ln het komende halfjaar) zal dalen van 2,3 tot 0.0 pet. Per saldo komt hij op een obligatierente van'9 pet. Eigen vermogen Robeco-directeur mr. E. A. Brou wer, die na dr. Post sprak op een bijeenkomst over de kapitaalmarkt, georganiseerd door het tijdschrift FEM, sprak ondermeer over het verband van inflatie en risicodra gend kapitaal (aandelen). Wanneer de ondernemer de keus heeft tus sen het vergroten, van eigen kapi taal of het aantrekken van vreemd kapitaal (leningen), dan ls in geval van grote inflatie het vreemde ka pitaal aantrekkelijk. De onderne mer omtvangt een hoeveelheid geld, die op het moment van terug storting veel minder waard is ge worden. Bovendien zal de onderne mer overwegen, dat voor de ven nootschapsbelasting de opbrengst van zijn eigen vermogen volledig belastbaar is, terwijl hij bij vreemd vermogen de opbrengst mag ver minderen met de betaalde rente kosten. Vreemd vermogen kost daarom de helft van eigen vermo gen. Geen wonder daarom, dat meer met vreemd vermogen wordt gefinancierd dan vroeger. Inflatie heeft echter nog meer ge volgen voor eigen vermogen, meent mr. Brouwer. De loonstijging over treft de toeneming van de arbeids- produktiviteit. Door een voortdu rende druk op de winsten wordt ook de winstverwachting aangetast, wat zal leiden tot dalende aande lenkoersen. Hierdoor wordt, aldus mr. Brouwer, de mogelijkheid tot het aantrekken van vreemd kapi taal gebroken. Aanbieders van kapitaal zullen minder belangstelling hebben voor aandelen, maar overigens ook voor langlopend vreemd kapitaal. Zij vertonen de neiging hun geld op korte termijn te beleggen. AMSTERDAM Het zilveren tafelbestek wordt goud waard! Met deze uitroep, ge slaakt door Agl'a-Gevaert, wil men de aandacht vestigen op het uiterst zeldzaam, en dus duur, worden van het metaal zilver. Per jaar bedraagt het wereldverbruik van zilver thans rond 15.000 ton. Men haalt echter maar een 10.000 ton uit de mijnen. Een een voudig rekensommetje leert dus dat men per jaar een tekort van 5.000 ton heeft, aldus Agfa-Gevaert. Het bedrijf zou dit gegeven nog niet zo alarmerend vin den als zilver alleen zou die nen om tafelbestek of juwe len te maken. Maar dat is niet zo. Eenvierde van de to tale jaarproduktie van zilver wordt verwerkt in de fotogra fische industrie. Daarom is deze tak van nijverheid druk op zoek naar oplossingen om het nijpende zilvergebrek het hoofd te bieden. In dit ver band zoekt men naar nieuwe procédés waarbij zilver niet meer nodig is. Het onderzoek vordert, maar de tijd dringt, aldus Agfa-Gevaert. Daarom heeft de onderne ming een operatie zilverher winning gestart, waarbij o.a. archieffilmmateriaal bij de klanten wordt opgehaald voor het terugwinnen van zilver uit de emulsies. erliessaldo VAT »g- 4,1 miljoen [STERDAM De Volks Aande- Trust (VAT) heeft ln het op 30 li afgesloten boekjaar 19731974 winst behaald van 0,5 min. resultaat is in mindering ge- icht van het verliessaldo dat nu g 4.1 min. bedraagt, het jaarverslag zijn ook de ge- ïrtenissen uit de boekjaren 1966 i met 1972-1973 vermeld. Al jaarrekeningen moeten nog or de algemene vergadering van ndeelhouders (11 december) wor- goedgekeurd. lj"t(agere vermogen mro-Pierson Fund ISTERDAM Het vermogen het Amro-Pierson Fund is in derde kwartaal van dit jaar e- daald van 262 min. tot 237 n. De afgifteprijs per participatie van 5,87 naar 14,27. Het ntal geplaatste participaties steeg n 17,1 min. tot 17.3 min. ima wil Slater-Walker dchter overnemen 4STERDAM Helma Holding at onder voorbehoud van goed- uring door aandeelhouders het hele uitstaande aandelenkapitaal Slater Walker (Europe) over men. De overnemingssom be- aagt ruim 69.9 min. wat over- nkomst met het eigen vermogen a Slater Walker per 31 juli 1974. etaling vindt gedeeltelijk nlaats in 'ntanten (43,3 min.) en verder >or uitgifte van 664.806 nieuwe indelen Helma op basis van een oers van 40 per aandeel van 10. Een deel van deze aandelen zal worden geplaatst bij een groep niet met de Britse Slater Walker verbonden relaties van de Gene rale Occidentale in Parijs. De spreiding van de aandelen Helma zal na de voorgestelde transactie ongeveer als volgt zijn: Slater Wal ker-groep 49 pet. (dit was een meerderheidsbelang), relaties van Generale Occidentale 31 pet. en anderen 20 pet. Kon. Vereenigde Tapijt MOORDRECHT Koninklijke Vereenigde Tapijtfabrieken ziet de toekomst op wat langere termijn zeker niet somber in, maar betwij felt of het lopende boekjaar 1974- 1975 voor de tapijtbranche reeds een conjunctureel herstel te zien zal geven. Het bedrijf heeft in het per 30 jjuni 1974 afgesloten boekjaar 3,7 pet minder omzet behaald dan in 1972- 1973 (ƒ30,8 min tegen 32 min). Dit plaatst de directie tegen de achtergrond van de algemene situ atie in de branche. De nettowinst verminderde met circa 50 pet van 1 min tot 0,5 min. Voorgesteld is een dividend van 15 pet waarvan 2 pet uit de dividendreserve (v.J. 22,5 pet). Forse order voor RSV-dochter DE STEEG De tot het RSV- concern behorende Thomassen gaat in samenwerking met RSV-dochter Machinefabriek Breda een ketelln- stallatie voor een gecombineerde gas-stoom energiecentrale vervaar digen en monteren. Deze centrale maakt deel uit van een kernener giecentrale in de Zuidslavische deelstaat Slovenië. Met de order is ruim 15 min. gemoeid. Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG De bonden in de detailhandel menen dat de 'schier ongebreidelde concurrentie' in het midden- en kleinbedrijf de on dernemers belet voor hun werknemers een degelijke sociale posi tie op te bouwen en allen een goede oudedagsvoorziening te be zorgen. BRUSSEL In kringen van de Europese commissie in Brussel staat men afwijzend tegenover de ideeën die de Duitse ex-kanselier Willy Brandt deze week in Parijs gelan ceerd heeft. Brandt bepleitte een min of meer gedifferentieerde inte gratie binnen de gemeenschap, waarbij hij stelde dat EG-lidstaten met een sterke economie (Duits land, de Benelux en Frankrijk) sneller voortgang moeten maken op de weg naar de Europese eenwor ding dan economisch zwakkere lan den zoals Italië en het Verenigd Koninkrijk. Brandt hield zijn ge hoor voor dat niet aan alle leden van de EEG momenteel dezelfde rechten en verplichtingen hebben. In 'Brussel' is men het met die visie niet eens. In commissiekrin gen merkt men op dat de gemeen schap per definitie gekenmerkt wordt door solidariteit. De Europese verdragen voorzien in de geschikte middelen om deze solidariteit tot uitdrukking te brengen, aldus het commentaar in Brussel. In de Eu ropese hoofdstad is Brandt's ziens wijze dan ook vrij koel ontvangen. Tegenover verslaggevers in Brus sel verklaarde Brandt (die daar gisteren een rede hield) dat zijn plan niet bedoeld was als waarschuwing aan het adres van Engeland met niet te veel eisen te komen bij de nieuwe toelatingson derhandelingen met de EG, omdat de EG anders zonder Engeland zou verder gaan. De minister merkte op at de OPEC in september heeft besloten een of andere vorm van indexering toe te passen voor de olieprijzen, met als doel een waardevermindering door de inflatie in de Industrielanden te voorkomen. Over de werking van zo'n systeem zei hij dat het 'parallel zal lopen aan de prijzen van de produkten die wij invoeren, of dat nu kapi taalgoederen, verbruiksgoederen of diensten zijn'. De ontwikkeling van de invoerprijzen zal de maatstaf zijn voor de bepaling van de olie prijzen, aldus minister Abdessalam. Niet de laatste De verlaging van de lijstprijzen (posted-prices) van ruwe olie door Saoedi-Arabië en enige andere olie landen is zeker niet de laatste maatregel tegen de oliemaatschap pijen die ons voor ogen staat. Dit heeft de minister van olie van Sa oedi-Arabië. sjeik Achmed Zakl Ja- mani, gezegd in een Interview met het Westduitse weekblad 'Quick'. Saoedi-Arabië blijft ernaar streven, aldus Jamani, de winsten van de oliemaatschappijen af te romen ten bate van de verbruikers. Om dat doel te bereiken, zullen de verbrui kers met ons moeten samenwerken. Alleen op die manier kan worden voorkomen dat de benzineprijzen onmiddellijk worden verhoogd zo dra de olie duurder wordt of dat de belastingen op benzine omhoog gaan. Saoedi-Arabië ls van plan binnen kort contact op te nemen met de verbruikers in allerlei landen, zo deelde Jamani mee. Op de vraag van de verslaggever van 'Quick' welke vorm dat contact zal krijgen antwoordde hij: 'Wacht maar af'. Volgens Jamani is de Organisatie van Olie-Exporterende landen (O- PEC) van plan de oliemaatschap pijen hun winst geheel of nagenoeg geheel af te nemen. •Werkgroep Drie', een studiegroep van de Organisatie van Economi sche Samenwerking en Ontwikke ling (OESO), die momenteel een oplossing zoekt voor het probleem van de repatriëring van de oliedol lars, is wat optimistischer gestemd over de betalingsbalanstekorten (als gevolg van de hoge oliereke ning) van de geïndustrialiseerde landen. Men verwacht dat deze te korten nu op het hoogste punt zijn gekomen en dat ze in de loop van volgend jaar wat zullen verminde ren. 'Maar, zo wordt gewaarschuwd', de tekorten blijven omvangrijk en vergen grote inspanningen'. DEN HAAG Een groot deel van de Nederlandse industrie verwacht voor de maanden november, de cember en januari enige daling in de bedrijvigheid. In oktober j.l. is de bedrijvigheid ook enigszins afge nomen. Dit staat in de conjunctuurtest over de maand oktober van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De uitkomsten van deze test hebben betrekking op rond 80 de voedlngs- en genotsmiddelenindus trie is daar niet bij inbegrepen. De arbeidersbezetting zal deze maanden ook dalen, zo ls de ver wachting van de ondernemers in de industrie. De orderontvangst uit het binnenland vertoonde in oktober j.l. een lichte dalende tendens. De exportorders bleven die maand ge lijk. Voor de totale orderontvangst kan worden gesproken van een lichte daling ten opzichte van sep tember. NED. FONDSEN IN NEW VORK NEW YORK Kon. Olie noteerde gis teren (ln dollars) 24\(24Phi lips 7%—% (7%—%). Unilever 28%—29 (28%29) en KLM 13%—% (14%). (Opgave Hornblower Si Weeks) (ADVERTENTIE) Sherry: het begon met Tio Pepe. Dat is inmiddels al meer dan 100 jaar geleden. In die 100 jaar is Tio Pepe door de hele wereld gereisd. En overal werd hij ontvangen als de volmaakte sherry. Het huis Gonzalez Byass - waarvan Tio Pepe het top- produkt is - is de grootete sherryleverancier van Spanje. En In de in drukwekkende „soleras" rijpen nog tien andere, fijne sherry-typen voor evenzoveel momenten en stemmingen. Gonzalez Byass: sherries met een traditie Gonzalez Byass: muy bien ANDRÉ KERSTENS TILBURG In een gisteren gepubliceerd actie program bepleiten de in de Decom samenwerkende dienstenbonden van NW, NKV en -CNV een reeks maatregelen, die de belangen van de werknemers veilig moeten stel len. Zo wensen de bonden een voor de gehele detailhandel geldende ba sis-arbeidsvoorwaardenregeling. een beter structuurbeleid, overheidsin grijpen in de concurrentieverhou dingen ter bescherming van de so ciale positie van de werknemers, in 1975 voor alle werknemers 20 dagen vakantie met acht procent vakan tietoeslag en een compensatierege ling- voor de stijgende prijzen. Verlanglijstje moetende premies worden opge trokken tot minstens zeven pro cent, waarvan ten hoogste twee procent voor rekening komt van de werknemer. De Decom-bonden wensen ook medezeggenschap te verkrijgen in alle pensioenvoorzie ningen in de detailhandel. Fondsvorming 0.3 procent van de loonsom achten de bonden nodig voor-werknemers die in aan merking komen voor het volgen van een vormingscursus of een op leiding in het kader van het leer- llngenstelsel. Voor vakbewegingac tiviteiten verlangen zij nog eens een aanspraak op minst.ens 0,2 pro cent van de loonsom. Ondernemingsraden Gevraagd wordt vervolgens een aanpassing van de wet op de on dernemingsraden, waardoor er on dernemingsraden kunnen worden ingesteld voor ondernemingen mét 25 of meer werknemers. (De grens is nu 100 werknemers). In de de tailhandel werken 300.000- werkne- NIJMEGEN ASW Apparatenfa- briek (automatic Screw Works) NV in Nijmegen zal, in overleg met de betrokken organisaties, voor 459 van de 650 werknemers een aan vraag voor werktijdverkorting in dienen .voor twee dagen per week ingaande 2 december. De afgenomen bouwactiviteiten in Nederland en de sterk vertraagde de orderpositie van ASW Appara- tenfabriek zodanig verminderd dat new york lO/llil/n de voorraden en de daarmee ge- acf industries 36% 35% paard gaande kosten tot een niet £!|?°d cbemlaS ,1 meer aanvaardbaar niveau zijn ge-Alum. Co of Am 28% 29% stegen, zo heeft de directie medege- American Brands 29% 2?% rtpplri b American Can 26 2o% Ao*it' Am Cyanamld 21% 21% ASW vervaardigt o.a. gasgeisers, Am Eiectr Power 14% 14% apparaten voor centrale verwar- Am Metai climax 35% 35% ming en warmwatervoorziening en Smelt5F gasdrukregelaars. 4 4% 16% 16% Am Tel Tel 45% 42% Ampex 3 3 Anaconda 15% lót* Armco Steel 21% 21 Atlant Richfield 85% 86% Bendlx Bethl. Steel Boeing Burlington Ind 20% 20% 25% 63% 18% 18% 15% 15% Ze hebben hun verlanglijstje gefor muleerd vanuit de overweging dat de detailhandel door de scherpe concurrentie bezig is de eigen ont wikkeling te schaden. In het actie program wordt daarom in de eerste plaats gepleit voor een regelmatig onderzoek naar de ontwikkelinge- nin de detailhandel (behoeften en capaciteit per verzorgingsgebied, mers. Meer dan de helft van hen Koersen in Montrpal ondernemingsvormen, werkgelegen- werkt in een ondernerqjing waar- ucai Can Pacific Ry' 13% 13% WASHINGTON Het Amerikaanse Chas^Manhattan 27% 28 ministerie van justitie vindt dat 2£ess'e system so% het grootste telecommunicatie-con- cittya service 40% li cem ln de wereld, Ameiican Tele- Colgate Paimoiiv 22% 23% phone and Telegraph, de kartelwet- £oU Industries 22% 22% geving in tie Verenigde Stoten cSÏ 7 7 overtreedt en gerechtelijke stappen cont can 24 24% tegen de maatschappij aangekon- cSrtiwHvright 3?% 41 7 aigd- Curttss Wright A 18% Dart Ind 13% 13% Deere and Co 39% 39% Dow Chemical 59% 60% Du Pont (El) '*exd 92% heid, kredietverlening etc.). De basis-arbeidsvoorwaardenrege ling zal vlgens de bonden Jaarlijks moeten worden herzien. De meest voorkomende functies in de detail handel moeten worden geclassifi ceerd en reëel worden beloond. Be loningsresultaten, gebaseerd op verkoop resultaten, zoals met name voor filiaalhouders worden toege past. zullen door een systeem van vaste beloning moeten worden ver vangen. In afwachting van een algemene pensioenplicht willen de bonden het premieniveau van alle bedrijf spensioenfondsen ln de detailhan del optrekken. In de eerste fase voor de verplichte instelling van een ondernemingsraad niet geldt, Husky omdat het om filiaalbedrijven gaat. Nat. Gas Ook pleiten de bonden voor Wijzl- Mass Ferguson ging van de winkelsluitingswet. De sheii canada* openstelling van de winkels dient te worden vastgesteld tussen maan dagochtend 9 uur en zaterdagmid dag 14 uur. met een dagelijkse slui tingstijd om 18 uur. Uitzonderingen zijn mogelijk op donderdag- of vrijdagavond, waarop zo nodig openstelling tot 21 uur mogelijk is. Extra koopavonden wegens bijzon dere omstandigheden dienen be perkt te worden tot 12, inclusief de drie koopavonden voor Sinterklaas en de twee voor Kerstmis. 19/11 1.05 13% 12% 3.741 11% 20/11 U/11 1.07 1.09 13% 13 First Nat City 12% 12% 3.701 1.67L 11 10% 59% 58% 27% 28 33% 34% 18% 18% 31 10% 10% 17 16% 127 126 23% 23 17 16% Allegheny Pow Akzona Am Standard Amsted Ind Indust. Sporen Utlll. übl. Mods 18 nov. 624 92 146 63 67.55 67.31 888.8 cSlaoourn Corn 19 nov. 614.05 144.03 66.69 67.08 874.1 Chase Select Fd 11.74 22.95 20 nov. 609 59 143.42 65.98 - 830.0 comln»? 25% 26 Aand. <>bt Tot. H. L. Cont Telephone 10% 10% 18 nov 15.230 18 560 1.811 19 nov. 15.720 20.130 1.792 20 nov 12.430 1.761 479 833 Gen Cigar 132 1.383 132 1.129 Plu0r Corp 20% Gen Electric Gen Fonds Gen Motors Gen Publ Utll Gen Tel Tel Getty OU GUette Glmbel Brothers Goodyear I an P 22% 22% Gulf OU 16% 16% Illinois Central Ind 12% 12% Instlco 5% 5% Int Busln Mach 68% 71% Intern Harvester 19% 20% Int Nick of Can 21% 21 Int Paper 37 36% Int Tol Tel 15% 15% Llng Lemco Voug 9% 9% Litton Ind 3% 3% Lockheed Aircraft 4 4 Marcor 16 16% Martin Marietta 14% 14% May Dep Stores 20% 20 McDonnell Dougl 9% 9% MobU OU Corp 31% 32% Nabisco 22% 23% Nat Cash Reglat 16% 16% Nat Distillers 13% 13% Nat Gypsum 9% 9% Nat Steel 32% 31% Nat Lead Ind 12% 12% Int Bank for Res 9%b 25% Int Flav Frag 24% >9%b Int Paper (64) Olln Pac Gas and El Penn Centra] Pepslco Phelps Dodge Philip Morris Phillips Petr 41% 43% Procter St Gambl 78% 80% 15% 15% 18% 19% 1% 1% 37% 38% 31% 31 42% 44% RCA 10% 10% Republic Steel 25% 26 Reynolds Ind 49% 50% Royal Dutch Petr 24 24 Santa Fé Ind 27% 27% Sears Roebuck 45% 45% Shell OH 42% 42% Southern Co 9% 9% Southern Pacific 25% 26% Southern Railw 39% 40% Sperry Rand 25% 25% Stand OH Calif 21% 21 Stand Oil Indiana 83% 83% Studebak Worth 23% 23% 36% Sun OH Texas Gulf Texas Inst Transamerlca Unilever Union Carbide Unl Royal United Aircraft United Brands US Steel 6% 6% 28% 39% 39% 6% 6% 28% 28% 3% 3 .37% 37% Kansas City Ind Kansas Power KLM Kroger Madison Fund Nat Can NY Centr A North West R 15% 16% 14% 14 16% 16% 9% 10 8% 8% 6% 6% 7% 7% 3% 3% 58% 58 West Union Tel 9% 10 Westlnghouse El 8% 9% Woolworth 10% 10% N Am Philips Co 14% 14,% Occidental petr 12% 13% Reliance Group 6% 6% Standard Brands 45 47% Union Eiectr 9% 9% United Eiectr 5% 5% Ug Corp 12% 11% Western Bancorp 16% 16%

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 17