'Wat had de NCRV het vroeger gemakkelijk' Minimum-profiel autoband: 1,6 mm EEN WINTER VOL GEVAREN Radio- en televisieprogramma's Dagrecept Risico toeristen op ander gebied dan men verwacht Vooronderzoek bij kliniek Bloemenhove Personeel van KLM ongerust Woningbouw liep terug TROUW/KWARTET ZATERDAG 2 NOVEMBER 1974 BINNENLAND/RADIO-TV T4-K6: Kerkbode-redacteur over jubilerende omroep: Van onze radio- en tv-redactie ROTTERDAM Het protestantse volksdeel dat zich achter de NCRV schaarde, kende een gesloten cultuur met eigen opvattingen, normen en zeden. Deze cultuur wilde men ook via de radio bewaren, versterken, uitdragen en een eigen volwaardige plaats in de samenleving geven. De NCRV was toen een duidelijke omroep. Deze Indruk hield de gereformeerde ds. A. J. Jansssens uit Rotterdam over na een persbezoek van kerk boderedacteuren aan de jubilerende NCRV. 'Wat had de NCRV het vroe ger veel gemakkelijker dan van daag', is daarom zijn conclusie na een beetje te zijn ingewijd in de achtergonden van het televisie- en radio-maken van de NCRV. Uit de mond van mr. J. F. van Maanen, hoofd televisie, tekende hij op dat de situatie na de oorlog nog zo bleef, maar ongeveer 1955 begonnen de veranderingen. De verschillende vooroorlogse cul tuurkringen schoven in elkaar: de gesloten groepen met specifieke ei gen karaktertrekken werden open gebroken. En dit valt samen met de opkomst van de televisie. Als verschillende krachtvelden waarmee men te maken kreeg som de mr. Van Maanen op: a. een sterke erosie of uitsluiting van uit slijting van de eigen zeden. Gedacht werd daarbij aan de veranderde zondagsopvatting, b. enorme wel vaartstoeneming met daaraan ge koppeld een sterk verlangen naar verstrooiing, c. Da uniformiteit van de groep verdween en maakte plaats voor allerlei tegenstellingen, d. Toeneming van het nihilisme en neutralisme. Men wilde de ogen sluiten voor allerlei problemen op het werk waren die er genoeg. Eerst gebruikte de NCRV de televi sie op soortgelijke wijze als de ra dio. De programma's waren vrij zwaar door veel informatie. Ont dekt werd spoedig dat de televisie toch Iets anders is dan de radio, althans: het publiek verwachtte er iets anders van. De NCRV geeft in verhouding veel Informatie op de televisie. 'Soms lijkt het er echter op. dat wij In dit opzicht een ach terhoede gevecht leveren. Het pu bliek ziet de televisie als een ver-I strooiingsmiddel'. I Spanning pit veroorzaakt enorme spanning. Je kunt je helemaal door de stroom laten meedrijven. Zoals de TROS. Je kunt je ook helemaal van dé werkelijkheid afsluiten. Je kunt dit ook anders stellen: Je kunt groot willen blijven en daarom steeds ra**r.verstrooiing bieden en de godsdienstige informatie vermin- deren. Je kunt ^ok stellen: of wij groot blijven of niet. wij gaan door met de vervulling van de doelstel ling. Dit zijn zware vraagstukken op zichzelf, maar ook omdat de boter- JV.,va? ve,en ervan afhangt. Ver schillende dingen zijn ons echter wel duidelijk', aldus nog steeds mr. Van Maanen: A. Als de NCRV haar grondslag ontrouw wordt heft zij zichzelf op. Daarom zal de NCRV ook niet meer kunnen gaan met het steeds mee vulgair worden van programma's Dan wordt zij volstrekt overbodig. B. Er zal constant een beroep op de medewerkers gedaan moeten wor den om de bedoeling van de op richters te realiseren. Of er dan n.°? markt overblijft weten wij niet. Dat. moeten we maar afwach ten C Verstrooiing bieden als zo danig is niet verkeerd. Ür, V?J,*,zuLlen moeten komen tot een kritische doorlichting van de veranderingen. We zullen ook 't be moedigende in inspirerende, dat er is. naar voren moeten halen en niet mee moeten gaan met de mentali teit om alleen maar het nare te brengen en alles af te kammen'. Aardappel-preisoep 4 preien 2 grote aardappelen 1 liter kippebouillon lA liter melk scheutje koffieroom peterselie boter De preien schoonmaken door de buitenste harde bladeren te verwij deren en de worteltjes er af te snijden. De prei zeer fijn snijden. Een klontje boter smelten en hier in de prei lichtgeel fruiten. De kip pebouillon (gemaakt van water met een paar blokjes) toevoegen, alsme de de geschilde, gewassen en in stukjes gesneden aardappelen en de fijngehakte peterselie. Peper en zout naar smaak toevoegen en de soep ongeveer een half uur laten sudderen. De massa zeven. De melk en koffieroom al roerende toevoe gen en de soep zo nodig verder op smaak brengen. Vlak voor het op dienen wat fijngehakte peterselie door de soep roeren. Mcnutip: Aardappel-preisoep, ma caroni met ham en kaas, fruit. Peren-druivensla 4 grote handperen 500 gram blauwe druiven 40 gram suiker 2 dl. water, sap van 1 citroen, aardappelmeel Het water aan de kook brengen, de suiker erin oplossen en het water binden met iets aangemengd aard appelmeel. Dit sausje laten afkoe len en het citroensap erdoor roe ren. De peren schillen, halveren en het klokhuis verwijderen. De halve peren op een schotel rangschikken en met druiven garneren. Het saus je er overheen schenken. Deze ge- glazeerde vruchtensla kan ook op een platte vanillepudding worden gelegd of worden geserveerd in een kant en klare taartbodem. Mwnutip: Toostje haring, andijvie k la crème, hamburgers, aardappe len, pcren-druivcnsla. ook in het bijzonder voor radio. De radio heeft vandaag mogelijkheden om de eigen groepering bij haar oriëntering van dienst te zijn. 'Misschien heel anders dan in het verleden ontmoeten wij hier de NCRV, die er wil zijn om het pro testants-christelijk volksdeel te helpen bij het christen-zijn'. Rien van der Schee meende dat de mogelijkheden liggen in twee fei ten. In de eerste plaats heeft de radio de fase van verstrooiing ach ter de rug. Programma's van educa tieve waarde van de radio worden wel geaccepteerd. In de tweede plaats heeft de NCRV veel meer zendtijd voor het radio-werk dan voor het televisie-werk. Theologie Mr. J. F. van Maanen i Radio Dat de radio voor een heel andere situatie geplaatst is blijkt uit de worden van Rien van der Schee, hoofd radio NCRV. Ds. Janssens tekende van hem op, dat hij het woord 'erosie van de eigen zeden' niet juist vond. Hij pleitte voor het woord heroriëntatie. Dat geldt dan Men zit daarom niet zo in de tang dat er allemaal programma's voor iedereen moeten zijn. Men kan het grote publiek in de steek laten om zich te richten tot bepaalde groepen om hen van dienst te zijn. Een voorbeeld vormen de theologi sche etherleergangen 'waar predi kanten niet naar luisteren, maar wel zeer veel theologische geïn teresseerde gemeenteleden. Een aardige bijzonderheid: 'Rondom het woord', waarin de etherleergangen op schrift worden gesteld, is het meest gerkochte theologsiche tijd schrift van Nederland', noteerde ds Janssens na zijn bezoek aan Hil versum. Van onze automedewerker l DEN HAAG Minister Westerterp van verkeer en waterstaat heeft de vereniging voor bandenspecialisten VACO gezegd, dat nog voor 1 januari 1975 de minimum profieldiepte voor auto banden zal zijn vastgesteld. Het wordt 1,6 mm, zo heeft de minis ter bepaald. De nieuwe maatregel maakt een scherpere politie controle mogelijk. Tot nu toe kon de politie alleen vrijwel gladde banden afkeuren. Na 1 Januari kan iedereen, die banden met een profieldiepte van minder dan 1 millimeter heeft, direct be keurd worden. Bovendien zal de Van een verslaggever BILTHOVEN Je kunt van baden en zwemmen in vervuild zeewater inderdaad ziek worden, maar het ri sico staat in geen verhouding tot het risico van andere dingen die de toerist kunnen overkomen, zoals de gevolgen van zonnesteek, uren in de auto zitten op weg naar de vakantie bestemming, te lang zonnebaden, eten van vreemd voedsel, overmatig alkoholgebruik, verdrinking enz. Zo vat prof. E. H. Kempelmacher de conclusie samen van een conferentie die zich onder auspiciën van de We reldgezondheidsorganisatie (WHO) een week heeft beziggehouden met vuil kustwater, vuile stranden en massatoerisme. De conferentie heeft normen voor vervuiling opgesteld die overeenkomen met die van de Ne derlandse Gezondheidsraad. De nor men zullen als aanbeveling van de Wereldgezondheidsorganisaties wor den verspreid. De WHO heeft becijferd dat jaarlijks ongeveer vijf miljoen toeristen ziek worden in hun vakantieverblijf, gro tendeels door besmetting via het voedsel, drinkwater of onvoldoende hygiëne. Van een verslaggever HAARLEM De hoofdofficier van justitie in Haarlem, mr. J. L. An- dreae. heeft bij de rechter-commls- saris eeh vordering tot een gerech telijk vooronderzoek ingediend te gen de directeur en een der artsen van de 'Bloemenhove kliniek' in Heemstede. Ten aanzien van de di recteur terzake van: uitlokking of medeplichtigheid aan abortus pro- vocatus (artikel 251 bis wetboek van strafrecht) en tegen de arts wegens het plegen daarvan. Belden werden eerder al door de rijksre cherche gehoord. Daarna heeft de officier gistermid dag bij de rechtbank een vordering ingediend om aan de rechter-com- missaris verlof te verlenen huiszoe king ter inbeslagneming te doen. Over deze laatste vordering zal de raadkamer van de rechtbank in Haarlem woensdag - in besloten zitting - beraadslagen. Uit deze procedure volgt, dat tot woensdag geen justitieel optreden, dat feitelijke sluiting van de kli niek totgevolg zou kunnen hebben, kan worden ondernomen. In de kli niek worden zwangerschappen van meer dan twaalf weken onderbro ken. SMIDJE VERHOLEN 27. De heer van Muizenis was maar een klein manneke, aan wiens opvallend droge uiterlijk al op grote afstand te zien was, dat hij de eerbare functie van klerk ten stadhuize uitoefende. 'Ah, die Mui- zenest!' riep de dikke Bernard Buckmans joviaal uit. 'Hoe gaat het kerel?' Heb je vandaag weer fijn in je papieren gewerkt? Dan zal Je wel droog zijn. denk ik. Vooruit waard, een glaasje vruchtensap voor mijn vriend Mulzenest. Een sigaretje?' 'Graag,' zei de heer van Muizenis met zachte stem, waar enig licht verwijt doorklonk. 'Maar met uw verlof, ik heet van Muizenis en niet Mulzenest. Maar eh.is het eigenlijk wel goed, dat jullie zoveel lawaai maken? Als onze burgemeester dat hoort, dan zwaait er wat'. 'Alwéér die burgemees ter. dacht smidje Verholen, die op de achtergrond naar dit toneel tje stond te kijken. Maar veel verder kwam de smid niet met zijn ge dachten, want er vond nu iets vol komen onverwachts en onbegrijpe lijks plaats. De algemene vrolijk heid bleek namelijk zó aanste kelijk te werken op het gemoed van de heer van Muizenis, dat deze op een stoel klom en begeleid dooi de student Thomas het gevoelvolle lied begon voor te dragen van Jantje's broek, die vervaardigd was uit moeders rok, de enige die ze nog had.De heer van Muize nis droeg dit lied met zóveel gevoel en innerlijke spanning voor, dat de sombere waard tot tranen toe be wogen werd. Er volgde natuurlijk een hartelijk applaus op deze voor dracht en de kleine zanger nam de verdiende hulde blozend in ont vangst. Hij bedacht daarbij niet ten onrechte, dat het niet dikwijli voorkwam dat klerken ten stadhui] ze op zo'n-wijze werden toegejuicht 'Te veel eer, te veel eer.lispeld| het brave ventje. 'Inderdaad véél te veel eer.gromde toer een zware stem met een snauw. Da; was de stem van Janus Paxse, di|, ongemerkt was binnengekomen! Janus was de niet erg bemlndf veldwachter van Rijkhuyzen. die oj zijn ronde het vreselijke lawaai ha< gehoord. Hij greep zijn opschrijf» boekje en priemde zijn potlood bijl na in de maagstreek van de arml' heer van Muizenis. 'Ik moet joi verbaliseren wegens het veroorza| ken van burengerucht zonder daan toe gemachtigd te zijn.gromdj hij. 'Een muziekvergunning heb j ook niet. Vooruit, zeg op. Hoe hed je?' j FERDINAND Van een verslaggever SCHIPHOL De bonden waarin het grondpersoneel van Schiphol zijn georganiseerd, zijn erg ongerust over de positie van de KLM op de route naar Amerika. Is het waar dat de Amerikanen 70 procent van de capa citeit van de KLM op deze route op eisen voor hun eigen luchtvaart maatschappijen? De bonden hebben aan de ministerraad. Als het ge- hun verontrusting kenbaar gemaakt aan de ministerraad. Als het gerucht juist is gaat tien procent van de to- talé produktle van de KLM de mist in .Dat betekent de werkgelegenheid van 1.500 mensen, nog ongeacht het effect dat deze inkrimping zal heb ben op bedrijven die van de KLM afhankelijk zijn. politie in geval van een profiel van meer dan 1 millimeter doch minder dan 1,6 millimeter eisen dat die banden binnen twee dagen worden vervangen. De automobilist moet dat dan aantonen op het politiebu reau. In dat geval zal geen proces verbaal worden opgemaakt. Op het ministerie van verkeer en waterstaat is de conceptbeschikking hiertoe inmiddels gereed. De bedoe ling van de minister was overeen stemming te krijgen met de in andere EEG-landen geldende 1 mil limeter-bepalingen. Dit minimum van 1 millimeter geldt voor drie kwart van de bandbreedte. Over dit onderwerp is met oog op de politie controle uitvoerig overleg gepleegd met het ministerie van justitie. Belde ministeries hebben nu over eenstemming bereikt. De maatregel wordt een ministeriële beschikking die dus nog voor 1 Januari van kracht kan worden. DEN HAAG In de eerste maanden van 1974 #jn volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek 107.774 woningen voltooid (4 procent min der ten opzichte van de eerste negen maanden van 1973). 5 Met een gevoel van verslagenheid en twijfel las Canfleld het rapport nog eens door. Fergus had, zoals al jaren zijn gewoonte was geweest, met een vertegenwoordiger van de fjrma die hij al eerder machines had verkocht, gedineerd en was toen teruggekeerd naar het St. Ge orge Hotel, waar hij logeerde, en naar de bar gegaan. Hoewel de sleutel pas overhandigd zou worden als Fergus een sein gaf dat het hem veilig leek contact te maken, werd hij al in het oog gehouden door iemand in de bar, en deze had gezien dat Lawrence Devlin naar Fergus' tafel ging en vroeg of hij mocht plaatsnemen. De twee man nen hadden ongeveer een uur ge praat en wat gedronken en waren toen samen naar de lift gegaan. De man die hen in het oog hield, had gezien dat de lift bij de tweede etage, waar Fergus een kamer had, stopte, en ook op de derde en de vierde etage. Maar er waren nog meer mensen in de lift en de man kon dus niet zeggen waar Devlin de lift had verlaten. Het lichaam van Fergus was de volgende dag door een kamermeisje gevonden, en men had de Britse autoriteiten op de hoogte gesteld. Het kon een roofmoord zijn, want alles wat waarde had werd vermist uit de kamer; maar hij kon ook zijn vermoord om het enige werke- CATHERINE GASKIN lijk waardevolle dat Fergus bij zich had gehad. De Brits e autoriteiten hadden bijzonder graag met Devlin willen praten, maar hij was al uit Beiroet vertrokken en had Bagdad als plaats van bestemming opgege ven. Bagdad wist alleen dat hij verder naar het oosten ging. Verder werd er in het rapport niet over Devlin gesproken. Het was op gesteld voor het nieuws kwam dat Devlins vliegtuig in Afghanistan werd vermist. In het rapport werd geen bijzon dere aandacht besteed, aan de ont moeting van Devlin en Fergus. Dat was niets bijzonders en gebeurde ontelbare keren per dag in elk groot hotel over de gehele wereld. En voor Devlin was het niets bij zonders omdat hij altijd graag met mensen praatte. Maar Devlin was daar wel precies om die tijd ge weest, en Canfleld kon maar niet vergeten dat Alexl Kogan de vorige avond voor Devlins flat had ge staan. Hij dacht daar een poosje over na, nam toen de telefoon en vroeg naar inspecteur Lester van Special Branch. Zij kenden elkaar al een beetje van vorige ontmoe tingen. 'Lester? Is er ook een melding van een inbraak in Lawrence Devlins flat binnengekomen?' Hij gaf hem het adres en wachtte terwijl Lester bij de afdeling informeerde. 'Dat is toch die schrijver die vermist wordt?' vroeg Lester. 'Ja, die is het', zei Canfleld. n 'Nou, wij hebben niets over die fb binnengekregen. Wil je dat we t een oogje op houden?' 'Ja, misschien wel een goed id(' Maar opvallend, want het is mf schien wel niets'. ij 'Mag ik vragen wat het kan zijn?'* 'Nee', zei Canfield kortaf, want b( wilde zijn vage twijfel nog ni uitspreken. 'Zo maar een idee. f en zou je ook willen nagaan of de adres soms regelmatig wordt zocht door Alexi Kogan, militi attaché bij het Sowjet-gezaii schap?' Ia 'Goed', zei Lester. Een uur la*< belde hij Canfield weer op. 'Ik w< niet hoe lui zoals jullie toch al te weten komen, maar Ik wou het bij ons ook zo was. Er is degelijk iemand binnen geweest. was met het slot geknoeid, m$, het was niet kapot. Geen me, heeft iets gehoord. De werkvroi komt pas over twee dagen, zegtrr concierge'. c Tets vermist?' ia 'Moeilijk te zeggen. Maar de hl zaak is wel door elkaar gegoof papieren uit de kasten op de groP uitgespreid. De concierge denkt, jb loof ik, dat er een paar dingen zijn. Maar zéker is het niet. zullen proberen de dochter te f reiken, misschien dat zij het w^e Of de werkvrouw'. e (wordt vervolfei It Radio vandaag HILVERSUM I TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbljt-Soos. (7.30 Nws. 7.41-8.00 Aktua I. 8.30 Nws. 8 36-8.45 Gymn. v d. hulsvr.) 9.00 (S) Wegwezen. 9.30 (S) Tlen-om. 10.00 (S) Aktua-Sport. (10.30 Nws.) 11.00 Hartje A'dam. Overheldsvoorl.: 12.16 Werk en welzijn. NOS: 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb 12.30 Nws. TROS: 12.41 Aktua II. 13.00 (S) Tross-Country. 14.00 (S) Stei ger - B. 15.30 Nws. 15.33 (S) Luister uiten tbuls 17.30 Nws. 17.32 Aktu- TROS: 18.00 Prometheus XIII (14). 18 19 Lichte gramm.muz. 18.30 Nws. 18.41 To'eraktua. 19.00 (S) Plaatvaerla. VARA 20.00 Bulten mijn tuin Is de wereld. 21.15 (S) Koloriet. 22.30 Nws. 22.40 (S) Lichte gramm.muz. 23.05 Ach Ja de Jaren 50. En verder? 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 10.30 (S) ZI. (11.00 Nws.) 13.00 Nws. 13.11 (S) In de Roole Haan. NOS: 15.00 (S) NOS-Jazz. 15.30 Gamma van alpha en beU. 16 00 Nws. 16.03 (S) Zwarte Schaap. 17.00 (S) Harm, en fanf. in Nederl. en Eur. 17.45 Voor Blinden en Slechtzienden. 17.55 Med. VARA: 18.00 Nws. 18.11 Dingen vd. dag. PP: 18 20 Ultz. vd K.V.P. VARA: 18.30 (S) VARA feliciteert. TROS: 20 00 Nws. 20.05 Aktua-spec 20.15 (S) Cone a la c&rte. 22.15 (S) Om de kunst. 22'45 (S) Klavtertuosltelten. 23.10 Aktua- klankb. 23.30 (S> Poëzie rond midder nacht. 23.55-24.00 Nws HILVERSUM III NCRV: 7.02 (S) Drie op Je boterham. Muz. bij de koffie. 12 03 (S) Drie tussen de middag: Los Vast. 14 03 Schrijf es "n kaartje. 16.03 (C) Sprtshow. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. NCRV: 10 02 Filter. 20 02 (S) Discorama. 21 02 (S) Elpee-pop. 22 02 Strictly Coun try Style. 22.30 (S) Jazztlme. 23 02 (S) Sportshow. 002 (S) Late date 2 02 (S) Bent u daar nog? AVRO: 6 02-7 00 Als Je niet opstaat dan blijf Je maar lig gen. Speciaal 0 Met Johnny Weissmuller in de titelrol draait in het middagpro gramma van de KRO de film Tarzan en de jagerin. Ned. 1/16.30 0 De actrice Ina van Faassen is gastvrouw van het VARA-festival der grote, solisten. Dat zijn Christi na Deutekom, de tenor Jan Derk- sen en het danspaar Alexandra Radius en Han Ebbelaar. Ned. 2/20.20 0 Na de BB-kwis (20.20) brengt de KRO Brandpunt op het scherm. Daarin o.a. de alcoholcontrole en dc terugkeer van de Nederlandse militairen uit Soedan. Xed. 1/21.55 0 In zijn eigen uur ontvangt Koos Postema o.a. Simon Carmiggelt. met gedichten, en André van der Louw die de geschiedenis van de AJC heeft beschreven. Ned. 2/22.20 0 De bekende Duitse actrice Maria Schell speelt de hoofdrol in De Kwakzalver, een volksstuk van Hans Filz. Duitsl. 2/20.15 0 Jany Bron presenteert ever greens van dc Amerikaanse compo nist Jlmmy McHugh. Hilv 1/22.40 0 Het TROS-wensconcert bestaat uit composities van Schubert, Gla- noenov en Tsjaikowski. Hilv 2/20.15 0 In Drie tussen de Middag zit André van Duin met zijn Dik voor mekaar show. Hilv 3/12.03 TV vandaag Radio-morgen Speciaal NEDERLAND I TELEAC 10.30 Gemeenteraad - les 5 11.00 Computerkunde - herh.les30 NOS 16.00 Journaal KRO 16.02 Rode Autobus 16.30 Tarzan en de jagerlnnen 18.45 Paulus de Bos kabouter 18.55 Journaal KRO 19.05 Nieuwe avonturen van Peppl en Kokki 19.25 Q en Q KRO RKK 19.50 't Zand 33 NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 Berend Boudewij n Kwis 21.55 Brandpunt 22.40 Great Mysteries NOS 23.05 Journaal 23.10 Jumping Amsterdam NEDERLAND II TELEAC 18.15 Natuurkunde is overal - herh.les 8 NOS 18.45 Paulus de Bos kabouter 18.55 Journaal VARA 19.05 Nederpopzien NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 VARA Zaterdagavond Festival 21.20 Kommissaris 22.20 Groot uur: U HILVERSUM I KRO: 8.00 Nws. 8.10 Overweg. 8.15 (S) Badlnerle. 9.00 Nws. 9.10 Waterst. 9.15 (S) Zondagmorgen: theraaprogr. met muz.. gesprekken en reacties luisteraars, waarin 10.00 Eucharlstlevler. en lLDO- 11.02 Nws. 12.00 Kruispunt. 12.30 Nws. 12.40 Echo. 12.50 Buitenl. comm. NOS: 13.00 (S) Zondagmlddag-Ouvert. 14.15 (S) Concertgeb. Orkest. (In pauze: 15.10- 15.35 Adempauze.) 16.15 (S) Aspekten van de Kamermuz. CVK: 17.00 Gereform. kerkd. in Kampen. 18.00 Uitgesproken. IKOR: 18.30 Mensen. 18.45 De Dienst van het Lied. 18.58 Wilde Ganzen. NCRV: 19.00 (S) Zondagavondzang. 19.15 Mee luisteren over de eeuwen heen (6). 19.30 Nws. 19.35 Kerkorgelconc. 20.10 (S) Poe- rama. AVRO: 20.30 (S) In de kaart fespeeld. 22.30 Nws. 22.40 Radiojourn. 2.50 Vanavond laat nieuws. 23 20 (S) Vanavond laat sport. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II VARA: 8.00 nws. 8.10 Dingen van de dag 8.15 Weer oi geen weer. 9.00 Sport- mededellngen. HUM. VERB.: 9.30 Zit er wat in. IKOR 10.00 (S) Korte kerkd. met kinderen uit de Paaskerk te Amstelveen. 10.30 Kerkd. in de Vredeskerk te Utrecht. 11.25 Wilde Ganzen. 11.30 25 Jaar Hen drik Kraemerhuis. AVRO: 12.00 (S) Mu zikaal Onthaal. 13.00 Nws. 13.10 De toe stand in de wereld. 13.19 Radiojourn. 13 30 (3)- Delta. 14.00 (S) Pianorecital. NOS: 14.30 Progr. voor de buitenl. werk nemers. VARA: 17.00 (S) Klassieke pla- nomuz. NOS: 17.55 Mededelingen. 18.00 Nws. 18.15 Dingen van de dag. 18.20 (S) Twee Jongens en een gitaar. 18.30 Boeme rang. NOS: 19 00 Nws. 19.07 Intern. Spec trum. 20.00 Muz. uit het NOS-Archief. 20.30 Gastcolege (III). 21.15 (S) Nordlng Radio Prize 1974. 22.05 (S) Lichte gramm. muz. 22.20 Van ta-ta tot totale taal. 22.30 Over musici gesproken.23.00 (S) Repertorium: Omroepork. en Om roep Kamerkoor. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III AVRO: 7.02 (S) Ko de Boswachter- schow. 8.02 De Hlt-Vlsser. 9.02 Juist op zondag. 10.02 (S) Muziek Mozaïek. 11.02 Drie draalt op verzoek. VARA: 12.02 (S) Kllnk-Klaar. 13.02 (S) NAR. NOS: 14.02 Langs de lijn. 18.02 (S) Het ene oor ln en het andere oor dicht. 19.02 (S) Land genoten lk heb u lief, gevar. programm. 20.20 (S) KRO-op-drie: Tombola. 23.02 (S) Voer voor vogels. 0.02 (S) In de Knipscheer. 2.02-7.00 (S) De week ln met Vincent van Engelen, Henk Knopper en Theo Stokkink. 0 De Avond der violen, die de KRO vanavond uitzendt, is al een jaar oud. Het Frysk Orkest bege leidde Emmy Verhey in een werk van Mendelssohn en Theo Olof bij de uitvoering van een vioolconcert van Tsjaikowski. Ned. 2/19.05 0 Na een aflevering van het tv- spel Centraal Station (21.00) brengt de KRO het nieuwe pro gramma Heel de mens. Ad Lange- bent spreekt met een echtpaar over de psychische gevolgen van een borstamputatie. Ned. 2/22.00 0 Panoramiek (21.4:) gaat vooraf aan de NOS-rubriek Beeldspraak. Daarin o.a. het Filmmuseum, jazz- stromlngèn, nep-realisme, cabaret en maatschappij-kritisch toneel. Ned. 1/22.05 0 SDR zendt een televisiebewer king uit van Courtbs-Mahlers ro man De oorlogsbruid. Duitsl. 1/21.00 0 Lilli Palmer speelt een dubbelrol in de thrillerserie met Horst Tap- pert als hoofdinspecteur Derrick. Duitsl. 2/20.00 0 Prof. dr. K. Runia igaat voor in de geref. kerkdienst die door het CVK wordt uitgeaonden. Hilv. 1/17.00 0 De pianist Hans Rlchter-Haaser speelt Mozart, Schubert, Svhumann en Chopin. Hilv. 2/14.00 0 De NCRV brengt opnamen uit 1959 en 1961 ten gehore van orgel bespelingen door Cor Kee en Albert de Klerk. Hilv. 1/19.35 TV-morgen NEDERLAND I KRO RKK 11.00 Eucharistieviering ultNijmej TELEAC a TELEAC 14.30 natuurkunde les NOS 15.30 Journaal 15.32 Het programma met de muis 15.55 De witte steen, jeugdserie 11 16.20 Jumping Amsterdam en h E.K. Biljarten Amersfoort L 16.55 Voetbal- en toto-Uitslagen f IKOR i- 17.00 Vesper v 17.30 Wilde Ganzen NOS 9 17.32 Sport IKOR KRO RKK 18.25 Woord voor woord NOS 18.30 Paulus de Boskabouter 18.35 Meester Maesius, tv-serie 19.00 Journaal 19.05 Studio Sport 20.20 1 op zondag: gevarieerd mai 21.10 De Wolvenman, tv-serle 21.40 Panoramiek 22.05 Beeldspraak: kunstmagazl 22.55 Journaal NEDERLAND II TELEAC 18.15 De Gemeenteraad herh. lesh NOS 18.25 Vooraf: inf. over schooltelewr 18.55 Paulus de Boskabouter jt 19.00 Journaal fc. KRO 19.05 De avond der violen: klass. 20.10 Gunsmoke, Westernserie 21.00 Centraalstation tv-spel-sei 22.00 Heel de mens: een progri over menselijke mogelijkhi KRO-RKK 22.30 Bisschoppensynode te Romi HUM. VERBOND 22.40 14-d. visie op act. Humanisi 23.00 Journaal ki

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6