gelukwensen voor een vijftigjarige Dr. J. Ozinga over kern en grenzen van zijn omroep een bui maar loot op e weerkaart Hier en Nu gaat uit van spelregels KWARTEx ZATERDAG 9 NOVEMBER 19/4 BINNENLAND T17/K17 NCRV HEEFT ABRAHAM GEZIEN «se pagina is gewijd aan het vijftigjarig jubileum van de NCRV. Voorzitter mr. dr. J. Ozinga vertelt over het karakter van zijn omroep, eind-redacteur van Hier en Nu-televisie, ié Eijbersen schrijft over de betrokkenheid van zijn omroep met de samenleving, hoofd gevarieerde programma's Dick van Bommel vertelt anecdotes uit de tijd toen de tv boren' werd en voorzitters of directeuren van omroepen wensen de vijftigjarige geluk. /artetten met de adel nnneringen van n programmamaker or Ton Hydra Dick van Bommel ik van Bommel, hoofd van de afdeling gevarieerde pro- imma's bij de NCRV, heeft nog de televisieloze tijd meege- akt, toen radioverslaggevers een eigen 'hoftaal' hadden. vorstin liep niet maar ireed'. Zij had nooit een jurk wel een robe, en geen hoed maar een toque. Herman Fel- hof, de huidige radiobaas van NOS. moest eens bij het ver in van een plechtigheid ver en dat de koningin door ite verhinderd was. Hij deed in vorstelijke reportagestijl: re Majesteit heeft een griep er de koninklijke leden', huwelijk van Boudewijn en liola werd bijgewoond door de van de Europese adel. ar het Belgische, hof was nog- stroef met het verstrekken informatie. Pas aan de ravond van het feest kregen journalisten een envelop ongeveer zestig miniatuur- s van de vorstelijke gasten, die afbeeldingen hebben de erlandse radioverslaggevers hun hotelkamers 's nachts llang zitten kwartetten om gezichten goed te herkennen in hun verslag geen flaters te in. bare bedoelingen konden ook de begintijd van de televisie ceerd worden uitgelegd. Tij- een directe uitzending op Amsterdamse Centraal Stati- werd een mevrouw geïnter- 'd. die met een internationa- rein zou reizen. Op een gege- moment stond zij met haar naar de camera gekeerd. 5 zeggen', dacht Van Bom- 'ik breng de microfoon iterbij, leg m'n arm om haar del en draai net zo lang tot weer goed staat'. Maar nau- ijks had hij haar aangeraakt ze gaf hem een tik op zijn ;ers en beet hem toe: 'Vent, van me af', isen die in de beginperiode de televisie kwamen, geno- haast eenzelfde populariteit de vroegere filmsterren. Bij lio Vitus stonden dan ook d handtekeningenjagers, ral jongetjes waren fanatiek, een dag verscheen mr.. Luns. getjes op hem af. 'Hé, me- mot-u op de televisie?' zei de heer Luns. 'Wie u dan wel?' 'Ik ben de van buitenlandse zaken' 'Laat maar zitten, riep een 't is geen artiest!' innert u zich nog de weer- ideh, van wie je meestal alleen een arm zag? Hij gebruikte een wendbaar, driekantig apparaat om snel van kaart te kunnen verwisselen. Denkt-ie de weers gesteldheid in eigen land voor te draaien, maar in plaats daarvan blijkt op zijn scherm een bloot juffertje te zijn getekend. Ieder een verbouwereerd! De eerste boze telefoontjes van kijkers ko men al binnen en nog altijd staat de voorloopster van Phil Bloom voor. Buiten beeld blijft de slotvoorspelling steken in de schaterlach van de weerman. In een samenkomst met veel au toriteiten, onder wie prins Bern- hard, zijn de Hoogovens 'ko ninklijk' verklaard. Een van de directieleden posteert zich ach- j ter het spreekgestoelte, ontvouwt zijn spiekbriefje en begint zijn dankwoord aldus: 'Koninklijke Hoogoven, excellenties, dames en heren'. Er viel een doodse stilte. Totdat prins Bernhard met een bevrijdende lach het sein gaf voor algemene hilari teit. Soms blijken programma's een betekenis te krijgen die de ma kers niet hadden verwacht. Zo schonk een ernstig zieke kijkster het team van Farce Majeure een legaat van 500 gulden. Twee jaar had zij moeten lijden en een van de lichtpuntjes was de zaterdag avond als de Farce over het scherm ging. De vrouw leefde er helemaal naar toe. Kort na-haar overlijden kwam er bij de NCRV een andere brief binnen Een jongen, die niet lang meer te leven had. wilde zo graag een bandrecorder hebben. De vijf van Farce Majeure hebben hem met hun legaat gelukkig ge maakt. Een paar simpele regels vorm den eens het hartverwarmende bewijs dat ten minste één mens was bereikt, 't Ging over bejaar den en het zinvol maken van hun bestaan. Dick van Bommel meent dat het een werkstuk was van Kees van Langeraad. Het werd door de kritiek niet zo goed ontvangen. Maar uit het briefje van een 78-jarige vrouw herinnert hij zich deze regels: 'Ik zag het allemaal niet meer zitten: Ik hoefde niet meer. Ik wilde gewoon dood. Maar ik heb dat programma gezien. Nou ben ik vanmorgen nieuwe gordijntjes wezen kopen'. Diognetus, pop en Stiefbeen door Riet Diemer BAARN 'Dominee dat is het toch niet, lichte muziek, pop, Earth and Fire... Ik zeg dan tachtig procent luistert naar Hilversum 3, ook onze jon gens, en we hebben veel mensen getrokken die iets in Stiefbeen zagen'. NCRV-voorzitter mr. dr. J. Ozinga is na zijn vraag 'hebt u de brief aan Diognetus wel eens gelezen?' regelrecht terecht gekomen bij de 'wereldse' programma's van zijn omroep. Als een geduldig catecheet legt hij uit dat Diognetus (de Oosthoek-encyclopedie noemt hem een aanzienlij- se heiden die een brief van een onbekende kreeg) in •Ie tweede eeuw leefde. 'De brief komt erop neer dat christenen zo onopvallend mogelijk moeten leven om r.et contact met de mensenmensen niet te verliezen, zodat ze toegankelijk blijven voor hen. Hun heiliging moeten ze vinden door God te dienen. Het gaat dus niet om uiterlijkheden. Ik heb eens een boek geschre ven en daar staat die brief in. ik zal het voor u Destellen als herinnering aan dit gesprek'. Een paar dagen later in het bezit van 'Geloven hoe doe je dat' lees ik op bladzijde 105: 'De christenen zijn niet door vaderland, noch door taal, noch door zede van de andere mensen gescheiden'. Dr. Ozinga's conclusie op dezelfde bladzijde: 'Wat is de afstand tussen de christenen en de wereld in de loop van de eeuwen groter geworden. Wat hebben de kerkmensen het zich moeilijk gemaakt om in gesprek te raken met de ander, die Jezus Christus nog niet kent'. Het gesprek met dr. Ozinga zou gaan over de 'C' van de NCRV maar loopt wat mij betreft heel plezierig uit de hand, want de geïnterviewde stelt voor er 'kern en grenzen van de NCRV' van te maken en ik kan tussen zijn 'beschouwingen' zoals hij het zelf noemt nauwe lijks een vraag kwijt. Dr. Ozinga: 'De kern staat in de statuten. Het komt erop neer dat de naam des Heren wordt geprezen. Woorden en daden moeten tot Gods eer zijn. Theolo gie zonder de naam van Jezus is volstrekt misleidend, alsof de kerk ergens zou kunnen zijn zonder Jezus. Dat is voor ons erg bepalend. Vlak voor zijn dood zei P.K. Dommisse, oprichter van de NCRV: u mag daar agressief mee zijn, want we hebben dit centraal gesteld omdat Jezus Christus het aan de Zijnen verdiend heeft dat Zijn naam genoemd wordt. Dat is naar de banier gedachte in Jesaja 11 vers 10: maak u tot. een banier der volkeren. Die mensen van het eérste uur hebben zo gedacht en dat zijn ze nooit van hun leven kwijtgeraakt'. Niet alleen doorgeefluik De grenzen van de NCRV vindt de voorzitter moeilij ker om 'hard te maken'. 'We zijn niet zomaar een doorgeefluik. Je kunt niet alles uitzenden. Daar begint de discussie. Ieder lid kan zich laten horen op de provinciale vergaderingen'. Een 'duidelijke grens noemt dr. Ozinga het dat de NCRV zich nooit kan vereenzelvigen met een bepaalde kerk. 'Formeel is dat in de statuten geregeld. In het dagelijks bestuur mag nooit een meerderheid tot één bepaalde kerk behoren. Als voorzitter kan ik straks het beste door een hervorjnde worden opgevolgd. Anders zou het teveel een gereformeerde zaak wor den'. Maar de protestants-christelijke omroep mag zich evenmin vereenzelvigen met een politieke partij al zal hij zich zeker niet opstellen tegenover een dergelijke partij. Dr. Ozinga: 'Vroeger toen dr. Zijlstra minister- Dr. J. Ozinga president was beklaagde hij zich al dat de NCRV zich niet zo achter de AR opstelde als de VARA achter de PvdA. Maar denk eens even aan de CHU, het GPV en de KVP. Ook nu zijn weer veel briefschrijvers ervan overtuigd dat de NCRV met de oprichting van de PPR de verkeerde koers is ingeslagen'. Dan kijkt dr. Ozinga een beetje vorsend: 'Nu wordt het een beetje moeilijk. Ik doe een beroep op u dit te doorstaan'. (Hij is minstens zoveel leraar ofwel pastor van de gereformeerde kerk in Lunteren als voorzitter van een omroep, denk je dan) 'Het is ook niet zo, dat onze omroep zich met een bepaalde theologie kan vereenzelvigen. Professor Berkhof heeft geschreven: fk sta achter de NCRV, want die sluit zich niet af. is voor iedereen bereikbaar. Twee kanten Er komen theologische sprekers bij ons voor de microfoon die de bedoeling lijken te hebben duidelijk te maken dat het geloof niet gestolen kan worden, het is een gave Gods. Er zijn ook sprekers die benadruk ken dat het aankomt op een geloofsbeslissing. Je zou zeggen dat die twee elkaar tegenspreken. Maar dat lijkt maar zo, want in de bijbel kun je beide aspecten vinden. De NCRV kan nooit zeggen het eerste is alleen waar, want het tweede is ook waar. Twee Kanten van dezelfde zaak. Die uitdrukking kent u wel: mensen spreken kwaad van de tijd. Hier beneden is het niet. Theologisch gemotiveerd staan ze niet zwak. Kijk maar naar 1 Petrus 5 vers 10 en 11'. De bijbel Wordt erbij gehaald. 'Daar staat: Doch de God van alle genade, die u in Christus geroepen heeft tot zijn eeuwige heerlijkheid. Hij zal u na een korte tijd van lijden, volmaken, bevestigen, sterken en grondvesten. Sommigen hebben tóch een heel moeilijk leven hier. Het andere aspect ligt in Gods wet in.de toepassing van de liefde In de praktijk. Je hoeft niet in eindeloze idzaamheid op de ellende toe te zien. Je kunt er iets aan doen. Horizontalisme tegenover verticalisme. Er is een spanningsveld tussen beide. De NCRV kan zich niet met de ene of andere groep vereenzelvigen, maar "moet zich met beide bezig houden. Je mag de ene groep niet onbarmhartig wegdenken'. Tenslotte ziet de NCRV zich voor dezelfde problemen gesteld als de kerk: vormvastheid en vormloosheid. Vormvastheid wil zeggen, dat een kerkdienst zo lang moet duren, oude vertaling, geen gezangen, zwart pak. Daaraan werd zoveel waarde gehecht dat het de plaats van het geloof innam. Daar tegenover staat dat het er niet meer toe doet hoe de woordkeus is. Na mijn opmerking dat dit toch niet zo belangrijk is. is zijn reacties: 'Ik probeer niet mezelf te verkopen, maar het gaat om de mening van anderen. Toen ik deze* (beige) schoenen kocht zei de verkoopster: do minee het zijn zulke makkelijke schoenen, maar u kunt er hier in het dorp niet mee lopen, maar u gaat naar Indonesië En daaruit blijkt dat de voorzitter ook buiten zijn omroep nog wel eens met 'vormvast heid' te kampen heeft. Drs. F. v. d. Burg Th. J. Loerakker E. A. Schüttenhelm Ds. W. Glashouwer Mr. J. M. Landré ai »-e W. J. Koole, directeur IKOR- In het meest spirituele boek onze vaderlandse tv-literatuur 'Testbeeld' van Fokke sma wordt o.a. ons omroep- gekarakteriseerd aan de van twee figuren: de koop- en de dominee. De NCRV beschreven als het unieke leeld van deze twee-eenheid in volkskarakter. Hoewel het lf jaar geleden geschreven is zijn portret van de NCRV steeds trefzeker. Bijvoorbeeld ijn opmerking dat de NCRV ind het meest bij zijn eigen den bepaalt. Toen werd deze L naar het verleden vooral uit- 1 als een afwijzing van alles er verder in de wereld te koop Wie het NCRV-programma sdien heeft gevolgd, kan deze niet meer volhouden. Want J&nd met zijn verleden confron- Q bleek al spoedig een progres- daad te zijn, die door alle oepen zo snel mogelijk is nage- En wat de openheid voor de ildcivilisatie betreft: de NCRV vast hoog op de lijst, als er een statistiek zal worden gemaakt van goede programma-inkopen uit heel West- en Oost-Europa en do cumentaires over internationale problemen. Dat deze keuze voor een breed geschakeerd programma-be- leid niet alleen op goed koopman schap maar ook op geloofsovertui ging berust, is gebleken uit het feit. dat men een stuk achterland, dat alle gelijk en geloof voor zichzelf opeiste, heeft laten emigreren. De NCRV wordt vijftig jaar. Het zien van de ware Abraham zal daarbij zeker niet ongenoemd blijven. Wie ook het levensverhaal van de vader der gelovigen er nog eens bij op slaat, zal daar lezen, dat onze jaren geen doel zijn, maar een weg! Goe de reis! Beginselvastheid Drs. F. van der Burg, voorzitter VPRO: Wat mij bij een nadere beschouwing van het verre en re cente verleden van de NCRV het meeste opvalt, is dat deze omroep beslist nooit de gemakkelijkste weg heeft gekozen. Los van het feit of ik het eens ben met de weg die zij heeft gekozen, heb ik wel respect voor een dergelijke beginselvast heid waarbij men niet onmiddellijk achter elke modieuze stroming aan holt. Een beginselvastheid die naar mijn mening ook nobit gedegene reerd is tot een betweterige arro gantie waarbij de NCRV koste wat het kost ten faveure van het eigen gelijk al het nieuwe afwijst: een beginselvastheid daarentegen waar bij men het aandurft om zich open te stellen voor nieuwe culturele- maatschappelijke stromingen die men zo objectief en eerlijk moge lijk op hun eigen mérites tracht te beoordelen. Dat de NCRV bij deze beoordeling haar eigen waarden en normen hanteert, is haar goed recht. Een recht overigens dat in de Nederlandse Omroepwet, die de maatschappelijke-culturele en gees telijke pluriformiteit van de Neder landse samenleving als uitgangs punt neemt, uitdrukkelijk is vast gelegd. Ik hoop dat de bijdrage van de NCRV aan de pluriformiteit van ons omreopbestel in de toekomst op een even integere en objectieve wijze zal geschieden als dat in het verleden is gebeurd. M. J. Keyzer, voorzitter AVRO: De NCRV was nog maar pas zes jaar, toen in 1930 in haar gelederen een discussie ontstond over de vraag, of men ook muziekuitvoeringen aan de luisteraars zou bieden. In die discussie vond een van de NCRV- bestuurders, de heer Hertog uit Rotterdam, aanleiding zo ver melden de annalen om zijn functie neer te leggen. Zijn motief: muziekuitvoeringen hoeft de NCRV niet te geven, die kan je wel aan de AVRO overlaten. Aldus Trouw- Kwartet van 18 januari 1974. Sinds die dertiger jaren heeft de NCRV. evenals de AVRO de volle wasdom van vijftig jaar bereikt. In dat proces, zo mag men stellen, zijn beide omroepverenigingen niet al leen volgroeid, maar ook meer naar elkaar toe gegroeid dan in 1930 nog kennelijk het geval was. En wel in die zin dat zij elk met behoud van eigen karakter en profilering tot een veelal uitstekend begrip over en weer zijn' gekomen Daarbij heeft de NCRV, naarmate de jaren vorderden, aan de uitvoering van haar programmatische taken in ra dio en televisie een zo wijde hori zon gegeven zulks in het kader van haar eigen doelstellingen dat van een 'overlaten' aan de AVRO geen sprake meer is. Alle reden dan ook om de gouden jubi laris van harte te feliciteren en haar onze beste wensen te doen toekomen voor de jaren die vóór haar liggen. Een hoeksteen Th. J. Loerakker, voorzitter KRO: De NCRV, vijftig jaar jong. vitaal en kerngezond, feliciteer ik graag en hartelijk. De KRO heeft altijd een speciale relatie met de NCRV ge had, hetgeen mede terug te voeren is naar de begintijd toen NCRV en KRO via één zender (Huizen-Hol land) moesten uitzenden. De KRO is dankbaar voor het bestaan van de NCRV. Deze omroep is boven dien een van de hoekstenen van het pluriforme bestel In de Neder landse ether: haar stem zouden we niet willen missen. Het bestaan van Eigen benadering door René Eijbersen René Eftbergen Hoe ervaart een journalistieke actualiteitenrubriek televisie het geëngageerd zijn binnen de NCRV en hoe draagt zij dat engagement uit namens de NCRV? is inderdaad zo dat op dit punt de jourialistieke normen anders zijn dan de huiskamernormen. Nieuws is waarover gesproken wordt, wat de nieuwsgierigheid bevredigt. 'Hond bijt man' is geen nieuws. 'Man bijt hond' is .dat wel. Het abnormale en af wijkende haalt eerder de voor- pagine van de krant en der halve de 'actualiteitenrubriek dan alles wat volgens een geijkt en passend verwachtingspatroon verloopt. Betrokken Dat komt natuurlijk niet omdat journalisten bij uitstek dwarskij kers en cultuurpessimisten wil len zijn. Er zit in ieder geval binnen onze NCRV-rubriek uiteraard meer achter. Een journalist is betrokken bij een voortdurend verande rende wereld, die bepaald wordt door het verleden en streeft naar een toekomst. Een journa list maakt voor televise als het ware voortdurend momentopna men van .dat proces. En hij wil dat graag kritisch-opbouwend doen, omdat hij op die wijze een steentje wil bijdragen aan een steeds beter mens- en toekomst beeld. In dat verband is journalistiek ook nooit strikt gesproken ob jectief. Bij Hier en Nu weten wij ons bijvoorbeeld bepaald door datgene waartoe de NCRV zich bepaald en geroepen voelt. Dat leidt er bijvoorbeeld toe dat een gijzelingsaffaire zo sober moge lijk behandeld wordt, dat niet iedere modieuze actiegroep nu maar onmiddellijk omhelsd wordt, dat mensen gerespecteerd worden in hun volstrekte privé- sfeer. Het Is bijvoorbeeld wel his torisch waardevol als journalis ten tot lering en waarschuwing de corruptie van Watergate bo ven water halen. Maar het is naar ons gevoel ongepast de emoties van de moeder van een zojuist verkracht kind op het scherm te brengen. Dat de redactie van Tr/Kwartet mij vraagt daarover te bespiege len is een eer, wat niet weg neemt dat een dergelijk artikel zich maar moeizaam in het pak laat steken. Het spreekt uiter aard vanzelf dat Hier en Nu TV van harte onderschrijft wat de NCRV onderschrijft. Het zal dan ook in niemands hoofd op komen om geweld te tonen alleen maar uit sensatie zucht: of om het menselijk naakt te 'brengen' om te shoc keren: om door middel van taai verruwing nodeloos te bruskeren. En mensen die aangevallen wor den dienen het recht te hebben zich te verdedigen, en mensen, die zich om wat voor reden dan ook niet kunnen verdedigen, zo als leden van het koningshuis bijvoorbeeld, dienen ook niet aangevallen te worden. Voor Hier en Nu is het niet anders dan voor de NCRV, dat de Heer de mens heelt, zodat deze de wereld goed mag maken. Deze 'spelregels' binnen de NCRV brengen beperkingen en mogelijkheden met zich mee, voor iedere programmamaker bij de NCRV. Bij de keuze van bui tenlandse filmseries: waar is ge weld aanvaardbaar want functi oneel, waar wordt het geweld sensationele gewelddadigheid zonder meer. En bij amusement waar men voortdurend beducht is vermaak te brengen zonder God of mens te schandaliseren. Bij drama, bij de godsdienstige programma's en uiteraard bij de actualiteitenrubriek, waar zich bovendien nog enkele specifieke problemen voordoen. Ten eerste is daar het laatste minuut-karakter van een nieuwsrubriek. Veel interviews zijn 'life' in een studio over vaak fel omstreden hete hangijzers. In feite geeft men op zo'n moment ter wille van de snelle voorlichting een deel van de greep op de uitzending uit. han den. want niemand kan honderd procent garanderen dat een geïnterviewde, niet geheel dicht klapt of in liederlijke of (gods lasterlijke) taal uitbarst. 'Onthoofd' Ten tweede is daar het pijnlijke feit dat een actualiteitenrubriek vaak wordt aangekeken op, soms zelfs verantwoordelijk ge steld voor het slechte nieuws dat zij in feite uitsluitend regi streert, Bij de Grieken was het zo dat de bode die het thuisfront de nederlaag te velde kwam melden, de onheilsbode dus, werd onthoofd. Het publiek rea geert in feite net zo op een actualiteitenrubriek. Dat geldt helaas ook voor het NCRV-publiek, waar aan de ene kant het Paulinische besef dat de mens geneigd is tot alle kwaad gekend wordt, maar waar aan de andere kant ook de nei ging bestaat de rubriek die dat kwaad ten gehore brengt of ter discussie stelt, terecht te stellen, ajs waren de journalisten, die lijke lastpakken. Terwijl in we- het nieuws brengen, onverdrage- zen het nieuws zelf emtioneel vaak onverdragelijk is. Goed nieuws Ten derde ervaart de kijker de keuze van het nieuws vaak als storend. Waarom, verzucht hij, is goed nieuws eigenlijk geen nieuws. Waarom altijd ellende en waarom meer schaduw- dan zonzijde. Waarom is hel bijvoor beeld wel nieuws als mensen uit de kerk lopen, en zijn al diege nen die blijven geen nieuws. Het Karakter Natuurlijk ligt het hoofdmoment van het geëngageerd zijn van de NCRV en Hier en Nu TV daarin dat een christelijke omroep een volstrekt eigen ka rakter en benadering heeft. Journalistiek-technisch zal Hier en Nu precies zo werken als iedere andere actualiteitenru briek. Maar in het kiezen van de onderwerpen en het aanleggen van morele maatstaven zal Hier en Nu een eigen karakter tonen, volgens het idee: hoor en weder hoor. kritisch-constructief. Dat ligt in de aard van het mandaat dat de ^ïCRV-leden ons geven. Met andere woorden: de journa listiek wordt niet bedreven om de journalistiek alleen, maar ook uit zorg voor wat kerk en sa menleving beweegt en beroert. En in dat kader wordt het dan ook zinvol in de kerk over de wereld te spreken en in de we reld over de kerk. Dat engagement is in feite zo overheersend dat het politieke engagement naar de achtergrond verhuist. Bovendien lijken eti ketten als 'linkse' en 'rechtse' journalistiek weinig zinvol. Het gaat om verantwoorde en be kwame journalistiek die zich stelt tegenover de onverant woordelijke en sensatiezuchtige journalistiek. Journalistiek die zich weet te verantwoorden is niet links of rechts, journalistiek die dat niet kan graaft mag men hopen zijn eigen graf. de NCRV heeft er veel toe bijgedra gen dat de christenen in Nederland protestanten en katholieken dichter naar elkaar zijn gekomen; elkaar beter hebben leren .kennen, waarderen en begrijpen. Dit alles is een felicitatie waard en belangrijk genoeg om er dankbaar voor te zijn! Ik wens de NCRV en haar medewerkers goede toekomst. Waardering E. A. Schüttenhelm, voorzitter NOS: Als oudste vereniging van luisteraars heeft de NCRV een pionierspositie ingenomen, die zij, zeker ten opzichte van d? eigen groep, nooit verloochend heeft. Heel duidelijk is dit ook gebleken in het televisie-tijdperk, waarin ook nu nog de NCRV opvalt door op merkelijke programmatische initia tieven en een hoog percentage ei gen produkties. Binnen de sfeer van de gezamenlijkheid, waarvan de NOS thans de exponent is. heeft de NCRV nooit geschuwd, verant woordelijkheid te dragen onder meer door steeds één van haar beste krachten aan de dagelijkse leiding van in het verleden NRU en NTS. nu van de NOS te doen deelnemen. Voor dit alles verdient de NCRV onze waardering en geluk wensen bij 50 jaar gericht werk in de omroep, voor haar leden en voor alle .luisteraars en kijkers. Zie verder pagina 21

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 17