Van Hemert met groot leger Middeleeuwen in t> ii\ 6 EE N WINTER VO L GEVAREN Radio- en televisieprogramma's mrnim Dagrecept Even puzzelen Op zoek naar Dynastie der Kleine Luyden Walgelijk iPflfl» van Red Band natuurlijk CATHERINE GASKIN UwKunstgebi TROUW/KWARTET DINSDAG 19 NOVEMBER 1974 BINNENLAND RADIO EN TV door Ton Hydra Vanavond is het dan zover. De NCRV begint de vertoning van de groots opgezette en kostbare televisieserie 'Dynastie der Klei ne Luyden'. Tegen de achter grond van drie eeuwen vader landse geschiedenis speelt het door Willy van Hemert bedachte levensverhaal van eenvoudige mensen. Zeven 'Jannen' uit een geslacht, waarvan de stamvader in 1270 te vondeling werd ge legd in een kloostertuin. Om de veertien dagen zal een ongeveer anderhalf uur durend deel wor den uitgezonden. De titel van deze jubileumproduktie houdt eigenlijk een onbestaanbaar heid in. Hoofdbezigheid van een dynastie ls immers regeren: kleine luyden daarentegen hebben nooit wat ln te brengen. Dit is een 'klei ne waarheid' terzijde, maar daaro ver te vallen zou het werk zijn van 'kleine zielen'. Hiermee heb ik met een aangeduid dat de NCRV voor de derde keer met een serie gaat bewijzen het kleine te eren. Verzonnen personages trekken de kijker door markante episodes. Het Scène van een kleurrijk marktieest in Brugge uit de eerste af levering van Dynastie der Kleine Luyden. Bob Bouber als de zwerflustige Jan de Hollander, de stamvader van de door Willy van Hemert bedachte en verfilmde dynastie. Gele koolschotel 1 gele kool 40 gram boter 1 ui 2 eetlepels tomatenpuree zout stukjes aardappel Smelt de boter en doe er de aan ringen gesneden uien in. Even licht fruiten en dan de tomatenpuree erbij. Dan de gesneden kool toevoe gen en de kool kleuren door deze regelmatig om te scheppen. Doe er wat water bij en laat de kool op een laag vuurtje gaar worden. Wanneer de kool half gaar is voeg dan de aan stukjes gesneden aard appel toe. Op smaak brengen met zout en goed opletten dat de zaak niet aanbrandt, laat de kool niet al te gaar worden; anders zit er geen smaak meer aan en zijn bovendien de vitaminen verdwenen. Menutip: Gebakken lever, gele koolschotel, hopjesvla. gevoel van echtheid wordt versterkt door de verhalen over bekende fei ten en het vermelden of soms op duiken van historische figuren. In het eerste deel keert Jan de Hol lander zich tegen de edelen om de moord op graaf Floris V te wreken. Zijn kleinzoon brengt ons in con tact met Geert Groote en diens 'Broeders des gemenen levens'. Over het hof van Jacoba van Bele- renr vernemen wij iets via de vijfde telg. Jan VI js een schakel tussen boekdrukkunst en hervorming en de zevende Jan beleeft de beelde- storm. Hoe het allemaal uitpakt en in welke mate deze produktie de kij ker zal boeien is nog onzeker. 'Ik weet niet of het goed is', schreef Willy van Hemert in de NCRV-gids. En ik moet het bem nazeggen, want nadat je slechts de eerste aflevering vooraf hebt bekeken, kun je geen mening geven over het totaal. Voorop mag worden gesteld dat veel zorg is besteed aan het came rawerk (Jan en Rita Huyskens), de aankleding (Marga Langeweg) en de keus van de lokaties. Voor de scènes in de abdij van Elten werd een prachtig kloostercomplex ge vonden in Duitsland. En wie ooit dwaalde door Brugge herkent direct de plekjes, waar de camera heeft gedraaid. Voor bepaalde taferelen moest wel naar goede ontwerpen van Her man Koenen en Richard Heidenrijk het een en ander worden nage bouwd, maar de camerabeelden van echt en namaak sluiten, wat kleur- patroon en belichting betreft, har monieus op elkaar aan. Voordelen amateurs Willy van Hemert werkt graag met amateurs. Soms heeft dat grote voordelen. Onbekende 'gezichten' kunnen authentieker lijken dan dik wijls op de buis verschijnende be roepsspelers. Maar als het bij dit uiterlijke blijft en dé dilettant te weinig van binnen uit weet te ge ven, valt de zwakte van de vertol king des te scherper op, wegens het gebrek aan expressiemiddelen, waarmee geroutineerde spelers hun tekort kunnen camoufleren. In het eerste verhaal zitten een paar van die zwakke plekken. Toch schijnt Van Hemert met en kele andere vertolkingen het gelijk aan zijn kant te krijgen, zoals dat onder andere ook het geval was met de hoofdpersonen in 'Bartje'. Cabarettier Bob Bouber laat zien dat hij stamt uit een geslacht van volksacteurs. Een fel realistische expressie zit hem gewoon in het bloed. Bouber maakt van Jan de Eerste een kleurrijke figuur met het driftleven van de primitieve Middeleeuwen. Als Ma-rijk van de Velde net zo bloedwarm zijn vrouw had gespeeld, zouden verscheidene scènes aan diepte en spanning heb ben gewonnen. Bob Bouber speelt ook de derde en de vijfde Jan; we kunnen er met belangstelling naar uitzien. De an dere 'Jannen' komen van Lennart Nijgh (tekstdichter voor onder an dere Boudewijn de Groot), Theo Pont en Wim van de Heuvel. Tot de topacteurs die aan de volgende afgeronde verhalen meewerken be horen Bob de Lange. Ko van Dijk en Eric Schneider. Figuranten De 120 tekst-rollen worden om ringd door tweeduizend figuranten. Willy van Hemert heeft een derge lijk leger nooit eerder aangevoerd; het is hem wel eens zwaar gevallen. Desondanks hoopt hij dat de serie zal worden uitgebreid tot vijftien afleveringen. Of hij zijn dynastie naar deze tijd zal kunnen doortrek ken, hangt mede af van het aan slaan van de eerste reeks van zeven en van de geldmiddelen, die nodig zijn voor deze dure prolongatie. Een euvel bij voorvertoningen in de Bussumse studio Concordia is vaak dat de kijkkasten slecht zijn afgesteld en dat de geluidsweergave via aparte boxen bedroevender is. Ook de 'Dynastie' had er van te lijden. Dus schort ik mijn oordeel op. Ik vermoed dat het beeld in de huiskamer aanzienlijk mooier en de geluidsweergave evenwichtiger zal blijken te zijn. Dat doet tevens de muziek van Rick van der Linden als ondersteuning van de sfeer be ter tot haar recht komen. In de serie Het Testament van Edgar Allan Poe werd maandag avond het tweede deel uitgezonden dat is ontleend aan het verhaal The fact in the case of M. Valdemar. Poe zou samen met een medicus hypnotisch onderzoek hebben toe gepast op stervenden in de hoop enig antwoord te krijgen op de eeuwige vraag naar wat er achter de grote drempel bestaat. Als 'zwart verhaal' is dit een intri gerend gegeven. Maar de vraag dringt zich op, of het onderwerp zich ook leent voor uitwerking in een spel dat door de massa wordt be keken. Veel kijkers gaan soms zo intens in een verhaal op, dat het getoond een vorm van werkelijkheid wordt. Regisseur Emanuel Boeck deed enerzijds pogingen om een zekere afstandelijkheid te scheppen, maar bij de opnamen bij het experiment met de stervenden dikte hij het realisme aan tot een walgelijke ver toning. Juist omdat het bezig zijn met de dood een uiterst moeilijke zaak is, mag men aan de AVRO de vraag voorleggen of met deze voor stelling de grens van het ethisch betamelijke is overschreden. In het filmverslag van Henk Neijssel over de Amerikaanse samenleving van ongeveer 2500 militairen en burgers op de vlieg basis Soesterberg kwamen een paar interessante aspecten van die gemeenschap naar voren. Vooral op het menselijke vlak. Als de samen steller deze zaken meer had uit gediept en minder vliegtuigen had gefilmd, zou zijn documentaire indringender zijn geworden. Ik heb zo hier en daar ook uit een paar telefoontjes van lezers begrepen dat een opmerking van minister Duisenberg in Brandpunt zaterdagavond enige ergenis heeft gewekt. Op de vraag waar hij het geld vandaan haalt voor de miljarden-injectie, zei hij samen met de heer Zijlstra een geld fabriek te beheren. Dat blijkt niet te zijn aangekomen als scherts, maar als: we drukken er maar een zooitje bankpapier bij. Iemand in Rotterdam veronderstelde dat er inderdaad meer geld in omloop wordt gebracht. Ik heb dat rap nagetrokken. Volgens de weekstaat van de Nederlandse Bank per 11 november was 12,3 miljard ^.an bankpapier in omloop en per 4 maart van dit jaar 11,7 miljard. Het verschil werd door een deskundige onbetekend genoemd. TON HYDRA 41. Als smid je Verholen het nog niet had geweten, dan had hij nu wel gemerkt, dat mr. Eusebius De Rhauwe Bullepees een ruwe klant was, met wie het kwaad kersen erten was. Daarom beet de smid zijn tanden maar eens goed op elkaar en trachtte hij zichzelf zo veel mogelijk te beheersen. Ten slotte lukte hem dit en behaalde het verstand de overwinning op het gevoel alhoewel eerlijk toegegeven moet worden, dat hij de burge meester héél graag een optater gegeven had. De burgemeester van zijn kant gaf een heel andere uitleg aan smidje Verholens zelfbe- heetsing. Hij dacht, dat de smid bang was voor hem en daarom begon hij nog meer druk op de arme kerel uit te oefenen. Verholen was namelijk met een boos gezicht in een van de diepe vensterbanken gaan zitten, die voorzien was van een soort zeteltje. De schurkacntige burgervader stond nu triomfante lijk voor hem en gromde: 'Nou zal ik je nog eens iets héél leuks ver tellen, Verholen, "ik ga jou ons dorp uitjagen. Jij hebt je hier zomaar gevestigd en dat mag niet. Jij hebt je wederrrechtelijk een woning toe geëigend'. 'Ik wéét het', viel de smid hem toen lachend in de rede, want nu had hij de burgemeester waar hij hem hebben wilde. Nu kon hij de wijze woorden van Thomas van Everdinge in praktijk brengen. 'Ik heb over die aangelegenheid al lang rechtskundig advies ingewon nen', vervolgde hij. 'U bent toch zelf ook meester in de rechten, nietwaar? Dan weet U héél goed, dat U mij als huurder aanvaardde, zodra U de door mij betaalde huur penningen aannam. U bent dus nu wel gedwongen mij een nette v gingsvergunnlng te verscha! Haha, nou U!' 'En als ik dat eens niet doe?' vroeg de bu meester, die toch wel een bi geschrokken was van overwachte woorden. 'O. ga ik naar de rechtbank. volgde de smid eenvoudig, klaag ik U aan wegens oplich De rechters zullen het beslist1 teressant vinden te horen, dap een burgemeester is die geld neemt, dat hem helemaal niet behoort.'O nee.alsjet niet naar de rechtbank...', sta1 de hij en werd krijtwit om neus. Hij deed ontzet een passen achteruit, doch vergat, er een prullemandje in de stond. En dat men zulke dl niet moet vergeten, laat het pn duidelijk genoeg zien. PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN ADVERTENTIE 19 Ze greep de hoorn steviger beet: het was kil in de kamer, maar zelfs in haar dunne nachtjapon had ze het nog warm. 'Met Sarah Devlin'. 'Een ogenblik alstublieft'. Het wachten leek eindeloos, hoewel het niet meer dan een minuut kon zijn. Ze hoorde de stemmen van de telefonistes en toen was het even stil. Ze greep op het tafeltje naast haar bed naar een sigaret, maar de aansteker deed het niet. Ze had plotseling geen kracht meer in haar vingers. Ze hebben hem gevonden'. Ze wilde er niet aan denken hoe. Ze keek weer naar de klok. Toen ze de stem van de telefoniste hoorde, kon ze haar oren niet geloven. 'Bent u daar?' 'Ja'. 'Het spijt me dat lk u heb gestoord. De aanvraag is ingetrokken'. 'Wat? Wat bedoelt u?' 'Het spijt me maar de oproep is ingetrokken'. 'Nee.wacht even. Wat zei ze?' 'Het spijt me. Ik weet verder ook niets, ik kan u niet meer vertellen. Goedenacht. De verbinding was verbroken. Sally keek ongelovig naar de hoorn in haar hand. Ze zette de ketel water op om thee te zetten en rookte onder het wachten een sigaret. Ze gaf Tim melk en toen de thee klaar was. trilden haar handen al bijna niet meer. 'Waarom zou ze dat hebben gedaan. Tim? Hoe kan iemand zo wreed zijn. Eerst het gesprek aan te vra gen. Als er nieuws was geweest zou ze de aanvraag niet hebben inge trokken. Waarom, als ze toch niet van plan was met me te praten? Goed. ze hepft ln al die vijf Jaar nooit met me gesproken en ik ook niet met haar. Waarom heb ik haar niet opgebeld? Waarom doe ik het nu niet? Als we nu niet samen kunnen praten, zullen we het nooit kunnen. Zo bleven haar gedachten maar ronddraaien, terwijl zij een kop thee dronk en Tim op de sofa opgerold naast haar bleef liggen tot het licht begon te worden, toen rekte hij zich en verdween door de speciaal voor hem gemaakte flap in de deur. Ze wilde hem wel terug roepen, maar dat had geen zin. Ze was volkomen alleen en het geluld van de eerste autobussen scheen alleen maar de nadruk te leggen op haar eenzaamheid en het voortgaan van de tijd. Ze stond tenslotte op en ging naar de telefoon. 'Ik moest het in elk geval maar proberen. Het gesprek kwam erg vlug door. ze kreeg een dienstbode aan de tele foon: ze noemde haar naam en vroeg naar Elizabeth. Het duurde even en toen zei een mannenstem in het Engels maar met een ac cent: 'Met de secretaris van mada me Devllh'. Zij begon het warm te krijgen. 'Met Sally Devlin. Ik zou mrs. Devlin graag spreken'. 'Ik vrees dat dat niet mogelijk is. Madame is niet in staat aan de telefoon te komen'. 'Maar.ze sloot de ogen en be dwong haar woede, nu bleef haar niets anders over dan erom te vra gen. 'Is er enig nieuws van mijn vader?' 'Het spijt mij bijzonder, miss Dev lin. maar er is geen nieuws. Wij zullen ons dadelijk met u in ver binding stellen als wij iets horen. Goedemorgen'. Om tien uur probeerde ze het nog eens en deze keer vertelde een be diende, die kennelijk instructies had gekregen, dat mrs. Devlin niet aan de telefoon kon komen. 'Nou. niemand kan zeggen dat ik het niet heb geprobeerd.Als ze niet wil, kan ik er ook niets aan doen. Er is niets veranderd, het Is eigenlijk nog erger geworden, zei ze tegen Tim Daarna was er niets meer te doen, daar had Robert voor gezorgd. Hij belde haar op en zei dat hij die ochtend overal had geïnformeerd en dat er geen nieuws was. Ze moest met hem lunchen, zei hij, HEB JIJ VERSTAAMN NK.H0PEI WAT HIJ ZEI, PINGO?). HEEFT HUI: GEEM KOOF Radio vandaag anders zat ze daar maar alleen te piekeren! Ze zouden lunchen in de kamer van de directeur, om haar een restaurant en vragen te bespa ren. Robert dacht aan alles en daar was ze dankbaar voor, maar er was zo niets voor haar te- doen. Ze kleedde zich met zorg, nam een taxi en reed. tegen de instructies van Robert in, naar de Afghaanse ambassade. Ze ontmoette daar dezelfde man van de vorige dag: hij schudde het hoofd en spreidde ontkennend de handen uit. Ze was een half uur te laat voor de lunch, en Robert zou anders zeker boos op haar zijn geweest. Maar hij zei niets, en dc andere directeuren toonden veel begrip en vermeden onder de lunch de naam van haar vader te noemen en dat kwam Sally erg onnatuurlijk voor. Canfield hoorde die dag via hun eigen speciale contacten ook niets nieuws, alleen maar bijzonderheden van de Britse ambassade in Kadoel over de speurtocht die ze waren begonnen. Er moest een onmogelijk groot terrein worden afgezocht en Devlin had hen tegen de gewoonte in niet op de hoogte gehouden van zijn bewegingen. Willsden had ie dereen die in Afhanistan contact met Devlin, had gehad om inlich tingen gevraagd, maar ze verwacht ten er niet veel van. Canfield wilde Sally Devlin graag opbellen, maar hij kon haar niets hoopgevends vertellen en hij begreep wel dat het al vriendelijk van haar was geweest dat hij haar de vorige dag, gezien de omstandigheden, had mogen spreken. En dus deed hij niets en het feit dat hij zich vooral op de achtergrond moest houden, hinder de hem die dag wel bijzonder. HILVERSUM I KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badlnerle: klass. en mod. muz. (7.30 Nws. 7.41-7.50 Echo) 8.24 Over weging. 8.30 Nws. 8.36 Gym. voor de hulsvrouw. 8.45 Do wonderlijke letter M: een program, voor Het Hollandsche Huish. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Auba de: klass. muz. (10.30 Nws.). 11.30 Be jaardenprogram. 11.55 Scheepspraat: Inf. voor scnippers. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: KRO's pauzeprogram. (12.26 Mede delingen. 12.30 NWS. 12.41 ECho). 14.00 Huisbezoek. 14.15' Schoolradio. 14.55 (S) Interlokaal op dinsdag, gevarieerd pro gram. (15.30 Nws.) Overheldsvoorl.: 17.00 Diverse facetten van het eiland Aruba (III). KRO: 17.10 (S) de hutsgeklutste kinderspelen. 17.30 Nws. 17.32 Echo ma gazine. Pol. Part. 18,19 Pacifistisch Socialistische Partij. KRO: 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Pro gram. voorbeschouwing. 19.00 (S) Zin ln muz. - amateurs geven de toon aan. 19.45 Instemmen met velen: het gezongen woord ln de liturgie. AVRO: 20.00 (8) Vanavond: muz.. vrolijkheid en verstrooi ing. 22.30 Nws. 22.40 Radiojournaal 22 50 Vanavond laat nieuws. 23.20 (S) Er floot een vogel ln de wel. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II AVRO 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnas tiek 7.20 (S) Dag met een gaatje met om 8.00 Nws. en om 8.11 Radiojournaal 8.50 Morgenwijding. NOS: 9 00 Uitgebrei de reportage. 9.35 WAterstanden. AVRO: 9 40 (S) Gitaarrecital, 10,00 (S) Voor de kleuters. 10.10 Arbeids vitaminen: popu lair verz.platenprogram ln mono en ste reo. (11.00 Nws. 11.03-11.05 Radiojour naal) 11.30 (Si Rondom Twaalf: een uur allerlei voor ledereen. met om 11.55 Be- rusber. 12.30 Overheldsvoorl. Uitzending voor de landbouw. 12.40 (S) Jongeren koor met Instrumentale begeleiding. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal 1321 (S) nuper Rosarum Plores. een serie uitzen dingen over Gulllaume Dufay. 14,00 (Si Een meisje uit de voorstad, hoorspel (slot). 1435 (S) met het oog op lulste- i: muz.program. 1625 (S) Met muziek Speciaal 0 Nog geen half uur na haar op treden in Tweekamp Is Judith Bosch weer op het scherm, maar dan als nonnetje in de Dynastie der Kleine Luyden, de grote jubi leumproductie van de NCRV. Ned. 1/20.21 0 Na een zendingsdocumentaire over West-Irian (20.21) en een llc- derenprogramma (20.50), geeft de EO in Nader Bekeken reportages over de Reformatorische Getuige nisdag in Utrecht en over de onaf hankelijkheid van Suriname; over abortus komt chirurg dr. Plomp aan het woord. Ned. 2/21.20 Teruggekeerd uit de middeleeu wen duikt de NCRV meteen in de actualiteiten van vandaag. In Ilier en Nu; woningen voor invaliden, verzekeraars contra begrafenison dernemers, de plotselinge kinder dood en het overleg in de Stichting van de Arbeid. Ned. 1/21.45 De VPRO vertoont een BBC- documentaire over Josef Stalin. Drie acteurs vertolken daarin het officiële Sowjet-standpunt, de visie van een buitenstaander en ccn plei ter voor de dictator. Ned. 2/22.00 0 In zijn film Zuschauer obser veerde Klaus Peter Dencker men sen die bij zeer uiteenlopende ge beurtenissen toeschouwers waren. Duitsl. 2/22.00 Mobiel; een beweeglijk program, voor beweeglijke mensen. 17.55 Mededelin gen. 18.00 Nws. 18.11 Radtbjoumaal. 18 21 (S> Dansorkest De Skymasters met zangsollst. 18.45 Toppers van toen (gr 19 25 (S) planorecital NOS: 19 50 Den Haag vandaag. KRO: 20.00 Nws. 20 05 Overweging. 20.15 (S) Festival van Bar- reuth 1974: Das Rheingold. opera van Wagner, uitgevoerd door het Festlvalor- kest met zangsollsten. 2245 Babel- pu bliek: literair program. 23.55-2100 Nws. 12.03 (S) Drie tussen de middag: VAUA's visite vanuit... 14.03 Gesodemeurders, een mieters program. 16.03 (S) mix. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. 19.02 VARA: Drie loop achter: Popre- konstruktle. 20.02 (S) Nashville. 21.02 (S) Jazz Blues. 22.02 (S) (P)opdonder. 23.02 (S) wachten op middernacht. 0 02 (S) Nacht-drle-draalt. 2.02 Helpl. 4 02 Truck, een program, voor vrachtwagen schauffeurs. KRO: 6.00-7.00 (S) Scheer ie weg. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-11.35 Schooltelevisie TELEAC 12.15 Flexibele school - herh. lei NOS NOT 14.00-14-50 Schooltelevisie EO 15.00 V.an hart tot hart: Mag. voor ziek. en bejaard NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal NCRV 19.05 Emll, kinderserie 19.30 Tweekamp, quiz voor scholieren NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Dynastie der kleine luijden, tv-serie (1) 21.45 Hier en Nu 22.25 Geest. lied. NOS 22.40 Den Haag vandaag .,22.55 Journaal NEDERLAND II TELEAC 18.15 Nederlands voor buitenl. werknemers - les NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal EO 19.05 EO-kinderkrant NOS 20.00 Journaal EO 20.21 Het vredesoffer, documentaire 20.50 Looft den Heere: geestelijke liederen 21.20 Nader bekeken 21.55 Tenslotte VPRO 22.00 Stalin, gedramati seerde tv-documentaire NOS 23.15 Journaal Horizontaal: 1. vernis, 3. steen. 4. (Wa>dl vervolgdfamilielid, 6 plaaggeest. 7 behoef tig, 9. droogoven (Z.N.), 11. berg plaats, 12. waterstand, 14. bijwoord, 15. voorzetsel, 17. muzieknoot. 19. voorzetsel, 20. lidwoord, 22. reeds. 23. korte kous, 25. strik, 27. lof. 29. knaagdier, 30. vis, 31. bedrag. - Verticaal: 1. waterplant, 2. schrob net, 3#. voertuig, 5. twaalf gros van knopen, 7. water in N.Br. 8. fami lielid, 9. voertuig, 10. schelk. element, 11. zouteloos, 13. herders god, 14. plechtige gelofte, 16. In- sekteneter, 18. spil van een wiel, 19. pers. voornaamw. 21. oude lengte maat, 22. overblijfsel bij verbran ding. 24. gehoororgaan, 26. nacht vogel, 27. wandversiering, 28. teken in de dierenriem. OPLOSSING VAN GISTEREN Hor.: 1. lama, 4. rob. 7. sero. 8. tael. 9. meent. 11. pro, 12. stele, 14. ka, 15. ego, 16. ld., 17. Erato, 19. lev. 21. leren, 23. ijver, 24. rede, 25. kar, 26. wijle. Vert.: 1. lee, 2. Ares, 3. monter, 4. rapé, 5. oer, 6. blondine, 7. smake lijk. 10. Tegal. 13. loterij, 17. ever, 18. Orel, 20. eva, 22. Ede. Prix Goncourt toegeki! PARIJS De 'Prix Goncour i is toegekend aan Pascal Lain?) zijn roman 'La dentedère.' De 1 Theophraste renaudot' ging ni Zwitserse schrijver Georges geaud voor zijn roman 'La voj' l'étranger.' ADVERTENTIE voelt U de gehele dag niet! Geen vree9 meer, dat d© gebitspl het gehemelte loslaat. Dentofix, het moderne poeder - 's morgens een we d© plaat gestrooid-houdt het gebit de dag onwrikbaar op zijn plaats. Gei|( aangename smaak. Dentotlx verschaft gevoel van zekerheid bi] het eten, spreken en niezen. U vergeet, dat kunstgebit heeft. BIJ apotheken en terlien. f. 2,83.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6