m NIEUW ORQEL VOORHET gROENE KERKJE Spatènopt&Snijii 1If Katwijkse, KOLOM' v.d.wiel Door Niekjan van Resteren Centrum voor jongeren is zo goed als l ond OEGSTGEEST Het gaat er dan toch van komen. Aeeds in 1966 hadden de kenners vastgesteld. Gemeenteraden vergaderen STICHTING SPAARBANK □ER GEMEENTE KATWIJK Voorschoten ongeschikt voor wilde-flora-plantsoenen v.d.wiel Praktijkonderwijs in Katwijk iel Mexicaans koor in LAK-theater Visserij berichten t Marktberichten Secretarie wil verhuizen Met postkoets naar nieuwe postkantoor TROUW. KWARTET ZATERDAG 9 NOVEMBER 1974 STAD EN REGIO L4 Orgel vervanging gaat heel Oegstgeest aan dat het orgel van de Groene of Willibrordkerk ten dode was opgeschreven. Het instrument stamde uit een depressieperiode van de orgelbouw, de materialen waren ondeugdelijk, de bouw was on- geren Centrum hebben hun zaakjes evenwichtig, de konstruktie inferieur en de traktuur versleten. Restauratie zou, gegeven ook de zo goed als rond. Ze hebben giste- geringe historische waarde en de hoge kosten, dus overantwoord zijn. Nieuwbouw was de enige ren een brief gestuurd aan B. en oolossine W. met het verzoek of hun begro- De mensen die bezig zijn met het verwezenlijken van een Open Jon- ting nog deze maand door de ge meenteraad behandeld kan worden. Die begroting, of liever begrotingen want behalve een cijferoverzicht voor 1975 worden er ook nog be dragen ingediend die slaan op 1976. terwijl er ook een opgave wordt gedaan van de kosten die men denkt te gaan maken met de ver bouwing van het deel van het oude postkantoor dat het Jongeren Cen trum mag gaan -betrekken. Het is op dit moment nog niet bekend om welke bedragen het allemaal gaat. omdat er nog gewerkt wordt aan het opstellen van de begrotingen. Die arbeid zal echter binnen enkele dagen verricht zijn. Datzelfde geldt voor de nota die het cijfermateriaal zal vergezellen. Deze nota. die een overzicht geeft van de activiteiten die de afgelopen anderhalf jaar zijn ontplooid om tot een Open Jonge ren Centrum in Katwijk te komen, zal behalve aan B. en W. en de gemeenteraad ook worden toege zonden aan het ministerie van CRM. Men heeft nogal haast om de zaak behandeld te krijgen, omdat de ruimte die men kan gaan benut ten in het oude postkantoor vol gende week al vrijkomt. Die ruimte zal in drie delen gesplitst worden. Het gebouw, dat voor ongeveer een derde gebruikt zal worden door Openbare Werken, zal wat het deel van het Open Jongeren Centrum betreft benut worden voor het in richten van een ontmoetingsruimte, een activiteitenzaal en een doe- zaal, zoals men dat zo treffend In eigentijdse termen aanduidt. De ontmoetingsruimte, dat wil zeg gen het vertrek waar men wat kan drinken en praten, moet dienen als springplank naar de hogere sferen van de actlvlteltenzaal, waar zaken als ballet, cabaret en muziek aan de orde komen, en de doe-zaal. waar de Katwijkse jongeren zelf bezig zullen kunnen zijn met on derwerpen als fotografie, potten bakken en het vervaardigen van kleding. Want daar gaat het eigen lijk allemaal om. om die creatieve kant van de zaak. Of zoals het met zware woorden in de intentiever klaring van de initiatiefnemers staat, om een eind te maken aan een situatie waarin de Katwijkse jeugd gekenmerkt wordt door een gebrek aan betrokkenheid bij wat er allemaal gebeurd in de wereld, een gebrek aan onderlinge commu nicatie ook. De Katwijkse jongeren moeten zich. anders gezegd, kunnen gaan ontplooien. Dat zal vooralsnog moeten gaan gebeuren zonder bij uitstek deskun dige leiding. Het Centrum zal voor lopig gerund worden door vrijwilli gers. Het is de bedoeling dat een deel van die taak in de toekomst zal worden overgenomen door de ambulante Jeugdwerker waar de ge meente op aandringen van een aantal instanties in Katwfjk op aast. Het Jongeren Centrum had deze functionaris overigens gaarne alleen voor zichzelf ter beschikking gehad, doch dat bleek geen haalba re kaart te zijn. Op dit moment, althans. Men rekent er echter wel op dat men na verloop van bijvoor beeld een jaar zal kunnen aanto nen dat het Centrum wel degelijk zwaar genoeg is om op een aparte begeleider aanspraak te kunnen maken. Of dat Inderdaad het geval zal zijn is voor een belangrijk deel afhankelijk van de vraag of er in derdaad zo n grote behoefte bestaat aan een Jongeren Centrum als de initiatiefnemers menen. Dat is ech ter wel aannemelijk, gezien het feit dat de enquête die men enige tijd geleden gehouden heeft te zien heeft gegeven dat veel Jonge men sen in Katwijk wel zin hebben in een wat andere vorm van vrije tijdsbesteding. Er is overigens nog een andere reden waarom het best wel eens goed zou kunnen gaan met het toekomstige Centrum. Dat is name lijk de deskundigheid en de niet aflatende werklust waar men de afgelopen anderhalf jaar van heeft blijk gegeven. De voorbereiders van het Centrum hebben niet alleen de verdienste gehad het jongerenpro- bleem aan de orde gesteld te heb ben, zij hebben de zaak ook vanuit een vrijwel kansloze positie, per slot van rekening haalde de raad er in het begin min of meer de neus voor op. ook naar een vrij alge meen aanvaardbaar niveau getild. En dat allemaal door de gemeente steeds te blijven benaderen, alle kwesties voortdurend zelf te onder zoeken en het op de juiste momen ten gebruik maken van publlclteits- mogelijkheden Als men op deze manier doorgaat moet het mogelijk Maar de kerkvoogdij, destijds over de oren in de kosten van het Ge meentecentrum. was wel tot uitstel gedwongen. Pas in 1969 kon er. na gemeenteberaad. een plan worden gemaakt en een aktie-comité opge richt. Zó was de situatie in 1969. En in juli 1972 vertelde mij organist Eg- bert van Goor, dat men over twee en een half jaar, dus begin 1975, uit de nood hoopte te zijn. De doelbewuste voortgang was langzamerhand wel aanzienlijk tra ger geworden. Hervormd Oegstgeest had er intussen een wijk van het (niet rijke) Leiden bijgekregen, waardoor men steeg in tal en last en de kerkvoogdij het nieuwe orgel niet meer zo 'zag zitten'. Toch was er inmiddels al een be drag van 70.000 (zeventigduizend) gulden bijeengebracht. Zoals ge bruikelijk. springen rijk, provincie en gemeente in' 'monumentale' ge vallen bij. Maar er bleef toch nog een ton ongedekt. Toen in maart van dit jaar de hervormde kerk voogdij het liet afweten vanwege de drukkende geldzorgen, en langer uitstel, ook met het oog op de gestadig stijgende kosten, onver antwoord zou zijn. werd. op initia tief van burgemeester Van Eysinga, een Stichting in het leven geroe pen. De akte hiervan is in Juni van dit jaar gepasseerd. RUIME KRING Door deze Stichting kreeg de zaak opeens een ander aspekt. De kring van belanghebbende werd veel rui mer. Voortaan was de orgelvernieu wing geen hervormde aangelegen heid alléén, maar een zaak van gemeenschappelijk belang. Alle ge- loofsgezindten. en groeperingen doen er aan mee. En terecht. We gaan kennelijk toe naar een tijd, waarin alle min of meer monumentale gebouwen door de gemeenschap voor allerlei, dus niet uitsluitend kerkelijke, doelein den zullen worden gebruikt. Zie bijvoorbeeld de Leidse Pieterskerk. Men kan rustig stellen, dat de toe komst van die gebouwen alleen daardoor verzekerd kan zijn. Het worden gemeenschapscentra. Zo gezien hebben alle Oegstgeeste- naars belang bij de mooie, histo risch en kultureel waardevolle Wil librordkerk. niet alleen vanwege dierbare herinneringen aan blijde en droeve dagen, maar ook. in veel ruimere zin. om de bruikbaarheid van nu. Zo'n monument kan niet zonder een, het interieur en de bestemming waardig orgel. Dit be doelt ook de Stichting, die daarom verwacht, dat alle ingezetenen er een offertje voor zullen bijdragen. De burgemeester had zélf het voor beeld reeds gegeven. De vijfduizend gulden, die een komité voor zijn zilveren jubileum had bijeenge bracht. bestemde de heer Van Ey singa (nu voorzitter van de Stich ting) voor het orgelfonds. NOG 75.000 De financiële stand van zaken is op dit moment ongeveer als volgt. Van de 170.000 gulden, waarop het Oegstgeester burgeraandeel is ge schat. werden er in twee jaar 70.000 bijeengebracht en nog 25.000 gul den toegezegd. Hiervan zijn er nu achtienduizend (waaronder de vijf duizend van de burgemeester) bin nen. Er blijven dus nog 75.000 gul den op te brengen door de Oegst geester gemeenschap. Het is interessant genoeg te ver melden. dat de genoemde achttien mille van (slechts) 150 gevers af komstig zijn. En dat waren niet eens 'kapitalisten'. Hun bijdragen voor het goede doel varieërden van tien tot duizend gulden. Eén van de stichtingsbestuursleden, de heer M. Kool. lichtte mij uitvoe rig in over de aktie. Hij is enorm enthousiast, stimuleert onvermoeid en is van mening, dat de vierdui zend Oegstgeester gezinnen het res terende bedrag zonder veel moeite moeten kunnen opbrengen. 'Als ie der nou alvast eens een tientje zou offeren, wie het even kan missen, vijf en twntig gulden. Stel. dat zo'n gever twee anderen zou kunnen bewegen, zijn voorbeeld te volgen, dan zouden er ineens vijf en zeven tig gulden bijkomen'. Een heel prettige bijkomstigheid is. dat alle giften voor de belasting aftrekbaar zijn. Op vele plaatsen in het dorp ziet men nu een groene affiche hangen. Het ontwerp is van Hans Kool (o- verigens chemisch student in Lei den). De leus 'Dat kón met z'n allen' springt dadelijk in het oog. De voorraad is nog niet uitgeput. Als het goed is. moet Oegstgeest er groen van zien. MENGVORM Wat gaat er nu vanaf deze maand in de Groene Kerk gebeuren? Zoals reeds vermeld, is restauratie van het oude orgel uitgesloten. Vanwege het gebruik van het originele Am sterdamse pijpenmateriaal (uit 1658) an men het karwei echter als een mengvorm tussen restaura tie en nieuwbouw beschouwen. Hierdoor zal een hoogst waardevol instrument ontstaan .Maar ook fi nancieel is dit procédé voordelig, vanwege de subsidies. Het tegen woordige front is te klein en kan niet meer worden gebruikt. De ga lerij moet, in verband met de toe komstige zwaardere belasting, ook opnieuw worden bekeken. Men streeft verder naar een aanpassing bij het historische eikenhouten kerkmeubilair en een stijlvolle re- konstruktie van het front. De plannen dateren al uit 1969. In het vroegste stadium trad Adriaan Blankenstein op als adviseur; later werd dit de Amsterdamse organist en orgeldeskundige Willen Talsma. Nu adviseerde Talsma destijds toe vallig ook voor de gereformeerde Oosterkerk te Aalten. Men had daar de beschikking gekregen over het orgel van de (gesloten) Amster damse Zuiderkerk. Dit was een uit breiding van een klein orgel, uit 1658. dat vroeger in de Oude Kerk had gestaan en in 1823 in de Zui derkerk werd opgesteld. De mannen, die het weten kunnen, oordeelden dat het (uitbreidings-) materiaal van 1823 heel goed in het nieuwe Aaltense orgel zou passen. Niet echter het oorspronkelijke uit 1658. Oegstgeest kon Aalten ertoe over halen. dit te verkopen. In de Groe ne Kerk zou het zeker effectrijker (ADVERTENTIE) f Maak het u gemakkelijk, alle geldzaken aan één adres ook voor VOORSCHOTEN Tijdens een vergadering van de Voorschotense commissie van openbare werken toonde mr. Scheele (CDA) zich ge lukkig met de groenstroken, maar (ADVERTENTIE) biedt brillen om in te bijten! 'n Merkwaardige gewoonte. Vaak gesignaleerd bij gekon- centreerde mensen. Luisterende mensen. Intelligente mensen. Kritische mensen. Misschien kochten ze juist daarom hun montuur bij v.d. Wiel. Wie weet weet er het fijne van ....van brillen! Nieuwe Rijn 62 leiden hij meende dat de kostenstijging rnet 38 procent te groot is. Hij kreeg steun van De Keuning (VVD) en Goosens (D'66). De laatste wilde zelfds een plafond voor de toe komst Instellen. Het beleid van B. en W. is gericht op een behoorlijke 'make-up'. Een belangrijk deel van de stijging komt door salarisverho gingen. deze worden echter gecom penseerd door een verhoogde uitke ring uit het Gemeentefonds. De uitbreidingen van het openbaar groen nemen duidelijk af. Voor 1975 is maar 1.3 ha geraamd. De zgn. 'wilde flora'-plantsoenen zijn niet mogelijk in Voorschoten. Er groeien dan alleen kweekgras en distels. Wilde flora is alleen moge lijk in gebieden die tientallen jaren ongemoeid gelaten zijn zoals rond de begraafplaats 'Rosenburgh'. De projektg roepen voor het Vernè- depark zijn gestart. De planologi sche opzet kan waarschijnlijk wel gehandhaafd worden. -DU VALKENBURG Op 12 novembe komt de raad om 20 uur bijeen. O# de agenda komen o a. de volgent*/ punten voor: krediet voorberetw dingskosten verbouw gedeelt f openbare school tot gemeentesecre tarie; herbenoeming leden huisves tingscommlssie; aanbieding ge meentebegroting: krediet voo bouw archiefberging in de openbari lagere school: voorrangskruisin V Marinus Poststraat-Achterwegbe noeming deskundigen in de com missie milieu-hyglëne Valkenburg, n HILLEGOM De gemeenteraat vergadert 14 november om 19 3 K. uur. De agenda vermeldt o.a. d j volgende punten: uitbreiding Rem Q brandtschool met een zevende 1%C; kaal grondoverdracht voor de boui - van' de Prinses Marijke-kleutd er school: krediet gymnastieklokaa Si openbare Rembrandtschool 1 herstraten van de speeiplaats vai g de Jullanaschool: subsidie gods dlenstonderwiis: herstel brug a g mene b^eraafplaats: garantie geld lening Parkwijk: verordening on M LS4-WoeSf 13 novembe g om 3 .mr vergadert de Bemeente raad. Op de agenda komen nn vnor: vergoeding kosten "Bkonder wtis voor het bijzonder gewoon la eer onderwijs ofe 1973: meiewer kine aankoop Liedboek v0°' t- Kerken' voor diverse lagere scho len: eervol ontslag hoofd lager school 'De Poelewav'grond aan en verkoop: vaststelling eerste her eien.ng bestemmingsplan Laan va R l iekevorselstraatnaameeving. VOORSCHOTEN' Vrijdag 15 no m vember om 8 uur. vergadert d gemeenteraad. De agenda vermeld j. beëdiging raadslid L h Marseh. behandeling van de begrotmgei gemeentebedrijven. tot klinken kunnen komen. Intussen was. met het oog op de lange levertijden, de opdracht tot vernieuwing reeds gegeven aan de Zwitserse firma Metzier te Dietekon (bij Zürich), die ook het prachtige orgel in de Haagse Grote Kerk ge bouwd heeft. In 1971 werd het kon- trakt getekend. DISPOSITIE De dispostie is: Bovenwerk: prestant 8. holpijp 8. quint 3. mixtuur, sexquiaiter (in plaats van het vroegere 'scherp'), trompet 8. Borstwerk: holpijp 8, octaaf 2. dulciaan 8. Pedaal: bour don 16, octaaf 8, trompet 8. Hier aan worden nog toegevoegd: e.v. een octaaf 4 in het pedaal en een vox humana 8. In 1774 schreef Joachim Hess over het kleine Oude Kerk-orgel: 'Dit werkje wordt wegens zijn fraaye geluiden zeer geroemt'. De firma Metzier zal er toch nog heel wat mee te "doen hebben. Van 13 registers zijn meer of minder pijpen bewaard gebleven en drie registers zijn geheel verdwenen. Het pijpwerk van twee registers is nog ouder dan 1658 en denkelijk uit het oorspronkelijke, nog door Sweelick bespeelde orgel afkomstig. Daar veel oude geheimen zijn ver loren gegaan, is er zeer veel vak manschap voor een historisch ver antwoorde rekonstruktie nodig. Uit veler ervaring is gebleken, dat die aan Metzier en de zijnen rustig kan worden toevertrouwd. JOHAN VAN WOLFSWINKEL Bloemenkwekers moeten niet te veel rekenen op financiële steun AALSMEER Tijdens de openin van de nationale bloemenvakten jr. toonstelling in Aalsmeer, zei ir. Gr J. Hegemans. direkteur Agrarisch Vertegenwoordiging Buitenland va lt het ministerie van Landbouw ei Visserij, dat de bloemenkweker niet teveel op financiële steun vai de regering moeten rekenen. Dipt zou tegen de wil van de EEG zijn Voor de toekomst achtte ir. Hege mans het nodig om nieuwe mark ten aan te boren. Niet alleen in he* buitenland, maar ook in eigen lanc Er zal ook efficiënter moeten wor£c den gewerkt. Tot en met zondag is de bloemen vaktentoonstelling open. P st g' KATWIJK Praktijkonderwijs ten eigen nutte. Dat gebeurt bij de christelijke technische school 'Katwijk' aan de Louise de Colignylaan. Daar zijn leerlingen bezig met het voorbereiden van de bouw van een nieuw lokaal. Het wordt een houten lokaal voor tekenonderricht. De leerlingen werken eraan, voor zover onderwijskundig ver antwoord. En de leerlingen hebben er plezier in óók. LEIDEN Op donderdagavond lfl november om 20.15 uur zal eenn Mexicaans koor dat bestaat uit studenten van de Facultad de Cienp cias van de Universidad Naclonaig Autónoma de México in het LAKjri theater een koorconcert geven, zojk wel cappella als instrumentaal^ begeleid. fn Het koor werd tien jaar geledeifn opgericht door Gabriel Saldivar eifai Lupita Campos en treedt in Mexi*1' co-City regelmatig op ter gelegen- heid van diverse universitaire vief-1 ringen en plechtigheden. j In 1971 waren ze eerder in Europan:: Zij brengen koormuziek uit verlet schillende tijden en stijlen. !u BESOMMINGEN IJMUIDEN L per 1 kg in guldens, tarbot 9.10-8.5731 grote tong 8.15-7.24; groot middel ton».i 9 31-8.39: klelnmiddel tong 8.66-8.21; tongT 1 7.68-6.69: tong II 6.34-6.00. per 40 kg lnP guldens: schelvis 1 100; schelvis 2 HOir schelvis 3 100; schelvis 4 134; schar 5.604., 5.20; wijting III 54-38; wijting IV 41 r* tongschar 128-107; ham 222-186: steen-p ook 42-28; schol 1 73-66: schol 2 72-66fca schol 3 82-61; schol 4 61-42; kabeljauw 34-66; kabeljauw 2 130-72; kabeljauw 3P 90-69; kabeljauw 4 86-68: kabeljauw 5 78fr 50: tarbot 250-113: griet 124-73. krab 60ia' makree! 1 53-44; makreel 2 46-27 20; haf ring 1 33 60. Haai 61-50; bot 31-25; inkt-I vis 120-92; makreel III 24 20-17.20. P AANVOER VRIJDAT TE IJMUIDEN 17.950 kilo tong. 135 kisten tarbot en griet, 1059 kisten kabeljauw 15 kisten schelvis. 463 kisten wijting 1876 kistei. schol. 159 kisten schar. 3 kisten haringL 23 kisten makreel 118 kisten schar. EESOMMINGEN. spanvissers:SCH 39 ed IJM 45 1.560: BU 152 en EB 28 9 400. UM G en 186 1.400. 7 en 159 15.000, 17 en 58 13 000. i8 en 115 19.000 23 en 48 2.400 135 en 145 2.380. 200 en 234 2 100, VD 1 en 46 2.980 24 en 89 5.400. KW 24 13.000] 194 31.400 SCH 28 3 100. IJM 29 47.000 44 26.000 20 22.000 UK 78 910 VD 19 12.0 2 59 25 63 73 16 5 VL 34 7.3 LEIDEN Groente- en Fruitveiling I november. Appelen 63-86; Peren 35-53 Andijvie 84-109; Snijbonen 410-535 Stambonen 25; Kroten 14-19; Kroten g® kookt 70; Boerenkool 27-40: Groene koo 25-27: Spitskool 73: Prei 59-71; Spinazi 189-200; Stoofsla 30-37; Spruiten A 126 131; Spruiten B 126-137; Spruiten C 106 108; Tomaten A 890-1010; Tomaten 880-940; Tomaten C 680-710: Tomaten C< 330: Witlof 420-460: Meloenen 25-40 Knolselderij 34-50; Komkommers AA 108 110; Komkommers A 93-97; Komkommen B 79-84; Komkommers C 67-74; Kom kqmmers D 55-62; Komkommers E 41-46 I Sla licht 12-22; Sla zwaar 25-40; Bleekse! derlj 27-35; Peterselie 25-43: Selderij 36 37. zijn dit initiatief, dat zonder twijfel van verschillende zijden tegenstand zal ontmoeten, tot een goed einde te brengen. VALKENBURG De burgemeester en de gemeente-secretarie willen verhulzen. Er zijn plannen de ruimten in de openbare school die nu in beslag worden genomen door 'Peuterburg'. hiervoor te bestem men. Voor Peuterburg zal een an dere lokaliteit worden gehuurd. Voor de gemeentesecretarie haar intrek in de school neemt, zal er een verbouwing plaats moeten heb ben. om het schoolse karakter weg te nemen. Men heeft A. T. M. Westgeest, architekt, gevraagd een ontwerp te maken. Aan de raad wordt gevraagd 3000 beschikbaar te stellen voor de voorbereidings- kosten. KATWIJK AAN ZEE Onder grote belangstelling is vrijdagmiddag het nieuwe postkantoor aan de Baluw- straat geopend. Burgemeester Ver meulen en directeur D. A. van de Ven met hun echtgenoten om drie uur met een postkoets die door vier paarden werd getrokken. De dames werden begroet door een dame in Katwijks constuum die bloemen aanbood. Het nieuwe gebouw is zeer doelmatig ingericht, een fraai lokettenfront en een juiste verlich ting maken het verblijf ook daar tot een genoegen. Er is een zelfbe dieningsruimte en een loket voor inlichtingen en filatelie. Directeur Van de Ven gaf in zijn openings toespraak een kort historisch over zicht van de laatste 82 jaar. In 1892 kreeg Katwijk zijn eerste postkan toor met twee beambten. In 1960 reeds werd met de voorbereiding voor dit postkantoor begonnen. Een van de eisen was dat ook gehandi capten in wagentjes van het post kantoor gebruik zouden kunnen maken. De entree is dan ook aan gepast aan rolstoelen. Burgemeester Vermeulen merkte nog op dat hij nooit had kunnen dromen nog eens met een postkoets naar het post kantoor te kunnen gaan omdat het postbedrijf zo consentieus werkt en dat het haast geen cent kan uitge ven. Hij had het postkantoor graag groter van opzet gezien. Architect Eikelenboom dankte tenslotte nog de kunstenaar Frits van Em die een fraai wandvlak heeft ontwor pen voor het postkantoor. WARMOND Zaterdag zal in Warmond de gehele dag de natio nale nieraktie in het middelpunt zal men de huis aan1, huis collecte houden, 's Middags is er in 't Tref punt een film voor de jeugd. Er zal als hoofdfilm worden vertoond 'Cir cus op stelten'. LISSE De plaatselijke harmonie 'Canite Tuba' heeft op een con cours -te Hoogwoud het hoogste aantal punten weten te halen. Diri gent Wim van Duyn kreeg de diri- gentenprijs. In Je afdeling uitmun tendheid verwierven de Llssenaren 250 punten. HAZERSWOUDE Burgemeester en wethouders hebben het Instituut Stad en Landschap te Rotterdam, opdracht gegeven voor het maken van een bestemmingsplan voor de uitbreiding van de algemene be graafplaats aan de Provinciale Weg. De uitbreiding zou twee ha. moeten beslaan. (ADVERTENTIE) f auto-inzittenden brand glas inbraak ongevallen rechtsbijstand reis storm wettelijke aansprakelijkheid voor particulieren ziekte Rlilfi ziektekosten om zéker Tp zijn7 vraag inlichtingen aan uw assurantieman of eventueel aan ft.r. verzeker in fjsmaatjtchappy \s-VfiwHkwil 6» r'ton-3 M.010-366M4y

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4