Oliecrisis achtergrond i/an teruggang economie bezig bedrijf Franse olieconcerns betalen veel te weinig belasting Nederlandse economie terkste van Europa Defensie passeerde twee Nederlandse bedrijven 'Grond voor kopers duurder dan voor huurders huizen' AEG heft verbod op uitvoer op Bauxietlanden gaan prijzen bestuderen Phiüppijnen staken uitvoer van suiker Werktijdverkorting voor 21.000 man bij Franse textielreus Monetair comité EG verlengt kort krediet aan Italië Staking mijnwerkers in Amerika lijkt nu onvermijdelijk Wall Street goed prijshoudend Chef Gelders arbeidsvoorziening: ©UW/KWARTET ZATERDAG 9 NOVEMBER 1974 FINANCIëN ECONOMIE TPNOZH27/K27 ifnemende vraag door duurdere produkten an een onzer redacteuren MSTERDAM Nederland zit'in de zorgen. Onze economie wordt bedreigd door crisis-achtige ver- hijnselen, die wij niet over onze kant kunnen laten gaan. De regering heeft daarom overhaast moeten besluiten tot een tegenaanval over te gaan. Hoe deze er uiteindelijk zal uitzien, welke irm hij krijgt, wordt eind volgende week duidelijk. problemen, waarvoor wij ons ans gesteld zien en die vooral iar buiten treden in de vorm van dalende werkgelegenheid en hteruitgaande investeringen en rticuliere bestedingen, stoelen or een niet onbelangrijk deel op ontwikkelingen in het buiten- id. Met name de achteruitgang i de wereldhandel speelt een irname rol. iaraan nu is dit laatste toe te irijven? De oorzaak moet worden zocht bij de olieboycot en de arop volgende prijsverhogingen or olie, die vele landen in moei- feheden hebben gebracht. De olie- sis, die een jaar geleden ont- ind. toen in feite de wereldeco- mie al enigermate 'aangeslagen' had niet alleen scherpe prijs- Jgingen voor olie maar ook voor dere grondstoffen tot gevolg. In van landen leidde dit tot een iteruitgang van de vraag (pro feten werden duurder) en bijge- lg veelal tot een inkrimping van importen. at Nederland betreft ondervinden dit laatste vooral met betrek- ig tot onze voornaamste handels- rtner Duitsland. Terwijl wij ons g niet zo lang geleden met de lachte aan een stijging van ons voervolume van 6 pet. in het emeen konden tevredenstellen, jkt dit thans geen haalbare kaart «r te zijn. tie in de wereld zo blijft zoals deze thans is. Mocht overhoopt in het Midden-Oosten het conflict tussen Israël en de Arabische landen weer oplaaien, iets wat bepaald niet uit gesloten lijkt, dan zal het leed niet te overzien zijn. Vooral niet als. wat zeer waarschijnlijk is. dit ge paard zou gaan met een nieuwe olie boycot. De problemen die dan ont staan. zouden die van dit moment geheel in de schaduw stellen. En dat zeker indien wij ook nog eens zouden worden geconfronteerd met een strenge winter. Ongetwij feld zitten de olietanks in de gehele wereld thans meer dan vol. Men zal uit de gebeurtenissen van het vori ge jaar zijn lesje wel hebben ge leerd. Maar, toch zal dit niet meer dan tijdelijk helpen. Hoe is nu de situatie in eigen land. Ook ons land was aan de voora vond yan de oliecrisis niet vrij van problemen. De inflatie nam niet alleen in omvang toe. ook werden door een voortdurende rende mentserosie diepte en breed te-investeringen afgeremd. Uiter aard had dit laatste haar weerslag op de werkgelegenheid. Anders gezegd toen de oliecrisis uitbrak bevond het werkloosheids cijfer in ons land zich reeds in stijgende lijn. Daarbij komt dan nu de tik. die wij vanuit het buiten land meekrijgen, doordat aldaar de vraag is afgenomen. waarop de te nemen maatregelen zich allereerst zullen richten. Wat het eerste aangaat zullen we einde lijk eens moeten proberen de loon ontwikkeling vooral in de indus trie binnen de grenzen van de produktiviteit te houden. In dit verband kan worden gedacht aan een loonbeleid. dat zonder een stijging van de arbeidskosten te veroorzaken toch tot een verbete ring van het reële inkomen van de werknemers leidt. Een lastenverlaging, bijv. door ver mindering van de premiedruk voor de sociale verzekeringen is één van de middelen daartoe. Belastingen ardgas Nieuwe cijfers daardoor zitten wij op dit mo lt in zorgen. Dank zij ons aard- kunnen wij gelukkig wel een itje verdragen. Wij komen bijv. heel eind op het stuk van de anciering van de veel duurder vorden olie-importen uit onze dgasopbrengsten en kunnen irdoor ook wat makkelijker dan dere landen die maatregelen fi- ïcieren, die thans dringend no- zijn om de dreigende terugslag onze economie op te vangen, alles uiteraard, indien de situa- De regering beraadt zich thans over de te nemen stappen. Er zullen nieuwe cijfers op tafel komen nu o.a. blijkt, dat onze export bij de eerdere ramingen zal achterblijven en het investeringsniveau, zoals dat was gedacht niet zal worden ge haald. Welke besluiten er straks op tafel zullen liggen is nog onzeker. Be paalde gedachten daaromtrent kun nen echter wel worden gemaakt. Vast staat wel. dat inflatie en werkloosheid de punten zullen zijn. Een andere mogelijkheid is verla ging van de belastingen. Dit laatste kan de koopkracht van de consu ment vergroten en de lasten voor het bedrijfsleven doen afnemen. De regering kan daartoe grijpen naar het middel van de 'wiebeltax, waar door belastingen tijdelijk met maximaal 5 procent kunnen wor den verhoogd of verlaagd al naar gelang de situatie zulks nodig maakt. De inkomsten van de staat zullen hierdoor weliswaar afnemen, doch. zoals reeds opgemerkt, dank zij onze aargasopbrengsten, waar door onze uitvoer altijd nog onze invoer overtreft, zal dit geen al te grote bezwaren ontmoeten. Daarnaast zou het dan verder denkbaar zijn met een aanvullend conjunctuurprogramma te komen, bedoeld om gerichte steun te geven in die bedrijfstakken waar zulks direct nodig is. Want het gaat niet alleen om de conjuncturele kant van de zaak. Een niet onbelangrijk deel van de werkloosheid in ons land is van structurele aard. Het komende programma van de rege ring zal dan ook aan twee kanten moeten werken. Voorwaar geen eenvoudige zaak, omdat de kwalen waaraan Nederland thans lijdt, om verschillende medicijnen vragen. AMSTERDAM Het is eerder re gel dan uitzondering dat grond voor koopwoningen 5000 tot 8000 gulden duurder is dan voor huur woningen. Deze 'gemeentelijke wil lekeur' signaleert de vereniging 'Ei gen Huis' in een brief aan de leden van de vaste commissie voor volks huisvesting, die de behandeling voorbereidt van de nota huur- en subsidiebeleid. De vereniging heeft berekend dat de koper van een huis bij de huidi ge hypotheekrente een financieel nadeel lijdt ten opzichte van een huurder van ca. 62 per maand. De financiering van huurwoningen tegen een rente dié ruim 2 procent lager ligt dan die voor koopwonin gen leidt andermaal tot een finan ciële achterstelling van de koper ten opzichte van de huurder van een huis. De vereniging constateert, dat al dus de koper van een huis van b.v. 80 mille bij een inkomèn van 24.000 gulden per jaar een netto nadeel lijdt van 134.55 per maand. Naar mate het inkomen lager is gewor den. wordt dit nadeel groter. De vereniging eigen huis betoogt in haar brief, 'dat nog steeds een con sistent overheidsbeleid ontbreekt, dat het eigen woningbezit ook mo gelijk maakt voor minder draag- krachtigen'. merikaanse departement van handel: ASHINGTON Volgens hst Amerikaanse departement van ndel is de Nederlandse economie dit jaar een van de krachtig- van Europa. Dit is dan vooral' te danken aan het Nederlandse rdgas. een publikatie van het ministe- van handel wordt gezegd, dat de latie van 9,9 procent en de werk- sheid van 3.8 procent de enige en tot zorg zijn, maar toch veel ider ernstig dan in de meeste lere geïndustrialiseerde landen. Nederlandse export en de gul- blijven krachtig. Voor de toe rist. aldus het departement, 'voert regering een beleid dat gericht op de stimulering van de bin- ïlandse en buitenlandse vraag. [Nederlandse begroting voor het nende jaar is daarom expansief, n verwacht dat de produktie in 1975 met bijna 4 procent zal stij gen'. Volgens de cijfers van het depar tement bedroegen de rechtstreekse Amerikaanse investeringen in Nederland in 1972 385 miljoen dol lar en in 1973 363 miljoen dollar, terwijl voor 1974 een bedrag van 553 miljoen dollar wordt verwacht. De grootste investeringen werden gedaan in de olie-industrie, gevolgd door de chemische industrie. De Nederlandse investeringen in de VS blijven eveneens groeien, hoewel daar geen exacte cijfers over bekend zijn. BRUSSEL AEG in Duitsland heeft, na een optreden van de Eu ropese Commissie een eind ge maakt aan het uitvoerverbod dat ze had ingesteld voor haar apparatuur naar Nederland. AEG-Telefunken te Frankfort had haar handelaren in de Bondsrepubliek de verkoop naar Nederland van elektrotechnische huishoudapparatuur verboden. Dat had AEG gedaan 'ter bescherming van de Nederlandse consument'. De voor de Duitse markt bestemde ap paraten voldoen namelijk niet aan de Nederlandse veiligheidsvoor-- schriften. Na het optreden van het 'dagelijks bestuur' van de EG kunnen Duitse handelaren nu ook weer AEG-Tele- funken-apparatuur naar Nederland uitvoeren. De bescherming van de - Nederlandse consument blijft ver zekerd omdat de apparaten voor ze naar Nederland gaan eerst aange past moeten worden aan de veilig heidsvoorschriften in ons land. e Boer wil Vada in Kluwer overnemen .VERSUM/DEVENTER Druk- ij De Boer in Hilversum stelt ;ingen in het werk drukkerij Va- te Wageningen (onderdeel van iwer te Deventer) over te ne- n. De Boer ziet in deze eventuele meming een mogelijkheid haar pdrukcapacitiet te vergroten, nnen voor een nieuwe vestiging De Boer elders in het land zijn verband met deze besprekingen [eschort. Bij Vada in Wagenln- werken 550 mensen, bij De circa 900. Een woordvoerder De Boer liet doorschemeren bij Vada ontslagen zullen moe- vallen indien de overneming doorgaan. 'Vada draait niet al best en de moeilijkheden daar nog vergroot in verband met wegvallen van de drukorder tl het opgeheven dampsblad Prin- Bij een noodzakelijke sanering len vermoedelijk werknemers eten worden ontslagen', zo zei oechst Breda groter STERDAM Hoechst Holland de produktiecapaciteit in haar ystyreenfabriek op het industrie- rein Breda-Noord uitbreiden met pet. Dat vergt een investering i 18 miljoen. Hoechst denkt de •rieksuitbreiding begin 1977 ge el te hebben. Tot die tijd raamt n, dat het personeelsbestand in «da per jaar met 40 tot 50 man uitbreiden. omburg-vestiging in 1st moet sluiten YK Homburg vleeswarenfa- ek te Cuyk moet het bedrijf idijk in Olst sluiten. Het circa man tellende personeel kan rden geplaatst bij andere Hom- rg-vestigingen zodat geen ontsla- behoeve te vallen. Dit is een de conclusies waartoe het adgevend Bureau Berenschot is tomen .ia doorlichting van het mburg-concern. De Raad van Bestuur van Homburg onderschrijft de conclusies'van het Berenschot rapport en heeft inmiddels overleg geopend met vakbonden en onder nemingsraad. aldus een mededeling van Homburg. William Pont neemt houthandel in Axel over ZAANDAM Koninklijke Hout- thandel William Pont in Zaandam zal de houthandel M. den Doelder in Azel overnemen. Houthandel Den Doelder heeft 67 werknemers verspreid over een Nederlandse en een Franse rondhoutzagerij en een palletfabriek. Pont (bijna 2100 personeelsleden) heeft reeds een jarenlange samen werking met Den Doelder. onder meer in de gezamenlijke exploitatie van een palletfabriek, Dax in Axel. Twee verzekeraars samen AMSTERDAM Twee kleine ver zekeringsbedrijven, de Levensverze keringmaatschappij opgericht in 1863 door het NOB en de Onderlin ge Brandwaarborgmij De Jong en Comp. gaan nauw samen. Er ont staat een nieuwe groep, die zowel het levens- als het schadeverzeke- ringbedrijf uitoefent. Het gezamen lijk verzekerd bestand bedroeg eind vorig jaar 1,1 miljard, het totaal aantal medewerkers i «215. Keuzedividend Kappa OUDE PEKELA Papier en Kar ton Holding Kappa stelt voor het dividend over het boekjaar 1973- 1974 vast te stellen op 7,50 in contanten per aandeel van 50. Naar keuze kan het dividend ook worden opgenomen in aandelen resp. certificaten, zodanig dat 17 aandelen recht geven op een nieuw aandeel. Over 1972-1973 werd 7,50 in contanten uitgekeerd. De omzet steeg in 1973-1974, verge leken met het voorgaande boekjaar, van 105,4 min tot 190 min. Per aandeel nam de nettowinst toe van 24,67 tot 33,17. Steenfabriek sluit: 25 man ontslagen GIESBEEK Dc Waalsteenfabriek voorheen Gebr. Wentink te Gies- beek zal binnenkort sluiten in ver band met de saneringsregeling in de vaksteeuindustrie. Het bedrijf heeft 25 werknemers in dienst en produceert circa acht miljoen met- selbakstenen per jaar. Meer hypotheken bij Westland-Utrecht AMSTERDAM In hel derde kwartaal van 1974 isde hypotheek portefeuille van de Westland- Utrecht Hypotheekbank gestegen tot 2959 min. Gedurende de eer ste negen maanden van het jaar heeft deze portefeuille een toene ming van 386 min (v.j. 353 min) te zien gegeven. De bank verwacht dat over het gehele boek jaar de resultaten ten opzichte van die ever 1973 zullen toenemen. In de sector van de projectontwik keling zijn er aanwijzingen dat de verkoopmogelijkheden van de pro jecten na enige stagnatie in het. derde kwartaal thans verbeteren. De Westland Utrecht heeft met in gang van 7 november de basisrente voor 'no risk' en 'standaardhypo theken met 0.5 pet verlaagd tot 11,5 pet. Samenwerking CMC met Coöp. Zuivel Noord-Holland DEN HAAG De coöperatieve melkverwerkende ondernemingen van Noordholland en CMC gaan definitief samenwerken. De samen werking houdt in een bundeling van de kaas- en melkbelangen. De overeenkomst geen fusie wordt binnen enkele weken vast gelegd in vijfjarige, automatisch te verlengen contracten. De samen werkende ondernemingen tellen gezamenlijk 4350 medewerkers. De exploitatie van de zes Noordhol landse kaasf abrieken (80 procent van de kaasproduktie in die provin cie) zal worden ondergebracht bij CV Noorholland. De belangen van de consumptiemelk van CMC en Noordholland worden gebundeld in CMC-Melk Unie. GEORGETOWN Een technische commissie van de Internationale Bauxiet-Associatie (IBA) zal bestu deren hoe de producenten in de derde wereld hun prijzen en hun belastingbeleid voor bauxiet moe ten vaststellen. Dit is vernomen in kringen die nauw in verbinding staan met de raad van ministers van de IBA. Deze sprak donderdag in Georgetown over prijzen en ging uiteen nadat er in principe in grote lijnen overeenstemming was be reikt. De technische commissie zal bin nenkort worden samengesteld De ministerraad zal later een bijzonde re zitting houden om het rapport van de commissie te bespreken. Een formule voor het vaststellen van de prijzen wordt van groot belang geacht bij het streven van de bauxietlanden naar een redelij ke opbrengst van hun grondstoffen. De tien IBA-lidstaten Guyana, Au stralië, Jamaica, Suriname. Guinea, Sierra Leone, Joegoslavië, Haiti, de Dominicaanse Republiek en Ghana begonnen pas serieus te praten over prijzen toen zij de waarnemers uit Trinidad en Tobago, India, In donesië en Griekenland hadden ver zocht de vergadering te verlaten. De raad heeft besloten dat de vol gende jaarvergadering zal worden gehouden in Jamaica, zo zeiden de woordvoerders. MANILLA De Philippijnen. een van de grootste suikerleveranciers van de wereld, hebben de uitvoer van suiker bevroren met het oog op de schade die zes achtereerivolgen- de tropische stormen aan de riet velden hebben aangericht. Donderdag woedde de werevelstorm Gloria, de zesde en sterkste van dit seizoen, boven de noordelijke Phi- lippijenen en vernielde daar huizen en veroorzaakte overstromingen. Er zouden al vijf mensen zijn ver dronken en 35 worden vermist bij ongelukken op zee. Nieuwe motels in Noord-Brabant Dezer dagen open het familiecon- cern Van der Valk in Noord-Bra bant drie nieuwe motels in Noord- Brabant De motels liggen bij Wouw, Eindhoven en Gilze-Rijen. De bouw vergde 17,5 miljoen. Van der Valk exploiteert nu 23 restau rants. hotels en motels in binnen- en buitenland. Met een korte plechtigheid verliet dezer dagen de 250ste Boeing 747 de produktiehal. De 'roll-out' van de eerste Boeing 747 vond plaats op 30 septe mber 1968. Inmiddels hebben de 747's in totaal 74 miljoen passagiers vervoerd en 2,5 miljoen vlieguren gemaakt. Iedere maand verlaten twee 747's de Boeing-fabriek te Everett, Washington. LYON (AP) Het grootste Franse synthetische textielbedrijf Rhóne- Poulenc-Textile zal haar 21.000 werknemers twee weken naar huis sturen. Met ingang van 1 januari zullen voorts 1300 werknemers van 57 jaar en ouder met vervroegd pensioen gaan. Hoewel het bedrijf nog steeds veel exporteert is de afname op de binnenlandse markt belangrijk af genomen. Notering- Amsterdam Rubber opgeschort AMSTERDAM Op dc Amster- damse beurs is gisteren de handel stopgezet in aandelen en certifica ten Rubber Cultuur Maatschappij Amsterdam. De achtergrond van deze stap is niet bekend. Maandag zal het bestuur van Amsterdam Rubber verdere mededelingen doen. De maatschappij probeert al gerui me tijd samenwerking met derden te zoeken voor de handelsactivi teiten en beurskringen achten het niet uitgesloten, dat er een bod op Amsterdam Rubber uit de bus zal komen. In 1973 werd een verlies geleden van 7 miljoen gulden, voor dit jaar werd een iets beter resul taat verwacht. Amsterdam Rubber is actief in de tropische landbouw en in de handel van tropische produkten. BRUSSEL Het monetaire comité van de Europese Economische Ge meenschap vindt dat het kortlo pende krediet van 1.8 miljard dol lar aan Italië, dat volgende maand komt te vervallen, met 3.5 jaar moet worden verlengd. Naar in Brussel werd vernomen heeft het geen aanbeveling van deze strek king aan de ministerraad gedaan, die er op 18 november over zal beslissen. Het comité, bestaande uit hoge functionarissen van de centrale banken en de minsisteries van fi nanciën van de negen lidstaten, stelt als voorwaarde dat Italië be paalde economische richtlijnen van de EEG naleeft. De lening werd op 18 maart van dit jaar verstrekt voor drie maanden en tweemaal voor drie maanden verlengd. Italië is van de EEG-landen het zwaarst getroffen door de stijgende prijzen van olie en heeft belangrijke lenin gen bij zijn deelgenoten van de gemeenschap opgenomen om het Parlementscommissie zeer kritisch: PARIJS De oliemaatschappijen in Frankrijk plegen bedrog en betalen bijzonder weinig belasting. Deze beschuldiging staat in een studierapport van een Franse parlementaire commissie over de structuur van de olie-industrie. Aanbevolen wordt een organi satie in het leven te roepen die moet waken over het oliebeleid van de Franse regering. Volgens de secretaris-generaal van de Franse communistische partij. George Marchais, die vijf maanden geleden als eerste om het parlementaire onderzoek had ver zocht blijkt uit het rapport dat 'de oliemaatschappijen voordeel trek ken uit de overdreven grote voorrechten die in Frankrijk be staan en dat zij bovendien schaam teloos onwettige en frauduleuze praktijken uitvoeren'. De oliemaatschappijen worden er van beschuldigd de regering mislei dende gegevens te verstrekken over de prijs die zij voor ruwe olie heb ben betaald, met als doel hun winst te vergroten. Scherpe kritiek wordt geleverd op de door de Franse staat gecontoleerde maatschappijen Elf- Erap en Compagnie Frangaise des Petroles (CFP) omdat zij met particuliere maatschappijen zouden hebben samengewerkt om de con currentie te ónderdrukken. De door de staat gecontroleerde maatschap pijen betaalden in Frankrijk hele maal geen bplasting en de Franse dochterondernemingen van inter nationale olieconcerns betaalden volgens het rapport slechts zeer ge ringe bedragen aan belasting. De staatsoliemaatschappijen wilden geen commentaar geven op het commissierapport omdat zij het nog niet hadden bestudeerd .De publi katie ervan viel echter wel samen met de bekendmaking van de half jaarcijfers van CFP, die neerkwa men op een verdrievoudiging van de winst. De parlementaire commissie meent dat de Franse regering als eerste taak heeft de beleidsvoering op oliegebied te verduidelijken. 'Op het ogenblik is dat beleid een groot geheel van tegènstrijdigheden'. Als het een normale zaak wordt dat verschillende landen op het hoogste regeringsniveau olietransacties af sluiten wordt de situatie veel een voudiger. Volgens het rapport is een fusie van Elf-Erap en CFP in dat geval raadzaam omdat die maat schappijen dan alleen nog maar in dustriële verwerkers zijn. WASHINGTON Werkgevers in de mijnindustrie en vakbonden zijn iets nader tot elkaar gekomen over een nieuw arbeidscontract voor de 120 duizend mijnwerkers in de Ver enigde Staten. Het is nu evenwel te laat geworden om nog een staking te voorkomen. Maandag loopt het oude contract af. maar het zal, als tenminste dit weekend een akkoord tot stand komt, nog zeker vier we ken duren voordat de vakbondsle den het akkoord goedgekeurd heb ben. In dit verband zal de mijn werkerstraditie van 'geen contract, ook geen werk' in ieder geval op een staking uitdraaien. DOW JONES INDEX Indum. gpnrao lillll. Obl. Mods 5 nov. 674.75 153.05 69.82 86.31 N.V. 6 nocv. 669.12 153.55 69 69 66.44 892.9 7 nov. 671.93 156.61 70.68 66.55 902.5 N.V. niet verkrijgbaar Aand Obl. lot. II. U 5 nov. 15 960 17.640 1.751 983 393 6 r.ove. 23.930 18 840 1.812 876 552 7 nov. 17.150 22.000 1776 847 543 tekort op zijn betalingsbalans aan indusfries te zuiveren. 6/11 7/11 35 39% 12% 1214 32 V4 33% Al ren Allied Chemical I Alum. Co of Am American Brands 3; 32% American Can 26 25*4 Am Cyanamio 22% 22% Am Ëiectr Power 16% 16"* Am Metal Climax 35'4 34% Am Motors 4% 4% Am 9meit St Fei 16% 16% Am Tei St Tel 47'4 47% Ampel 3% 3% Anaconda 17 1 17% Armco Stee) 21s# 21 Atiant. Richfield 91% 91% Bendli 21% 21% Bethi Steel 26% 26% Boeing 18% 19ex ■■■voortaan bedacht te »u".n«u.» ma 17% n% zijn op het behoud van de werkgelegenheid bij het plaatsen van cêianese1'10 Ry 28% 28% orders. Maar dat is kennelijk niet doorgedrongen tot het minis- uhêssi^avsteem 53% 53% terie van defensie, meent de Gelderse hoofdinspecteur-directeur cbrysief e 9%" voor de arbeidsvoorziening. Hij verklaarde dit naar aanleiding van 25I? 25% I - - coit industries 25% 26% Coraraonw Bdisor 24% 24% 6% ARNHEM De rijksoverheid heeft twee gevallen in Gelderland waar een legerorder niet bij Neder landse bedrijven werd geplaatst 25% 25% Het bedrijf DRU in Ulft had inge schreven voor een order van onge veer 1 miljoen voor de levering van munitiekisten. Ondanks het pleidooi van het districtsbureau voor de arbeidsvoorziening ging de order naar West-Duitsland. 'Er zijn sterke aanwijzingen dat het Duitse bedrijf tegen een afbraakprijs heeft ingeschreven', aldus dr. J. H. Spie- gelenberg, de Gelderse hoofdinspec teur-directeur. Bovendien zou DRU niet de gelegenheid hebben gehad om nader over de prijs te onder handelen. ■ris LdisoD Cont Can gelegenheid gehad om over de prijs gS"i«wn,bi 'sil 7" te praten. curtiss Wright a 'Werklust' heeft inmiddels werk- Dart ina i6% 10% tijdverkorting aangevraagd g^caïiuSl "2 el De heer Spiegelenberg kondigde du pont rei) I07%i09% aan deze zaken op ministerieel ni- ta,lmiin Kodaa 73% 74 veau te gaan bespreken. txxon 69 68% Het passeren van een Nederlands Kt bedrijf door de overheid speelde y 32,4 deze week bij de Nederlandse Sta len ramen Industrie in Nijmegen. Allegheny P"w s 15% 15% Oen Blectrtc Gen Pond# Gen Motors Gen Pubi Utll Gen Tel ai Tel Gelty OU I Guette Gimbei Brothers Gooovear I an P G-jif OU 38% 39% 19% 19% 35% 1 ex 11% 11% 19% 19% 42 <4 142% 25% 25% 20 19% 25 25% 17% 17% Illinois Centra: ind 13% 13% Insttco 6% 6'4 Int Busln Mach »0exdl87% Intern Harvester 19% 19', Int Nick ol Gao 22% 22% Int Paper 40% 40 Int Te. A: l'«l 16% 16% ung Leonco Voug 9% Litton ind 3% Lockheed Alrcra: 4 4% Een order van ƒ15 miljoen voor Sanaard ramen en deuren in de nieuwe Amsteo ma Amsterdamse gevangenis gaat bijna zeker naar een Duits bedrijf. 11 ar onto Ba vu a Cigars 13% Machinefabriek Werklust in Apel doorn zag een miljoenen order voor Koersen in Montreal de levering van zogenaamde wiella- ders aan haar neus voorbij gaan. f'1 Defensie plaatste de order voor een Husky '15 15% deel in Amerika en voor een deel Nat Gas in Zweden. Volgens de heer Spiege- ï-'f.Vt'nJï JIÏÏ Jaoi Jtiï Fluo' Corp lenberg heeft dit bedrijf evenmin öheU Canada 13 13% 12% u«o ü*ai 9% 9% 36 36% 4% 11% 11% Cerro Chatiüourn Corn Chase Select Pd 24 03 23.93 7/11 Columbia Gas 21 20% 1 (v> C'»m 1 iico 26% 26 15% Cont Telephone 10% 15% 27% Marcor 15% 16% Martin Marietta 15115% May Dep SLiraa 22% 22% McDonnell Dougi 10% 10 Mobil Gil Corp 34% 33% Nabisco 26 26% Nol Cash Kegist 17% 16 Nat Distillers 14% 14% Nat Ovpaum 10 10% Nat Steel 33'4 33% Net Lead ind 14% 14% i.g lol W* 99b i OUD Pac Gas and U) Penn Central Pepslco Pheips Dodge Philip Morrla Philips Petr 31% 31% 46% 47% 49% 47% Procter At Oambi 88% 91 RCA 11% 11% Republic Steel 25% 25% Reynolds Ind. 50% 51% Royal Dutch Petr 25% 26% Santa Pè Ind. 29% 30 Sears Roebuck 54 53% Shell Oil 48% 47% Southern Co 10% 10% Southern Pacific 29 29% Southern Raliw 43% 43% Sperry Rand 29% 28% Sta nu Oil Calif. 24% 24% Stand OU Innam 90% 89% Sl.udebak Worth 25% 254* Sun Oil 41% 43 Texas üuif Texas Inat Transamerlca U ril lever Union Carbide Uril Roy ai United All I United Branda US Stee) 22% 22% 76 77% 6% 6% ft Nat Can. NY Centr A North-Weal West Union Tel. Westmgliouse t£i. W001 worth N Am Philips Co Occidental netr. 11% 12% FaelllC Light 14% 14% 1 lance ljroup 8% 8% iiidara Branaa 51% 50% Union fciecti. 10% 10% >UtUled- hiecfcr 6% '6% Ugi Corp. 12% 12%

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 27