'Simultaan-concert trekt 1000 mensen EEN WINTER VOL GEVAREN Radio- en televisieprogramma's Dagrecept Even puzzelen Economie-les in Brandpunt Engelsman neergestoken Man overleden na schietpartij TROUW KWARTET MAANDAG 18 NOVEMBER 1974 Verschillende manieren om publiek bij muziek te betrekken door R.N. Degens AMSTERDAM Het 'Doolhof-concert' dat zondagmiddag als onderdeel van de C-serie in het Con certgebouw werd gegeven sloot zich met zijn simultaan-programmering helemaal aan bij de vorm van concerten geven die de laatste jaren in toenemende mate wordt toegepast. De formule is een voudig: men laat in een groot gebouw in zalen yan verschillende capaciteit een aantal ensembles gelijktijdig optreden. Aan het publiek is de keuze naar welk ensemble het gaat luisteren. Soms mogen de toehoorders tijdens de uitvoeringen van de ene zaal naar de andere overlopen, zodat er een soort stoelendans gedaan wordt: vaak ook wordt men geacht de séances geheel uit te zitten. Dan wordt door herhaling van de pro gramma's de gelegenheid geboden op een middag of avond toch allest e horen. Dat was de formule die zondag in het Concertgebouw werd gebruikt. Aan de hand van een gestencilde dienstregeling was het niet moeilijk achtereenvolgens in willekeurige volgorde te luisteren naar: een inleiding (door dr. Konrad Boeh- mer) op een film over Schönberg. een ensemble onder leiding van Willem Frederik Bon dat werken van Apostel, Webern en Schat uit voerde, naar orgelspel door Huub ten Hacken (Schönberg, Van Baa- ren en een eigen improvisatie) en een ensemble onfer leiding van Reinbert de Leeuw dat. met de sopraan Anne Haenen Schönbergs 'Pierrot Lunaire' uitvoerde. Het ge heel speelde zich af in de grote en de kleine zaal en in de solisten foyer. Er waren in totaal ongeveer duizend belangstellenden, voor wie ADVERTENTIE hadscluibn loiletpoeder poedavrènte de grote zaal te groot en de kleine zaal en de foyer uiteraard te klein waren. Maar door de herhalingen kon toch vrijwel iedereen naar wense worden bediend. Modeluitvoering De aardigheid van dergelijke con certen is, dat de muziek voor kleine en grote bezettingen in één pro gramma kan samenbrengen en ze toch in de ruimtelijk en akoestisch meest geschikte omgeging plaatsen. Dat laatste ging dit keer niet hele maal op, want 'pierrot Lunaire', voor sopraan en zes instrumentalis ten, werd in de grote zaal gegeven. De subtiliteiten van deze geraffi neerde muziek die meer dan zestig jaar oud maar nog spronglevend is, kunnen in zo'n grote ruimte nau welijks tot hun recht komen. Dat was dubbel jammer doordat zelfs onder deze omstandigheden al te horen was dat men hier met een modeluitvoering te maken had, waarin de jonge sopraan Anne Haenen een prestatie op intefnati- onaal niveau leverde, gesteund en gestimuleerd door een perfect spe lend ensemble. Huub ten Hackens orgelwpel kwam uiteraard in die ruimte beter tot zijn recht: met enorme virtuoisiteit vertolkte hij de zelden uitgevoerde 'Variationen über ein Eezitativ' van Schönberg, en de spits-soeelse 'Musica per ora- gano' van Kees van Baaren: met tot slot een knap gerealiseerde im- providatie. En in de kleine zaal luisterde men geboeid naar de Fischerhaus Sere nade (Erich Apostel) en het uit 1962 daterende 'Introductie en Ada gio' voor strijkkwartet van Peter Schat. Maar vooral naar de sopraan Dorothy Do row, die op indrkngende wijze de Liederen op. 8 en op. 13 van Anton Webern vertolkte. Alles bij elkaar een programma waarin Schönberg (en de Weense School) centraal stond, en dat minder tra ditioneel leek dan het was door de simultaan-virm waarin het gepre senteerd werd. Dorothv Dorow De Volharding Schuimige yoghurtvla 0.5 liter yoghurt 2 eieren 30 B'ram suiker 2 dl. melk 8 gram gelatine citroenrasp Klop de eidooiers met de suiker, verdun ze met wat warme melk en bind met dit mengsel de rest van de kokende melk. Los hierin van het vuur af de in koud water ge weekte en goed uitgeknepen gelati ne op. Koel de vla wat af, voeg de yoghurt toe en schep daarna voor zichtig het stijfgeslagen eiwit met de citroenrasp erdoor. .Menutip: capijcijners met spek. ge kookte aardappelen, schuimige yog hurtvla. Een veel opmerkelijker poging om tot een andere verhouding tussen muziek, uitvoerlrigspraktijk en luis teraars te komen kon men de avond tevoren in de kleine Con certgebouwzaal waarnemen. Daar was 'De Volharding' aan de gang: een groep bestaande uit jazz-musici en musici met een klassieke oplei ding. Met Louis Andriessen conse quent niet als 'leider' maar wel als oprichter; hij treedt in de groep (waarin onder meer Willem Breu- ker) op als pianist. Zij spelen bij voorkeur op straat, in clubhuizen en op universiteiten: in een con certgebouw horen ze eigenlijk niet thuis. Want ze willen een echt nieuw publiek trekken met een mu ziek waarin een samenhang te vin den is tussen wat, hoe en voor wie ze gespeeld wordt. Daarbij wordt in de eerste plaats gedacht aan mu ziek die de strijd van linkse politie ke partijen en actiegroepen op de een of andere manier kan steunen. En daarom werd als proeve daarvan het 'concert' van zaterdagavond ge opend met het Solidariteitslied van Hanns Elsler. Dat klonk in de mer kwaardige instrumentatie van pia no. saxofoons, klarinet, fluit, trom bones. hoorn en bas. bijzonder stu wend. vol beweging en 'open'. Het suggereerde actie en buitenlucht. Maar omdat het dimtaal een zaal- concert. was werd er onder meer ook 'La création du monde' van Louis Andriessen Milhaud in een uitstekend klinken de bewerking voor 'De Volharding' gespeeld, en 'Volkslied' van Louis Andriessen. Dat laatste begint met het Wilhelmus (helemaal unisono, niet geharmoniseerd dus) dat na 32 herhalingen, met steeds kleine wij zigingen. in De Internationale is veranderd. Een metamorphose die zowel technisch als ideologisch .erg geforceerd aandoet. Maar wel leuk gevonden, enthousiast gedaan en in elk geval een goed voorbeeld van een wijze van muziek-hanteren die werkelijk anders is andere. Nauwelijks is Sinterklaas in het land of minister Duisenberg strooit pepernoten. Goed. wij mogen ze volgend jaar pas oprapen, maar het gebaar is gemaakt. Wie een belastbaar inkomen heeft van dertig mille mag 180 gulden minder belasting betalen. Dit lijkt bar weinig, maar we zijn met zo- velen. dat het bij elkaar toch een boel geld is. En dat gaan we alle maal besteden aan nuttige dingen. De minister van financiën noemde dit expansief reageren, er iets tegenaan gooien om de economie weer op gang te krijgen. Doen we het niet en stoppen we de poet van zo'n 840 miljoen in oude kousen en lege jampotten, dan werken we mee aan een onvrij willige vermageringskuur en zullen we de broekriemen moeten aan halen. Deze les in economie werd ons aangereikt in Brandpunt, dat ook present was op de troosteloos dras sige landbouwgronden in Zeeland. Ik vraag me af voor hoeveel belastingverlaging die gedupeerde boeren in aanmerking komen. De door minister Duisenberg genoemde aftrekschaal begint namelijk pas bij 15.000,—, maar bij de Zeeuwen zit op het ogenblik meer geld in de blubber dan in hun beurs. Rooi-actieleider W. Goeman schat de schade op 180 miljoen, waarvoor de landbouwers zelf moeten op draaien. Ook vroeg hij om hulp van tienduizend soldaten, al wist hij dat hij ze niet kon krijgen. Het NOS-programma 'Eén op zondag' brak deze keer even met de ge woonte van het tafelgesprek door een gefilmd interview in te lassen met James Baldwin. Deze neger- auteur is aoor de discriminatie van zijn ras een geobsedeerd man, als gevolg waarvan hij de dingen soms zwart/wit tekent. Maar hij doet het uitermate suggestief. Baldwin dwingt tot bezinning en een met rede begiftigd mens voelt dat deze schrijver niet op loze gronden onheilsprofeet is. Iedereen weet wat Baldwin bedoelt als hij zegt: 'Er moet iets ongedaan worden ge maakt.' Op welke manier, weet ook hij niet. Wel weet hij wat het resultaat zal zijn. wanneer het kromme niet recht wordt gemaakt. 'Wij in het Westen zullen dan iets onvoorstelbaars moeten betalen'. Ik geloof dat dit geen dreigement is maar een constatering. De AVRO maakte een televisie registratie van de show waarin Seth Gaaikema een aantal ver dwazingen van deze tijd op zijn manier bespiegeld, soms balancerend oo het slappe koord van 'kan het nog wel of kan het net niet meer'. Soms glijdt hij dan ook wel eens uit, maar in dc meerderheid zijn toch e de voltreffers. Zoals altijd was hij ook nu het. sterkst in zijn woord spelingen met filosofische inslag ('Wie doet nog aan het onzienlijke als de televisie al het zienlijke biedt?'), en het zwakst in zijn po gingen om zingend de wijs te houden. Sonja Barends' gesprek met pater Leopold Verhagen, de actrice Andrea Domburg en scheidsrechter Frans Derks werd aangekondigd als filosoferend praten. Het onthulde in werkelijkheid hoe razend moeilijk het is te filosoferen en uitdrukking te geven aan wat je denkt en voelt. Ik vind dat we dat naast schrijven en lezen maar vlug op het school rooster moeten plaatsen. Er valt nog veel te leren. TON HYDRA 40. Kobus Reutelenbos, de volij verige bode van het gemeentehuis, had aangeklopt en de stem van de burgemeester had geantwoord, dat er maar binnen gekomen moest worden, wie er ook voor de deur stond. Zo zien we het gebeuren, dat smidje Verholen even later in de eeuwenoude burgemeesterskamer van het eeuwenoude stadhuisje van Rijkhuyzen stond. Nu weten we al zo'n beetje wat voor soort heer schap die burgemeester was. Het verbaast ons dan ook niet, dat deze zijn vinger naar de smid uitstak en op ruwe toon beval, dat hij maar eens voor zijn bureau moest komen staan. 'Ik geloof, dat jij een ver draaid lastig ventje bent. Verholen', siste de laaghartige schavuit. 'Ik heb jou hier laten komen, omdat ik heb gehoord (dat jij de aanleiding bent geweest van een héél nare ruzie, die gisteravond heeft plaatsgevon den in onze dorpsherberg. Het Wa pen van Rijkhuyzen. En ik houd niet erg van caféruzies. Verho len 'Ik ook niet, burgemees ter", gaf de smid geheel naar waar heid te kennen. 'O nee', vroeg de burgemeester geprikkeld. 'Waarom hits jij de mensen dan op?' 'Ik de mensen ophitsen? Nou wordt-ie goed!' riep smidje Verholen uit 'Ja zeker!' brulde-de burgemeester woest. 'Jij hitste die slome duike laar van Muizenis op. Die is er de man niet naar om uit zichzelf woeste strijdliederen te gaan zin gen. Geen wonder, dat mijn plichtsgetrouwe veldwachter hande lend moest optreden'. 'Nou een fraai optreden! Dat moet ik zeggen!' riep de smid smalend uit. 'Hij gaf me zomaar een klap! Dat is streng verboden en dat weet u héél goed. Ik ben dan ook nie plan het erbij te laten,t maar, wat hoor ik nou?' vroi c burgemeester lijzig, terwijl eern lachje om zijn lippen krulde. n Janus Paxse je zomaar een gegeven? Zal ik je dan eens wat je in het vervolg doen mo er wéér zoiets gebeurd? Dan je gewoon terugslaan!!' flang daar gaf die valseriljj] een burgemeester de smid o wachts een klinkende oorvijg, méénerd'. brulde de arme 'Daar zulje voor boeten! Ik aanklacht tegen je indienen bet hoofd van de politie!' 'Jej geen getuigen, vader grj de burgemeester vals. 'En als u nog niet wistde burgemees 'l zélf het hoofd van de politie. je soms een aanklacht indient r mij tegen mezelf?' FERDINAND AMSTERDAM Bij het monument op de Dam in Amsterdam is de 24- jarige Engelsman S. W. Sokolovski met een mes in de zij gestoken. Volgens vage verklaringen van een voorbijganger zou de man in een ruzie zijn gewikkeld met drie Suri- namers. De politie trof hem hevig bloedend op de Dam aan. Nadat hij in het Binnengasthuis was opgenomen, werd zaterdagavond meegedeeld dat. het levensgevaar was geweken. Van een verslaggever LEMELERVELD De 26-jarige H. B, M. van der Kolk uit Lemelerveld is in de nacht van vrijdag op zater dag in een ziekenhuis in Zwolle overleden aan de gevolgen van een schietpartij in zijn woonplaats. Zijn broer moest eveneens met een schotwond opgenomen worden. Radio vandaag HILVERSUM 1 NCRV. 7.00 Nws. 7.02 Het, lev woord. 7 08 (S) Preludium: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en Nu. 7.55 Aangestipt (pro- gram.overzlcht) 8.00 (S) Te Deum Lau- damus: gèwijdé muz. 8.24 Op de man af: evangel, comm.bij de tijd. 8.30 Nws. 8.36 i Gymnastiek voor de huisvrouw. 8.45 (S) Plein Publiek - maandagmorgen met mensen en muz. 10.30 Nws. 10.33 Zipgen met Cecilia: volksmuz.. 10.50 Schoolradio. 11.00 (S) in t zilver: program, voor oudere luisteraars. 12.00 (S) De Kilima Hawaiians Show. 12.21 Voor boer en tuinder! 12.26 Mededel. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 (S). Hier en Nu. met aansl: Makro^sociaal-ec. rubr. 13-00 (S) Promenade Orkest met solis ten: amusementsmuz. 13.25 (Sj Onder schooltijd TROS: 15.00 (S). Het kind en wij. 15.30 Nws. 15.33 (S) Klass. kamer- muz. 16.00 (S) Een mondje Frans: nieu we franse platen. 16.30 (S) Keerpunt, en de betekenis ervan in een mensenleven. Overheidsvoorl. 17.20 Ontmoetingen met Rijksgenoten. TROS: 17.30 Nws. 17.32 Ak- tua. Pol Part. 18.19 Gereformeerd Poli tiek Verbond. TROS: 18.30 Nws. 18 41 (S) A la carte: operamuz. EO; 20.00 E.O. mededelingen eri muz. 20.05 Reformatie en Reveil; reportage. 20.15 (S) Finale voor u. fami- lleprogram .Zevende Dags Adventisten De Stem der Hoop: 21.30 Ziende blind. NOS: 21.45 Mens en medische machine (III): LeVen met kunstledematen. 22.25 Uitzeng van de Bond zonder Naam. NOS: 22.30 Nws. NCRV: 22.40 (S) hier en Nu. NOS: 22.50 (S) Hobbyscoop: populair prgram. over eleetronlca. 23.20 (S) N.O.S -Jazz - Jazz in Aktle. 23.55-24.00 Nws. Speciaal TV vandaag 18 Er stonden fris se bloemen op tafel. Zij zaten tot laat met een glas cognac voor het vuur en Devlin vertelde en het was of het een vervolg was van alle verhalen die hij haar sinds zij klein was had verteld. Elizabeth O'Mara Spence verdween op de achter- gond, en Sally was bijna blij dat het zo was gelopen, want als Elisa beth haar niet toeliet in het leven dat zij met Devlin deelde, hoefde Sally Elizabeth ook niet toe te la ten. Maar je kon Elizabeth O'Mara niet negeren. Ze schreef minder, maar het was belangrijker wat ze schreef. Haar naam en die van Devlin ston den steeds weer in de kranten. Waar Devlin ook naar toe reisde, zij was altijd bij hem. en hij scheen meer te reizen dan ooit. Devlin schreef geen romans meer. maar hij sprak voor hen die geen stem hadden. Het was bovendien de stem van een vrij man en dat maakte zijn toespraken nog waar devoller. De prijs voor de vrede kwam als een bekroning voor de oprechtheid waarvoor hij bekend stond. Als ze niet op reis waren, woonden ze op St. Martin, en "de feesten daar waren beroemd. Als Sally een blad doorbladerde, zag zij foto's van haar vader op een terras, met be sneeuwde bergen in de verte op de achtergrond, temidden van een groep beroemde figuren Uit de di plomatieke wereld. De hand van Eli zabeth O'Mara Spence rustte op de arm van haar man en zij boog zich naar hem toe bij het praten. Er waren heel wat van die foto's ge weest in de laatste vijf jaar. Sally en Elizabeth schenen vastge lopen te zijn in hun vijandigheid. Sally had er tenslotte genoeg van en haar vrienden waren wel zo verstan- CATHERINE GASKIN dig er niet meer over te beginnen. Er kwamen dikwijls brieven van Devlin en Sally zei tegen zichzelf dat dat voldoende was. Het waren lange brieven en hij had er de tijd voor genomen: ze waren meestal ge schreven op St. Martin en wegglegd en weer opgenomen zodat ze ver schillende data droegen. En haar brieven gingen naar St. Martin en daar vond hij ze als hij terugkwam van een reis alleen of samen met Elizabeth. Sally vroeg zich af wan neer hem dat zou gaan vervelen: hij was zevenenvijftig en als hij pakte om weer op reis te gaan. moest de diepe rust van dat be roemde terras op St. Martin wel een grote verleiding zijn, zelfs voor een man als Devlin. Maar in zijn laatste brief had zij dakr niets van gemerkt, er was geen enkel teken dat hij er genoeg van kreeg. Elizabeth gaat voor een week of zo naar een sanatorium in de buurt van Zurich: een nieuw dieet en om uit te rusten, zegt ze. Ik heb zo'n idee dat die rustkuren van deze tijd de plaats gaan innemen van de kloosters. Maar ze zegt dat ze niet gestoord wil worden en ik vertrek dus.zonder een bepaald doel, hoewel het waarschijnlijk het Mid den-Oosten zal zijn. Ik verlang er naar om wat vrij rond te zwerven: ik heb er behoefte aan de wildernis weer eens te proeven. De Zwitserse bergen zijn geweldig, maar vreemd netjesJou Robert klinkt fantas- tich.denk je dat hij mij zal mogen? denk je dat je gelukkig zult worden, Sal? Hij had zijn wildernis gevonden. Wat was ze bang geworden toen ze na het nieuws van zijn verdwijning naar de kaart had gekeken, naar de beangstigende uitgestrekte vlakten, de namen van plaatsen die niet in de moderne wereld maar in legen den thuishoorden. Toen de man op de Afghaanse ambassade over jeeps en kamelen had gesproken, wist ze wel dat er niet meer dan zwakke reddingspogingen mogelijk waren en dat ze hoogstwaarschijnlijk vruchteloos zouden zijn. Dat wist Robert ook wel: hij was een realist en had oog voor moge lijkheden Het was een afgelegen en haast ondoordringbaar land, met sneeuw en storm op de Hindoe Koesj. Devlin was, als hij het onge luk had overleefd, waarschijnlijk de eerste nacht al gestorven. En die gedachte was zo ontzettend, dat ze er geen tranen voor had. Nog nooit was ze zichzef zo onnuttig voorge komen. te zwak haar last te dra gen of haar verdriet te uiten. Zij vroeg zich af of Devlin zich daarom zo vaak gedreven had gevoeld pri mitieve gemeenschappen op te zoe ken, waar mensen niet veel meer dan een lichaam waren. Toen ze opstond, gooide ze de asbak vari de stoelleuning, ze keek naar de rom mel op het kleed en vond dat Robert gelijk had. roken was een slordige gewoonte. Hij was nog steeds aan het telefo neren. Ze ging de trap een paar treden op en bleef daar naar hem staan kijken. Hij legde zijn hand over het mondstuk. 'Morgen zal ik de booodschappendienst in laten schakelen, dan hoef je alleen maar, te antwoorden als je er zin in hebto, en ik heb miss Richards wat laten halen om te eten toen ze mij van het vliegveld haalde. Ik heb het al op borden gedaan. Breng het maar vast naar binnen. Ik ben hier zo klaar. Zij knikte en ging naar beneden naar de keuken en daar zat haar gestreepte kat Tim. Robert mocht Tim niet erg: Sally had zo'n Idee dat dat gevoel wederkerig was. Het geluid van de telefoon verbrak dd stilte en Sally was ineens klaar wakker. Ze nipte het licht aan: het was bijna half vier. Ze nam de hoorn op. 'Ja 'Ik heb een oproep voor miss Sarah Devlin. Mrs. Lawrence Devlin belt op uit Zwitserland'. HILVERSUM IX VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnas tiek 7.20 (S) Spitsuur. (8.00 Nws 8.11-8.23 Dingen van de dagi 9.00 (S) Dansorkest met solisten. 9.25 Schoolradio. 9.35 Wa terstanden. '9.40 Idem. NOS: 9.50 (S) Muz. uit de middeleeuwen en Renaissan ce. 10.30 Meer over minder; De sprekende minderheid, met om 11.00 Nws. R.V.U.: 1140 De toekomst zal 't bewijzen: aan dacht voor het wereldbevolkingsvraag stuk. NOS: 12.00 Den Haag deze week. 12.15 Ultz. van SYMBIOSE. NOS: 12.25 (S) Promenade orkest. 12.50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nws. VARA: 13 11 Dingen van de dag. 13.20 Ombudsman. NOS: 13.30 Ohder de Groene Linde: oude liedjes en balladen. 13.50 (S) Eurolight. 14.15 Zoeklicht op Nederland. 16.00 Nws. EO: 16.03 Klankbord. 16.10 (S) licht en uitzicht. 1640 (S) Voor de kinderen. 17.00 (S) na vijven: muz.. praatje en lnf. 17.40 (S) Licht ensemble. 17.55 Medede lingen. 18.00 Nws. 18.11 Klankbord. 18.30 (S) Jeugdtoer. 19.00 (S) Kerkorgelconcert. 19.25 (S) Wij hebben een woord voor de wereld: gew.muz. 19.45 Bijbelstudie. NCRV: 20.00 Nws. 20.05 Overdenking. 20.15 (S) Jubileumconcert door Radio Kamerorkest me t solist:klass. en mod- muz. In de pauze: 21.15-21.40 De C van de NCRV. gesprek. 22.15 (S) literama: kroniek over boeken, schrijvers en toneel. 22.45 (S) Eigentijdse kamermuziek uit Spanje. 23.30 (S) Muz. en dienst 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM III AVRO: 7.02 Drie op Je boterham. (8.02- 8.05 Radiojournaal) 9.03 (S) Pep op drie: arbeidsvltnaminen met populaire verz.- platen. 11.03 Radiojournaal. 11.06 Drie draalt op verz.: Postbus 700. 12.03 (S) Drie tussen de middag. 14.03 Radiojour naal. 14.06 Pop- kontankt. I. 16.03 Pop- Kontakt li. 16.03 De Hltmeesters. met o.a. de Amerlk. en intern, top-hits. (17.03-. 17.06 Radiojournaal). NOS: 18.02 Joost mag niet eten. AVRO: 19.02 DRie loopt achter. VPRO: 20.00 VPRO-maandag. een program, met nieuwe platen op het terrein van de pop. Jazz en blues. (20.02 (S) Tilt, een aktie- program. met bonus -top-tien. 21.02 NBO-blues-uur. 22.02 (S) Rik Zaal. 23.02 (S) Wim Noordhoek. 0.02 Jan Donkers) AVRO: 102 Continue de nacht door. (2.02, 4.02 en 5.57 Radiojournaal) VARA: 6.02-7.00 Alfred Lagarde. 0 Henk van Ulsen, Han Bentz van den Berg. John Leddy, Gerard Hartkamp en Chris Baay treden op in het tweede deel van Het testa ment van Edgar Allan Poe. Ned. 2/20.21 0 Na het liefdeleven van Napole on brengt de TROS een aflevering van Akuta-TV met een reconstruc tie van de moord op het Rotter damse meisje Wil Vervat. Ned. 1/22.15 De AVRO maakte een reportage van de nu twintig jaar bestaande NATO-basis Soesterberg, waar on geveer 1000 Amerikaanse militairen en hun 1500 gezinsleden een eigen wereld vormen. Ned. 2/21.20 In de Duitse serie Doorsnede worden raadselachtige ontdekkin gen in het Middellandse Zeegebied belicht. Is het juist dat deze zee al een paar keer is drooggevallen en kan dit opnieuw gebeuren? Duitsl. 2/20.15 9 De film A Magyar Ugaron speelt in het Hongarije van 1919 na de ineenstorting van de Radenre publiek. Duitsl. 1/22.50 0 De NCRV haalt in haar rubriek In 't zilver de heer H. Th. van der Helm naar voren. Hij was 35 jaar lang verbonden aan Het Zonnehuis. Hilv. 1/11.00 Leven met kunstledematen is het onderwerp van Mens en medi sche machine. Hilv. 1/21.45 Het jubileumconcert van de NCRV, uitgevoerd door het Radio Kamerorkest o.l.v. Hans Vonk, om vat composities van Mozart, Fran- caix en Strawinsky. Hilv. 2/20.15 NOS NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal TROS 19.05 De man van zes miljoen, tv-serie NOS 20.00 Journaal TROS 20.20 Op losse groeven 21.20 De liefdes van Napoleon, tv-serie 22.15 AktuaTV SOCUTERA 22.50 Sticht. Nederl. Vrijwilligers NOS 23.00 Trekking Staatslot. 23.05 Journaal NEDERLAND II TELEAC 18.15 Naschol. huisartsen - les 3 NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal AVRO 19.05 MASH. tv-serie 19.30 Reiswijs: vakantietips NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Het testament van Edgar Allen Poe, tv-serie 21.20 Scramble: filmrep. 22.05 Vader en zoon, tv-serie 22.35 Ontdek je plekje 22.40 Uitz. van Symbiose NOS 22.44 Journaal Kruiswoord-puzzel munt. 9 gemeentewelde, 11 v i. zuil met grafschrift, 14 volt van de kauw, 15 ik (Lat.), van idem, 17 muze van het 11 dicht, 19 vreemde munt, 21 o richten, 23 vlijt, 24 toesprt voertuig. 26 enig tijdsverloop Verticaal: 1 watering. 2 oorl 3 opgewekt, 4 snuiftabak, 5 )s soort, 6 blond meisje, 7 lekf plaats op Java. 13 kansspel, zwijn, 18 plaats In Ruslalfg schortje, 22 plaats in Gelderl OPLOSSING VAN VRIJDAG: Horizontaal: 1 schaapkameel, 4 zee hond, 7 bamboestaketsel, 8 vreemde le Hor.: 1 hiaat, 5 ark, 8 Edd.a 1 10 ked, 11 aster. 12 Eelde, l3jos e.k., 18 sleep, 20 porie, 22 'edik, 25 meel. 26 lef. 27 telle 1. A E Vert.: 1 hek, 2 idee, 3 adder, alt, 6 Roer, 7 keren, Adèle, 14 repel, 15 regel, 17 Kf- ek, 19 Peel, 21 rif, 23 ale, 25

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4