N-leger kan )ij Golan blijven EG is verdeeld over topontmoetingen Irafats triomf in VN werd neebeleefd in bezet gebied oro gaat door met 5rmatiepoging Sjah praat in Moskou over gas Stakingen in Japan tegen Ford Karamanlis krijgt tweederde meerderheid in Grieks parlement danks weigering sociaal-democraten Vermoorde juristes ►sprekken op Westelijke Jordaanoever UW/KWARTET DINSDAG 19 NOVEMBER 1974 BUITENLAND T7/K9 rië sal medewerking verlengen 10, JERUZALEM (UPI, AP, Reuter) De troepenmacht van de Verenigde Naties, die op de rylakte van Golan een buffer vormt tussen Israël en Syrië, hoeft nog niet weg van Syrië. Dit jkerden Egyptische diplomatieke kringen gisteren. lertelden, dat Syrië bereid is ie overeenkomst met de VN te pgen. Volgens deze overeen- t hebben de VN een legertje 1250 man gestationeerd bij Go- rZij moeten er op toezien dat en Syrië zich houden aan :en. die zij hebben gemaakt de troepenscheiding in dit ge- Het mandaat van het VN- lemersleger loopt eind deze jd af. Ie Egyptische hoofdstad wilde >n) men niet zeggen of Syrië lepaalde voorwaarden verbindt 'Jn verdere medewerking. Het lese dagblad An Nahar meldde dat Syrië wel met eisen >men. Volgens An Nahar zijn rische voorwaarden: 'atting van de vredesconfe- voor het Midden-Oosten, igtrekking van Israël uit alle Arabische gebieden, igslieden ln Cairo wilden daar commentaar op geven. De ilngen op de Hoogvlakte van die eind vorige week hoog nam gisteren verder af. Wel aafde Israël de hoogste pelcl jchieting Israëlische marine heeft zondag Palestijns vluchtelingenkamp in het zuiden van Libanon bescho ten. De berichten over deze actie zijn door het Israëlisch opperbevel 24 uur tegengehouden. Het bescho ten kamp, Rashidjeh, herbergt on geveer 30.000 Palestijnen. Het is al verscheidene keren bestookt door de Israëlische strijdkrachten. Zon dag werd de aanval uitgevoerd door kanonneerboten, die het kamp be schoten met kanonnen en machi negeweren. Het vuur - werd beant woord door Libanese artillerie en Palestijnse commando's, maar de Israëlische boten werden niet ge troffen. De actie kwam nadat twee Pales tijnse commando's, die Jsraël via zee probeerden te benaderen, waren ontdekt. Eén werd gedood, de ander gevangen genomen. Demonstraties De Israëlische politie kwam giste ren met waterkanonnen en knup pels in actie tegen Arabische de monstranten in het oosten van Je ruzalem. Tientallen jonge Arabie ren demonstreerden in deze stads wijk tegen de Israëlische bezetting. Zij bègonnen met stenen te gooien toen de politie verscheen. De poli- tie zei dat meer dan zeventig beto gers zijn gearresteerd. Aan beide kanten vielen enkele lichte gewon- IE (AP, Reuter, UPI) De Italiaanse kabinetsformateur Al- foro gaat door met zijn formatiepoging, ondanks de weige- van de sociaal-democraten steun te geven aan een regering alleen christen-democraten. iciaal-democraten vinden dat rmateur zich te zwak opstelt Dver links en de deur voor de unisten niet ferm genoeg ïoudt. wil nu proberen een minder- egerlng van christen-demo- len republikeinen te vormen, 'schikt daarnaast over de toe- ig van de socialisten zijn re- in het parlement te gedogen, kreeg gisteren eenstemmige i van zijn eigen christen-de- Itlsche partij bij zijn pogingen iiinderheldsregering met de re- ieinen te vormen, abinetscrisis in Italië gaat ag zijn 49e dag in. Christen- raten. republikeinen en de socialistische partijen waren jrs in de 'grote coalitie' die sinds 1962 met tussenpozen gereageerd. Op 3 oktober spleet dit centrum-linkse blok. voornamelijk omdat eerste-minister Marlane Rumor er niet langer in slaagde de twee socialistische par tijen (socialisten en sociaal-demo craten) bijeen te houden. Vier gemaskerde mannen hebben gisteren geprobeerde de achtjarige zoon van de Italiaanse beeldhouwer Giacomo Manu te ontvoeren. De chauffeur van de auto waarin de jongen zat joeg de met stenguns en revolvers gewapende overvallers op de vlucht. Het was de zesde keer in evenzoveel dagen dat ontvoerders in Italië probeerden toe te slaan. Dit jaar hebben minstens 37 ont voeringen om losgeld veelal van kinderen plaats gehad. Paus Paulus sprak er zondag in een toe spraak tot gelovigen zijn afschuw over uit. den. Op de westelijke Jordaan-oe- ver heeft de Israëlische bezettings macht al dagenlang te kampen met Arabische betogingen. Daar zijn al meer dan 130 Arabieren gearres teerd. De onrust onder de Arabie ren is ontstaan na het optreden van de Palestijnse leider Jasser Arafat in de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties. Het Israëlische parlement heeft gisteren de uitnodiging van de VN aan Arafat bijna unaniem veroor deeld. Alleen de kleine communisti sche Rakah-partij viel uit de boot. In zijn rede voor het parlement zei premier Jltzak Rabin: 'Het enige constructieve ln de rede (van Ara fat) was. dat zij de wereld duidelijk maakte dat de Palestijnse bevrij dingsorganisatie ons wil vernieti gen'. M03K0U (Reuter, UPI) De sjah van Perzië is gisteren in Moskou aangekomen voor een werkbezoek van drie dagen. Hij zal er met de Russische leiders praten over de energievoorzieningen en over de militaire situatie in de Indische Oceaan. Perzië levert jaarlijks aan- de Sowjet-Unie 10.000 miljoen ku bieke meter aardgas via een pijp leiding naar het Zuidrussische Azerbajan. Na de olleprijsverhogin- gen wilden de Perzen ook hogere prijzen voor het aardgas, maar de Russen weigerden deze te betalen. In juli dit Jaar werd het probleem tijdelijk opgelost toen de gasleiding de lucht invloog en van leveranties in het geheel geen sprake meer kon zijn. Thans wordt geprobeerd tij dens het bezoek van de sjah een oplossing te vinden. Het gas uit Perzië maakt voor de Sowjet-Unie de leveranties goed die hetzelf doet via Europese pijplei dingen naar onder andere West- Duitsland. Over deze zaak is de afgelopen maanden gesproken tij dens het bezoek van de Westduitse bondskanselier Helmut Schmidt aan Moskou. Tot nu toe heeft de Sowjet-Unie het Perzische gas vooral betaald met zachte lening en industrieinstallaties zoals een staal fabriek in Isfahnan in centraal Perzië. De sjah wil meer hulp bij de opbouw van een zware industrie. Wat betreft de Indische Oceaan willen de Russen praten over de plannen van de sjah zijn militaire invloed in dit deel van de wereld te doen gelden. Zowel de Amerikaanse als de Russische marine-eenheden in de Indische Oceaan worden steeds groter. De ministers van buitenlandse zaken van de Europese Gemeenschap bijeen in het internationale conferentie centrum in Parijs. Links op de voorgrond de 'gastheer', de Franse bewindsman van bui tenlandse zaken Jean Sauvagnargues. BRUSSEL (AP, Reuter, UPI) De ministers van buitenlandse zaken van de Europese Gemeen schap leken het gisteravond eens te zijn over regelmatig topoverleg van regeringshoofden en minis ters van buitenlandse zaken samen, maar blijven van mening verschillen over de inhoud die deze bijeenkomsten moeten hebben. Frankrijk is vanmening dat derge lijk topoverleg de enige manier is om de kloof tussen de beslissingen van de gemeenschap en de politie ke wil van de ledenlanden om aan de uitvoering van dergelijke beslis singen mee te werken, te dichten. Andere leden van de Europese Ge- meenscmap vinden dat topontmoe tingen alleen zin hebben als er vooraf overeenstemming bestaat hoe de belangrijke problemen als inflaite, stijgende werkloosheid, de energiecrisis en de olielanden moe ten worden opgelost. Met name Ne derland vreest dat het overleg tus sen regeringshoofden de taak van de organen van de Europese Ge meenschap uitholt. Wat betreft de verhouding met de Arabische olieproducerende landen heeft Frankrijk voorgesteld dat bij het Euro-arablsche overleg ook de Palestijnse bevrijdingsorganisatie van Jasser Arafat moet worden be trokken. Nederland erkent deze or ganisatie 'niet als enige vertegen woordiger van de Palestijnen. maar geeft wel toe dat de beweging van Jasser Arafat op het ogenblik wel de belangrijkste organisatie is. Be gin volgende week vindt in Parijs het eerste overleg plaats tussen ambassadeurs van landen van de Arabische liga en van de EG over het oprichten van werkgroepen die same.nwerkingsproj ecten moeten opstellen. Tijdens het overleg van de minis ters van buitenlandse zaken hebben Engeland en Denemraken zich ver zet tegen opheffing van de regel dat eenstemmigheid is vereist voor eslissing van de Europese minis terraad. De twee landen willen het recht van veto voor ieder EG-lid behouden. Het- verdwijnen hiervan noemen zij strijdig met hun natio nale belangen. België dat samen met Nederland en Italië het veto recht bij voorkeur ziet verdwijnen stelde voor dat Engeland en Dene marken als enige twee leden een recht van veto zouden behouden, maar de overige ministers wilden eerst over de zaak nadenken voor dat zij hun standpunt bekendmake- betalingsbalansproblemen te lijf te gaan. Het handelstekort van Enge land met de oude zes van de EG zal dit jaar ruim 2 miljard pond bedra gen. tegen 69 miljoen in 1970 zo is gisteren in Londen meegedeeld. TOKIO (UPI, Reuter) Mil joenen Japanners zullen van daag staken uit protest tegen het bezoek van de Amerikaanse president Gerald Ford aan Ja pan. Gisteren, de dag van Fords aan komst in Tokio, was het verkeer in Japan al ernstig ontregeld door een staking van het spoorwegpersoneel. Volgens de vakbonden hebben bij na 500.000 mensen deelgenomen aan de staking, die gericht was tegen het bezoek van Ford. De bon den van de linkse Federatie van de Arbeid hebben om dezelfd e reden voor vandaag een staking uitge schreven. Hun actie betreft 3.3 mil joen werknemers. Het bezoek van Ford begint pas vandaag officieel met de ontvangst door keizer Hirohito. Gisteren wer den Ford en minister Kissinger zonder veel ceremonieel begroet op het vliegveld bij Tokio. Vandaar werden zij per helikopter naar het officiële bezoekerscentrum ln de binnenstad gebracht. Op verschillende plaatsen in Tokio leverde de politie slag met anti- Amerikaanse demonstranten. In een park, dat ruim drie kilometer van het vliegveld ligt. vocht de politie tegen ongeveer 1600 beto gers van een ultra-linkse groepe ring. De met Ijzeren staven en stokken bewapende jongeren pro beerden door het politle-cordon te breken som naar het vliegveld te kunnen oprukken. Er vielen ver schillende gewonden, 176 man wer den gearresteerd. BUENOS AIRES De twee vrouwe lijke juristen wier lijken in het af gelopen weekeinde uit een rivier ln de Argentijnse provincie Santa Fe zijn geborgen blijken leden te zijn geweest van een organisatie voor de verdediging van politieke gevange nen. Volgens de politie waren de vrouwen geboeid en hadden zij een prop in nun mond. Italië's lening Terwijl hun collega's van buiten landse zaken in Parijs vergaderden waren de EG-ministers van finan ciën in Brussel bijeen. Zij besloten dat Italië vanwege de belabberde economische toestand in dat land nog drie jaar mag wachten met liet afetalen van de lening waarmee Rome oorspronkelijk volgende maand zou moeten beginnen. Het verwachte betalingsbalanstekort van ongeveer 10 miljard dollar dit jaar maakte het Italië onmogelijk de lening van ruim 1.8 miljard dollar af te betalen. Frankrijk en Denemarken gaven hun verzet tegen verlenging van de lening op. maar Engeland bleef ook gisteren tegen. Londen heeft het uitgeleende geld nodig om de eigen ATHENE (UPI, Reuter) Premier Konstantin Karamanlis, de grote overwinnaar van de Griekse parlementsverkiezingen, is gis teren meteen begonnen met het formeren van een nieuwe rege ring Karmanlis kan gaan regeren met een overweldigende meerderheid in het Griekse parlement. Zijn nieuwe Democratische Partij zal over 213 of 214 van de 300 zetels beschikken. Functionarissen van deze partij zei den. dat Karamanlis waarschijnlijk toch enkele leden van de Centrum- Unie ln zijn kabinet zal opnemen. Leider van de Unie is 'de huidige minister van buitenlandse zaken George Mavros. De verkiezingen van zondag zijn voor zijn partij i een medewerker (UPI) Op de Westelijke Jordaanoever groeit de spanning tussen de Araoische bewoners l Israëlische bezettingstroepen met de dag. Tot de juni-oorlog van 1967 was het droge, maar ntbare gebied van 12.800 vierkante kilometer een stuk van Jordanië, dat dit deel van Palestina (48 veroverde. De nu 670.000 Palestijnse bewoners voelden zich weinig betrokken bij Jordanië, [waren nog minder gelukkig toen hun gebied door Israël werd bezet. Nu beginnen de Palestij- Tn actie te komen voor de beëindiging van de Israëlische bezetting. Zij beschouwen de Palestijn- vrijdingsorganisatie PLO als de hefboom om dat voor elkaar te krijgen. esprekken met Arabische lei- ip de Westelijke oever van de an wordt duidelijk'dat de Pa len zich daar achter de PLO en omdat zij op kortere ter geen andere mogelijkheden 'Zonder de PLO zou niemand dat er een Palestijns pro- bestaat', zegt de 21-jarige Atik, een Arabische christen Bethlehem in een toeristen- werkt. 'De wereld zag de lijnen slechts als vluchtelin- n niet als een volk. Toen de PLO en werd het bekend r een volk bestaat dat vecht een vaderland dat de naam •lna draagt'. icente politieke successen die leider Jasser Arafat heeft ge- hebben het Palestijnse zelf- itzijn versterkt en de Palestij- al/an nieuwe moed voorzien. Dit onder meer uit acties van IQ'ge bewoners van de Westelij- 15» rdaanoever, die terwijl Arafat VN zijn rede hield de Israëli- bezettingstroepen uitscholden gaet stenen bekogelden. Als zij 'ten kiezen dan zou 90 procent Ie bevolking op de Westelijke oever de PLO en niet Jor- aanwijzen om hen te verte- Joordigen, zo meent Achmad al-Sadi, de burgemeester Jenln, een stad van 22.000 ïers ln het noordelijke deel iet bezette gebied, haten Hoessein niet. Maar wij [en de algehele gevoelens on- Pe Arabieren niet negeren', zo lgt hij met een verwijzing l naar de Arabische top in Rabat die de PLO tot Palestijns alleenverte genwoordigster benoemde. 'De mensen geloven dat Arafat voor hen vecht', aldus al-Sadi. Maar. zo herhaalde de burgemeester telkens weer, de Palestijnen op de Weste lijke Jordaanoever kunnen geen beslissing nemen zolang Israël toe zicht op hen uitoefent. Israël staat voor het dilemma een vredesregeling te treffen voor de Westelijke Jordaanoever zonder het gehele gebied te hoeven afstaan. Volgens Israël is een deel van het gebied in elk geval nodig om veili ge grenzen te kunnen houden. De strook tussen Netanya aan de kust en de vroegere Jordaanse grens is slechts 19 kilometer breed. Burgemeester al-Sadi vindt het ge praat over veilige, verdedigbare grenzen maar onzin. 'Er is geen plaats voor veiligheid zolang er ra ketten zijn. en nieuwe lange af standsprojectielen plus nieuwe wa pens' en dit geldt speciaal in het Midden-Oosten. PLO onontkoombaar Een andere moeilijkheid is dat Is raël blijft weigeren te onderhande len met de PLO. die als een 'bende terroristen' wordt beschouwd en weigeren het bestaan van de staat Israël te rekennen. Israël hoopt nog steeds met konLng Hoessein tot een akkoord te komen over de Westelijke Jordaanoever. Maar Hoessein heeft te verstaan gegeven dat hij niet langer bevoegd is hier over te praten daar de PLO in Rabat tot Palestijns vertegenwoor diger is aangewezen. Israëlische leiders zouden nu pro beren de bewoners van de Westelij ke Jordaanoever een grotere mate van zelfstandigheid te geven en hen op een of andere manier te voorzien van een soort zelfbestuur. Arabische zegslieden hebben verteld dat Arabische notabelen voorzichtig door Israël zijn benaderd om een Arabische bestuurlijke organisatie met een Arabische politieke onder bouw van de grond te krijgen. Maar de Palestijnse bewoners wil len volledige onafhankelijkheid en een aantal van hun leiders meent dat Israël tenslotte gedwongen zal zijn om met de PLO aan tafel te gaan zitten. 'De erkenning van de PLO in de wereld zal het probleem van de ondernandelingen vanzelf oplossen omdat Israël vroeger of later met de PLO zal moeten pra ten'. aldus burgemeester al-Sadi. Nederzettingen Wat de Arabische bewoners van de Westelijke Jordaanoever vooral dwars zit is de kwestie van de Joodse nederzettingen in hun ge bied. In óe afgelopen paar jaar zijn 15 nederzettingen gesticht met in totaal 3500 bewoners en met als grootste die van Kirjat Arba ten' zuiden van Hebron. Relegieuze Jo den baseren hun aanspraken op de bijbel. Maar de Palestijnen zien daarin een uiting van Israëlisch expansionisme. MasOUz al-Masri, de burgemeester van Nabloes, de grootste stad in het bezette Jor- daangebied. zei: 'De nederzettingen wekken de grootste woede op onder de bevolking omdat zij het gevoel hebben dat er een tijd zal aanbre ken waarop zij (de Arabieren) van de Westelijke Jordaanoever verdre ven zullen worden. Er is geen einde ln zicht, tenzij Israël zijn streven opgeeft meer land in bezit te krij gen. De Israëlische nederzettingen zijn dan ook het meest ergerlijke probleem'. Elias Freij, de burgemeester van Bethlehem: 'De stichting van ne derzettingen toont dat zij geen vre de willen. Israël kan geen vrede krijgen en de gebieden behouden. De vooruitzichten zijn zeer somber'. De acties van de Israëlische rege ring tegen nieuwe illegale nederzet tingen is door diverse Arabische leiders verwelkomd, maar zij blij ven sceptisch. Het is een teken van gematigdheid, zo vindt burgemees ter al-Sadi van Jenin. Maar het is onvoldoende, want de opvattingen van premier Rabin worden niet door andere Israëlische leiders ge deeld. Met name niet' door het rechtse Likoedblok en niet door Nationale Religieuze Partij (NRP) die nu in Rabins coalitieregering is opgenomen. Burgemeester al-Masri van Nabloes is pessimistisch. 'Wij blijven voor zichtig en bezorgd, ook al gooit het leger de kolonisten eruit. Want wij hebben het gevoel dat de regering hen eens zal toestaan nederzettin gen te stichten'. Levensvatbaar? Het vooruitzicht van een toekom stige onafhankelijke Palestijnse staat, op basis van de Westelijke Jordaanoever en de Strook van Ga za, wordt door de Arabische bewo ners op de Westelijke Jordaanoever Israëlische militairen voeren twee Arabische jongens mee in Nabloes. Zij werden vorige week met 23 anderen gearresteerd in Nabloes op de bezette westelijke Jordaanoever. nadat daar rellen waren uitgebroken. De PLO had in het gebied opgeroepen tot een algemene staking ter gelegenheid van Arafats rede in de Verenigde Naties. met instemming begroet. Maar zelfs diverse notabelen zijn er niet zeker van dat een dergelijke staat econo misch levensvatbaar zal zijn De Westelijke Jordaanoever is nauwe lijks geïndustrialiseerd en leeft hoofdzakelijk van de landbouw. Israël heeft steeds beweerd dat het gebied sinds de bezetting er finan cieel sterk op vooruit is gegaan. Israël geeft als voorbeeld dat in 1973 47.000 mensen van de Weste lijke Jordaanoever naar Israël pen delden om er te werken en dat er dit Jaar 48.000 naar Israël op en neer reisden. Vooral de oplevende huizenbouw zou veel Arabieren van werk heben voorzien. Israëlische statistieken worden aangehaald om te onderstrepen dat Israël dit jaar voor een bedrag van ruim 150 mil joen gulden aan produkten uit dit bezette gebied heeft ingevoerd. Als onafhankelijke Palestijnse staat, naast Israël, zou het gebied economisch levensvatbaar gemaakt kunnen worden met hulp van vele Arabische oliedollars. Maar dat zou de nieuwe staat afhankelijk maken van de Arabische welwillendheid en het Palestina tot steuntrekker van de Arabische wereld. Het gebied zou tevens moeten rekenen om een stroom van naar schatting drie miljoen Palestijnen in Arabische landen die naar hun vaderland zouden willen terugkeren. Als de Strook van Gaza deel van Palestina zou worden, waardoor de Westelijke Jordaanoever een uitweg naar zee krijgt, zou met Israël een akkoord moeten worden gesloten waarin het recht van vrije door tocht wordt gegarandeerd. De twee gebieden worden immers door Is raëlisch grondgebied van elkaar ge- soheiden. Een dergelijk akkoord had misschien nog gesloten kunnen worden tussen koning Hoessein en Israël. Maar de Jordaanse koning heeft zich nu uit de Palestijnse kwestie teruggetrokken. Eigen lotsbeschikking Daar komt bij dat de nieuwe Pales tijnse staat door Israël zou worden beschouwd als 'een mes in de rug', zoals oud-premier; Golda Melr het uitdrukte. Al-Sadi. de burgemeester van Je nin. zegt daarover dat men dit be trekkelijk moet zien. 'Als wij een dolk zijn in het lichaam van Israël, was Israël dan geen dolk in het lichaam van Palestina?' HIJ bedoel de daarmee de Joodse agitatie te gen de Britten in het Palestina in de periode voor 1948. De Palestij nen willen hun eigen staat, net zoals de joden hun eigen staat wensen. Evenals de Joden kunnen de Palestijnen slechts weten dat hun rechten zijn gegarandeerd als zij over hun eigen lot kunnen be schikken', aldus al-Padi. teleurstellend verlopen. Met ruim twintig procent bleef de liberale Centrum-Unie ver beneden de ver wachtingen. Toch zal zij met onge veer 65 zetels de belangrijkste op positie-partij zijn, als zij bulten de regering wordt gehouden. Het linkse blok (de Panhelllnistlsche beweging van Pappandreoe en Ver enigd Links) zal hoogstens over ruim twintig zetels kunnen be schikken. Op een persconferentie noemde de 67-jarlge Karamanlis de kwestie- Cyprus het moeilijkste probleem voor de nieuwe Griekse regering. De politieke leiders van het eiland hebben positief gereageerd op Ka ramanlis' formidabele stembus overwinning. De leider van de Truks-Cypr loten. Raoef Dentash. zei. dat hij eerbied had voor de Griekse premier. Hij prees hem als een 'fatsoenlijk man met werkelijk heidszin en moed'. Zijn Grieks- Cypriotische tegenhanger Glafkós Klerides stuurde Karmanlis een ge lukstelegram. Hij sprak daarin de hoop uit, dat de nieuwe Griekse regering zal blijven ijveren voor een rechtvaardige oplossing voor het probleem Cyprus. Nadat ruim 95 procent van de uitge brachte stemmen in Griekenland waren geteld, was de uitslag als volgt Nieuwe Democratie (Karamanlis): 54,6 pet. Centrum-Unie (Mavros): 20,4 pet. Panhelllnistische Beweging (Pappandreoe): 13,6 pet Verenigd Links: 9,1 pet. Overigen 2,3 pet. Over de houding van Griekenland tegenover de NAVO hield Kara manlis zich wat op de vlakte. 'De toekomst van onze verhouding met de NAVO hangt van de NAVO af', zo zei hij op zijn persconferentie. De regering van Karamanlis besloot afgelopen zomer de Griekse troepen terug te trekken uit de NAVO- strijdkrachten naar aanleiding' van de Turkse opmars op Cyprus. De mogelijkheid om helemaal uit het bondgenootschap te stappen wil Karamanlis nu kennelijk nog ach ter de hand houden om enige druk te kunnen uitoefenen op de NAVO bij de onderhandelingen over Cyprus. Het succes van Karamanlis bij de verkiezingen wordt als tamelijk gunstig voor de NAVO gezien. De linkse partijen, die Griekenland di rect uit de NAVO willen halen, zijn duidelijk overstemd. Op binnenlands gebied zal de rege ring-Ka ramanlls voorrang geven aan de sanering van de Griekse economie. Griekenland heeft een tekort op de betallngabalans van 1.2 miljard dollar. De buitenlandse investeringen en de Inkomsten uit het toerisme zijn de afgelopen tijd sterk terug gelopen. Er dreigt een ernstige terugslag met een groot aantal werklozen. Tot de kandiaten. die het niet heb ben gehaald bij de Griekse verkie zingen behoren de bekende compo nist Theodorakis, de zangeres Meli- na Mercoeri en Alexander Panagoe- lis. Deze laatste beraamde een aan slag op de voormalige militaire dic- taror Papadopoelos. HIJ zat daar voor vijf Jaar gevangen. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 9