team SOS doet te ramatisch aan' -aagterecord in %twijks bouw Dr. Beyers Naudé sprak in dienst studenten-ekklesia Raad Voorschoten wil spoed achter Bijdorp IKOL zoekt donateurs ïjulair concert Je teleur Ex Animo zong in Den Burg HORLOGES v. d. WATER Extra busdienst Zeeheldenbuurt 'AR kan bijsturen in deze regering' BEZORGER 2 Êr/KWARTET MAANDAG 18 NOVEMBER 1974 STAD en REGIO L3 fonische Hulpdienst krijgt tweede lijn Jaap Kamerling pri Steeds meer mensen, die problemen hebben, komen er toe om eens te bellen naar de Te- T:he Hulpdienst. Begin volgend jaar, als de THD aan haar eerste lustrum toe is, zal het 10.000- prek gevoerd worden. De drempel om eens te bellen, als je het moeilijk hebt, blijkt steeds la- yorden en daar is de THD erg blij mee. bt L ader in 1972 nog maar 1000 ara gesprekken gevoerd, in 1973 orijlat er al 2200 en in dit jaar er al 4000 gesprekken ge- Het aantal vrijwilligers isAok sterk toe. Het zijn er nu e ag. Elke week geven ze on- )or vijf uur van hun vrije tijd st werk. In 1970 begon de 1 een studentenorganisatie, len nu graag af van dat van studenteninstelling'. ae* ons Clemens Bolhaar, pen- zas ;ster van de THD. Van de adie bellen, is nu nog maar t i ent student en van de vrij- it is nog niet de helft stu- ls je naar de leeftijdstabel e i an de mensen, die bellen, bqjat de meeste van hen tus- 20 en 50 jaar oud zijn. De iei)4mde ketenbellers (mensen, be; i bellen) zitten vooral in de igroep van 40 tot 60 jaar. 'opsen kunnen rustig meerde- ïn bellen, zeis al bellen ze we stellen geen beperkin- i het aantal malen dat ie- een nationaal nummer voor alle telefonische hulpdienten in het land. Besprekingen met de PTT hierover zijn nog gaande. Je wordt dan zonder een netnummer te draaien automatisch verbonden met de dichtstbijzijnde hulpdienst. De THD Leiden zal dan een gebied bestrijken van het telefoongebied Leiden en Alphen aan den Rijn. De Leidse dienst is trouwens nu ook al opengesteld voor de gehele regio. De instelling van het nationale nummer zal gepaard gaan met veel publiciteit, wat het aantal gesprek ken zeker verder zal doen stijgen. Eenzaamheid Isfcelt'. I w naai nummer 8 de behoefte aan gesprekken ,?j eemt wordt er volgend jaar riJ|jeede telefoonlijn in gebruik n n. Op het ogenblik is het 19 procent van de tijd in Deze extra lijn zal in het trek zijn' met de helft ver in. Ook komt er volgende begin 1976 waarschijnlijk Onder de bellers neemt het aantal mensen met eenzaamheids- en ziekteproblematiek sterk toe. Vooral mensen, die pas weduwe of weduw naar zijn geworden bellen op en mensen, die aan kanker lijden. Verder bellen ook vaak mensen op, die huisvestingsproblemen hebben en op straat staan. Er zijn in Lei den veelmensen met onderdakpro blemen. 'Het laatste weekeinde wa ren dat er nog zes, die ons belden', vertelt, Clemens. De THD heeft een lijstje met adressen van particulie ren maar dat is niet altijd voldoen de. Ook wordt er de laatste tijd meer gebeld door alcoholisten. Er bestaat een goede samenwerking met de Vereniging voor alcoholis ten, de A.A. (anonieme alcoholis ten). Behalve, dat we beslist geen stu dentenorganisatie zijn, willen we nog een ander verkeerd idee weg nemen', zegt Clemens ons over de doelstelling van de THD. 'We wil len het idee wegnemen, dat je eerst aan zelfmoord toe zou moeten zijn. wil je pas gaan opbellen. De oude naam SOS doet eigenlijk ook veel te dramatisch aan'. Behalve het aanhoren van problemen en het geven van suggesties wil de THD ook gewoon konkrete tips geven en konkrete informatie. Ook zal de THD soms verwijzen naar andere hulpmogelijkheden. Anoniem De vrijwilligers van de THD krijgen een introductietraining van vijf maal 2 a 3 uur en daarna zijn er nog vervolgtrainingen. Voor die training is sinds 1973 een part-time psychologe beschikbaar, die ook groepjes vrijwilligers leidt, die zich met een bepaald geval of onder werp bezig houden. Gebruikers van de hulpdienst hoeven beslist niet bang te zijn, dat hun naam daarbij ter sprake komt. Alles gebeurt ano niem en ook bij verslagen van ge sprekken worden geen namen ver meld. Ook heeft de THD een part-tim administratieve kracht in dienst, die het erg druk heeft. Al deze voorzieningen zijn mogelijk gewor den doordat de financiële situatie wat gunstiger is geworden. De ap paraatskosten worden nu voor 47 procent door CRM gesubsidieerd en eveneens voor 47 procent door de tekort wordt een garantie gegeven gemeente Leiden. Bij een eventueel Ook heeft de THD een part-time tot 53 procent. De personeelskosten worden voor honderd procent door CRM en de gemeente gesubsidieerd. De THD gaat er dan ook van uit, dat de begroting nu volledig gedekt zal worden. Overigens zijn de bij dragen van de omliggende gemeen ten in de regio erg slecht. Oegst- geest bijvoorbeeld blijft categorisch weigeren mee te betalen, ter wijl er nota bene erg vaak vanuit Oegstgeest wordt gebeld. De gemeenten Katwijk, Leiderdorp en Zoeterwoude geven wel een bij drage maar die is nou niet bepaald om over naar huis te schrijven. Dat er steeds meer geld nogig is blijkt uit het feit, dat de begroting van 1975 het tienvoudige zal bedragen van de begroting in het beginjaar 1970. Vrijwilligers nodig De THD heeft nog steeds meer vrijwilligers nodig, vooral voor overdag en 's avonds van 12 tot 8 uur. Ook voor overdag dus. Te wei nig is nog bekend, dat er 24 uur per dag opgebeld kan worden, er wordt overdag minder gebeld door mensen, die hulp zoeken, of gewoon een gesprek over hun problemen. Het tel.nummer: 071-25202 Nieuwe Vrijwilligers, die zich op willen ge ven kunnen schrijven naar postbus 495 te Leiden of bellen naar tel. 25202. Elke nieuwe vrijwilliger werkt voorlopig een half jaar mee. Daar na wordt gekeken of hij/zij langer wil blijven. Behalve dat de vrijwil ligers getraind worden door de in dienst zijnde psychologe staat er ook een team van deskundige ach ter hen, zoals een jurist, een arts en een pastoraal werker. Deze men sen zijn ten allen tijde, ook 's nachts bereikbaar. Het is opval lend, dat onder de vrijwilligers ook steeds meer huisvrouwen zitten. Er is tenslotte een sterke behoefte aan werkende jongeren voor het vrij willigerswerk. Twoi afc ypK In Katwijk wordt ge- aan een overzicht van de l en waarmee Katwijk wat de woningbouw heeft te Dit overzicht zal in 1975 aangeboden aan de ge- tad. Daarin zullen de voor van betekenis zijnde gege- rden verzameld uit de grote leid overheidsmaatregelen koop- en huurwoningen be- hebben. Katwijkse woningbouw heb- pmenteel twee faktoren een yiende invloed. Allereerst dat voltooiing van het plan fever' en het veel kleinere Efcchutterswei' de bouw van .antallen woningen in Kat- odorbij zal zijn. Ook is er de 's. boef te van de bevolking, t leptember waren in Katwijk 123 woningen in aanbouw, ital dat een na-oorlogs laag- betekent. Van dit aantal !it jaar nog circa 72 wonin- irden opgeleverd, waardoor (f de 210 al in 1974 opgele- roningen over het gehele 282 woningen gereed zul- len (1973: 229). Van de 123 woningen was er met 66 Januari 1974 een begin ge- t |In oktober is de eerste paal ti—r ,vr fo tra f Het tweede populaire ni in de 'Cash and carry'-serie 1 t Residentie Orkest had een jo [ewoon origineel samenge- lal rogramma: Elgar, Fauré, een ;zi onbekend stuk van Dvorak, en Coates als hekkesluiters 1 enig overbekend nummer de 1. variaties voor cello en orkest os haikowsky, waarin de Ameri- ré, cellist Leslie Parnas de so- drij speelde. Het geheel stond 'ottde leiding van de Tsechisch- e dirigent Vilem Tausky. B en dus reden te over om een e avond te verwachten, maar wam ten dele bedrogen uit. d, behalve in het begin en lot-nummer (beide Engels) er wat gebroddeld: slordige in ert ongelijkheden, valse noten, df. die wel duidelijk de maat ri ft. maar behalve in de En- ut werken ook al geen inspire- kracht scheen te bezitten, st e duidelijk op een Engelse liscipline. Sinds Van Otterloo )si bij ons orkest krijg ik echter sl; druk dat vooral de jongere ss lijden onder het 'zoveel be m, zoveel zinnen' van het b? aantal gastdirigenten. Ik delterugdenken aan een orkest- n ie in Edinburgh, die jaren i n Ivan Markevitch hield van- It ïorgens 9 uur. Toen men te- [ghalf twaalf protesteerde dat ie rek in koffie kreeg, zie Mar- e h kalm: 'Dat heb ik zelf al- al heren, maar koffie drinken ia tijd nog; éérst zorgen we, dat id ymfonie erin zit ir >ch de goede kanten niet te men. Dvoraks Gouden spinne- lonk vaak heel fraai en Lan- I wals, ofschoon in een wat ie 'oon tempo, eveneens. De so- 'S ieft een wat zware, maar zeer ïo rijke toon, bij Tchaikowsky It Under soepel spel dan in het i genre, dat hem erg goed n Tausky zou men hier eens t*n laten terugkeren met een - Engels programma; daarin >z i zijn krachten. Dra. A van der Veen- Wiersma geslagen voor een complex van 134 woningwetwoningen, in Rijnsoever te bouwen door De Brittenburg. Verder heeft de aanbesteding plaats gevonden voor de bouw van 134 premie-koopwoningen, eveneens in Rijnsoever. Deze tweemaal 134 wo ningen vormen de eerste fase van de realisering van het bestemmings plan Rijnsoever. Inmiddels is met de voorbereiding van de tweede fa se begonnen, waarin de bouw van ca 445 woningen waarvan 147 wo ningwetwoningen, te bouwen door de Katwijksche Bouwvereniging. Nader uitgewerkte plannen worden de raad binnenkort aangeboden. LEIDEN De hoop van Ex Animo, de beide jeugdkoren zongen vrijda gavond »n de geheel bezette grote Burchtzaal onder de beproefde lei ding van Herman de Wolff, die, bij gebrek aan een pianist(e) zelf, al naar het uitkwam, staand of zit tend, de begeleiding onder handen nam. Zoals altijs, maakte de zang van de beide koren een deugdelijke indruk. De Wolff houdt niet van flonderen: de jongelui staan en zingen ordelijk. Men kan er geen misprijzend woord over zeggen. De zangeresjes zijn goed voorbereid: ze kennen de teksten en weten, ook in de zangspelletjes, steeds wat hun te doen staat. Ook de uitspraak is redelijk goed verzorgd. Alleen de voordracht zou nog spontaner, nog overtuigender moeten zijn. De vreugde was er wel, doch meer latent en doorgaans niet vluchtig en uitstralend muzikaal. Het mer kwaardige was, dat pianist De Wolff er uiterlijk veel aan scheen te doen, maar in de gedisciplineer de zang toch niet de steeds te verwachte respons kreeg. De Wolff was grotendeels zijn eigen programma-leverancier. Voor de jongsten had hij alle liedjes ge componeerd. voer de grote een paar zelf gemaakt of bewerkt. Ik moet zeggen, dat hij daar een grote vaar digheid in bezit, dat de jeugd ze blijkbaar graag zingt en het publiek er met genoegen naar luistert. Het applaus was welsprekend genoeg Het kleine koor gaf ook een alles zins verzorgde en attente vertolking van De Wolff's zangspel 'Uitvoering van ons Koor' en het grote van 'Groen-wit-brons en Zilverdons'. De aar.kleeddames en de requisie- tenverzorgsters verdienen veel lof voor hun succesvolle werk. Evenals verleden jaar wisselde een dubbel- kwartet, onder leiding van Wim van Leeuwen, de jeugdaktiviteiten twee keer met zuiver en mooi-ho mogeen gezongen vocale muziek af. Johan van Wolfswinkel. LEIDEN De regen en de stormachtige wind konden Sinterklaas er niet van weerhouden, zaterdag ook in Leiden zijn intocht te houden. Op de Haven waren duizenden kinderen en groten samenge stroomd om de boot te zien aankomen. Rood licht wordt groen LEIDEN De dienst van de Leidse Studenten-Ekklesia in de Hoog landse kerk was zó vol, dat de stoelen en de liturgie-bladen op raakten en, echt i*i de geest van de gemeenschap, de reeds zittenden opschoven om later en laatkomen- den een plaats(je) te geven. Het bericht, dat de bekende directeur, van het Christelijk Instituut in Zuid-Afrika, dr. C. F. Beyers Naudé, het woord zou voeren, had zonder twijfel ook velen aangetrokken. Pastoor H. van Breuelen leidde de Schriftlezing (Exodus 32) in. Dit hoofdstuk vermeldt de geschiedenis van het gouden kalf. waarvoor de Israëlieten offerden en dansten, omdat ze niet wisten, wat er van Mozes terechtgekomen was. Maar Mozes had intussen de tafelen ge- ADVERTENTIE LEIDEN Het oorspronkelijk voor dinsdag 19 november aangekondig de debat tussen de marxistische econoom Ernest Mandel en de sla vist Karei van het Reve is 6 dagen verschoven. Het zal nu plaatsvin den op maandag 25 november om 20.00 uur 's avonds in het Acade miegebouw Rapenburg 73. Onder werp van het debat: 'Het geloof der Kameraden; een kort overzicht van de kommunistische wereldbeschou wing:. naar het gelijknamige boek van Karei van het Reve. Organisa tie: Polemologische Bibliotheek, Leiden. De beste wereldmerken hebben wij voor u, Seiko. Eterna, Certlna, Prisma, Junghans, Citizen, EWE-Ancre. Voor 39,50 heeft u bij ons al een echt 17 st. Anker uurwerk, schokvrij en waterwerend. Een gouden 17 st. Anker da meshorloge voor slechts 79,50 Eigen ateliers, dus le klas vak-service. UW HORLOGER Haarlemmerstraat 181. kregen. Deze waren 'Het werk Gods en het schrift was het schrift Gods, op de tafelen gegrift'. Dr. Beyers Naudé sloot zich in zijn meditatie eerst daarop aan en las vervolgens als grondmotief van zijn toespraak het verwijt van Jezus: 'Gij weet van de winden en het komende weer. maar waarom on derkent gij dan de tekenen van deze tijd niet?' (Lukas 12). 'Deze vraag van Christus is een ernstige uitdaging voor ons. Wie ernstig, eerlijk en kritisch nadenkt, komt tegenover wat er gebeurt in de kerk van Christus, te staan voor een pijnlijke vernedering. Hoe is het mogelijk, dat een kerk. die. vervolgens de belofte, door Chris tus' Geest wordt geleid, zo moeilijk de tekenen der tijden kan onder kennen? In Zuid-Afrika klinken op verga deringen van gereformeerden, ook wel zwakke stemmen van protest, maar ze worden niet gehoord. Men komt tot heel andere beslissingen. Is het dan zó moeilijk Gods bood schap te onderkennen? Moeten wij niet de gevolgtrekking maken, dat velen menen, dat alleen een kleine groep van supermensen de hoogste genade verdient? Wil God met die anderen niets te maken hebben? Maar Christus zegt: Die genade is niet alleen voor de supermensen. Die krijgen geen bijzondere boven natuurlijke kennis. De genade, Zijn gemeenschap is een gave aan allen, die de waarheid, het licht en de bevrijding zoeken. Dat is wat God bedoelt, het nieuwe perspektief. U vraagt misschien: die tekenen des tijds gelden voor u, in Zuid- Afrika. Wij hebben weer andere problemen, die onze belangstelling vragen. Ja, dat weet ik. Daarom kan ik hier niet zeggen, wat God van u verwacht. Misschien is dat voor u wel de uitdaging van de derde wereld aan de welvarende eerste. Zó kan het niet verder gaan. God vraagt een andere weg dan die velen tot nu toe gingen. Zijn we er ontvankelijk voor, de tekenen te onderkennen. Onze op dracht geldt in de eerste plaats Zuid-Afrika. Hij geeft aan u een andere. We zijn allen op weg .en zien de verkeerslichten. God laat elk mens. elke kerk, elke gemeenschap die lichten tegenkomen. Op een mo ment staat het licht op rood. On derkent dat. anders stelt u het le ven van uzelf en anderen in ge vaar. Springt het licht op groen, dan betekent dit: gaat door, de weg is vrij, wacht niet langer. In Zuid-Afrika, het land, dat ik met mijn hele hart en leven lief heb, staat nu het licht op onveilig. Maar het blijft niet rood, het wordt zeker groen. En dan hoor ik Chris tus' stem: gaat door, ik ga je voor op de weg van verwachting en be vrijding. In deze zekerheid leven en sterven wij'. Aan het eind van deze dienst van woord en tafel, vertelde dr. Beyers Naudé nog, dat de opbrengst van de kollekte bestemd was voor het gekochte eigen huis, met café en restaurant voor blank en zwart in Pieter Marisburg. OEGSTGEEST B. en W. van Oegstgeest vragen de raad een kre diet van 8700 voor de uitgave van een nieuwe 'wegwijzer voor Oegst geest'. De wegwijzer zal worden ge drukt in 6.500 ecemplaren. Voor de huis-aan-huisverspreiding van de wegwijzer zijn 5.200 exemplaren nodig. De rest wordt gebruikt om uit te reiken aan nieuwe ingezete nen. VOORSCHOTEN De Voorscho- tense gemeenteraad was tijdens de algemene beschouwingen rond de gemeentebegroting 1975 het college van B. en W. goedgezind. Met uit zondering van de heer Iestra (PPC) gaven de drie grote fracties de wet houders slechts suggesties om tot het uitstippelen van een beleid voor de komende vier jaar te gera ken. Iestra, die niet de uitgangspunten bij de formatie van het dagelijks bestuur ondertekend heeft, liet wei nig over van de toekomst, die in die uitgangspunten voorspeld wor-, den. Hij deed als enige een felle aanval op burgemeester Van der Haar, die hij verweet volledig bui ten de discussie gebleven te zijn tijdens de formatie van het dage lijks bestuur en hij miste ook maar enige inbreng in de aanbiedings brief van de zijde van de burge meester. Een protest liet hij horen tegen het weglaten van de bede aan het eind van de aanbiedings brief. De CDA-fractie had ook een vraag in dezelfde richting. LEIDEN Maandag 18 november wordt het kruispunt Zijlsingel-Her ensingel-Lage Rijndijk voor het ge motoriseerde verkeer afgesloten Deze afsluiting is nodig om de ver binding met de nieuwe riolering van de Zijlsingel tot stand te bren gen. De maatregel heeft tot gevolg dat de busdiensten van de N.Z.H. door de Zeeheldenbuurt moeten worden omgeleid over de Hooigracht. De dichtsbijzijnde bushalte zou daar door voor de bewoners te veraf komen te liggen. Daarom hebben B. en W. in overleg met de NZH besloten om voor de duur van het werk een extra halfuurdienst in te stellen tussen station en Zeehel denbuurt. De route van deze buslijn (nummer 17) is dezelfde als van de tijdelijke busdienst, die enkele maanden ge leden voor de Zeeheldenbuurt werd ingesteld, nl. Station-Steenstraat- Breestraat-Levendaal-Plantage- Zijlsingel-Oosterkerkstraat-Hooi- gracht-St. Jorissteeg-Levendaal- Marktenroute-Station. Op de Zijlsingel komt een tijdelijke halte ter hoogte van de De Ruyter- straat. De diensten worden uitge voerd tussen 's morgens 0.7.00 uur en 's avonds 20.00 uur van maandag tot en met vrijdag. Van 0.8.00 uut tot 21.00 uur op zaterdag en van 09.00 tot 22.00 uur op zondag. Ver trek vanaf de Zijlsingel op elk half en heel uur en vanaf het Station om kwart over en kwart voor elk uur. Prof. Diepenhorst: NAALDWIJK 'Als de ARP buiten de regering was gebleven, dan had zij het kabinetsbeleid niet kunnen bijsturen'. Met deze woorden rea geerde prof. mr. I. A. Diepenhorst dit weekeinde in Naaldwijk op veelgehoorde vragen naar de hou ding van de ARP ten opzichte van het kabinet Den Uyl 'Als we niet meegedaan hadden zouden we veel minder invloed op et beleid heb ben', aldus spreker. Tijdens de zeer goed bezochte jaar vergadering van de ARP-Staten- centrale te Naaldwijk ging prof. Diepenhorst niet alleen in op de huidige positie van de ARP. Zo waarschuwde hij ernstig tegen té grote aandacht voor het milieu. Hij betoogde dat het bij pogingen om nieuwe energie-bronnen aan te bo ren ,niet alleen mag gaan om mi lieuzaken. 'De wetenschap steeds afhankelijk te zijn van de olielan den is allerminst aantrekkelijk', al dus de heer Diepenhorst. In zijn toespraak noemde prof. Die penhorst de zogenaamde midden school onaanvaardbaar. 'Deze nieu we vorm van onderwijs zal geen wondermiddel zijn', aldus de heer Diepenhorst. 'De middenschool brengt een overantwoord experi menteren met onze kinderen me zich mee'. De heer P. C. Elfferich, Eeerste Kamer-lid voor de ARP. heeft het afgelopen weekeinde voor de AR- kiesvereniging Pijnacker-Delfgauw gesproken over 'Anderhalf jaar ex tra-parlementair kabinet'. In de ui teenzetting bepleitte het kamerlid maatregelen, die het onderne mingsklimaat in ons land moeten verbeteren: fiscale maatregelen en verlaging van premiedruk in de so ciale sector. LEIDERDORP De Ikol, de inter ne radio-omroep Leythanrode, van het gelijknamige verpleegtehuis houdt de komende weken een do nateursactie onder de Leiderdorpse bevolking. Ikol verzorgt vrijwel da gelijks uitzendingen vla het interne omroepssysteem van het verpleeg tehuis voor de langdurig verpleeg den. Daarmee zijn grote bedragen gemoeid, reden waarom Ikol via nieuw donatuers probeert over wat meer geldelijke middelen te be schikken. Wie donateur wil worden kan zich ook telefonisch melden via de receptie van het verpleegte huis, telefoon: 071-99242. OEGSTGEEST Op 28 november en op 19 december is er in Oegst geest koopavond. Dat is het voor stel dat B. en W. doen aan de Oegstgeester gemeenteraad. De winkels zullen beide dagen tot ne gen uur 's avonds open zijn. Alle fracties drongen aan op een spoedige realisering van het plan Blijdorp. VVD. CDA en PPV vroe gen het instellen van een bewo nerscommissie, waardoor kortslui tingen voorkomen kunnen worden tussen de bewoners van de ge meentewoningen en de gemeente als huisbaas. De plaatselijke middenstand kan rekenen op de steun van alle frac ties. De Keuning (VVD) gaf een lijstje van plaatselijke middenstan ders, die de laatste jaren hun zaak gesloten hebben, waardoor juist de verzorgende winkels in de wijken verdwenen zijn. Afsluiting van de Schoolstraat voor het autoverkeer wordt voorlopig afgewezen door VVD. CDA en PCC. CDA wil 10 pet. bezuinigen op de herbestratingen van openbare wer ken. de stijging met 33 pet. van de beplantingsdienst is onaanvaard baar. Het funktioneren van de rei nigingsdienst moet onder de loep genomen worden. De service is ver minderd. de kosten stijgen te erg. Alle fracties verzochten het organi satie-onderzoek op de gemeente-se cretaris snel aan te pakken. CDA is niet bereid meer personeelskosten te voteren voor uitbreiding van het ambtelijke apparaat, als niet eerst onderzoek is ingesteld. B. en W. houden rekening met het gegeven dat de Leidse Baan niet zal worden aangelegd. Iestra gaf B. en W. in overweging stevig met de provincie te gaan praten. De wegen tussen Den Haag en Leiden hebben nog steeds een provinciale beteke nis zolang de Leidse Baan niet is aangelegd. B. en W. zullen woensdag 27 no vember de raad antwoorden. V. ort-niom.-c-u 5 t-3c-Yenio Y. orl-ni ou v»r.-u t-de-xe&io kor i-niomit-So-msrio kort-n i nuws-uil-tto-xegio kort-m* om/r.-ui t-dr-ro/rïo ALKEMADE Na herhaalde ver zoeken van de raad en de commis sie voor openbare werken komen B. en W. van Alkemade nu met een voorstel tot vaststelling van een parkeerexcessen verordening. Er is sprake van een parkeerexces wan neer het parkeren op de weg. met het oog op de verdeling van de beschikbare parkeerruimte, buiten sporig is. bijv. door garagehouders of autohandelaren. Hoewel parkeeD- excessen in Alkemade nog niet op grote schaal voorkomen, is het een nuttige zaak een dergelijke veror dening te hebben. De huidige situa ties met name op de Plantage te Oude Wetering, een doorgaande route met vaste busverbinding, die de verkeersveiligheid in gevaar brengen, kunnen ermee worden be streden. ALKEMADE De raad komt maandag 25 november in vergade ring bijeen. De agenda vermeldt onder meer: het wijzigen/vaststel len van diverse verordeningen; aankoop-verkoop van percelen grond; vaststellen vergoeding van stichtingskosten en exploitatiekos ten voor het bijzonder kleuteron derwijs; verhoging legestarieven: voortzetting van de behandeling van de onderwijsnota; onbewoon baarverklaring perceel Sluis 9 te Nieuwe Wetering. ALPHEN Dezer dagen zal wor den begonnen met de bouw van 82 koopwoningen in het bestemmings plan Korenbloemweg-Oost. De wo ningen maken een onderdeel uit van een van 281 woningen waarvan er 199 in de wonüngwetsector wor den gebouwd. De bouw van het gehele complex zal worden verzorgd door de Industriële Bouw Maat schappij Elementuin BV te Maas sluis. Op 26 november a.s. zal de voorzitter van de stichting Bevor dering Eigen Woningbezit de eerste paal voor dit complex slaan. ALPHEN AAN DEN RIJN Met de slogan 'Help Bok uit de brand' is een comité met een hulpactie be gonnen om de heer Bok uit zijn financiële nood te helpen. Dinsdag middag brandde zijn winkel in de Raadhuisstraat geheel uit. De Al- phense woninginrichter was juist bezig met verbouwing, en had door de drukte vergéten zijn verzekering aan te passen. Het comité heeft een rekening geopend bij de Mid- denstandsbank alhier. Men kan een bijdrage storten op rekeningnum mer 6525.11.031 of op het gironum mer van de NMB, 66.18.78. Vermeld moet worden 'Help Bok uit de brand'. Men hoopt zeker 25.000 bijeen te krijgen. NIEUW VEEN Raadsagenda 26 november: voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond in Schoter- veld-Noord; voorstel tot beschik baarstelling van een krediet voor de bouw van een tweede lokaal voor de openbare kleuterschool. SASSENHEIM Raadsagenda 25 en 27 november: wijziging verorde ning reinigingsrechten; plaatsing verkeerslichten op kruispunt Park laan-Van Pallandtlaan-Wtllem Warnaarlaan. verhoging bijdrage voor bijzondere voorzieningen voor gemeentewoningen en huurverho ging garages per 1 januari 1975; aanvullend krediet reconstructie Julianalaan: instelling van de com missie voor de ruimtelijke orde ning: tracé Schiphollijn: gelegen heid tot het houden van algemene beschouwingen over de begrotingen 1975: behandeling van de gemeen tebegroting en bedrijfsbegroting 1975. De NIEUWE LEIDSE COURANT vraagt een voor STADSWIJK. Leuke bijverdienste. Nadere inlichtingen afd. Inspectie, Steenstraat 37, Leiden. Telef. 31441. Na 5 uur 61033.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3