ees van den Bosch 'supervisor' DSVP: naast voetbal ook sociale functie John Huguenin streeft naar perfectie ob Dorré jrug bij SWH Ier navolging.... iijerlandse BOB ijgt sponsorsteun Duyndam en Post weer vriendjes etbalprogramma zaterdag ^Menwedstrijden Frank de With voelt zich thuis in Werkendam UW /KWARTET MAANDAG 18 NOVEMBER 1974 SPORT RHL13 werver tracht ondanks veel waardering voor trainer Szalay de bakens te verzetten tDERDIJK De Kinder- j \e eersteklasser De Zwerver, Jnet de schamele oogst van a punten uit tien wedstrij- tamelijk triest onderaan in de eerste klas B, heeft md-trainer Cees van den h aangesteld als een soort rvisor naast de huidige ,ti uneester Zoltan Szalay. Za- :e]ag maakte het bestuur van Zwerver deze beslissing be- nadat van tevoren overleg gepleegd met de spelers en de heer Szalay. x etterlijke tekst van het pers- nuniqué luidt als volgt: 'De J4 C. van den Bosch zal vanaf samen met de heer Szalay de fujtie van De Zwerver begeleiden, hiervan was dat de concen- inzet en zelfvertrouwen een [gaande lijn vertoonden. Het lur heeft gemeend in overleg de spelersraad en de heer Sza- naar een oplossing te moeten en en dacht die gevonden te en in de persoon van de heer den Bosch. De heer Szalay zal on de trainingen verzorgen, den Bosch zal het elftal mede leiden en samenstellen. Het lur en de heer Szalay zijn mét electie verheugd over deze op- ng en hopen dat hierdoor de en het zelfvertrouwen weer zullen komen.' én mondelinge toelichting stel- et bestuur van de Kinderdijkse ie uitdrukkelijk dat het initia- was uitgegaan van het bestuur Trainer Zoltan Szalay (links) en 'supervisor' Cees van den Bosch (rechts) kunnen het samen blijkbaar best vinden. en dat de spelers vrijdag jl. nog uitdrukkelijk hun waardering voor Szalay hadden uitgesproken. Met het aantrekken van Van den Bosch hoopt men bij De Zwerver over het dode punt heen te komen, omdat in het verleden gedurende de drie jaar dat Van den Bosch de Kinderdij kers trainde is bewezen dat hij een man is die de spelers van De Zwer ver tot het uiterste weet te motive ren. Uit de vorm waarin de oplos sing is gegoten, blijkt volgens het bestuur, dat men duidelijk wenst vast te stellen, dat men de schuld van de slechte prestaties beslist niet op Szalay wenst af te schui ven. Als dat zo zou zijn', aldus Voorzitter Smit, 'dan zouden we Szalay wel meteen wegsturen, maar dat willen we beslist niet. Daarvoor hebben wij te veel waardering voor hem. We hopen echter in Van den Bosch de man te hebben gevonden die de jongens zo weet op te pep pen dat er weer punten binnen komen.' Vóórdat het persbericht van het bestuur van De Zwerver aan de openbaarheid werd prijsgegeven, hadden wij ook primeurs hangen van toeval aan elkaar een ge sprek met Zoltan Szalay over de penibele toestand van De Zwerver. Een erg plezierig gesprek, waarin Szalay het zij zeer nadrukkelijk gesteld zich correct hield aan de afspraak die was gemaakt niets voortijdig naar buiten te brengen en waar in hij zich bovendien ui terst positief ten opzichte van De Zwerver opstelde, hoewel hij op dat moment al wisl, wat er te gebeuren stond. Szalay op onze vraag of hij De Zwerver zou verlaten: 'Het liefst blijf ik drie of vier jaar bij een club, maar als het bestuur vindt dat het clubbelang vereist dat er een ander komt, dan moet men die ander aantrekken. Dat is menselijk gezien voor mij niet prettig, maar voor het bestuur is het clubbelang nummer één en dat respecteer ik. Dan moet ik alle s entimentaliteit opzij z etten. En over de teleurstellende resulta ten merkte de 52-jarige in Del ft woonachtige Hongaar op: Ik kan natuurlijk theoretiseren over de oorzaak, maar er zijn in eerste in stantie vier factoren die ik objec tief kan vaststellen en die negatief werken. Het begon al bij het begin van de competitie dat er een paar jongens wat laat van vakantie te rug kwamen en dus op trainingsge- bied een achterstand hadden. Toen kwamen d e blessures. Cock Slag- Klaas de Kong. Arie Solk, Gerrit boom. Ab Vink, Hans Keesmaat, Alblas en Jan Kruithof moesten we voor kortere of langere tijd missen. Cock Slagboom en Gerrit Lod der moesten daarnaa st een scho rsing uitzitten en met Piet de Jong wa ren er zoals bekend p roble men van disciplinaire aard. Vervol gens konden bepaalde spelers door allerlei privé-besognes weinig trai nen en tenslotte is de traininsac- commodatie uiterst gebrekkig. Door de vele r e genval kunne n we n iet van het trainingsveld gebruik ma ken en moeten we noodgedwongen werken op een slecht stuk grond een eindje verder bij een fabriek. Als ik dat allemaal overzie, conclu deer ik dat er factoren een rol spelen die ik als trainer niet of nauwelijks kan beïnvloeden. Naast deze objectief vast te stellen pun ten, kan ik theoretiseren over an dere mogelijke oorzaken. Ik kan me afvragen of ik misschien door mijn Hongaarse accent niet goed over kom of om dat ik niet pas in de Kinderdijkse mentaliteit. Maar dat is theoretiseren en dan kan je al tijd iets vinden waarop een trainer faalt'. Toch stelt Szalay duidelijk vast dat de verhoudingen tussen hem. het bestuur en de spelers goed zijn en goed waren. Szalay: 'De jongens geven wat ze kunnen, maar door de blessures en schorsingen heb ik nogal wat jonge spelers moeten op stellen. Spelers die best iets kun nen, maar gewoon nog niet rijp zijn voor de eerste klas als het op ervaring aankomt. Bij sommigen is het dan moeilijk ze na een nieuwe nederlaag opnieuw te motiveren. Kracht en inzet zijn altijd de ken merken van De Zwerver geweest, maar het is moeilijk dat met die jeugdige spelers te handhaven.' Cees van den Bosch, de huidige trainer van de Musschen en de man die De Zwerver tot aan het eind van de vorige competitie on der zijn hoede had, was uitermate verrast toen het bestuur van de Kinderdijkers hem benaderde als supervisor op te treden. Van den Bosch: 'Ik had nog altijd goede contacten met de club, maar dit had ik niet verwacht. Inmiddels heeft De Musschen alle medewer king verleend. Het toeval wil na melijk dat, ik eertijds toen ik nog bij De Zwerver zat tussentijds ook De Musschen ben gaan trainen. En toen verleende De Zwerver ook alle medewerking.' Van den Bosch over de komende samenwerking met Szalay: 'Als mens heb ik erg veel waardering voor Szalay, maar als trainer kan ik hem uiteraard niet beoordelen. Ons uitgangspunt is zeer positief, omdat we duidelijke afspraken heb ben gemaakt. Dat is een keihard, maar goed gesprek geweest. Ik stel het elftal samen en neem 's zater dags bij de wedstrijden de beslis singen. Szalay traint de jongen. Cees van den Bosch erkent dat hij in eerste instantie als een soort 'mental coach' zal functioneren. Hij: 'Op dat vlak heb ik nog altijd enorme invloed op de jongens en dat moet dan de basis voor de hernieuwde samenwerking 'zijn.'- RENS KNEGT DRIK IDO AMBACHT Na afwezigheid van twee seizoenen Üob Dorré (23) weer gaan uit- Ui ;n voor ASWH. De KNVB ver- Ie de Ambachter met telgang 17 november toestemming voor oudevereniging te spelen. Dor- ertrok destijds naar FC Dor- at, waar hij slechts een enkele in de hoofdmacht werd opge- Het lag aanvankelijk in de eneling, dat Dorré deze competi- e kleuren zou verdedigen van kepond Sport. Maar na één oe- artij voor de Brabanders te en ge'voetbald besloot hij terug ren naar ASWH. Of Rob Dorré ss zaterdag in de bekerwedstrijd i Maasdam al van de partij is, >g een vraag in verband met °?-omstandigheden. Zijn broers ur en Wally maken eveneens uit van de selectiegroep van ra. Nevenactiviteiten nemen belangrijke plaats in het clubleven in PIJNACKER Voorzitter C. van der Dussen geefet de kern van DSVP goed weer als hij de afkorting vertaalt in: 'Door Saamhorigheid Voortvarend Progressief'. Afgelopen zaterdag legde hij de eerste steen voor een lichtinstallatie. Even later troffen we hem aan in gesprek met iemand die al zijn krachten had ingezet bij de bouw van het schitterende clubgebouw. >:^X HAAG De voetbalver- Oïiging DUNO is een aktie ïstart voor keeper Ad Oerle- (20), van de vereniging ingen, die in oktober 1972 een wedstrijd gewond kakte en sinds die tijd nage- 21-oeg verlamd is. Omdat hij 17og aan het begin van zijn ^schappelijke loopbaan ind, zijn de sociale uitke- 12®gen niet erg groot. Hij it daarvan een vrouw en kind onderhouden. DUNO ■tt déarom gemeend een lectebus in de kantine llier te zetten, waar iedereen in gift in kan doen. Bijzon- irheid: DUNO onderhoudt _jn enkele relatie met Don- Tfl i) BEIJËRLAND De Oud-Beij- ïdse basketbalvereniging BOB voortaan Facinox Oud-Bei jer- Met 23 stemmen voor en 21 besloot de algemene leden- op adering tot deze naamsveran- fjjig, die nodig was omdat de a Facinox bereid was BOB fi deel te steunen. Het contract voor een periode van drie Het beschikbare bedrag zal niet gebruiken om Amerika- aan te trekken, maar om uit 5 inanciële zorgen te raken. Als *Z inpersoon zal optreden Hans r te^istinus, de vroegere catcher Sparta en het Nederland tiokbalteam. Hij gaat meewerken id van de sponsor-commissie. orp erï petitie rtb v. Daarna verwelkomde Van der Dus sen een geblesseerde speler uit de jeugd. Er is een sfeer waarin ieder een zich thuis kan voelen. Het kan anders raar gaan met het 'Volen- dam' van het zaterdagvoetbal. De in 1948 opgerichte vereniging be reikte in 1970 voor het eerst de •vierde klas KNVB, om na een sei zoen weer terug te keren naar de afdeling. In 1972 promoveerde het DEN HAAG Op initiatief van de heer Mulder van de firma Einnia. die dit jaar de Nederlandse baan- sport steunt, is de controverse tus sen Leo Duyndam en Peter Post bijgelegd. De moeilijkheden tussen het tweetal ontstonden ruim een maand geleden, toen Leo Duyndam zich gekwetst voelde door uitlatin- gai van René Pijnen in een lande lijk ochtendblad. Bovendien kreeg Duyndam een boete opgelegd in de zesdaagse van Berlijn, die hij ver volgens prompt verliet. Duyndam was in de veronderstelling, dat Pe ter Post wel méér afwist van zowel het interview als de aan hem opge legde straf. Het houdt overigens nog niet tei, dat de Poeldijkse prof wielrenner nog veel Ce zien zal zijn tijdens het huidige winterbaanseizoen. Momen teel rijdt hij in de zesdaagse van Miinster. Hetgeen het laatste (baan)contract is, dat Duyndam dit seizoen afwerkt. Duyndam start mogelijk wel in de Rotterdamse zesdaagse, die in januari wordt ver reden. Het één en ander zal afhan gen van het onderhoud van Duyn dam met zijn (nieuwe) sponsor Alsavar, waarvoor hij volgend sei zoen zal uitkomen. Duyndam im mers wenst zich volgend jaar volle dig te wijden aan het wegseizoen. weer naar de KNVB. om gelijk maar door te stoten naar de derde klasse. Het was een schitterend ca deau voor de 25 jaar jonge vereni ging. Het 'heen en weer' herhaalde zich nog hetzelfde iaar: degradatie naar de vierde klas. Nu heeft de ploeg een riant uit zicht op de eerste plaats. Bestuurs lid Hoogerdijk over de degradatie: 'Het was qua voetbal onnodig. We hebben van koploper Rosenburg drie van de vier punten gepakt. Bovendien 'waren we speltechnisch niet de mindere van andere teams. Het verschil tussen de kampioen en degradant was maar zeven punten, want ondanks achttien punten moesten we een stapje terug doen. Ongelukkig was ook dat wij uitge^ speeld waren, terwijl de andere door afgelastingen nog drie wed strijden moesten spelen'. DSVP (Door Samenwerking Verkregen Pijnacker) is niet bij de pakken neer gaan zitten. Na vijf jaar ge profiteerd te hebben van het grote enthousiasme van trainer Signer (o.a. drie kampioenschappen, mini voetbal opgezet), over wie het be stuur met grote waardering spreekt, zwaait nu trainer Piet van Dijk de scepter over een karaktervolle se- lektie. De uit Wateringen afkomstige Van Dijk (o.a. Velo getraind) heeft zo zijn eigen ideeën over het elftal: 'Ik zag wat in de ploeg, die een goede technische vaardigheid bezit en vooral tegen hoger geklasseerde goed voetbal speelt. Op tactisch ge bied was de ploeg wat achter geble ven en daar probeer ik wat aan te doen. Met in de voorhoede een vaak ten onrechte verguisde Klui- ters (karakter en inzet), in het midden Arjen van de Werff (aan voerder, goede techniek) en in de achterste lijn Jan van Os (sterk in de mandekking) ben ik erg blij. Bovendien komen mijn vleugelver dedigers Lalleman en Braat de laatste wedstrijden voortreffelijk op. Peter Lalleman (voorheen rechtsbuiten) maakte tegen Naald wijk zo hèt enige doelpunt. Dan voorspel ik Arend Sonneveld. een Neeskens-figuur', een grote toe komst. Trouwens de technische kwaliteiten van Teun en Viegen zijn bekend. Van de Werff en Van Viegen moeten de mensen worden die het spel gaan bepalen'. De vaste plaats van de 31-jarige Jan van Os wekt wel enige verba zing. Immers de vaak als wisselspe ler optredende Van Os is bezig aan één van zijn beste seizoenen. Wel licht komt het, dat trainer Van Dijk in hem een ideale voorstopper ziet om in de mandekking een spitsspeler uit te schakelen. Jan van Os zegt er zelf van: 'Dit jaar zijn er duidelijke afspraken ge maakt en ik voetbal nu eenmaal veel gemakkelijker als ik een op dracht krijg. We hebben ook ge leerd om meer voor elkaar over te hebben en eikaars fouten op te vangen. Dat is d e verdienste van onze trainer, die de nadruk legt op collectiviteit en een hekel heeft aan sterren. Hij schenkt je door te praten het nodige vertrouwen en daarom zie ik het voor ons wel zitten om een goed seizoen te ma ken'. Trainer Van Dijk over Jan van Os: 'Jan is een karakter-speler, die een opdracht blindelings uitvoert en zó serieus is dat hij tijdnes de war- ming-up zich voorbereidt op zijn taak. De vraag is, hoe lang houdt hij het vol'. Met Jan van Os is DSVP goed getypeerd. Het valt op dat de vere niging zich niet alleen in het veld, maar ook daarbuiten zich kenmerkt door een enorme inzet. Een periode van hard werken is met verhuizing van de Boezemweg naar het sport park 'De Groene Wijdte' (bouw en uitbreiding van het met een jeugd- zolder voorziene clubgebouw) afge sloten. Maar nieuwe activiteiten staan weer voor de deur. De door DSVP's oefenmeesler Piet van Dijk (links) over Jan van Os (rechts): 'Jan is een karakterspeler'. een Rotterdamse firma in lichtre clames te bouwen en voor competi tievoetbal geschikte lichtinstallatie is wel één van de eerste punten. De organisatie van het eerste interna tionale jeugdtoernooi (Pinksteren 1975) is bij tweede secretaris Bou- dewijn Rip in voortreffelijke han den. Deelnemers worden er ver wacht uit Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland en misschien Engeland. Zelfs de bouw van een tribune be hoort bij de 'voortvarende' Pijnac- kers niet tot de onmogelijkheden. Daarnaast zijn er de nevenactivi teiten: damesvoetbal, spelmiddagen op de jeugdzolder, carnavalsvereni ging, klaverjassen en het mini voetbal voor zes en acht jarige enthousiastelingen. De vereniging ziet een duidelijke sociale taak om de jeugd bezig te houden met een zinvolle vrije tijdsbesteding. Cees Sonneveld 'runt' de jeugdafdeling. Zijn hobby kan hij met behulp van een aantal vrijwilligers, die zich van hun werk vrij maken, ten uit voer brengen. Drie dames trainen de welpen. Sonneveld over zijn hobby: 'Het werken met de jeugd vind ik leuker dan zelf voetballen. Je houdt de jeugd niet alleen van de straat, maar het is voor de jongens enorm belangrijk om met elkaar bezig te zijn. Jammer is dat ouders zich soms weinig voor hun kinderen interesseren. Je hebt wel eens autorijders nodig. Trouwens, belangstelling langs de lijn vinden de jongens ook leuk'. Ovet de financiën maakt voorzitter Van der Dussen zich geen zorgen. Voor het clubgebouw ging elke aanvoerder langs de spelers van zijn team. Het leverde 5500,- in anderhalve dag op. Een autoverlo ting bracht 25000,- bijeen. Aan zelfwerkzaamheid is een bedrag van 90.000,- berekend. Jeugdobligaties staan voor 10.000,- uit. Als we de ondernemende voorzitter moeten geloven zijn de schulden op lange termijn 70.000,- maar op korte termijn oneindig groot. Maar fi nanciering van de lichtinstallatie is na toestemming van de gemeen te slechts van secundaire aard. Al met al gaat DSVP niet alleen in het veld, maar ook daarbuiten een rooskleurige toekomst tegemoet. HENK SMIT LEIDERDORP Het optimisme, waarmee John Huguenin een paar maanden geleden aan zijn eerste seizoen als trainer van RCL begon, is nog altijd aanwezig. Zijn bewering dat RCL tot de se rieuze kandidaten voor het kampioenschap zou gaan behoren is de afgelopen weken alleen nog maar duidelijk onderstreept door de tot nu toe geleverde prestaties. Spijkenisse-Zwart Wit: Arne- --Noordwijk; Kozakken Boys-Excel- M; le klas B: RVVH-Elim; Holland- eld-SHO: 2e klas A: HBSS-CJVV; »-Lunteren: 3c klas B: Baren- t-HVO; Rozenburg-Nieuw Lekker- 4e klas B: SVPTT-DSVP; 4e klas JS-WNC: Haaften-Ten Arkel: Aspe- chelluinen; 4D West I: IJFC-Hier- 3A Zuid: Smerdiek-Dinteloord; 3B Oranje Wit-Brakel; NO AD '32- wijk 4A Zuid: Nlvo Sparta-GDC 4B VVN-BWR. «WEDSTRIJDEN e. ld voetbal: Tweede ronde: IJssel- 1 b vogels-Roda JC. ttpMagvoctl>al: eerste ronde:DZS-SIZO; AhnnilHa-Rnrtrhlncf. Ma alrlurlilr- T A f. Le ij ^odan Boys; Semper Altlus-E -i Reeuwljk-Schoonhoven; TOGR-S>^ Lombardijen-Mellssant; Unicum- ,rot iior P; Hermandad-Vlaardlngen^ •OTO; Hlllegersberg-Zwaluwen; -Pelikaan: Capelle-Hoogvllet; ^-SNS; Maasdam-ASWH: Streefker- -Jord; ZBVH-Zuidiand; Pierehil- Llsser Boys-Koudekerk; Ornas-Loos- n: Wolphaartsdljk-Rlllandla: Chrls- ae a-NEO; Yerseke-Kloetlnge; Kapelle- fTERDAM Morgenacond ien de volgende oefenwedstrij- gespeeld: Zwart Wit-SVV Kozakken Boys-Heerjans- (8.00), TOGR-Zwervers (8.00) Met elf punten uit acht wedstrijden bezetten de Leiderdorpers de twee de plaats achter koploper Zwervers, dat weliswaar één punt méér heeft maar ook een wedstrijd meer heeft gespeeld dan RCL. Een positie die voor de Leiderdorpse formatie uit stekende perspectieven biedt. Niet in de laatste plaats is dat een verdienste van de nieuwe oefen- meéster John Huguenin, die via de jeugdleider Boendermaker bij de Leiderdorpers terecht kwam. 'Toen ik RCL voor de eerste keer zag spelen maakte de ploeg op mij een statische indruk. Bovendien speelde men met weinig inzet en men han teerde te veel het breedte-spel', zegt John Huguenin. Met deze we tenschap ging Huguenin aan het werk. Uiteindelijk kwam hij met een'drie-punten programma' uit de bus. Hij daarover: 'In de eerste plaats heb ik meer beweging in de ploeg gebracht. Dit heeft als logisch gevolg dat er tijdens de trainingen meer het accent op de conditie werd gelegd. Tevens heb ik er op gehamerd dat de jongens zich fysieker sterker moesten manifeste ren'. Het is van RCL bekend, dat ze een ploeg hebben die zich in technisch opzicht op een hoog niveau be vindt. Maar met techniek alleen, zo meende Huguenin, haal je het niet meer: 'Het zijn stuk voor stuk goe de voetballers. En ik ben nu zover dat ik een systeem heb ontworpen dat is aangepast aan de kwaliteit van het eerste'. John Huguenin is een man die oog heeft voor de moderne ontwikkelingen in het huidige voetbal. Hij leest veel voornamelijk Duitse-vakliteratuur en kijkt ook regelmatig naar het buitenlands voetbal. Daarnaast be seft hij ook dat er rekening mee moet worden gehouden, dat RCL een amateurclub is en dat je moet weten hoever je kunt gaan. Zoals het nu met RCL gaat is Huguenin tevreden, maar het kan beter. Hij daarover: 'Ze zeggen wel eens van mij, dat ik een perfectionist ben en in zekere zin is dat ook zo. Ik streef naar de perfectie, maar ben me er volledig van bewust dat dat gepaard gaat met fouten, omdat ik nu eenmaal een mens ben.' Het systeem, dat hij met RCL voor ogen had verliep in het begin van de competitie niet zo soepel. 'Het kon ook bijna niet anders', verdui delijkt hij, 'omdat een hoger tempo in de ploeg aanvankelijk gepaard gaat met veel balverlies'. In die beginperiode had hij bovendien de John Huguenin pecht dat goaltjesdief Leo Holl de eerste drie wedstrijden wegens va kantie miste. De laatste vier wed strijden. die zeven punten oplever den, hebben duidelijk gemaakt, dat de ploeg het ritme te pakken heeft. De beweeglijkheid, die hij in het elftal gebracht heeft duidelijk zijn vruchten afgeworpen. Huguenin daarover: 'Het was triest dat ik Sjoerd Teske uit de ploeg heb moe ten halen, omdat hij te weinig be weeglijkheid op de grasmat legde. Het is een uitstekende voetballer, alleen op dat punt schoot hij te kort. Daarom heb ik Wally van Haver zijn positie op het midden veld over laten nemen, zodat het 1 midden veldtrio Roodenburg-Bas Ederveen-Haver nu één en al be weeglijkheid is'. Diezelfde bewegelijkheid is terug te vinden in de aanvalslinie, waar de beide vleugelsspelers Dirk van der Bijl en Ton Ederveen keer op keer spits Leo Holl in kansrijke positie brengen. Niettemin heeft Huguenin Leo Holl een andere taak gegeven: 'Van een spits wordt nog steeds verwacht dat hij op zijn positie in het strafschopgebied blijft staan. LEIDERDORP RCL heeft vorige week de tweede ronde bereikt van het KNVB- bekertoemool. De Leiderdorpers klopten In Alphen aan den Rijn bij kunstlicht ARC na verlenging met 32. Mijn opvatting is evenwel, dat een spits moet uitzwerven naar de vleu gels en van tijd tot tijd ook een teruggetrokken positie op het mid denveld niet moet schuwen. Daar door breng je meer gevaar in de verdediging van de tegenpartij, vooral als de vleugelverdedige-s snel opkomen'. Deze spelwijze heeft Huguenin er ook toe gebracht dat hij de spelers aanspoorde in het veld meer tegen elkaar te praten: 'Alleen daardoor wordt het gemakkelijker posities van elkaar over te nemen'. Hij is er een voorstander van dat de speler in het veld zelfbewust voetbalt. Hij daarover: 'Ik laat ze daarom zo vrij mogelijk voetballen, waarbij ze zelf moeten kijken welk systeem de te genstander hanteert. Bovendien is het voor een speler een vereiste dat hij weet wat voor type speler hij tegenover zich heeft, zodat hij zijn persoonlijke tactiek kan bepalen. Natuurlijk laat ik niet na tijdens de wedstrijd mijn raadgevingen aan de jongens te geven'. Beweringen, die duidelijk maken dat Huguenin zijn pupillen op een heel moderne wijze benadert. Zoals hij zelf zegt: 'Ik probeer met mijn spelers om te gaan zoals ik vroeger wenste dat de trainer mij benader de'. Vooral dit maakt hem bij zijn spelers geliefd. Dat blijkt ook uit het trainingsbezoek dat iedere keer optimaal te noemen is. Hij merkt op 'dat RCL een club is met enor me toekomstmogelijkheden: 'Als je deze prachtige accommodatie be kijkt en bovendien bedenkt dat binnenkort het aantal speelvelen van vier tot zes uitgebreid wordt, dan zit er zondermeer toekomst in.' John Huguenin vindt het daarom jammer dat er bij RCL een tekort is aan leiders voor de jeugdelftal- len. Toch is er in vergelijking met vroeger bij RCL meer aandacht voor de jeugd en dat vindt Hugue nin een positieve ontwikkeling. Huguenin kan nog met geen moge lijkheid zeggen of hij na dit seizoen bij RCL zal blijven: 'Ik teken altijd een contract voor één jaar. zodat er dan altijd een basis is om te praten over het al dan niet verlengen van een contract'. Een verstandige han delwijze van een trainer die niet alleen zijn eigen beperkingen kent. maar ook die van zijn pupillen. LEO HOOGERWEKF WADDINXVEEN Wie mocht denken dat Frank de With (28) zie foto diep in de put zit door de allesbehalve imponerende resul taten van Kozakken Boys komt be drogen uil. De With laat géén kri tiek los over zijn spelers. Inte gendeel. hij prijst zelfs hun trainingsijver, hun positieve wed strijdmentaliteit en de manier, waarop zij tegenslagen (tegen Zwart Wit. Arnemuiden. SDVB en Spijkenisse liet Kozakken Boys bij voorbeeld tijdens de apotheose kostbare punten liggen) incasseren. Voeg daarbij het feit. dat er geen week voorbij ging of De With moest door schorsingen en bles sures reserves laten opdraven, dan valt de povere puntenoogst wel te verklaren. De With over de schorsingen, die zijns inziens niet altijd terecht werden opgelegd: 'Het heeft voor een belangrijk deel te maken met de instelling van de spelers. Ze zijn nu eenmaal altijd bereid zich volle dig te geven. Jongens als Pruysch en Leeggangers zijn het type-Nees- kens. Ik bedoel daarmee: ze zijn overal te vinden waar de bal is. Ze zijn vreselijk geconcentreerd. Daar om maken ze wel eèns overtredin gen. Maar van gemenigheid is géén sprake'. De opvolger van Jan Rombouts looft de instellingen van zijn elftal (en de aanpak van nieuwe voorzit ter Ippcl). Gedurende enkele jaren had hij puur Brabantse formaties (NAC, DOSKO. RKVVU) onder zijn hoede, maar onder de indruk van hun mentaliteit was hij niet. 'Nee. want het ging er allemaal veel te gemoedelijk aan toe. Daarom was ik na twee jaar ook uitgekeken bij RKVVU. Ik wilde in een andere omgeving werken. Ook al in ver band met mijn verandering van werkkring (vertegenwoordiger). Zo doende kwam ik terecht bij Kozak ken Boys. Mijn ideeën kwamen ei genlijk al meteen overeen met die van liet bestuur. Kijk. ik houd wel van een vereniging, die zelf, initia tieven neemt. Zo'n tribune die de leden zelf hebben opgebouwd: kijk, dat spreekt mij nou aan. Geloof mij: in de andere streken van Bra bant zal je dat heus niet zé gauw meemaken. Wat dat betreft is Ko zakken Boys geen echte Brabantse rlub. Ik kende de mentaliteit van de Werkendammers wel en de ge meenschap stond mij wei aan. Van daar dus. dat ik bij Kozakken Boys verzeild raakte'. Frank de With (heeft met echtge note en twee kinderen na zijn ver huizing uit Etten Leur een voorlo pig onderkomen gezocht in Wad- dinxveen om volgende week een woning te betrekkeing in Schoon hoven) heeft de laatste weken ver schillende keren complimenten mo gen ontvangen vanwege de verbe terde kwaliteit van het door Kozak ken Boys voorgeschotelde voetbal. Slechts een koelbloedige aanvals- spits. die de acties moet afronden, ontbreekt nog. 'Het woord spits zou ik liever niet willen gebruiken', meent De With, 'van mij hoeft het niet per sé een aanvaller te zijn. Wel nee, het mag ook best een opkomende middenvelder zijn, die de kansen afwerkt'. Dat de gebroeders Klaas en Tinus van den Heuvel inmiddels na een 'babbeltje' met het bestuur (na aandrang van de supportersvereni ging) zijn toegevoegd aan de selec tie. doet De With vanzelfsprekend deugd: 'Als ze zich kunnen waar maken. kan je ze moeilijk buiten het elftal houden, al impliceert dat niet dat ze in de aanval worden opgesteld. Weet je overigens, dat ik vorige week Huib de Graaff en die is toch niet gemakkelijk opzij te zetten door de lucht lieb zien zweven, omdat Klaas van den Heu vel tijdens een trainingspartijtje niet voor hem opzij wenste te gaan?' Frank de With (zelf eens jarenlang uitkomend voor Hermus DVS en ook korte tijd voor NEO '25) h«»eft bewust gekozen voor het kwa litatief betere voetbal, waarin ook een belangrijke plaats is ingeruimd voor de taktiek. Voor de Werken- damse voetbalacteurs een zeker niet gemakkelijke omschakeling daar in het verleden de positieve instelling van de spelers en het eenvoudige concept (verdediging waterdicht houden en speculeren op tegenstoten) garant heeft ge staan voor talrijke punten: 'Aan de taktiek is vroeger nooit veel aan dacht besteed. En het is juist het belangrijkste in het huidige voet bal. Neem nou Spijkenisse. Noord- wijk on CSVD. de clubs die in onze afdeling het hoogst op de ranglijst prijken, die spelen naar mijn me ning toch taktisch het sterkst. Strijdlust alleen is onvoldoende in het huidige voetbal en levert mis schien hoogstens een plaatsje op in de middenmoot'. 'Ik besteed dan ook véél aandacht aan de taktiek. Ja. dat moet wel. want men is dat niet gewend. Je moet ze alles opnieuw uitleggen. Zn heeft onze achterhoede bijvoorbeeld enorm veel moeite met de buiten- spplval. Dat komt óók. omdat bet initiatief noe te veel aan de tegen stander wordt overgelaten, net lijkt soms nog wel of dp Brabanders een soort minderwaardigheidscomplex hebben in vergelijking met de voetballers uit hel Westen. Wél moet ik erkennen, dat de clubs uit het Westen een bredere basis heb ben. Daar is een wisselsneler dik- u'ills heter. Bij ons is dat nog niet het geval'. WIM HUISMAN

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13