Oost-Europa verdeeld over handel met Europese Gemeenschap Staat komt met 9.75 pet. lening Beng bedrijf Slechts beperkte superwinst in '75 V erzekerings voor schot op schadeuitkeringen Personalia Ter overbrugging langdurige vertraging Noorwegen niet bij energiegroep Yashiea zit in moeilijkheden In augustus nog 101/2 procent COURVOISIER Bezorgde Zwitsers Weer problemen bij textielbedrijven Forse stijging in New York TROUW/KWARTET ZATERDAG 2 NOVEMBER 1974 FIN ANCIEN/ECONOMIE T25-K25 BRNO Tsjecho-Slowakije wacht, net als de meeste andere landen van het Oostblok, verenigd in de COMECON, gespannen af wat de komende onderhandelingen tussen de EG en de COMECON zullen opleveren. door Henk Thomas De gesprekken beginnen, heel voor zichtig, eind deze maand, als de voorzitter van de Europese Com missie, Frangois Xavier Ortoli, op uitnodiging van de secretaris-gene raal van de COMECON, Nikolai Fa- deyew, ter verkenning naar Moskou reist. Het definitieve startschot heeft mede door een valse start lang op zich laten wachten. Bei de econdomische blokken doen als of ze geen haast hebben, maar staan in werkelijkheid te trappelen van ongeduld, want beide omhel zen de handel met evenveel teder heid. Toch kunnen de onderhandelingen op een teleurstelling uitdraaien, want de obstakels zijn groot. De hindernissen liggen vooral in de verschillende geaardheid for meel, politiek, economisch van de COMECON en de EG met als gevolg een vermoedelijk eindeloos touwtrekken over de "n'm. waarin de toekomstiee handelsbetrekkin gen móeten worden ingoten. steeds hebben geweigerd de EG te erkennen. Rusland heeft de EG lange tijd gezien als de bankier van de NATO en derhalve als een sterk imperialistische club van kapitalis tische landen. Deze opvatting werd gehuldigd tot eind 1972 toen partij leider Breznjew tijdens een partij bijeenkomst sprak van 'nieuwe rea liteiten'. Eén zo'n realiteit was voor hem de EG en de mogelijkhei ddat er wellicht gezamenlijke uitgangs punten voor economische contac ten tussen COMECON en Euro- markt zouden kunnen worden ge vonden'. Stelligheid Moeilijk De regeling van de handelsbetrek kingen is nodig - geworden omdat per 1 januari de handelsakkoorden tussen de afzonderlijke EG-landen met de afzonderlijke COMECON- landen aflopen. Na die datum dient de handel tussen beide blokken te geschieden via de Europese Com missie in Brussel, a-ldus schrijft het Verdrag van Rome uit 1958 voor. Heeft de COMECON het al moeilijk met de eis. dat handel tussen af zonderlijke EG-landen en afzonder lijke COMECON-landen niet meer mogelijk is. nóg moeilijker heeft de organisatie het met de eis, dat de EG als blok alleen wil handeldrij ven met elk COMECON-lid apart en dus niet met deze organisatie als geheel. De reden van dit laatste verlangen is het feit dat de COME CON geheel andprs is opgezet dan de EG. Zij heeft bijvoorbeeld geen instelling als de Europese Commis sie, die het dagelijks bestuur in handen heeft en die voor de lidsta ten handelsbetrekkingen kan aan gaan. Tot nu toe was de COMECON uit gezonderd van de gemeenschappe lijke handelspolitiek van de EG ten opzichte van niet-lidstaten. Dit omdat de Oosteuropese landen, in het voetspoor van de Sowjet-Unie. (ADVERTENTIE) Cijfers Unilever op 13 november ROTTERDAM Unilever zal op 13 november, direct na beurs, de re sultaten over het derde kwartaal en het interimdividend op haar gewo ne aandelen over 1974 bekendma ken. Scheepsjeswol blijft optimistisch VEENENDAAL De ervaringen in de eerste maanden van het op 1 mei begonnen boekjaar 1974-1975 hebben de verwachting van het be stuur van Kon. D. S. van Schuppen (Scheepjeswol) dat de resultaten in het lopende jaar gunstiger zullen zijn bevestigd. Alle bedrijven tonen zowel in geld als volume een duidelijke omzet stijging en er is sprake van een grotere orderportefeuille en volledi ge bezetting. Veel werk moet bij anderen worden uitbesteed. Verdere winstgroei Stad Rotterdam ROTTERDAM De concernwinst van het, Assurantieconcern Stad Rotterdam anno 1720 over de eerste negen maanden van 1974 is in ver gelijking met driewart van de jaarwinst over 1973, zowel bruto als netto, met meer dan 45 pet geste gen. De verwachte winsstijging van 37 pet over geheel 1974 zal dan ook ruim overschreden worden. De om zet over geheel 1974 zal met onge veer 16 pet stijgen en ongeveer 290 <vg. 251) min bedragen. Reorganisatie bij AGO-verzekeringen AMSTERDAM Het AGO-verzeke ringsconcern zal een aantal wijzi gingen in zijn huidige organisatie structuur doorvoeren. Hierbij is de geografische decentralisatie van AGO, die vestigingen heeft in Am sterdam. Den Haag, Groningen, Leeuwarden en Utrecht, als uit gangspunt genomen. De over de vestigingen gespreide bedrijfson derdelen zullen een' zelfstandiger positie verkrijgen. Groep wil wijziging jaarverslag Immofund ROTTERDAM Tijdens, de op 6 november te houden jaarlijkse ver gaderingen van participanten, van Immofund zal ook een door een groep participatie-houders inge diend wijzigingsvoorstel op het jaarverslag aan de orde worden ge steld. De groep participanten wil een verhoging van de geschatte waarde van het onroerend goed. Op weg naar 12 Miro's ZUTPHEN De Miro-formule is na 3.5 jaar succesvol gebleken. Mi- ro. een dochter van Ahold Albert Heijn. heeft op het ogenblik con tact met vele Nederlandse gemeen ten over nieuwe vestigingen. Men vertrouwt erop, dat binnen enkele jaren het aantal van 12 zelfbedie ningswarenhuizen, waarop de orga nisatie is gebaseerd, zal kunnen zijn bereikt. Fusie Amstelland UTRECHT De fusie-voornernens tussen Amstelland Concern beheer in Arnhem (1500 personeelsleden) en Van der Voort in Rotterdam (275 werknemers) zullen waar schijnlijk geen gevolgen hebben voor het personeel van beide on dernemingen. Vooralsnog ziet het er naar uit dat er geen personeel hoeft af te vloeien. Er wordt tegen het einde van het Jaar een beleids plan voor de fusie verwacht. De vakbonden zullen hierover t.z.t. meepraten. Korter werken bij Verto UTRECHT De vakbonden en de directie van Verto (Verenigde Touw tapijtfabrieken) hebben een ge sprek gehad over de arbeldsverkor- ting, die Verto ruim een week gele den voor haar tapijtfabriek in Steen wijk heeft aangevraagd. Het betreft een werktijdverkorting van 25 procent gedurende zes weken voor 211 van de ongeveer 400 werk nemers. met het westen aanknoopten. Rus land wil handelsbetrekkingen met de EG via de COMECON, zodat het land door middel van deze organi satie de eigen handelskoers van zijn satellieten kan tegengaan of verhinderen. Dit streven loopt parallel met an dere pogingen om de economie van de Oosteuropese landen aan de Russische te kluisteren, n.l. de vor ming van gemeenschappelijke (bin nen de COMECON) mammoetcon cerns, die hele bedrijfstakken om vatten Hun taak is coördinatie van produktie, investeringen en rese arch. Voorbeelden van deze mam- moetbedrijven zijn o.a. Interatom, Interchemie en Intertextiel. Een topfunctionaris van het Tsje- choslowaakse ministerie voor bui tenlandse handel, de heer Jaroslav Prochazka, geeft toe dat de COME CON hemelsbreed verschilt met de EG. Voor hem is de COMECON een samenwerkingsverband van losse afspraken, waarbij de leden geheel vrij zijn in het wel of niet deelne men aan gemeenschappelijke pro jecten. Hij wijst daarbij met alle stelligheid de overheersende in vloed van de Sowjet-Unie in de COMECON als nonsens van de hand. Op de vraag wat Tslecho-Slowakije liever wil: handeldrijven met de EG als COMECON-lid of gewoon als Tsjecho-Slowakije. wil de heer Prochazka. die voor zijn land is gedelegeerd bij de COMECON, niet waarnemers echter willen de kleine re Oosteuropese^ landen liever af zonderlijk met de EG handeldrijven dan vla de COMECON, waarin de Sowjet-Unie de boventoon voert. De. kans bestaat daarom, dat als de onderhandelingen op gang komen binnen de COMECON tweespalt gaat ontstaan.iDe kleinere landen in de COMECON, zoals Tsjecho- Slowakije, Polen en Hongarije, die al sterke economische banden met het westen onderhouden, zullen vermoedelijk wel akkoord willen gaan met de eisen van de EG. Rusland daarentegen heeft vermoe delijk meer op het oog met de besprekingen tussen beide blokken dan alleen een verdere ontspanning en uitbreiding van de handel. Het moet de Sowjet-Unie allang een doorn in het oog zijn geweest te zien hoe zijn satellietstaten op ei gen houtje handelsbetrekkingen Krachtig neen IN V V-voorzit ter W. Kok: NVV voorzitter W. Kok In de kwestie wie met wie mag handeldrijven bestaat de grote kans dat Ortoli, gesteund door de kleine COMECON-leden. een krachtig neen kan laten horen op verlan gens van Rusland. Anders ligt dat met de handelsbe lemmeringen waarmee Brussel de Euromarkt beschermt. Vooral ten aanzien van de in de EG in te voeren hoeveelheden is bij de CO MECON op z'n zachtst gezegd spra ke van enige wrevel. De bewegings vrijheid van de EG op dit punt, is echter zeer klein, terwijl juist het uitzicht op een riante lijst van goederen die vrij de grenzen tussen beide blokken mogen passeren, het aas zou kunnen zijn om de COME CON over de brug te helpen. De manoeuvreerruimte voor de Eu romarkt is echter klein omdat de lijst van vrij in te voeren goederpn betrekking moet hebben _op alle FG-lidst.aten. Deze eis van het Ver drag van Rome' maakt zo'n lijst angstig kort als men nagaat, dat in een land als West-Duitsland erg veel en in een land als Italië erg weinig vrij mag worden ingevoerd uit landen buiten de EG. OSLO Noorwegen zal zich niet aansluiten bij het internationale energieakkoord dat twaalf geïndus trialiseerde landen onlangs hebben bereikt. Het land is echter wel be reid samen te werken met de over blijvende elf landen (de Verenigde Staten, Canada, Japan en de Euro pese Economische Gemeenschap zonder Frankrijk). Noorwegen hoopt op een andere manier aan de werkzaamheden van de energiegroep te kunnen deelne men dan door zitting te nemen in de groep. Bijzonderheden over wat de Noorse regering hierbij voor ogen staat zijn echter niet meege deeld. Volgens goedingelichte zijde zou Noorwegen in geval van toetreding tot de energiegroep vrezen zijn gro te oliereserves (in de Noordzeebo dem) te moeten delen met andere landen. Noorwegen verwacht over een paar jaar jaarlijks een paar miljoen ton olie te kunnen expor teren. Deelneming aan het internationale samenwerkingsverband op energie gebied houdt onder meer in dat de aangesloten landen zich in tijden van crisis besparingen moeten op leggen en hun olie evenredig onder elkaar verdelen. Een andere reden, waarom de uitnodiging om lid te worden Van de energiegroep is af gewezen, is het vermoeden dat Noorwegen betrokken zou kunnen raken bij eventuele frontvorming tegen Arabische olieproducerende landen. Als zich in de toekomst weer eens een oliecrisis voorcfoet is Noorwe gen bereid de westerse landen olie te leveren. In een toelichting op de weigering van Noorwegen deel te nemen aan het olieverdellngsplan zei minister Knut Frydenlund van buitenlandse zaken, dat die weige ring niet betekent dat Noorwegen een volkomen negatief standpunt inneemt wat samenwerking op dit gebied betreft. Integendeel, Noorwegen vindt dat het verdelen van olie in geval van nood een noodzaak is. Het is het echter niet eens met de regels voor het stemmen, zoals die op de ener gieconferentie. in Washington zijn vastgesteld. TOKIO Het Japanse foto- en filmconcern Yashiea is een nood- krediet van 169 miljoen yen (ca. 1,7 miljoen gulden) toegezegd. Yas hiea zit in financiële moeilijkheden ten gevolge van de slechte gang van zaken in de Japanse industrie en de afzetmoeilijkheden in het buitenland. Er zijn plannen om 900 werkne mers te ontstaan en de camera fa briek in Kanagawa te verkopen aan Fujitsu voor 12 miljoen. Het is de bedoeling van Yashiea ae werkne mers van het bedrijf naar andere fabrieken over te plaatsen. Als deze onderhandelingen geen resultaat opleveren zou dit tot het faillisse ment van Yashiea kunnen leiden. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Om aan het probleem van de langdurige ver traging bij schade-uitkeringen te ontkomen gaat de Eerste Al gemene Verzekering Maatschap pij in Amsterdam renteloos krediet geven aan bepaalde cliënten. Automobilisten, die door schuld van een ander scha de hebben geleden, krijgen na inzending van een bij hun polis gevoegde kredietkaart het vast gestelde schadebedrag als voor schot op de uiteindelijke vergoe ding uitgekeerd. Voorwaarde is, dat de cliënten be halve een WA-polis ook een zgn. beperkte cascoverzekering hebben. Hierdoor worden zij gedekt voor schaden, die niet of nauwelijks zijn te voorkomen, zoals ruitbreuk. bot sing met dieren, storm, overstro ming, braak, brand en diefstal- Voorwaarde is ook, dat de opgege ven schade de 25Q gulden te boven gaat,, maar minder is dan 25.000. In feite richt de maatschappij zich op verzekerden, die meer willen hebben dan een WA-polis maar een all-riskverzekgring te duur vinden. De Eerste Algemene heeft de erva ring, dat de regeling van een scha de soms erg lang kan duren, zeker als er over een geval geprocedeerd moet worden. De garage, die de wagen van de cliënt repareert verlangt echter meestal contante betaling en dat kan - aldus de verzekeringsmaat schappij - nadelig zijn, zeker als de cliënt geld moet lenen als gevolg van een forse schade. De verzekeraar controleert niet of de cliënt wel de waarheid spreekt, wanneer hij komt vertellen, dat hij een aanrijding heeft gehad buiten zijn schuld. Men gaat uit van de goede trouw en mocht de schade toch door eigen schuld zijn ont staan, dan is het bedrag, dat als voorschot op de definitieve uitke ring is verstrekt, direct opeisbaar. Voorschotten worden niet gegeven aan cliënten, die door eigen schuld schade hebben geleden. De Eerste Algemene is een dochter onderneming van de Weense Erste Allgemeine Versicherungsgesell- schaft. DEN HAAG De minister van financiën g&at een 9% procent 25-jarige staatslening, groot 250 miljoen, uitgeven. De koers van uitgifte is 100 procent. De aflossing zal, te beginnen op 1 december 1975, geschieden in 25 jaarlijkse termijnen. Vervroegde gedeeltelijke of algehele aflossing is de eerste tien jaren niet toege staan. De rente gaat in op 1 de cember 1974 en is betaalbaar per 1 december van elk jaar. Aan de inschrijvers wordt de keuze gelaten te storten op 4 december 1974 on der bijbetaling van 0.81 aan lo pende rente, of op 6 januari 1975 onder bijbetaling van 9.48 aan lopende rente. De schuldbewijzen in de nieuwe lening worden afgegeven hetzij in de vorm van K-schuldbewijzen, groot 1.000 en 1.00, hetzij in de vorm van CF-schuldbewijzen groot 1000. Deelneming in de lening zal in de vorm van schuldregisterin schrijvingen kunnen geschieden tot bedragen van tenminste 100.000. De inschrijving staat open op 13 november. Opneming van de lening in de notering op de beurs van Amster dam zal worden bevol-derd. Het ADVERTENTIE Le Cogruïc le Napoléon prospectus zal vermoedelijk op 6 november verschijnen. Voorts is de minister van plan een overeenkom stig bedrag van de zg. voorin- schrijfrekening vrij te geven voor het verstrekken van leningen aan de lagere overheid. De laatste maal, dat de staat een beroep op de kapitaalmarkt deed was in augustus jl. Toen werd een ÏO1^ pet lening, groot 200 mil joen, uitgegeven. Het bedrag van deze 12-jarige lenihg werd uitein delijk vastgesteld op 250 miljoen. De toewijzing op de lening beliep 77.3 pet. De nieuwe staatslening weerspiegelt de tendens tot rentedaling, die zich de laatste tijd openbaart. Duidelijk wordt dit ook geïllustreerd door het feit, dat de Bank voor Nederlarid- sche Gemeenten begin oktober nog een 11 pet lening tegen 100 pet uitgaf. Overigens ging het hier wel om een kortlopende (10-jarige) le ning. In geldmarktkringen verwacht men, dat de nieuwe lening wel zal slagen. Overigens is men van me ning, dat de lening niet zozeer be doeld is om gelden aan te trekken voor financiering van overheidsbe- talingen (het saldo van het Rijk bij De Nederlandsche Bank is nog steeds ontzettend hoog), maar wel eens meer een soort gezamenlijke actie van overheid en centrale bank zou kunnen betekenen om de rente te drukken. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM 'Persoonlijk geloof ik, dat er in 1974 slechts in beperkte mate sprake zal zijn van superwinst, wat dat ook zal zijn'. Dit zegt NVV-voorzitter Wim Kok in een vraaggesprek met het weekblad Beleggers Belangen. Kok noemt het in het interview een misvatting, dat de vakbeweging er op uit zou zijn het recht van de individuele aandeelhouder aan te tasten. Over de superwinsten zegt de heer Kok, dat in het voorjaar duidelijk werd, dat het met de schaarste van olie- en olieprodukten wel mee zou vallen. Tevens werd duidelijk, dat de buitengewone winststijging in enkele sectoren van het bedrijfsle ven niet tot 1973 beperkt zouden blijven, maar dat in het begin van 1974 eveneens goede resultaten zouden worden behaald. In die si tuatie is het idee over de afroming van de superwinsten gelanceerd. 'Inmiddels blijkt echter, dat de in directe gevolgen van de oliecrisis veel verder reiken dan we oor spronkelijk hadden gedacht', aldus Kok. Ook in de winstontwikkeling van het bedrijfsleven zal de oliecri sis duidelijk zijn sporen nalaten. Aandelen Kok vindt, dat de positie van het aandeel duidelijk is verslechterd en dat dit ook bepaalde gevaren in houdt voor de financiering van de onderneming. Maar dat die ver slechtering te wijten zou zijn aan de macht van de vakbeweging ont kent de NVV-voorzitter. 'In werke lijkheid wordt ons optreden veelal bepaald door een grote mate van machteloosheid. Telkens weer erva ren wij onze onmacht tegenover de factor kapitaal'. Naar de mening van Kok zit die macht bij onderne- mm -mm DE HEER J. DE KUIPER heeft gisteren het feit herdacht dat hij 25 jaar in overheidsdienst is. De heer de Kuiper is chef van de afdeling financiën van de gemeente Meppel en tevens loco-secretaris. Hij was achtereenvolgens in Dwingeloo, Enk huizen en weer in Dwingeloo werk zaam, waarna hij in Meppel werd benoemd. BERN De Zwitserse rege ring heeft bij wijze van voor zorg opdracht gegeven een aanvang te maken met de vervaardiging van distributie kaarten voor levensmiddelen. Zij heeft daar echter onmid dellijk aan toegevoegd, dat er geen problemen in zicht zijn wat betreft de aanvoer van levensmiddelen. Zwitserse gezinnen hebben het advies gekregen ervoor te zorgen dat zij voldoende van de belangrijkste levensmidde len in voorraad hebben voor twee maanden. Aanbevolen wordt per hoofd een hoeveel heid van twee kilo suiker, één kilo rijst, één kilo spaghetti, één kilo boter of vet, een fles spijsolie en verder blikken groenten vlees en vis in huis te nemen. mingen, banken, financieringsin stellingen, verzekeringsmaatschap pijen en beleggingsinstituten. Zij beslissen waar, wanneer en hoe de kapitaalstromen worden aange wend. Grens In de afgelopen jaren is het deel van het nationaal inkomen, dat naar de factor arbeid gaat. geste gen tot circa 80 procent. 'Dat is zo ongeveer de natuurlijke boven grens'. aldus Kok. Ga je daarboven uit. dan tast je de financierings bronnen van de bedrijven aan en dat houdt grote risico's in. Zelffi nanciering is strikt noodzakelijk voor het in stand houden en uit breiden van de produktie. maar die interne financiering betekent ook, dat het vermogen van de onderne ming toeneemt. In dat verband brengt Kok in het vraaggesprek weer de vermogensaanwasdellng ter sprake. Men kan volgens Kok de werknemers niet duidelijker de grenzen van het mogelijke en on mogelijke in de onderneming laten zien dan door de deelneming in de vermogensvorming. Looneisen Kok bestrijdt het verwijt als zou de vakbeweging niet tot matiging be reid zijn. 'Onze wensen voor 1975 zijn gebaseerd op het uitgangspunt, dat een teruggang van het besteed baar inkomen- op dit moment fataal zou zijn. Ook de heer Zijlstra van De Nederlandsche Bank heeft er bij herhaling op gewezen, dat de terug gang van de conjunctuur wordt versterkt als de bestedingen onder druk komen', In het vraaggesprek spreekt Kok verder nog tegen, dat hij tegen de ondernemingsgewijze produktie zou zijn. Ook is hij niet tegen arbeidsbesparende investerin gen. (ADVERTENTIE) SCHAESBERG Het confectiebe drijf Meulenberg te Schaesberg (L), dat herenhemden vervaardigt (55 man personeel) verkeert volgens het weekblad 'Texpress' in finan ciële nood. Het ministerie van eco nomische zaken heeft enige tijd geleden al 40.000 gulden steun aan het bedrijf verleend en het heeft nu laten weten er weinig voor te voelen nog meer geld ter beschik king te stellen, aldus Texpress. Vol gens het blad is niet bekend, wat er verder met de onderneming gaat gebeuren. De heer Meulenberg was vrijdag niet beschikbaar voor het geven van commentaar. Wegens slechte verkopen heeft Sanbella Foundations in Goes voor de 25 mannen en 150 vrouwen, die in haar ateliers in Goes, Vlissingen en Sint Annaland werken, werk tijdverkorting aangevraagd voor een periode van zes weken. Gedu rende deze tijd zullen de ateliers niet meer dan twee dagen per week werken. Nü met het aandelen- giroplan Vraag toezending van de brochure met inlichtingen over deze gemakkelijke wijze van beleggen. ROLINCO antwoordnr. 1957, Rotterdam, tel. (010) 650711 NEW YORK 10/10 ACF Industrie* '35 "4 Aireo 12% Allied Cbemlcal 30% Alum. Co of Am 36 American Brands 31 American Can. 25 Am Cyanamld 23 Am Electr Power 16 Am Metal Climax 36% Am Motors 4 Am Smelt Feil67a Am Tel Tel 46% Ampei 3 Anaconda 16'.4 Armco Steel 2344 Atlant. Rlcbfleld 93 i Bendlx 2144 S Betbl Steel 28% Boeing 17% Burlington Ind. 1744 Can Pacific Ry 14% Celanese 28 Obase Manbattar 27=4 Chessle Systeem 53 '4 I Cbryaler 10 Clttye Service 45 Colgate Palmollv<24% Ooit Industries 25% Commonw Edlsoi 24% I Cons Edison 4exd Cont. Can 23% Cont. Oil 42% Curtlss Wrlgbt 6% Curtlss Wright A 17% Dart Ind. 16% Deere and Co. 41 Dow Cbemlcal 66 Du Poot (El) 06% 32% 25% 22% 16% 30% 4% 16% 46% 5%e 42% 66% DOW JOIMES INDEX Indust. Dpor»n tl till. Obi. Modi 29okt. 659.34 148 56 67.77 65.61 879 6 First Nat City 31% 30% 30 okt. 67303 153.28 68.09 65.93 878.9 31 okt. 665.52 153.01 67.96 66.18 887.4 Aand Obl. lot. u. L 29 okt. 15 610 16 770 1749 1017 357 30 okt. 20.130 21.450 1783 941 449 31 okt 18.840 18.840 1.770 696 682 Gen Electric Gen Fonds Geo Motors Gen Pub! UtU Gen Te) dl Tel Getty OU Gllette Glmbel Brothers Goodyear I an P Gulf OU 37% 38% 19 19% 34% 33% 10% 11% 18% 18% 36% 37% 26% 26% 20 19% 23% 23% 18 18 Allegheny Pow S15% 15% Akxona 13% 13 Am Saodard 9 9% Arasted Ind. 36 36% Koersen in Montreal 29/10 1.07 15% 30/10 31/10 Cerro 12% 12% ChadDourn Corn Chase Select Pd 3 96II.17L Columbia Gas 19% 19% Oominoo 26% Coot Telephone 10% 11% Fluor Corp 27% Gen Clgar 11% 11% Illinois Centra) Ind 13% 13% rnstlco 6% 6% Int Busln Macb 193 89% Intern Harvester 20 20% Int Nick of Cao 23% 23% Int Paper 41% 41% Int Te) de Tal 16% 16% Llng Lemco Voug 10% 10% Litton Ind 3% 3% Lockheed Alrcral 4 8% Marcor 14% 14% Martin Marietta 15% 15% May Dep Stores 20'; 21 McDonnell DougJ 9% 9% Mobt) OU Corp 36% 35% Nabisco 25% 25% Nat Cash Regtst 18 17% Nat Distillers 14% 14% Nat Gypsum 10% 10% Nat Steel 33% 33% Net Lead Ind 14% 14% Int Bank for Rei 99b Int Flav Frag 30% 3 Int Paper 'M> Interapar 16 10 11 Kansas City Ind Kansas Power KLM Olln Pac Gas and El Penn Central PepsIco Phelps Dodge Philip Morris Philips Petr. 18% 18 19% 19% 1% 41 42% 29% 29% 47% 46% 47 48% Procter de Gambl 91 86% RCA 10% 10% Republic Steel 26 25% Reynolds Ind. 48% 50% Royal Dutch Petr 25% 25% Santa Fé Ind- 29% Sears Roebuck 53% Shell OU 44% 47% Southern Co io% 10% Southern Pacific 28% 28% Southern Railw 43 44% Sperry Rand 30% 29% Stand OU Calif. 25% 25 stand OU lndlan»4exd 87 Studebak. Worth 23% 23% Sun Oil 40% 42% Texas Oulf iexd 22% Texas Inst. 71% 73% Transsmerlca 6 5% Unilever 27 27% Union Carbide 45% 44% Unl Royal 6% 7 United Aircraft 28% 28% United Brands 3% 3% US Steel 42% 42% west Onion Tel. 9% 9% Westtnghouse El. 9% 9% Wool worth 10% 10% Mad lion Fund Nat Can. NY Centr A N-.rth Weat R 15% 15 18% 9% 8% 7% 8 8% N Am Philips Co Occidental petr. 14% 11% 10% Reliance Group Standard Brands Tandy Union Electr. United Electr. Ugi Corp. Western' Bancorp 17% 8% 8% 49% 50% 13% 10% 13% 6% 11%

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 25