Dominee Van den Berg 25 jaar in Sasceriieim Lecfbcarheid stest sterk voorop Begroting Katwijk sluit zonder belastingverhoging Ook Noordwijkse bakkers hebben het moeilijk Ik verander niet so gemakkelijk Raad Rijnsburg hield algemene beschouwingen Exultate Deo geeft dinsdag uitvoering Visserij berichten Unicef-kaarten TROUW/KWARTET VRIJDAG 15 NOVEMBER 1974 STAD EN REGIO SASSENHEIM Een dominee, die vijfentwintig jaar lang dezelf de gemeente dient, leert in de tijd zijn 'kudde' en nog heel wat meer 'schapen' wel heel goed kennen. Er zijn collega's, die zo'n langdurig verblijf niet zouden uithouden, die op het ruime kerke lijke arbeidsveld na een minimum aan verplicht oponthoud her en der afreizen. Ze hebben zich nauwelijks ingeburgerd of ze ver trekken alweer. Dominee Hildegard van den Berg zag en voelde het, toch ook na twee kortere verblijven, anders. Vandaag, 15" november, is het vijf en twintig jaar geleden, dat het gezin zich in Sassenheim vestigde. De gerefor meerde kerk heeft hem in die kwart eeuw leren kennen en waar deren als een trouwe herder en leraar. Hij werd geboren in 1911 en groeide op in het Gelderse Ooster beek. waar zijn vader een expedi tiebedrijf had. Van de negen kinde ren zijn er nog vijf in leven. De jubilaris heeft twee jongere broers. Persoonlijkheid 'Ja, ik had al op de lagere school zin om dominee te worden. Ik liep het christelijk lyceum in Arnhem af, ging aan de Vrije Universiteit theologie studeren. De hoogleraren Aalders, Van Gelderen en Groshei de hebben daar het sterkst indruk op me gemaakt, om hun persoon lijkheid voor&l'. In 1938 studeerde hij af. Maar in die barre tijd u-aren er kandidaten te veel. Hij kon nog wel hulppredi ker worden, in Oss. 'In Oss maakte ik de voor-mobili satie mee. Er kwam daar een heel regiment Zeeuwen. Ik ging toen als burger-legerpredlkant. fungeren. Een oud kerkje werd als militair tehuis gebruikt. Maar één was veel te weinig, omdat de hele omgeving vol zat met soldaten. We zijn toen maar zélf begonnen, geïmproviseer de tehuizen in te richten', ïn november 1940 kreeg dominee Van den Berg zijn eerste vaste standplaats: Scharendijke op Schouwen. 'We hebben het daar in de oorlogs jaren heel goed gehad en de men sen waren heel prettig. Maar in februari 1944 werd het hele eiland onder water gezet en moesten we evacueren'. Die ballingschap duurde tot juli 1945. De meeste gemeenteleden gingen naar Sliedrecht, anderen naar het Groningse platteland. De dominee zélf keerde naar zijn ge boorteplaats Oosterbeek terug. Ie dere maand bezocht hij zijn ge- mèenteleden in Sliedrecht en preekte daar ook. Ook reisde' hij regelmatig naar Groningen en an dere oorden met Scharendijkers in de diaspora. Hieraan maakte de spoorweg-staking van september 1944 een abrupt einde. Luchtalarm 'Dominee Overduyn moest in Arn hem onderduiken en wij konden tijdelijk in zijn huis gaan wonen. Van de twee Arnhemse kerken was de Westerkerk, vlak bij het station, gesloten. De Oosterkerk, aan de Rietgrachtstraat. moest alles op vangen'. Dominee Van den Berg kan het zich nog scherp herinne ren. 'Op zondag 17 september leidde ik de tweede dienst. Ineens kwam er luchtalarm en kort daarop een he vig lawaai van vliegtuigen. Geluk kig raakten de mensen niet in pa niek; een enkele ging naar huis. naar de kinderen. Het bleek een luchtaanval, de inleiding tot de slag om Arnhem te zijn. We woon den aan de Velperweg en moesten een week later evacueren. Ik ben hulpprediker geweest in De Steeg, later in Dieren. Daar hebben we de bevrijding meegemaakt. In Dieren vroegen ze of ik er wilde blijven. Maar dat kón ik niet. 'k wilde liever naar m'n Scharendijkse ge meente terug om die te helpen opbouwen. Pas een jaar later, in april 1946 nam ik het beroep naar Soest aan. Hier zijn we tot novem ber 1949 gebleven. Toen, nu vijf en twintig jaar geleden, verhuisden we naar Sassenheim'. De jubilaris heeft dus wel het één en ander beleefd. Hij vertelt het eenvoudig en, als geschiedenis minnaar. toch beeldend, alsof het alles nog maar korte tijd geleden is. Vindt u niet. dat dominees moeten kunnen solliciteren, in plaats van een beroep af te wachten? 'Ja. maar er bestaat bij ons al zo iets. De heer Kruithof in Kampen, 'k geloof dat hij pedel van de hogeschool is geweest, heeft daar een soort van aanstelling voor. Hij bemiddelt tussen gemeenten en predikanten, kan voor passende verbindingen zorgen. Zijn grote kennis van de kerkelijke landkaart is daarbij erg belangrijk'. Goede jaren Maar dominee Van den Berg heeft hier nooit de neiging gehad, weg te gaan. 'Ik verander niet gemakke lijk', bekent hij. Hij heeft dan ook wel goede jaren in Sassenheim beleefd. 'Eerst naast dominee Kuiper; dat was een prachtige tijd en zijn over lijden in 1966 betekende een groot verlies. Er kwam later nog een kollega bij. Als straks, per één ja nuari. de door het vertrek van kol lega Te Winkel ontstane vakature vervuld is, zijn wé weer met ons drieën'. Sassenheim heeft ook leden in Warmond en De Kaag. 'Het is wel een meelevende gemeente', zegt de jubilerende nestor. 'Nou ja. het kerkbezoek wordt wat minder, al mogen we hier nog niet eens kla gen'. 'Vroeger was de kerkgang de enige manier om mee te leven. Tegen woordig doen de mensen hun ken nis óók door radio en t.v. op. Maar er is meer openheid en eerlijkheid, minder sleur. Men is hier ook echt bij het kerkelijk werk betrokken. Het kost meer moeite om ouderlin gen en diakenen te vinden'. Dominee Van den Berg ziet wel richtingen in zijn kerk. Maar hij is zeker geen man van uitersten, dit werd mij In ons gesprek steeds duidelijker. Einde van alles 'Ik ben bang voor die vleugels van rechts en links. Polariseren ver hardt de standpunten. Men gaat elkaar negeren. Dit is het einde van alles'. Een uittreding van verontrusten ziet dominee Van den Berg nog niet zo gauw gebeuren. Hij denkt dat, gezien de geschiedenis, men daar toch wel enige zorg voor zal hebben. Een verharding van stand punten, het elkaar niet meer willen horen en begrijpen, kan tot scheu ring leiden. Die wordt op de duur gemakkelijk een repeterende breuk. De historie spreekt duidelijke taal, wat dit betreft. De jubilaris volgt graag de ontwik keling van de liturgie. 'Ik sta er helemaal achter. Er is hier ook veel belangstelling voor het liedboek voor de kerken'. Hij houdt van het pastorale werk. Maar ook voor dogmatiek; kerkorde en kerkrecht heeft hij grote be langstelling, is dus gelukkig met de funktie van actuarius van de classis Leiden. De samenwerking met de hervorm de en roomskatholieke kerken is in Sassenheim heel prettig. 'We heb ben er een kommissie voor en ook een convent van pastores, zodat de vroegere verstarring wat doorbro ken is'. Verschuiving Dominee Van den Berg is overigens wel voorzichtig in zijn oordeel over de veranderingen in het kerkelijk leven. 'We zien in deze tijd een langzame verschuiving naar de ethiek, naar een Gode welgevallig leven met politieke en sociale ac centen. Maar deze tendens kan on taarden in zuiver horizontalisme'. En hiervoor is hij wel beducht. De dochter van het echtpaar Van den Berg is kleuterleidster, de zoon predikant in Ommen. Behalve van geschiedenis, is de jubilaris een liefhebber van de natuur en de literatuur. 'Ik lees graag, maar de tijd ontbreekt me vaak'. Morgen, zaterdag 16 november, dus vijf en twintig jaar en één dag na zijn overkomst naar Sassenheim. zullen gemeenteleden en vrienden dominee en mevrouw Van den Berg kunnen gelukwensen op een. hun door de kerkeraad aangeboden, re ceptie. 'Maar we willen het wel sober houden hoor, zö'n beetje 'en familie'.' JOHAN VAN WOLFSWINKEL NOORDWIJK De afdeling bak kers van de A.V.G.-Noordwijk be legde in 'Royal' een vergadering, die ook door hoofdbestuurder P. Lodlers werd bijgewoond. Voorzitter W. Wijnands schetste de moeilijke economische situatie voor de bakkers. Ook in Noordwijk moest een bakkersbedrijf worden opgeheven. De heer Lodierse gaf een uiteenzetting over de moeilijke toestand in de bakkerswereld. Gro te meelfabrikanten kopen stilzwij gend de bakkerijen op, met als gevolg dat de broodbezorgers na enige tijd werkloos worden, omdat de broodwijk niet meer rendabel is. In het totaal van de bakkerijen is er op heden een overcapaciteit van 20 pet. De economische oorlog is in volle gang, aldus de hoofdbestuur der. Tijdens de discussie kwam de con currentie tussen bakkers en super markten ter sprake, alsmede de bak- loze dag. Thans kennen de bakke rijen tweemaal een halve vrije dag. MALAISE Behalve de bakkers, vergaderde ook de afdeling Horeca van de A.V.G.- Noordwijk. Voorzitter W. Wijnands releveerde verschillende gebeurtenissen uit het afgelopen Jaar. Het seizoen was slecht. Noordwijk deelt in de malai se van de bedrijssluitingen. Ver heugend daarentegen was de sterke uitbreiding van het ledental van de afdeling Horeca. De vergadering luisterde naar een toespraak van een hoofdbestuurslid, dat constateerde dat het voor de horeca niet best was! 'Wij zitten in een spiraal en eruit komen zal zeer moeilijk zijn'. Op dit referaat volg de een levendige discussie. Duide lijk kwam naar voren dat men hoopt dat er een eind komt aan de sluiting van nog meer horeca-be- drijven. Slechte PTT-service LISSE Burgemeester Be rends van Lisse is het met raadsleden eens dat de servi ce van de PTT er bepaald niet beter op wordt. Aanlei ding tot deze opmerking was het feit dat de PTT brieven bussen heeft geplaatst aan de straat bij de bejaardenhuizen in Rustoord. Voor sommige bejaarden is dat een moeilij ke opgave. De bewoners van de Marconi-flat komen er be ter af. Zij krijgen de post thuis bezorgd, zelfs op de vierde étage, tot het eind van de gang. Burgemeester Berends zal er met de PTT over spreken. Goedkeuring bestemmingsplannen spoedig verwacht KATWIJK De gemeentebegroting van Katwijk sluit, zonder dat tot verhoging van de algemene belastingen hoeft te worden overgegaan, of over reserves moet worden beschikt. Voor onvoorziene uitgaven blijft zelfs nog 260.000,over. NOORDWIJK Directeur J. H. Scheer opende een fancy-fair van het bejaardencentrum Huize St. Je roen. De opbrengst is voor een neluw orgel en voor de recreatie van de bejaarden. Vandaag (vrijdag) is de fancy-falr geopend van 2 tot 5 uur en van 7 tot 10.30 uur naam. Voor de gewenste financiële marge tussen de geraamde Inkomsten en uitgaven zou dit bedrag feitelijk hoger moeten zijn, maar de erva ring gedurende een reeks van Jaren heeft geleerd, dat vooral als gevolg van achteraf meevallende ultkerin- Centrumplan gen uit het Gemeentefonds en ho gere doeluitkeringen als gevolg van het feit dat de begroting vroegtijdig moet worden opgemaakt, grote be dragen beschikbaar komen. B. en W. vinden de begrotingspositie van de gemeente zonder meer gunstig en de financiële toestand gezond. Aan gemeentelijke inkomsten wordt een bedrag genoemd van 43.151.000 Het tekort op het basisonderwijs in Katwijk voor 1975 wordt op rond 590.000 geschat. Ingaande 1975 worden op verwachte uitkeringen voorschotten verleend ter verbete- RIJNSBURG De gemeente raad is gistermiddag begonnen met de begrotingsmarathon. De frakties kregen uitgebreid de tijd om de algemene beschou wingen voor te lezen. De woning bouw, sport, gewestvorming, het kwam weer allemaal ter sprake. Ook de echt dorpse pro blemen als straatverlichting, verbetering van wegen en na tuurlijk het leefklimaat werden niet overgeslagen. Om maar een paar voorbeelden te noemen. De PvdA (bij monde van Ada de Haas-Kromhout en J. de Móoy) stak een vinger op tegen B. en W. omdat het gemeentebestuur niet de gedane toezegging realiseer de nog eens een hoorzitting te hou den over het struktuurplan. De CHU (J. Q. J. v. d. Meij en T. Kralt) vond belangstelling voor de peuter- speelplaats verantwoord. F. Kralt Pzn (AR) maakte zich zorgen over de mentaliteit van dorpsgenoten en hij en K. Brul (WD en nieuw in de raad) willen veel meer doen aan de duidelijkheid. Kortom, er was weer stof te over. De GPV- vertegenwoordiger hield het kort. zoals men dat van hem is gewend. De PvdA vond de hoorzitting over het struktuurplan destijds een slechte vorm hebben, omdat discus sie bij voorbaat was uitgesloten. Men zou een tweede op prijs stel len. De fraktie blijkt wensen te hebben. Gevraagd werd aan B. en W. samen met de artsen een plan op te stellen om op vrijwillige basis onderzoekingen te laten verrichten van de baarmoederhals voor vrou wen boven de 35 Jaar. Ook contact met de Stichting Schooltandverzor- ging vindt de fraktie broodnodig, met name voor de kleuters die niet bij de tandarts terecht kunnen. Een snel realiseren van plannen betref fende de Kamphulzerpolder ls een andere zaak. De PvdA vraagt zich wat er moet gebeuren als Frederiks- oord is volgebouwd, wat in 1980 zo zal zijn. Vooral is er behoefte aan bejaardenwoningen en hulzen voor alleenstaanden. De waarschuwende vinger wordt geheven in verband met de 'verdichting' van de wijk. wat ten koste gaat van de leefbaar heid. Ook het woonschepenpro bleem werd aangeroerd en gevraagd werd aan B. en W. waar de drie lokalen voor de openbare kleuter school komen te staan. De lokalen zijn op 1 augustus 1975 nodig. De oprichting van een onderwijs raad zal bevorderd moeten worden en de fraktie wilde weten of B. en W. bereid zijn initiatieven te ont wikkelen om te komen tot een overkoepelend orgaan voor de sport. Een snelle verbetering van de Burchtstraat staat ondermeer ook op de verlanglijst. Ijsbaan 'De scholen zouden er over kunnen denken, eventueel in samenwerking met de christelijke kleuterschool, een full-time administrateur aan te stellen', aldus de CHU-fraktie. van welke zijde wordt aangedrongen op een spoedige verwezenlijking van de tweede kleuter-basisschool. Ge vraagd werd om een definitieve be huizing voor de peuterspeelzaal. Gelegenheid om even rustig te le zen ln de bibliotheek is er niet, volgens de CHU, en daarom moet binnen twee Jaar eigenlijk een uit breiding plaatsvinden, waarbij mo gelijk gedacht kan worden aan een andere ruimte voor de oudheidka mer. De oudheidkamer neemt een aparte plaats in bij de CHU. De verhoging van de muziekschool van 350 naar 5000 heeft veel kritiek opgeleverd Mnnen de fraktie. Voor al wordt veel aandacht geschonken aan de sport. Rijnsburg heeft met veel sportaccommodatie-gebrek te kampen. Dat geldt voor de voetbal club. maar ook voor gymnastiekver eniging D.W.S. e.a. Dat er een ijsbaan is gepland in 'Het Waterbos' die voor 1977 op het investeringsprogramma voor komt, zegt niet zoveel, aldus de CHU-woordvoerder. Hij wil graag weten in hoeverre vast staat dat genoemd Jaartal klopt. Dat de brandweer geen weekend dienst heeft, is een zaak waar men niet licht over moet denken. Kon- takt hierover opnemen met de commandant, is iets wat de CHU- fraktie op prijs stelt. Ook het waar schuwingssysteem bij brand zou moeten worden herzien, waarbij de CHU denkt aan de zgn. 'piepertjes' die de brandweerman bij zich kan dragen. Een vraag op het gebied van de middenstand: In hoeverre is de behoefte gepeild bij de Rijns- burgse middenstand om tot nieuwe vestigingen te komen? Parkeren F. Kralt Pzn. vond de (sluitende) begroting van Rijnsburg toch wel aanleiding tot het maken van op merkingen. De openbare veiligheid maakte bij de AR reacties los. Voor al het steeds meer voorkomende verkeerd parkeren is in de ogen van de AR een kwestie van ver keerde mentaliteit van de inwoners. De onderbezetting bij de rijkspoli tie maakt een goede controle on mogelijk en dat is een handicap. Voorgesteld werd nu om hierbij de reservepolitie in te schakelen. Gevraagd werd: In het Noordeinde ligt een gedeeltelijk parkeerverbod. Hier wordt zo langzamerhand gele galiseerd verkeerd geparkeerd. Moet dit zo blijven? En: De verlegde trottoirs in de Koestraat worden geblokkeerd door auto's. Is dit blij vend toegestaan? Een geheel ander probleem noemde de CHU-fraktie de stijging van de huurprijzen. Het aantal woningzoe kenden steeg tot 183. De fraktie hoopt dat hiervoor een oplossing zal worden gevonden. Men is be nieuwd naar de veranderde wijze van Inschrijven van woningzoeken den. waarmee de woonruimte-ad viescommissie zich momenteel be zig houdt. De fractie wil meer controle om vernielingen van het schaarse groen in het dorp tegen te gaan. De wateroverlast in 'Frederiksoord' is een moeilijk punt. 'Kan de ge meente blijven zeggen: Dit ligt niet op onze weg?' aldus de CHU. die van mening is dat het beter zou zijn met alle betrokkenen te gaan praten en gezamenlijk te probéren tot een verbetering te komen. Logopedist Duidelijkheid is iets wat de VVD in Rijnsburg nog wel eens mist. Met klem verzocht K. Brul B. en W. hieraan de nodige aandacht te schenken. Ook deze fraktie ging in op het parkeerprobleem en waarschuwde het college voor een te lakonieke houding. De VVD is van mening dat op korte termijn een oplossing moet worden gevonden voor de ruim tachtig kinderen die ln Rijnsburg met spraakproblemen hebben te kampen. 'Tachtig kinderen bete kent voor een logopedist een dag taak', aldus de heer Brul. Wat be treft cultuur en recreatie noteerden wij de volgende uitspraak van de VVD: 'Wij kunnen enger gaan bou wen, groen opofferen voor de stij gende parkeerproblemen, maar wij mogen niet vergeten aandacht te schenken aan de dlrekte recreatie ln de wijken'. Aangaande het in vesteringsprogramma 1975 vroeg deze fraktie aandacht voor de land- bouwontsluitingswegen. Met nadruk werd gewezen op de onbegaanbaar heid van de Kloosterschuurlaan. De WD ging in op het feit dat er nogal wat illegaal is gebouwd in Rijnsburg. waar men nu de moei lijkheden van ondervindt. De frak tie ontkomt verder niet aan de gedachte dat B. en W. een zekere angst hebben voor inspraakproce dures bij de voorbereiding van be stemmingsplannen. Een vraag waarop de WD graag een antwoord zag is hoe de begeleiding verloopt van de bewoners van de Smitsstraat van de Oegstgeesterweg. Ook ten aanzien van de sanering van de Anjelierenstraat wil de fraktie een zorgvuldig overleg met de midden stand. VOORSCHOTEN De C.O.V. Exul tate Deo te Voorschoten geeft dins dag 19 november een concert in de Hervormde Dorpskerk. Aanvang 20 uur. Op dit concert zullen de volgende werken worden uitgevoerd: de Or- gelsolo-Messe ln C K.V. 259 van W. A. Mozart, het Magnificat in B- dur van Francesco Durante en twee anthems van G. F. Handel. Solistische medewerking verlenen: Lucia Kerstens sopraan, Willemke van Claerberghen alt, Marius van Altena tenor en Lleuwe Visser bas. Aan het orgel Tijn van Eijk. De begeleiding wordt verzorgd door het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Hol- landv Het geheel staat onder leiding van Sander van Marlon. l:ort-ni ouwc—ui k ori-himivr. -11 i t-fl c-tc <fa< korl-rn oui\"-u it-3 o -m£i< kor t-n ou wr> -uit-9 g -regi kor l-rrio.u ir;;-uit-3o~ro Modelwoning Merenwijk LEIDEN Vandaag opent de wet houder van huisvesting, de heer A. Verboom de modelwoning van een complex van 100 woningwetwonin gen in het uitbreidingsplan Meren wijk. Door bij het ontwerpen reke ning te houden met de subsidiere geling en door een goed voorberei de samenwerking tussen opdracht gever, archltekt en aannemer, kun nen deze ruime woningwetwonin gen verhuurd worden voor 335, per maand, inklusief bijkomende kosten van de vereniging. De wo ningbouwvereniging 'Ons Doel', was de opdrachtgeefster tot de bouw. ring van de liquiditeit. In Katwijk kan men rekenen op een verhoging van het bedrag per inwoner voor 1974 met 1,75 en voor 1975 met 3,25. Volgens B. en W. zal de onroerend- goedbelasting per 1 januari 1976 worden gevorderd. De totale uitgaven belopen voor 1975 40.555.000, wat 18 pet. hoger is dan in 1974 34.372.000). De winstraming voor het gasbedrijf voor 1975 is 525.000; voor het waterbedrijf 14.600 en voor het elektriciteitsbedrijf 170.689. In de begrotingsnota wordt gesteld dat de beslissing van g.s. over de goedkeuring van de bestemmings plannen Rijnsoever en 't Heen nog in 1974 wordt verwacht. Ten aanzien van het bestemmingsplan voor Katwijk, zijn B. en W. van plan op zo kort mogelijke termijn met de raad van gedachten te wis selen over het bestemmingsplan 'Centrum'. KATWIJK AAN ZEE Donderdag ver scheen aan haringafslag: Kw 141 met 290 k. en 380 k.makreel. Prijs: ijle steurharlng 94-97; makreel 75.30-77. Aanvoer donderdag te IJmulden- 394 kis ten kabeljauw. 572 kisten schoolvis. 9 kisten schelvis. 217 kisten wijting. 10 kisten schar, 101 kisten varia. Besommingen: KW 170 36 600. 213 8S0. UK 218 4 800. WR 68 4.740, spanvlssers: KW 33 en 180 0.510. UK 6 en 186 2.500. 208 en 236 6.200, VD 1 cn 46 4.720. 19 en 73 9.620, 24 en 89 8.920. BESOMMINGEN IJMUIDEN IJMUIDEN Per 40 kg in gulden: schelvis 4 72-70, schar 104-86. wijting III 82-61, Lom 57, steenbok 55-48, kabeljauw 1 150-74. kabeljauw 2 176-80, kabeljauw 3 120-84, kabeljauw 4 124-86, kabeljauw 5 124-78. kool vis 2 54-50. koolvls 3 54-47. koolvls 4 50-42, heek 3 90, lever 75-53. haal 45-20. blanke koolvls II 76. bot 37- 29. poontjes 44-41, leng 72-60, ham 260. hammen met kop 118-92. Ingezonden Unicef is het Kinderfonds van de Verenigde Naties, dat vrijwillige bijdragen van regeringen en parti culieren besteedt voor het welzijn van kinderen overal ter wereld. Zo als ieder jaar is de Unicef ook nu weer gestart met de verkoop van Unicef-wenskaarten en agenda's. In de regio Lelden zijn wenskaar ten en agenda's verkrijgbaar bij: Mevr. M. C. S. Meilink, Erikapark 18 te Alphen a.d. Rijn; Mevr. J. C. Stuut, Van de Sande Bakhuyzen- laan 6 te Leiden: Mevr. E. Schüller, Scholeksterstraat 5 te Leiderdorp; Mevr. M. Kruithof, Pres. Kennedy- laan 140 te Oegstgeest; Mevr. A. C. Bos, Sweelinckhof 19 te Voorscho ten. Bovendien zullen dit jaar verkoop stands worden ingericht in Alphen a.d. Rijn ln het winkelcentrum 'De Aarhof' van 19 t.m. 23 november, bij Koolhaas Alphen b.v. in het winkelcentrum 'Ridderhof' van 12 t.m. 14 december en in de Openba re Leeszaal en Bibliotheek. P. Doel manstraat 19. NOORDWIJK Dinsdag was I 12,5 jaar geleden, dat mevrouw! Tilburg-Van der Niet als zwenj structrice in dienst trad van| Badhotel Zeerust. De directiè l haar een receptie aan. Haar rei tie groeide uit tot een granil festijn. Jong en oud zetten f naam in het receptenboek. Bui] meester mr. J. M .Bonneke, zeld van zijn echtgenote, sprat jubilaresse geestig toe. Direct Droogh overhandigde mevrouw Tilburg de Horeca-medaille oorkonde voor haar trouwe en bood haar namens de dir een gouden armbandhorloge Hartverwarmend was een door vrouw Van Kan gevoerde aktie. 1 inzameling had tot resultaat, da de jubilaresse met- welgekiind woorden een huldeblijk kon 2^er bieden. e 1 prai NOORDWIJK Onder leiding peI1 voorzitter L. G. J. Alkemade t jjk de Rabobank Noordwijk in Flor m algemene vergadering. Men i e j afscheid van de heer A. Marbus,or van 1938 af als lid van het n}£ stuurscollege had gefungeerd. em gens zijn belangrijke werk wen enc scheidende bestuurder ondersc^r; den met de gouden draagspeld bijbehorende oorkonde van de trale Rabobank. In de vacature noemde men de heer D. Mat zoon van de scheidende bestuur NOORDWIJK De afdf Noordwijk aan Zee van Philati hield in De Rank een vergadei Bekendgemaakt werd dat Phila^, ca op vrijdag 29 november in j verenigingsgebouw aan de Ho l straat een velling organiseert. KATWIJK Er zijn plannei. het hulppostkantoor dat is onde bracht bij de supermarkt van firma Langeveld aan de Rijnsl op te heffen. In de loop der ti is het hulppostkantoor menigr verplaatst. De inwoners van 1 wijk aan den Rijn hopen da spoedig een nieuw en dan pet nent onderkomert zal zijn gevoi voor het hulppostkantoor. zodaar postale zaken in Katwijk aan Rijn kunnen worden afgewikke HAZERSWOUDE De christe gemengde zangvereniging 'Zanj' Vriendschap' concerteert vrijda november om 20 uur. in de Gin formeerde Kerk te Hazerswoilr dorp, ter gelegenheid van het jarig bestaan. Onder direktie Peter Bontje, die in het nie jaar het koor verlaat wegens trek naar Aruba, en begeleid in organist Sander van Marion, s \T op het programma: Vivaldi's G1 drie Engelse lofzangen, Mem „d sohns hymne Hör mein Beten. negro spitituals en enkele an n liederen. Sander van Marion s d ert tweemaal op het orgel. y NIEUWE WETERING Maai ne 18 november wordt door Progre Alkemade een bijeenkomst ge den in het Cultureel Centrun Nieuwe Wetering. Aanvang 20 ch Belangrijkste agendapunt: het tuinbouwgebied. ALKEMADE Zoals in de w maanden gebruikelijk is, doei roep op de bevolking* om mede king te verlenen aan de aktie bestrijding van de bruine rat. J lijks richten ratten nog aanzie ke schade aan, die slechts toepassing van doeltreffende strijdingsmiddelen kan worden perkt. Deze bestrljdingsmidd worden van gemeentewege g thuisbezorgd indien men zich 1 toe voor 10 december schrift aanmeldt. WOUBRUGGE Getrouwd: A< nus T. Polderman, 68 j en He C. Dienaar, 45 j. Overleden: L. P. M. Kok, 54 j KATWIJK Zaterdagavond 16 vember van 7 tot 7.45 uur wori weer gezongen uit het Lied voor de Kerken o.l.v. drs. L. H noot, muziekleraar te Katwijk Zeev. Iedereen is welkom in Ontmoetingskerk aan de Nil Duinweg. ZOETERWOUDE De officiële tocht van Sint Nicolaas, een gr kinderfeest, en een slagzinweds zijn de aktiviteiten van de wi liersvereniging WIZO In de koi de weken. Hoewel Sint reeds dag in Nederland arriveert Zoeterwoude pas op zaterdag 30 vember aan de beurt. BENTHUIZEN De raad verga zaterdag 16 november om 9 's morgens. De agenda vermeldt het nemen van een beslissing betrekking tot een noodzake accommodatie ten behoeve van openbaar kleuter- en basison wijs: begroting 1975 drinkwate ding. KATWIJK Zondag 17 novel wordt ln dè Ontmoetingskerk aangepaste kerkdienst gehoi voor de oudervereniging 'Phila phia'. De dienst begint om 3 Voorganger is de hervormde pi kant ds. J. G. van Ieperen Bergschenhoek. Medewerking leent de muziekgroep 'De Slet Uit Leiden. VOORHOUT De gemedntl vergadert donderdag 21 nove om 8 uur. De agenda vermeld uitbreiding volkstuinencomplei de Dinsdagse Wetering, benoe leden van de sport- en reeri commissie, voorbereiding bes mingsplan voor een perceel nabij de parkeerplaats van sportveldencomplex, aankoop Jacoba van Belerenweg ten be van verkeersdoeleinden, wing kleuterschool De Grut! uitbreiding begraafplaatsen, meentebegrdtlng. NOORDWIJKERHOUT De meenteraad vergadert op 28 vember om 8 uur in het Van penhuis aan jde Sportlaan Zilk. NOORDWIJKERHOUT De meenteraad wordt voorgestel subsidie voor de MuziekschooL lenstreck voor het scho 1974/75 te verhogen voor een viduele leerling van 155 170 per jaar en een korpslei van 60 tot 65. Voor Noor kerhout betekent dat een ui van 22.415.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4