ITALIË OP DE GOEDE WEG iSfr 0 K Emotioneel leef k op 'n vulkaan Don Re vie verspeelt stuk goodwill tegen Portugal schoorsteenloos de kou verdrijven NIEUW Remia dieet halvarine met60-65% ïiloas Wim van Hanegem twee duels geschorst Lactose vrij Voor zijn hart enhaar lijn. I\AC-trainer Henk Wullems: 'Gemengd' zwemmen in Zuid-Afrika Peter Shilton duurste keeper f |UW:'KWARTET VRIJDAG 22 NOVEMBER 1974 SPORT T13/K15 Weinig kritiek op Bernardini na nederlaag tegen Nederland fan onze sportredactie IOME/AMSTERDAM Zelden is een nederlaag van het Ita- aanse voetbalelftal zo goed ontvangen als de 3-1 tegen Neder- and in Rotterdam. De welwillendheid waarmee het sterk ver- ongde Italië onder de loep werd genomen moet zelfs coach Ber- lardini hebben verrast. Hij weet hoe wankel zijn positie is. Nog naar een week geleden kreeg hij naar het hoofd geslingerd ïiets nieuws te brengen en Italië alleen maar te vergezellen op le weg omlaag. Nu ziet diezelfde Italiaanse pers nieuwe ge- ichtspunten. Bernardini wordt zelfs vaster in het zadel gezet. Italië de pas af te snijden. Al die excuses op een rij doen de balans overslaan bij de Italiaanse pers in het voordeel van de eigen 'squadra'. Zo schrijft het dagblad La Stampa uit Turijn: 'De Azzuri hebben zich uitstekend geweerd. Scheidsrechter Kazakov zal echter altijd in onze herinnering blijven als de man, die ons van een beter resultaat heeft afgehouden. Kaza kov demonstreerde in dit duel, dat het niveau waarop hij staat niet voldoende is om dergelijke belangrijke wedstrijden te leiden'. De Corriere della Sera constateert ook het falen van Kazakov en schrijft vervolgens: 'Italië keert verslagen terug, zoals tevoren was gevreesd. Wij hoeven echter niet latuurlijk wordt de wijze waarop Ie nederlaag tot stand kwam terk gerelativeerd. Vergeten is de weede helft waarin de Italianen eheel in de verdediging werden edrukt en nauwelijks meer de ndruk konden maken ook aan- allend nog iets te willen. Gewe en wordt vooral op de helpende land die scheidsrechter Pavel Ka- akov Nederland aanbood. Hij zag en zuivere strafschop (Rijsber- en tegen Boninsegna) over het hoofd. Hij keurde een Italiaanse Treffer af omdat Nederland even Jjerder een overtreding had be- |gaan. Hij liet Johan Cruijff na ast uit buitenspelpositie scoren, stond toe dat Nederland nog forse middelen gebruikte om K xt O Orlandini protesteert, Johan Cruijff scoort volgens hem in bui tenspelpositie. te treuren, want wij hebben be wezen zeker in de eerste helft dat wij wel 'degelijk tot con structief spel kunnen komen. We moeten de ingeslagen weg blijven volgen, dan komen we er wel'. Kritieken die Fulvio Bernardini als muziek in de oren moet klin ken. Al deed het Milanese dagblad II Giorno wat somberder, terecht negentig minuten voetbal over ziend. 'Het Italiaanse elftal trad de tegenstander slechts in de eer blad vond Nederland superieur ste helft waardig tegemoet'. Het maar is daarmee dan wel een uitzondering want Bernardini krijgt voor de rest alleen maar aanmoedigingen om op de inge slagen weg door te gaan. Die aanmoedigingen kreeg hij ook na de wedstrijd al uit het Neder landse kamp van coach Knobel: 'Dit Italië was goed. Ze pakten het heel slim aan. Er is veel talent in de ploeg. Ze gebruiken veel meer kracht dan wij omdat ze nog niet helemaal ingespeeld zijn'. En Jo han Cruijff: 'Ik vind de overwin ning een groot succes want de Italianen waren niet slecht. Het elftal is niet helemaal uitgebalan ceerd, maar je kunt het ook niet in een wedstrijd leren. Er zit ze ker talent in de ploeg'. Bernardini accepteerde de compli menten met vreugde. Hij vond dat er niets aan te merken was op de overwinning van Nederland. 'Maar als ploeg zijn we op de goede weg. Met Antognoni als de grote man zal men toch nog wel van ons horen'. (ADVERTENTIE) onze speciale verslaggever tEDA De laatste maal, dat Henk Wullems de armen triomfantelijk omhoog kon zwiepen na gewonnen competitiewedstrijd was op 12 mei. De dag, waarop NAC de status van eredivisieploeg ilongeerde via een opmerkelijke 1-0 tegen kampioen Feyenoord. Afgelopen zondag behaalde NAC, laatste ploeg in het betaalde voetbal, ten koste van FC Amsterdam de eerste overwinning in het ende seizoen. Henk Wullems was er geen getuige van. Geveld door een virus-infectie volgde hij verrichtingen van zijn elf thuis in Udenhout via de reportages van Felix Meurders in het radio- gramma 'Langs de Lijn'. 'Een eigenaardige ervaring', zegt Wullems nu. 'Natuurlijk, die over- ining was een geweldige opkikker. Ook voor mij. Vooral na al die teleurstellende resultaten, die aan vooraf waren gegaan. Maar ik heb het toch wel als een sterk gemis gevoeld, dat ik er juist I dat moment niet bij was'. afwezigheid van Wullems vorrn- na afloop van de wedstrijd te- FC Amsterdam aanleiding tot aan (ook van de kant van de rs) en zelfs wilde speculaties, terzijde schuiven van trainers in paniek geraakte regenten voetbalverenigingen en -stich- en, die met tegenwind te kam- hebben, is nu eenmaal allang n onbekend fenomeen meer in Nederlandse voetbal van van- ig. Bovendien wekte het onhan- optreden van plaatshekledend ner Jo Jansen en elftalbegelei- Sjaak Visschers (ver) gissingen lig in de hand. isan weigerde aanvankelijk zelfs pers te woord te staan. Toen de uchtere B-trainer dat, na ener- pendelwerk van secretaris êne Lemmens, later alsnog dan maar wel deed, maakte Jansen endien een dermate ongemak- jke en voorzichtige indruk, dat het tegendeel bewerkstelligde t zijn veel later, in het spelers- ne, wel duidelijk verwoorde oog- rk: het zichzelf zo veel mogelijk [cijferen in een poging zo soli- mogelijk te zijn met NAC's koorts gevelde hoofdtrainer, jt vormde al met al een zeer warrende gang van zaken, die een enkel ochtendblad zelfs leiding was om te veronderstel- dat Wullems absentie in de -out het gevolg was van een lende controverse tussen de en de spelersgroep van inkklare nonsens', stelt Wullems 'ik was wel degelijk ziek. En oorlijk ook. Hoewel dat in mijn &1 nog nauwelijks mogelijk lijkt, ik door de koorts zelfs nog erse kilo's afgevallen. Jansen, pas om elf uur hoorde dat hij elftal zou moeten begeleiden, is in zijn begrijpelijke nervositeit roon niet in geslaagd, zich een iding te geven. Hij en Visschers Iden gewoon in duidelijke taal eten vertellen, wat er aan de id was.' het bestaan van een contro- tussen hem en de spelers kent de gisteren weer met de ioing begonnen Wullems catego- li en resoluut. 'Zowel met het tuur als met de spelers is de standhouding, de omstandighe- in aanmerking nemend, juist positief gebleven. Dat blijkt ook wel uit het feit, dat ik wel meteen na de wedstrijd op leid werd door verzorger Van der el, die me nadrukkelijk ook na ns de spelers feliciteerde met die ste overwinning. Tegen kritiek iter je rug om kan je je natuur- nooit of te nimmer wapenen, tar ik zou toch wel ziende blind geweest moeten zijn om geen dui delijke irritatie te bespeuren als die er geweest was. Een bepaalde irri tatie had ik me zelfs nog wel kun nen voorstellen ten slotte kost het uitblijven van resultaten ook die jongens geld maar zelfs daarvan heb ik nooit iets gemerkt.' De bijna berustende kalmte, waar mee NAC al jarenlang tegenslagen incasseert lijkt typerend voor de vaak als (te) lief aangemerkte ploeg. In Breda blijft de gemoede lijkheid en zelfspot overheersen. Zoals bijvoorbeeld ook blijkt uit het jolige aplomb, waarmee een promi nent bestuurslid in het spelershome grappen lanceert als: 'Natuurlijk komt Piet Keizer naar NAC. Hij wil immers niets meer met topvoetbal te maken hebben'. Of uit een op wekking in NAC's programmablad aan het adres van Wullems: 'Wie weet ziter in de Paulus abdij ook nog een voetballende monnik.' Mis schien', stelt Wullems voorzichtig is die gemoedelijkheid zelfs wel in zekere zin een tekortkoming. Zeker in verhouding tot de zakelijke hardheid, die gebruikelijk is in de professionele voetbalwereld in het algemeen en die in het westen in het bijzonder.' Naast die welhaast folkloristische gemoedelijkheid kent NAC vanzelf sprekend ook voetbaltechnische te kortkomingen. Wullems: Van te kortkomingen wil ik eigenlijk liever niet spreken. Het materiaal, dat mij ter beschikking staat, is zeker niet slecht. Neem nu alleen al Mar tin Vreysen. Die knaap, toch nog maar achttien jaar pas. ontwikkelt zich werkelijk in sneltreinvaart. In een toch nog! moeizaam sco rende ploeg maakte hij al zeven doelpunten. Eerlijk gezegd is het voor mij dan ook een raadsel, dat zo'n jongen niet geselecteerd wordt voor Jong Oranje. Zeker als je be denkt dat hij het vorige seizoen één der uitblinkers was in het UE- FA-elftal.' Kwaliteit komt NAC volgens Wul lems zeker niet in de eerste plaats tekort. 'NAC kan er echt wel wat van. Dat heben we toch wel bewe zen door tweemaal de bekerfinale te bereiken. Ik acht mijn spelers gelijkwaardig aan die van 11 a 12 andere eredivlsieploegen. En of je dan ruimschoots in de middenmoot staat of onderaan hangt vaak óók af van zoveel kleine factoren, die je niet zelf in de hand hebt. Zo heb ben wij al vier maal in de slotfase een kleine voorsprong laten glip pen. De oorzaak daarvan ligt zeker ook gedeeltelijk binnen het elftal zelf, maar domme pech speelt toch ook een rol. Wat we wel missen, is ervaring. De laatste twee jaar zijn bij NAC door diverse oorzaken spelers als Jan van Gorp, Stanley Bish, Daan Schrijver s en Bertus Quaars weggevallen. Met name een Van Gorp en een Schrijvers waren spelers die een elftal kunnen dra gen. Persoonlijkheden.' Persoonlijkheid. Of beter gezegd: het huidige gebrek aan persoonlijk heid. Dat is het thema, dat steeds weer terugkeert in de gesprekken met een ieder, die bij NAC betrok ken is. Addy Brouwers stipte het aan: elftalbegeleider Sjaak Vis schers (Wullems: 'Mijn samenwer king met hem is zonder meer uit stekend') en secretaris Lemmens volgden gretig. Het is zeker niet onverdienstelijk en althans te gen FC Amsterdam ook met de nodige inzet voetballende NAC van vandaag mist voor alles een man, die de acties van nog ongerijpte, danwel op het hoogste niveau nog onervaren spelers als de geboren voetballer Martin Vreysen. de ta lentvolle middenvelder Ton Smits en de van Willem II gekomen Jantje Cruyssen kan coördineren. NAC mist een leider in het veld. Addy Brouwers lijkt voor een der gelijke rol te bescheiden en laco niek. terwijl spelers als Frans Ver meulen, Bouwmeester en doelman Jan de Jong nog te veel met zich zelf bezig lijken te zijn. Wullems: 'Het probleem is dat je nu eenmaal niet zomaar een persoonlijkheid, een tweede Van Gorp of een twee de Schrijvers, kunt kopen. Er is wat geld beschikbaar en we zijn ook op zoek geweest naaf versterking. Niet alleen in Nederland, maar ook in Denemarken en Joegoslavië. De man, die we nodig hebben, hebben we helaas niet gezien. Maar we blijven attent.' Vooralsnog durft Wullems niet ven der te gaan dan alleen maar te hópen, dat de overwinning tegen FC Amsterdam, het vertrekpunt zal gaan vormen voor een geleidelijke opmars van zijn elf naar minder nijpende ranglijstregionen. Hij zegt: 'Als resultaat uitblijft, krijg je hoe-dan-ook te maken met een ex tra portie onrust in de ploeg. Een gebrek aa*i zelfvertrouwen ook. Misschien, dat die angst nu door broken is. Maar het blijft een kwestie van afwachten. Voor de aanvang van dit seizoen, had ik er echt goede hoop op, via een betere competitiestart nu een wat rustiger seizoen te beleven. Toch vechten we nu weer tegen de laatste plaats. Ik probeer mijn vak zo zakelijk en nuchter mogelijk te benaderen. Kreten als: NAC wordt de volgende periodekampioen, zal je van mij nooit horen. Tets dergelijks ligt ge woon niet in mijn aard. Maar het is wel zo, dat het vanaf de eerste dag dat ik van Willem II naar NAC (ADVERTENTIE) Met elektrische konvektor- kachels, verplaatsbaar of 'voor vast' aan de wand. Fijne, makkelijke schoorsteenloze verwarming in slaapkamers, studeerkamers en keukens. Voor elke ruimte is er het juiste type zo bent u altijd voordélig warml En 't is veilig. van Inventumde doorgewinterde warmtespecialisten. DEN HAAG Willem van Hanegem is gisteren door de strafcommlssie van de KNVB voor twee wedstrijden geschorst. De nummer tien van Feyen oord kreeg afgelopen zondag in de derby SpartaFeyenoord van scheids rechter Keizer een gele kaart, omdat hij Skipper grof onderuit haalde. Van Hanegem zal de bekerwedstrijd tegen MVV en het competitieduel tegen Excelsior dus als toeschouwer moeten bijwonen. De overige straffen zijn: Telstar: H. Pieneman - twee wedstrijden voor waardelijk omgezet in onvoorwaardelijk; FC Den Haag: W. Berckenkamp - een duel voorwaardelijk omgezet in onvoorwaardelijk; Fortuna SC: P. Lhlen - een wedstrijd voorwaardelijk (proeftijd 1 jaar) en 100; Volen- dam: J. Braan - een duel onvoorwaardelijk ƒ100; De Graafschap: G. Hid- dink - een wedstrijd onvoorwaardelijk 150 en G. de Jonge - een duel onvoorwaardelijk ƒ150; Heracles: J. Bronkers - een wedstrijd onvoorwaar delijk 100. Verder werd J. Wildbret (AZ'67) vrijgesproken en kregen acht spelers een boeking. HENK WULLEMS uichte voor de laatste keer toen NAC eind vo- rig seizoen van Feyenoord won. kwam, hier steeds een zaak is ge weest van pompen of verdrinken. Emotioneel leef je dan constant op een vulkaan. Zo'n situatie gaat op den duur toch echt wel aan je vreten. Niet alleen aan de trainer KAAPSTAD Voor de eerste maal in de geschiedenis van Zuid-Afrika zullen blanke en zwarte sportlieden elkaar kunnen bestrijden. De open Zuidafrikaanse zwemkampioen- schappen zijn namelijk opengesteld voor zowel blanke als zwarte zwem mers. Dit besluit is medegedeeld door Roy Clegg. de woordvoerder van de blanke Afrikaanse zwem- bond. De beslissing was gevallen Wullems, maar ook aan Wullems tijdens een bijeenkomst van zijn organisatie met de Zuidafrikaanse zwemassociatie, de organisatie van COR SNEL de gekleurde Zuidafrikanen. 'We hebben het niet tra ar kunnen maken' Van onze sportredactie LONDEN Don Revie, de nieuwe manager van het Engels elftal is al weer veel van de goodwill die hij had gekweekt kwijt. Nadat Enge land, voor het eerst onder Revie spelend, Tsjechoslowakije had ver slagen, droomden de Britten met een weef- van nieuwe voetbalroem. De strijd tegen Portugal kwam voor de toeschouwers als een koude dou che. Niemand had er rekening mee gehouden dat een doelpuntloos ge lijkspel tot de mogelijkheden be hoorde. En toch gebeurde dat op Wembley. Het gevolg was een langdurig fluit concert en forse kritiek in de En gelse dagbladen. Geconcludeerd moet alleen maar worden dat En geland er niet in geslaagd was een glimp te laten zien van het elftal waarvoor 'de fans de ploeg onder Don Revie houden. 'What a load of rübish' (Wat een waardeloze troep) zong het publiek Revie na afloop toe. De coach begreep die reactie best. 'We hebben het voor het publiek gewoon niet ivaar kunnen maken. Zij betalen het geld en zij mogen kritiek leveren. Je moet dat soort snieren nemen als een onderdeel van je werk'. Revie vond Engeland zelf ook tegenvallen, zoals hij Por tugal onverwacht sterk vond. 'Zeker vijftig procent beter dan toen ik ze tegen Zwitserland aan het werk zag'. Engeland kreeg tegen 'Portugal eigenlijk maar twee doelrijpe kan sen, die niet werden benut. Revie: 'We verdienden niet meer dan een gelijkspel. Het is voor het publiek net zo frustrerend als voor de spe lers. Maar de spelers spelen ook niet met opzet slecht'. Stand in groep een: Willie Ormond, diep teleurgesteld na afloop: 'Zou het door de gemiste strafschop komenIk weet het niet, misschien heben we wel te veel aangevallen'. Zijn Spaanse collega Kubala straal de. 'Op dit veld winnen eiste moed van mijn spelers. Dat Irribar die strafschop stopte, was een teken aan de wand. Maar het was niet het keerpunt van de wedstrijd. Een overwinning voor ons had er daar voor ook al in gezeten'. Stand in groep vier: Spanje Roemenie Denemarken Schotland 2 2 0 0 4 4—2 10 10 1 O—O 2 0 111 1—2 10 0 11 1—2 Engeland Portugal Cyprus Tsjechoslow. 2 1 1 0 3 3—0 10 10 1 0—0 0 0 0 0 0 0—0 1 0 0 1 0 0—3 Spanje zorgde er op dat het zelfde ogenblik in Glasgow voor dat het voor het Britse voetbal een slechte dag werd, door Schotland met 1—2 te verslaan. Daar kon de 50 zege van Wales op Luxemburg niets meer aan afdelingen. Ook Schot- KUBALA: 'Moed'. land namelijk bleek geteisterd te worden door een gebrek aan koel bloedigheid in de afwerking. De hard spelende Spanjaarden vier gele kaarten: Villar, Migela, Planas en Rexach raakten weliswaar achter door een doelpunt van Billy Bremner maar slaagden erin via Quini tot 11 en later zelfs tot 1 2 te komen. Spanje verdiende de overwinning, daar waren de Schot ten het zelfs over eens. De slag werd verloren op het middenveld waar aanvoerder Rexach en Marti nez heersten. En Schotland miste zelfs een strafschop toen Hutchin son tegen doelman Irribar (hij speelde zijn 46ste interland en is nu met de legendarische Zamora recordhouderschoot. Zei coach FRANKRIJK Op de midweekse dag werd in Frankrijk een volledig competitie programma afgewerkt. De uitslagen waren: Red Star-Bastia 00. St. Etienne-St. Germain 32, Reims- Nice 11, Nimes-Lens 31, Nan tes-Marseille 20, Strasbourg-Lyon 2—0. Lille-Metz 4—0. Bordeaux- Troyes 60. Sochaux-Rennes 21. Stand: St. Etienne 17-23, Bastia 17- 23. Reims 17-22, Nimes 17-21, Lens 17-21, Marseille 17-20, Bordeaux 17- 20, Strasbourg 17-20. REGELS De nieuwe spelregels die werden getest tijdens het UEFA-jeugd toer nooi in Monaco, afgelopen week, zullen in april 1975 voorgelegd wor den tijdens een vergadering van alle voetballanden in Monaco. De nieuwe regels, invoering van een blauwe kaart waardoor een speler gedurende tien minuten niet mee mag spelen en opheffing van bui tenspel bij een vrije trap, hebben de waarnemers in Monaco aan het denken gezet. De blauwe kaart werd als een posi tieve bijdrage tegen spelverruwing ervaren, ook door de spelers. De nieuwe buitenspelregel veroorzaakte heftige discussie,omdat het een in grijpende wijziging van de taktiek betekent. De regel werd niet direct afgewezen maar algemeen was men van oordeel dat er toch nog iets aan veranderd dient te worden. SCHAKEN Jan Timman speelde tijdens het internationale schaaktoer nooi in Venetië voor de tiende ronde remise tegen de Amerikaan Paul Benkö. Timman deelt de derde plaats op de ranglijst met de Amerikaan Tarjan. Beide spelers hebben 6,5 pun ten en een punt achterstand op de Rus Vaslly Smlslov en de Israëliër Vladimir Llberson. BOKSEN De Amerikaanse zaken man Bill Daniels heeft wereldkampi oen boksen in het zwaargewicht Mu hammad AU een bedrag van twee miljoen dollar geboden voor een ge vecht tegen Ron Lyle. Het duel zou bijvoorkeur in Denver moeten plaats vinden. Kandidaten voor een gevecht tegen AU zijn ook Joe Bugner, Oscar Bonavena. Joe Prazier en Ken Norton. TENNIS De Australische Evonne Goolagong heeft een tweejarig con tract getekend voor de Pittsburgh Triangles, dat In de stedencompetltle van de WTT uitkomt. Evonne Goola gong kwam reeds voor Pittsburgh uit In de vorige tennlscompetlte. VOETBAL Een kostbaar doelpunt maakte deze week een 14-Jarlge Jon gen tijdens een straalvoetbalwedstrljd In Augsburg. Na het passeren van de doelman vloog de bal door een ruit en kwam op een computer (waarde 32.000 gulden) neer. die prompt alle werkzaamheden staakte. Specialisten deden vergeefs pogingen het apparaat weer 'aan de praat' te krijgen. Het ziet er naar uit dat de aansprakelljk- heldsperzekering. die de pader van de schietlustlge jongeman had afgeslo ten, diep in de beurs moet tasten. ZWEMM5N China heeft er bij de Internationale wemfederatie (FINA> op aangedrongen Taiwan als lid uit te stoten. Het Chinese persbureau veroordeelde de PINA wegens het ac cepteren van twee China's In septem ber werd China als lid geaccepteerd. BIJ die gelegenheid verklaarde een woordvoerder van de PINA dat het niet in de bedoeling lag Taiwan te schrappen. TENNIS De Amerikaan Arthur As he heeft in Johannesburg bekend ge maakt dat er en fonds ls gesticht om de opleiding van geleurde tennissers in Zuid Afrika te bevorderen. Het fonds omvat een bedrag van 1.4 mil joen dollar, dat in een periode van vijf Jaar opgebracht moet worden. Het Idee ontstond na onderhandelin gen tussen Ashe en Owen Williams, organisator van het toernooi om de open Zuidafrikaanse kampioenschap pen. DAMMEN Aan het toernooi om het derde Jeugdwereldkampioenschap dammen, dat van 19 tot en met 30 december gelijktijdig met het zesde internationale Suikerdamtoernool ln Amsterdam wordt gespeeld, nemen twaair spelers uit tien landen deel Jeugdwereldkampioen Robert Clerc (Nederland) kan zijn titel niet verde digen wegens overwchrljdlng van de leeftijdsgrens. De namen van de spe lers. die zijn ingeschreven, zijn: Kor Hofstee en Hans Jansen (Ned), Ed ward Boe zinski en Vladimir Zaldl (Sowjet-Unle) Bernard Roblllard (Haiti), Ben Zlon Brohnsteln (Israël). Patrick Martens (België). Bernard J,%u7erL ,(P/a)' Mlroslav Stanek (Tsjech). Jadrenko Ahel (Joeg). Paul Relmann (Oost). Ferdinand Leter (?«2rv "alti- Joegoslavië en Oosten rijk hebben voor de eerste keer voor dit toernooi ingeschreven. Aan het eerst? officiële toernooi om het wereldkampioenschap voor dames, dat eveneens van 19 tot en met 30 december wordt gehouden ln Amster dam, nemen tien speelsters uit zeven >?n.de" deel. Het zijn: Barbara Graas. Eef Nleuwenhulzen en Pietje Veen- boer-Haalsma (Nederland). Iralda Spasskaja (zuster van oud-wereldka- mtoen schaken Boris Spasski) en Ele- M^allovskaja (Sowjet-Unle). Christine Claes (België). Llly Munltz (Israël), Jadranka Nizic (Joeg). Ray- monde Barray (Fra) en Jana Rel mann (Oost). LEICESTER (AP) De voetbalver eniging Leicester City heeft haar doelverdediger Peter Shilton aan Stoke City verkocht voor 300.000 pond, ruim 2 miljoen gulden. Dat is de hoogste prijs in Groot Brittan - nië ooit voor een keeper betaald. Over de verkoop ls maandenlang on derhandeld. Shilton is de doelverdediger van de nationale Engelse ploeg, als opvol ger van Gordon Banks. Het groot ste bedrag ln Groot Bflttannië ooit voor een voetballer betaald werd neergeteld voor Bob Latchford, toen deze overging, in februari van dit jaar naar Everton. Zijn trans fersom bedroeg 350.000 pond.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 15