Miljoen voor Leiden redden Agenda van Leiden Huurgewenningsbij drage voor de Merenwijk (365) Overval op Mislukte fS PPR-D'66-PSP Fraai fotowerk Frans Eradus BEZORGER Sint Nicolaa» komt zaterdag in Leiden aan Caravan met opzet in brand gestoken Sportzaal Waterbos Verbouwing bij K en O vordert Bouwplannen voor Aarlanderveen insitlt uilLmi* Veemarkt Leiden Expositie in Dienstencentrum Kabel-tv in Leiden e.o. in bespreking TAVV winnaar van sporttoernooi Hulp aan Vietnam nog erg gewenst Nievaart eerst nu in raad DUW/KWARTET DONDERDAG 14 NOVEMBER 1974 STAD EN REGIO L3 Iaandas; interpellatie van CDA-raadslid Bosch over wijkcentrum Merenwijk HDEN 'Als je een interpellatie houdt, moet dat zin hebben.' zegt CDA-raadslid J. Bosch over vragen die hij schriftelijk aan het Leidse college van B. en W. heeft gesteld en over het voor- 1 aan de raad dat hij daarbij heeft gevoegd. Voor de bouw van een multifunctioneel wijkcen- im in de Merenwijk had het rijk dit jaar een miljoen gulden subsidie voor de gemeente Leiden petto. Maar dat miljoen heeft het college laten lopen zonder de raad of de betreffende com- ssies daarover in te lichten. Bosch wil met zijn voorstel bereiken dat het miljoen van het rijk K :h nog naar Leiden vloeit. wijkcentrum zou vlereneen- Rtiart miljoen gulden gaan kosten, college heeft het miljoen van rijk niet geaccepteerd omdat de juldere drleëeneenkwart door de ,0 neente moest worden gefinan- rd. En dat zou een te grote druk 5, gen op het gemeentelijk budget, n i miljoen zit in de begroting van (n |4. dus de raad moet voor 1 ia ember een besluit tot bouwen h bben genomen en een plan heb- m n ingediend bij het ministerie ir CRM. Die laatste maand is i werktijd voor het ministerie het bedrag voor het eind van jaar betaalbaar te stellen, éigens mij hebben de wethouders blindgestaard op die vier en kwart miljoen die het wijkcen- zou moeten gaan kosten, ar wanneer je het wijkcentrum fasen neerzet kan het over een 1 langere termijn worden gefi- ncierd. De subsidie is bestemd j ir de multi-functlonele ruimten, t voor de bibliotheek bijvoor- id. Die kun je er dan toch nbouwen wanneer daar weer geld t, >r vrijkomt? Als je het zo doet, jgt Leiden toch dat miljoen', omdat het college *n*nt «TV., tegen CRM heeft gezegd is nog maar de vraag of het joen er nu nog ligt voor Leiden. _ch: 'Ik ben bijbhet ministerie tïeest en daar was de eerste reac- wij hebben een streep door het m gegeven. Maar ze willen bij alsnog proberen het geld bij intussen J. Bosch: 'Wel kort dag'. de regering moet dat miljoen voor 1 Januari spuien'. 'Je kunt dus gefaseerd bouwen. Ik ben bij de architect geweest die was natuurlijk al langer met het wijkcentrum bezig. Hij wil nog wel ■Gr"**WCp iyfënTouï C™ de linkse meerderheid m de Leidse gemeenteraad de kans dat zijn ,°tuurlijk het aspect van de werke- Het is wel kort dag, want LEIDEN Is fotograferen een kunst of een Kunst? Geen kunst als het alleen gaat om het kijken door een kastje met een lens en hupsakee druk op de slui ter en het prentje is er. Een Kunst? Ja, ook. Dat be wijst de Leidse amateur-foto graaf Frans Eradus, die nu in het tentoonstellingszaaltje 'an De Bink aan de Roose- reltstraat een groot aantal 'foto's in zwart-wit en in kleur exposeert. Foto's, die uitmunten door ruimtewer king door een dikwijls opmer kelijke plaatsing van het hoofdmotief in het vlak van de prent. Uitgekiend weet hij ook de noodzakelijke diepte in zijn prenten te brengen, door vanuit een donkere basis plotseling over te gaan op een door strakke contouren omlijst blank lijnenspel. In het gebruik van kleur stj schijnt Eradus, tenminste voor zover op deze expositie is te zien, vrij matig zonder f{ dat echter het effekt van dat tsj kleurgebruik verloren gaat. Ik wijs in dit verband op een foto van een partij daken, maar ook op een van een bloeiende boomgaard, een motief dat graag voor kleu- renwerk wordt-gebruikt maar dan dikwijls i nde kleur min of meer verzinkt. Zo niet bij deze fotograaf, die de vrucht boom wel als hoofdmotief stelt, maar daarnaast vol doende recht doet wedervaren aan de bijmotieven, als bijv. een huisgevel. Interessant zijn ook zijn tijdsbeelden van b.v. musice rende hippies. Ten slotte wil ik nog wijzen op een knap kinderportret, zowel in psychologisch als in technisch opzicht. Frans Eradus stelt zijn licht niet onder de korenmaat. De bezoeker van deze tentoon stelling kan een stencil mee nemen, waarop hij de techni sche kanten van zijn werk volledig aan de bezoeker prijsgeeft. Maar dat is na tuurlijk wel wat anders dan de artistieke kant. WILLEM PRINS De NIEUWE LEIDSE COURANT vraagt een voor STADSWIJK. Leuke bijverdienste. Nadere inlichtingen afd. Inspectie, Steenstraat 37, Leiden. Telef. 31441. Na 5 uur 61033. LEIDEN Het Leids City Centrum organiseert zaterdagmiddag 16 no vember weer een grote Sint Nico- laasoptocht. De Sint z^l om 2 uür 's middags bij de Haven arriveren per boot en daar worden ontvangen door de burgemeester. Vervolgens zal hij te paard, vergezeld van 53 zwarte pieten en vier muziekkorp sen de volgende route afleggen: Haven, Haarlemmerstraat, Prinses- sekade. Kort Rapenburg, Breestraat, Gangetje, Botermarkt, Vismarkt, Aalmarkt, Boommarkt, Prinsesseka- de en Morsstraat. Verder zal op 1 december in de Stadsgehoorzaal door het LCC een kindermiddag worden georganiseerd om 13 en 16 uur, waar Sinterklaas ook zal ver schijnen. LEIDEN In verband met het uit branden in de nacht van zondag op maandag van een caravan achter molen De Valk is de bewoner van de caravan, een 25-jarige koopman aangehouden. Deze heeft bekend de brand met opzet te hebben aange stoken om zo van de sociale dienst een andere of nieuwe caravan te kunnen krijgen. Ook bekende hij een caravan van de sociale dienst in Hoofddorp te hebben verduisterd. Van het kraakpand aan de Hooi gracht, dat in bezit is van de ge meente Leiden en vroeger een showroom was van de SLF is een ruit vernield. De schade bedraagt tussen de twee- en drieduizend gul den. voorstel wordt aangenomen niet zo somber in: 'Het CDA is natuurlijk voor en ik neem aan dat de WD ook meedoet. Daarbij herinner ik me de uitspraak van Hoeven van de CPN tijdens de laatste raadsver gadering die zich ernstige zorgen maakte over de werkgelegenheid. Hij betreurde dan ook dat Groen hoven niet is doorgegaan. Ook dat miljoen heeft Leiden trouwens al laten lopen. Het is uiteindelijk geen kattepis 'Drie miljoen is voor de gemeente moeilijk op tafel te leggen. Maar als we nou zo'n centrum bouwen dat laten we zeggen 1,3 of ander- ha.f miljoen kost, dan kost zo'n centrum de gemeente per jaar twintig-, vijfentwintigduizend gul den. Dat hebben ze me op het ministerie voorgerekend. Voor zo'n bedrag heb je een redelijk wijkcen trum hebben ze me daar verzekerd. Het plan dat er ligt is vrij duur opgezet.. Twintig-, vijfentwintigdui zend gulden per jaar is voor een gemeente niet zo veel. Zo'n bedrag mag je gerust in een wijk stoppen. Aannemende dat Hoeven daar ook gevoelig voor zal zijn dan heb ik er al achttien. De PvdA zou dan in zo'n geval in z'n geheel 'nee' moe ten zeggen. Dat betekent opnieuw niet bouwen. Zo'n uitspraak vind ik toch wel van belang'. 'Anne van de Zande van de PSP was boos over de gang van zaken. Ze heeft me al opgebeld of ze niet ook kon meedoen. Haar vragen bij Ik weet niet of wel zo erg blij is met dit collegebesluit. Anne van de Zande heeft gezegd erg kritisch te zullen zijn ten opzichte van de handelswijze van Tesselaar. Dus ik ben erg optimistisch over het voor stel. En dat is ook wel reëel dacht ik zo. Er is in de Merenwijk be hoefte aan vergaderruimte en aan een grote zaal'. 'Ik begrijp niet wat Tesselaar heeft bewogen om nee te zeggen bij CRM. Onervarenheid misschien Of er moeten andere motieven zijn, ik weet het niet. We zijn nou twee- ëneenhalve maand in de nieuwe raadssamenstelling bezig, maar wat hebben we nou gedaan? We hebben besloten tot de bouw van een scho lencomplex aan de Broekweg in de Leedewijk, Groenhoven is verdwe nen en ik heb begrpen dat de verkoop van gronden aan de uni versiteit van de agenda is afge voerd. Er waren twee plannen waaraan het nieuwe college zo had kunnen beginnen: Groenhoven en dit wijkcentrum. Beide zijn zomaar weggegooid. De laatste raadsverga dering was om half tien afgelopen, niks meer te doen. Nee, het zou mijn manier van werken niet zijn Maandagavond komt de interpella tie van CDA-raadslid Bosch in de gemeenteraad aan de orde. RIJNSBURG Gistermiddag is be kend geworden, dat de gemeente raad van Rijnsburg vandaag een voorstel tot de bouw van een sport zaal in het Waterbos zal behande len. In het recreatie-object Water bos wordt al een zwembad ge bouwd. Met de bouw van de sport zaal is een gemeentelijke subsidie gemoeid van 1.090.980. De gemeenteraad van Rijnsburg begint de vergadering om 4 uur. Er is een pauze van kwart over zes tot half acht. De begroting-1975 stond al voor vandaag op de agenda. LEIDEN De verbouwing van het cultureel centrum K en O aan de Oude Vest is zo ver gevorderd, dat de administratie op twee december zal worden verplaatst naar het ach terhuis dat is te bereiken aan de Caeciliastraat. De verplaatsing van de administratie en de balie is tij delijk, om het gebouw aan de voor zijde te kunnen verbouwen. Wan neer ook die restauratie rond is, komen administratie en balie weer zoals vanouds in het voorgebouw. In het achtergebouw worden de cursussen gegeven die K en O en KIK organiseren. Ook lezingen, ge spreksgroepen en dergelijke. K en O heeft een kleine twaalfduizend inschrijvers. Men hoopt de verbou wing van het voorgebouw voor de zomer gereed te hebben. Het cultu reel centrum van K en O is geves tigd in het voormalige Carmelitis- senklboster. DONDERDAG 14 NOVEMBER Zaal Bevrijdingskerk. 8 uur: afd. Zuid west Christenvrouwenbond, voordracht en demonstratie banketbakker Van Dam. Stadhuis, 6 tot 8 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. VRIJDAG 15 NOVEMBER Den Burcht: 7.30 uur uitvoering Jeugd koor Ex Animo, zangspelen Uitvoering van ons koor' en "Groenwlt-brons en zllverdons". Rapenburg 24. 22 uur: stichting Jazz- zolder Hot House, kwintet Onno Spaan derman-Rob Goudswaard. Vestestraat 40. 8.30 uur: Imperium met "Met gesloten deuren'. ZATERDAG 16 NOVEMBER Vestestraat 40. 8 30 uur: Imperium met 'Met gesloten deuren'. RIJnl. Lyceum Oegstgeest 8.15 uur: De Noorder Compagnie met 'De vrolijke vrouwtjes van Windsor". AANSLUITING AGENDA LEIDEN FILMS IN LEIDEN TOT 21 NOVEMBER Luxor: Stationsweg 19, tel. 21239: The Great Gatsby' 14 Jr. dag. 14 en 20 uur. zondag 14. 17 en 20 uur. Lldo: Steenstraat 39. tel. 24130: The good, the bad and the ugly' 18 Jr. dag. 14.30 en 20 uur. Studio: Steenstraat 39. tel. 33210: 'Gran deur Nature' 18 Jr. dag. 14.30, 19 en 21.15 uur. Trianon: Breestraat 31, tel. 23875: "De vijf van de vierdaagse' 14 Jr. dag. 14.30. 19 en 21.15 uur. zo. 14.15. 16.30. 19 en 21.15 uur. Camera: Hogewoerd. tel. 24919: Tora, tora. tora' dag. 20 uur en do., vr.. ma. en dl. 14.30 uur. zondag 14 en 16.15 uur en za. en wo. 14.30: 'Sjors en SJimmle en de Gorilla' a.l. Nachtvoorstelling: 'La grande bouffe' 18 jr. vr. en za. 13.30 uur. Rex: Haarlemmerstraat 52. tel. 25414: Do 11e Mina s avonturen ln de vakantie' 18 Jr. dag. 14.30, 19 en 21.15 uur. Kinder voorstelling: 'Tarzan en de Jungleboy' a.l. wo. en za. 14.30 uur. Nachtvoorstel- llng: 'De maagdelijke heks' 18 Jr. vr. en za. 23.30 uur. T ENTOONSTELLING EN Stedelijk Museum 'De Lakenhal': Oude Singel 28-32, ma. t.m. za. 10-17 uur: zo. en feestdagen 13-17 uur. t.m. 1-12 "Lelden '74'. Gemeentelijke Archiefdienst: Bolsotkade 2a. ma. t.m. vr. 9-12 uur 14-17 uur. za. 9- 12 uur. Tot en met 29-11 '400 Jaar Viering Leidens Ontzet' met stukken uit de verzamelingen van de Gemeentelijke Archiefdienst en stukken uit het archief van de 3 oktober Vereenlging. Rijksmuseum v. Volkenkunde: Steen- straat 1. ma. t.m. za. 10-17 uur. zo- en verkeersmaatregelen ALPHEN AAN DEN RIJN In de commissie voor de Ruimtelijke Or dening en Stadsontwikkeling is uit voerig gesproken over het ontwerp- bestemmingsplan Aarlanderveen. 'Het is nog maar een ultwerkings- suggestie', zei wethouder Haanstra. 'er kan nog veel in veranderen'. Het plan voor f nieuwbouw in Aar landerveen bevat het gebied dat ligt tussen Dorpsstraat, Nieuwkoop- seweg en Ringsloot. De uitwer kingssuggestie bevat een plan voor 48 woningen, waarvan 3 bestaande woningen, karakteristiek voor de omgeving, deel uitmaken. Verder 9 bejaardenwoningen. 10 woningen in de premiekoopsector of eigen bouw, 15 drie-kamer en 11 vierka- mer- (of meer) woningen. De hui zen zullen alleen bestemd zijn voor inwoners van Aarlanderveen. De raming van het exploitatiete kort is 500.000. Volgens wethou der Haanstra is er kans op 80 pet. bijdrage van het rijk in de recon- structiekosten. Het plan wordt nu bekeken door de PPC (Provinciale Planologische Commissie), Inspectie Ruimtelijke Ordening, Hoogheemraadschap Rijnland en de inspecteur van Volkshuisvesting. In een besloten bijeenkomst zijn de bewoners van Aarlanderveen op de hoogte gesteld van deze plannen. LEIDEN Staatssekretaris Schae- fer van Volkshuisvesting en Ruim telijke Ordening heeft het complex van 365 maisonnettes en vijfkamer- flats in de Merenwijk aangewezen als object waarop de zogenaamde 'huurgewenningsbijdrage' van toe passing is. Dat betekent dat de bewoners van dit complex die een woning met een lagere huur ach terlaten. in aanmerking kunnen komen voor een in 3 jaar uit te betalen bijdrage in de hogere huur. Het eerste jaar kan men dan 75 pet. terugkrijgen van het verschil tussen oude en nieuwe huur, het tweede jaar 50 pet. en het derde jaar 25 pet. Voor echtparen, die hebben ingewoond en dus geen zelfstandige woning achterlaten, edraagt de bijdrage in hete erste jaar 900, in het tweede jaar 6000, en in het derde jaar 300. Wie komen in aanmerking? Ingeze tenen van Leiden of mensen die een economische binding hebben met Leiden, en die een inkomen hebben van maximaal 30.000 per jaar. Bij de toewijzing zal voorkeur worden gegeven aan gezinnen met minimaal 2 kinderen. Hoe kan men zich opgeven? Door een rief te schrijven aan Buro Huisvesting, Hooigracht 79, op de envelop vermelden no. 365. In de brief vermelden: de gezinssamen stelling en het huidig adres. KATWIJK A.D. RIJN Groenteveiling 13 november, waspeen I 320-790: II 260- 500; BI 360-830;' II 230; cl 380-620; II 330-370; bloemkool 6 p. bak I 203-208; 8 p. bak I 127-167; II 24-104; 10 p. bak I 92-135; II 56-62; 12 p. bak I 62-130: II 62. 63. 49,15151; andijvie 92-162; boere- kool 40-52; boa peen 90-94; breekpeen 400-840; knolselderij 17-30; prei 25-56; spitskool 76-94; spruiten 80. b NOORDWIJKERHOUT Gister- 0 middag rond drie uur hebben twee tg mannen van circa vijfentwintig 1 jaar een mislukte overval gepleegd veiop het postkantoor in de Dorps- ii« straat te Noordwij kerhout. Het idfjtweetal kwam binnen en schreeuw de; 'Dit Is een overval'. Eén van het tweetal had iets in de hand dat op een wapen leek. De ander vi sprong over de balie en sloeg de 54- jarige kantoorhouder De Jong te- de grond, waarna hij hem schopte. Op het hulpgeroep van de kantoorhouder kwam één van de ze bestellers uit de bestelruimte. De ai besteller zag kans de alarminstalla tie in werking te stellen. Het twee tal was op zoek naar postzegels, hu maar die zij wilden hebben bleken niet aanwezig. Zonder enige buit is het tweetal vertrokken, waarschijn- te voet. In het postkantoor Wordt niets vermist. De daders zijn spoorloos verdwenen. werden to taal aangevoerd 3359 dieren, gespecifi ceerd als volgt slachtrunderen 350. ge- brulksvee 331, graskalveren 100. vette kalveren 15. nuchtere kalveren 1392. veu lens 4. varkens 25. lopers 37. biggen 53/. schapen of lammeren 503. bokken of gelten 65. Slachtvee slachtrunderen stieren le kwal. 5 90-6.35 pr kg geslacht gewicht, 2e kwal. 555-575. vaarzen le kwal. 515-565. 2e kwal. 475-505. koelen le kwal. 5.10-560. 2e kwal. 44-480. 3e kwal. 410-440. worstkoel- en 395-415. nuchtere slachtkalveren 125- 200 pr kg levend gewicht, melk- en kalfkoeien 1400-2050 pr st. varekoelen 700-1675. graskalveren 350-700, nuchtere kalveren voor fok of mesterij rood 100- 325, zwart 75-290, lopers 95-115, biggen 68-78. schapen 105-165, lammeren 160-220, drachtige zeugen 350-450, gelten 15-85. Slachtrunderen aanvoer groot, handel re delijk. prijzen zelde als maandag, kalf- en melkkoeien aanvoer minder, handel traag, ptljzen stabiel, varekoelen aanvoer minder, handel matig, prijzen stabiel, graskalvcren aanvoer minder, handel ma tig. prijzen zelfde, nuchtere kalveren aanvoer Iets minder, handel traag, prij zen stabiel, lopers en biggen aanvoer ruim. handel matig, prijzen stabiel, scha pen en lammeren aanvoer redelijk, han- uel rustig, prijzen zelfde, gelten aanvoer groot handel stroef, prijzen stabiel. HAZERSWOUDE Op zaterdag 23 november, 20.30 uur, treedt Bart van Schoonhoven op in de Hazers- woudse jéugdsociëteit De Crael. RIJNSBURG De heer L. van der Meer, hoofd bejaardenwerk van het ministerie van CRM, bezocht woensdagmiddag met nog twee hoofdambtenaren van het ministe rie, de expositie van Joop van Eg- mond in het dienstencentrum van Rijnsburg. Bij het bezoek waren ook aanwezig de heer P. M. Mar- tijn, bestuurslid van het Rijnsburg- se dienstencentrum, leidster me vrouw C. van Venetiën-Barnhoorü en wethouder W. L. van der Gug- ten, die was vergezeld van gemeen tesecretaris S. Broekhuizen. Me vrouw Van Venetiën sprak een wel komstwoord. waarin zij een uit spraak van de heer Van der Meer aanhaalde: 'Hoe gevarieerder de aktivlteiten in een dienstencentrum zijn, destemeer mdnsen worden en bereikt'. De expositie duurt tot en met 30 november. Er is sinds de opening op 4 november al veel belangstel ling getoond en haast alle werken van Van Egmond zijn a verkocht. Overigens is er sprake van dat Van Egmond een expositie za houden in het kader van 'Duizend jaar Rijnsburg', waarvoor wethouder Van der Gugten al belangstelling heeft getoond. Op de foto: Joop van Egmond bood de heer Van der Meer (2e van links) een penteke ning aan. Mevrouw Van Venetiën kijkt toe. ZOETERWOUDE De mogelijkhe den tot uitbreiding van kabel-t.v. ln Lelden en omgeving zijn mo menteel in onderzoek. In de Zoe- terwoudse raadsvergaderingen is dit ook aan de orde geweest. In de voorlaatste vergadering werd daar naar geïnformeerd vanaf de publie ke tribune. Wethouder P. de Jong zei dat er op 8 november in Leiden overleg zou plaats hebben tussen vertegenwoordigers van deze ge meente en omliggende gemeenten. Gedacht werd aan een straalzender met een reikwijdte van 20 km op de pijp van de Leidse vullverbran- dlngsoven. Deze zou dan ook Zoe- terwoude in zijn geheel bestrijken. Als deze mogelijkheid niet zou wor den benut zijn er initiatieven te verwachten van een groepering aan de Hoge Rijndijk die eraan denkt één van de torens van Heineken in te schakelen. TER AAR De voetbalvereniging TAVV won het zesde onderlinge toernooi van de Sportraad Ter Aar, waarbij de sportvereniging Altior als gastvrouw optrad. Door de slechte weersomstandigheden van de laatste dagen was het terrein ongeschikt voor onderdelen als doelschieten en voetbal met handi cap. Organisator Slem Hoogervorst had daar kennelijk rekening mee ge houden: een kleine honderd sport beoefenaars-supporters konden met een bus van Langhout gratis wor den vervoerd naar de sportzaal in Aarlanderveen. Een geste, die bui tengewoon op prijs werd gesteld. Ter plaatse werd in een serie zit- voetbalwedstrijden gestreden om de hoogste eer. Besloten werd met de uitreiking van het speciale herinnerings vaantje door de voorzitter van de Sportraad. A. J. Groeneveld. Het volgende onderlinge toernooi zal waarschijnlijk georganiseerd worden door de Ter Aarse IJsclub. De deelhemende verenigingen wer den als volgt geklasseerd: 1. voet balvereniging TAVV. 2. Biljartvere niging Haraga. 3. Hengelsportvere niging 'De Brasem' 4. Badminton vereniging Shuttle '74. 5. S.V. Iduna en watersportvereniging 'De Hooge Venen'. 6. Ter Aarse IJsclub. 7. R.K. gymnastiekvereniging 'Advendo'. Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE Donderdag 14 november: hoog water 2.55- 15.13: laag water 11.14-23.33. Vrij dag 15 november: hoog water: 3.39- 15.56; laag water 11.55. feestdagen 13-17 uur. tentoonstelling 'Zuidzee uit de doeken' het leven en werken op het Zuldzee-ellandje Moce (f IJl-groep). Galerie This Eye: Noordelnde 2a. ten toonstelling van de tekeningen, schilde rijen curiosa van This Eye. dl- en do- avond van 20-22 uur tot 1 december. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Middagbezoekuur 13.45- 14.30 uur. Avondbezoekuur 18.30-19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00- 19.00 uur alleen voor ouders zondag 14.00-15.00 uur voor overige familieleden. Kinderen beneden 14 Jaar hebben geen toegang op de kinderafdeling. St. Ellsabeth-zlekenhuls: Klasseafdelln- gen. Volwassenen dag. van 11.15 tot 12.00 uur van 14 tot 14.45 uur en van 18.45 tot 19.45 uur. Kraamafdellng dag. van 11.15 tot 12 uur (alleen voor echtgen.) v. 15 tot 16 uur en van 18.45 tot 19.45 uur: kinderafdeling dag. van 15 tot 18.30 uur: 3e klasse dag. van 14 tot 14.45 uur en van 18.45 tot 19.45 uur; Kraamafdellng dag. van 15 tot 16 uur en van 18.45 tot 19.45 uur: Kinderafdeling dag. van 15 tot 18.30 uur. Endegeest: Dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zondag 11-12 uur en 14 tot 15 uur; eerste klasse de gehele dag. Annnkllnlek: Klasse afdeling van 13.30 tot 15.30 uur, van 18.30 tot 20.00 uur; Derde klasse van 13.30 tot 14.30 uur, van 18.30 tot 19.30 uur. Avondbezoek voor de kinderzaal uitsluitend voor de ouders, alleen op woensdagavond van 18.30 tot 19.30 uur. Academisch Ziekenhuis: Voor alle patiën ten (behalve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Elke dag 15.00 tot 16.00 uur. 18.30 tot 20.00 uur. Voor de prema- turenafdeling gelden de volgende bezoek uren (alleen voor ouders) maandag tot en met vrijdag 18.30 tot 18.45 uur. Zater dag en zondag 15.30 tot 15.45 uur. Be zoek aan ernstige patiënten: wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de hoofdverpleeg ster hiervoor speciale kaarten verstrek ken. Alphen aan den Rijn: Rijnoord le en 2e klas 11 tot 11.30 uur 13.30 tot 14.15 uur en 18.30 tot 19.30 uur. 3e klas 13.30 tob 14.15 uur en 18.30 tot 19.30 uur; Kraam afdellng 13.30 tot1 14.15 uur, alleen voor echtgenoten 19-20 uur: Kinderafdeling 15 tot 15.30 uur alleen voor ouders 18 tot 18.30 uur. LEIDEN 'Veel mensen denken er niet aan, of willen er niet aan denken, maar er is nog steeds oor log in Vietnam. De Amerikaanse Inmenging is niet stopgezet na de vredesakkoorden. Er gaat voor mil joenen aan oorlogsmateriaal heen en Amerikaanse militairen vormen door contracten met burgercon cerns de voorhoede van het Saigon- leger'. Dit sombere beeld van de situatie is met name Zuid-Vietnam wordt ons geschetst door Max Spoor, afgestu deerd wiskundige en op het ogen blik bijna full-time bezig met het Vietnamese probleem, enerzijds als coördinator van de Vietnamprojec- ten vanuit de Leidse universiteit, anderzijds door zijn werk voor de Leidse afdeling van het Medisch Comité Nederland-Vietnam. Het co mité maakt belangrijke weken door met de jaarlijkse collecte (18-23 november) voor de deur. Op maan dag 4 november werd ln aanwezig heid van minister Pronk in de Rot terdamse Waalhaven een deel van de benodigdheden voor een zieken huis in Vietnam waar het M.C.N V. actie voor gevoerd heeft, overgedra gen aan de ambassadeur van de Voorlopige Revolutionaire Regering ln Parijs. Hulp is dringend gewenst. Het M.C.N.V. werkt op het ogenblik vooral aan de opbouw van de ge zondheidszorg in het door de V.R.R. bestuurde gebied van Zuid- en ook Noord-Vietnam. Het Binh Vien Ha- Lan ziekenhuis, waar ook de uni versiteit een belangrijk deel van haar steun voor Vietnam aan wijdt, in Quang Tri is het grote concrete project. Een Oostduits schip vaart op dit ogenblik met bouwmateria len richting Haiphong, en in 1975 zal de inventaris verstuurd worden. De Nederlandse regering droeg een miljoen gulden bij voor het totale project, waarvan een deel dus nu is overgedragen. In Leiden heeft zich voor de collec te van 18-23 november een comité van aanbeveling gevormd, waarop onder anderen het college van B. W. staat. Het M.C.N.V. houdt op 21 november een informatie avond in het 'Breehuys', Breestraat 19. Collectanten kunnen zich opgeven bij mevr. C. Volmer. DeMey van Streefkerkstraat 19, 20136 (9-5) en 23928. Van een onzer verslaggevers LEIDERDORP Jo Nlevaart (DS '70) zal terugkomen ln de Leider- dorpse gemeenteraad. De Kroon heeft daartoe besloten na advies van de Raad van State. De proble men rond Nievaarts raadslidmaat schap ontstonden, omdat door ha pering van de stemmachine Nie vaart onvoldoende stemmen leek te hebben verkregen voor een raads lidmaatschap. Hertelling toonde echter aan dat Nievaart wel vol doende stemmen had voor een zetel. De gemeenteraad had ln eer ste zitting de geloofsbrieven van de daardoor formeel gekozen PCC'er De Jong niet aanvaard. Om schijn van politieke voorkeur te vermijden heeft burgemeester Van der Have beroep-tot-in-hoogste-instantle aangetekend. De uitspraak van de Kroon maakt het mogelijk dat Nie vaart op 2 dedember zijn al die tijd onbezette zetel ln de raadsvergade ring zal innemen. De raad heeft overigens besloten, de stemmachl- nes van de hand te doen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3