IKOR kweekt begrip voor geloof en leer op het eiland Tholen EEN WINTER VOL GEVAREN |5rs m i ri i m1 Radio- en televisieprogramma's Dagrecept Even puzzelen Junckers deens, parket Subsidie HVP tot medio volgend jaar Napraten over gijzeling TROUW KWARTET VRIJDAG 1 NOVEMBER 1974 BINNENLAND/RADIO-TV T4-K6 Vanavond: 'Aan deze zijde van het graf' SMIDJE VERHOLEN door Ton Hydra Het is bekend dat streng-pro- testantse bewoners van het Zeeuwse eiland Tholen radio en televisie volstrekt afwijzen. Luisteren naar mensen die, pra tend over hun geloof en leef wijze onzichtbaar wensen te blijven, leek mij dan ook geen bezigheid waarbij een film we zenlijk effect zou kunnen heb ben. Dat bleek een denkfout te zijn. Dit zelf te constateren is beslist de moeite waard. U moet het er dan wel voor over hebben om vanavond laat te kijken naar de IKOR-film 'Aan deze zijde van het graf' (Ned. 1/22.50 u.). Tijdens de voorvertoning deed zich de merkwaardige omstandigheid voor. dat beroepskijkers met een totaal andere levensvisie zich toch voor die 'onzichtbare stemmen' gingen interesseren. Eigenlijk nog meer hadden willen vernemen over deze mensen en de grondregels van hun denken. Kenmerken Omdat dit ook vanavond in veel huiskamers het geval kan zijn. geef ik eerst wat algemene kenmerken van de 'zware' en ook wel 'zwarte kousenkerken' genoemde groeperin gen in de veelvormige gereformeer de wereld. Ik ontleen het een en ander aan en rapport dat destijds in opdracht van de Centrale Wa tersnood Commissie van de Neder landse Hervormde kerk is geschre ven over de Hoekse Waard. Daarin staat dat veel 'zwaren' zelf niet goed weten aan te geven waar de overeenkomsten en de verschillen liggen. Tot de gemeenschappelijke trekken behoren de volgende punten: 1. De uitverkiezing, als onwrikbaar besluit van God waarbij vaststaat wie zalig zal worden en wie niet. 2. De noodzaak van bekering als bewijs van het door God uitverko ren zijn. 3. De kloof tussen bekeerden en onbekeerden. 4. De bevinding, dat is de strikt persoonlijke beleving van de om gang met God. als vrucht van de bekering. 5. Het gezag van de oude schrijvers uit de 17de en 18de eeuw. die de nadruk legden op de kenmerken van een echt geloof. (ADVERTENTIE) BEUKEN. EIKEN. ESSEN. SYLVAKET 20 SOORTEN EN PATRONEN Map met volledige informaties bij de importeur JUNCKERS NEDERLAND B.V., Antwoordnr. 712, Zoeterwoude (Rijndijk) 2406. onder vermelding van letter K5. Telefonisch mag ook: 071 - 3 34 45 (Codan-Groep) 6. De afhankelijkheid van de mens en zijn absolute onmacht om ook maar iets aan zijn zaligheid te kun nen doen. 7. De berusting onder alles wat de mens overkomt en wat hem niet door mensen maar door God als opperste Voorzieningheid wordt aangedaan. 8. De houding tegenover de bijbel als zuiver geïnspireerd woord van God. neergelegd in de Statenbijbel. 9. De werking van de Heilige Geest, die het woord van God toepast aan het hart van het individu. Het is frappant hoe exact al deze kenmerken doorklinken in de ge tuigenissen van de Tholenaren, die tenslotte toestemming gaven hun stem op de bandrecorder vast te leggen. Niet lichtvaardig Zij springen niet lichtvaardig om met de hoekstenen van hun geloof. Integendeel, zij tillen er zeer zwaar aan. De uitverkiezing, zegt een van hen. is een moeilijk te verwerken probleem. 'Nu ik ouder word, vind ik het niet deprimerend meer, maar je moet wel kracht van boven heb ben'. Een ander bekent 's nachts dikwijls wakker te liggen: 'En dan Geen epiloog maar bisschoppen-agenda Van onze radio- en tv-redactle HILVERSUM In plaats van de 'epilogen' waarin Nederlandse bis schoppen een korte avondoverden king hielden, begint de KRO-tele- visie op donderdag 7 november aan het eind van de avond met een nieuwe rubriek: 'Uit de agenda van de bisschop'. In deze rubriek dan de Haarlemse bisschip drs. Th. in een vergadering, in een gesprek in een vergadering, oj een gesprek met pastores, bij de ontmoeting van bisschop Helder Camara en m^t een aantal mensen uit het bisdom Haarlem. Golflengte conferentie voorlopig afgesloten HILVERSUM Het eerste deel van de golflengteconferentie in Genève is afgesloten. Het was voornamelijk gewijd aan het treffen van techni sche voorbereidingen. De besluiten vallen pas in het tweede deel van de zitting, die over een jaar zal worden gehouden. In totaal hebben 86 landen aan de conferentie deelgenomen, zoals be kend wil Nederland uitbreiding van zenderbereik. Een oplossing zou een drastische hervedeling van de golf lengten kunnen bieden. In Genève bleek echter dat met name de ontwikkelingslanden niet veel voelden voor de door Neder land voorgestelde aanpak, waaraan hoge kosten zijn verbonden. De A- fro-Aziatische afgevaardigden von den ook nog dat West-Europa niet slecht bedeeld is omdat het zich ruime en dure voorzieningen op gebied van fm en televisie aan veroorloven. DEN HAAG De Stichting Huis houdelijke Voorlichting ten Platte- lande wordt nog gesubsidieerd tot en met 30 juni volgend jaar. Hier toe is besloten in nader overleg tussen de departementen van On derwijs en Wetenschappen, Land bouw en Visserij en Economische Zaken. Dit blijkt uit het antwoord van minister Van Kemenade (On derwijs) op schriftelijke vragen van de Tweede-Kamerleden. Garde- niers-Berendsen (KVP) en Kraaye- veld-Wouters (ARP). lig ik over m'n eigen te tobben'. Hoe essentieel de inherlijke bevin ding wordt geacht als bewijs van bekering, is onder andere te beluis teren in de uitspraak, die op ver schillende manieren terugkeert: 'Ik spreek uit kracht van mijn opvoe ding, maar niet omdat ik het alle maal al innerlijk heb doorleefd'. Tussen uitingen van onzekerheid omtrent de eigen geestelijke staat, wordt de leer zelf haast monumen taal verklankt. Daaraan wordt niet getorn. 'Zo hebben wij het geleerd', zeggen de ouderen. En veel jonge ren weten nu reeds dat zij de lijn zullen voortzetten als zij eenmaal tot bekering zijn gekomen. Er zijn ook op Tholen nog veel mannen die gekant zijn tegen het actief en passief kiesrecht voor vrouwen. Over de vrouw in het ambt behoeft helemaal niet te wor den gepraat. Toch 'emancipeert' er wel iets. De getolereerde filmopnamen van de kerkgang (die op het eiland nog drie maal per zondag mogelijk is), laten zien dat de meeste vrouwen zichzelf en hun kinderen fleurig en modieus kleden. Op grond daarvan al kan men de gereformeerde, de chr. gereformeerde en oud-gerefor meerde gemeenten op Tholen geen zwarte kousenkerken meer noemen. Deze verandering moet zich toch vrij snel hebben voltrokken, want nog in 1968 gebruikte dr. A. van der Meiden deze benaming als titel voor zijn boek over deze groeperin gen. Ongemerkt Vanavond zal de IKOR-uitzending aan vrijwel alle eilandbewoners on gemerkt voorbijgaan. De Tholena ren die het filmteam tenslotte hun vertrouwen schonken, zullen deson danks benieuwd zijn hoe hun ver halen in de film zijn opgenomen. Of hun levensovertuiging en hun ergens neerbuigend zijn becom mentarieerd, zodat de vooroordelen nog toenemen inplaats van dat be grip wordt gekweekt. Als zij dit artikel wel onder ogen krijgen, hoop ik dat ze van mij iets willen aannemen. Froekje Bos, Ruud Schuitemaker en cineast Dirk Teenstra hebben de Tholenaren volledig in hun waarde gelaten. Zonder enig commentaar. Eveneens uit. de beelden van landschap, le ven. werk en kerkgang op het ei land. en de toepassing van oude religieuze prenten, blijkt een voor zichtige en respectvolle benadering. Een respect dat ook overkomt op televisiekijkers die volgens de Tho lenaren te licht of helemaal niet gelovig zijn. Mexicaanse visschotel 500 gr. rauwe schelvis 2 citroenen 1 rode paprika 1 groene paprika 1 ui, knoflook lialve prei zwarte olijven, peper zout, Spaanse pepers De rauwe vis in stukjes snijden en snel besprenkelen met citroensap. Zet de vis een uur koel weg. Maak een mengsel van de fijngesneden paprika's, de gehakte uit, uitgeper ste knoflook, de fijngesneden prei. stukjes zwarte olijven, stukjes Spaanse peper, zout en gewone pe per. Haal na een uur de vis tevoor schijn. giet het citroensap eraf en leg het gemaakte mengsel erover. Opnieuw een uurtje wegzetten en dan zó, rauw. opeten. Een prima voorgerecht of hoofdschotel. Menutip: Mexicaanse visschotel, aardappelpuree, worteltjes, yoghurt met vruchten. Er is donderdavond in allerlei toon aarden nagepraat over de zo gelukkig beëindigde gijzeling in de Scheve- ningse gevangenis. De meest be zonken en genuanceerde kant tekeningen kwamen van mr. J. L. Glastra van Loon. de staats secretaris van Justitie. Hij noemde het regelrecht fout dat vier ge vaarlijke misdadigers (van wie twee niet eens katholiek zijn) gezamen lijk een kerkdienst mochten bij wonen. Het risico van het optreden van de mariniers was naar zijn zeggen minder groot dan nog langer uitstel. Bezonkenheid kan niet worden toe geschreven aan alle publiciteits- mensen die bij dit gijzelingsdrama hun zegje mochten zeggen voor een massacommunicatiemiddel. Ik heb daarover al eerder aanmerkingen gemaakt en moest het ook bij de uitzending van Achter het Nieuws constateren. Een opmerking als: 'Van de mariniers mag ditmaal worden gezegd dat ze gedisciplineerd zijn opgetreden enz enz.', wil zoveel zeggen als 'is dat even een streep aan de balk'. Alsof mariniers bij het uitvoeren van dienstorders zich weieens anders dan gediscipli neerd gedragen'. Ook de vraag of het optreden niet een erg groot risico inhield, klonk alsof de VARA-verslaggever de gekozen aanpak maar zo-zo vond. Tijdens het gesprek met de heer Camann, de dirigent-organist van het gegijzelde zangkoor, waren eveneens ontaktische vragen te beluisteren. Wanneer je aan iemand, die nauwelijks is vrijgekomen en die veertig jaar van zijn leven aan geestelijke verzorging van gevan genen heeft besteed, vraagt, of hij voor de vier terroristen een men selijker benaming heeft dan 'rotzakken' zoals ze door omstanders buiten de gevangenis waren ge- noemd, dan zou men verplicht moeten worden tot het volgen van een cursus mensenkennis. Dat zou voor meer buispraters geen over bodige leergang zijn, want ook zij weerspiegelen vaak onze nationale zwakheid, namelijk gebrek aan psychologisch benul. Ombudsman Hans Ouwerkerk was zo fideel om drs. W. de Bondt, de direkteur van Groot-Emaus ge legenheid te geven om zijn bezwaren te uiten tégen onderdelen van de de uitzending over zijn inrichting. Dat betrof onder andere het aantal bedden per slaapzaal, dat lager is' dan werd vermeld, en de bestem ming van de inkomsten voor ge leverde arbeid. Ook voor Groot- Emaus zal een ouder-commissie worden opgericht. Drs. De Bondt zei er positief tegenover te staan. Voor zijn vijf minutenpraatje bij de AVRO hanteerde Ferry Hoo- gendijk een nogal botte bijl. Daarmee hakte hij in op het gevangeniswezen in ons land. waarbij hij allerlei recente uitspraken en gebeurtenissen betrok. Maar hij repte met geen woord over de ver standige en eerlijke redenering van staatssecretaris Glastra van Loon. die hij kort tevoren toch ook moet hebben gehoord. Natuurlijk is het laakbaar, dat delinquenten in het bezit waren ge komen van vuurwapens. Maar een hoofdredacteur moet niet doen alsof hij zoiets nog nooit heeft gehoord. In elke gevangenis is te infiltreren, met wat dan ook. Daarover bestaat literatuur uit vele tijden. Zelfs de Duitsers wisten in de bezette gebieden geen waterdichte systemen te bedenken. TON HYDRA (ADVERTENTIE) Vie Spanje kent,kent Osborne sherry Laura voelde zich verwaarloosd om dat hij zo vaak weg was en toen hij thuis was had hij. om zijn geweten wat te sussen over de ontrouw aan zijn oorspronkelijke ambities, twee biografieën geschreven die een uit stekende pers kregen en waarvan bijna achtduizend exemplaren wa ren verkocht. Laura was bij hem weggegaan en hij had ontdekt dat alles heel anders was gegaan dan zij hadden gedacht. Wat avontuur lijk had geleken, bleek vervelend en vaak smerig werk en het was of het onschuldige avontuur voorgoed met de oorlog was verdwenen en dat dat. waartoe Devllns ideaal hem had geïnspireerd, niet meer bestond. En zij hielden hem steeds weer in Londen. De ervaring had hem wat inzicht gegeven en hij kreeg de rapporten van anderen te beoordelen. 'Je hebt een gave om dingen uit te pluizen. Josh'. zei Willsden eens. Hij had een hekel aan Willsden. of misschien niet aan de man zelf. maar aan zijn werk. 'We hebben zo wel niets aan je voor het buiten werk. maar je moet vooral die schrijverij bijhouden. Dat is een uitstekende dekmantel. De mensen gaan zich van alles afvragen als je geen werk hebt waar je over kunt praten'. En hij werkte dus voor Crofts nieuwsbladen en voor de regering, en hij merkte pas hoeyeel hij had gedaan toen zij hem op een dag In een klein stoffig kantoortje zetten CATHERINE GASKIN in een wat vage importzaak, waar achter deze speciale afdeling zich verschool. Hij gebruikte het kan-: toortje zelden, maar hij behoefde zich ook niet regelmatig te laten zien. En met zijn schrijverij moest hij vooral blijven doorgaan. Maar zij beschouwden hem nu als een van hun vaste medewerkers en hij wist dat in vaste dienst zijn in de vermoeiende ingewikkelde spionna- ge- en contraspionnagedienst be tekende. dat hij de hoop zoiets te worden als Devlin wel op kon ge ven. Hij bleef schrijven, publiceren en advies uitbrengen aan Willsden als het hem werd gevraagd. En toen hij vijfendertig was. had hij het gevoel dat hij een mislukkeling was. Hij dacht terug aan dat uur in de bergen en vond dat hij niet veel had gedaan met wat hem die dag zo had aangegrepen. Hij had zich niet geheel ingezet, had hij niet genoeg zijn best gedaan te worden wat hij zich toen had voorgesteld. En hij vroeg zich af wat er zou zijn gebeurd als hij die dag wel met hem was meegegaan om in het witte huls onder de pijnbomen te gaan ontbijten. Het rapport lag met nog een stuk of zes andere op Canfields bureau toen hij de volgende morgen op vkantoor kwam. Hij keek ze door en kreeg tenslotte dat over Fergus in handen. Fergus was een week tevo ren in Beiroet vermoord. Zij hadden het bericht dat hij dood was en van het verlies van het kostbare cijferschrift dat hij bij zich had, bijna dadelijk doorge kregen. De bijzonderheden lagen nu voor Canfield en het gaf hem een schok toen hij Devlins naam in het rapport tegenkwam. Fergus was contactman. en zijn laatste ontmoeting in Warschau met een daar gestationeerde Sow- jetfunctionaris was het rsultaat van de man vier jaar geduldig te hebben bewerkt. Fergus zou de sleutel van het cijferschrift mee terugbrengen, en zij hoopten er twaalf maanden plezier van te kun nen hebben voor de andere kant het lek zou ontdekken en het cij ferschrift zou veranderen. Terwijl zij die agent uit Warschau1 be werkten, hadden zij op verschillen de banken in Zwitserland geld voor hem geplaatst en het volgende jaar zou hij, als hij. zoals vaak gebeurde, naar Genève reisde, met de Sowjet- Unie breken. De sleutel zou dan waarschijnlijk waardeloos zijn maar het was de moeite waard, al -jyas het maar voor zes maanden. Fer gus, die vertegenwoordiger van éen machinefabriek in Birmingham was geweest, had Jaren door Oo^t- Europa en het Midclen-Oosten ge reisd, en er was afgesproken dat hij in Beiroet de sleutel zou overdra gen. Maar Fergus was vermoord voor hij dit had kunnen doen. Die sleutel was niet in de hotelkamér, waar zijn lichaam en de vernielde koffers werden gevonden. (wordt vervolgd) 26. 'Hé.er. klinkt muziek uit deze tempel des vermaaks. mompelde toen de persoon, die juist op dat ogenblik langs de her berg liep. 'Het lijkt wel of daar een heel orkest speelt, zo'n lawaai klinkt er. Weet je wat? Ik ga naar binnen. Misschien kan ik meedoen.' Liefkozend betastte deze persoon zijn ingepakte basviool en met een vrolijk 'Hallo' trad hij de gelagka mer binnen. Daar verwekte zijn onverwachte binnenkomst natuur lijk de nodige opschudding, want de waard had in geen jaren zoveel volk tegelijk in de herberg gehad. Thomas en Bernard vonden het ook zéér de moeite waard, dat een vier de persoon zich bij het vrolijke gezelschap voegde. De nieuw aan gekomene voerde immers een bas viool met zich mee en het liet zich aanzien dat dit ongekende moge lijkheden bood tot het maken van nog veel meer lawaai. Smidje Ver holen herkende natuurlijk meteen zijn vriend Willem Halsker. 'Ah, die Verholen!' riep de body builder blij uit. 'Ik kom jou ook overal tegen, zeg. Ik ben weer teruggekomen naar Rijkhuyzen, want ik kon geen lift meer krijgen. Ik heb een paar uur aan de weg gestaan, maar er kwamen niet veel auto's voorbij. Alleen een paar van die dure chroomsleeën. Maar die stopten niet voor me. Nou daar ben ik dan weer, hé? En zeg nou niet, dat je medelijden met me hebt, want dat heb ik echt niet nodig. Ik geloof zelfs, dat ik hier in bliksems leuk gezelschap terecht gekomen ben?" De body builder pakte zijn bas viool uit. stemde het instrument en vroeg aan Thomas: 'Zeg, pianist. K?n je leedie-bie-goet soms in F gr»ot?' 'Als het moet in alle toonsoorten,' antwoordde Thomas vanEverdinge bescheiden. En pare- hid stroomden de accoordjes al onder zijn behendige vingers van daan. Het is wel duidelijk, dat het een vrolijke boel werd in Het Wa pen van Rijkhuyzen. En dat vond d« heer van Muizenis ook, die toen b'nnenkwam. De heer van Muizenis was in de zoele avond schemering een luchtje aan het scheppen en in het voorbijgaan had hij zich afgevraagd wat dat onge wone lawaii in de dorpsherberg wel te betekenen had. Verbijsterd bleef hij op de .drempel staan en hij mompelde: 'kijk toch eens aan. Mensen in de herberg en ze maken muziek ook. 2ouden er soms andere tijden aangebroken zijn?' FERDINAND PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN Radio vandaag HILVERSUM I KRO: 7.00 Nws. 7.02 Levende woord. 7.07 (S) Badinerle. (7.30 Nws. 7.41-7.50 Echo.) 8.24 Overweg. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. hulsvr. 8.45 Wonderl. letter M. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Aubade. (10.30 Nws.) NOS: 11.30 Blik op de 3e wereld. 11.45 Blik op Eur. KRO: 12.00 (SI Van twaalf tot twee, met 12.26 Med.; 12.30 Nws en 12.41 Echo. 14.00 Lieven en Leven (5). 14.15 Schoolradio. 14.45 (S) Interlokaal op vrijdag. (15.30 Nws.) 17.00 Zonder grenzen. 17.10 (S) Hutsgeklutste klnder-spelen. 17.30 Nws. 17<32 Echo ma gazine. KRO: 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.60 Ver- kenn. 18.58 Marktber. 19.00 (S) Uit het operette album. 19.30 (S) In antw, op uw schrijven. 21.00 (S) Blanke top pre senteert22.25 Overweg'-- - 22.40 (S) Goal. 23.55-24,0i HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Oehtendgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje, met 8.00 Nws en 8.11 Radiojournaal. 9.00 Schoolra dio. NOS: 9.20 Wat heeft dat kind? 9.35 Waterst. 9.40 Toerismo. AVRO: 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws; 11.03-11.05 Radiojournaal.) 11.30 Knipperlicht. 11.55 Beursber. 2.00 (S) Klass. muz. OVERHEIDSVOORL.: 2.30 Ultz. v.d.landb. AVRO: 12.40 (S) Kon. Millt. Kapel. 12.55 Radiojournaal. 13.00 Nws. VPRO: 13.11 Vandaag dit. morgen dat. 18.25 Progr.overz. 13.30 In- terv. 14.00 Muz. 15.30 Vrouwen. 16.00 Nws. 16.03 Vandaag dit, morgen dat. 16.05 Nova Zembla. 17.30 Wellngol. krin gen. 17.55 Med. VPRO: 18.00 Nws. 18.11 Vandaag dit, morgen dat. PP: 18.20 Ultz. O.H.U. VPRO: 18.30 Progr.overz. 18.31 Embargo. 19.30 Radio Vrij Belgle, NOS: 19.30 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. VARA: 20.05 (S) Pianorecital: klass. muz. In de pau ze: ca. 20.50-21.00 Zondagsschrijvers aan het woord. 21.55 (S) Staalkaart. 23.00 <S) Klass. en mod. ork.muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III EO: 7.02 (S) Gospelsound. 8.02 (S) Tussen thee en koffie. 9.03 (S) Muz. fruitmand. TROS: 10.03 (S) Pep op drie. 11.03 Drie draalt op verz. NCRV: 12.03 (S) Drie tussen de middag: Bij Barend. 13.03 (S) Akt. 13.08 Drie tussen de mid dag: Eddy go round. NOS: 14.03 Pop- Kontakt - Prlts Spits verh. 16.03 Hit- meesters: Daverende Dertig. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. 19.02 Drie loopt achter: Nostalgie. AVRO: 20.02 Radlojourn. 20.05 Eurohits. 21.02 Negen- uur-show. 22.02 Radiojournaal. 22.05 (S) Superclean Dreammachine. 23.02 (S) Vanavond laat. 0.02 Radiojournaal. 0.05 Weekend-Muz.-Magazlne. 1.02 Soultlme U.S.A. 2.02 Continu de nacht door. 4.02 Voor dag en dauw. (2.02. 4.02 en 5.57 Radiojournaal.) NCRV: 6.02-7.00 (S) Klaar wakker. Speciaal TV vandaag 0 In The Hellfighters is John Wayna een koelbloedige bestrijder van gigantische oliebranden. Ned. 2/20.21 0 Onderwerpen in AVRO's Televi- zier Magazine zijn o.a.: de anti- alcoholwet en de gijzeling. Ned. 1/22.00 0 Aan het TROS-programma Mu sic- All-In werken mee: Toots Thic- lemans, Joe Pass, John. Williams, Stephane Grapelly, Ianis Ian en het orkest van Rogier van Otterloo. Ned. 2/22.20 0 Onder de titel Aan deze zijde van het graf, vertoont het IKOR een film over het denken en leven van strengprotestantse bevolkings groepen op het Zeeuwse eiland Tholen. Ned. 1/22.50 0 Het spel Mary Stuart van Wolf gang Hildesheimer geeft de laatste uren weer van de vorstin die in 1587 werd onthoofd. Dutsl. 2/20.15 Dat het blaaspijpje vanaf van daag wettig 'communicatiemiddel' is, gaat niet ongemerkt voorhij in De Blanke Top. Hilv 1/21.00 0 Dr. II- Stok onderzocht of de dood vreesaanjagend is. Nova Zem bla van de VPRO geeft daarover informatie. Hilv. 2/16.05 NEDERLAND I NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal AVRO 19.05 AVRO's Toppop presenteert Nationale Hitparade NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Wie v.d. Drie 20.45 Vader en zoon 21.10 Gebroeders Hammond (5) 22.00 Televizier Magazine 22.35 AVRO's Sportpanorama IKOR 22.50 Aan deze zijde van het graf NOS 23.30 Journaal NEDERLAND H TELEAC 18.15 Sportleiding - les 4 NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal TROS 19.05 Zorro 19.30 Boter, kaas en eieren NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 Hellfighters 0 In VARA-Klassiek speelt Mauri- zio Polini composities van Chopin, o.a. de Fantasie in f, opus 49, die tot zijn mooiste werken behoort. Hilv. 2/20.05 John Wayne serie (2) 23.20 Interview met de Min.-President NOS 23.30 Journaal WUIH ÜfklB Horizontaal: 1 bijeenkomst, 8 in houdsmaat (afk.) 9 lange nekharen van dieren, 10 rund, 12 vochtmaat. 13 wandversiering, 15 soort, 17 bloeiwijze, 19 geneesmiddel, 21 palmboom, 23 vreemde munt, 24 luitenant (afk.), 25 lofspraak, 26 voegwoord, 27 voorwerp, 29 werk tuig, 31 gelijk, 32 deel van het jaar, 34 vrouw van Jacob, 35 voor, 37 plaats in Gelderland, 39 sportterm, 41 kooplust, 43 onbekende, 44 tij dens. Verticaal: 1 oude lengtemaat. 2 fa milielid, 3 schaapkameel, 4 lid woord (fr.)p 5 natuurlijk waterbek ken, 6 loot. 7 meisjesnaam, 8 wa penkunde, 11 klipzwaluw, 12 noorse god, 14 graafwerktuig, 16 dieren tuin, 18 postieve electrode, 20 godin van de vrede, 22 zelfkant, 23 hoofd deksel, 28 wolvlokje, 30 engels bier, 32 spijskaart. 33. honinbij, 36 wiel. 38 nachtgewaad, 40 koning Basan, 42 titel (afk.), 43 scheik. element. OPLOSSING VAN GISTEREN: Hor. vert. 1 1 marionet 2 2 amiant 3 3 ritme 4 4 lama 5 5 one 6 6 N.T. 7 7 tentamen 8 12 Mn 9 11 set 10 10 Nora 11 9 Sodom 12 8 merode. FIJNAART De 33-jarlge T. Ma- chielse uit Fijnaart was op slag dood doordat hij gisteren door het dak van een landbouwschuur viel. De man was, samen met de landbouwer, bezig aan een réparatie van een dak van golfplaten. Toen beide mannen tegelijk op een golfplaat gingen staan bezweek die.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6