J 4 Rob Baan geeft VW een nieuw gezicht Prijsbewust spelen in de Staatsloterij VRU CP RECHT© Willem en de scheidsrechters Wereldtitel voor verrassende Polen Truus van Hanegem krijgt meer sendruimte dan eerste divisie Limburg krijgt eigen 'jeugdplan' DR: antwoord jm KNVB Dleurstellend Hederlancl-Fi nl and rschoven de Staatsloterij India speelt finale niet tegen Z.-Afrika door Mattv Verkaunuaii Y 10UW KWARTET WOENSDAG 30 OKTOBER 1974 SPORT T11/K13 er i 1 3RUBBEWORST-VENLO Terwijl het door George Kess- !er geïntroduceerde Jeugdplan Nederland nog altijd gebrek kig gefunctioneert. gaat FC. VVV via trainer Rob Baan op zeer korte termijn van start met een regionaal jeugdplan voor Venlo en omstreken. Vij- I fendertig van de 61 afdelings clubs hebben hun medewer king reeds toegezegd;; van het overige deel zal een groot aantal clubs dat binnenkort, na intern overleg, óók doen. In juni heeft de KNVB het plan officieel goedgekeurd. Al ruim een jaar heeft Rob Baan achter de schermen ac tie gevoerd om de amateur- clubs in Noord-Limburg via lezingen en voorlichtpngsa- vonden 'warm' te maken. Op dit moment is VVV's trainer bezig om in samenwerking met de vertegenwoordigers van de amateurclubs 54 ta lenten te selecteren die vanaf i november één keer per week bij FC VVV mogen ko men trainen. OVER DE HEINING De jeugdspelertjes zullen worden ondergebracht in drie leeftijdsgroepen (12-14, 14-16 en 16-18 jaar). Baan zegt: 'Het belang van de voetbal lertjes staat in het hele plan primair. Vroeger was het zo, dat betaalde clubs stiekum over de heining gingen kijken om talenten weg te halen. FC WV heeft in dit geval recht streeks contact nagestreefd. Elke groep komt één keer per week naar FC VVV. Het eer ste jaar is een proefjaar, hoe wel de clubs die meedoen wel een overeenkomst hebben on dertekend, hoewel de clubs die meedoen wel een over eenkomst hebben onderte kend. Als alles naar wens verloopt, worden de overeen komsten na de proefperiode met twee jaar verlengd. Daar mee voorkomen we. dat een club op de helft van een sei zoen opeens niet meer mee wil doen.' RISICO FC_ VVV heeft per jaar ruim 25.000,- voor het nieuwe jeugdplan uitgetrokken. Twee bekende zakenmensen hebben reeds toegezegd een gedeelte van de kosten voor hun reke ning te willen nemen. FC VVV zélf calculeert het risico in. dat eventuele 'supertalent jes' door de grote clubs wor den weggekocht. Baan zegt: 'Als er na verloop van tijd ééén hele grote voetballer bij 1 loopt, dan zal die waarschijn lijk bij een rijke club terecht komen. Dat is voor ons geen probleem. Het gaat ons in eerste instantie om een goede bundeling van/ het talent. In overleg met de amateurclubs kunnen we na verloop van tijd een beloftevolle speler de kans geven om bij VVV aan het betaalde voetbal te gaan ruiken. Voorlopig blijven de .jeugdspelers echter gewoon bij hun eigen club voetballen. Daar zijn alle partijen bij ge baat.' Van onze speciale verslaggever GRUBBENVORST/VENLO Na twee seizoenen in de anonimi teit, seizoenen waarin werd gesleuteld aan een nieuwe basis voor het weggezakte FC WV, lijkt er weer erkenning te komen voor de Limburgse ploeg. FC VVV verkeert in het midden van de eerste divisie, zeven punten verwijderd van de bovenste plaats, zeven punten boven de laatste plaats. Maar meer nog dan dat geven recente resultaten aan dat FC VW werkelijk is veranderd. Zo werd FC Groningen nog maar enkele maanden geleden in de eredivisie verkerend met 4-0 weggespeeld. Zo kon ook Helmond Sport niet voorkomen dat dezelfde cijfers op het scorebord kwamen. En werd Vitesse voor de KNVB-beker met 5-1 afgedroogd. Resultaten die sprekend zijn voor FC VVV. De ploeg heeft onder trai ner Rob Baan, ex-jeugdtrainer van FC Den Haag (toen nog ADO gehe ten) een heel nieuw gezicht gekre gen. 'Vorig jaar', zegt de jonge trai ner, 'had ik bij wijze van spreken elf spelers. Nu durfde ik na negen wedstrijden al te zeggen, dat ik een elftal heb. Een groep, die beseft waar het om gaat. Tegen Helmond Sport zaten er 7000 toeschouwers, voor WV een fantastische entoura ge. De mensen moesten opschikken, op verzoek van de speaker. Dat was een heerlijk geluid.' ACHTELIJK CLUPPIE Het gekke aan FCVW is, dat de landelijke onbekendheid in het ge heel niet overeenstemt met de plaatselijke populariteit. Vorig sei zoen al, was FCVW de best be zochte vereniging uit de eerste di visie, met een gemiddelde van 5000 toeschouwers per thuiswedstrijd. Baan zegt: 'Maar tóch worden we vaak nog voor een achterlijk dup pie versleten. Veel mensen weten geloof ik niet eens waar Venlo ligt. Laat staan, dat ze VVV kennen. We zijn trouwens niet de énige club die moeilijk bij de mensen overkomt. Heel de eerste divisie wordt als een stiefkind behandeld.' 'Neem Eindhoven, de eerste perio dekampioen. Zelfs dié club komt niet eens in Studio Sport, op de dag dat ze kampioen worden. Dat vind ik een schande. Truus van Hanegem krijgt bij de omroepen meer zendruimte dan de hele eerste divisie. Ik misgun 'ter niet, inte gendeel. Maar tegenover al die voetballers die zich zondags voor een betrekkelijk laag bedrag uitslo ven, is zoiets op de lange duur niet te verkopen. Daarom zeg ik: 'Het gaat niet alleen om FCVW, het gaat om de hele eerste divisie. We kenlang heeft Studio Sport vorig seizoen niet eens de periodestand in beeld gebracht. En als Henk Terlingen dan de namen van al die onbekende duppies moet uitspre ken, dan vergist-ie zich drie keer in een aantal namen. Dat is gebrek aan training, denk ik.' LORENZ HILKES Hoezeer een eerste divisieclub te keer moet gaan (in positieve zin uiteraard) om in de publiciteit te komen, valt het best te illustreren aan de hand van wat VW vorig seizoen meemaakte met Lorenz Hll- kes, de toen 23-jarige spltsspeler die van Borussia Mönchengladbach werd gehuurd en die in minder dan een half seizoen maar liefst vijftien doelpunten maakte. Hilkes in in tussen teruggeroepen naar Glad- bach maar voor de meeste voetbal fans is dat een volstrekt onbekende gebleven. Rob Baan zegt: 'Ik heb wel eens tegen Joep Steur gezegd, dat Volendam met een spitsspeler als Hilkes vier keer achter elkaar periodekampioen zou zijn gewor den. Toen Volendam vorig jaar te gen FCVW speelde, had Joep er een kist paling voor over, als ik Hilkes niet zou opstellen. Hij speel de toen inderdaad niet mee, maar dat kwam door een blessure.' EET ZETJE NODIG 'Een paar weken terug hebben we die paling in Volendam in ont vangst genomen, klasse. Maar ik bedóél maar: alle eerste divisie clubs waren bang voor een spits speler, die bij het grote publiek tot het einde toe vreselijk onbekend bleef. Maar als een club als Sparta in een thuiswedstrijd maar net 3000 toeschouwers trekt, dan staan daar een dag later evengoed grote stuk ken over in de krant. Zulke dingen begrijp ik dan niet, hoewel ik Spar ta niks misgun. Ik vraag me alleen af waar de logica is. Zaterdagavond zie je PSV op de televisie; zondaga vond nóg eens. Waarom dan niet een pAAr minuutjes ingeruimd voor de eerste divisie? We hebben een zetje nodig. Maar als niemand dat zetje geeft, bestaat de eerste divisie over een tijdje louter uit 'achterlij ke cluppies'. Voor de massa ten minste. Want de trainers die weten wel beter.' IRRITATIE 'In totaal hebben zes clubs gepro beerd om Lorenz Hilkes naar zich toe te trekken. Op het eind hadden we elke week een vreemde trainer op bezoek. Geeft niks, maar waar om zien alleen die trainers nou, dat er in de eerste divisie genoeg te beleven valt? Dat zijn wel eens dingen die irritatie geven. Hoewel ik in eerste instantie voor de club voornamelijk gebaat ben bij regio nale belangstelling. Vorig seizoen eindigden we als vijfde van onde ren, maar tóch met een gemiddelde van 5000 toeschouwers. Ik ben be nieuwd wat dat gaat worden, als we dit jaar nou eens vijfde van bóven worden.' Op grond van de prestaties die deze competitie tot nu toe zijn geleverd, moet FC WV in staat worden ge acht om, na twee jaar voorberei ding, nu eens serieus mee te vech ten aan de top van de zo onbere kenbare eerste divisie. Lorenz Hil kes vormt een afgesloten hoofdstuk, Rob Baan omdat VW de middelen niet had om met Borussia Mönchengladbach te concurreren. Maar al in de eer ste periode heeft zich overduidelijk een nieuwe schutter aangediend, in de persoon van Mikan Jovanovic. Deze 27-jarige Joegoslaaf i3 hard bezig om zich op te werpen als het nieuwe enfant terrible, waaraan het ambitieuze FC WV zich optrekt, op weg naar de top-tien van de eerste divisie. BLINDE KIP Jovanovic maakte in het nog prille seizoen al tien doelpunten, waarvan vier in de bekerwedstrijd tegen het toch zeker niet zwakke Vitesse. Rob Baan zegt: 'Ik durf te voor spellen, dat Jovanovic meer goals gaat maken dan Lorenz Hilkes. Vo rig jaar liep Hilkes Jovanovic een beetje in de weg. Hilkes was vaak |i\T HAAG Het bestuur van de spolTchting Nederlandse Draf- en «tjethspprt heeft het antwoord van pjakt bestuur van de Koninklijke derlandse Voetbalbond op het ridwitest tegen de verschuiving van wedstrijd Feyenoord-Barcelona iurstellend 'genoemd. De KNVB 'ft de NDR laten weten het pro- onmiddellijk te hebben door leven aan het bondsbestuur en bestuur van de sectie betaald itbal. Dat niet eerder op het itest van de NDR gereageerd kon :den wijt de bond aan het over- tussen de NOS. Feyenoord en KNVB inzake de zekerheid tot uitzenden van deze wedstrijd 6r de televisie. Voorts zegt de IVB verschuiving van wedtrijdda- 9.95niet te kunnen verhinderen om- t de voetbalclubs van de UEFA chtiging hebben gekregen één qbiJ van de vastgestelde data af te jken. 'Een verbod tot uitzending ir de NOS is in dit geval onmo- ijk'. aldus de KNVB. die het 't betreuren dat anderen hinder len ondervinden. 'Aan de an- kant staat het vast dat aan ;n genoegen wordt gegeven'. De noemt het antwoord van de 'B vriendelijk, maar bijznder iurstellend. Het bestuur van de |R overweegt niet alleen de lerlandse Sport Federatie in te lakeien, maar ook de sportbon- om stelling te nemen tegen de lende onzekerheid over de data bekerwdstrljden en het feit de .KNVB bij en wijziging in data toestaat dat de betrokken Istrijd dan rechtstreeks door de ivisie wordt uitgezonden. 1ST De voetbalbonden van Hand en Nederland zijn overeen- lomen de wedstrijd Nederland- land voor groep 5 van de voor- Ier. van het toernooi om het ipesp kampioenschap voor lan- iteams te verplaatsen van Jnsdag 20 augustus naar woens- 3 september 1975 Ook de ont- Nietirg Jong Finland-Jong Oranje van 20 augustus naar september. (ADVERTENTIE) Elke maand zo'n 800.000 prijzen - totaal ruim 30 miljoen gulden. Gemiddeld 4 prijzen op 10 loten. 70 van de inleg aan prijzen. Elke loterij een hoofdprijs van 500.000,„schoon". Lotenverkoop van 4 november af De lotenverkoop begint steeds op de eerste maandag van de maand, dus voor de november-Ioterij op 4 november. Bij de plaatselijke kantoren Staatsloten zijn te koop bij de plaatse lijke kantoren. Voor adressen: zie de telefoongids onder Staatsloterij of bel 070-853955. Prijs per lot 25,—; „vijfje" 5, Er zijn voldoende loten verkrijgbaar, maar wacht niet tot de laatste dag. Trekkingen op 13,18 en 20 november Elke loterij heeft drie trekkingen; deze zijn openbaar en worden gehouden in de Rolzaal, Binnenhof 8, Den Haag, om 18.00 uur. Uitslagen op de televisie De trekkingsuitslagen ziet u dezelfde avond nog op de televisie en de volgende dag in de dagbladen. Uitbetaling prijzen na 3e trekking De prijzen worden uitbetaald na de 3e trekking, dus ook die welke bij de leen de 2e trekking zijn gevallen. egoïstisch, omdat-ie wist dat Hen nes Weisweiler van Borussia hem in de gaten hield. Jovanovic offer de zich vaak op. Hij lag wakker, als-ie een keer niet meespeelde. Zijn ambitie verbijstert alles en iedereen. Sommigen vinden hem een blinde kip, maar ikzelf en de 'jongens' zien het in hem zitten. Jovanovic is de man die FC VW dat kleine zetje dan maar moet geven.' JAN VAN DER KROON NEW DELHI India heeft officieel geweigerd in de finale van het tennistoernooi om de Davis Cup tegen Zuid Afrika te spelen. Dit verklaarde Raj Khanna, secretaris van de All-India Lawntennis Associatie, in New Delhi. Hij zei voorts dat er telegrammen naar Basil Reay, secretaris van de commissie van Davisbekerlanden en de Zuid-Afrikaanse bond waren gestuurd. Hierdoor is Zuid Afrika zonder strijd winnaar geworden van de Davis beker. Het is voor de eerste maal in de tennishistorie dat de schaal naar Zuid-Afrika gaat. Tot nu toe kwamen alleen teams uit de Verenigde Staten, Australië Groot Brittannië en Frankrijk zover. Basil Reay verklaarde bijzonder teleurgesteld te zijn door de weigering van India tegen Zuid Afrika te spelen. 'Dit is erg slecht nieuws', zei hij in Londen. 'Niet alleen voor de toekomst van het Davis Cuptoernooi maar voor de tennissport in het algemeen. Dit is de eerste maal in de 70-jarige geschiedenis van het toernooi dat de finale niet gespeeld kan worden.' Speltechnisch bezien is de vader landse voetbaltopper van afge lopen zondag, Feyenoord-Ajax de geschiedenis ingegaan als één der matigste in die kwalitatief vaak zo interessante reeks.Vrijwel unaniem werd het duel als slecht en negatief bestempeld. Die kri tiek bleef niet beperkt tot het gebodene van de twee topclubs al leen. Ook bet 'randverschijnsel scheidsrechter' stond weer eens ter discussie. Voor de zoveelste maal dit seizoen, was de spelleider Keizer het mikpunt. Ondanks in achtneming van het gegeven, dat het in het betaalde voetbal steeds moeilijker wordt voor de scheidsrechters, was die kritiek terecht. Niet alleen een aantal spelers van het verliezende Ajax maakte aanmerkingen op de leiding \van Jan Keizer. De me ning van die Ajacieden en dan met name van Arie Haan dat Keizer een enkele vedette veel te veel toen stond, werd door vrijwel iedere onafhankelijke gedeeld. Die vrijheid van doen en laten van de vedette (het zal duidelijk zijn 'dat het om de Feyenoorder Wim van Hanegem gaat) is niet nieuw. Alleen al in de laatste vier thuiswedstrijden van Feyenoord, ging Van Hanegem constant te ver, zonder dat een scheidsrechter ingreep. Dit tot grote ergernis van de tegenstander, die de steeds weer terugkerende slapte van het scheidsrechtersvolk ten eigen na dele moet ervaren. Van Hanegem zelf ls overigens weinig te verwijten. Hij maakt alleen maar slim gebruik van de angst die de meeste scheidsrech ters en ook grensrechters in de Rotterdamse Kuip beheerst. Van Hanegem is dermate populair in eigen omgeving, dat elke beslis sing ten nadele van 'nummer 10' door de massa niet wordt geno men. En Juist die wetenschap lijkt de arbiters bevreesd te maken. Elke scheidsrechter zal dat na tuurlijk ontkennen, maar wanneer de laatste vier thuiswedstrijden van Feyenoord onder de loep wor den genomen, zal het toch duide lijk zijn, dat de heren leiders wei nig heldhaftige beurten hebben gemaakt. Het begon met Feyenoord-FC Utrecht. Een wedstrijd die door Frans Derks die nog het min ste moeite heeft met het aanpak ken van een vedette overigens in totaal goed werd geleid. Maar toen Van Hanegem het zich in de tweede helft permitteerde om de bal na een overtreding, hard naar Frans Derks te gooien, had de Bredanaar resoluut met een gele kaart moeten zwaaien. Derks bantwoordde de grap even wel ook humoristisch door keihard terug te gooien, waarna Van Ha negem Derks toch weer voor .schut zette, door die bal lakoniek met de hak te stoppen. Uiteraard, hilariteit genoeg In het stadion, maar het is toch de vraag of de spelers van FC Utrecht het allemaal zo hebben gewaardeerd. Want zij beseften deksels goed. dat er voor hen in dergelijke ge vallen een andere reactie was ge volgd. Nog bonter maakte Wim van Ha negem het in de volgende thuis wedstrijd tegen AZ'67. Tot grote woede van vooral aanvoerder1 Co Meyer van de Alkmaarders per mitteerde Van Hanegem zich on der 'leiding' van Theo Boosten werkelijk alles. Van Hanegem be paalde de afstand bij vrije trap pen zelf. Hij hield tientallen se conden lang de bal in zijn han den bij een vrije trap tegen Feyenoord en bond bovendien nog ongezond fel de strijd aan met eredivisiedebutant Van Rijns- oever. Feyenoords spelmaker maakte de ene harde overtreding na de andere tegen Van Rijnsoe ver, maar toen deze zelf eenmaal de bal bij en ingooi wegtrapte werd hij door Boosten beboet. Meer dan ooit dolde Van Ha negem maar wat met de scheids rechter. AZ-oefenmeester Joop Brand voerde na afloop niet ten onrechte aan. dat het leek of er voor Van Hanegem speciale spel regels golden. Van Hanegem, naast zijn una niem erkende grote voetbalcap aciteiten, beschikkend over een kostelijk gevoel voor humor, ver klaard na de wedstrijd Feyenoord- AZ: 'Het is mijn stadion en het zijn mijn supporters. Ik verwacht geen enkele tegenspraak van legenstanders. Wanneer een muurtje bij en vrij trap niet op de juiste afstand staat, dan neem ik de vrije trap niet. Er zijn ten slotte spelregels...' Natuurlijk, een aardige schets van 'De Kromme' .maar het heeft er veel van weg. dat het in de prak tijk niet anders is. In het Europa Cup-treffen tegen Barcelona zette Van Hanegem de befaamde Oost- duitse referee Rudi Glöckner weer eens voor schut door te doen of hij de bal tegen hem aan zou gooien. De bukkende reflex maak te Glöckner een moment tot een narrig figuur, maar weer bleef de straf uil. En het toppunt dan. vormde het ongestrafte optreden tijdens Feyenoord-Ajax. Naast de vele overtredingen, die de overigens weer schitterende voetballer Van Hanegem ten opzichte van Arie Haan maakte, vroeg zijn clownes ke optreden tegenover grensrech ters en scheidsrechter gewoon om gele kaarten. Maar bewust van zijn macht, kon Van Hanegem weer provoceren zoveel hij wilde. Het begon met een scheid-con versatie met één van Keizers as sistenten langs de lijn. De grens rechter in kwestie, liet het alle- Willem van Hanegem 'My'n stadion en inyn publiek' maal maar over zich heen komen en Keizer keek zeer bewust een ander kant uit. En Van Hanegem maar schelden en gekke gezichten trekken. Maar bonter nog maakte hij het viak voor tijd, toen hij werkelijk te lang een vrij trap buiten het strafschopgebied van Ajax ophield. Van Hanegem ging eerst zelf de afstand uit meten en weigerde vervolgens doodleuk de vrije trap te nemen. Jan Keizer maakte een schijnbeweging naar zijn borstzak, waar hij overigens zijn kaarten liet zitten. Maar ook dat zette de Feijenoor- der niet in beweging. Kortom, Keizer zette zichzelf alleen maar te kijk door niet in te grijpen. Nogmaals, op het gedrag van Van Hanegem zelf is weinig aan te merken. Als voetbalprof maakt hij gebruik van de arbitrale zwakte. Maar het blijft wel een hoogst ongelukkige zaak, dat het scheids rechtersvolk niet de persoonlijk heid bezit om ook de vedetten als normale spelers te beschouwen. Die zwakte dupeert tenslotte meestal de 'kleinere' spelers, die toch al een ongelijke strijd tegen een topclub moeten aangaan. MEXICO CITY (Reuter) Door een 3-1 overwinning in de laatste wedstrijd op Japan is Polen in Mexico City wereldkampioen vol leybal bij de heren geworden. Polen versloeg Japan met 13-15, 15-7, 15- 11 en 17-15. Polen, dat vier jaar geleden in So fia nog niet was geplaatst, verover de wereldvolleybaltitel heren over tuigend. Het Poolse team bleef met 13-15. 15-7. 15-11, 17-15 ongeslagen. Japan, dat bij een overwinning nooit verder had kunnen komen dan een tweede plaats Rusland zou dan wereldkampioen zijn ge worden verdedigde zich hard nekkig en redde dankzij een late comeback nog bijna de vierde set. Bij 13-3 in het voordeel van Polen begon de Japanse aanval plotseling te lopen. Er vielen gaten in de Poolse verdediging. Met de hele zaal vol Mexicanen op het puntje van hun stoelen namen de Japan ners zelfs een voorsprong: 15-14. Maar op ddt kritieke moment lier- stelde Polen zich en greep de set met 17-15 en daarmee de wereldti tel. Het Mexicaanse publiek, dat een dag tevoren de Japunse dames in de finale Guadalajara hartstochte lijk had aangemoedigd tegen Rus land, koos in de herenfinale de zijde van het kleurrijke Poolse te am. De Japanse heren maakten over het algemeen de fout te wild te willen scoren. Daarmee wonnen ze weliswaar de eerste set (15-13), maar verloren de tweede en derde, toen de Polen met onnavolgbare combinaties en korte steek set-ups het initiatief tot zich trokken. Pas bij een ach terstand, van 3-13 in de vierde kwam er weer enige lijn in de Japanse aanval. Te kort echter om Polen van de wereltitel af te houden. De laatste twee punten, waarmee de titel van Polen een feit werd. kwamen voort uit gemiste smashes. Japan eindigde na Polen en Rusland als derde. Oost-Duits- land werd vierde gevolgd door Tsjechoslowakije en Roemenië. niLJAKTEN Het blljartconflict ln biljarters volledig excuus aangebc voor het feit. dat ze vorige week donderdag niet wensten uit te komen ln het Belgische kampioenschap 47T ln Tienen omdat daar ln poules van vier gespeeld zou worden. De opgelegde schorsing tot 1 Januari werd omgezet ln een voorwaardelijke schorsing met een proeftijd van twee Jaar. Bovendien moeten de betrokken acht spelers leder 5000 Belgische francs (ongeveer 360 gulden) betalen om de schade van de organisatoren ln Tienen enigszins te verlichten. De nieuwe situatie betekent dat de oorspronkelijk aangewezen ploeg (Raymond Ceulemals. Ludo Dlells. Tonnie Schrauwen. Laurent Boulan- ger en Willie Wezenbeek) de Europese titel ln de ploegenvljfkamp volgende week ln Amersfoort zal verdedigen. De spelers hebben tegenover het be stuur van de Belgische bond volledig bakzeil moeten halen. Volgens do vl- ce-voorzltter zullen de Belgische kam pioenschappen dit seizoen blijvend ln het poulsystcem worden gespeeld. Net zolang als het de bestuurders nuttig voorkomt. SCHAATSEN' Tijdens de vergade ring van de technisch commissie vah de Koninklijke Nederlandse Schaat senrijders Bond die In Amersfoort ls gehouden, ls een landelijke technische commissie voor het marathonschaat- sen gekozen. .los Valentljn zal dit Jaar weer kun nen meedingen naar de nationale sprlnttltel. Op internationale wed strijden mag nlj echter nog niet uit komen. Een verzoek om Valentljn de amateurs tatus weer terug te geven zal behandeld worden tijdens het ISU-congres dat op 10. 11 en 12 Juni van het volgend jaara in MUnchen zal worden gehouden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13