Bouw sterflat Rijnsburg voorlopig in de ijskast Noordwijks politie geeft adviezen tegen inbraken Goed tegenspel van de landbouworganisaties Begroting Rijnsburg sluitend Voor 1975 heeft Alkemade ambitieuze plannen Schoolbegeleiding Rijnstreek en Midden-Holland opgericht Van Duijn kreeg zilveren onderscheiding Begroting van Zoeterwoude is sluitend Nieuwe Leidse Courant KAMSTEEG OCCASIONS OEGSTGEEST KAMSTEEG OCCASIONS TROUW/KWARTET DONDERDAG 7 NOVEMBER 1974 Tennisbanen en sportzaal komen volgend jaar RIJNSBURG B. en w. van Rijnsburg hebben ee n investeringsprogramma opgesteld voor 1975- 1979. In het algemeen moet ervoor worden gewaakt dat het geen 'wensenlijst' wordt, aldus b. en w. in de begeleidingsbrief. Terdege moet worden nagegaan of er inderdaad reële mogelijkheden zijn om tot uitvoering van de investeringen te komen'. STAD EN REGIO Een voorbeeld is de reconstructie van de Oegstgeesterweg, waarvoor al geruime tijd geleden een krediet werd goedgekeurd. Ook de plannen zijn gereed, maar door problemen bij de grondwerving wordt de uit voering sterk vertraagd. Een laatste poging wordt ondernomen om met de eigenaren overeenstemming te krijgen. Mocht dat niet lukken, dan zal een voorstel aan de raad wor den gedaan voor onteigening .Ook bij de grondverwerving voor de verbindingsweg Valkenburgerweg- Sendtlaan zijn problemen gerezen. De afdeling Rijnsburg van de C.B.T.B. speelt daarbij een bemid delende rol. Het Waterbos Wat betreft Het Waterbos hopen B. en W. in 1975 te kunnen komen tot de aanleg van tennisbanen en sportzaal. Vooral aan de sportzaal is een dringende behoefte voor het gymnastiekonderwijs aan de leer lingen van de basisscholen in 'Fre- deriksoord'. Daarnaast is er in de avonduren behoefte aan zaalruimte voor verschillende zaalsporten. Ook de aanleg van vier tennisbanen moet als noodzakelijk worden aan gemerkt. Enige tijd geleden is er een tennisvereniging opgericht die al driehonderd leden telt. In 1977 verwachten B. en W. de bouw van de buitenbaden en de aanleg van een ijsbaan te'kunnen aanbesteden. Het is de bedoeling alle objekten in het recreatieterrein t.z.t. onder te brengen in 'Het Wa terbos'. Voor 1975 is vrij eenvoudig te con stateren dat de lasten kunnen wor den gedekt. De post 'onvoorziene uitgaven' laat een bedrag zien van 287.340,34. Voor de exploitatie voor de in 1975 uit te voeren ob jekten moet op jaarbasis worden geraamdlandbouwontsluitingswe- gen 10.000; gymnastiekzaal 40.000; tennisbanen 5000. 'Wat moeilijker ligt het maken van een programma voor de jaren 1976- 1979. Voor de jaren na 1975 zal bijstelling nodig zijn', aldus B. en W. Voor financiering is in 1975 2.854.970 nodig. Daarnaaast voor het bouwrijpmaken van een gedeel te van het plan 'Frederiksoord' naar raming nog 300.000. Op dit moment is voor financiering beschikbaar 1.150.000, welk be drag kan worden verhoogd door grondverkopen: 66 woningwetwo ningen in Frederiksoord 631.140), 24 woningen voor be jaarden en alleenstaanden 207.840), 29 premie-verkoopwo ningen in Frederiksoord 311.000). Dit brengt het totaal op 2.299.980. Voor een bedrag van 850.000 zal een beroep op de cen trale financiering moeten worden gedaan. Scholenbouw In de begrotingsaanbieding van 1974 werd opgemerkt dat na het gereedkomen van de gecombineerde kleuter/basisschool in Frederiks oord' de huisvestingsproblemen voor de eerstvolgende jaren zouden zijn weggenomen. Dit blijkt te op timistisch te zijn geweest. Inmid dels is een urgentieverklaring bin nen voor de tweede gecombineerde school. Zo snel mogelijk wil men tot de bouw komen. De bouw van een tweede gymnastieklokaal in de kern van het dorp wordt een ur gente zaak genoemd. De urgentie- verklaring is binnen, maar er is nog geen geschikt stuk grond voor handen. In 1975 zal in ieder geval wel met de bouw kunnen worden begonnen. Ook de oprichting van een openbare kleuterschool staat op de lijst voor volgend jaar. Bij de begroting voor 1974 werd een schema voorgelegd betreffende de woningbouw in de jaren 1973- 1976. Van het "programma voor 1973 kon de bouw van een zgn. sterflat tot op heden niet worden gereali seerd. De huurprijs zou dermate hoog komen te liggen, dat het op dit moment niet verantwoord is de bouw realiseren. Ook al omdat G.S. geen goedkeuring voor de bouw wilden verlenen, besloten B. en W. de sterflat voorlopig in de ijskast te stoppen. De 24 woningen voor be jaarden en alleenstaanden 1 konden in 1974 niet in aanbouw worden genomen wegens het ontbreken van bouwvolume. Verwacht wordt dat in 1975 deze plannen kunnen worden gerealiseerd. Bestemmingsplan Centrum I ver keert in een afrondingsfase. De be langrijkste taken liggen op dit mo ment in de ontruiming van de wo ningen aan de Smidstraat en de Oegstgeesterweg en het verplaatsen van de oliehandel aan de Smid straat. Binnen enkele jaren hopen B. en W. tot realisering hiervan te komen. De eerste fase van het, bedrijfster rein is bouwrijp gemaakt. In 1975 zullen twee voorstellen tot wijzi ging van het plan Buitengebied in de raad worden gebracht. Ook zal in dat jaar een plan Inzake de Kamphuizerpolder aan de raad worden voorgelegd. AARLANDERVEEN 'Waarom juist n uC.B.T.B.?', was het onder werp waarover A. Biesheuvel sprak tijdens de vergadering van de afde ling Aarlanderveen van de Criste- lijke Boeren- en Tuindershond. Hij merkte op dat de C.B.T.B. on geveer 17 pet. van de leden heeft en daarmee de kleinste land- en tuinbouworganisatie is. De heer Blesheuvel meende dat men beter tot één grote land- en tuinbouwor ganisatie zou kunnen komen, om dat het aantal leden in z'n totali teit terugloopt. ALKEMADE B. en W. hebben aan de raad het investeringspro gramma voor de jaren 1975-'78 doen toekomen. Voor 1975 staan liefst 27 objecten op het urgentieschema, waarvan de globale kostenraming ruim 8. mil joen bedraagt. Hoe groot de jaar lijkse lasten zullen zijn valt nog niet te zeggen. Dit is afhankelijk van de vraag welke van de objec ten werkelijk in 1975 in uitvoering worden genomen. Een 'financiële uitschieter' waarmee men in 1975 hoopt te kunnen beginnen is: de vernieuwing van de beschoeiing langs de Kerkstraat en de Veer- straat te Oude Wetering. De raad stelde op 29 april vast dat de jaar lijks voor rekening van de gemeen te komende lasten maximaal 60.000 mogen bedragen. De rest zal voor rekening van de provincie moeten komen. Verder de vervanging van de chr.- nat. kleuter- en basisschool te Ou de Wetering 1.300.000). De uit deze investering voortvloeiende las ten worden gedekt door de van het rijk op grond van de kleuteronder wijswet te ontvangen uitkeringen en door de onderwijsuitkerlng uit het gemeentefonds. Ten derde de sporthal (raming 2 miljoen). Reeds heeft een commissie be staande uit B. en W. en enkele raadsleden, een aantal sporthallen bekeken. Er is één verzoek Inge diend om subsidie in het kader van de A.C.W.-regellng (werkloosheids bestrijding). Ook zijn in het urgentieschema Prijzen voor tuinen LISSE Dr. J. J. Beljer vertoonde tijdens de bijeenkomst van de Ko ninklijke Nederlandse Mij. voor Tuin- en Plantkunde een serie dia's over bloemen en planten uit eigen tuin. Na de pauze werd de uitslag bekend gemaakt van de tuinkeurin- gen die in 1974 werden gehouden. Siertuinen in eigen beheer: 1. L. Oudshoorn, speel- en leef tuinen: 1. fam. de Vries; grote tuinen 1. fam. Van Hal, siertuinen door hovenier onderhouden: mevrouw M. A. Pere- boom-Veldhuyzen van Zanten en de fam. Van Kesterenvoor- en achtertuinen: 1. fam. Van Reisen; speciale inheemse tuinen: 1. fam. Van Beek. De heer Oudshoorn kreeg d ewissel- beker uitgereikt door VW-voorzit- ter H. J. C. van der Kroft. Marktberichten KATWIJK AAN DEN RIJN. 6 november Groenteveiling. Aanvoer 3200 bloem kolen. 168 ton waspeen. Prijzen waspeen AI 460-680. II 280-610. BI 450-480. II 280. Cl 550-680. II 320-590, bloemkool 6 I 171. 8 I 120-157, II 44-123. 10 I 121. II 38. 12 I voor 1975 opgenomen: 2e fase bouw rijpmaken industrieterrein, bouw rijpmaken gronden voor diverse be stemmingsplannen, het gemeente lijk trottoir- en asfalterlngsplan, de le fase van het in het le halfjaar 1975 gereedkomende basisriolerings- plan voor de gehele gemeente. ALPHEN Op 4 november is ten overstaan van notaris mr. H. E. Buikema te Gouda de oprichtings akte getekend van de Stichting Schoolbegeleidingsdienst Midden Holland en Rijnstreek. De volgende gemeenten hebben zich bij de stichting aangesloten: van Midden HollandAmmerstol, Bergambacht, Berkenwoude. Bodegraven, Gouda, Gouderak, Krimpen aan de Lek, Lekkerkerk, Nieuwerkerk aan den IJssel, Reeuwijk, Schoonhoven, Stolwijk, Vlist, Waddinxveen en Zevenhuizen: van Rijnstreek: Al phen aan den Rijn, Leimuiden, Nieuwveen en Woubrugge. Het verzorgingsgebied van de dienst bevat 200.390 inwoners. Een aantal gemeenten moet nog een beslissing over aansluiting nemen. Tot nu toe hebben 3 van de 32 Ik orfc-rnou i.c-iiït-rl c-^reftiO: k orl-hirru vr.-ti it-9 o-TCiflo' kori-nïnutr:Vuit-3 o -"rci^io korfc-TiiouvS-uit-HQ-ïeifJO, kor un-Tifcfc-rf KATWIJK Woensdagochtend werd schipper J. van Duijn gehuldigd in het directiekantoor van de N.V. Rederij en Haringhandel N. Parlevliet jr. Onder het toeziend oog van de complete bemanning kreeg hij door burgemeester A. G. Vermeulen de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt. Van de rederij kreeg hij een gouden arbandhorloge. Van Duijn werkt veertig jaar bij Parlevliet. Als 12-jarige knaap kwam hij er in dienst. Hij behaalde het machinis ten en het stuurmansdiploma. Vandaar dat hij later als schipper kon worden aangesteld. Dat is precies vijfen twintig jaar geleden, zodat er eigenlijk sprake was van een dubbel jubileum. De laatste tien jaar is Van Duijn ^chipper op de KW 43 'Rijnmond 11'. Spreker ging in op de inkomens verdeling voor boer en tuinder. Men moet rekèning houden, onder meer door de energiecrisis, met een kostenstijging van 60.000 tot 70.000 per jaar, wat een belang rijke aanslag is op het inkomen Door de E.E.G.-bepalingen is de saneringsregeling ook slechter ge worden. 'De drie landbouworganisaties schrikken er niet voor terug', aldus de heer Biesheuvel, 'bij de overheid goed tegenspel te leveren als het gaat om het prijsbeleid'. Nederland hoeft in ieder geval niet bang te zijn door de concurrentie met andere landen binnen de E.E.G. te worden verdrongen. Bies heuvel keurde de 'harde' aktie af. 'Men moet géén overdreven eisen gaan stellen. Daar bereikt men niets mee', zei hij. LEIDEN Op verzoek van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers geeft V. en D., evenals andere jaren een koopochtend ten behoeve van on geveer 300 mindervaliden, op maandag 11 november van 8.30 tot 12 uur. RIJNSBURG In het eerste jaar van de nieuwe raadsperiode komen B. en W. van Rijnsburg met een sluitende begroting die ook nog voldoende ruimte biedt voor het dekken van de lasten die voort vloeien uit nieuwe investeringen. De uitkomst van de begroting, met een raming van 287.340,34 op de post 'onvoorzien' (1974 ƒ95.346,55), mag volgens B. en W. worden be schouwd als een uitstekende basis om in 1975 een beleid te voeren waarbij sprake kan zijn van een voortgaande verbetering van het wonen en werken in Rijnsburg. Er zijn drie aspecten die voor deze optimistische verwachting zorgen. In de eerste plaats hoeft in 1975 geen afschrijving meer plaats te hebben op nadelige saldi van het grondbedrijf. Hiermee was in 1974 nog een bedrag van 63.000 ge moeid. Het wegvallen van dit be drag betekent een verruiming van het budget voor 1975. Ook de nogal forse verhoging van de normver goedingen voor het lager onderwijs heeft de begroting gunstig beïn vloed. De derde factor is de uitke ring van het Gemeentefonds. Voor de komende jaren, ervan uit gaand dat men de nu ingezette koers blijft volgen, wordt gerekend op een jaarlijks verbeterend bud get. Herziene rijksuitkeringen en compensaties zijn mede bepalend. Dit kan van grote betekenis zijn voor de investeringsmogelijkheden de komende jaren. Tot nu toe was het opstellen van een investerings programma steeds een slag in de lucht. Een belangrijk punt voor de finan ciële positie wordt de mogelijkheid genoemd tot het invoeren van een onroerendgoedbelasting, waarover de raad binnenkort nader wordt geïnformeerd. Voor 1975 vinden B. en W. het niet nodig de plaatselijke belastingen te verhogen. gemeenten zich uitgesproken tegen aansluiting, t.w. Driebruggen, Haas trecht en Zevenhoven. Inmiddels is een algemeen bestuur gevormd, waarin ouders, docenten en schoolbesturen gelijkelijk zijn vertegenwoordigd. Het dagelijks be stuur bestaat uit: drs. G. van der Gaarden, voorzitter; docent peda gogiek aan de Driestar te Gouda, mevr. H. Donker, secretaresse; wet houder van onderwijs van Alphen aan den Rijn, mr. C. W. Kroft, penningmeester; voorzitter stich ting r.k.-schoolraad Gouda-Alphen e.o., H. W. Mandemaker, 2e voorzit ter; voorzitter vereniging voor C.N.S. te Bodegraven mevr. J. Stuyt-Schieman, 2e secretaresse, lid oudercommissie te Schoonhoven, J. W. M. van Uffelen, 2e penning meester hoofd basisschool te Lan- geraar. ZOETERWOUDE De begroting van de gemeente Zoeterwoude voor 1975 is sluitend met een beschik king over de saldi-reserves van 15.000. Dit bedrag is 25 procent lager dan dat waarmee de begro ting over 1974 werd sluitend ge maakt. De saldi-reserve is per 1 januari geraamd op 500.000. Het uitgaventotaal is sterk gestegen van 6,9 naar 8,5 miljoen. De hogere inkomsten komen van een verho ging van de rijksuitkering en op voering van enkele belastingen. Voor 1974 zijn de straatbelasting en de rioolrechten aangepast. Nu zijn de reinigingsrechten, de hondenbe lasting en de leges aan de beurt. De reinigingsrechten gaan omhoog van 36 naar 42, De opbrengst gaat daardoor van 71.800 naar 85.900. De hondenbelasting bedraagt sinds begin 1973 30 per hond en 100 voor een kennel. Deze bedragen zullen worden resp. 35 en 115. Aangezien de salarissen sinds de vorige verhoging met 27,5 procent zijn gestegen zullen ook de leges met dit percentage worden ver hoogd. Een uitzondering wordt ge maakt voor de leges voor bouwver gunningen. Deze leges gaan met 10 procent omhoog. Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE Vrijdag 8 november: hoog water 9.26-22.07 uur; laag water 4.52-17.27 uur. Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving 0P DE BRES VOOR EEN STERKE CHRISTELIJKE PERS Politiek Voorhout tegen Bollenstad VOORHOUT De besturen van de Combinatie Christelijke Partijen PPR-PvdA, Gemeentebelangen en VVD zijn tegen stichting van een 'Bloembollenstad'. In een verkla ring zeggen zij met grote veront waardiging van de plannen te heb ben kennisgenomen. 'Hoewel een dergelijke suggestie moeilijk serieus kan worden genomen, menen wij er toch goed aan te doen te verkla ren zulk een ontwikkeling te moe ten afwijzen', zo wordt gesteld. Van de Nouland een kwart eeuw bij bank VOORHOUT De heer B. van de Nouland is vijfentwintig jaar werk zaam bij de plaatselijke Rabobank. Bestuur en raad van toezicht boden hem een receptie aan. Hij werd toegesproken door voorzitter J. P. van Kesteren die de jubilaris een kleurenteevee aanbood. Namens het gemeentebestuur sprak burgemees ter G. A. Stolwijk. De directie van de Centrale Bank schonk een gou den vulpen. LISSE ,Voor gezinnen van alle gezindten uit de Bollenstreek wordt zondag 10 november een aangepas te dienst gehouden voor gehandi capten, in de kapel Nieuw Vreden- hof, Joh. van Oldenbarneveltlaan 15 Heemstede. Deze begint om 3 uur. Voorganger is ds. D. S. Spij kerboer over het onderwerp 't begin tot 't einde. Het Baptistenkoor ver leent medewerking. Organist is Te- ke Bijlsma. BENTHUIZEN Woensdag 20 vember om 8 uur wordt in 'De Ta een bijeenkomst gehouden van Brond van Plattelandsvrouwen, van Hoogstraten, medewerker v het instituut en Stad en Landscha van Zuid-Holland, zal over het on derwerp 'Antiek' spreken. TER AAR In het Parochlehu wordt zaterdag 9 november dansavond gehouden voor gehuwd paren. De opbrengst is voor voe_ balvereniging Altior. The Jolly J<l kers zorgen voor de muziek die om half negen begint. RIJNSBURG De gemeenteraaf vergadert donderdag 14 novembe. om 4 uur. De agenda vermeldt her ziening tarieven waterlevering, benN groting waterleidingbedrijf 1975 e de gemeentebegroting 1975. a' LISSE Uit de jaarverslagen va t1 de Ned. Hervormde Schoolver. Lissk c vielen opgewekte tonen te beluistfc ren over de financiële omstandige heden, de band tussen kleuter- 1 basisonderwijs en die tussen oudeins en school. De schooluitgaven woih den door de inkomsten gedekt. Bd. de bestuursverkiezing werden dii Gort en B. G. Vijfhuizen herkozen t, LISSE Zaterdag 9 november tu$ud sen 10 en 16 uur kan men in dste werkplaats van Datsun aan de Veis, c nestraat gratis zijn auto laten corfit troleren. c RIJNSBURG De begroting vaadl het waterleidingbedrijf voor 19! [d< laat een winstsaldo zien va r 4.548,73 (v.j. 10.065,21). Er gaatit echter nog enkele nieuwe lasten o|ns de begroting drukken, waardoaku een nadelig saldo kan ontstaan vatrd 19.451,27. B. en W. vinden da niet verantwoord en hebben daa om besloten de raad voor te stelle}0, de tarieven van het waterleidingbeaf drijf te verhogen wat een meer-oj brengst van ongeveer 30.01 er geeft. Het grondbedrijf sluit m ee een nadelig saldo van 8.646.1 Dit bedrag is aanzienlijk lager darei in 1974. t HAZERSWOUDE De brievenbu er sen in Hazerswoude-dorp, die i staan aan de Torenstraat 19 Dorpsstraat 172, worden met iLj gang van 12 november verplaatfo naar het Raadhuisplein en Dorpjrkl straat 161, naast het nieuwe pos) kantoor. «w ROELOFARENDSVEEN Zond SJ 10 november van 10 tot 9 uur worL, in de Arendshorst een groot aantf door bejaarden vervaardigde crel" tieve werkstukken tentoongestes Voor Theo Hoogenboom wordt ej plaats ingeruimd om zijn collect 1 unieke foto's van de oude 'Veen' tonen. LEIMUIDEN Vrijdag 8 novembL om 20.30 uur is de eerste avond vl I de serie 'Luister zo naar muzie' o.l.v. C. van der Leeden. Deze serj waarin pianowerken van Baöl Chopin en Granados worden g I speeld, wordt georganiseerd door afd. Rijnsaterwoude van de Ne Bond van Plattelandsvrouwen. I BENTHUIZEN Zaterdag 16 rk. vember houdt de vrouwenverer ging 'Bidt en Werkt' de jaarlijtë.v verkoopdag in 'De Bron' van hl drie tot half zes. u TER AARDe Sportraad, waai tien plaatselijke verenigingen z|M vertegenwoordigd, organiseert vc^g de leden onderlinge wedstrijdiL waarbij de organiserende vererf ging de gelegenheid krijgt de an#r re leden van de raad met de eiglw sportbeoefening en het vereij gingsleven te laten kennismakist Het zesde toernooi is nu op zat^ dag 9 november om 1 uur op terrein van de voetbalverenigifla Altior. De teams, bestaande uitjn personen, zullen meedoen aan spel met bord, doelschieten en kloopwedstrijd. Bij slecht w. wordt het toernooi verplaatst najti de sporthal te Aarlanderveen. De krant. Da's nieuws over politiek, sport, auto's, alles en nog wat. Wat dan? Dit: die-en-die heeft een zoon, boekhandel Van Amerongen heeft de nieuwste bestseller, zus en zo gaan trouwen. Dat wilt u toch óók weten? 105-121. 15 I 71, andijvie 23-90, boeren kool 50-58. bos peen II 88-105, breekpeen 290-660, groen kool 28-34. knolselderij 11- 29. bleekselderij 22-24. prei 24-75. prlnses- sebonen 450, rode kool 23, selderij 20. spitskool 65-80, uien 490-760. LEIDEN Groente- en Fruitveiling. 6 november. Appelen 00. druiven 275-290. peren 52-75, andijvie 101-108, snijbonen 420-540, kroten gekookt 70, boerenkool 27-32. groene kool 27-29. prei 67-69, spina zie 152-178. stoofsla 34-47, spruiten A 118-131. B 119-125. tomaten A 920-950, B 980-11/20. C 890-910, CC 360, uien 25-32, witlof 340-350, knolselderij 30-45, kom kommers AA 119, A 100-106, B89, C 73-76, D 61-62, E 49. sla licht 8-12. zwaar 23-37, bleekselderij 27-31, radijs 18. selderij 28- NOORDWIJK Vooral in deze tijd van het jaar nu de avonden lang zijn en de straten en wegen stil, trekken inbrekers erop uit om zich ten koste van hun medeburgers te verrijken. De ervaring leert, dat geheel duis tere panden hun speciale belang stelling genieten, omdat deze figu ren dan weten een zekere tijd rus tig hun gang te kunnen gaan. De praktijk toont aan, dat zij panden, waarin verlichting brandt, laten liggen. Ter bescherming van de ei gendommen der bewoners is het daarom van belang, dat deze op geen enkele wijze van hun afwe zigheid doen blijken. Een doeltref fende uitwerking heeft het laten branden van licht in de woning en wel zodanig, dat de indruk wordt gewekt dat de bewoners thuis zijn. Gebleken is namelijk dat de laatste drie, vier jaar te Noordwijk geen enkele inbraak plaats had in aldus verlichte woningen. Steeds kozen de inbrekers geheel duistere villa's en andere woonpanden als doel. Voor de Noordwijkse politie was dit aanleiding om ten behoeve van de burgerij een tiental adviezen ter voorkoming van inbraak te geven. ZIJ zijn ook opgenomen in een circulaire, die door surveillerende patrouilles in de brievenbus wordt gedeponeerd van panden, die in de avonduren geheel in duister zijn gehuld. Wenken De door de politie gegeven wenken luiden als volgt: 1. Zorg voor deug delijke sloten op deuren en ramen, zodat deze niet gemakkelijk te for ceren zijn. 2. Laat nooit merken, dat u afwezig bent (geen breifjes op de deur. geen lege flessen op de stoep, geen aanwijzingen voor le veranciers, personeel, en dergelij ke). 3. Houdt er rekening mee, dat veel inbraken gedurende de avon duren worden gepleegd als de be woners afwezig zijn. Laat daarom tijdens uw afwezigheid op enkele plaatsen in de woning (bijv. slaap kamers, keuken of dergelijke ver trekken licht branden. Zorg dat de indruk wordt gewekt dat u thuis bent! 4. Laat geen geld, juwelen en dergelijke waardevolle goederen in de woning achter wanneer u met vakantie gaat of voor een langere tijd niet thuis bent. Geef deze goe deren in bewaring (bijvoorbeeld in een bankkluis of andere veilige be waarplaats). 5. Laat de sleutels zit ten in kasten, bureaus en ander meubilair, want u voorkomt daar mede beschadigingen als er toch zou worden ingebroken. 6. Contro leer voor u vertrekt of deuren ramen, bovenlichten en dergelijke goed gesloten zijn en vergeet niet de deur op het nachtslot te doen. Laat nooit vlak bij een raam de sleutel in het slot zitten. 7. Deel aan betrouwbare buren mede, dat u afwezig bent en waar u eventueel bent te bereiken zo mogelijk met opgave van telefoonnummer(s). 8. Denk er aan dat in bepaalde situa ties ook de babyfoon mogelijkheden biedt om de buren te laten horen wat er tijdens uw afwezigheid in uw huis gebeurt. 9. Speciaal voor zakenlieden; Laat altijd licht in de zaak branden. Houdt tijdens het weekeinde en op feestdagen bij voorkeur geen grote geldsbedragen In huis of kantoor, maar deponeer het geld bij een bankinstelling. Laat de sleutels in de bureaus en zet de laden van kassa's, eventueel ook de deur van de brandkast open als de winkel of het kantoor geslo ten is. 10. Tenslotte; Als u iets verdachts opmerkt in de woning van uw afwezige buren of andere medeburgers, ga daaraan niet te lichtvaardig voorbij (bijv. het zal wel goed zitten!)t ga ook niet zelf op onderzoek uit, doch waarschuw direct de politie! Alarmnummer ALLES OVER SPORTDUIKEN door Ir. Ruud Rozendaal COMPLETE HANDLEIDING VOOR DE ONDERWATERSPORT ,Sportduiken, een sport voor atleten? - Is sportdulken duur? - De allernoodzakelijkste theo rie - Het snorkelduiken - Dui ken met persluchtapparatuur - Het vinden van goede duik- plaatsen - Het fotograferen en filmen onder water - Aanhang sel en register. Met foto's en vele Instructieve tekeningen. Gebonden 28,50 Verkrijgbaar in de boekhandel 111/ Li-VEEN l^W WAGENINGEN Dan weet je wat je hebt Tel. 071 - 51940/52661 of 075 - 179432 PASSAT SL 1973 27.000 km 9800,- BMW 2002 dec. 1970 53.000 km 5950,- RENAULT 6 TL 1972 51.000 km 4950,- PEUGEOT 304 cabriolet 1973 41.000 km 10950,- SAAB 185 L 1972 78.000 km 10950,- OPEL KADETT 1971 68.000 km 4950,- 4 FIATS 127 v.a. 1971-1972-1973 v.a. 3650,- TOYOTA-coupé 1972 52.000 km 7750,- FIAT 128 coupé SL 1972 32.000 km 7250,- OPEL-MANTA S 1972 48.000 km 6950,- SIMCA 1100 GLS 4-deurs 1974 (3 mnd.) 9000 km 8750,— SIMCA 1100 GLS 4-deurs 1972 80.000 km3950,— OPEL REKORD 1971 70.000 km 4750,— SIMCA Fourgonette (bestel) 1974 (3 mnd.) 3900 km 5750,- TOYOTA coupé corrolla 1973 26.000 km 7450,- r 25 VW 1300 1971-'72-'73-'74 v.a. 3000,- ts VW K70 1971-'72-'73 v.a. 5400, VW 412 LS 1974 dem.autokorting 2000, VW 1600 VARIANT 1971-1972 v.a. 4950, KEUZE UIT MEER DAN 150 OCCASIONS MET ANWB-KEURING 3 MND. BOVAG GARANTIE Alle inlichtingen: onze vert.w. hr. P. Everaarts Tel. 071 - 51940, na 18.00 uur 075 - 179432 DONDERDAGAVOND GEOPEND TOT 21.00 uur

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4