<Xe BRUNEN Veel activiteit van NRB bij de strandbeveiliging HUUR larar d Qe stoere winterteer. 189.50 39.50 24.- 19.50 12.95 24.50 6.50 17.50 19.95 boormachineset Vendex VD1550 de koning ZOEKT U EEN WONING? Makelaarskantoor W. de Leeuw turfmarkt 7, leiden, 071 -21595. Brigadewerk geheel vrijwillig Tentoonstelling van zegels en munten Middelhoek's Reis- en Passagebureau Leiden Middelhoek's Reis- en Passagebureau part-time medewerkster De krant is nooit weg. Voor slechts 45,- per maand heeft u al een nieu we, moderne piano in huur met kooprecht. Ga eens praten met 125.- vrijdag voordeel 30-Delig glasservies Moderne vorm geving. Ligt dus lekker in de hand. Het servies be staat uit 6 bitter, 6 sherry. 6 port, 6 wijn en 6 bier glazen. vrijdag voordeel Gewatteerde duster Zo'n heerlijk, warm model.dat tot de voeten reikt Kant garnering langs de kraag, mouwen en sluiting. Fris bloem- dessin in 4 kleuren. Maten M-L-XL Wandweegschaal Deze "Soehnle" weegschaal weegt tot 3 kg. en heeft een fijnindeling van 10 gram. Afneemba re schaal. Kleur: combinatie gold-wit Rlbcord herenmuil Een muil, die alle kwaliteiten bezit, die het relaxen nog pret tiger maken. Een stevige zool en warme voering. Kleur: beige. Maten 40-46 Gaine Vervaardigd van sterk Bally elastiek. Dubbel voorpand met rits. Achterpand is in de lengte rek baar. Corrigeert uit stekend. Verkrijgbaar in wit en huidkleur. Mt 80-95 Vendex buro-agenda Stevig luxe plastic omslag. Hele pagina voor iedere dag, met uurindeling. Met adressenlijst. Formaat 21 x 14 cm. Keus uit diverse kleuren. Zwanendons damespyama Charmant model met kraagreversen lange mouw. Apart dessin in 4 kleurstellingen. Maten 40t/m52. Dus ook in grotere maten. vrijdagvoofdeel Elektrische wekker Zeer betrouwbaar uurwerk in solide kunststof kast. Kleur: oranje. Met1 jaar garantie. Een uitzonderlijk koopje! bestaande uit: Vendex slagboormachine. 400 Watt vermogen, 2 mechanische toerentallen -1200 - 2300 - 10 mm. boorhouder en va- riohandgreep. Horizontale boorstandaard, pluggenset met 4 steen- en 3 metaal- boren. H.S.S. Radio en TV ontstoord. Dubbel geïso leerd en thermische over- belastingsbeveiliging. 1 Jaar garantie. Nu 2 dagen van 219.- voor VROOM DREESM ANN UITZENDBUREAU Telef. 071-31710 Korevaarstraat 33 Leiden mabu Vraagt inlichtingen of woninglijst. Wij bemiddelen bij aan- en verkoop van huizen, flats, enz. Makelaarskantoor in onroerende goederen en assurantiën. Rijnsburgerweg 100 RIJNSBURG Telefoon 01718-72746. TROUW/KWARTET VRIJDAG 15 NOVEMBER 1974 NOORDWIJK De Noordwijkse Reddingsbrigade heeft gedurende de afgelopen zomermaanden op het strand weer heel wat werk verzet. Op de najaarsvergadering van de brigadewerkers in 'De Rank' werd omtrent een en ander rapport uitgebracht. In totaal hadden de vrijwilligers 905 man-dagen de strandwacht verzorgd. Verder had men op de strandposten niet minder dan 283 vondelingen zoet moeten houden, 186 maal was daar eerste hulp ge boden en 83 maal hadden de strandwachters kwallenbeten be handeld. Wat de beveiliging van de baders in zee betreft kon men terugzien op een bijzonder voorspoedig seizoen. Er deed zich deze zomer op het Noordwijkse strand geen enkel ge val van verdrinking voor. In acht gevallen moest men in nood verke rende drenkelingen te hulp komen en steeds slaagden de brigadewer kers erin hen veilig op het strand te brengen. Twee keer rukte men uit op een loos alarm. De bezetting van de wachtposten had een zeer goed verloop gehad. Tussen de bedrijven door ontving men nog bezoek van brigades uit het binnenland, die instructie kwa men halen over het strandwerk. Werd dit jaar de strandwacht nog alleen op zondagen gelopen, voor volgend jaar zal worden bekeken of het mogelijk is te komen tot een rooster, dat ook voorziet in een bezetting van de posten op de za terdagen. Al het brigadewerk wordt geheel vrijwillig en belangeloos door de NRB-medewerkers verricht en aan de kosten betalen zij zelf nog mee ook. Voorzitter B. de Jong vestigde daarop nog eens de aandacht, toen hij enkele problemen van het bri gadewerk onder de loep nam. De financiering van het werk vormt nog altijd (Ie Achilles-hiel van de brigade. De kosten stijgen en men moet rondkomen met de opbrengst van bijdragen en subsi dies, contributies, donaties en col lecten. Elke Noordwijker zou eigen lijk contribuant en elke gast dona teur moeten zijn, wil de brigade zonder zorgen draaien. Zo blijkt de vestiging van een nieuw materialengebouw de finan ciële draagkracht te boven te gaan. Daarom gaan de plannen (voorlo pig?) de ijskast in. De Mij. Zeebad had ruimte aangeboden voor de opslag, maar zij bleek te klein. Thans heeft men de beschikking gekregen over een lokaal van de Dr. De Visserschool en dit biedt gelegenheid voor het opbergen van kleinere materialen en eventueel voor het houden van een contacta vond. De jfthschaf van de dringend nodige nieuwe duikpop bleek even eens een kostbare geschiedenis. Herstel In deze vergadering had de officiële benoeming plaats van de geslaagde jeugdinstructeurs. Bij de vaststel ling van het werkprogramma voor de wintermaanden zal speciaal aandacht worden geschonken aan het herstel van het bestaande mate rialengebouw (onder meer moeten het dak en de goten worden ver nieuwd) en aan de reparatie van de strandmaterialen. Gemiddeld waren 63 man-uren aan onderhoudswerk besteed. Aan de PTT zal worden verzocht een speciale frequentie aan te wij zen voor het radio-contact met de boten van de strandwacht. Het vin den van een docent voor de EHBO- cursus levert nog steeds moeilijkhe den op. Er zijn twintig kandidaten voor een nieuwe cursus, doch zo lang er geen docent is. kan niet met de opleiding worden begonnen. Wel zal een herhalingscursus wor den gegeven. Voor de examens is veel werk verzet. Zij vinden plaats op 26 november. 17 december, 22 januari en 25 februari. LISSE Tijdens de vergadering van de Vereniging van Muntenver- zamelaars werd meegedeeld dat in mei volgend jaar een grote ten toonstelling zal worden gehouden van munten. Het wordt een gecom bineerde expositie in samenwerking meetde afdeling Bollenstreek van 'Philatelica', in de H.B.G. Voor deze tentoonstelling wordt ook ontakt opgenomen met 's Rijks Munt te Utrecht om een speciale munt te slaan. Ook het Penning-Kabinet in Den Haag wordt om medewerking gevraagd. nodigt U uit voor een GROTE MULTI DIA- EN FIMSHOW op 22 november a.s. in de Stadsgehoorzaal. Plaatskaarten GRATIS bij onze kantoren"' verkrijgbaar. Koornbrugsteeg (Stadhuisplein) 3 tel. 071-40641 1 Haven 21A tel. 071-32222 - 32422. Leiden. 3M Nederland is een verkoopmaatschappij van •en groot, internationaal bedrijf. De sfeer wordt er bepaald door prettige samenwerking van nogal Jonge mensen. Daaraan dankt 3M haar oorspronkelijkheid. 3M research levert daarvan steeds opnieuw de bewijzen: vele vernuftige produkten op allerlei terrein. Bedacht om iedereen *t werken een beetje makkelijker te maken, «n 't leven een beetje aangenamer. de uitvinders 3M NEDERLAND BV Postbus 193, Leiden. Voor onze kantine zoeken wij een die bereid is In bijzondere situaties hele dagen te werken. De werktijden zijn van 1130-13.30 uur. Wanneer u belangstelling hebt voor deze funktie en niet ouder bent dan 30 jaar, kunt u even bellen voor het maken van een afspraak 017 - 6 93 30 tst 245. De krant brengt u uitgebreid op de hoogte van het wereldgebeuren. En helpt u voor 't zelfde geld aan een nieuwe auto, een prima restaurant of een tweedehands fiets. Ziet u nou wel dat u 'm niet missen kunt? Sportieve zceduffelzeiljekker. Een lekker ruigeiruime jas, Stoere punt parka. Dubbeldoeks natuurlijk, met grove rits en royale steekzakken. Van stevig katoen- polyester. Met warme „bonf'-voering, Bij Kreymborg die geheel uitknoopbaar is. Soepele colltrui van acryl. In acht moderne kleuren. J \^IIJJHICIC glUlgtUICIUC Otlll|J()UOllUl 111(1 giuvc 11IO. 1i Kwaliteit: acryl. In zwart of marine. fy ij Sportieve broek van donegal tweed. Bij Kreymborg Met rechte brede broekspijpen. In grijs of beige, lnklusief een riem. Originele grofgebreide schipperstrui met grove rits. Leiden Haarlemmerstraat.Donderdag koopavond.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 14