na loting 'Chinees probleem' voor badminton wereld Richardson weer de beste Heraclesberaad j over de financiën Scheidsrechters en AEK Athene teveel voor Punch -lij FC Amsterdam, FC Twente en (eventueel) Ajax: Rust weer terug bij Feyenoord larpov en ortsjnoj reken af Uitspraak uitgesteld tot juli 1975 Gemeente Almelo geeft 100.000 gulden Wim Hendriks traint Groningen Indeling pas eind november touW/KWARTET ZATERDAG 9 NOVEMBER 1974 SPORT T25 K25 Amsterdam it velen gehoopt hadden in de ngen in en rond FC Amsterdam in Zürich bewaarheid: FC Am- rdam trok een Duitse ploeg, For- ïa Düsseldorf. Een gelukkige lo- dus. Trainer Pim van der ent: 'Ik yind het een goede enstander. Ik ken de ploeg gszins. want ik zie de Duitse jvisie iedere zaterdag dus dat is t direct een probleem. Toch is in onze sportredactie ^STERDAM Toen het lot gistermiddag in Zürich zijn werk d gedaan en de tegenstanders elkaar kenden voor de derde nde van het UEFA Cup-toernooi (doordat deze strijd met 64 oegen begint is er in de wintermaanden een-extra ronde nodig tegenstelling tot de toernooien van de landskampioenen en kerwinnaars) was in Nederland eigenlijk iedereen tevreden. Amsterdam met Fortuna Düsseldorf, FC Twente met Dukla aag en Ajax met (indien woensdagavond in Antwerpen inder ad die derde ronde wordt gehaald) Juventus Turijn. het moeilijk te zeggen hoe het gaat. Als je een zwakke tegenstander krijgt en denkt, dat je er net zo over heen loopt, dan ga je dikwijls de mist in. Het is een knappe ploeg, veel karakter en veel kracht. Bovendien hebben ze enkele sterren. Zoals een Geye, waar Ajax nog idee in had. Kansen zijn er natuurlijk, maar dat geld ook voor Fortuna. Je weet tenslotte niet hoe een en ander zich gaat ontwikkelen. Als Ajax erdoor komt spelen we belde tègelijk thuis en dat is ni^t mogelijk. Ik weet niet wat nu gun stiger is, eerst thuis of eerst uit. Ik geloof dat het voor ons weinig uit maakt. Ik ben alleen erg blij dat we niet zover weg gaan. Vooral omdat we semiprofs zijn. De jon gens behoeven nu niet zo lang van hun werk weg en dat is erg belang rijk. Een groot voordeel vind ik dat. want het zat er dus in dat we Zaragoza hadden gekregen en dat was minder gunstig geweest', aldus de Amsterdam-trainer. Een enigszins afwijkende mening van de anderen vertolkte Frits Flinkevleugel. de vinnige vleugel- verdediger meende dat de 'hang' naar een Duitse tegenstander erg overdreven was. 'Ik had persoonlijk liever een Poolse of Tsjechische tegenstander gehad. Daarmee wil ik niet zeggen dat we daar langs gewandeld waren, verre van dat. Maar of je nu'een Duitse of Engel se tegenstander hebt. het zijn altijd ploegen die hard spelen, maar bo vendien van de eerste tot de laatste minuut blijven gaan. I^et zijn ploe gen die veel karakter bezitten en dat zijn altijd de gevaarlij kse tegenstanders. Het wordt erg zwaar en dan vind ik.eerst thuis ook niet gunstig. Er is natuurlijk een moge lijkheid dat een en ander nog an ders wo»-dt. maar dan moet Ajax volgende week winnen. Dan zal er wel gepraat moeten worden, want twee wedstrijden in dezelfde stad óp een avond is natuurlijk niet mogelijk. Maar. blij ben ik er niet mee. Een erg moeilijke tegenstan der die niet van ophouden weet. 'zei Flinkevleugel die overigens erg optimistisch was over zijn ribbles- sure en verwachtte morgen tegen Excelsior we^r te kunnen aantre den. FC Twente De loting voor de derde ronde van het UEFA Cup-toernboi heeft in de Van onze sportcorrespondent ROTTERDAM De rust is weergekeerd bij Feyenoord. Trainer, spelers en de beleids groep betaald voetbal hebben gisteren, naar manager Guus Brox verklaarde, een openhar tige gedachtenwisseiing ge voerd. waarin alle problemen zijn doorgesproken. We hebben ons voorgenomen alles te doen om het in de nationale compe titie zo goed mogelijk voor de dag te komen. Volgens Brox is er geen sprake van dat trai ner Wiel Coerver aan de kant wordt geschoven Voor de wedstrijd tegen MVV zal Wim Rijsbergen opnieuw van de partij zijn. Van Daele is vrije verdediger. Zondag morgen zal worden beslist aan wie trainer Coerver de voor keur geeft: Ramljak of Schnei der. ZURICH De loting voor de derde ronde van het toernooi om de UEFA Cup ziet er als volgt uit: Ajax of FC AntwerpJuventus (Ita) SSC Napoli (Ita)Banik Ostrava (Tsj) HSV Hamburg (WD1)Dynamo Dresden (ODD Partizan Belgrado (Joe)1. FC Köln (VVD1) Borussia Mönchengladbacli (VVD1)Real Zaragoza (Spa) Dukla Praag (Tsj)FC Twente (Ned) Derby County (Eng)Velez Mostar (Joe) FC Amsterdam (Ned)Fortuna Dusseldorp (WDI) De wedstrijden moeten worden gespeeld op 27 november en 11 december. Ajax DSKOU (Tass) Karpov en zijn gisteravond in Mos- iu aan hun twintigste partij van in tweekamp begonnen, waarvan 'H winnaar het recht verkrijgt we- dkampioen Bobby Fischer uit te gen. Karpov leidt in deze twee- mp, die maximaal 24 partijen om- t, met 31. t: Karpov 'art: Kortsjnoj e2-e4, e7-e5; 2. Pgl-f3, Pb8-e6;'3. l-b5. a7-a6; 4. Lb5-a4, f7-f5; 5. •d4, e5xd4; 6. e4-e5, Lf8-c5; 7. 0-0, 8-e7; 8. La4-b3, d7-d5; 9. e5xd6 Dd8xd6; 10. Tfl-el, h7-h6; 11. l-d2, b7-b5; 12. a2-a4, Lc8-b7; 13. xb5, a6xb5; 14. Talxa8, Lb7xa7; 15. l-e6, Dd6-d716. Ddl-e2. d4-d3: c2xd3. Ke8-d8; 18. Pd2-fl, Th8- Pfl-g3 Pc6-d4; 20. Pf3.\dl Lc5xd4; Lcl-e3 Ld4xe3: 22. De2-e3 La8-d5; Lb3xd5 Pe7xd5; 24. Te6xe8 schaak I7xe8; 25. De3-d4 De8-d7; 26. h2- Kd8-c8; 27. Kgl-h2 twintigste partij uit de twee- mp tussen Kortsjnoj en Karpov1 rd overigens na de 45e zet van wit L[ebroken. Karpov (wit) heeft nog ard en twee pionnen; Kortsjnoj eft nog paard plus pion. f5-f428. Pg3-e2 Dd7-f7; 29. !4-e4 c7-c6; 30. Pe2-d4 Df7-f6; 31. 4xb5 Df6-h4 (schaak); 32. Kh2-gl ,ni4-e7; 33. Pb5-d4 De7-f6; 34. De4- '(schaak) Df6xf5; 35. Pd4xf5 Pd5- 36. d3-d4 Pb4-d3; 37. Pf5xg7 I3xb238. Pg7-f5 Kc8-d7; 39. Pf5x I Kd7-e6; 40. Kgl-fl Ke6-d5; 41. l6-f5 Kd5-e4; 42. Pf5-e7 Ke4xd4; Pe7xc6 (schaak) Kd4-e4; 44. l-e2 Pb2-c4; 45. f2-r3 (schaak) gebroken. afgebroken stelling is: it: Ke2, Pc6, f3. g2. ,rt: Ke4, Pc4, f4. gelederen van FC Twente geen pa niek veroorzaakt. De algemene in druk is dat Dukla Praag op dit moment beslist niet tot de Euro pese topploegen moet worden ge rekend, maar dat houdt niet in dat de Enschedese club het probleem Dukla lichtvaardig benaderd. 'Ik schrik niet meer zo gauw, maar je moet er natuurlijk wel rekening mee höuden dat je in dit stadium alleen nog maar moeilijke tegen standers kunt treffen', oordeelde trainer Spitz Kohn. Ook Jan Jeu- ring reageerde gematigd optimis tisch. 'Het had veel erger gekund. Tenslotte hadden we ook Juventus kunnen treffen Het zal voor ons niet gemakkelijk worden, maar de volgende ronde pioet haalbaar zijn. Van groot belang vind ik dat we eerst uitspelen', vindt de man die na een langdurige blessureperiode weer bijna helemaal terug is. 'We zullen het ongetwijfeld moei lijk krijgen, maar ik geef ons be slist een goede kans', zegt doelman Henny Ardesch. die in de derde UEFA Cup ronde nog niet de con currentie heeft te duchten van Volkmar Gross: de Duitser mag pas (ADVERTENTIE) In de boekhandel BRUNA Van onze badminton- medewerker HAARLEM 'Wij willen een crisis in de internationale bad- mintonwereld koste wat kost voorkomen en hebben der halve besloten om nog geen uitspraak te doen over het uit stoten van Taiwan en het toe laten van de Volksrepubliek China tot de Aziatische Bad minton Confederatie'. Aldus Miel ter Metz, het Haarlemse bestuurslid van de Internatio nale Badminton Federatie, na de IfeF-vergadering van vorig weekeinde. Op deze ruim vijf uur durende bijeenkomst in hotel De Iepenho- ve- in Bloemendaal stond de pro blematiek in Azië centraal. Tij dens de laatste ledenvergadering van de overkoepelende organisatie was het de Volksrepubliek China niet gelukt om Taiwan uit de IBF te \erdringen. Op voorstel van Nieuw-Zeeland werd de Chinese aanvrage terugverwezen met het verzoek om de 'Taiwan-clausule' te laten vervallen. De Aziatische Badmonton Confe deratie trok zich van deze voorlo pige afwijzing niets aan en accep teerde de Volksrepubliek wél als lid. terwijl tegelijkertijd Taiwan uitgestoten werd. Ter Metz: 'Dat was tegen de IBF-regelementen en dus ook tegen hun eigen re gels'. Het IBF-bestuur was door deze manoeuvre gerechtigd om de ABC uit te stoten. 'Maar als we dat hadden gedaan', meent Ter Metz. 'dan zou er zonder twijfel een breuk komen in de badmin- tonsport. En daar is niemand bij gebaat'. MORELE STEUN De ABC voelt zich sterk. Dat is wel terecht, gezien ook de morele steun die men uit Europa ont vangt. Tijdpns de stemmingen kiezen de Europese landen nog \nlet openlijk de kant van China het sterkste badmintonland ter wereld maar de bezoeken die Miel ter Metz ...geen scheuring... ploegen uit Denemarken. Enge land en West-Duitsland de laatste tijd aan dit land hebben gebracht, spreken boekdelen. Overigens stelde de Nederlandse Badminton Bond zich vorig jaar bij monde van de afgetreden voorzitter John Reijnen op het standpunt, dat de Volksrepubliek alleen lid mag worden als dat niét ten koste gaat van Taiwan. De IBF-voormannen zitten zo doende tussen twee vuren. Miel ter Metz: 'In de vergadering van zondag werd door Aziatische spre kers uitdrukkelijk gesteld, dat veel sportbonden van hun "sponsors", de regeringen, een standpunt op gedrongen krijgen. Zij zitten daaraan vast en wij hebben be grip voor de moeilijke positie waarin de bestuurders zich bevin den. Daarom hebben we een uit spraak over de hele affaire uitge steld naar de ledenvergadering van juli '75 in Londen. Er is al een oplossing gesuggereerd. Die wordt de komende maanden be keken door de "Rules and Laws Committee" van de IBF'. Wat de regeling inhoudt, blijft geheim. Ter Metz: 'Tijdens de bestuurs vergadering van maart dienen er definitieve voorstellen ter tafel te komen. Wel kan ik meedelen, dat de algemene tendens in het IBF- bestuur is. dat er geen scheuring wordt verwacht'. RUSLAND Minder gecompliceerd is het ver zoek van Rusland om lid te mo gen worden van de IBF en de ÉBU (de Europese Badminton Unie). Als dit land wordt geac cepteerd Ter Metz: 'en er is geen enkele reden om aan te ne men dat dit niet zal gebeuren, want er is geen .enkele voorwaar de gesteld' is de mogelijkheid in theorie aanwezig, dat de Rus sen al deelnemen aan de interna tionale kampioenschappen van Nederland. Ter Metz: 'Ik zou ze maar wat graag als eerste begroe ten. Ook al omdat de Russen erg sterk zi'jn. Hun niveau ligt onge veer tussen het Deense en het Nederlandse. Ik heb de Russische bond geschreven dat ze, als ze door de IBF als lid worden geac cepteerd. van harte welkom zijn in Beverwijk. Maar ik blijf realist: de Russen plannen alles altijd lang van tevoren en daarom acht ik de kans dat ze dit seizoen al naar Nederland komen erg klfein'. Inmiddels is wel zeker, dat er in het seizoen '76-'77 voor de eerste keer officiële wereldkampioen schappen worden gehouden. Tot nog toe heeft alleen Zweden zich kandidaat gesteld voor de organi satie Dit evenement zal een ge duchte concurrent worden van de 'All England Championchips' in Londen, dat beschouwd wordt als een officieus wereldkampioen - schap. In tegenstelling tot de 'All England", dat iaarliiks wordt ge houden. zal het WK slechts één keer in de drie jaar worden geor ganiseerd. TED VAN DER MEER Programma Eredivisie TelstarWageningen FC TwenteNAC FC AmsterdamExcelsior Roda JCSparta FeyenoordMVV Go AheadFC' Den Haag FC UtrechtAjax HaarlemDe Graafschap PSV—AZ'67 SVVSC Amersfoort Volen damPEC FC VVVVeendam SC CambuurFC Dordrecht NECFC Den Bosch Willem IIHeerenveen FC GroningenHelmond Sport VitesseEindhoven Fortuna SCHeracles ALMELO (ANP) Het bestuur en de raad van toezicht van de eerste- divisieclub Heracles zullen zich op korte termijn beraden over de precaire financiële positie van de Almelose club. De aanleiding is. dat de gemeenteraad van Almelo niet de door de club gevraagde subsidie 150.000.— over drie jaar) heeft verleend, maar 'slechts' een bedrag van 100.000.—. en de toezegging, dat er een overdekte tribune zal worden geplaatst, indien het toeschouwersaantal een redelijke stijging vertoont. Het bestuur van SC Heracles had voor de raadsvergadering laten weten dat het de f 100.000.— adsoluut nodig heeft, omdat anders het begrote exploitatietekort, niet zou kunnen worden gedekt. Heracles heeft momenteel een schuldenlast van meer dan drie ton. terwijl de accommodatie, die eigendom van de gemeente Almelo is, in een slechte staat verkeert. Kort voor de raadsvergadering deed de fiscus, die op SC Heracles een vordering heeft'van 113.000 een poging beslag te krijgen op de eventueel te verkrijgen subsidie, maar die dreiging kon nog worden afgewend. In de laatste jaren heeft SC Heracles toen nog niet de stichtings vorm was gekozen diverse keren gedreigd met betaald voetbal te stoppen, als de gemeente de subsidiewensen van de club niet onver kort zou honoreren. Hoewel de gemeenteraad de laatste jaren minder gaf dan Heracles vroeg, heeft de club de dreiging nooit in daden omgezet. Voor het eerst heeft de gemeente Almelo SC Heracles nu een subsidie verleend voor een aantal jaren, waaraan echter wel voorwaarden zijn verbonden, zoals een stijging van het gemiddeld aantal toeschouwers. Tot op heden heeft Heracles in dit seizoen een gemiddelde van 2157 toeschouwers, in het seizoen 76-77 moet dat 3000 zijn. Tevredenheid en zelfs vreugde bij FC Amsterdam na de loting tegen Fortuna Düsseldorf. Rond de radio in de catacomben van het Olympisch Stadion o.m. Van der Meent. Jongbloed, Van de Ban, Otto en Dekker. vanaf de kwartfinales in 'Europese' wedstrijden uitkomen. Hans Kraay, de technisch-directeur van Ajax, was erg voorzichtig in zijn uitlatingen, omdat Ajax het 'karwei' tegen Antwerp FC nog voor de boeg had. 'Indien we dat halen dan ben ik riièt ontevreden. Alle tegenstanders zijn bijna aan trekkelijk gebleven', formuleerde hij voorzichtig. 'Juventus is toch een tegenstander die nog wat ge schiedenis heeft met Ajax. gezien de finale om de Europa Cup I twee jaar geleden. Dat moet toch wel trekken. Daarom als Ajax Antwerp heeft genomen vind ik het een tegenstander om tevreden mee te zijn. De jongens kunnen scoren dat hebben ze laten zien. Bovendien is Turijn gemakkelijk bereikbaar'. Hoe de situatie zal worden opgelost met FC Amsterdam weet Kraay nog niet. 'Beiden hebben thuisgeloot. Kwestie van overleg. Mijn voorkeur gaat uit naar eerst in Turijn spelen. Maar da,t kan Amsterdam natuurlijk ook prefereren'. Uitwij ken naar een andere avond, bij voorbeeld dinsdag, overweegt Kraay niet. 'Daar voel ik niet zoveel voor. want dan krijg je twee wedstrijden achter elkaar in dezelfde week. ter wijl we beiden in het Olympisch Stadion spelen. Dat Is een beetje moeilijk en financieel niet aantrek kelijk. Want in principe blijven we onze Europa Cup-wedstrijden in het Olympisch Stadion spelen', al dus Kraay. die echter nogmaals be nadrukte dat eerst de 'horde' Ant werp FC nog genomen moet wor den. Bizar Europa Cup-avontuur ten einde ATHENE Punch heeft in Athene een wedstrijd voor de eerste ronde van het basketbaltoernooi om de Europese beker voor beker winnaars tegen AEK Athene met 71-72 verloren. Bij de rust leid den de Grieken met 41-34. Het was de eerste en tevens laatste wedstrijd voor beide clubs. Het duel van woensdag ging niet door omdat de twee Amerikanen van de Delftse club. Rogers en Kirk- laiid, niet, in het bezit waren van een internationale spelerskaart. Deze kaarten waren wel bij het secretariaat van de International Basketbal Federatie in München aangevraagd, maar nog niet gearri veerd. Federatievoorzitter Jones liet weten dat ABK zich na deze over winning als geplaatst mag beschou wen. Met de nederlaag in de enige con frontatie met AEK Athene is een eind gekomen aan het korte, maar bizarre EJuropa Cup avontuur van Punch. De Delftenaren hadden in de Griekse hoofdstad te kampen met uiterst aanvechtbare arbitrale beslissingen. Vooral in de eerste helft werd er vreemd omgesprongen met de telling van persoonlijke fouten. Pas na acht minuten maakte Side- ris. de twee veldtreffer waarmee de stand op 17-9 voor AEK werd gebracht. Na de teleurstellende be ginfase liep het wat beter bij de Delftenaren, die dan ook de achter stand bij de rust tot zeven punten konden beperken. Op dat moment hadden Rogers. Kirkland en Sik- king al vier persoonlijke fouten achter hun naam staan. In de tweede helft hadden de arbiters al thans ten aanzien van de 'peetjes' een iets redelijker opvatting. De verdeling viel nu zelfs in het voor deel van Punch uit. Dat nam uiter aard de beperkingen voor Punch tot uiterst behoedzaam verdedigen niet weg. Toch vocht de Delftse ploeg voor wat men waard was. Bij 45-47 nam Punch zelfs voor de eerste maal de leiding. Daarna viel Kirkland echter uit met vijf fouten. Punch bleef een kleine voorsprong houden. De grootste marge was zes punten, bij 59-65. Maar in een be schamende laatste minuut hielpen de scheidsrechters Punch toch nog aan een nederlaag: 72-71. De Delf tenaren, die hun emoties niet meer konden bedwingen, bleven ontred derd achter. De topscorers waren voor Punch: Kirkland 14. Rogers 13. Maassen 13 en Van Tuyll 12. GRONINGEN (ANP) FC Gronin gen heeft een tijdelijke vervanger van de overspannen trainer Ron Groenewoud aangetrokken. Hel is de 44-jarige oud-international Wim Hendriks, die heeft gespeeld voor Vitesse en K.F.C. Hendriks is mo menteel trainer van de amateur der de klasser Miranda Kerkrade. Hij was drie seizoenen werkzaam als trainer van de Belgische club F.C. Turnhout. ROME Eind november zal in Zürich de groepen-indeling bekend worden gemaakt voor de voorron den van het Olympisch voetbal toernooi. Dit is bekend gemaakt door de perschef van het bestuur van de FIFA. dat momenteel in Rome bijeen was. Oorspronkelijk werd verwacht dat de groepen al tijdens deze vergadering van de amateurcommissie van de FIFA be kend zouden worden gemaakt. VOETBAL De Zweedse voetbalclub AIK. nummer twee op de ranglijst van de eerste afdeling, heeft de Brit Keith Sturgeon benoemd tot manager voor het komende seizoen. Sturgeon. 42 jaar. Is ook manager geweest van x Ajax. Toen hij nog actief speelde, voor Tottenham Hotspur, bezeerde ht.1 zodanig een der knieën dat hij die loopbaan vroegtijdig moest opgeven. VOETBAL Liverpool, dat de lei ding heeft ln de Engelse eerste divi sie. zal geen- klacht lndlehen bij de Europese voetbalunie over het flessen gooien in de Europese bekerwinnaars- wedst*- pest. een fles Na het bestuderen van een film van de wedstrijd, verklaarde club-secretaris Peter Robinson: 'Op de film. die de Hongarèn hebben gemaakt, ontbrak het Incident. We moeten binnen 48 uur protest aante kenen. maar we hadden geeft tijd om een andere film ln ons bezit te krlj- gen. Daarom konden wc geen actie ondernemen'. De ontmoeting in Boe dapest de tweede tussen belde clubs eindigde zonder, doelpunten. De eerste ontmoeting was In Liver pool in 1-1 geëindigd, waardoor Fe- rencvaros zich voor de volgende ronde kwalificeerde. VOETBAL De Poolse voetballer Adam Muslal. die bij een auto-onge luk was betrokken zal zeker enkele maanden zijn uitgeschakeld. De lln- kervlcugelverdedlger. die ook tijdens het toernooi om de wereldtitel ln West Duitsland van de partij was. heeft een arm .gebroken en verschei dene inwendige kneuzingen opgelo pen. In eerste Instantie zag het er niet ernstig uit. maar bij nader on derzoek ls vastgesteld, dat hij de eerste maandeh waarschijnlijk ln het ziekenhuis zal moeten blijven. TENNIS Björn Borg en de Argen tijn Guillermo Vilas blijven do voor naamste finale gegadigden van het 100.000 dollar-toernooi van Stock holm Vilas zegevierde met 6-4. 6-0 over de Zuidafrikaan Frew McMillan Ook cie als vierde geplaatste Arthur Ashe bereikte de kwartfinales. De Amerikaan won met tweemaal 7-6 van de Indiase Davis Cup-speler BIJay Amrltraj. VOETBAL De Prawda klaagde er deze week over' dat enkele verenigin gen uit de tweede divisie van de Sovjet-Unie opzettelijk wedstrijden zou len hebben verloren in het afgelo- oen seizoen en dat bepaalde schutters onder verdachte omstandigheden de kans hadden gekregen hun positie op de topscorerslljst te verbeteren. De Prawda noemde niet man en paard, maar algemeen wordt verondersteld dat het partijblad erop doelt dat bulmen het veld gewerkt wordt aan het verkrijgen van bepaalde resulta ten. De Prawda stelt wel dat de overwinning van 9-0 die Stroitel Asj- kaoad behaalde op Metalloerg Lipetsk opvallend was omdat Stroitel in de voorgaande 38 wedstrijden er slechts één keer in was gelaagd vier doelpun ten te maken. Prawda wijt verder niet uit over die wedstljd. hoewel op het moment dat er gespeeld was Me talloerg al zeker was van degradatie en Stroitel nog een kans had ln de tweede divisie te blijven. Stroitel red de het echter toch niet en kwam tenslotte een punt tekort om degra datie te ontgaan. Honkbal-onderscheidingen voor 777/ toegewezen AMSTERDAM Traditiege trouw zijn de beste honkballers van het jaar weer aangewezen. Jan-Dik Leurs (Nicols) en Ferry Neuteboom (ADO) veroverden bij de werpers de gouden Balink- medaille. Leurs staat iets hoger genoteerd omdat hij één wed strijd (16) méér heeft gespeeld. Tweemaal goud was er opnieuw voor Hamilton Richardson (Spar ta). ongetwijfeld de beste honkbal ler die Nederland ooit gekend heeft. Hij werd de beste slagman met een gemiddelde van 0.460 mét als twee de zijn clubgenoot Alfio Troeman. die 0.500 als gemiddelde had. Ook veroverde Richardson het goud als meest waardevolle speler. Het. zilver ging in deze categorie naar Nicols man Fokke Je'lsma. dfe goud incas seerde als homerun king in de z.g. winnaarsgroep. Jelsnia dreunde de bal vijfmaal buiten het bereik van de velders over de hekken. In de verliezersgroep op de helft van de competitie werd deze gesplitst in twee afdelingen was het Glants- man Ben Richarson. geen familie van Hamilton overigens, die zeven maal in één keer de honken kon aflopen. Sparta sloeg ais ploeg de meeste homers: 17. De Ron Frasers- award voor de meest belovende jeugdspeler ging ditmaal naar Hans Soepnel van Cromtigers uit Krom menie en de Ro^l de Monprijs. voor de beste jeugdige werper werd toe gekend aan Alfons Beentjes van Nicols. Ook bij de dames werden de prij- zen verdeeld. Ineke Mulder (DSS) werd beste werpster met Mary Boekhout (HHC) als tweede. Els Spee (HHC) veroverde goud als beste slagvrouwe met een gemid delde van 0.44. maar het zilver moet worden gedeeld door twee DSS-speelsters. Patricia Bannen berg en Jeanette Lacourt, die belden 0.431 scoorden. DSS viel overigens goed in de prijzen want ook de meest waardevolste speelster kwam uit deze vereniging: Wil Jansen. Ria Kruyk van Shell kreeg het zil ver toegewezen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 25