'Een bruid in de morgen' voor tv blij met blik EEN WINTER VOL GEVAREN Radio- en televisieprogramma's Even puzzelen Dagrecep L' Steeds heen en weer schakeien Aldo Moro nieuwe kabinetsformateur in Italië _L" TROUW/KWARTET WOENSDAG 30 OKTOBER 1974 BINNENLAND RADIO-TV - T4 KRC Elsje Scherjon en Annet Nieuwenhuvzen als nich der Pattina in Hugo Claus' 'Een bruid in de morgen'. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De NOS brengt vanavond het toneelstuk 'Een bruid in de morgen' van Hugo Claus voor de televisie. Gekozen is voor de uitvoering van de toneelgroep Globe, onder regie van Ton Lutz, zij het in een sterk oewerkte en verkorte versie. Fred Bos man had de leiding bij de televisiebewerking. 'Een bruid in de morgen' werd in 1955 voor het eerst op de planken gezet door het Rotterdams Toneel. Ton Lutz regisseerde, nadat de Vlaamse schrijver Hugo Claus het al drie jaar eerder had voltooid. Het verhaal speelt zich af in het gezin van de musicus Henri Pattini, die aan lager wal is geraakt en door zijn mislukken in een schijn wereld leeft. Hij hult zich in de glorie van de geslaagde componist. Zijn negentienjarige zoon Thomas is niet helemaal volwaardig en om dat hij waarschijnlijk de kost niet zal kunnen verdienen tracht zijn moeder zijn toekomst veilig te stel len door hem te laten trouwen met zijn veel oudere rijke nicht Hilda. Andrea, het zusje van Thomas, leeft echter, om te ontkomen aan het bekrompen wereldje van haar ou ders, samen met haar broer in een droomwereld. Zij verzet zich dan ook hevig tegen de koppelarij van haar moeder, die daar een einde aan maakt. Deze wil met de huwelijksplannen een einde maken aan de bescher mende liefde van de zuster van haar broer. Thomas laat zich echter door zijn moeders plannen meesle pen. Andrea kan de werkelijkheid niet meer aan en beneemt zich van het leven. Hugo Claus heeft met zijn antieke tragedie, geplaatst in onze tijd. het kleinburgerlijk fatsoen willen door breken, zoals hij zegt: 'De zuiver heid van een meisje dat op haar broer verliefd is, wordt geconfron teerd met de bekrompenheid van een grotesk en kleinburgerlijk ad dernest' Nadat "Een bruid in de morgen' in 1955 in première was gegaan bij NOS in beroep tegen zendtijd voor Symbiose HILVERSUM De NOS heeft beroep aangetekend tegen toewijzing door de minister van CRM van zendtijd voor radio en televisie aan de Stichting Symbiose. Deze stichting, voortgekomen uit onder meer de NVSH. geeft sexuele voorlichting. De NOS vindt dat dit toeken nen in strijd is met de om roepwet, in het bijzonder met artikel negentien op grond waarvan de zendtijd is toege wezen. het Rotterdams Toneel werd het in 1959 voor de VARA-televisie uitge zonden. In 1973 wérd' het opnieuw door Ton Lutz in bewerking geno men, nu voor het Zuidelijk toneel Globe. In de televisieregistratie is gebruik gemaakt van deze uitvoering, waar in dezelfde spelers optreden'. Het zijn: Lo van Hensbergen als Henri Pattini. Annet Nieuwenhuyzen als Madelein Pattini. Johan Ooms als Thomas, Scha Buithuls als Andrea en Elsje Scherjon als nicht Hilda. "Een bruid in de morgen' wordt vanavond uitgezonden van 20.20 tot 21.50 uur op Nederland I. De NOS sluit daarmee de reeks toneelstuk ken uit de periode 1950 tot 1970 af. Deze stukken werden met tussenpo zen de laatste paar jaar op het scherm gebracht. Advies zendtijd voor Morele Herbewapening DEN HAAG De Nederland se Stichting voor Morele Her bewapening heeft van minis ter Van Doorn bericht ont vangen dat naar aanvrage om zendtijd voor radio en televi sie is doorgezonden naar de Omroepraad. De minister zal pas een beslis sing nemen nadat de Omroep raad advies zal hebben uit gebracht. De Stichting voor Morele Herbewapening heeft daarop een verzoek aan de Omroepraad gericht om in verband met deze aanvrage nader te worden gehoord voordat advies aan de minis ter wordt gegeven. Veel landen kopen 'Soy Libre' (BRT) BRUSSEL Het BRT-pro- gramma 'Soy Libre' dat op het festival van Montreux een speciale vermelding kreeg om de artistieke waarde en de menselijke ondertoon is aan veel landen verkocht. Het is al uitgezonden in Zwit serland. door de Westduitse en Nederlandse televisie, en in Denemarken. Maar het wordt nu ook buiten Europa vertoond: in Irak. Tenslotte is zelfs een kopie van het programma gezonden naar de Rusissche televisie, die daar om verzocht. Dat is de BRT nog nooit eerder overkomen. Verder zijn onderhandelingen bezig met de Turkse, Joego slavische, Flnsp en Franse om roep 'Soy Libre' is een pro gramma met gedichten van de Chileense dichter Pablo Neruda. 'Ere-loeres' posthuum voor Cees de Lange ZANDVOORT Het 1-april genootschap in Zandvoort heeft de ere-loeres 1974 pos tuum toegewezen aan Cees de Lange voor zijn gehele oeuvre en zijn voorzitterschap van 1969 tot en met 1974. Zijn echtgenote. Lucie de Lange- Steyn. zal de ere-loeres in ontvangst nemen op 2 no vember. (ADVERTENTIE) Doperwten op z'n Vlaams Smakelijk Eten uit Blik. Recept no. 5 Bereidingstijd ca. 10 minuten. 1/j blik doperwten, 'A blik wortelen, 2 eetlepels boter (of mar garine) 1 eetlepel suiker, peper en 1 blikje kervelmoes. Eerst de wortelen en doperwtjes laten uitlekken. Dan de wortelen in plakjes snijden. De boter (of margarine) smelten en hierin de groenten met de suiker zo nu en dan omschudden (5 k 10 minuten). Tot slot ker velmoes naar smaak erdoor mengen. En in- dien nodig: nog wat peper. Mijn kijk op blik: Groenten in blik bieden een grote keuzemogelijkheid. Boven dien kunnen de diverse soorten gecombineerd worden en dat biedt weer de nodige variatie. Maar groenten in blik be spaart vooral veel tijd! En die tijd kan dan weer gebruikt worden om een gezellige franje aan de maaltijd te geven. Vragen? Schrijf postbus 103, Deventer. SMIDJE VERHOLEN Kijkers willen nogal eens moppe ren over hetgeen de omroepen bieden, en dat is nog niets verge leken met het lot van recensent. Die worden door de zendgemach tigde soms meerdere keren op een avond, met een dualisme opge scheept. De kijker kan zijn eigen zin volgen: de criticus daarentegen wordt heen en weer geslingerd tussen wat op de ene zender be roepshalve niet mag worden gemist en wat op het andere net de privé nieuwsgierigheid of interesse prik kelt. Dinsdagavond wat dat bijvoorbeeld het geval omstreeks tien uur. De mensen van Hier en Nu boorden hoogst actuele zaken aan. Je vak instinct dreef Je er zonder meer naar toe. Achtergronden van de gijzeling en een aktie om de dood straf weer ingevoerd te krijgen. En een ander streven om gevange nen strenger te behandelen. Maar, bij de VPRO werd het portret ont huld van een dominee die geestelijk dwarsligt en al twee Jaar niet meer mag preken, doch wel in de pas torie blijft wonen. En zoiets is niet alleen voer voor psychologen. De consequentie was een voort durend heen een weer schakelen. Dat is echter een onbevredigende bezigheid Net begint ds. Leendert de Jong ongewone uitspraken te doen, of je hebt het gevoel, dat er in de NCRV-rubriek ook iets be langrijks wordt gezegd. Dus terug. En ja, prof. Diepenhorst geeft in zijn typische voordracht een waar dig en zeer bezonken oordeel over doodstraf, de zorg voor slachtoffers en bedrijvers van misdaden, en de hantering van een geestelijk- zedelijk hoogstaande rechtspraak. Wat prof. Diepenhorst over dit alles zei. was niet nieuw. Gelukkig niet, moet ik zeggen. Maar door de wijze waarop hij dat doet, dringt het wel goed tot Je door. Hij dwingt tot verruiming van het blikveld. Tot het bekijken van een probleem tot meer dan één kant. En dat is geen overbodige lering, in deze tijd vol stokpaarden die doordraven omdat ze met oogkleppen zijn uitgerust. De vierde aflevering van de Treffer serie viel tegen door het zwakke spel. als gevolg waarvan sommige situaties niet aannemelijk werden. Het is domweg onbestaanbaar, dat een vrouw die los wil komen van haar geesteszieke man, zo star reageert als de Vera-figuur. Ans Beentjes kwam bovendien niet verder dan het opzeggen van haar tekst. Niets ervan ging werkelijk leven. Niets werd dus geloofwaardig. Er rammelde trouwens meer in deze voorstelling. In Nader Bekeken bracht de EO uitvoerig het werk van de 100- jarige bond Pro Rege onder de aandacht. Honderd Jaar protestant- christelijke militairen tehuizen. Ik heb er met belangstelling naar gekeken. Van het functioneren van die tehuizen in de laatste jaren wist ik het één en ander uit de verhalen van onze zoons. Van kort voor de oorlog in Nederland en na de bevrijding in Indonesië dateren mijn eigen ervaringen. Er is heel wat veranderd als ik terugdenk aan de in lakense Jas en streepjesbroek broek uitgeruste 'vader', die in 1939 weinig meer dan koffie met gevulde koek en een sjoelbak tot zijn beschikking had om ons een huiselijk gevoel te geven. TON HYDRA ROME (Reuter, DPA) President Giovanni Leone van Italië heeft gisteren de huidige christen-demo cratische minister van buitenlandse zaken, Aldo Moro, opgedragen een nieuwe Italiaanse regering te vor men. De 58-jarige Moro moet proberen een oplossing te vinden voor de nu al vier weken durende regeringscri sis. De vorige week moest senator Amintore Fanfanl zijn poging op geven om een coalitie van vier par tijen te vormen. Maar het was geen jonge vrouw die naar tuiten kwam. Het waren twee mannen in dikke overjassen met breedgerande hoeden op. die even tegen het licht van de hal stonden afgetekend. De deur ging achter hen dicht en het licht van de straatlantaarn viel op hun gezicht en Canfield had zo'n idee dat hij een van hen al eerder had gezien: hij was goed getraind in het ont houden van gezichten. Het was Alexi Kogan. militair attaché van het Sowjet-Russische gezantschap in Londen. De andere man, had hij nooit eerder gezien. ZIJ hadden al lebei een naar het leek zware ak- tentas bij zich. Zij bleven op het trottoir staan en Canfield keek au tomatisch naar de deur. want het zou wel toevallig zijn als zij net een paar seconden voor de persoon die in Devllns flat was geweest naar buiten kwamen. Maar er ver scheen niemand. Toen Camfield weer naar Kogan en zijn metgezel keek. kwam er een auto langzaam aanrijden in de stroom van het verkeer, en de deur aan de kant van het trottoir ging al open voor hij stopte. De mannen stapten in zonder een woord te zeggen en de auto reed door. Canfield nam auto matisch het nummer op en zag dat ,de letters CD ontbraken. Toen. dacht hij geïrriteerd dat hij zich niet zo hoe.de uit te sloven. Er was waarschijnlijk wel een man van de CID tussen de voorbijgangers of in het verkeer achter de auto om rap port uit ta brengen over ai Kogans bewegingen. Hij hoefde zijn werk ook weer niet te ernstig op te nemen.- HIJ keek nog eens naar het huls waar Devlin had gewoond, maar CATHERINE GASKIN het contact was verbroken. De ra men bleven donker en hij begon eraan te twijfelen of hij wel echt licht had gezien. En het deed er trouwens ook niet toe: hij had er niets mee te maken. Sally Devlin was niet gekomen en de veertien jaren waren niet overbrugd. Hij had zich een ogenblik laten mees lepen en zichzelf gezien zoals hij was geweest toen hij Devlin had ontmoet. Maar zijn werk en het heden hadden zich weer op harde wijze aan hem, opgedrongen door de verschijning van Kogan en Can field was weer de man die hij was geworden. HIJ was wel liever de Jonge Canvield geweest, maar die bestond niet meer en Devlin ook niet. Hij stak zijn hand op om een taxi aan te houden. De mist ging over In een lichte regen. Onder het eten in Arlington Street werd Devlins verdwijning ook be sproken. Molly en Philip Ridley wisten dat Canfield Devllns werk kende en bewonderde, en hij was dus wel gedwongen te vertellen dat hij hem vroeger had ontmoet en een uur met hem had gepraat. Philip Ridley had een latere editie van een andere krant gezien en hij zei: 'Ik maakte uit het verhaal op dat het mogelijk is dat hij al enige dagen wordet vermist. Hij had niet precies gezegd wanneer hij in Ka boel terug zou zijn en dus infor meerde niemand waar hij bleef. Verduiveld gevaarlijk om in zo'n klein vliegtuig en dat land te vlie gen'. Toen dwaalde het gesprek af naar Elizabeth O'Mara Spence, er werden wat goede en slechte verha len over de O'Mara's verteld en toen werd het tijd dat Canfield het meisje, dat Molly en Philip voor hem hadden uitgenodigd, naar huis bracht. Ze vonden eht ellendig dat Canfields huwelijk was misgelopen en probeerden zo om de zes maan den een ander meisje voor hem te vinden. Ze bedoelden het goed en hij wilde niet ondankbaar lijken. HIJ zou het wel prettig hebben ge vonden als hij wat beter met vrou wen overweg had gekund maar het Interesseerde hem niet genoeg, en hij gaf haar dus een kus bij haar huis en maakte een vage afspraak Hij vond het jammer dat hij geen vrouw kon vinden die alles voor hem zou kunnen betekenen wat hij in zijn vrouw Laura en iedere andere vrouw had gemist. Mis schien bestond het eenvoudig niet. Misschien was het ook wel zijn eigen fout en ook wel gedeeltelijk aan zijn werk te wijten, want dat liet niet veel opengartigheid toe. Zijn werk en hij vormden een pracht combinatie. Hij luisterde naar het nieuw? yan één uur; er was verder niets bekend over Devlin. Maar hij kon aan niets anders meer denken en hij nam de encyclopedie om zijn geheugen wat op te frissen over dat deel van de wereld waarin Devlin was verdwenen. Onder het lezen werd het hem steeds duidelijker dat het heel goed kon zijn dat Devlin al een tijd weg was voor iemand het had gemerkt. Je kon daar ge makkelijk verloren gaan, in dat wijde land van open vlakten, hoge plateaus, de woestijn in het zuiden die zich uitstrekte tot de machtige Hindoe KoesJ. de uitloper van het Hlmalaja-gebergte. Geen spoor wegen. ongeplaveide wegen die wegspoelden tijdens de voorjaarsre gens. een kwart van de bevolking bestond uit nomaden, men vond er zelfs nog kameelkaravanen: het was een land verloren in de tijd en de legenden van Alexander de Grote en DJengis Khan. Het grens de aan landen met een schitterend verleden: Perzië, de Sowjetstaten Oesbeklstan en Tadziklstan: streken waar Devlin zich altijd toe aangetrokken had gevoeld. (wordt vervolgd) 4. Smidje Verholen begaf zich naar het raam en keek naar buiten. 'Zo zo zei hij bewonderend, toen hij de grote auto zag, die daar kwam voorrijden. 'Dat is nog wel even iets anders dan mijn karretje. En zijn dat studenten? Rijden die in zo'n grote wagen? Dat is warempel het kostbaarste model van de Simcalac!' 'Ja. die luitjes hebben het wel.' gromde de waard, terwijl hij veelbetekenend met de wijsvinger en duim over elkaar wreef. 'Die twee jongens wo nen ook in de goudhoek. Ik geloof dat ze uitgekeken zijn op de wa genwielen en het boerenbont van de Vrolijke Jager. Het schijnt bij de studenten nu zo'n beetje mode te zijn je vermaak te zoeken tussen de doodgewone meubeltjes van FERDINAND eenvoudige koffiehuisjes. Ze vinden mijn zand-op-de-vloer charmanter dan de dikke Perzen op het parket van De Vrolijke Jager. Ja ja. het kan verkeren.Thomas en Barnard uit de goudhoek hadden hun kostbare in dit nederige stulp je. Thomas.' riep de dikke Bernard uit. 'Er is zowaar een bezoeker hier. Dat is vast geen bezoeker van Rijk- huyzen, want anders zou hij op dit onzalige uur wel bezig zijn met zich in het zweet te werken voor een karig korstje van het dagelijks brood.' Met een gulle lach trad de kogelronde Bernard op de smid af en hij riep: 'Zeg me gauw hoe je heet, vriendje. Als je naam me bevalt krijg je een biertje van me en mag je me Bernard noemen. Ik heet Bernard Buckmans en mijn vriend hier luistert naar de fraaie naam Thomas van Everdlnge. Hij I buitengewoon knap. Hij is candi' J daat in de rechten en de philosofisl aan de Universiteit van Graven ver drecht. Ik studeer daar zelf oolien. Dat wil zeggen: ik ben daar weli!.rv waar ingeschreven, maar mijn act viteiten op het slappe koord di001 wetenschappen hebben zich e i t nu toe uitsluitend bepaald tot hirfe eens rustig opserveren van de prol fen.' 'Een originele vent. .F dacht smidje Verholen en hij drul1 te de hem toegestoken hand harti et lijk. 'Verholen is mijn naam', lacl em te hij 'Zeggen jullie maar smid Verholen, want zo sta ik nu eer maal bekend.' - 'Een aantrekkeli ke naam.' stelde Bernard tevredeaar vast. 'Waard! Een biertje op mij rekening voor mijnheer smid 'et Verholen1jk erst isv Radio vandaag HILVERSUM I TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbljt-Soos. (7.30 Nws. 7.41-8.00 Aktua. 8 30 Nws. 8.36- 8.45 Gymn. v.d. huisvr.) 9.00 (S) Wegwe zen. 9.30 (S) Van heinde en .verre. 10.00 (S) V.d kleuters. 10.30 Nws. 10.33 (SI Sphinx. 11.45 (S) Café-chantant. 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.41 Aktua II. 13.15 (S) Sport na sport. 13.45 (S) Omr. Kamerkoor. 14.15 (S) Route - A 15.30 Nws. 15.33 (S) Alter Sesjun. NCRV: 16.00 Mlddagdst v.h. Leger des Hells. 16.20 (S) Klanksnoer. 17.00 Joost (5). Overheldsvoorl.: 17 20 Wereldspaardag 1974. NCRV: 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en se up. 21.15 (S) Specialiteiten a la carte. 22.30 Nws. 22.40 Aktua UI. 23.00 (S) In nood? Bel 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) In de Roode Cirkel. (8.00-8.11 Nws.) 9.00 (S) Licht ork. met solisten. 9 35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10 00 (S> Radioweekblad. 11.00 Nws. 11.03 Jazz uit het Hist. Arch. 11.30 Spiegel van Duttsl. VARA: 12.00 Brunssum - Centraal. 13.00 Nws. 13.11 Dingen v.d. dag. 13.25 (S) Middagje Stoomradio. 16.00 Nws. 16.03 (S) Vlot v.d. Medusa. 17.05 (S) Prom. ork. met zangsollsten: operettemuz. RVU: 17.35 Aandacht v.h. belang van een goede vakbeweg. In de 3e Wereld. VARA: 17.55 Med. VARA: 18.00 Nws. 1811 Dingen v.d. dag. PP: 18.20 Ultz. P.P.R VARA: 18.30 Tekst en muz. 18.55 Scala 1925-1950. NOS: 19.40 Openb. Kunstbezit. 19.50 Den Haag vkndaag. 20.00 Nws. 20.05 I.S.C.M.- werelddagen en Intern. Gaudeamüsweek: hedend. muz. 22.10 En toch - Nooit meer oorlog? (II). EO: 22.40 Woord der waarh. 22.55 Klankbord. 23.05 (S) Postludlum. 23.45 Buenas Nuevas. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III KRO: 7.02 (S) Drie op Je boterham. 9.03 (S) Pep op drie. 11.03 (S) Drie draalt op verz. 12.03 (S) Drie tussen de middag, met 13.03 Raden maar 14.03 (S) Pop-Kontakt: Theo Stokkink-show. 16.03 (S) Hltmeesters: Vincent van Ege- leri Show. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. 19.02 (S) Drie loopt achter. (19.30 Paardekoer- sen). 20.02 Woensdag III. (22.30 Effecten- tips en 22.55 Med.) 0.02 (S) Metro's Midnight Music. 1 02 Take It easy. 2.02 Meurders Methode. 6.02-7.0Q Drie op Je Speciaal Het IKOR-programma begint met een film over het Concilie der jeugd in Talzé, Daarna volgt Ken merk met een beschouwing over de in Rome gehouden bisschoppen conferentie en aandacht voor problemen met het Eindhovense wijkcentrum 't Karregat. Ned. 1-1905 Van Een bruid in de morgen, het eerste toneelspel van Hugo Claus, is een televisiewerking te zien. Lo van Hensbergen en Annet Nieuwenhuyzen spelen het ouder paar, Johan Ooms en Sacha bult huis vertolken him zoon en doch ter. Ned. 1.(20.30 In de theologische etherleergang van de NCRV spreekt prof. dr. D. C. Mulder over de toekomst van het Christendom. llilv. 1-19.30 Een crèche heeft voor jonge kinderen grote nadelen als ze daar niemand kennen. Ned. 1-21.45 Gustav Knuth gaat voor Dults- landkijkers over het scherm als de centrale figuur in de vierde afleve ring van De Powenzbende. Duitsl. 1-21.00 De TROS brengt een programma van Franse liederen uit de zestien de eeuw. Ililv. 1-13.45 In VARA's 'radio weekblad' aan dacht voor de abortus-problema- tie. Meningen zijn te horen onder meer van de sociaal-psychologe In eke Fabery, van Mary Zeldenrust, Liesbeth den Uyl, verpleegster van de Bloemenhove-kliniek en de gynaecologe dr. Rhemrev van het Groete Gasthuis in Haarlem. Hilv. 2-10.00 TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 9.15-11.10 Schooltelevisie 16.30 Voorlichtingsprogr. Schooltelevisie AVRO 17.00 BIbelebons NOS 18.45 Paulus de Bos kabouter 18.55 Journaal 19.05 Van Gewest tot Gewest, en Intern. Agrar. Nieuws 19.50 SOCUTERA: Ned. Ver. voor revalidatie NOS 20.00 Journaal PP 20.20 R.K.P.N. NOS 20.30 Bruid ln de morgen 21.45 Kijken naar kinderen 22.10 Panoramiek 22.25 Studio Sport 22.50 Den Haag vandaag 23.05 Journaal NEDERLAND II TELEAC 18.15 Sportlelding -herh. les A NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal IKOR 19.05 Taize IKOR KRO RKK 19.30 Kenmerk NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Televizier Magazine 20.40 Ambachtschool en de Spinazie-Academie bestaan niet meer 21.15 Ramsessie 22.05 Wijde winterwereld van demode NOS 22.35 Journaal TELEAC 22.40 Computerkunde - les 30 Set ioo: assi e le et elal 'etst P d issc )ie oor en ïaai eefi ltha erst ko Kelk (ik piest kam Horizontaal: 1. soepel, 4. familielid, 5. oude lengtemaat, 7. snuiftabak, 9. Noorse goden. 11. vrouw van Jacob. 12. vruchtenat. 14. vordering, 16. radio-omroep (afk.), 18. in het Jaar der wereld (afk. Lat.), 19. scheik. element, 20. rund, 21. Chinese leng temaat, 22. afk. van item, 23. at mosfeer (afk.), 25. Rijkstelefoon, 27. vernis, 29. een zekere, 31. Euro peaan. 33. hoepel, 35. kettingraadje ln een uurwerk. 37. rechten inbe grepen (afk.), 39. voorvoegsel, 40. vlinder. Verticaal: 1. stuk stof, 2. heden, 3. verstandig (barg.), 4. tweetal. 6. grondsoort, 7. muzieknoot, 8. boom, 9. waterstand. 10. scheik. element, 11. adreskaartje, 13. spil van een wiel, 15. halfgod. 17. wilde haver, 18. voorkomen, 23. putemmertje, 24. voegwoord, 26. welige was, 28. voer tuig, 29. en personne (afk.), 30. bouwland, 32. maanstand, 34. boom, 36.. troefkaart. 33. pianissimo (afk.). Oplossing van gisteren 1. aard, raad; 2. ante, Etna: 3. riet, tier; 4. deel. leed: 5. boer, robe: 6. eker, reek: 7. Inge, gein. AARDBEI. Van onze correspondente DONGEN De Frisdranken Indus trie Nederland b.v. te Dongen (N. Br) gaat twintig van de zeventig personeelsleden ontslaan wegens een reorganisatie van het distribu tiesysteem. De RIN behoort tot de Skol-brouwerijen. :t 1 •»kind aan Raasdonders Een blik capucijners 200 gram gehakt 150 gram gesneden ham boter, uit laurier potje piccallilly kruidnagelen sambal, ketjap mayonaise peper, zout De capijcijners ln een pan op ef laag pitje zetten. Doe er de fljng£>at sneden uit, laurier, kruidnagelen peper en wat zout bij. Van gehakt balletjes maken en ln bot brulnbakken. Roer ze door de capi cijners. Deze verder op smai brengpn met sambal en ketjap. D( de capucijners op een schotel leg er omheen de plakjes ha) gevuld met piccalilly en steek vast met- een prikkertje. Garneretoj met mayonaise. Menutip: kop bouillon, raasdonder^ appelmoes, aardappelen, fruit. - z ■oor dan er 1 Cam ie v )rön Joeg* ,adat ><fVan 5de a iet ip h Daai

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6