Kans op oplossing statiegeldgeschil Houtindustrie zit met overcapaciteit 4 5G doet mogelijk mee an energie-akkoord lesluit Franse ?gering over II op komst Sowjet-Unie krijgt krediet van Westduitse banken Betalingsbalans van Japan toont weer eens een overschot Export ontwikkelingslanden in 1973 ongekend groot VW biedt nog 6.000 man vertrekpremie DAF overweegt weer werkweek van drie dagen Faillisement van Limburgse bakkerij verraste Lubbers Drie jaar voor hoofdverdachten van Lammie-zaak Afscheid van P. C. Breek Verlies Bundespost in 1973 DM 450 min. Joegoslavische dinar devalueert Goud in Londen boven 170 dollar NEW YORK VERDEELD _ÜUW/KWARTET WOENSDAG 30 OKTOBER 1974 FINANCIEN ECONOMIE TPN13 jevering frisdrankenindustrie stagneert n een onzer verslaggevers HSTERDAM Er is een kans, dat nog deze week een oplossing gevonden zal worden in het con st tussen de levensmiddelenhandel en de frisdrankindustrie over de verhoging van het statiegeld, i levering van de industrie aan vrijwillig-filiaalbedrijven en veel grossiers staat sinds maandag ge- ïl stil. Op die dag werd het statiegeld voor grote flessen verhoogd van 25 tot 50 cent. et van het conflict is de eis van levensmiddelenhandel dat deze vergoeding van de industrie wil ben voor de behandeling van luremballage. Men wil een tege- etoming van 60 cent per krat 5 cent per fles, een verlangen mede is ingegeven door de con- ering, dat in de voorraad fles- die de handel aanhoudt een zienlijk groter stuk kapitaal t zitten (De Laar, Vivo etc )bij er statiegeld. Dat levert rente- ies op, terwijl ook het risico breuk in geld uitgedrukt groter nu de flessen meer waard zijn. or kleine flessen is het statie- 1 van 15 op 25 cent gebracht), organisaties van groot- en de- handel hebben daarom aan hun in geadviseerd leveranties door I frisdrankenfabrikanten slechts te accepteren, wanneer laatst- temden zich gelijktijdig bereid Jaren de gevraagde vergoeding geven. De industrie weigert op voorwaarden in te gaan, om- zij dan gedwongen zal zijn de |s voor de frisdrank zelf te ver hogen. Wat aan de ene kant ,aan de kruidenier gegeven zou worden, ha len de fabrikanten in zo'n geval aan de andere kant weer binnen. De winstmarges in de frisdrankin dustrie zijn nl. aan de kleine kant. Als overgangsmaatregel willen de fabrikanten echter wel een vergoe ding van 5 cent per krat geven, omdat de handel extra werk heeft bij het uit elkaar houden van nieu we flessen en oude, waarop nog een kwartje statiegeld zit. Voorstel In kringen van de vrijwillig filiaal bedrijven verwacht men, dat de in dustrie binnen enkele dagen zal voorstellen een vergoeding te geven al zou dat dan niet 60 cent maar 30 cent per krat zijn. Het is overigens nog niet duidelijk of de kruideniers daar mee akkoord gaan. Feit is echter dat bij een langer voortdu ren van het geschil beide partijen echter schade lijden. Bij de groot- en detailhandel, omdat de toevoer van één van hun artikelen, nl. de landpunt van Frankryk nog onzeker USSEL De Europese Commissie zal binnenkort voorstellen de Gemeenschap van de negen als zodanig zich aansluit bij internationale energie-akkoord, waartoe 12 geïndustrialiseerde den onlangs kwamen. het zoverk omt, hangt af van de [ding van Frankrijk, de enige taat. die zich tot nu toe afzijdig i In ieder geval zal de Europe- Commissie als waarneemster nen deelnemen aan de werk- mheden van het binnenkort nen de OESO (Organisatie voor nomische Samenwerking en wikkeling) op te richten ener- agentschap. Dat heeft de Belgi- diplomast Davignon, meege- d. Davignon is directeur-gene- politieke zaken van het Belgi- ministerie van buitenlandse en. Hij leidt sedert een aantal ancien de energie-coördinatie- ep vande 12 laanden, die het ;oord voorbereiden, landen, diei n deze coördinatie- epgroep hun energiepolitiek :hten te bundelen, zijn de EG- den minus Frankrijk, de Vere de Staten, Canada. Japan en irwegen. Van die landenhebben Benelux-landen, Japan, West- tsland, Engeland en Denemar- al defintief laten weten het oord te zullen ondertekenen. De Belgische diplomaat deelde mee dat met Australiië, Oostenrijk, Span je, Zweden en Zwitserland vorige week reeds besprekingen zijn ge voerd over een eventuele aanslui ting van deze landen bij de groep van 12. Nieuwe besprekingen vol gen op 8 november. Afgesproken was dat de 12 voorof op 29 oktober hun houding ten opzichte van het in de werkgroep van deskundigen bereikte akkoord zouden bepalen. Op 18 november moet binnen de OESO beslistwor- den over de oprichting van het 'energieagentschap' dat de uitvoe ring van het internationaal ener gieprogramma moet coördineren en controleren. frisdranken, geheel stil komt te lig gen en bij de industrie, omdat een deel van de afzet wegvalt. Inderdaad een deel, omdat groot winkelbedrijven als Albert Heijn, Simon en De Gruyter zij het onder protest de statiegeldver hoging wel hebben geaccepteerd. Geprotesteerd is. omdat met de be langen van de handel geen reke ning is gehouden. Leveringen door de industrie gaan ook aan grossiers," die de slijters en cash and carryzaken van frisdran ken voorzien. Omdat er maar van een gedeeltelijke stagnatie van de afzet sprake is, vermindert men bij einekendochter Vrumona in Bun- Heinekendochter Vrumona in Bun- nik de produktie niet. 'Bovendien kan het best zijn, dat de vraag van het publiek verschuift van de krui deniers naar de slijters en cash and carryzaken', meent een Heineken- woordvierder. In dat geval zou van afzetverlies niet zoveel te merken zijn. Winkeliers Een woordvoerder van net vrijwillig filiaalbedrijf Centra zei zich te rea liseren, dat er een vraagverschui- ving zou kunnen optreden, maar dat risico wil men nemen. Centra had nog niets gemerkt van een extra vraag van winkeliers, die ex tra frisdrank (nog in de oude fles sen) willen inslaan omdat zij de bui zien hangen. Maar volgens de heer .A. M. Heijdeman. directeur van de Vereniging van levensmid delenhandelaren ANKB zouden er eind deze week al winkeliers zijn, die hun klanten geen limonades of frisdranken meer kunnen aanbie den. Zijns inziens zijn de voorrade over het algemeen te klein om er lang op te kunnen teren. Het verzet tegen statiegeldvergoe ding zonder vergoeding ligt vooral bij de Vereniging van vrijwillig- filiaalbedrijven, waarbij zijn aange sloten Spar, Central Végé, Vivo, A&O, IFA, Tip en Kroon. Ook de 41 grossiers, aangesloten bij de Neder landse Brugcentrale weigeren zich zonder vergoeding te laten leveren. De frisdrankfabrikanten zijn tot verhoging van statiegeld overge gaan, omdat een steeds groter per centage flessen door de consument werd weggegooid, wat voor de fa brikanten langzamerhand een mil joenen verlies had veroorzaakt. Door een hoger statiegeld hoopte men de weggooitrend af te remmen. et duidelijk 'Noorwegen tenslotte tot het ak- jrd zal toetreden is nog niet helijk. Dat land denkt binnen- |t over belangrijke oliereserves I de Noordzee) te kunnen be- Ikken en het heeft nog niet Inen besluiten of het zich zal binden tot een internationale fcenwerking die o.m. inhoudt dat langesloten landen zich in cri- üjden besparingen opleggen en olie evenredig onder elkaar pelen. RIJS De regering in Parijs 'waarschijnlijk vóór midden no- >ber een definitief besluit ne- D over de toekomst van de door Franse staat gesteunde compu- labriek CII (Compagnie Interna- lale pour L'Informatique). Er twee voorstellen in studie met [doel de financiële basis en sa- Dwerkingsmogelijkheden in flkrijk en Europa veilig te stel- van de mogelijke oplossingen ten fusie met Compagnie Honey- l-Bull (34 procent Cie. des Ma tes Bull en 66 procent Honey- I Information Systems) op basis een Franse meerderheidsdeel- fdng. Dit voorstel heeft de in- pming van Compagnie Générale jectricité, één van de twee pdaandeelhouders van CII. {andere mogelijkheid behelst een sterking van de banden van CII -4 Unidata, een internationaal lenwerkingsverband van CII, P'Ps en Siemens. Deze oplossing ut de instemming van CII's an- e hoofdaandeelhouder, Thom- hBrandt. t L. E, Groosman. lid van de |ctie van Philips-Electrologlca in Pdoorn. de computerdivisie van Pips, zei ons desgevraagd niet Ontrust te zijn door bovenstaand ïcht. Een definitief oordeel wilde |in het huidige stadium liever R geven. 'We wachten maar even le- l."et zal in elk geval wel een ee I eke beslissing worden wat er t CII gaat gebeuren'. De heer 'osman dacht niet. dat er 'Ike besluit ook zal vallen 'eet gevaar bestaat, dat CII uit idata zal weglopen. Werknemers ivorden overtollig AMSTERDAM Het Federatief Verbond Nederlandse Houtindus trie is met het ministerie van economische zaken in overleg ge treden om na tè gaan op welke wijze de te verwachten overcapaci teit kan worden opgevangen. Die overcapaciteit vloeit voort uit de in geheel Europa te verwachten blijvend kleinere bouwmarkt. Bij het overleg ls uitgesproken, dat zowel deze kleinere bouwmarkt als de effecten van een voortgaande internationale arbeidsverdeling 'tot een moeilijke aanpassing respectie velijk herstructurering zullen dwin gen.' Gezien de risico's voor de werkgelegenheid in deze branche, waarin circa 50.000 werknemers di rect betrokken zijn, heeft het mi nisterie van bconomische zaken duidelijke belangstelling voor deze qroblematiek getoond Het grootste deel van de Neder landse houtindustrie vindt zijn af zet in de bouw. Na 1945 vertoonde de bouw een ononderbroken stij ging. Ieder jaar. werden er meer woningen opgetrokken, maar aan die opgaande lijn is in 1973 een eind gekomen. In dat topjaar wer den 157.500 woningen gebouwd. Ui teraard heeft de houtindustrie zijn capaciteit geheel parallel aan die stijging door de jaren heen opge voerd. Nu komt echter een langza me daling van de bouwprogramma's en dus zal ook de houtindustrie zijn capaciteit moeten terugnemen. Bouwvolume 'De regering bepaalt deze bouwpro gramma's, aldus het Verbond. 'Vol gens de prognoses zal het bouwvo- FRAÜKFURT Een aantal West duitse banken zal de Sowjet-Unie een krediet verstrekken van 790 miljoen mark met een looptijd van vijf Jaar, voor de gedeeltelijke fi nanciering van een Duits-Russische vrachtwagentransactie ter waarde van 1,09 miljard mark. Dat heeft dp Deutsche Bank als leider van het bankenconsortium meegedeeld. Eerder deze maand kreeg Klockner Humboldt Deutz een opdracht van de Sowjet-Unie voor de levering van ongeveer negenduizend vracht wagens met luchtgekoeide diesel motor en onderdelen. De Sowjet- Unie zal bij levering in 1975 en 1976 22 procent in contanten beta len en de rest zal worden gedekt door het krediet van de banken. lume in de komende jaren telkens met 5000 woningen ainemen. Ui teindelijk wordt dan een stabilisa tie bereikt op een veel lager niveau. Wij kunnen onze overcapaciteit dan niet. kwijt, ook niet aan het buitenland, want daar speelt zich precies hetzelfde proces af.' Daar komt nog bij. dat in de hout- producerende en exportterende lan den zelf hoe langer hoe meer de primaire bewerking van het hout ter hand genomen. Zelfs worden er in steeds toenemende mate jind- produkten vervaardigd en ook daarvan ondervindt de Nederlandse houtindustrie de terugslag. 'Er rest ons maar één conclusie', aldus het Verbond, 'wij zullen onze industrie aan de gewijzigde om standigheden moeten aanpassen. Dat houdt in dat we de capaciteit zullen moeten verlagen en dan zal er minder werkgelegenheid zijn. In dat verband zoeken wij naar een herstructurering. Voor de overtolli ge werknemers zal andere arbeid moeten worden gevonden.' TOKIO In september is voor het eerst in negentien maanden een overschot ontstaan op de Japanse betalingsbalans. Volgens het minis terie van financiën in Tokio be droeg het overschot 128 miljoen dollar vergeleken met een tekort van 513 miljoen dollar in augustus. De kapitaalrekening wijst over sep tember een surplus van 126 miljoen dollar aan vergeleken met een na delig saldo van 283 miljoen in de voorgaande maand. De verbetering is vooral te danken aan de terug keer in de vorm van kredieten van geld dat Japan aan de olielanden heeft betaald. Op de geldrekening over september prijkt een batig saldo van 110 mil joen dollar vergeleken met een te kort van 80 miljoen in augustus. Deze verbetering wordt onder meer toegeschreven aan een toeneming van de verstrekking van kortlopen de leningen van buitenlandse banken aan Japanse handelsonder nemingen. Kapitaulschaarste vormt echter bedreiging GENÈVE De ontwikkelingslanden hebben hun gezamenlijke uitvoer in 1973 tot een ongekend peil uitgebreid. Gezien de inter nationale economische moeilijkheden van dit ogenblik is het ech ter twijfelachtig of de landen van de derde wereld hun ontwikke lingstempo kunnen handhaven Gisteren was het 5 jaar geleden dat de N'ewyorkse beurs -cn van de som berste perioden uit haar geschiedenis doormaakte, te weten de beurskrach van 1929. Een gebeurtenis, die een periode in luidde van ongekende koers dalingen. Zo werd bijv. in een periode van slechts twee weken na 29 no vember het Dow Jones gemiddelde voor industrie-aandelen gehalveerd. De krach van 1929 was overigens nog maar het begin. Het Dow-Jones ge middelde. dat vóór de krach op 381,17 stond, bereikte bijv. in juli 1932 een laagtepunt van 41,22. Aandelen, die in de jaren twintig nog honderden dollars per stuk waard waren, werden toen in dollarcenten per stuk genoteerd. De foto toont de beursvloer van de Xew York Stock Exchange. Dit heeft het secretariaat van de GATT Algemene overeenkomst voor tarieven en handel) bekendge maakt. Deze internationale organi satie, waarvan 83 landen lid zijn. stelt regels vast voor ongeveer 80 procent van de wereldhandel. In haar jaarlijkse verslag over de ontwikkeling van de internationale handel schrijft de GATT. dat de export van de ontwikkelingslanden in 1973 naar de dollarwaarde gere kend met 37 procent is toegeno men. terwijl de omvang 8 procent groter was dan in 1972. Alle ont wikkelingslanden samen boekten verleden jaar een handelsbalanso verschot van ongeveer elf miljard dollar. In verband met de stijging der energiekosten zullen geïndustriali seerde landen corrigerende maatre gelen moeten treffen, waardoor waarschijnlijk een relatief tekort aan kapitaal zal ontstaan. Dit kan leiden tot een vermindering van de totale hoeveelheid kapitaal beschik baar voor investeringen in ontwik kelingslanden. De gevolgen van de ze kapitaalschaarsle voor de ont wikkelingslanden zijn reden tot ernstige bezorgdheid, zo meent de GATT. De toeneming van de exportinkom sten van de ontwikkelingslanden is voor het overgrote deel het gevolg van een sterke stijging van de goe- WOLFSBURG Volkswagen biedt nog zesduizend werknemers een premie van 5000 tot 9000 mark als ze vrijwillig ontslag nemen. Het aanbod is speciaal bedoeld voor stukloners en kantoorpersoneel. Het concern heeft op het ogenblik 116.500 mensen ln dienst. Dit jaar verlieten 11.000 werknemers het be drijf. onder wie 341 met een pre mie. Volgens een mededeling van de directie maken de teleurstellen de verkopen het onvermijdelijk dat nog zesduizend man vertrekt. derenprijzen. Veertig procent van deze inkomstenverbetering vloeide vorig jaar voort uit de prijsstijging voor olie. De groei van het export volume kwam voor meer dan de helft voor rekening van fabrieks- goederen. Het aandeel van de ontwikkelings landen in de totale werelduitvoer bedroeg verleden jaar 18.1 procent. Een marginale stijging ten opzichte van 1972. De invoer van de derde wereld steeg in '73 sterk in waarde, vooral de import van de grondstof fen nam toe. Voor voedingsmidde len moet ruim 60 procent meer worden betaald dan» in 1972. BORN Van Doornes personenau tofabriek DAF in Bom overweegt op het ogenblik een nieuwe werk tijdverkorting van twee dagen per week in te voeren. Dat zal afhan gen van het feit of de voorraden op korte termijn wederom onverant woord hoog zullen oplopen. De aanvraag tot werktijdverkorting zal gebasserd zijn op de verkoopcij fers. die over enige tijd bekend worden. 'Zoddoende kunnen we nu nog geen exacte data van een eventuele fabrieksslulting meede len'. aldus de DAF-dlrectie in Bom. die verder zei dat een eventuele werktijdverkorting zal worden doorgevoerd in nauw overleg met overheid en vakbonden. De afzet van nieuwe DAFs bedroeg tot 1 oktober dit jaar 16.180 stuks tegen 18.424 in dezelfde periode van vorig jaar. Van DAF-zijde acht men het onder de huidige omstandigheden niet uitgesloten dat de fabriek tussen 16 december a.s. en de eerste week van januari volgend jaar wordt ge sloten. Dat gebeurde ook al aan het begin van dit Jaar toen in aanslui ting op extra vrije dagen door mid del van drie collectieve vakantieda gen het bedrijf tussen Kerstmis en Nieuwjaar dicht was. Van een verslaggever DEN HAAG-MAASTRICHT Het faillissement van de Verenigde Limburgse Bakkerijen (VLB), dat vorige week door de rechtbank in Maastricht werd uitgesproken, heeft minister Lubbers (Economische Za ken) verrast. De bewindsman zegt namelijk in een brief aan de vaste commissie voor economische zaken uit de tweede Kamer die uitspraak niet verwacht te hebben. Het failissement bemoeilijkt intus sen. aldus de minister, in ernstige mate de pogingen om een deel van de werkgelegenheid van de VLB te behouden. Hij onderzoekt thans of, en zo ja, welke stappe" daartoe nog kunnen roorden genomen. Hierbij moet zeer snel een beslissing wor den genomen om te voorkomen, dat de verder afbrokkelende wer king van een failissement elke keu ze onmogelijk maakt. Enige dagen voor het failissement sprak de minister zich in brieven aan de voedingsbonden van NKV en NVV en aan de bewindvoerder uit voor een reorganisatie, waarbij het VLB-bedrijf in Heerlen zou worden gesloten en de produktie in Geleen zou worden voortgezet. De beide voedingsbonden wilden juist het omgekeerde, namelijk Geleen sluiten en in Heerlen doorwerken. Met zijn plan. alsmede met de kre dietgarantie van anderhalf miljoen, had de minister een eind willen maken aan de aanhoudende (grote) verliezen, die deze maand opliepen tot 80.000 gulden per week. en een stuk werkgelegenheid willen red den. Van een verslaggever ALKMAAR De rechtbank heeft de twee hoofdverdachten in de has jiesj -smokkelzaak met de Helderse kotter 'Lammie' veroordeeld tot drie jaar met aftrek. Tegen beide mannen, de 37-jarige kamerver huurder S. F. A. en de 43-jarige W. J. L., beiden it Amsterdam, was vier jaar met aftrek geëist. De rechtbank achtte niet bewezen, dat A. in zijn woning aan de Zee dijk in Amsterdam hasjiesj ki voor raad had. Zijn auto werd verbeurd verklaard. De twee pistolen met munitie, die werden gevonden bij L. werden eveneens verbeurd ver klaard. De 'Lammie' bracht in de nacht van woensdag 24 op donderdag 25 april 3200 kilo hasjiesj naar de kust bij Qallantsoog. Nadat de kotter grotendeels was gelost werd zij achtervolgd door een douanevaar tuig en een marinefregat. De schip per van de Lammie negeerde de stopbevelen en trok zich niets aan van een schot voor de boeg, de beschieting met traangasgranaten en een mitrailleur. De bemanning van de kotter bracht tenslotte zelf het schip tot zinken ten noorden van Den Helder bulten de territori ale wateren. A. en L. zijn twee va de in totaal elf verdachten in deze zaak. Er is nog een onderzoek gaande of de bemanning van de Lammie en enkele handlangers uit Volendam en Purmerend voor meineed kun nen worden vervolgd. BONN De economische positie van de Duitse posterijen, de Deut sche Bundespost. is ook verleden jaar weer slechter geworden, zo blijkt uit het jaarverslag over 1973. Daarin wordt gemeld dat de Deut sche Bundespost 1973 heeft afgeslo ten met een verlies van 456,6 mil joen mark. Het tekort is daarmee ten opzichte van het jaar ervoor (verlies 509.6 miljoen mark) wel verminderd. Dat verlies zal andermaal ten laste komen van de schuldenpost, zodat de totale schuld eind 1973 ongeveer 36 miljard mark bedroeg; het eigen kapitaal bedraagt nog maar 16,3 procent van het totale kapitaal. De omzet van de Duitse PTT bedroeg verleden jaar 22,3 miljard mark. De Bundespost is het grootste dienst verlenende bedrijf in West-Duits- land. Vorig Jaar bezorgden de Duitse pos terijen 10,4 miljard brieven en 297 miljoen postpaketten, iets minder dan in 1972. De telefoondienst boekte mèt 9.7 miljard lokale tele foontjes en 4.2 miljard interlokale en internationale gesprekken een lichte toeneming. Met 915.000 nieu we telefoontoestellen heeft het hele telefoonnet in West-Duitsland nu 11.75 miljoen aansluitingen. GOl'D BN ZILVER AMSTERDAM Goud 14.290-14 690 (13.880-14.280) per kg Zilver i 426-453.50 (427-454.50) per kg BELGRADO Joegoslavië heeft de dinar met 7 procent gedevalueerd. De waardevermindering van de munt is bedoeld als stap in de strijd tegen de inflatie en het groeiende tekort op de betalingsba lans. De dinar ls nu nog bijna 15 cent waard. Van een officiële deva- luatje kan men niet spreken, omdat de koers van de Joegoslavische munt tot nog toe zweefde. Maar de vaststelling van de nieuwe waarde verhouding met andere munten komt neer op een devaluatie van 7 pet. Joegoslavië had in de eerste zeven maanden van dit jaar een tekort van ca. 5% miljard gulden op de betalingsbalans. DOW JONES INDEX lodast. 8pne*n ut in. ubl. Mods 24 okt. 636 26 145.62 66.88 65.39 871.8 25 okt. 636.19 146.29 67.29 65.32 867.0 28 okt. 633.84 145.78 67.04 65.50 872.7 lind. ooi. nu, u. l 24 okt 14.910 16.580 1.747 247 1.149 25 Okt. 12.650 15.140 1.740 657 644 28 okt. 10.540 13.500 1730 502 799 Koersen in Montreal Bovls HuGky Nat Oss Mom Ferguson Nat Resources Shell Canada 24/10 1 12 14 28/10 1.12 14'I 13% 3.81! 12 Op 31 oktober zal de heer P. C. Breek (63) na een Philips-loopbaan van bijna 40 jaar met pensioen gaan en aftreden als lid van de raad van bestuur van het concern. De heer Breek was vele jaren lang directeur van de administratie van Philips en heelt als zodanig een belangrijke bijdrage geleverd aan de computerisatie van hel concern. Niet alleen op het gebied van de interne informatie heeft de heer Breek zijn sporen verdiend. Ook irt de informatie naar buiten, zoals de voorlichting van de financiële pers, is dit het geval geweest. De af scheidsreceptie van de heer Breek is op 31 oktober om 17 uur in het Philips' Ontspanningscentrum te Eindhoven. LONDEN Dinsdag is de Londen- se goudprijs gestegen tot boven de 170 dollar per ounce (31,1 gram). Bij de 'fixing' tijdens de ochtendu ren kwam een prijs van 169,50 dol lar uit de bus. twee dollar boven die van maandagmiddag. Daarna werd gehandeld op 171 tot 171,50 dollar. Er was voortdurend vraag waar de bezitters van het edele metaal zeer gereserveerd tegenover stonden. Van invloed was mogelijk een be richt uit New York, dat wordt over wogen de regels voor de locohandel in goud aan de Newyorkse effec tenbeurs soepeler te maken omdat ze ln hun huidige vorm belangrijke nadelen voor de leden van de beurs opleveren als de goudhandel op 1 januari vrij wordt. Door winstneming trad aan het eind van de dag een reactie in. Aan het slot bedroeg de prijs 167,75 dollar. NEW VORK a/10:8/10 ACP Industries 37 37'4 Alreo 12% 1244 Allied Chemical 301. 31 Alum. Co of Am 340. 34'i American Brands 29% 291fc American Can. 25%24^» Am Cyanamld jl"-21*» Am Klectr Power ir 16% Am Metal Climax 3511 35% Am Motors 1. 4% Am Smelt A Fsi iv 17 Am Tel A Tel 45.. 44% Ampex 3', 3% Anaconda igii 16 Armco Steel n2*_ 23 Atlant. Richfield 86% Bendlx Bet hl Steel Boeing Burlington Ind. 22', 21% 26% 27% 17% 17% 16% 6%e Can Pacific Ry 13% 13% Ceianeae ?7%27% Chase Manhattar 27%27U Cbessle 8ysteem 53% 52% Chrysler 10% 9% Cittys Service 41% 41% Colgate Paimoilvi 22% 22% Colt Industries 25% 25 Commonw Edlsor 23% 23% Cons Edison 7% 7% Cont Cao 22% 22% Cont. Oil 38% 38% Curtiss Wright 6% 6% Curtlss Wright A Dart Ind Deere and Co. Dow Chemical Du Pont (BI) Eastman Kodak 1413% 39% 39% 62 62 01% 00% Exxon 66% 65% First Nat City 30% 29% Allegheny Pow 8 1414% Aksona 13% 13% Am Sandard 8% 9 Amsted Ind. 34% Uerro 12% 12 Chadnoum Corn Chase Select Pd I 85L 3.84) Columbia Gas 19% 19% Comlnoo 26% Cont Telephone 10% 10% Oen Electric Gen Fonda Gen Motors Oen Publ ütl) Gen Tel A Tel Getty OU G! lette Glmbel Brothers Goodyear I an P Qulf OU 17% 17 34% 35% 1918% 33% 32% 10% 10% 18% 18% 125 25% 25% 25ed 19% 19% 21% 21% 18% 8 e Piuor Oorp Gen Clgar 26% 11% 11% Illinois Central Ind 13% 13% Inatloo 6 5% IntBuslnMacb 77% 80', Intern Harvester 19% 18% Int Nick of Can 23% 23% Int Paper 39 38% Int Tel A Tel 16% 16 Llng Lemco Voug 10% 10 Litton ind 3% 3% Lockheed Alrcrai 4% 4 Marcor 15% 15 Martin Marietta 15% 15% May Dep Stores 20 19% McDonnell Dnugl 9% 9% Mobil OU Corp 34% 34% Na Disco 23% 24 Nat Cash Reglst 17% 17% Nat Distillers 14% 14% Nat Gypsum 9% 9% Nat Steel 32 32 Net Lead Ind 14 14 int Bank for Re- 99b lot Plsv Prak 28% 28% Int Paper 'S4> Oltn Pac Gas and El Penn Central Pepslco Phelps Dodge Philip Morris Philips Petr 18% 18% 19% 19 1% 1% 40% 40% 29% 29% 42 42% lips Petr 42% 43% Procter A Oambl83% 83% RCA 10% 10% Republic Steel 2424", Reynolds Ind. 45% 45% Royal Dutch Petr25% 25 Santa Fè Ind. S*ars Roebuck Shell OU Southern Co Southern Pacific Southern Rallw Sperry Rand stand OU Calif. Stand Oil Indian» Studebak Worth Sun Oil 45% 45% 41% 40% 10% 10% 27% 27% 39% 40% 27% 27% 23% 23% 83% 83% 33% 23% exd 37% Texas Oulf 22% 23% Texas Inst 63", 64% Transamsrica 5% 5% Unilever Union Carbide 41% 42« Unl Royal 6% 6% United Aircraft 27% 28% United Brande 3% 3% U8 Steel 38% 39 West Union Tel. 9% 39% Westinghouse El. 0 8% Wool worth 10% 0%e Kansas City Ind Kansas Power KLM „one Star Cem Lehman Maatson Fund Nat Oan NV Centr A North West R 15% 15% 15% 16% 16% 17 8% 7% 4% 3% 06% 56% N Am Philips Co Occidental petr. 14% 14% 10 10% Reliance Group Standard Brands Tandy 8% 8% 48% 48% 14% 14% 12% 10% 11% 11% Western Bancorp 16% 16% Union Blectr. United Electr. Ufl Corp.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 15