Persoonlijkheid soms in ontwikkelingswerk meer waard dan deskundigheid ■Illll \M fll ~p mil llllll uil Jlfil ÈJ Illll Vittorio de Sica (73) overleden CDA huiverig voor subsidie aan Forum Federatie vakbonden voorlopig van de baan Stelling bij proefschrift Misbruik van uitkeringen Honderdste neus en Ko Zelfde kritiek komt elk jaar terug Met opheffing bedreigde scholen blijven bestaan Ontmoetingsavond op Kanaleneiland Vormingswerk in Overijssel: geld en ruimte tekort Arbeidsbureau geeft informatie over vacatures Oude-Pekela wil nu al krotopruimen Laatste deel van E-9 (Amsterdam- Maastricht) open GEMEENTE KATWIJK GEMEENTE KATWIJK GEMEENTE KATWIJK de koning 3 WERKSTERS VITRAGES en 0VERG0RDIJNST0FFEN! VAN KLARENB0SCH GASFORNUIZEN, GASGEYSERS, GASHAARDEN HARTWIJK een opperman TROUW/KWARTET DONDERDAG 14 NOVEMBER 1974 nr\z PARIJS De beroemde Itali aanse filmregisseur Vittorio de Sica is op 73-jarige leeftijd in Parijs overleden. Na de tweede wereldoorlog maakte De Sica naam met een aantal films in de nieuwe Italiaanse realistische stijl. De bekendste daarvan zijn 'Rome. open stad' en Tietsendie- ven'. Hij trad zelf vele malen in films op samen met Gina Lollobri- gida en Sophia Loren. De Sica's naam is als acteur of regisseur verbonden met een hon derdtal films. Hij werd op 7 juli 1901 in het Italiaanse Sora geboren en groeide op in Napels. Florence en Rome. Hij begon zijn loopbaan als toneelacteur in 1921. In 1932 trad hij voor het eerst in een film op. en de eerste film die hij zelf regisseerde was 'De rode roos' in 1940. Na "Rome' en 'Fietsendieven' continueerde hij zijn faam met o.a. 'Uberto D'. 'Het goud van Napels' en 'Het dak'. De Sica die vaak in financiële moeilijkheden zat. verliet Italië wegens belastingschuld en verkreeg in 1967 de Franse natio naliteit. Hij werd in 1973 in Zwit serland voor longkanker geope reerd. Daarna begon hij aan zijn laatste film 'De reis', waarvan hij deze week de premire in Parijs zou bijwonen. Sophia Loren die met Richard Burton de hoofdrol in deze film speelt, was bij De Sica toen deze overleed. Amateurfilms in Apeldoorns Orpheus APELDOORN De Nederlandse organisatie van Amateurfilmclubs houdt op 17 november haar jaar lijkse filmmanifestatie in de Schouwburg Orpheus te Apeldoorn. Tijdens deze manifestatie worden tiet», amateurfilms vertoond die door £e landelijke voorselectie zijn gekom^i. Voordat burgemeester mr. K. Tli. Dijkmeester zaterdagmiddag de officiële opening verricht heeft een aantal schoolkinderen een deel van de films al gezien; zij hebben zaterdagochtend de primeur. Vittorio de Sica Voorzitter verbond: Van onze sociaal-economische redactie ROTTERDAM Er moet een onderzoek worden ingesteld naar oneigenlijk gebruik van sociale verzekeringen, de heer S. J. van Eijkelenburg, voorzit ter van het algemeen verbond bouwbedrijf heeft dit gisteren op de algemene vergadering van zijn verbond gezegd. De heer Van Eijkelenburg vindt het 'onverteerbaar' dat er hier en daar gewerkt wordt met personeel dat officieel als werkloos staat geregi streerd. 'Kennelijk is de ontwikke ling in de sector van de sociale voorzieningen ons te snel gegaan. De grens is overschreden. We zul len maatregelen moeten treffen om de zaken weer binnen redelijke grenzen te brengen', aldus de voor zitter van het AVBB. De heer Van Eijkelenburg consta teerde ook 'een weekheid en slap heid, die ons naar de ondergang zal brengen'. Zo kan volgens de voor zitter van de AVBB de werkloosheid in de bouw echter niet alleen wor den verklaard uit het teruglopen van de bouwproduktie. Tegenover de toenemende werkloosheidscijfers staat immers de vraag naar bouw vakarbeiders. waaraan in sommige gebieden gewoon niet kan worden voldaan. Vraag en aanbod passen duidelijk niet op elkaar en het mankeert aan Inzicht en aan mobi- litelt', aldus de heer Van Eijkelen burg. HOE GOED HET WAS EN HOE VER AMSTERDAM Hoe goed het Concertgebouworkest was tijdens zijn verre toerrtee in de Sowjet Unie was te lezen in de Moskouse krant Izwestia, waarin een niet on dertekende recensie rept van aan passing en schoonheid van het ge- luidspalet van het orkest, het ver fijnde gevoel van stijl voor de ge speelde muziek en het volkomen technisch meesterschap van de ar tiesten. 'Terwijl men naar het or kest luistert, vergeet m«»n de noten, de tradities die klassieke kunstwer ken als een omheining omringen. Men geniet van muziek. Men luis tert ernaar als voor het eerst. Het schijnt dat muziek wordt geboren in de zaal op hetzelfde ogenblik'. Met de geboorte van het stuk 'Pas de Deux' van 'De moderne com ponist Otto Ketting' was de re censent kennelijk niet zo gelukkig. Hij noemt het ongeveer een in muzikaal opzicht weinig interessant hoewel het nieuwerwetsheid pre tendeert. Bernard Haitink wordt een musicus van buitengewoon ta lent genoemd, zeer temperament vol, wilskrachtig met gebaren die niet talrijk zijn, maar wel dyna misch. 'De concerten van het Am sterdamse orkest lieten bij de Mos kouse luisteraars een schitterende indruk achter', aldus besluit deze recensie. Proloog is op zondag 17 november in de Stadsschouwburg van Breda aan de honderdste voorstelling toe van Neus en Ko, op Zoek naar het verzwegen Nieuws, waarmee nu al zo'n vijfendertigduizend mensen zijn bereikt. Het stuk kwam in 1973 tot stand door een samenwerking van scho lieren (11-14 jaar), onderwijzers en twaalf Proloog-medewerkers. Het is uitgegeven bij Polak en Gennep en het wordt in het Duits vertaald. Een paar Duitse toneelgroepen wil len het in het volgende seizoen gaan spelen. Proloog bracht het zelf enige keren in Berlijn, en heeft uitnodigingen ontvangen om het in andere Duitse steden te komen spe len. Maar Proloog werkt in eerste plaats voor Nederlanders. Neus en Ko zal hier tot juni '75 nog zeker op het programma blijven. Proloog heeft meer lang lopende voor Nederland bijzonder lang lopende eigen produkties, die gewoonlijk voor een beperkt pu bliek worden gespeeld. 'Wat doe je hier onder je werktijd?' ging 160 maal voor 9600 jonge arbeiders, 'Waar komt dan al die Rotzooi van daan?' is 220 maal opgevoerd voor ongeveer 7700 schoolkinderen. Van een verslaggever TILBURG Succes van deskundigen bij de bevolking in ontwik kelingslanden hangt, vooral in het beginstadium, meer af van hun persoonlijkheid en hun vermogen om persoonlijke relaties tot stand te brengen, dan van hun technische bekwaamheden. saamhorigheid die in letterlijke zin een levensverzekering is. Komt ie mand in nood te verkeren dan zullen anderen uit de lokale ge meenschap bijspringen om hem door de moeilijkheden heen te hel pen, aldus drs. Konter. Men moet zich volgens drs. Konter goed voor ogen houden, dat in de economie van de armoede, zoals die voor Tanzania geldt, andere waar den en normen van belang zijn dan in de welvaarteconomie van het westen en dat die waarden en normen even zinvol kunnen zijn als die in de rijke landen. Toch is er in het door hem bestu deerde gebied een groeiende ten dens tot individualisering. Het ge voel bij een stam, een hoofdman, een dorp of een familie te behoren, neemt af. Dit leidt tot een vermin derde naleving van de traditionele rechten en plichten. Daarvoor in de plaats komt de verwachting van vele boeren, dat de overheid hen in hun strijd voor een betere levens standaard moet bijstaan. Ambtena ren en geschoolde jongeren nemen de plaats over van de stam-oudsten op het gebied van politieke, econo mische en godsdienstige macht. Het dagelijks leven wordt meer en meer beheerst door het nationale recht, dat het gewoonterecht gaat vervan gen. In de landbouwgemeenschappèn zijn er overigens nog maar weini gen die het helemaal kunnen rooi en. Dit, gepaard met het afnemend saamhorigheidsgevoel, betekent vol gens drs. Konter dat de kwaliteit en de kwantitieit van de produktie achteruit gaan. Spanningen ont staan omdat de kennis van en het verlangen naar een hogere levens standaard groeien. Een hoger inkomen kan worden Deze stelling verkondigt drs. J. H. Konter bij zijn proefschrift over de agrarische economie van een be paalde stam. de Nyakyasa, in Tan zania. Drs. Konter promoveert vol gende week woensdag aan de ka tholieke hogeschool in Tilburg. De gegevens voor zijn onderzoek ver zamelde hij tussen 1965 en 1969 tijdens een verblijf onder deze stam. Hij was daarvoor financieël in staat gesteld door de stichting wetenschappelijk onderzoek van de tropen en organisatorisch door het Afrika Studiecentrum in Leiden. 'Omdat vele ontwikkelingsprojekten mislukken, menen sommige ont wikkelingswerkers dat Afikaanse boeren hun eigen vooruitgang in de weg staan. Traditionalisme, apathie en onlogisch gedrag zijn in de ogen van menig westerling kenmerkende eigenschappen van de Afrikaanse boer in de dorpsgemeenschap', al dus drs. Konter, die het daar niet mee eens is. Hij meent: 'Er schui len ln de manier van werken en leven van de kleine Afrikaanse landbouwers en veetelers wel dege lijk verstandelijke overwegingen, zij het dat men deze pas tegen de achtergrond-situatie van het leven op de grens van de bestaansmoge lijkheden, dat al generaties lang wordt geleid, kan waarnemen'. Zaken als het 'verspillen' van tijd aan sociale plichtplegingen, uitge breid groeten, lange rouwtijden, eindeloze rechtzaken, prijsbepaling van produkten op grond van gra den en verwantschap of het achter wege laten van prijsverhogingen bij schaarste aan goederen binnen de locale gemeenschap kunnen voor westerlingen als onlogisch worden beschouwd, maar dit gedrag heeft volgens drs. Konter een dui delijke functie. Het gaat namelijk om bevestiging van de sociale verkregen door het eigen bedrijfje op te geven en in loondienst te gaan van door buitenlanders gelei de theeplantages of door een func tie in het ambtelijk apparaat te aanvaarden. Dit betekent volgens drs Konter dat grotere welvaart al leen wordt verkregen als het kleine boerenbedrijf wordt verlaten. Slechts een kleine groep boeren komt zo ver, dat zij personeel in dienst kunnen nemen en in verge lijking met anderen, 'rijk' kunnen worden. Drs. Konter wijst er ook op dat onder de arme boeren een fatalis me is ontstaan als gevolg van vele mislukte verbeteringsplannen. De beste oplossing is naar zijn mening een betere beloning voor de arbeid, die wordt verricht. Hij meent dat een socialistische vorm van ontwik keling het meeste kan bijdragen tot de verbeteringvan de levensstand aard van alle boeren in het door hem onderzochte gebied. Van onze correspondent GRONINGEN 'Het CDA is ongelooflijk huiverig wat de subsi diëring van het operagezelschap Forum betreft. En het is al de ze vende keer dat we met dezelfde kritiek komen.' Financiële gevolgen te zivaar Van onze sociaal-economische redactie UTRECHT Een federatie tussen de bij het NKV aangesloten Katholieke bond van personeel in de handel (KBPH) waarbij 10.000 leden zijn aangesloten en de vijf maal zo grote NW-bond Mercurius is, althans voorlopig, van de baan. De besturen van beide bonden heb ben in een gezamenlijke verklaring meegedeeld dat de financiële gevol gen een belemmering vormen voor het tostandkomen van een federa tie. De ontwerp-resolutie waarin in beginsel werd besloten om per 1 juli volgend jaar een federatie aan te gaan, is ln verband hiermee ingetrokken. De financiële kant van de zaak zit vooral vast op de vraag hoe de apparaatskosten tussen beide bon den moeten worden verdeeld. De KBPH. die per 1 januari zal worden omgevormd tot de 'dienstenbond NKV' behartigt momenteel uitslui tend de belangen van het handel- spersoneel, maar de bond krijgt een nieuw werkgebied dat veel uitge breider zal worden en bijvoorbeeld ook administratief personeel en het hoger personeel zal gaan omvatten. Dit werkterrein wordt momenteel binnen het NKV nog bestreken door de Unie BLPH en de BVA. twee organisaties die echter zoals bekend per 1 januari uit het NKV stappen. De nieuwe dienstenbond NKV zal binnen het NKV de leem te, ontstaan door het vertrek van beide andere bonden, moeten gaan opvullen, maar dat vereist een flin ke uitbreiding van het organlsatle- en bestuursapparaat. Mercurius, die allang het nieuwe werkgebied van de KBPH bestrijkt, voelt er weinig voor een fors deel in de uitbouw van het KBPH-apparaat te betalen zolang nog maar moet worden af gewacht hoeveel nieuwe leden de dienstenbond NKV aan zal gaan trekken. Inmiddels is van de zijde van Mer curius verklaard dat samenwerking met de Unie BLPH en op de BVA niet is uitgesloten indien een goede belangen behartiging dat vereist. De bereidheid van Mercurius zal in sterke mate afhangen van de koers die de Unie en de BVA gaan kiezen als ze niet meer gebonden zijn aan de besluitvorming binnen het NKV. Dit zei gistermiddag het CDA-sta- tenlid A. Berger tijdens een com missievergadering van de Gronin ger Staten. Aan de orde was het voorstel van GS om in elk geval het noordoostelijke operagezelschap het lopende seizoen nog een keer te subsidiëren met ruim 90.000 gulden. Vooral de CDA-fractle is geërgerd over de wijze waarop Forum gedane toezeggingen omtrent repertoire keuze en beleid meent te moeten nakomen. Bij deze kritiek sloot zich gistermiddag ook de betreffende gedeputeerde H. H. Kuipers aan. 'Het overleg met Forum is ronduit teleurstellend. Men is nauwelijks bereid om serieus onze vragen te beantwoorden', aldus gedeputeerde Kuipers. CDA-er Berger liet in het midden Van onze correspondent STADSKANAAL 'Het behoort niet tot de taak van b. en w. om het initiatief te nemen voor inte gratie van openbaar en bijzonder onderwijs.' Dit stelde wethouder E. J. Vos tijdens de beschouwingen over de begroting 1975 op een daartoe gedane suggestie van het WD-lid H. A. Grakist. De raad besloot drie scholen die voor opheffing in aanmerking ko men, te laten voortbestaan. De op heffing zou anders moeten plaats vinden omdat het aantal leerlingen volgens de normen te laag is. Daar bij zijn betrokken de Dalschool in Alteveer, Olthofsschool te- Mussel- kanaal en de Nieuwe Oosterschool in Stadskanaal. Tot instandhouding werd besloten omdat anders de afstand tot de dichtsbijzijnde school voor de kin deren te groot zou worden met alle onveilige gevolgen van dien. UTRECHT In de achterzaal van de Lucaskerk aan de Bernadotte- laan in Utrecht wordt 20 november om acht uur epn oecumenische ontmoetingsavond gehouden onder auspiciën van de raad van kerken Kanaleneiland. De avond is georga niseerd door de werkgroep oecume ne van de gereformeerde kerk en is bedoeld als een ontmoetings- en kennismakingsbijeenkomst voor de leden van de verschillende kerken. Voor de pauze worden korte toe spraken gehouden door ds R Valk- hoff (Geref), ds A. J. Brinkman (Nederl. hervormd) en pastoor Th. Vlaskamp, de voorzitter van de raad van kerken. In de pauze is er gele genheid voor onderling gesprek en na de pauze voor 'n gedachtenwisse- ling met de drie sprekers. Het mot to van de avond is 'kerken en kerkmensen: ontmoeting, kennis making, samenwerking'. ZWOLLE Gebrek aan ruimte te gebrek aan financiële middelen zijn de voornaamste problemen waar mee het vormings- en ontwikke lingswerk in Overijssel heeft te kampen. Dit blijkt uit een rapport van de Stichting Overijssel, het provinciaal opbouworgaan, dat woensdag is verschenen. Met name bij de vrijwilligersorga nisaties als nutsdepartementen, volksuniversiteiten en NIVON-afde- lingen, ontbreekt een behoorlijke rechtszekerheidgevende subsidiere geling, die als basis zou kunnen dienen voor een betere ontplooiing van het vormingswerk. Alleen )ij de Volksuniversiteit Enschede dekt de gemeente het jaarlijkse tekort op de vooraf goedgekeurde begro ting. Aan het cursuswerk van deze orga nisaties nemen jaarlijks drie a vijf duizend mensen deel. De club- en buurthuizen in Overijssel krijgen per week dertigduizend bezoekers. Honderddertig beroepskrachten, ge steund door 1200 vrijwilligers, lei den de activiteiten van deze bezoe kersstroom in goede banen. Creativiteitscentra, die in negen Overijsselse gemeenten bestaan, trekken 4500 deelnemers, die weke lijks of maandelijks aan velerlei activiteiten deelnemen. Om tot een zo goed mogelijke ontwikkeling van vormings- en ontwikkelingswerk in Overijssel te komen, lijkt samen werking op plaatselijk en regionaal niveau tussen de verschillendeor ganisaties op sociaal-cultureel ter- port. s: Van een onzer verslaggevers BREUKELEN —Het gewestelijk ar beidsbureau Breukelen heeft sind kort een informatieafdeling. In de ze afdeling, die te vinden is in d wachtkamer, is er voor werkzoeken den een vacaturesysteem, waarii vacatures per bedrijfstak en beroep zijn opgenomen. Er is een rek geplaatst met folders brochures over beroepen. Werkzoekenden kunnen recht streeks met het gekozen bedrij1 contact opnemen. In het open va caturebestand worden naast de ge registreerde vacatures ook alle ad 1 vertenties uit het gewest Breukele en omgeving opgenomen. Het gewestelijk arbeidsbureau Breukelen heeft een beroep gedaa op het bedrijfsleven, mee te werke aan de nieuwe service. Alle bedri] ven en instellingen waar meer da tien personen werkzaam zij in he werkgebied van het gewestelijk ar beidsbureau hebben een formulie ontvangen, waarop zij zonder kos ten kunnen invullen of en zo j welke vacatures zij hebben. Uiter aard moet worden doorgegeven a in een vacature is voorzien en oo het ontstaan van een open pl: dient te worden gemeld, wil informatieafdeling van het gewej telijk arbeidsbureau goed werken. of de fractie tijdens de statenzit- ting tegen zal stemmen. Wel zegde de gedeputeerde toe dat aan het begin van het nieuwe seizoen de Groninger staten een beslissing zullen moeten nemen over al of niet subsidiëring in de toekomst. Ook subsidiëring van het toneelge zelschap 'Noorder Compagnie' was onderwerp van bespreking. De hui ver hiervoor was minder groot, 'maar ondanks de meer open ver houding met de 'Noorder Compag nie', aldus Berger, 'kom je toch elke keer weer voor de vraag te staan: hoe komt het dat de voornemens van de Noorder Compagnie elke keer maar weer niet verwerkelijkt worden?' Het college van GS is van plan het toneelgezelschap twee jaar de kans te geven zich waar te maken en als het resultaat negatief uitvalt, de subsidiëring te stoppen. OUDE PEKELA Het gemeentebe stuur van Oude Pekela vindt dat er best kan worden vooruitgelopen op de speciale herinrlchtingswet die voor Oost-Groningen en Oost- Drente in de maak is. Anders krijgt de bevolking het gevoel van 'op de lange baan schuiven' Met stads- en dorpsconstructie bijvoorbeeld hoeft helemaal niet te worden gewacht tot de wet is aangenomen. Afbraak en vernieuwing van krotten en slechte woningen kan ook nu wel gebeuren. Vanavond vergadert de gemeenteraad er over. Van een verslaggever EINDHOVEN Ir. J. Tops, direc teur-generaal van het ministerie van verkeer en waterstaat, heeft gisteren een gedeelte van rijksweg 58 ten noorden van Eindhoven geo pend. Dit twee kilometer lange wegvak is de laatste schakel tn de 'E-9' tussen Amsterdam en Maas tricht. De aanlegkosten bedroegen 20,2 miljoen gulden. De nieuwe weg maakt deel uit van het rijkswegenvierkant rond Eind hoven. Het doorgaande noord-zuid- verkeer kan nu helemaal om Eind hoven heen worden geleid. In 1976 zal het laatste deel van rijksweg 58 voor het verkeer worden openge steld. Dat betekent dat ook het verkeer uit Nijmegen om Eindho ven heen geleid kan worden. Vanaf dat moment zal alleen nog de oos telijke poot van het rijkswegenvier kant ontbreken. Burgemeester mr. J. van der Lee zei te verwachten dat de aanleg daarvan nog wel wat voeten in aarde zal hebben, omdat met name een groot aantal milieu organisaties zich hier fel tegen ver zet. i BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Katwijk maken bekend dat zij voornemens zijn krachtens artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning vrijstelling te verlenen van het Uitbreidingsplan ln hoofdzaak der gemeente Noordwljk'. voor zover het betreft het gedeelte dat thans ls gelegen binnen de gemeentegrens van Katwijk (Rijnsoever), en in samen hang met artikel 50. lid 8 der Woningwet vergunning te ver lenen voor: de bouw van twee transfor matorstations op de percelen kadastraal bekend gemeente Katwijk. sectie C nrs. 508/512. Het bouwplan ligt met In gang van maandag 18 novem ber 1974 op de gemeentesecre tarie (kamer 108/109) gedu rende veertien dagen voor een leder ter inzage. Gedurende deze termijn wordt een ieder in de gele genheid gesteld eventuele be zwaren tegen het verlenen van de gevraagde vrijstelling schriftelijk bij hen ln te die- Katwijk, 14 november 1974. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de secretaris, G. Feenstra. de burgemeester, A. G. Vermeulen. BEKENDMAKING De burgemeester van Katwijk maakt ter voldoening aan het gestelde ln artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning bekend, dat de raad dier gemeente in zijn vei dering van 31 oktober 1. heeft besloten, dat vöot de volgende gedeelten van de ge meente herzieningen van de daarvoor geldende bestem mingsplannen worden voorbe reid: a. de gronden, gelegen in het gebied dat wordt bestreken door het bestemmingsplan 'Cleijn Duin'; b. de gronden, gelegen in het gebied nader aangeduid 'Hoornespolder'; c. de gronden, gelegen ln de bestemmingsplannen 'Katwijk aan den Rijn' en 'Schutt wel'. Het betreffende besluit met de daarbij behorende kaart liggen met Ingang van 18 no vember 1974 voor een leder ter Inzage. Katwijk, 14 november 1974. De burgemeester van Katwijk. A. G. Vermeulen. ROOSEN OPTIEK Kort galgenwater 1 Leiden. Alle brillen 2 jaar gratis verzekerd tegen verlies, diefstal, breuk, enz. WIJKSPREEKUREN WETHOUDERS Vrijdag 15 november a.s. houden de Leidse wethouders wijkspreekuren op de volgende plaatsen en tijden: Wijk Binnenstad Morskwartier Meren wijk Professorenwijk Rivierenbuurt Noord/De Kooi Plaats en tijd De Vrolijcke Arcke, Pieterskerkchoor- steeg 15, van 19.0021.00 uur Het Mierennest. Morsweg 59. van 19.00—21.00 uur Hulp- en Adviescentrum, Arends horst 19, van 19.00—21.00 uur Gebouwtje van speeltuinvereniging Zuiderkwartier, Anjelierstraat, van 19.00—21.00 uur De Tamboerijn, Valeriusstraat 73, van 20.30—21.30 urn- De Zevensprong, Bernhardkade 35, van 20.30—21.30 uur Wethouder B. Oosterman D. Tesselaar Burgemeester en wethouders van Katwijk maken bekend dat zij voornemens zijn krachtens artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan „Koestal-Overduln" en in sa menhang mot artikel 50. lid 8 der Woningwet vergunning te verlenen voor de bouw van: enkele noodloknlcn bij dc IsteUjke Technische School de touise de Collgnylaan 2. kadastraal bekend gemeen te Katwijk, sectie B. nr. 5200. Het bouwplan ligt met ingang van 18 november 1974 op de gemeentesecretarie (kamer 108/109) gedurende veertien dagen voor een leder ter in zage. Gedurende deze termijn wordt een ieder in de gelegenheid gesteld eventuele bezwaren te gen het verlenen van de ge vraagde vrijstelling schrifte lijk bij hen in te dienen. Katwijk. 14 november 1974. UITZENDBUREAU Telef. 071-31710 Korevaarstraat 33 Leiden mabu TEEKENS SLAGERIJEN vraagt voör één van de filialen in de kust streek met spoed een bekwame WINKELCHEF en een HALFWAS OF GEVORDERD SLAGER Wilt u uitvoerige inlichtingen, maak dan telefonisch een afspraak met ons kantoor, Lange Mare 92, Leiden, telefoon 071-46445, of bel 's avonds na 7 uur de heer Veer, 01711-3728. HET RIJNLANDS LYCEUM te Oegstgeest vraagt voor maandag t/m vrijdag van 14.00-18.00 uur. REISKOSTEN WORDEN VERGOED. Aanmelden: Apollolaan 1 - Oegstgeest - tel. 07155640 AL VANAF 5,98 p. mtr. de GROOTSTE keuze de LAAGSTE prijs van ouds bekende SERVICE Nu reeds keus uit onze collectie 1975 alleen bij WONINGINRICHTING Haarlemmerstraat 51-53. Zeer beslist de GORDIJNENSPECIALIST UITGEBREIDE SORTERING in Alle aansluitmaterialen voor gas, water, elektr. en sanitair Nieuwe Beestenmarkt 7-11 LEIDEN. Filiaal: Noordbuurtseweg 15. ZOETERWOUDE. j GEMEENTE WARMOND Ontwerp-bestemmingsplan Noord-Oost le herziening. De burgemeester van Warmond maakt ingevol ge het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met in gang van 15 november 1974 gedurende één maand ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp-bestemmingsplan Noord-Oost le herziening. Deze herziening heeft in hoofdzaak betrekking op die gronden welke zijn of zullen worden ingericht als caravanterrein. Gedurende genoemde termijn van één maand kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren indienen tegen het ontwerp. Warmond, 14 november 1974. De burgemeester voornoemd. W. F. de Vreeze. Gevraagd met spoed voor werk te Rijnsburg. BOUWCOMBINATIE, Burg. Meyboomstraat 64. Rijnsburg. Tel. 01718—12093.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 14