Ds. H. v. d. Berg was jubilaris Ouders wachten op brief van dochter Minder afvalstoffen naar 'Duin- en Bollenstreek' Cadeau's voor instructeur Burgerlijke stand Kort nieuws uit de regio Christelijke school Voorhout heeft minder leerlingen Diefstal uit Spar-winkel Bestevaer-MAVO wil nieuw gebouw Hervormd Voorhout gaat beroepen Commissaris bezocht Leiderdorp Visserij berichten Antiekdiefstal in Sassenheim Kassier verdacht van fraude Nieuwe Leïdse Courant Jeugdgebouw in Woubrugge is vrijwel voltooid Veemarkt Leiden Marktberichten TROUW/KWARTET DINSDAG 19 NOVEMBER 1974 STAD EN REGIO Vader Otten: Wie is oom Bernhard? ALPHEN - Wie is oom Bernhard? Dat is de vraag die de heer A. L. A. Otten zich gisteren ook nog stelde. 'Het kan z'n voornaam of z'n achternaam zijn', aldus de heer Otten, nauwelijks beko men van de emoties van de laatste dagen. Oom Bernard wordt genoemd in de brief die Rosalie schreef vanuit Indonesië. Hij was het die haar op 't spoor zette van haar ouders. Rosalie was 24 jaar spoorloos. "Wij hopen haar nu spoedig te zien. Maar ik weet verder ook nog niets. Alleen dat ze getrouwd is en twwe kinderen heeft. Ik heb die donder dagavond een spoedbrief met foto's naar Indonesië gezonden, die zij vandaag heeft kunnen ontvangen. Als zij direkt terug schrijft kunnen wij eind van de week méér weten. Maat 't is ook mogelijk dat wij eerder bericht krijgen, per telex. Wij zijn zéér benieuwd. Als er geld is kunnen wij Rosalie, die nu 34 iaar is. met haar man en twee kinderen naar Holland laten ko men. Misschien vóór de kerstdagen. Ik heb hier nog drie jongens en een dochter wonen, die allen ge trouwd zijn. Wij hopen met z'n allen op een spoedig weerzien'. Schoolvriend De heer Otten kent velen die de naam Bernhard dragen. 'Ze wonen allemaal in ons land. Het moet er een zijn die bij mij in Indonesië op school heeft gezeten. Dat heeft hij tegen mijn dochter, die hij bij een kennis ontmoette, gezegd. Een oude schoolvriend van mij heette inder daad Bernhard. Ik heb de laatste dagen allen die Bernhard heten op gebeld. Geen van hen wist er iets van. Op één na. Die heb ik regel matig telefonisch geprobeerd te be reiken. maar die geeft geen gehoor. Het zou natuurlijk kunnen dat hij het is en dat hij in Indonesië zit op dit moment'. De familie Otten. Vlierboomstraat 10. wacht nu in grote spanning af. Wanneer zal de post een brief be- OEGSTGEEST Instructeur W. Driessen van de Wilbert Drummers uit Oegstgeest kreeg zaterdagavond uit handen van H. van Olderen de vergulde speld met oorkonde van de Algemene Nederlandse Unie van Muziekverenigingen. De avond was georganiseerd voor leden en oud leden van de drumband, die zijn tienjarig bestaan viert. Burgemeester Van Eysinga van Oegstgeest aanvaardde het be schermheerschap van de drumband. Namens de oud-leden kreeg in structeur Driessen vanaf de oprich ting aan de drumband verbonden, uit handen van de heer Onderwater een grasmaaimachine, zijn vrouw een prachtig bloemstuk. Ook ont ving de instructeur een enveloppe met inhoud die een telefoonaan sluiting moet mogelijk maken. De avond werd na de gebruikelijke dankwoorden voortgezet door de Baker Street Jazzband, die weinig moeite had de stemming erin te houden. Centrale accommodatie heeft ook wijkfunktie KATWIJK De gemeente hoopt nog vóór 1 januari toestemming van het rijk te krijgen voor de bouw van een centrale accommoda tie. Er is een voortdurend overleg gaande tussen het gemeentebestuur en de werkgroep tot voorbereiding van deze accommodatie enerzijds en het departement van C.R.M. en het provinciaal bureau Zuid-Hol land anderzijds. Men stelt in Katwijk alles in het werk de minister ervan te overtui gen dat een dergelijke accommoda tie in Katwijk moet komen. Als dze in de Hoornes zal zijn ge bouwd. zal ze naast de centrale funktie ook een wijkfunktie heb ben. LEIDEN Geboren: Danlëlle Francolse M dv H Weering en M Mul. Patrick zv H Weeda en P van Polanen. Joanna C s dv F van der Mark en C Noort. Overleden: J v d Ende 1913 man. Gehuwd: J de Ridder en M Sllerlngs. A Kamman en A van den Brink, C van den Akker en G Groenendijk,. H Mulder en I Seller. W Henzen en L Beljaars. H Schotsman en C Swaan. E PApe en V Lagendijk, J Stouten en J Meijvogel. Ondertrouwd: J van der Blom en S Vjestlca. R Boers en B Dijkstra. B van Brakel en Y Zweistra. H van Dijk en E Overeynder. J van Gaal en M Menken. A Hoenselaar en M Blok, W Holswllder en M van Lieshoutl C Hoogerdljk en E Wagenaar. G Jullen en M Oosterbroek. H Lourens en M Menckeberg. F van Oost veen en V Luijckx, J Relnders en A de Groot. G Rietveld en H Tegelaar. P Schlagweln en A Heemskerk. J Slngeling en E Westerhoven. J van der Smissen en JBreedeveld. J Verstraaten en H Hooger dljk. A Wortel en M Verhoeven. L1SSE Geboren: Suzanna I dv L F Boeléen en C Bi de Ruiter; Frederik A zv J Bouma en M J van cler Beek; Maria W dv J lankhaar en M W Hegeman: Dam en Stefan ziv Z Jotfe en B Nowlnkska; René zv S van der Bos en W G S Tervooren. Dennis P zv T J C Borghols en H van 't Padje Ondertrouwd J G J Klein te Leiderdorp en A J Faas: J Ruwaard en Y Boogerd: J A Smit te Helloo en J G Warmerdam. Gehuwd: G M van Leeuwen en M A W T van der Horst. Overleden: J Kortekaas 91; D Schaap 66 jaar. KATWIJK Ceboren: Johanna M d v W de Mol en J M Snijer. Nicolaas z v H Z Kroon en M Kralt. Maarten C z v M Guljt en M van Beelcn, Aafje J d v G Vis en J Verboon. Dirk C R z v C Duljn en M C v d Melj. Allda J d v J Dubbelaar en L Barn hoorn. Thérèse J d v D Duijvenbode en H van Duljn. Rob H 7. V H 't Oever en Z HUberts. Mlchlel D L v D L van Duljn en N Smit. Overleden: Theodorus A Groenewegen 78 .'aar, Petronelln van Kempen w v J de Booy 86 Jaar. Margaretha Jong wed van J J Lezwljn 74. Leuntje van der Plas w v M J de Kleljn 74 Jaar. Gehuwd: J J van Delft en G Schaap. B J Smit en M J van der Bent. C van Duljn en J Guljt. W BerkhelJ en A van Beelen. J L de Groot en M A H Leenders. S Flink en G van der Kraan. P R J Kortlang en D Koudenburg. Ondertrouwd: A M Zlerlkzee en J Duijn- dam. O van Velzen en S Jasarevlc. J Grlespoor en P van Duljn. J SJardijn en J W BerkhelJ. A Naafs en C van Aaperen. W Wassenaar en A PHScheepmaker zorgen van de teruggevonden Rosa lie? Die brief zal het definitieve antwoord moeten geven: Is het in derdaad de Rosalie die als 10-jarig meisje in Bandoeng verdween? De ouders twijfelen er geen mo ment aan, omdat in de brief die zij al ontvingenl tal van details uit het verleden worden aangehaald. Ook weet Rosalie namen van broers en zuster te noemen. De familie Otten woont sinds 1961 in Holland. In het verleden heeft de heer Otten al herhaaldelijk ge probeerd z'n 'verloren dochter' op te sporen, wat nimmer succes ople verde. VOORHOUT Tijdens de algeme ne ledenvergadering van de Vereni ging tot stichting van christelijke Scholen in Voorhout is tot voorzit ter gekozen de heer G. de Wit, Dinsdagse Wetering 21. Hij volgt de heer H. Koelmans op. die 17 jaar voorzitter is geweest. Secretaresse mevrouw Odijk deelde in haar jaarverslag mee dat de kleuterschool van de vereniging 52 leerlingen telt en de basisschool 161. Van beide scholen loopt het aantal leerlingen terug als gevolg van het feit dat er in Voorhout onlangs een openbare school werd geopend. Tijdens de rondvraag kwam een ander aspect van het schoolbeheer om de hoek kijken: de vernielingen aan het houten schoolgebouw. De schade door vernielingen wordt ge schat op tweeduizend gulden in het afgelopen jaar. ALPHEN AAN DEN RIJN Zater dagmiddag werd een brutale dief stal gepleegd. De Sparwinkel in het winkelcentrum iridderhof is tussen 12 en 1 uur bestolen van bijna 3600. Er werd meegenomen 900 aan muntgeld, 300 aan bankbil jetten 900 aan waarde van spar- spaarboekjes 1300 aan giro-ka scheques en een loonzakje met een bedrag van 150. Niemand heeft van de diefstal iets gemerkt. KATWIJK Het bestuur van de Bestevaer-MAVO verwacht binnen kort e goedkeuring te ontvangen van het rijk voor de tichting van een nieuw schoolgebouw. Dit ge bouw zal verrijzen in irijnsoever in de onmiddellijke omgeving van de plaats waarop het definitieve ge bouw voor de protestants christelij ke Havo-atheneum, is gesitueerd. Het bestuur van laatstbedoelde school stelt pogingen in het werk om ook de medewerking voor een definitief gebouw te krijgep, zodat belde schoolgebouwen in één 'stroom' kunnen worden gereali seerd. Beslissing LOM-school in 1975 verwacht KATWIJK In de duin- en bol- lenstreek is met name bij het pro testants christelijk onderwijs de vraag in behandeling of ten west?n van Leiden een bijzondere school voor leerlingen met leer- en opvoe dingsmoeilijkheden (LOM-school) moet worden gesticht. Op dit soort scholen in Leiden kunnen niet alle aangemelde leer lingen worden geplaatst. Hoeveel kinderen uit Katwijk en omgeving een dergelijke school zouden gaan bezoeken, is niet exact bekend. Het onderzoek is nog niet afgesloten. Intussen is men erachter gekomen dat het instituut van remedial tea ching remmend werkt op het over brengen van leerlingen naar scho len voor buitengewoon onderwijs, omdat het zich juist richt op hand having van kinderen op de lagere scholen. Zonder de geboden hulp zou een aantal leerlingen moeten worden doorverwezen naar het bui tengewoon onderwijs. Als een LOM-school in Katwijk no dig blijkt te zijn, zal de raad ver moedelijk in 1975 een verzoek om medewerking krijgen voor de stich ting van een dergelijke school. VOORHOUT De Hervormde ge meente van Voorhout heeft na rijp beraad besloten een predikant te beroepen in de vakature die is ont staan door het vertrek van dominee Hoogenkamp naar het Friese Bu- rum-Munnikezijl. Punt van overwe gen was de vraag of de Hervormde gemeente van Voorhout wel het sa laris van een predikant zou kunnen opbrengen. De financiële draag kracht van de gemeente is niet erg groot. De beide vorige predikanten van Voorhout vervulden de neven- funktie van voorzitter van de Raad voor de Zending te Oegstgeest. Na dat de conceptbegroting voor 1975 uit de doeken was gedaan, besloot meri toch tot beroepen. De kerkeraad zal binnen enkele weken het beroepingswerk begin nen. LEIDERDORP Commissaris der koningin mr. Vrolijk deed gisteren op zijn toernee langs de Zuidhollandse ge meenten Leiderdorp aan. Hij werd eerst in het gemeentehuis ontvangen. Burgemeester Van der Have links op foto vergastte de commissaris op een suggestieve toelichting. Rechts van de commissaris gemeentesecretaris Hobo. SASSENHEIM Op stijlvolle wijze werd zondagmorgen het jubileum van ds. H. v. d. Berg kerkelijk gevierd, waarbij dankbaarheid en waardering de boventoon voerden. Als tekst had de jubilarus gekozen 1 Petrus 1 vs 25: 'Dit is he twoord, dat u als evangelie verkondigd is'. In zijn prediking stelde de vrageb: Was het de moeite en tijd waard om het Woord Gods 25 jaar te brengen en is het de moeite waard als predikant hieraan z'n leven te wijden? Hierbij wees hij erop da de macht en glorie van Gods Woord verkondigd zijn en dat het Woord blijft in eeuwigheid. Het is daarom eeuwigheidswerk. Het is het middel om een mens to t nieuw leven te brengen, wat de eeuwig heid verduurt. Ook vandaag komt dit Woord met die levenverwekkende kracht, die de gemeente van Christus wil sa menhouden. Het verkondigen en horen is genade en vreugde. De grote verkondiger is de Heilige Geest, die mensen inschakelt. Ds. v. d. Berg noemde het de beste tijd van het leven, waarin men bezig is met het Woord van God. Hij besloot z'n prediking met dank aan God dat hij zijn leven mocht inzetten voor dat levenverwekkende Woord. Na de zegen was het ds. Gesink die eerst mevrouw V. d. Berg toesprak. Hij zei hoe belangrijk de vrouw in de pastorie is. De sfeer wordt door haar bepaald, en die is goed aan de Juliananlaan. Na dankwoorden richtte hij zich tot z'n collega. Hij zei dat deze 25 jaar lang heel be scheiden en nooit spectaculair z'n weg is gegaan, als 'sjouwer van de Heer', en wel met grote energie. Dominee worden is niet zo moeilijk maar zijn wel. Gedurende 25 jaar werd Gods Woord verkondigd, cate chisatie gegeven bejaarden en zie ken bezocht en alles met blijmoe digheid. Na 25 jaar wordt hij daar om door z'n gemeente nog op de handen gedragen. Het was een le ven in dienst van de Heer, Die kracht gaf. Tot slot liet ds. Gesink zingen 'Halleluja eeuwig dank en ere', waarna hij een enveloppe met in houd cadeau deed. Namens de classis Leiden bracht de heer T. de Ruig de gelukwensen over. Deze zei dat ds. V. d. Berg reeds 16 jaar als actuaris van de classis dienst deed, en het ker- Aan de maandagmarkt werden te IJmui- den aangevoerd: 6.700 kg. tong, 76 kisten tarbot en friet, 881 kisten kabeljauw. 178 kisten koolvis, 51 kisten schelvis, 813 kisten wijting, 733 kisten schol. 273 kis ten schar, 986 kisten haring, 348 kisten varia. BESOMMINGEN: KW4 2.900. KW11 11.500. KW22 21.000. KW29 9.200, KW51 10.800. KW113 8.800, KW121 7.400. KW149 8.200. KW150 10.300, KW152 4.480. KW153 30.000. KW174 11.500, KW187 11.100. KW189 20.000. KW194 920, KW213 3.000, KW214 3.60. KW221 16.700. KW226 8.100. SCH117 11.500. SCH256 2.900, VL7 5.800, VL153 9.000, IJM29 13.000, IJM30 7.700, IJM115 31.000. IJM154 8.100, KW33 en KW180 8.600. KW 2 en KW135 40.000, VD1 en VD46 3.700.'VD19 en VD73 16.000. VD24 en VD89 6.100. IJMUIDEN Prijzen per 1 kg. in gul dens: tarbot 11.4710.64. grote tong 10.539.53. grootmiddel tong 12.11 10.64. klelnmlddel tong 11.9310.73. tong 1 11.48—10.52, tong II 10.88—9.93. Per 40 kg. In guldens: Schelvis 1 en 2 110, schelvis 3 90—60, Wijting 2 60—55, wij ting 3 8451, wijting 4 56. grotei heek 192. middel heek 224. schar 7032, ham men met kop 11098. schol 1 9684, schol 2 9686, schol 3 1 0284. schol 4 10276. kabeljauw l 14493, kabeljauw 2 142—90. Kabeljauw 3 112—84. kabel jauw 4 10080. kabeljauw 5 10270. Koolvis 1 68. koolvis 2 6766. koolvis 3 67. koolvis 4 5754, tarbot 333220. griet 288127. tongschar 146131, heek 166. heek 2 138. heek 3 110—100. leng 8166. hammen 286—222, makreel 2 55 38. haring 41.20—35.20. SASSENHEIM In de nacht van zondag op maandag is in het woon huis van de familie Van der Meij aan de Nachtegaallaan ingebroken, waarbij werden ontvreemd vier an tieke stoelen, een schilderij, een pen dule. een grote koperen kandelaar, een fruitschaal, een Russische thee karaf en stereo-apparatuur. De waarde van het gestolen loopt in de duizenden guldens. De bewoners die thuis waren, bemerkten de inbraak pas om vier uur. toen de heer des huizes uit bed kwam. krecht bijna uit z'n hoofd kent. Hij noemde hem een man van weinig woorden, maar van veel daden. Zijn dankwoorden liet ook hij van een enveloppe met inhoud verge zeld gaan. In z'n dankwoorden zei ds. v. d. Berg erkentelijk te zijn voor de vele geschenken en bloemen, waar bij hij in het bijzonder wees op de bloemstukken aan de voet van de kansel geschonken door de plaatse lijke Hervormde en G.EMEENTE EN Chr. Gereformeerde Kerk. Tot slot legde ds. v. d. Berg z'n hand op de Bijbel en zei: 'Dit is het Woord, waaruit verkondigd is', waarna hij psalm 87 liet zingen. Voor deze kerkelijke viering waren ook aanwezig o.a. deputaties van de plaatselijke kerken, de N.P.B. e het gemeentebestuur en ds. Van Santen, die op 19 januari als derde predikant zijn intrede hoopt te doen. Zaterdagmiddag werd in het Jeugd huis een receptie gegeven waarbij zeer vele gemeenteleden en ande ren de hand kwamen drukken. Hieronder waren ook burgemeester Kret, ds. G. Halsema uit Katwijk praeses van de classis Leiden, ds. Te Winkel, die onlangs afscheid nam en ds. Den Tonkelaar, Her vormd predikant van Warmond. Winterprogramma 't Nut Hillegom HILLEGOM Het departement Hillegom van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen heeft het pro gramma voor het seizoen 1974-1975 samengesteld. Maandagavond 25 november wordt in de Nutszaal Van den Endenlaan 50, de algemene le denvergadering gehouden. Een fil mavond is gepland op dinsdag 17 december. 'Alliance' voert zaterda gavond 11 jaunari het blijspel 'Hoogheid, uw kameel staat voor' op. 'Het Loodswezen' staat vrijda gavond 21 februari centraal. De heer D. Parlevliet vertelt hierover. Dr. H. Hubenet, verbonden aan de Sterrewacht te Utrecht spreekt over 'Kometen onheilsboden?' Het Nutsseizoen wordt 12 april gesloten met een toneelvoorstelling. NOORDWIJK De Noordwij kse recherche heeft een 24-jarige jon geman uit Noordwijk gearresteerd. De jongeman wordt ervan verdacht door frauduleuze handelingen een Noordwijks garagebedrijf voor een grote som te hebben benadeeld. Aanvankelijk werkte de dader als pompbediende. Vorig jaar maakte hij echter promotie bij het bedrijf en werd hem de functie van kassier toevertrouwd. Het verduisterde be drag bedraagt waarschijnlijk ver scheidene tienduizenden guldens. Gehandicapten zwommen voor diploma Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving 0P OE BRES VOOR EER STERKE CHRISTELIJKE PERS Hoog en laag water KATWIJK Woensdag 20 novem ber: hoog water 6.56-19.14 uur; laag water 2.38-14.54 uur. WOUBRUGGE Als de gemeente raad op donderdag 21 november bijeenkomt, zullen ondermeer de volgende agendapunten worden be handeld. Er valt een algemene tendens waar •te nemen om de eigen woning te vergroten, maar de inhoud van de bestemmingsplannen Hoogmade en Bateweg laat die mogelijkheid vrij wel niet toe. Volgens het advies van de stedebouwkundig adviseur zijn evenwel binnen bepaalde gren zen wel mogelijkheden aanwezig. Daarom wordt de raad gevraagd ermee akkoord te gaan, dat op dracht wordt gegeven de mogelijk heden te onderzoeken en te verkla ren dat een wijziging van déze plannen wordt voorbereid. In de raadsvergadering van 26 sep tember besloot de raad een bedrag van 633.360 beschikbaar te stellen voor de bouw van een raadhuis volgens het plan van architekt H. Reinbergen uit Zandvoort, onder de voorwaarde, dat hij een alternatief plan zou ontwerpen, waarbij een meer functionele opzet zou moeten worden verkregen achter de facade langs de Woudwetering. Tijdens een bijeenkomst is hierover met de architekt van gedachten gewisseld. De raad wordt nu voorgesteld het besluit in dier voege te herzien dat de voorwaarde tot het ontwerpen van een alternatief plan vervalt. Het bestuur van de RK-Kleuter- school te Hoogmade heeft met me dewerking verzocht voor de uitbrei ding met een 3-de klaslokaal. In juni van dit jaar stelde de raad een bedrag van ƒ50.000 beschik baar voor de stichting van een gebouw voor de jeugd. Inmiddels is dit houten gebouw aan de Van Hoogstratenlaan vrijwel voltooid en hoopt men het binnenkort in ge bruik te nemen. Zo zullen hier on derdak vinden de peuterschool en de bejaardensoos, die Jeugdland 1 moesten verlaten. TER AAR Toen op 15 augustus de eerste paal de grond in ging voor de bouw van het nieuwe club gebouw van de Ter Aarse voetbal vereniging Altior, klonk het start sein voor bouwactiviteiten, waarbij de leden zelf voor de nodige in breng moesten zorgen. Harry Eg berts, die voor zijn ontwerp de vereiste goedkeuring van bestuur en gemeente had gekregen, for meerde een bouwploeg. De funde ring was het eerste onderdeel. Bin nen enkele weken werden de bui tenwanden en dakconstructie vol tooid. Momenteel is men bezig met plafonds en elektrische installatie. TER AAR - De Ter Aarse Vogel vrienden. die in het Parochiehuis te Langeraar een vogeltentoonstelling hielden hebben dit jaar een jeugd kampioen in hun midden, de 17- jarige Ton van Kessel. Hij wist dit kampioenschap te behalen met een grote parkiet. Het aantal inzendin gen (276) was groter dan vorig jaar. VOORHOUT In de nacht van 16 op 17 november is ingebroken in woonhuizen in Schoonoord te Voor hout. Vijf woningen kregen onge nood bezoek. Vermist worden pas poorten, betaalcheques, geld, hand tasjes, portefeuilles met inhoud en sieraden. Kledingstukken werden onderzocht, waaruit in sommige ge vallen waardevolle eigendommen verdwenen. De deuren van de wo ningen waren niet óp het nachtslot gedaan, zodat de sloten met een ijzerdraadje door de brievenbus ko nen worden geopend. TER AAR De middenstandsvere niging heeft een Sinterklaasaktie op touw gezet. Geschat moet wor den de leeftijd en het gewicht van de deelnmers. Als hoofdprijs is een draagbare teevee beschikbaar ge steld. Andere prijzen zijn o.a. een stereo platenspeler, cassetterecorder en een flets. Voor de kinderen tot 12 jaar is op 11 december een feestmiddag in het dorpshuis. TER AAR De gemeente-avond van de Gereformeerde kerk, speci aal bedoeld voor de nieuwkomers in het dorp, trok een behoorlijke be langstelling. Er werd een uiteenzet ting gegeven van wat het dorp alzo heeft te bieden in en rondom de Kerk. Medewerking verleende de christelijke gemengde zangvereni ging Looft den Heer. WOUBRUGGE Woensdag 20 no vember geven de christelijke zang vereniging. 'De Lofstem' en 'De Kleine Lofstem' een uitvoering in de Hervormde kerk o.l.v. A. van Lunen deze begint om 7.30 uur. WOUBRUGGE De raad verga dert donderdag 21 november om 19.30 uur. De agenda vermeldt o.a. onderzoek geloofsbrief J. Haas broek, die de plaats inneemt van mevr. R. Sijses-Hofstra; bestem mingsplannen w.o. Buitengebied; nieuwbouwplannen raadhuis: on- derwijsaangelegenheden: aanbie ding gemeente-begroting. WOUBRUGGE Raadsagenda 21 nov.: onderzoek van dé geloofsbrief van J. Haasbroek; K. B. inzake bestemmingsplan 'Buitengebied'; voorbereidingsbesluiten inzake wij ziging van het bestemmingsplan onderdeel Hoogmade en van de voorschriften inzake achtererfbe bouwing; nieuwbouwplannen inza ke het raadhuis; verzoek om mede werking voor de uitbreiding van de R.K. Kleuterschool te Hoogmade: benoeming van een lid van de cul turele commissie; vaststelling van de verordening houdende bepalin gen betreffende de burgelijke stand: vaststelling van een veror dening regelend het gebruik en de tarieyen van het gebouw 'Jeugdland II' en-of de inventaris daarvan; aanbieding van de gemeente- en bedrijfsbegrotingen 1975. ZOETERWOUDE De opbrengst van de collecte t.b.v. de Nierstich ting bedroeg 1.331,47. ZOETERWOUDE De bazar van de Hervormde Jeugdraad in 'Ons Huis' bracht 10.825 op,- waarvan men hoopt netto ongeveer 7500 over te houden. Het bedrag is be stemd voor de expolitatie van Ons Huis en voor een kleine restauratie van de dorpskerk. KATWIJK In Katwijk wordt on derzocht of de instelling van een; evenementencommissie wenselijk is. Een dergelijke commissie zou bestaande- en nieuwe aktiviteiten een breder vlak kunnen geven dan nu het geval is. ALPHEN AAN DEN RIJN In het overdekte zwembad De Dillen orga niseerde het comité Zwemmen Ge handicapten een propaganda-och- tend. Er werden demonstraties ge geven en een 8-tal gehandicapten zwom voor een diploma. Tientallln bezoekers waren getuige van de in spanningen en prestaties die zij leverden. Er werden wedstrijden gehouden in rugzwemmen, zwem men met vleugels en onderwater- zwemmen. Burgemeester Gallas reikte aan Wilfred de Groot, Karin Captein, Jacco v. d. Zwaard. Esther Post en mevrouw Stemmerik het K.NZB.- diploma A uit en Marina de Pater en Kees Zaal en Annemarie Sloot haak (allen afkomstig uit Alphen en omgeving) mochten het ib-di- ploma in ontvangst nemen. Alle deelnemers aan het diploma en de monstratie zwemmen kregen een herinneringsvaantje. De manifestatie werd ook bijge woond door drie Alphense wethou ders en een aantal gemeenteraads leden. LEIDEN. 18 november Op de makrt van maandag werden totaal aangevoerd 3445 dieren, gespecificeerd als volgt: slachtrunderen 1556. vakrens 317, scha pen of lammeren 1572. Slachtrunderen stieren le kwal 5.95-6.35 pr kg gelsacht gewicht. 2e kwal. 555-575. vaarzen le kwal. 515-565. 2e kwal 475- 505,.koeien le kwal. 505-560, 2e kwal. 440- 475. 3e kwal. 405-435. worstkoeien 390-410. slachtvarkens le kwal. 2.58-2.60 pr kg levend gewicht. 2e kwal. 256-257, 3e kwal. 254-255. slachtzeugen 180-190. zware var kens 220-230, schapen 100-160 p st, lam meren 160-220. Slachtrunderen aanvoer groot, handel re delijk, afloop lui, pruzen stabiel, mindere kwal. lager !n prijs, varkens aanvoer ruim, handel vlug. prijzen Iets lager, schapen en lammeren aanvoer ruim. handel normaal, prijzen stabiel. LEIDEN 18 november appelen 71-82. peren 44-60. andijvie 150-191, kroten ge kookt 70, boerenkool 39-57. rode kool 30- 33, prei 56-70, stoofsla 45-52, spruiten A 78-81, B 62-72, tomaten A 1070-1100, B 1050, C 890, CC 260, uien 25-31, witlof 280-290, komkommers A 106, B 95, C 85- 88, D 66. E 43.s la zwaar 37-48, bleeksel derij 17-27, bospeen 121-130, knolselderij 30-48. KATWIJK AAN DEN RIJN, 18 november Groenteveiling. Aanvoer 107 ton was- peen. Prijzen waspeen AI 480-660, II 270- 540, BI 730-1020, II 210. Cl 630, II 490- 510, bloemkool 6 I 144-196, II 90. 8 I 91- 152, II 32-74, 10 I 54 ,11 24-48. 12 67- 115, II 32-40, 15 I 44, II 25. andijvie 76- 149, boerenkool 36-41, bleekselderij 30-31, spitskool 94-109, tomaten 340, uien 460- 510. KATWIJK Het huisvuil van Kat wijk wordt sinds 1973 afgevoerd naar Drente, via het vuilafvoerbc- drijf Duin- en Bollenstreek, waarin ook deelnemen Hillegom, Lisse, Noordwijk, Noordwljkerhout, Rijns burg Valkenburg en Voorhout. De begroting voor 1975 vertoont een gunstig beeld. De kosten per ton kunnen beperkt blijven tot 34,70 ondanks en stijging van de vrachtkosten met 2,10 en van de verwerkingskosten met 1,05. Een herziening van de aanvankelijk ge raamde hoeveelheid van 46.000 ton naar 38.000 ton in totaal af t voeren vuil veroorzaakte eveneens een stijging van de vaste kosten per ton. De daling van de hoeveelheid af valstoffen is een landelijk ver schijnsel dat mede wordt veroor zaakt door het vrijwel geheel ont breken van papier en het inzame len" van glas buiten de vuilafvoer om. Dit laatste beloopt alleen in Katwijk al enkele tientallen tonnen per maand. De raming van af te voeren vuil voor Katwijk is voor 1975 10.460 ton tegen een prijs van 363.003 terwijl de gemeente in het Vere veningsfonds Transportkosten 41.840 bijdraagt. WOUBRUGGE Op woensdag november geeft de Chr. Zangve niging De Lofstem met De Klei Lofstem een uitvoering in de H vormde kerk onder leiding van rigent A. van Lunen. Aanvang uur. Toegang vrij. KATWIJK AAN DEN RIJN D( derdag 21 november 's avonds half zeven is er in hét verpleegh 'De Wilbert' een protestantse ke dienst waarin ds. H. J. van Acht berg uit Leiden voorgaat. LISSE Gezien de grote belai stelling die er bestond voor de g tis controle op uitlaatgassen lichting en banden van auto's o november j.l. (er werden 183 au gecontroleerd) is Datsun Nederlj te Lisse bereid -gevonden om, samenwerking met de plaatseli afdeling van 'Veilig Verkeer Ned land' deze actie te herhalen zaterdag 23 november tussen 9 11 uur in de werkplaats van Dati aan de Vennestraat. LISSE Het S.O.V. het Saem» kings Orgaan Vakcentralen, waa alle vakorganisaties zijn aange ten houdt woensdagavond een eenkomst in het 'Trefpunt', waa de heer Van Gellekom, adj.-dir. het G.A.B. Lisse zal spreken over werkgelegenheid in de Bollenstr en tevens het probleem zal beh delen van het openbaar verv naar de industrieplaatsen rond de streek. LISSE Ds. G. A. Zijerveld, IV delburg komt donderdagavond n Lisse om in de kerk Tulpenstraat spreken over 'Israël' 7.45 uur. SASSENHEIM In het club bouw de Blaijwband werd ter sluiting van het vliegseizoen feestavond gehouden. Eerste ge raal-kampioen werd L. J. Drost, evoorzitter en mede-oprichter 'de Blauwband' die hiermee terui in de top, generaal-kampioe zijn: P. Krom (2), P. Wolvers N. v. d. Zwaan (4), A. de Goey mevr. D. Slootweg (6, gebrs. i Krogt 7, B. v. d. Kraan (8), Wolvers (9) G. Wolvers (10). ALPHEN AAN DEN RIJN 1 dens de jaarvergadering van KVP is een nieuwe voorzitter ge zen. De heer Van Dongen mi wegens verhuizing deze funl neerleggen. In zij*i plaats werd' heer J. H. W. Jansen gekozen, onlangs ingestelde werkgroep de KVP ter ondersteuning van fractie, zal onder leiding van c< dinator C. Slingerland het inste van een spreekuur onderzoeken. ALPHEN AAN DEN RIJN V morgen (dinsdag) iser een kof inn in gebouw Jeugdhaven. II begint om tien uur en er zal bel ve koffiedrinken ook creatief werkt worden. Er is een gesj over 'doorstroming'. AARLANDERVEEN De colle die voor de Nierstichting te Aarl derveen werd gehouden, h 575,22 opgebracht. AARLANDERVEEN In een oi vol Dorpshuis hield de Verenis voor Prot.-Chr. Schoolonden een feestavond, voor de aans< van een stencilbrander. De kir ren van de eerste klas voerden sprookje 'De Markies van Kara op. De kinderen van de tweede derde klas verzorgden het spel den maar'. De kinderen van vierde en vijfde klas gaven E leuke nabootsing van 'Farce Mac re'. Tenslotte werd met groot ces de musical 'De tovenaar 1 Alkmaar' door de leerlingen van. hoogste klassen opgevoerd. OEGSTGEEST Raadsagenda nov.: Onderzoek geloofsbrief vai C. Bijl, benoemd tot lid van raad; Verhuur volkstuinen; Kre voor e uitgave van een nie wegwijzer voor Oegstgeest: E koopavonden in verband met feestdagen; Verlening onderw, kredieten: Subsidie restauratie gel Groene Kerk; Verhoging rejl gingsrechten. LEIDERDORP Donderdag 21 vember is er weer 'politiek café' Wik in de Hoofdstraat. Het bd om 8.30 uur. De Tweede Kami den Jansen (PvdA) en De I (VVD) laten hun gedachten f over de woningproblematiek. aanwezig is H. Driessen, lid var Leidse gemeenteraad. KATWIJK De belangstel voor de plaatselijke afdeling vai O in Katwijk is verheugend, de eerste ervaringen zal wor1 bekeken of het aanbeveling dient tot een uitbreiding van aktiviteiten te komen. De afde, werd dit jaar opgericht, ide ver ging biedt aan de leden een van mogelijkheden, zoals het bij nen van concerten en filmvoors lingen en het volgen van cursus Op grond van ervaringen in Leidse regio wordt verwacht voorlopig met een betrekkelijk subsidie kan worden volstaan. Doordat een 37-jarige die handelaar zich verzette tegen houding door de politie sneuv zaterdagmiddag de ruit van winkel en werd een deel van j inventaris vernield. De winkelie A. W. had een agent met een op het hoofd geslagen toen een klant wilde aanhouden, klant had zijn auto fout gepark voor de winkel aan de Regente I laan, waarna de autosurveillai i constateerden dat de man niet doende papieren bij zich had. aanhouding van de man zlnde winkelier niet en hij ging de ai met twee stokken te lijf. Hij r«/ vervolgens de winkel in, waarp agenten zich genoodzaakt zagei wapenstok te gebruiken. Mevrouw D. Verkerk-Rogier Rijswijk is zaterdagavond in Venestraat van haar handtas roofd. Samen met haar man bel ze een etalage, toen twee jol I mannen de tas uit haar hand 1 ten. De tas bevatte betaalchei plus betaalpas en tweehonderd den aan contant geld. Een kioskhoudser op het lands Spoor heeft zaterdagavoni i doen gekregen met twee mam die haar via de 'babbeltruc' bedrag van 250 afhandig maf ten. Terwijl een van hen haar de praat hield, deed de ander greep in de kassa. De kioskhoud wist overigens een deel van geld uit handen van de man grissen. Uit een werkplaats aan de H sterhuisstraat Is ln de nacht vrijdag op zaterdag voor 10 aan radio-toestellen gestolen, inbrekers kwamen binnen via verbreken van het slot van de gangsdeur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4