?ax free shops n West-Europa: Tmzet 800miljoen Duitsland wijzigt koers mark niet Goudprijs klimt op naar nieuw record lezig bedrijf Goederenmarkten in oktober gedrukt Amsterdams Belegging Depot. Een vermogen aan know-how. liphol bleef goedkoopte-eiland Bührman doet bod op Ceres Karton Produktie DAF in Indonesië is van de baan Werktijdverkorting Apeldoorns bedrijf Korter werken bij Audi-NSU New York scherp omlaag V/KWARTET DINSDAG 19 NOVEMBER 1974 FINANCIËN ECONOMIE TUS13/HL13 een onzer verslaggevers 2 i TERDAM De gezamenlijke belastingvrije vliegveld winkels j est-Europa (de z.g. 'tax free shops') zetten per jaar meer dan 16niljoen gulden om. Alcoholische dranken blijken de meest ge- artikelen; de reizigers geven daar zo'n 360 miljoen gulden JJhit, rookartikelen zijn goed voor 280 miljoen en parfum voor o i miljoen. De tax free shop op Schiphol is nog steeds veruit i, edkoopste tax free shop in West-Europa. parfumerieën in de Bondsrepubliek maar direct aan Duitsers die op Orly kopen. Duitse luchtreizigers dan uiteraard, want de mlnibelas- tingparadijsjes zijn uitsluitend toe gankelijk voor mensen die bij het afrekenen aan de cassière hun in- stapkaart voor het vliegtuig kunnen tonen. Een taxfree shop is trou wens pas bereikbaar als men de douane gepasseerd is. 31 an Schiphol komen, zodat de Jammer voor Amsterdammers, die e shop daar wellicht de even Schiphol willen aandoen. 31lte van West-Europa is. Naast maar winkelen zonder belastingen lol heeft ons land nog _een op Schiphol is er echt niet bij. Voor wie uit Amsterdam naar andere landen dan België of Luxemburg vertrekt is er echter zeer veel te koop: Niet alleen drank of sigaret ten 9 per slof voor Amerikaanse of Engelse merken en ruim 6 voör een slof Nederlandse sigaret- In vergelijking met de norma- maar ook foto- en filmappara- ■"bkel wat 20 tot 50 procerft tuuri televisietoestellen en zelfs au to's. lericht het Engels-Duitstalige ;3jdblad Vision, dat verder mee- dat West-Duitsland tot de ite omzet komt, gevolgd door and en Nederland. Waar de en vooral de Duitsers over verschillende luchtha- eschikken, die door de reizi- uit het buitenland worden daan, moet het Nederlandse ipcijfer voor het overgrote kelijk kleine winkel op Zes- vK ven. itrekkelijkheid jBte aantrekkelijkheid van de ngvrije winkels is de lage vergelijking met de norma- ;el, wat 20 tot 50 procerft chelen. Dat geldt echter niet Nile produkten. Wie belasting- Irank koopt aan boord van e schepen op de Hoek van d-Harwichbbot is vrijwel uur uit als m een Nederland- terij, hoewel de prijzen voor itse reizigers wel interessant door hoge accijnzen betalen or de meeste alcoholische b in Engeland meer dan in ind. Een ander voorbeeld 'en prijs die nauwelijks van de dichtstbijzijnde winkel is de whisky in de taxfree van h et vliegveld Frankfort, etaalt daar voor een fles j Walker van 0.95 liter in nds geld uitgedrukt 15 te- jaar negen gulden op Schip- toch zijn artikelen als de :hc jn Frankfort uitzonderin fant de meeste koopwaar is ilijk goedkoper, igel daarbij is dat produkten r-landen het goedkoopst ver- 1 laar zijn in het land waar ze tt zijn. Overigens is er ook regel een merkwaardige uit ing. Franse parfum is in :dam en Brussel goedkoper Parijs. Dat verhindert ech- et, dat de Parijse luchthaven volgens de directie het te verkooppunt in de wereld is. Een mededeling, die kloppen, want uit andere bekend dat de helft van de öropese parfumomzet via tax- hops geschiedt. Een Franse ïfabrikant zegt bovendien, ^"liekwart van zijn export naai end n iet verkocht wordt via Whisky (0,95 liter) iJohnnie Walker Red Label Afschaffen rdam e'" V, lolm) lort e) -htji 3t-)fork 3,35 4,80 6,75 5.60 5,00 4,80 4,80 6,00 4,65 5,85 Cognac 200 200 Parfum Courvoisier Amerikaanse Engelse Givenchy III VSOP sigaretten sigaretten (31 gram) (0.95 liter) 8.60 3.35 3,35 16.85 12.65 3,55 3.80 17,75 12.70 4,55 4,55 - 10.65 4,15 4,70 27.05 11.65 3,65 4,00 19.30 12,05 3,80 3.80 10,50 3,75 4,20 24,90 11,00 3,45 4,25 24,50 10,10 3,95 5.65 19,00 12,75 4,25 4,80 21,30 Dollar opnieuw onder druk BONN De Westduitse regering is niet van plan gerichte be leidsmaatregelen te treffen om een verandering in de wisselkoers van de D-mark te bewerkstelligen. Dit heeft regeringswoordvoer der Armin Grünwald bekendgemaakt. Een tijd lang is er sprake geweest, dat de belastingvrije winkels tot het verleden zouden behoren: voor al Engeland heeft daarop aange drongen, toen het.lid werd van de EG. Eigenlijk ging het niet om afschaffing van de winkels maar wel om een maatregel, die de aan trekkelijkheid voor e en belangrijk deel zouden opheffen. In EG-krin- gen in Brussel bestond het plan om inwoners van de EG BTW te laten betalen voor artikelen, die op een luchthaven van welk EG-land dan ook waren gekocht. In het geval van drank en sigaretten zou dan alleen het accijnsvoordeel overblij ven. D e plannen ontmoetten veel protest, niet in het minst van de luchthavens zelf. die doorgaans fi nanciële b elangen hebben bij de exploitatie van de winkels. Tenslotte zag men van de BTW- heffing af. Het zou nl. wenselijk geweest zijn overal binnen de EG dezelfde BTW te heffen en dat zat _er om politieke redenen niet in. Zoals uit bijgaande tabel blijkt is Amsterdam de goedkoopste lucht haven voor kooplustigen en zijn reizigers die een vliegveld in Scan dinavië als beginpunt van hun tocht hebben, het slechtst af. Nog onfortuinlijker zijn mensen, die in Athene, Rome, Madrid, Barcelona of Lissabon in een vliegtuig stap pen. Op de vliegvelden van die steden is er in het geheel geen taxfree shop. In de huidige fase van internatio nale betalingsbalansmoeilijkheden heeft de Bondsrepubliek er b elang bij dat de wereldhandel een on ge stoord verloop heeft. zo zei Grünwald. Om reden van internati onale solidariteit heeft West-Duits- land echter ook belang bij een zo groot mogelijke invoer tegen de laagst mogelijke prijzen. Daarom heeft het Westduitse kabi net er géén bezwaar tegen, dat de krachten op de internationale wis selmarkt d e D-mark e nigszins in waarde doen stijgen. Er is echt'er absoluut geen sprake van monetai re beleidsmaatregelen met als doel een weloverwogen wijziging aan te brengen in de pariteit van de Westduitse valuta, zei de regerings woordvoerder. De dollar stond bij het begin van de nieuwe 'week op de Europese valu tamarkten opnieuw onder druk. In Frankfort werd geopend op DM 2.4650 (slot vrijdag DM 2.4975), zijnde het laagste peil van de afge lopen zes maanden. Nadien trok de notering evenwel iets aan tot DM 2,4775. De Westduitse centrale bank kocht ongeveer 25,7 miljoen dollars op tegen DM 2,4630 om zo de koers te steunen. Vorige week donderdag en vrijdag was dat eveneens het geval. Toen ging het om in totaal 24 miljoen dollar. Dit was evenwel niet v oldoende om de dollar voor verder afglijden te behoeden. Ongekend laag in dollars in september 1974. De koers van de dollar was toen 2,70. In Zürich zakte de dollar in tot een ongekend dieptepunt bij opening van de valutahandel. Genoteerd werd n 1. Zwfrs. 2.70, waarna een daling tot Zwfrs. 2.6250/6325, volg de. Ook hier trad 1 ater een 1 icht herstel in tot Zwfrs. 2.6625/75. De handel was vrij chaotisch. In krin gen van de valutahandel verluidde, dat de centrale bank zich niet bezig hield met het doen van interven tie-aankopen. Voor de daling van de dollarkoers werd geen speciale oorzaak opgege ven, behalve dan de minder gunsti ge vooruitzichten van de Ameri kaanse economie. Hier en daar werd de veronderstelling geuit, dat speculanten niet alleen bezig zou den zijn d ollars te verkopen voor Zwitserse francs, maar dat ook ADVERTENTIE ttd Het ABD beschikt over een uitge balanceerde aandelenportefeuille. Internationaal gespreid. Professioneel en dynamisch beheerd. Doel: vermogensgroei op wat langere termijn, met bovendien een redelijk rendement Participaties ABD zijn officieel ter beurze genoteerd, dus elke dag verhandelbaar. Wilt u meer informatie, bel of schrijf dan naar ABD, Keizersgracht 706, Amsterdam. Telefoon 020-67661. bgulden-lening Mees jope voltekend RDAM De uitgifte van 40 i gulden aan Eurogulden-no- laste van Bank Mees en is voltekend. Blijkens een leling van de bank is de in ging vrijdag gesloten. De no- Jet een looptijd van vijf Jaar a rente van tien procent, i a pari uitgegeven. Wet steeg flink bij leco-Handelsraad h^RDAM De Nationale pfgpatieve Aan- en Verkoopvere- Hgn voor Land- en Tuinbouw jMJp-Handelsraad heeft in het op IHpi afgesloten boekjaar 1973- 'de omzet zien stijgen met ongeveer 300 miljoen of 19,5 pet tot 1785,4 miljoen. De omzet vol gens de geconsolideerde resultaten rekening (Cebeco-Handelsraad en meerderheidsdeelnemingen) nam toe van 1,6 miljard tot bijna 2 miljard. De omzet van de Cebeco- handelsraadgroep, bestaande uit de ledencoöperaties. Cebeco-Handels raad en de deelnemingen bereikpe in het afgelopen boekjaar een to taal van 3,2 miljard tegen 2.5 miljard in het voorgaande jaar, al dus Cebeco-Handelsraad. Winst VIBA steeg met 32 procent DEN HAAG Vereenigde Inge nieursbureaus VIBA heeft in de eerste negen maanden van dit Jaar de winst na belastingen ten opzich te van dezelfde periode van vorig jaar met 32 pet zien stijgen van 481.000 tot 634.000. We winst voor belastingen steeg nog iets meer, namelijk met 37 pet van 974.000 tot 1,33 min. Hoewel het vierde kwartaal vart 1974 vermoedelijk niet evenredig aan het resultaat zal bijdragen, verwacht VIBA toch een verdere stijging van de nettowinst in die drie maanden. Reclamebureaus samen AMSTERDAM De reclame-ad viesbureaus De Bussy-Zlmmerman in Amsterdam en Ricardo/Slesina in Diemen gaan volgend jaar sa menwerken onder de naam De Bussy Reclame. De verwachte geza menlijke omzet in 1975 zal rond de 32 miljoen gulden liggen. De nieu we onderneming zal werk bicden aan 85 man. Duitse marken in Zwitserse francs werden omgeruild. Dit laatste naar aanleiding van de verklaring van de Westduitse regeringswoordvoer der. In Londen, Amsterdam, Brussel en Parijs moest de dollar eveneens een flinke veer laten. Behalve de dollar had ook het pond sterling het zwaar te verduren. Een en ander werd in verband gebracht met de recente Britse regeringsver klaring, dat garanties tegen even tuele waardeverliezen van buiten landse pondentegoeden volgend jaar niet zullen worden hernieuwd. Het pond was maandagochtend 20,6 procent minder waard dan officieel is vastgelegd in de zogeheten 'Smithsonian Agreement' van 1971. Vrijdagmiddag bedroeg de feitelijke waardevermindering van het pond ten opzichte van de pariteit 20,4 procent. OUDE PEKÊLA BUhrmann-Tct- terode gaat de Karton- en Karton- nage-industrie Ceres overnemen. Voor elk nominaal aandeel 100 Ceres (aandelenkapitaal 1.662.500) biedt Bührmann nomi naal 280. (14 stuks van nom. 20,-) certificaten van aandelen Bührmann-Tetterode, volledig de lend in de resultaten over 1974. Op basis van de beurskoers van maan dag van Bührmann 67.70) komt dit bod neer op 15,75 min. Ceres behaalde in 1973 een omzet van 41.2 min. en een nettowinst van 1.4 min. In het eerste half jaar van 1974 waren deze cijfers resp. 32.9 min. en 1.5 min. Bij Ceres zijn incl. het personeelsbe stand van de dochterondernemin gen circa 500 mensen werkzaam. De werkgelegenheid voor deze mannen is verzekerd. Het aanbod van Bührmann ge schiedt onder de voorwaarde dat ten minste 90 pet. van het geplaat ste kapitaal van Ceres ter omwisse ling wordt aangeboden onvermin derd de bevoegdheid van Bührmann ook bij een lager per centage het aanbod gestand te doen. Aanmelding tot omwisseling staat open tot 11 december. Uiter lijk op 13 december zal worden bekendgemaakt of het bod gestand wordt gedaan. Tot het Ceres-concern behoren naast de grijskartonfabriek te Oude Pekela, Rocarto te Hoogeveen. Gel- ria. te Barneveld. Besin te Ermelo, Vrinten en Lohmann te Sprang- Capelle en in België Geveka te Wil rijk. Ceres is voortgekomen uit een coöperatie. Er zijn 339 aandeelhou ders. EINDHOVEN De plannen om de DAF 33 in Indonesië te gaan produ ceren zijn definitief van de baan. Gebleken is, dat er teveel moeilijk heden te overwinnen zijn. Eén van de problemen is dat Indo nesië te weinig mensen tei beschik king heeft met voldoende technische kennis om het project te kunnen uitvoeren. DAF zelf kan de nodige know-how niet missen. Verder is men ook in financieel opzicht niet tot elkaar kunnen komen. Nóg een reden voor het niet door gaan van het project is dat het op zetten van een servicenet voor een in principe nogal afwijkende auto niet tot een oplossing was te bren gen. Omdat zeker in het begin geen grote aantallen van de D4F 33 zou den worden verkocht, kwamen fi nanciële problemen om de hoek kij ken. Zoals bekend, is de DAF 33 in Nederland uit de produktie genomen. door Henk Thomas AMSTERDAM Met een notering van ruim 190 dollar per ounce (31,1 gram) geeft de goud thermometer een temperatuur aan, die alleen op koortsachtige toestanden kan wijzen. Honderd negentig dollar voor ruim 31 gram is nooit eerder betaald voor het metaal, dat de vermaarde econoom John Maynard Keynes 'een barbaars relikwie' noemde, 'overgehouden uit dagen dat de mensheid er zich voor afbeulde, ervoor zwendeld e, oorlog voerde en ervoor stierf. Tegenover deze mening van Key nes, de grondlegger van de mo derne economische wetenschap, staat een andere, die er van uit gaat dat in een wereld waarin alles vergankelijk is. het goud al tijd zijn waarde zal blijven be houden Deze twee opvattingen leveren een debat op, dat nog altijd niet is afgerond, hoewel het er even op heeft geleken, dat de eerste opvatting veld ging win nen. De omstandigheden, in dit geval de oliecrisis, speelden echter het goud en de goudproducenten in de kaart. De discussie leefde op. De Verenigde Staten hebben ge kozen voor de strikt verstandelij ke benadering van Keynes maar hebben met hun maatregelen het meest bijgedragen tot de huidige stijging van de goudprijs. Op 1 januari 1975, namelijk, mogen Amerikaanse burgers voor het eerst sinds 1933 weer goud in hun bezit hebben. De goudhandel in de VS reageerde alert. Overal werd het gele metaal opgekocht om de klandizie straks niet teleur te stellen. Het is duidelijk dat de goudprijs door dergelijke activi teiten sterk is opgelopen. AFDANKEN De Verenigde Staten wensen het goud dus te zien als een stukje metaal, dat het weliswaar niet onaardig doet in zulke overbodige zaken als juwelen, dat als tand- vulling dienst kan doen en nuttig is als een voortreffelijke geleider van electriciteit, maar dat wel als betaalmiddel moet worden afge dankt. Aan dit afdanken ligt de overweging ten grondslag, dat het dwaas, ouderwets en zelfs gevaar lijk is om het internationale stel sel te baseren op dit gele metaal, waarvan het aanbod wordt gecon troleerd door slechts twee produ centen: Rusland en Zuid-Afrika en waarvan de waarde op niets anders is gebaseerd dan wat irra tionale overwegingen. Degenen, die nog steeds door de glans van goud worden verblind (landen als Frankrijk, en natuur lijk Zuid-Afrika en Rusland) er kennen de strikte logica van de Amerikaanse opvattingen, maar menen dat gezond verstand alleen niet de leidraad moet zijn. Vol gens hen blijft het feit overeind, dat goud door de jaren heen een dam tegen de inflatie is geweest. In tijden waarin de inflatie hoog tij vierde, zoekt het publiek eer der zijn heil in goud dan in geld en geld dat in goud wordt omge zet kan niet aan iets anders wor den uitgegeven. In zo'n geval gaat de goudprijs omhoog, maar de prijzen van andere goederen om laag. KLUIZEN De belangstelling van de olie sjeiks voor het goud speelt dege nen, die het gele metaal een 'bo vennatuurlijke waarde' toeken nen, in de kaart. In de kluizen van de centrale banken in de rijke geïndustrialiseerde landen ligt rond 1,2 miljard ounce goud, dat tegen de officiële, vaste, prijs (42.22 dollar) rond 50 miljard dollar waard is. Merkwaardig ge noeg is vijftig miljard dollar het bedrag dat de geïndustrialiseerde landen dit jaar bij de olieprodu cerende landen op tafel moet leg gen. Maar geen land ter wereld zal zo dwaas, zijn om zijn goud voorraad voor 42,22 dollar per ounce te verkopen als hetzelfde goud op de vrije markt meer dan 190 dollar oplevert. Zou de offi ciële prijs aangepast worden aan de prijs van de vrije goudmarkt, dan heeft de goudvoorraad in het westen een waarde van ongeveer 225 miljard dollar, genoeg om ruim vier jaar olie aan te schaf fen tegen de nu geldende prijzen. Het hoeft dus niet te verbazen dat het goud een zeer speciale glans kreeg voor landen, die zwaar door de verviervoudigde olieprijzen worden getroffen. Dit is de reden geweest waarom de ministers van financiën van de twintig rijkste landen ter wereld de afgelopen zomer afspraken dat goud kan worden gebruikt als onderpand van internationale leningen tegen een prijs die tussen de officiële notering en de notering op de vrije markt ligt. Vandaar ook de druk van sommige EG-landen op de VS om nog verder te gaan en de officiële prijs af te schaffen of tenminste fors op te trekken. Volgens deze Europese landen (Frankrijk, België en Italië) is het een merkwaardige zaak, dat het westen met kluizen vol goud zit, maar er in feite niets mee kan doen. De Verenigde Staten, gesteund door o.m. Groot-Britta- nië, stellen hier tegenover, dat de goudprijs snel zou gaan dalen als een centrale bank een partijtje goud op de vrije markt verkoopt. Dat land zou zichzelf en andere goudbezitters benadelen. Boven dien, zo argumenteren de Ameri kanen. zou bij een hogere prijs het gele metaal toch weer een belangrijker rol in het internatio nale geldverkeer gaan spelen en dat, terwijl men daar juist vanaf wilde stappen. Een derde argu ment tegen een hogere goudprijs is de te verwachten tegenstand van de ontwikkelingslanden. D^ze landen zullen in een verhoging alleen een truc zien van de rijke landen om zich door een simpele pennestreek tientallen miljarden rijker en machtiger te maken. De Amerikanen vinden, kortom, dat als er ooit een nieuw interna tionaal geldstelsel van de grond moet komen, het goud daarin geen rol meer kan spelen. Om goud de oliecrisis te laten oplos sen. is niet de manier om tot een nieuw geldstelsel te komen. Slechts beperkte koopactiviteit AMSTERDAM De stemming op de wereldgoederenmarkten is in oktober over het geheel genomen gedrukt geweest. Behalve een aanhoudend grote vraag naar onder meer granen en suiker leg den handelaren in de meeste sectoren een beperkte koopactiviteit aan de dag, niettegenstaande zich op de internationale geldmarkt een lichte ontspanning manifesteerde. De weinig geanimeerde tendens werd misschien beïnvloed door de economische situatie in de V.S. In Engeland werkte de onzekerheid over de verkiezingsuitslag eveneens terughoudendheid aan koperszijde in de hand. Afnemende vraag van de staalver- werkende industrie en toenemend aanbod droegen tot een flauwere stemming op de wereldstaalmarkt bij. Bij de non-ferrometalen bewe gen de noteringen zich onder druk van stijgende voorraden op de Lon- dense metaalbeurs in neerwaartse richting, zij het dat de markt tegen het einde van de maand meer weerstand bood, aldus Bank Mees en Hope. Koffie en thee Op de wereldkoffiemarkt bleven de aankopen van de industrie beperkt tot dekking van de onmiddellijke behoefte. Nu wereldvraag en aan bod van thee meer in evenwicht zijn, bewogen de prijzen zich zowel in de oorspronglanden als in Lon den in het voordeel van verkopers. De prijsstijgingen van cacao wer den goeddeels veroorzaakt door speculatieve aankopen. Bij de hui dige gissingen over produktie en verbruik blijft de ondertoon van de markt aarzelend en onzeker. Voor suiker kwamen recordnoteringen tot stand, omdat de aanhoudend grote kooplust van met name het Midden-Oosten, verkrapping van het aanbod nog in de hand werkte. De katoenprijzen brokkelden verder af, omdat in verband met de accu mulatie van textielvoorraden eerder gecontracteerde katoen opnieuw ter verkoop zou zijn aangeboden. Ge zien de zich sterk uitbreidende voorraden zag de Australian Wool Corp. zich genoodzaakt ook voor november het veilingaanbod in te krimpen. Met het vooruitzicht op aanhou dend krap aanbod konden de graanprijzen zich goed handhaven. De noteringen van plantaardige oliën en vetten moesten door winstnemingen enig terrein prijs geven. De geringe verbruikersvraag. waarbij met name de ongunstige gang van zakenin de auto-industrie zich doet voelen, blijft het markt- verloop voor rubber parten spelen. APELDOORN De machinefabriek Werklust in Apeldoorn heeft ver gunning gekregen om een aanzien lijke werktijdverkorting in te voe ren: ongeveer honderd personeels leden (ongeveer de helft van het totale personeel) zullen voorlopig slechts twee dagen per week wer ken. Deze werktijdverkorting is vol gens algemeen directeur P M. de Goey nodig omdat het bedrijf mo menteel te weinig orders heeft. De heer De Goey merkte op dat een order van ongeveer 4.5 miljoen gul den van defensie bij een ander, vermoedelijk buitenlands bedrijf is geplaatst. INGLOSTADT Audi-NSU Auto- Union zal ongeveer 20.000 werkne mers voor tien dagen naar huis sturen tussen 16 december en 3 januari wegens de slechte verkoop resultaten. Zoals eerder gemeld is eenzelfde aantal werknemers met ingang van maandag met vakantie gestuurd tot 29 november. Audi-NSU is onder deel van Volkswagenwerk en biedt in West-Duitsland aan ongeveer 30.000 mensen werk. NEW YORK 15/11 ACF Industries 38% Alreo 11% Allied Chemical 33". Alum. Co of Am 31 American Brands 31 American Can. 26% Am Cyanamtd 22% Am Electr Power 15% Am Metal Climax 85% Am Motore 4 Am Smelt Fej 17% Am Tel Tel 47% Ampex 3% Anaconda 17 Arm co Steel 22% Atlant. Richfield 89 21% Met ingang van donderdag 21 no vember aanstaande gaat de sinds anderhalf jaar in Stadskanaal ge vestigde stijlklokkenfabriek van de firma J. W de Groot aan de Han delsstraat tot detailverkoop over. Het bedrijf, dat, eerder te Emmen was gevestigd, is bijzonder bekend ge worden door de fabrikage van z.g. staande klokken. Koersen in Montreal Bovls Husky Nat Gas Mass Ferguson Nat Resources Shell Canada 14/11 15/11 1.05 1.05 b 14% 14% 13% 13Ï4 3.77L 3.77L 11% 12% Bendlx Bethl Steel Boeing i»% Burlington Ind. 16% Can Pacific Ry 13% Celanese 28% Chase Manhattar 28% Chessle Systeem 52% Chrysler 9% Clttvs Service 43% Colgate Pal mol iv. 23% Colt Industries 24 Commonw Bdlsor 23% Cons Edison 7% 7% Cont Can 5%ex 24 Cont. OU 42% 41 Curtlss Wright 7% 7% Curtlss Wright A —17% Dart ind. 15 13% Deere and Co. 41 39 Dow Chemical 62 60% Du Pont (El) 103 99% 65 67% 69% 62% First Nat City 29% 27% Allegheny Pow S 15 15 Akasona 12% 12 Am 8andard 8% 8% Amsted ind. 25% 35 20% 25% 18% 16 13% 27% 27% 42% 22% 22% 18% 18 33% 31% 11 10% 18% 4exd 130 127 25% 24% NEW YORK Kon. Olie noteerde giste ren In New York (ln dollars) 24%-25%. Philips 7%-8. Unilever 28%-%. KLM 14%-%. Opgave Hornblower Weeks. DOW JONES INDEX Imlust. Sporen Utlll. Obi. Mods 13 nov. 659 18 151.23 70.20 66.85 886.8 14 nov. 658.40 152.62 69.85 66.83 885.9 18 nov. 624.92 146.63 67.55 67.31 888.8 Aand. Obl. Tot. H. L. 13 nov. 16.040 17.690 1.782 484 870 14 nov. 13 540 15.840 1.764 629 870 18 nov 15.230 18.560 1.811 132 1.383 Cerro 12% 12% ChadDourn Corn Chase Select Fd 23.34 2.981 Columbia Gas 20% 19% Cominco 27% Cobt Telephone 10% 10% Fluor Corp Geo Cigar 22% 11% 11% Gen Electric Gen Fonds Gen Motors Gen Publ UUJ Gen Tel Tel Getty OlJ Gllette I Gimbel Brothers 17% 17% Goodyear I an P 24% 23% Gulf OU 17% 17% Illinois Central Ind 13% 13% Instlco 55 Int Busm Mach 180% 73% Intern Harvester 20% 20 Int Nick of Can 22% 21% (nt Paper 39 8exd Int Tel St Te) 6%ex 15% Llng Lemco Voug 10% 9% Litton Ind 3% 3% Lockheed Aire ral 4 4 Marcor 16% 15% Martin Marietta 14% 14% May Dep Stores 22 21 McDonnell Dougj 9% 9% Mobil OU Corp 33% 32% Nabisco 25% 23% Nat Cash Reglst 17% 16% Nat Distillers 14% 14% Nat Gvpsum 10% 9% Nat Steel 34% 33% Net Lead ind 13% 13 Int Bank for Re-99%b9%b Int Fiav Frao 27% 25% Int Paper 'Ml Olln Pac Gas and E) Penn Centra) Pepslco Phelps Dodge Philip Morris Philips Petr 39% 38% 31% 31% 43% 42% 45% 43% Procter Gsm hl 84% 82' RCA 11% 10% Republic Stee) 25% 24% Reynolds Ind. 51 48% Royal Dutch Petr 25% 25 Santa Fê Ind. Sears Roebuck Shell OU Southern Co Southern Pacific Southern Rallw Sperry Rand Stand OU Callf. Stand Oil Indian» Studebak Worth Sun OU 29% 28% 49% 4exd 44% 42% 10% 10 28% 27% 42% 41% 27 25 22% 22% 87% 85 24% 24 40% 38% Texaa Gulf 21% 20% Texas fnat. 74% 71% Transamerlca 6% 6% 28% 28% 42% 40% 6% 6% 29% 9exd Unilever Union Carbide öni Royal United AIrcr&rt United Brands US Steel West Union Tel. 9% 9% Westinghouse El.v 9% 9 Wool worth 10% 10% 9% 9% 16% 18 14% 17 16% Madison Fund Nat Can. NY Centr A North West N Am Philips Co Occidental petr. Reliance Group Standard Brands Tandy Union Electr. United Electr. Ugl Corp. Western Bancorp 15% 15 14% 12% 14% 14% 14 7 6% 49% 47 13% 12*4 10% 10% 6% 7 12% 12% 17% 17%

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13