Radioserie NCRV over ziek zijn - beter worden EEN WINTER VOL GEVAREN Radio- en televisieprogramma's Dagrecept Even puzzelen Patiënt moet mondig worden PvdA-fractie wil haast met wijk gezondheidscentra Stafleden van Nieuw-Dennendal naar Groningen Oeganda treedt op tegen Britten Herdenkingsdienst NCRV zowel voor radio als tv NCRV houdt 'open hof' met kerstmis Een pluim Bergen blijft bij weigering aanwijzen plaats gasboring VARA geeft fi!n> aan Frelimo bi TROUW/KWARTET DONDERDAG 7 NOVEMBER 1974 binnenland 'radio-tv T4,i SMIDJE VERHOLEN Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Vanavond begint de NCRV-radio met een serie documentaires over 'ziek zijn - beter worden', die cp 19 december wordt besloten. Uitgangspunt is dat de patiënt niet langer iemand is die onwetend en onmondig afwacht en ondergaat. De pro gramma's gaan over mensen die niet alleen 'a' zeggen tegen hun dokter, maar die het hele alfabet gebruiken om mondig te worden. De uitzendingen zijn gericht op ie dereen. Vooral wordt gedacht aan gespreksgroepen, patiëntenbonden, verpleegkundigen, medici en alle Individuele luisteraars met belang stelling voor de plaats van de mens in de gezondheidszorg. Vragen Vragen komen aan de orde als: wat verwachten wij van de huisdokter, ziek en gezond zijn, wat is dat G66n tllu eigenlijk, wat gebeurt er als iemand in een ziekenhuis wordt opgeno men, hoe kunnen crises in een mensenleven worden opgevangen en begeleid, hoe kunnen hulpvra ger en hulpverlener in de gezond heidszorg collega's worden. Bij de serie hoort een boekje, dat goed de vele aspecten van het ziek zijn enz. van veel kanten bekijkt. Achterin wordt bijvoorbeeld aan dacht gevraagd voor het opvangen van mensen, die een ernstige ope ratie moeten ondergaan. Het blijkt dat het broodnodige menselijke contact ontbreekt, zoals beschreven in de ervaring van een vrouw, die een borstoperatie moest ondergaan. Het typeert iets van de vrijblijven de houding van artsen en verpleeg ster, die soms eigen is aan onze tijd. De vrouw zegt: 'Tijdens het verblijf in het ziekenhuis heb ik eigenlijk steeds een gebrek aan aandacht van iedereen gevoeld. Niet dat de zuster en doktoren niet vriendelijk waren. De verpleegsters waren heel aardig, maar ze hadden nooit tijd. De doktoren idem. Ik heb het achteraf wel erg vreemd gevonden dat ik geen enkele hulp Van onze parlementsredactie DEN HAAG De fractie van de PvdA in de Tweede Kamer heeft staatssecretaris Hendriks (volksge zondheid) gevraagd op korte ter mijn ongeveer 25 wijkgezondheids centra te stichten. De PvdA. die hierover tijdens het begrotingsde bat een motie indiende, meent dat het streven van staatssecretaris Hendriks naar vermindering van het aantal ziekenhuisopnames al leen kan slagen wanneer maatre gelen worden genomen om de ge neeskundige opvang in de wijk te verbeteren. Voor dit experiment zijn ongeveer 150 tot 200 jonge artsen nodig, die in dienstverband moeten werken en een aangepaste opleiding die nen te krijgen. Een dergelijk ge zondheidscentrum is volgens Han- nie van Leeuwen (ARP) in het streven naar een betere eerstelijns- zorg slechts één van de mogelijkhe den. Zij vroeg zich af waarom ook niet wordt gedacht aan subsidies voor experimenten voor andere vormen van samenwerking. Er komt dan ruimte voor een verschil lende aanpak. Op twee kleine onderdelen werd vanuit de Kamer een wijziging op de begroting voorgesteld. Mevrouw Van Veenendaal (DS'70) vroeg een halve ton meer voor de Nederland se multiple sclerose stichting. Dolf Coppes (PPR) diende een amen dement in om vijf en eenhalve ton meer beschikbaar te stellen voor de uitbreiding van het consultatiebu reau-project hartziekten met drie nieuwe bureaus in 1975. Sinaasappelsla 4 sinaasappelen struikje andijvie 2 uien 2 eetlepels olie sap van 1 sinaasappel ketjap manis peper, zout peterselie Maak een saus van de olie, het sinaasappelsap, ketjap, peper en zout. Schil de sinaasappels dik en snijd ze in dunne plakken. Was het struikje andijvie, dan in smalle reepjes snijden en goed laten uit lekken. Maak de uien schoon en snijd deze in kleine stukjes. Leg de andijvie op een schotel en doe er de plakken sinaasappel op. Strooi er dan de ui over en schenk er vervolgens de saus over. Garneren met fijngehakte peterselie. Menutip: Nassi Goreng, sinaasap pelsla. Van een onzer verslaggevers GRONINGEN Een groep Nieuw- Dennendallers, onder wie de stafle den Carel Muller, Jan Mulder, Jet Douwes en Dick Nicolai, is be zig zich in de provincie Groningen te vestigen. Het gaat er in eerste instantie om huisvesting te vinden voor 22 mensen, onder wie tien kinderen, waarbij het niet de opzet is met elkaar in één huis te gaan zitten, maar wel zo dicht mogelijk bij elkaar een onderkomen te vin den. De stafleden Carel Muller en Jet Douwes hebben inmiddels al iets gevonden. Carel Muller gaat een boerderij betrekken in het Gro ningse Peize en Jet Douwes heeft onderdak gevonden in Thesinge. De actiegroep Wijs Niet Af (WNA), die zich inzet voor een betere rechtspo sitie van psychiatrische patiënten en daarmee voor een verbetering van de klimaat van de geestelijke gezondheidszorg in deze provincie, heeft een belangrijk aandeel gehad in de komst van de Nieuw-Dennen- dallers naar Groningen. Verder is er ook met name vanuit de PvdA en de PPR actie onderno men om mogelijkheden voor Nieuw-Dennendal in deze provincie te creëren. In eerste instantie huis vesting, maar het is beslist niet uitgesloten, dat er in de toekomst toch ook iets gedaan zal worden op het terrein van de zwakzinnigen zorg. Vrijdag is er in Groningen met vertegenwoordigers van politieke partijen en mensen van WNA een bijeenkomst, waarop nagegaan zal worden, hoe de stand van zaken is en wat er verder moet gaan gebeu ren. KAMPALA (UPI) De Oegandese regering, die van Engeland heeft geëist zestien leden van de diplo matieke staf terug te trekken, heeft gisteravond de Britse militaire at taché opdracht gegeven voor mid dernacht die dag het land te ver laten, zo. heeft een Oegandese mili taire woordvoerder meegedeeld. De Britse regering heeft op Amins optreden geantwoord met de op dracht aan de Oegandese hoge commissaris in Londen, haar staf eveneens tot vijf personen terug te brengen. Amin heeft geweigerd de diploma tieke oorlog met de Britse hoge commissaris in Kampala te be spreken omdat 'generaal Amin door imperialistische agenten niet als een goedkoop staatshoofd behan deld wenst te worden', aldus de woordvoerder. of aanwijzing heb gekregen voor het aktiveren van de arm. Maar het ergste heb ik gevonden dat ik zelf maar moest uitzoeken hoe ik aan een goede prothese kwam. Ik ging het ziekenhuis uit met een b.h. die aan één kant opgevuld was met zakdoeken (advies van een behulp zame verpleegster). Ik vind eigenlijk dat je dit een vrouw niet zou mogen aandoen: je zou in het ziekenhuis al een goed en deskundig advies mee moeten krijgen en, als het enigszins kan. zou je eigenlijk al in het ziekenhuis een prothese moeten kunnen krij gen. Ik heb later gehoord dat som mige ziekenhuizen dit ook wel doen. Maar ik houd het idee, dat verpleegsters en doktoren over het algemeen nog heel weinig oog heb ben voor de emoties en remmingen die iemand ondervindt bij een am puterende operatie, en de invloed die het heeft op je hele persoon. Je wordt slecht geholpen hierin. Nog erger: het wordt je zelfs onnodig moeilijk gemaakt'. Met werkgroep De radio-serie 'Ziek zijn beter worden' is een co-produktie van NCRV en werkgroep 2000 in Amers foort die een projekt gezondheids voorlichting heeft ontworpen. Pro- jektleider is dr. A. J. H. Tiadens. De documentaires worden samen gesteld door Elleke van Doorn en geproduceerd door Daan Buddingh. Het boekje 'Ziek zijn beter wor den' in NCRV's Bij de Tijd-serie kan worden besteld op gironummer 1253000 t.n.v. NCRV-uitgaven, Hil versum. Het kost 4.50. Schriftelij ke vragen van luisteraars kunnen persoonlijk worden beantwoord. Het is mogelijk dat een aantal vra gen in de slotuitzending op 19 de cember worden besproken. De uit zendingen zijn in principe iedere donderdagavond van 21.50 tot 22.10 uur op Hilversum 1. HILVERSUM Radio en televisie zullen morgenavond tegelijk opna men uitzenden van de herden kingssamenkomst die de NCRV bij het vijftigjarig bestaan in de St. Joriskerk in Amersfoort eerder op de avond houdt. De uitzending is om tien uur op Nederland II en op Hilversum 1. Spreker is dr. mr. J. Ozinga, voor zitter van de NCRV. NCRV-mede- werkers Rieke van Epen en René Eijbersen houden de schriftlezing. Het muzikale deel wordt verzorgd door het NCRV-vocaal ensemble, een koperkwartet olv Harry Seven- stern en op het orgel speelt Willem Hulsman. De algehele muzikale lei ding heeft Marinus Voorberg. De dienst in de St. Joriskerk begint om acht uur. Het algemeen bestuur, de Utrechtse leden van de vereni gingsraad, de Utrechtse provinciale commissie en het propagandacomi- tè Amersfoort zijn uitgenodigd. Daarnaast is nog plaats genoeg voor andere belangstellenden. Voor de radio-uitzending heeft de KRO zendtijd in ruil afgestaan. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Op tweede kerst dag nodigt de NCRV weer bezoekers uit naar de studio te komen. Er zijn mogelijkheden voor een mor- gengroep van tien tot twee uur, een middaggroep van twee tot zes uur en een avondgroep van zeven tot tien uur. 's Morgens kan een soort 'gastenpro- gramma' worden bijgewoond, waar in allerlei facetten van man, vrouw en maatschappij aan de orde ko men. 's Middags kan men onder an dere het programma 'Globaal' mee maken. De avondgroep viert een kerstbijeenkomst mee met koren, muziekgezelschappen en declama tie. Spiros Vergos heeft voor het IKOR met eenvoudige beelden en voorzichtige interviewtjes een suggestieve indruk gegeven van wat het overgeplant worden in een andere cultuur eigenlijk betekent. Nu was het de jonge Griek Joop Savakis het middelpunt, maar de filmmakers hadden hun model kunnen vinden in alle internationaliteiten die bij ons met gastarbeiders vertegenwoordigd zijn. De problemen zijn gelijk: de ouderen denken voortdurend aan hun geboorteland en blijven hechten aan hun cultuur: hun kinderen daarentegen gaan zich steeds meer Nederlanders voelen. De kijkers zijn nog nooit zo scherp bepaald bij deze conflictsituatie van buitenlandse werkers, die tussen twee vaderlanden leven en zich misschien nergens meer helemaal thuis voelen. Het probleem is uiteraard niet nieuw: er lopen een paar honderdduizend Nederlanders met dezelfde piekerans rond omdat zij ooit wortel schoten in de Gordel van Smaragd. En er zijn nog veel meer landgenoten, die nog altijd niet begrijpen, hoe zo iets nou mogelijk was. Misschien is de IKOR-film ook voor hen een oog-opener. Ik mag niet vergeten Willen Ruys een pluim te geven voor zijn voorzichtige interview-techniek, waarmee hij de contrasten in het denken van de Griekse vader en zijn zoon heel goed naar voren wist te halen. Van de scheidende directeur IJ. Jacobs en zijn jonge opvolger drs. L. P. Dorenbos maakte de E O een dubbelportret. De eerste legde nadrukkelijk accenten op de nood zaak van een samenwerking binnen deze omroep, zonder dat voor inge wijden overigens duidelijk werd, wat de linker en de rechter vleugel beogen. De nieuwe chef gaf te kennen, dat binnen de E O moet worden nagegaan, hoe de image kan worden verbeterd en waarom bepaalde programma's bij het publiek niet overkomen, zoals werd verwacht of bedoeld. Na in 'Berichten uit de Samenleving' de kijkers te hebben ingelicht over de schenking van een ziekenhuis door Nederland aan Vietnam, belichtte de VPRO een andere onaf hankelijkheidsoorlog. namelijk die van Algerije. Een interessante film, omdat hierin materiaal van Franse en Algerijnse kant is verwerkt. Zij die ernaar gekeken hebben, zullen ongetwijfeld het vervolg op 12 november willen zien. En dan nu de met veel tamtam omgeven nieuwste stunt van Kees van Kooten en Wim de Bie. Ze vormen samen Het Simplisties Ver bond, waaraan de VPRO zendtijd heeft afgestaan. Een ludieke intro ductie uiteraard, want men kan zich niet onttrekken aan de verantwoor delijkheid voor wat Heer Kooten en Heer Bie aan maatschappij kritiek in de huiskamers brengen. Je moet van hun genre houden. Verder is het de vraag of ÏK en B tussen enkele meligheden door voldoende spiritueel weten te blij ven. Dat simplisme heel wat anders is dan domheid, zullen zij elke keer weer moeten bewijzen. TON HYDRA 31. We laten Janus Paxse nu maar even bij de burgemeester en gaan eens kijken hoe de stand van zaken in de herberg was. Er vallen daar allerlei treffende en Interessante toneeltjes te bewonderen. Nummer één had je daar de waard, die treurig naar zijn vernielde ruit keek. 'Ik ga bankroetfluisterde hij droevig. 'Nou heb ik eindelijk eens een paar mensen in mijn zaak, maar nou moet er nog geld bij ook. Die ruit kost me meer dan al die lui in één avond gebruiken. Waar moet dat heen? Waar moet dat heen?' Het huilen stond hem nader dan het lachen, maar geluk kig was daar een zekere smidje Verholen, die als reddende engel optrad. 'Het was de moeite waard, beste man', lachte de smid. 'Maak je maar niet ongerust over je ruit je. hoor. Ik zal hem je graag beta len, want jonge, jonge, jonge, wat heb ik gelachen, toen die akelige veldwachter er doorheen vloog'. 'Het is erg vriendelijk van U'. zei de beproefde herbergier somber. 'Maar het gaat niet alleen om de kosten van de ruit. Wie betaalt mij de eventuele schade aan mijn meu bilair. Kijk eens wat ze er in de gauwigheid mee gedaan hebben De smid keek in de aangewezen richting en zag toen, dat de herber gier gelijk had. Er was iets vreemds met het meubilair aan de hand. Op de een of andere manier had men er een soort fort. een soort bastion van gemaakt. Stoeltjes en tafeltjes waren op en over elkaar gestapeld en dat was allemaal zó haastig gebeurd, dat enige beschadigingen niet waren uitgebleven. En net wil de smidje Verholen vragen wat vreemd bouwsel wel te beteke had, toen het geval begon te ken en een drietal hoofden uit houtwerk naar buiten kwam. waren de hoofden van de studenten en van de heer van tyh zenis. 'Is Janus Paxse al vroegen ze schuchter. 'Ja, i had zo'n haast, dat hij dwars f de ruiten ging', lachte smidje r holen. 'Willem Halsker heeft Vel daarbij een handje geholpen'! j 'Allemaal goed en wel', weeklai de waard. 'Maar wie zit er meefs en niemand anders. Geloof njde dat Janus het er niet bij laat.l kon best eens zijn, dat dit j einde betekende van mijn besi als herbergier van Rijkhuyzenf burgemeester zal zich vast opü willen wreken U FERDINAND Van een verslaggever BERGEN De gemeenteraad van Bergen (NH) heeft gisteravond de finitief besloten geen plaats aan te wijzen voor een boorlocatie nabij Bergen aan Zee. In een unaniem aanvaarde motie spreekt de raad het vertrouwen uit dat het de Twee de Kamer zal gelukken minister Gruyters van zijn beschikking tot bindende aanwijzing van een hoor plaats te weerhouden. Mocht dit niet gelukken dan zou Bergen het op prijs stellen in het overleg over de definitieve plaats van de locatie betrokken te blijven, aldus de motie. Het presidium van de Tweede Kamer heeft Inmiddels besloten dat over de Bergense gas- kwestie een apart Kamerdebat wordt gehouden. 9 Lester boog zich haast beschermend naar haar over. 'Waarom niet?' 'Omdat er zoveel was'. Ze maakte een gebaar dat de hele muur met kasten en de massa op de grond en de slordig op de planken geduwde papieren omvatte. 'Hij is niet erg netjes.Canfield merkte dat ze nu eens in de tegenwoordige dan weer in de verleden tijd over hem sprak. 'Daarin lijk ik op hem. U weet dat hij veel reist en dat altijd heeft gedaan. Hij schrijft onder weg. Hij hoeft niet aan een bureau in een studeerkamer te zitten, en hij schrijft op het papier dat hij bij de hand heeft, vaak op enveloppen'. 'Merkwaardig', mompelde Lester. 'O. maar hij kon er altijd uitko men', zei ze vlug. alsof ze bang was dat het als kritiek had geklonken. 'Hij ordende zijn notities zó, dat het kon worden uitgetikt, of deed het zelf. Maar hij bewaarde alles, hij zei dat hij daar veel plezier van zou hebben als hij te oud werd om de wereld rond te trekken.Haar stem klonk warm en haar gezicht had een blos gekregen toen ze over Devlin sprak: ze was even vergeten wat er met hem was gebeurd, dat ze wachtte, maar nu drong het tot haar doordat er misschien nooit een oude dag voor Devlin zou ko men. *En u begrijpt dus wel... dat u hem dat beter zelf kunt vragen, inspec teur. Als hij terugkomt.' zei ze mat. Ze bleef de gehele middag om sa men met Lester en Peterson te proberen een lijst op te maken van wat er werd vermist, en Canfield CATHERINE GASKIN bleef ook, al wist hij dat het eigen lijk verstandiger was weg te gaan. Ze zou zich niet bepaald vriendelijk gestemd voelen tegenover hen, zij waren vreemden voor Lawrence Devlin en haar, die erbij stonden terwijl zij met de bezittingen van haar vader bezig was, en zij deed het op een wijze die duidelijk deed uitkomen dat niemand haar dit be zit kon afnemen. Ze hield een paar manchetknopen in haar hand toen ze Jackson Hayward, Devlins uitge ver. opbelde. 'Mr. Hayward? Met Sally. Heeft u nog iets gehoord?.Iets nieuws?' Het antwoord was zo kort dat ze wel begrepen dat er geen nieuws was. 'Nee. het gaat wel goed met me', hoorden ze haar zeggen. 'Dat is heel vriendelijk van u, maar ik geloof dat ik vanavond maar beter thuis kan blijven voor het geval er nieuws is of als hij zou proberen me te bereiken. Ik bel u wel terug als er iets is...!' Het begon al schemerig te worden toen ze klaar was, en het lawaai van het verkeer op het drukke spits uur was duidelijk te horen door de gesloten vensters. Zij zag er moe uit maar het was toch of zij niet weg wilde. Om zes uur belde ze nog eens met Jackson Hayward. Toen ze de hoorn neerlegde, was haar gezicht bleek en gespannen: ze stond als aan de grond genageld en wist niets te zeggen. Ze slikte even, lachte wat geforceerd en zei schor: 'Hij zou het verschrikkelijk vinden als hij wist dat wij hier de hele middag hadden gewerkt zonder iets te drinken. Ik geloof dat ze de bar niet hebben aangeraakt. Een whisky?' 'Ik weet niet Miss Devlin, zouden we dat nou wel doen', zei Lester wat verlegen. 'O, kom nou, inspecteur.één op de valreep.' Het klonk bijna sme kend en ze haalde de fles en glazen al te voorschijn. Mijn vader was er een groot voorstander van'. Maar toen de drank was ingeschon ken, had ze niets meer te zeggen. De mannen praatten wat moeizaam met elkaar, terwijl zij voor het raam stond dat op het park uitzag. Canfield zag haar gezicht weerspie geld in het donkere glas. De wind was opgestoken en zij huiverde plotseling en zette het lege glas neer. 'Wanneer zou het gaan sneeuwen in Afghanistan, inspecteur?' Canfield reed in de dienstwagen met Sally Devlin en Lester mee, hoewel hij wist dat het volkomen tegen de regels was. Peterson was teruggegaan naar de Yard en Les ter had Sally een lift aangeboden: Canfield was zo meegegaan, zonder uitnodiging van Lester. Zij gaf een adres op in Maida Vale en hij ontdekte met een schok dat zij al Jaren niet veel meer dan een kilo meter bij elkaar vandaan hadden gewoond. Canfield, die naast de chaffeur zat. keek even om toen het verkeer vastzat in Edgware Ro ad: hij zag dat zij alweer een siga ret opstak en hij vroeg zich af of zij altijd zoveel rookte als die mid dag. Maar hij had heel wat vragen die met Sally Devlin hadden te maken. (wordt vervolgd) Radio vandaag HILVERSUM I 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en Nu. 7.55 Aangestipt. 8.00 (S) Te Deum Laudamus: gewijde muz. 8.24 Op de man af: evang. comment hij de tijd. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. voor de huisvrouw. 8.45 (S) Podi um - inform, over gezien en samenleving. 9 45 (S) Onder de hoogtezon: progr. voor de zieken. 10.30 Nws. 10.33 (S) Orkestpa- let: moderne en klass. Russische muz. 12.00 (S> Bel Canto: opera-aria's. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinbouw. 12 30 Nws. 12.41 (S) Hier en Nu. 12.55 (S) Herv. mlddagpauzedlenst. 13.15 (S) Lichte koorzang. 13.30 Globaal: muz. reportages en meningen. (15.30 Nws. 16.30 (S) Hier en Nu.) 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en Nu. NCRV. 18.00 (S) Tijd vrij voor muz. Sn vrije tijd. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpanora ma. 18.53 Zojuist verschenen: boekbe spreking. 19.00 (S) Leger des Hellskwar- tier. 19.15 (S) De wereld zingt Gods lof: verzoekprogr. van gewijde muz. 19.55 (S) Overdenking 20.00 (S) Muziek, muziek, muziek: licht platenprogr. 21.50 Ziek zijn - Beter worden, een BIJ de Tijd-serie (1). 22.10 De kerk vandaag: nws en comment. 22.30 Nws- 22.40 (S) Hier en Nu. 23.00 Dó voedselsit. in de wereld, reportage. 23.15 fS en M) Album: minder bekende muzi kale Romantiek. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een plaatje. (8.00 Nws. 811-8.21 Radiojournaal.) 8.50 Morgen- wild. NOS: 9.00 Spiegel van Belgie. 9 35 Waterstanden. AVRO: 9 40 Schoolradio. 10.00 (S) voor de kleuters. 10.10 (S en M) ArbeldsvltpoDulalr verzoekplaten- progr. (11.00 Nws. 11.03-11.05 Radiojour naal.) 1130 (S) Rondom twaalf: gevar. progr.. met om 11.55 Beursber. 12.30 Mo dern Dlatteland. 12.35 (S) Sportrevue. 13 00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S) Alert! - op het vlak van muz. en maat schappij. 13.50 (S) Viool en plano: mo derne muz. 14.10 (S) In de wetenschap: dat - nieuws uit de wereld der weten- schapDen. 14.30 (S) De Koperen tuin, Oorspel (61. 15 09 (S) Aspecten: kun- 'brlek. 16 00 Nws. 16.03 Radiojournaal. '5 (S) Gebakken vensterbanken (en 'ere smoezen): kinderm3gazlne. 17.00 i Mobiel: een beweeglijk progr. voor jeweegltjke mensen. 17.55 Med. AVRO: 18 00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.20 Politik, partijen: WD. IKOR: 18.30 Kleur: informatie over zaken van kerk en samenleving. AVRO: 19.00 (S) De wereld van de Onera: Die Entfuhrung aus dem Serail, Mozart. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. AVRO: 20.05 Radiojournaal. 20.10 Inleiding avondpro gramma. 20.15 (S) Ned. Studenten Ka merorkest en solist- klass. muz. 21.38 (S) Basklarinet en piano: hedendaagse muz. 21.55 (S) Essay: kunstrubr. 22.25 (S) Dichter bij de muz.: nieuwe liedjes, chansons of songs. 22.50 Radiojournaal. 22.55 Vanavond l3at nieuws: aktueel progr. 23.25 (S) Jazz Spectrum. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM IH Tros: 7.02 Drie op je boterham. 9.03 (S) Pep op drie. 11 03 Drie draait op verzoek. 12.03 Drie draalt tussen de mid- Speciaal 0 Voor het KRO-programma Mijl op Zeven werden onderwerpen ge vonden in Gelderland. Ned. 2/19.05 0 De VARA houdt het bij de drie vaste punten Colditz, de quiz 2 voor 12 (21.15) en Achter het Nieuws met gesprekken met mensen op de westelijke Jordaanoever en een in terview met koning Hoessein. (21.55). Ned. 1/20.20 TV vandaag d l In het Nederlandse toneelspel Souvenirs, van Gerard Lemmens, vertolken Han Bentz van den Berg en Jacques Commandeur de hoofd rollen. Ned. 2/20.30 23.00 Journaal" NEDERLAND I NOS-NOT fei 14.00-14.25 Schooltelevisie f NOS !ir 18.45 Paulus de Boskabouter ss: 18.55 Journaal VARA d 19.05 De Stratemakeropzeeshow*. 19.30 Horen zien zwijgen: zi. slapstick- en stomme ve filmfragmenten nos r 20.00 Journaal VARA in 20.20 Colditz, tv-serie tii 21.15 2 voor 12, quiz L 21.55 Achter het Nieuws NOS 22.45 Den Haag vandaag q 0 Zangtalenten in verschillende genres zijn ingezet voor de muzika le show van Anneliese Rothenber- ger. Duitsl. 2/19.30 0 De NDR maakte een documen taire over de mogelijkheden en grenzen van de orgaantransplanta tie. DuitsL 1/20.15 0 In de NCRV-rubriek Ziek zijn- beter worden, komt de mondigheid van patiënten aan de orde. Hilv. 1/21.50 0 Vanavond Laat Nieuws van de AVRO is gewijd aan de doorgaande vorming. Hilv. 2/22.55 0 Het kwartet Cees Slinger en de Amerikaanse pianist Mei Waldron treden op in Sesjun. Hilv. 3/21.02 dag. 14.03 Pop-Kontakt: De Hugo van Gelderen Show. met de Ned. topparade. 16.03 De Hltmeesters: De Ned. Top 40. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. TROS: 19.02 (S) Poster: De Rolling Stones Sto ry (6). 20.02 Ferry Maat's Soul-Top 10. 21.02 (S) Sesjun: Jazz en blues - live. 22.02 (S) De Hugo van Gelderen-Show. met de Nederlandstalige Toptien en Kwiswijs. 23.02 (2) Jazz-sir. 0 02 De Hugo van Gelderen-Show. lp's. 1.02 De Nacht wacht. EO: 5.02 (S) Old time religion: Blue grass gospel music. 5.30-7.00 (S) Matlnata: muz. voor de vroege mor gen. f -les 7 NEDERLAND II TELEAC 18.15 Flexibele school - NOS r 18.45 Paulus de Boskabouter P 18.55 Journaal F KRO 19.05 Mijl op zeven: familieprogramma "s NOS u 20.00 Journaal z KRO 20.20 't Is toch zeker allemaal P prima geregeld (3) [fc 20.30 Souvenirs, toneelspel re :a: Ben Hulsman: in Souvenirsim an 22.15 Rooilijn, Informatief Je programma KRO-RKK fle 22.40 Uit de agenda van de Biqs NOS pr 22.50 Journaal E Horizontaal: 2. vuurpijl, 7. bijbels figuur. 8. hoog bouwwerk, 9. zeker kaartspel. 10. vochtmaat, 12. nauw, 13. boom, 15. oogziekte, 17. algeer, 19. kindergroet. 20. water in N.Br. 2. soort hert, 24. welriekende gom hars, 26. knaagdier, 27. rivier, 29. halsdoek, 30. jongensnaam, 32. ver trouwelijk, 33. zuidvrucht, 34. meis jesnaam. Verticaal: 1. aardappel, 2. paar, 3. wijnmaat, 4. verdieping. 5. voorzet sel, 6. kleurstof, 10. bloem, 11. opi um toebereid om te roken, 13. ont zag, 14. drinkbeker, 16.voorzetsel, 18. bretonse zang, 22. slappe koffie, 23- aandrang. 24. vermoeid, 26. hou ten klepper, 28. titel (afk.), 30. een der Cycladen, 31. tussenzetsel. OPLOSSING VAN GISTEREN: Hor.: 1. karig, 5. odeon, 10. aloë, 12. emoe, 13. dg. 14. reden, 17. Rg. 18. eed. 20. bel. 21. adé, 22. al. 24. en 25. aer, 26. mede, 28. es. 30. re, 32. tol, 34. Mei, 36. rad, 38. ar. 39. einde, 41. R.D. 42. adem, 44. Erie, 46. Reest. 47. klaar. >o Vert.: 1. kader. 2. alge, 3.1 Ier, 6. den. 7. em, 8. oord, 9^.1 11. edel. 15. eb. 16. el. 19 df? ander. 23. les, 24. eer, 27. sF' eens, 31. adder, 33. orde, 3411 id, 37. aria, 39. Ems, 40. eeLg 45. ra. |t HILVERSUM De VARA h- kopie van de film 'Mori Septembre 1974' geschonkeifl Afrikaanse bevrijdingst Frelimo. Het Angola-comlt de VARA gevraagd dit te d film zal als hulpmiddel dik] de voorlichting en bewu%b van de bevolking van Moz^ Mozambique Septembre 19in gemaakt door René Coe!hfee Bruijnse en de onlangs Oyg Henk Venema. v

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6